y.v.v. krijgt subsidie van maar liefst f. 25.000 Gemeentebestuur Lowestoft komt naar Katwijk Stadsgehoorzaal heropend met feestavond Van alle kanten komen slechte berichten FIRMA A. RIJNSENT - Sluisweq 13, Katwijk a. Zee Raad moet fiat geven aan bouw van 43 huurwoningen Tentfeest Leiderdorp bij schooljubileum .NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1962 Een triest of een opgewekt beeld Aan U de beoordeling! Natuurlijk, de gasten zijn weg en wéé is er een seizoen voorbij Maar is e óók geen reden tot vreugde" Geen goede huren gemaakt en een lie duitje verdiend? Welnu, laat dan de overpeinzingen maa schieten en loop 's aan bij de RAIFFEISEN-BANK KATWIJK aan ZEE A. G. de Jager var» 3 tot 24 sept. de BRIL OIC U OCTCff STMT/ 7Tkinfonosuvcr0NCITR^H iJiHIHtii.ItH Gemeentepolitie Katwijk Bij de politie-administratie der ge meente Katwijk kan geplaatst wor den een jonge mannelijke of vrou welijke administratieve kracht gen na verschijnen van dit blad te zenden nan de Hoofdinspecteur- Korpschef van Politie, Voorstraat no, 46 te Katwijk aan Zee. D. J. Mast AFWEZIG TOT EN MET 18 SEPTEMBER Spoedgevallen worden 03 de spreekuren waargenomen door de plaatselijke tand- KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Zondag: hoog water 5.07 en 17.27 ui laag water 1.09 an 13.18 uur Maandag: hoog water 5.37 en 17.55 uu aag water 1 38 en 13.43 uur. ^POALS wij enkele maanden geleden berichtten, heeft Katwijk in het kader van de internationale gemeenteuitwisseling contacten gelegd met de Engelse gemeente Lowestoft. In april brachten vertegenwoordigers van het gemeentebestuur van Katwijk een kennismakingsbezoek aan die Engelse Noordzeegemeente.. Nu zal aanstaande woensdag en donderdag een deputatie van het gemeentebestuur van Lowestoft een tegenbezoek aan Katwijk brengen. Hoogstwaarschijnlijk zal deze deputatie bestaan uit burgemeester N. J. Wigg. wethouder J. W. Woodrow, de gemeenteraads leden D. G. Durrant en F. E. Jones en gemeentesecretaris F. B. Nunny. De heren arriveren woensdagmor gen per boot in Hoek van Holland, waar zij om acht uur door burge meester H. Duiker worden afgehaald. Na aankomst in Katwijk zullen de gasten in het raadhuis worden ont vangen door het college van B. en 1 Hierna volgt een een bezichtiging v', het gemeentehuis. In de middaguren zal een rondrit worden gemaakt per reisbus door de gemeente, waarbij ondermeer het tennispark en het sportpark Nieuw Zuid worden bezichtigd. Nadat ten gemeentehuize thee zal zijn gedron ken, wordt de middag besloten met een bezoek aan een visverwerkings- bedrijf in Katwijk aan Zee. Op de tweede dag van het bezoek wordt om half tien begonnen met een bespreking tussen de beide gemeen tebesturen over de verdere uitvoering van het uitwisselingsprogramma. Om kwart voor elf zal het gezelschap een bezoek brengen aan de groenteveiling te Katwijk aan den Rijn. waar de Engelse gasten zich een beeld kun nen vormen over Katwijk als tuin- bouwgemeente. Hierna vertrekt het gezelschap naar Noordwijk. waar wordt aangeze ten aan een lunoh aangeboden door de Rotan-club Katwijk-Noordwijk i hotel Noordzee. 's Middags om kwart over twee begint een tocht over de Kager Plassen en het Braassemermeer. Daartoe ligt dan aan de Prins Hendrikkade te Katwijk aan Zee Visserij golfjes ER BESTAAT geen activiteit, die zich zo naar de grillen van de ni moet schikken om een menselijk resul taat te bereiken als de visserij. In 1961 werd in totaal 625 miljoen kilo vis ge vangen .die bij het ontladen een waarde had van 406 miljoen Deense kronen te genover 575 miljoen kilo vis met een waarde van 376 miