geef acht: hier is de ■■■■f RIJNSATERWOUDE EEN BEZORGER Parkeerregelingen in Hazerswoudse raad Produktiebeheersing ook bij de Euromarkt? NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DONDERDAG 6 SEPTEMBER 19* VISSERIJGOLFJES Kopenhagen bouwt fabrieken op de zeebodem "p\E aanvoeren van de diepzeevissersvloot hebben een merkbare daling ondergaan, zo heeft de voorzitter van de Associated Fisheries in zijn jaaroverzicht verklaard. De aanvoeren hebben een weerslag veroorzaakt op de ontvangsten van de maatschappij. Niettemin ziet hij de toekomst met vertrouwen tegemoet. De grootste winsten zijn voortgebracht door de trawlvisserij, de diepvriesinstallaties en de distributieketen. De winsten van de Eskimo Foods Ltd zijn echter opnieuw geïnvesteerd. De inspannin gen, die men zich heeft getroost met het oog op een stijging van de uit voer van diepbevroren produkten, zijn met succes bekroond, terwijl een akkoord tot stand is gekomen met de grootste Australische producent van diepbevroren visprodukten. Er bestaat op deze wijze een grote kans dat de Eskimo Ltd uitgroeit tot de grootste Britse uitvoerder van visconserven. Op het ogenblik hebben de Associa ted Fisheries vier grote trawlers in aanbouw, waarvan er drie nog dit jaar moeten worden geleverd. Deze nieuwe oonstructies vertegenwoordigen een in- veatering van 10 miljoen gulden. Als de genoemde vier schepen in de vaart zijn, besohikken de Associated Fisheries over niet minder dan 115 een heden met Huil als thuishaven, evenals Grimsby en Fleetwood. De vloot is ont staan door een samensmelting met Hel- lyer Bros en de Kingston Steam Traw ling. Er zijn 109 trawlers voor de diep zeevisserij en zes kustvissersvaartuigen. De winsten belopen nu 10 miljoen gul- nen, dat is ƒ3 500.000 moer dan vorig Jaar. Men heeft besloten een dividend van 16 pet uit te betalen Kopenhagen In Kopenhagen heeft men gebrek aan Indiustriegrond. Dit komt door dc grote uitbreiding van de industrie. Men wil nu mpt eigen middelen en eigen kracht wrimte gaan maken. Men wil dit be reiken door een stuk zee in te dammen en droog te leggen. Men heeft uitgere kend, dat dit goedkoper komt dan de enorm gestegen prijzen voor industrie- grond te betalen. De laatste vijf jaar is de prijs voor grond in en om Kopen hagen namelijk met ongeveer 300 per cent opgelopen. Men wil dus nu fabrie ken op de zeebodem gaan bouwen. De eerste toosten worden geschat op 175 miljoen gulden. Canada De Canadese vissers worden veront rust door de vele vreemde vaartuigen, die hun visgronden bevaren. Sedert het einde van de tweede wereldoorlog wordt een intensieve visserijbedrijvigheid uit geoefend in de wateren bij Canada. Tal van naties nemen daar aan de visserij deel alleen Nederland niet In de ge bieden van de westkust van Groenland tot de kusten van Nieuw-Engeland wordt jaarlijks ongeveer 2 miljoen bon vis ge vangen. Het aantal buitenlandse fabriekssche- pen en vriestrawlers neemt voortdurend toe, met het gevolg dat de vangsten een daling ondergaan, de gevangen vissoor ten steeds kleiner worden en de reizen langer moeten duren wil men een goede vangst aanvoeren. Oostenda In Oostende is een werkgroep opge richt voor het bestuderen van de mo dernisering van de visafslag en de vis sershaven van Oostende. De werkgroep is samengesteld uit mensen van hei bedrijf- Invoerwet overtreden? In Haarlem is weer eens een zaak aan de orde geweest tegen een firma, die tegen de invoerwet zou hebben ge zondigd. Terecht stond namelijk een der eigenaars van een groothandel in zee vis. haring en garnalen die in december 1961 verse vis uit West-Duitsland zou hebben ingevoerd, terwijl er op dat moment sprake was van een invoerver bod. De vis zou vla een Zweedse firma op de Nederlandse markt zijn gebracht maar de koopsom zou regelrecht aan de Duitse firma zijn betaald, namelijk 9000 DM. Dc Zweedse firma kreeg het normale winstpercentage uitgekeerd. De heer P. Krab. voorzitter van de Zeevisgroothandelsvereniging. verklaar de begrip te kunnen opbrengen voor de handelwijze van de firma. Hij verschil de van mening met het bestuur van het produktschap, dat besloten had makreel in de tranche op te nemen, toen de minister de hoeveelheid vis, die mocht worden ingevoerd, had verhoogd. Een werkelijke verhoging van de in voer is er volgens de heer Krab dan ook in feite niet geweest. Men zal zich overigens herinneren hoe deze affaire jmt veel deining in het produktschap heeft veroorzaakt. Tijdens een bestuurs vergadering verliet de heer Krab zelfs de zaal en met zijn medehandelaars be dankte hij op staande voet voor het bestuurslidmaatschap of lidmaatschap van een commissie. Later is het invoer contingent weer verruimd en zijn de handelaren weer teruggekeerd. Dc verdachte verklaarde tijdens de zitting dat hij niet van mening was onwettige dingen te hebben gedaan. Buitengewone winsten waren er ook niet geboekt De eis van de officier van justitie luidde respectievelijk ƒ1000 en ƒ300. Hij achtte namelijk bewezen, dat de opgave voor het verkrijgen van de invoerver gunning verkeerd was ingevuld en ook artikel 47 van de landbouwwet Mr. Roggeveen, de verdediger, m de dat verdachte voornamelijk olan is geweest de aanvoer in stand te houden. Het was in die periode zo. dat de eigen Nederlandse vloot door slecht weer vrijwel niets aanvoerde, zodat men voor een regelmatige marktvoorziening wel van import afhankelijk was. De boete, die uiteindelijk door de politie rechter werd opgelegd, was 500 en 100. Op zee De KW 41 heeft 60 kantjes gevangen, de KW 163 kwam tot 20 kantjes. Ge middeld waren de vangsten: Vlaardin- gen 4, Scheveningen 11 en Katwijk 23. Wat er was In LJmuiden werden woensdag 4370 kisten vis aangevoerd waarvan 850 schelvis. 265 wijting. 290 gul en kabel jauw. 380 koolvis, 1750 haring. 2500 ma- kreeL 520 schol. 15 tarbot 210 varia, 120 toters. 100 haal 680 stuks kabel jauw. 16.000 kilo tong. KATWIJK AA'S DEN RIJN Uitslag etalagewedstrijd Tijdens de Oranjefeesten hebben de winkeliers ook hun beste beentje voor gezet: zo hebben zU een etalagewedstrijd gehouden. Een jury. bestaande uit de heren J. Minnee, L. Parlevliet en J. Boonekamp uit Katwijk aan Zee hebben de etalages beoordeeld. Zij beoordeelden de etalages op verkoopkracht en uitvoe ring en kwamen tot de volgende beoor deling: le prijs ,N. van Maren, wissel beker: 2e prijs Bonneterie; 3e prijs P van Kampen ;4de prijs J. van Staveren. De volgenden ontvingen een eervolle vermelding: 5. J. H. van Maanen; 6. G. Peet; 7 E. Oostingh; 8. R. Poelman en 9. J. Wagter. KATWIJK AAN ZEE Wedvlucht De P.V. De Rijnmonders hield een wedvlucht met oude en jonge duiven van Essen af. Afstand 82 km. In concours 184 duiven. De uitslag: M. Souverein 1-2- 18: J. Meulendijk 3-4-5-43: J. Heemskerk 6-26; J. Winters 7-38-39-41-46: J. en W. van Zanten 8; B. Paauw 9-10-11-13-14- Duijn 20-22-28; P. de Mooij 23-25-31-42; J. van Maanen 24: B. Mulder 29-30-45: IJ. Varkevisser 32-40: K. Schaap 33; G. Note- boom 34-36; H. Smit 37 en 44. Velling In Casa Cara werd gisteravond ten overstaan van notaris A. W. C. Verhees in het openbaar in bod gezet het woon huis met zomerhuis en erf Boulevard 83 door de heer C. van der Plas te Kat wijk aan Zee voor f 88.000. De afslag van genoemde onroerende goederen heeft eveneens plaats in Casa Cara volgende week woensdagavond acht uur. Hoog en laag water Vrijdag 7 september: hoog water 8.07 en 20.32 uur; laag warter 3.43 en 15.57 uur. (Advertentie) KATWIJK OPGELET! HALLO hier is Japie VRIJDAGMARKT. De bekende QUICK BOYS VOETBAL DOEKEN zijn verkrijgbaar bij Japie op de markt tegen de prijs van 2.98. ZIE BORDEN JAPIE. Verdronken badgast aangespoeld in Noordwijk Vanmorgen is ongeveer 150 m. ten noorden van de Duindamseslag te Noordwijk het lijk aangespoeld van de 23-jarige Duitse badgast D. Klein, die zaterdag bij het baden in zee te Sche veningen is verdronken. Haarlemmermeer Commissaris van politie Bij K. B. is mr. Chr. Barends benoemd tot commissaris van de gemeentepolitie te Haarlemmermeer in de rang var hoofdambtenaar derde klasse. De Quay over Engeland en de Euromarkt Minister-president prof. dr. de Quay heeft in een onderhoud met het West- berlijnse blad B. Z. de hoop uitgespro ken dat de onderhandelingen over toe treding van Engeland tot de Euromarkt spoedig tot een positief resultaat zullen leiden. Hij wilde nog eens de aandacht er op vestigen dat Groot-Britannië alle zijden van de ontwikkeling der Euro pese samenwerking dient deel te nemen en hij meent, dat Europa het beste ge diend zou zijn met een organisatie, ge grondvest op de beginselen, methoden en doelstellingen van de Europese nomische gemeenschap. zie achterpagina Re De NIEUWE LEIDSCHE COURANT vraagt voor Het agent»cha| Rl INSATERWOUDE OOK GESCHIKT VOOR SCHOLIER Brieven Abonnementen Afd. Steenstraat 37. Telefoon 0171031441 JN DE raadsvergadering van dinsdag kwam een voor Hazerswoude actueel probleem- ter sprake: de parkeergelegenheid. Reeds geruime tijd hestaan er bezwar* tegen de vrachtwagens met aanhangers die langs de openbare weg worden gepa^ keerd. Behalve de bezwaren en moeilijkheden voor het verkeer leveren zij og binder voor de Inwoners op. Bovendien komt het voor dat door langdurig parkera van zware wagens niet onaanzienlijke schade ontstaat aan de straten en trottoio Wanneer het gaat om zuiver verkeers- heid tot het stellen van regels, mits Jv- Gasten uit Lowestoft hartelijk ontvangen in KATWIJK Gisteren begon het bezoek, dat een vertegenwoordiging van het gemeente bestuur van de Engelse kustplaats Lowestoft In het kader van het Interna tionale uitwisselingsprogramma voor ge meenten aan Katwijk brengt. De delegatie bestaat uit de mayor (burgemeester) N J. Wigg. alderman (wethouder) J.'W. Woodrow, de council lors (gemeenteraadsleden) D. G. Dur- rant en F. E. Jones en town-clerk (ge meentesecretaris) F. B. Nunney. In het gezelschap reisde voorts nog mee de heer E. H. Hammersley, die in zijn kwa liteit van voorzitter van de Rotary Club Lowestoft van de gelegenheid gebruik maakte door een bezoek aan de Rotary Club Katwijk/Noordwijk te brengen. Ook de beide Rotary Clubs hebben na melijk contacten met elkaar gelegd. Nadat de Britse gasten vroeg in de morgen per boot in Hoek van Holland waren gearriveerd, werden zij om acht uur 's morgens door burgemeester H Duiker afgehaald. Het officiële gedeelte van het bezoek begon om elf uur tijdens een begroeting in het raadhuis door het college van burgemeester en wethouders. In zyn welkomstwoord herinnerde burgemeester H. Duiker aan de harte lijke contacten die reeds werden gelegd tijdens het bezoek van het Katwijkse KATWIJK Raadscommissies Behalve de wethouders benoemde de gemeenteraad van Katwijk in zijn verga dering van dinsdagavond ook de leden van de verschillende raadscommissies. De voornaamste van deze commissie zijn als volgt samengesteld. Openbare werken: N. J. van Duiven- bode, J. van Dijk. H. J. Grimbergen, J. C. de Krijger, N. Parlevliet, A. Pronk; bedrijven voor gas, water en elektriciteit: J. Bergman, drs. P. Fetter, K. van der Meij, D. Nasveld, dr. G. W. Overdijkink, J. J. Timmermans; grondbedrijf: A. C. Berkheij. G. van der Does, drs. P. Fetter, H. J. den Haan, D. J. kleen. A. Pronk: sociale zaken: J. Bergman, A. C. Berkhey. D. van Duijn, H. J. M. van Elten. L. A. Kreft, dr. G. W. Overdijkink; financiën: J. Bergman, D. J. Kleen. J. C. de Krijger, dr. G. W. Overdijkink; N. Parlevliet. J. J Timmermans; strandcommissie: J. Berg man, A. C. Berkheij, N. J. van Duyven- bode, H. J. den Haan, N. Parlevliet, A. Pronk: vissershaven; N. J. van Duijven- bode, J. van Dijk, D. J. Kleen, N. Parle vliet, A. Pronk; commissie belast met het beoordelen van aanvragen om gemeente lijke garantie op aan te gane hypothe caire geldleningen: G. van der Does. J. van Dijk, drs. P. Fetter, J. J. Timmer mans; commissie strafverordeningen: G. van der Does, H. J. M. van Elten. L. A. Kreft. D. Nasveld: commissie voor de Katwijkse Oudheidkamer: N. J. van Duij- venbode. K. van der Meij. dr. G. W. Over dijkink. C. Varkevisser. H. A. Dijksman, M. van der Gugten, L. A. Kreft; verkeers- commissie: J. Bergman, drs. P. Fetter, H. J. Grimbergen, H. J. den Haan; sport- commissie: D. van Duijn, L. A. Kreft: commissie voor de huisvesting: H. A. Dijksman, H. J. Grimbergen, J. C. de Krijger, J. N. Ouwehand. A. Verdoes; georganiseerd overleg: A. C. Berkheij, D. van Duijn, K. van der Meij. Tot gedele geerden in de besturen van de Katwijk- sche Bouwvereeniging en de Woning bouwvereniging ..De Brittenburg" werden ten slotte nog benoemd resp. de heren A. C. Berkheij en J. J. Timmermans. KATWIJK AAN' DEN RIJN Vermaakscentrum geopend Gistermiddag opende het vermaaks centrum aan de Noordwijkerweg zijn poorten, wat zonder enig officieel ver toon gebeurde. Een drietal bestuursleden van de Oranjevereniging maakte een rondje met botsautootjes. Uit de aard der zaak was gistermiddag vooral de jeugd van de partij, maar in de avond uren kwam er ook ouder publiek. Tot zaterdagavond is het vermaakscentrum geopend. In dc avonduren verzorgde de Har- monie Katwijk een taptoe op de Turf markt. Behalve de Harmonie Katwijk werkten aan deze taptoe mede. de Chr muziekvereniging U.N.I. uit Katwijk aan Zee en D W.S. uit Rijnsburg. Er was veel publiek op de been. gemeentebestuur aan Lowestoft in april van dit jaar. Hij sprak daarbij de hoop uit dat dit tegenbezoek de betrekkingen tussen de beide gemeenten nog zal ver stevigen en dat daarbij de grondslagen zullen worden gelegd voor een pro gramma van uitwisseling, waarbij ook de burgerij van beide zustergemeenten ten nauwste zal zijn betrokken. Mayor Wigg begon zijn antwoordtoe spraak met het uitspreken van de grote erkentelijkheid van de delegatie voor de hartelijke wijze waarop men in Kat wijk is verwelkomd. Hij overhandigde als geschenk een fraaie zilveren schaal met inscriptie. Nadat op het welzijn van de beide zustergemeenten het glas wa« geheven, werden de gasten rondgeleid door het raadhuis. Rondrit Na een gezamenlijke lunch in hotel Savoy volgde een rondrit door de ge meente per autobus. Hierbij werden be zichtigd het gemeentelijk tennispark met midget-golfbaan, het fraaie sportpark Nieuw-Zuid en het recreatiegebied „De Pan van Persijn". Ook de nieuwe woon wijken Overduin en Koestal hadden de bijzondere aandacht van de gasten. In het raadhuis werd vervolgens de thee gebruikt, waarna weer in de autobus werd gestapt voor een bezoek aan de bedrijven van Ouwehand's Rederij en Visverwerking N.V. aan de Rederijstraat en de Tramstraat. Hier werd het gezel schap door de directie rondgeleid en vervolgens in de kantine ontvangen De eerste dag van het bezoek werd beslo ten met een diner in Hotel Savoy. De Engelse gasten uit Lowestoft aan de koffie in hotel Savoye te Katwijk aan Zee. Foto D. Kruyt technische bezwaren geeft de wegenver- keerswetgeving voldoende mogelijkhe den tot verbetering. Dit heeft in de Dorpsstraat geleid tot het instellen van een wachtverbod voor andere dan per- sonenwagens. Het is echter niet moge- lijk de gesignaleerde hinder en schade j tegen te gaan door het ongelimiteerd vaststellen van wachtverboden; de be- palingen van de Wegenverkeerswet en het Wegenverkeersreglement zijn hier voor niet geschreven. Krachtens de nog onlangs door de Ho ge Raad ook voor de wegenverkeers- wetgeving bevestigde motieftheorie heeft de gemeenteraad op dit punt bevoegd- Wethouders van Alkemade herkozen Ook de gemeenteraad van Aikemade kwam dinsdagavond jl. voor het eerst ln nieuwe samenstelling bUeen. Burge meester E. J. M. Kolfschoten begroette ln het bijzonder de twee nieuwe leden, de heren H. v. d. Meer en P. H. Verdel, welke laatste het dorp Oude Wetering vertegenwoordigt. De heren N. Turk en H. P. v. d. Poel werden herkozen als wethouder. Over en weer werden vriendelijke woorden gesproken ter ge legenheid van deze herbenoeming. De heren J. Th. Juffermans, J. S. Pen- mngs, N. A. J. Verhaar, Th. Hoogen- boom en J. Verhoeven werden in de Woonruimtecommissie gekozen en de heren N. A. J. Rietbroek, C. de Blaey en J. J. Bakker vormen nu de in de oude raad veel omstreden commissie van bijstand voor de gemeentelijke zweminrichting. Na een vrij lange discussie en enige toelichtende verklaringen van de voor zitter ging de raad akkoord met de vast stelling van een uitbreidingsplan in on derdelen en een regeling voor de be bouwde kom voor de dorpen Oude We tering en Rijpwetering. De voorzitter zegde na enige opmerkingen van de heer J. M. Bakker een nader onderzoek toe naar het niet doortrekken van het geprojecteerde fietspad naar de provin ciale weg. Begroting aangeboden Vervolgens werd de gemeentebegroting voor 1963 aangeboden. Het geraamde nadelige saldo bedraagt nu nog f 106.500 maar het wordt waarschijnlijk terugge- Toekomst bloemboïlenbedrijf TUSSEN planten en oogsten worden de bolgewassen altijd zevenmaal goed en zevenmaal slecht, is een spreekwoord dat zijn waarheid in het bloemboïlenbedrijf ieder jaar weer toont. „Je hebt ze nog niet in de mand", zegt men dan, want inderdaad valt meestal bij het rooien pas te bekijken, hoe de oogst is uitgevallen. De profeten hebben weer een slecht jaar gehad. Maar wie kan nu ook zo'n ontwikkeling bekijken? Verleden jaar hadden we, door de waterschade, bollen tekort Er werden er dus ook minder ge ëxporteerd. Noch voor de kwekerij, noch voor de export in het algemeen was het een goed jaar. Maar met een uitgebreid tulpen-areaal zou 'het dit jaar wel beter gaan, meende men. Er is ook nu wel waterschade, maar meer individueel en niet van werkelijke invloed op het totaal der produktie. Nu zitten we echter met een jaar waarin alles vreselijk laat is. Waarin dus ook de exporteurs het pas laat konden bekijken. Niet alleen dat de oogst dus veel later uit de grond kwam, maar die is ook zo goed niet. Opvallend is bijvoorbeeld het grote aantal bollen dat groeisaheuren vertoont en het grote kwantum dat niet voor exportkwaliteit gesahikt is. Zodoen de blijven de tulpen duur en het ziet er naar uit, dat het beeld van deze handel niet eens zo erg veel zal afwijken van het vorige jaar. De profeten die het al hadden bekeken, dat de oogst dit jaar „over de mand zou lopen" en dat de tul pen wel een eind zouden zakken, hebben het bij het verkeerde eind. Vergissing De grootste vergissing hebben wel die genen gemaakt, die zich zo heftig hebben verzet tegen een uitbreiding van het hya cinten-areaal. De dikke bollen zouden „in de goot" komen te liggen, zo voor spelden, neen. niet de buitenstaanders, niet de exporteurs die wel houden van goedkope bollen, maar de kwekers zelf. En nu blijkt men gebrek te hebben aan dikke bollen en ook de kleinere maten zijn zeer prijshoudend. Alleen de witten maken het niet best, maar dat was te verwachten. En de narcissen weten het prijspeil ook zeer behoorlijk te handha- Dan komt men toch wel tot dr conclusie, dat het eigenlijk maar goed is, dat wij ln het Produktschap voor Siergewassen een instelling hebben, die het beleid bepaalt, en dat des noods durft te doen ook tegen de X m adviezen van de vakmensen in. Die vakmensen hebben trouwens wel eens de neiging het te eenzijdig te be kijken! Wat de hyacinten betreft is er nu wel niemand, die zoals werd aangekondigd tot in hoogste instantie de uitspraak van het Produktschap zal aanvechten. Het mogen dan toevallige omstandigheden zijn geweest die dit beleid als juist heb ben gestempeld, maar feiten zijn feiten. Uitbreiding Het beleid ten aanzien van de teeltbe- heersing van hyacinten, tulpen en nar cissen is de laatste jaren gerioht op uit- breiding. En daarbij kon men ook wel eens een geluid beluisteren in de trant van: Als straks de Euromarkt komt kun nen we de teeltbeheersing toch niet hand haven, dus laten we er maar naartoe ken, dat die zichzelf opheft. Daartegenover werden voorzichtiger stemmen gehoord, die in ieder geval zo lang deze maatregelen bestonden er pro fijt van wilden trekken om Nederlands positie zo sterk mogelijk te maken op de Europese markt. Deze voorzichtigheid koos wel de juiste weg. Want het heeft er alle schijn van, dat ook de Europese sier teelt geen volledige vrijheid wenst, maar een beheersing van de produk tie. In principe hebben de internatio nale sierteelt-organisaties op de des betreffende vraag van de heer Mansholt met een duidelijk „ja" ge antwoord. Het zal wel niet allemaal zo pietje- precies gaan als in Nederland, waar men vrijwel tot op de centimeter nauwkeurig het areaal heeft bepaald en ook streng controleert. Maar alles vrijlaten is er ze ker niet bij. Hoe men dat dan in het val zal gaan gieten, wil men van 't najaar bekijken. Daarom zullen hier te lande die genen die nog verkondigen „alles moet vrij" wel een zware dobber krijgen. Maar ook diegenen die al leen het middel kennen de kraan dicht te draaien, moeten constateren, dat verruiming van het teeltbeleid het wachtwoord is. Als men dan toch moet speculeren (en dat blijft men altijd doen in het bloembollenvak) dan maar liever op groei dan op te ruggang. bracht tot f 36.500 De begroting voor het grondbedrijf sluit met een nadelig saldo van f 39.44.14 en de begroting voor het woningbedrijf geeft een batig saldo aan van f 13.307,75 De raad ging akkoord met de aankoop van grond in Rijpwetering ten behoeve van woningbouw. Ten slotte werd nog een geheime zit ting gewijd aan een uitbreidingsplan in onderdelen voor de Googerpolder. De heer Kuikens van Stad en Landschap gaf een toelichting op dit plan. Hoogheemraadschap in Alkemade Dezer dagen had in Oud-Ade onder de gemeente Alkemade op uitnodiging van dijkgraaf en hoogheemraden een samenkomst plaats van het hoogheem raadschap van Rijnland met polderbe stuurderen uit die omgeving. Vertegenwoordigd waren de besturen van de Aderpolder, de Blauwe polder, de Bospolder, de polder Boterhuis, de Drooggemaakte Akkersloot-, Hertogs- en Blijverspolders, de Buurterpolder, de Kaagerpolder, de Rode polder, de Vrou we Vennepolder, de polder Waterloos en de Zweilanderpolder. Behalve bij Rijnlands taak en activi teiten in het algemeen werd in het bij zonder stilgestaan bij de noodzaak en de urgentie van ophoging en verbete ring van boezemkaden. Gewezen werd op de technische en financiële bijstand, die Rijnland in deze biedt. Oriënterende streekbijeenkomsten als deze, waaraan er reeds enkele vooraf gingen, zullen successievelijk allerwegen binnen het hoogheemraadschap worden gehouden. Vakpers had interesse voor verkaveling Vijftien vertegenwoordigers van de Duitse vak- en landbouwpers hebben een bezoek gebracht aan RoelofarendsveeD om zich te verdiepen in de problematiek van de ruilverkaveling, die ter plaatae van dien aard is, dat alle moeilijkheden die zich bij een dergelijke verkaveling kunnen voordoen, hier naaxvoren zün gekome.i. In de raadzaal van het gemeentehuis van Alkemade hield burgemeester Kolf schoten een inleiding over de ontwikke ling van het tuinbouwgebied Roelofa- rendsveen en de resultaten van de ruil verkaveling. Reeds thans kan worden vastgesteld, zo zei de burgemeester, dat deze alleszins moeilijke verkaveling in haar uitwerking is geslaagd. De hoofdingenieur-directeur van cultuurtechnische dienst Zuid-Holland, ir. H. G Kuipérie, belichtte de ontwikke ling van ruilverkaveling in Nederland. Verder werd een maquette bezichtigd van de situatie in Roelofarendsveen vóór de verkaveling en nu, waarna met het betrokken gebied in ogenschouw ging nemen. BENTHUIZEN Inschrijving plan-Zuid Dinsdagmorgen had in het gemeente huis een openbare aanbesteding plaats voor het aanleggen van trottoirs en rio lering met bijkomende werken in het uitbreidingsplan gelegen ten zuiden van 't Molenstraatkwartier. Er waren inschrij vingen van de heer J. Stam (Voorscho ten) f 207.500. van de fa. De Vries en Van Schle (Delft) f 215.500 en van de fa. Gebr. Van der Meer (Benthuizen) f 222.500. De vierde inschrijving werd met al gemene instemming vervallen verklaard, omdat de desbetreffende aannemer abu sievelijk voor een bedrag van f 111.900 had ingeschreven, waarmee hij wel de gemeente maar niet zichzelf een koopje zou hebben bezorgd. De werkzaamheden waren begroot op 208.999.22. De gunning is aangehou den, doch een beslissing van de gemeen teraad kan op korte termijn worden verwacht. De heer Jalink deelde ons mee, dat van de te bouwen objecten in het uit breidingsplan Zuid wellicht 20% woning wetwoningen zal zijn. 35% vrije-sector- woningen. 10% kleine ambachtelijke be drijven. 10% openbare gebouwen en het restant voor de middenstandssector. Dit zijn echter bij benadering gegeven per centages. die slechts dienen voor een voorlopige, algemene indruk TER AAR Blikseminslag Tijdens een kort, maar hevig onweer, dat zich in de nacht van dinsdag op woensdag buiten onze plaats ontlastte, sloeg de bliksem in de woning van de heer C. van Kessel aan de Schilkerweg. De schoorsteen werd geheel vernield, pannen werden van het dak gesmeten en in de huiskamer ontstond een ravage. Gelukkig brak er geen brand uit. motief dat aan de te stellen regels t« grondslag ligt maar van andere aard dan hetgeen de wetgever voor og# heeft gestaan. Wijziging B. en W. stelden de raad voor e« wijziging. Zij achten het wel gemakk- ordening vast te stellen om de omschn euvelen het hoofd te bieden. Achti artikel 99 zou een nieuw artikel mot ten worden ingevoegd, dat luidt: het verboden een vrachtauto of aanban: wagen op de openbare weg of op en, openbaar terrein te laten staan ande voor het bedrijfspand van de eigf of gebruiker. Deze bepaling gelf niet voor parkeren ten behoeve van oi middellijk laden en lossen, niet voi aangeduide parkeerterreinen en niet i» dien B. en W. ontheffing hebben ve leend. De heren F. J. Koüwenhoven en I de Wit hadden bezwaren tegen wijziging, ij achten het wel gemakk- een verbod in te stellen, doch zage liever dat men eerst de mogelijkhe schiep voor parkeergelegenheid. Burg meester Smit zei. dat men hoopt in c toekomst op de gemeentewerf parkeer® legenheid te scheppen. De heer Koüwenhoven bracht ook hr bromfietsprobleem ter sprake, waarva velen overlast ondervinden. Op de vol gende vergadering hoopt men met vooi stellen hieromtrent te kunnen komen, ai dus de burgemeester. „Ons Verblijf" kreeg meer leden Dank zij het volhoudende bestuur i de hulp die men van gemeentewei ontvangt (de subsidie voor dit jaar w 1 4000) heeft „Ons Verblijf' het aant speelattributen kunnen uitbreiden. Mi heeft o.m. twaalf schommels geplaat' een klaüterrek voor de kleuters en et draaimolen. Hoewel men aanvankeli dacht dat het ledental vart ,,Ons Ve blijf" door de stichting van het zwembi zou teruglopen, mocht het bestuur co: stateren dat het ledental juist is toeg Het is jammer dat in de avondurt door baldadigheid zoveel dingen, die m veel geld en vrije tijd zijn opgebom* worden vernield. Men verschaft zich di toegang door over de hekken te klimmc Het bestur hoopt op volledige medewe king van de ouders, opdat de jegud ai dergelijke praktijken een einde maakt. 4LPHEN AAN DEN RIJN Raadscommissies De samenstelling van enige van 1 belangriikste commissies, door de g meenteraad dinsdagavond gekozen. lat» Industriële ontwikkeling de heril Toh. v. d. Lee. J. de'Ruïter en S. Trouw borst; water- en lichtbedrijven: Vlr T,eeuwen. Pennewaard. Slootjes, Vi Vliet. Wingelasr: grondbedrijf: Broka? Van Leeuwen. Slooties. Trouwborst. Vi Vliet: gemeentewerken: v d. Akker, d. Meent. German. Honout. ir. Schili zand: onderwijs: Van Caoel. v. d L« v. d Meent. Pennewaard en Duin: fine* "iën: Duin. v d. Lee. v. d. Mext. Ig Rüiter. Van Vliet:, strafverordeningen v. d. Lee. Pennewaard Slooties. g De heer A Honout volgt de heer Ruijd senaars op in de d'enst voor socia zaken: de adviesraad voor ieugdwet^ de raadsleden Pennewaard, Trouwborf Geerlof. Honout. v. d.'Meent en de nitj raadrV^on mei (1. Snreü en de her^, Tac Bill. W. iw Offringa. G J. Ponsiofia Bonds culturele doeleinden: de herd Cteerlof. De Ru'ter. Trouwbaret en Vfe Vliet °n de n iet-raadsleden .T. S Dei#1 Hirschheit^ i F. S. J. Knaapen Nederlaagserie Dooi ond •htvedstrlj Haag te klonnen. het, oo'- DV"5 \7r i *up drie de wedstriidet nederlaagserie gewonnen met. óén doii nunt verschil en dit maal dus zelf wisselbeker voor een laar veroverd. «»n a*-d--«e wedstriid werd de eindstat s_4 De tussenhar.-ten waren 3—1. 3-J, 53 en ten slotte 54. Ruilbeurs In het IJse'ubgebouw wordt zaterda middag om half drie een ruilbeurs g houden voor verzamelaars. KOVDE^rVK i n. RIJfi Eervol ontslag l De minister van defensie heeft onl plaatsgenoot J. J. van der Lely eertr ontslag verleend als adelborst uit zeedienst Schaakclub Uitslagen van de zomercompetitie vf de Koudekerkse Schaakclub: Finalegroep: B. Groeneweg-J. de V1 01; J. van Nieuwenhuizen-L. van <f Wulp 1—0; H. Boelee-G. de Wit lri, eerste groep: J. Colijn-J. Rafain 10; j. J. de Witte-P. Vernet 1—0; T. van DorS H. van Vliet 0—1: J. Rafain-G. Snató sen 10; tweede groep: H. Starrevejj P. de Jong 1—0; J. Kruit-A. van Meijden V4. r Door deze uitslagen hebben de k<f lopers in de drie groepen (J. Nieuwd huizen, H. van Vliet en J. Kruit) hi positie weten te handhaven. Aanrijding Gistermiddag omstreeks half zes h» op de hoek Rhijnenburgerlaan-Rijndi

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4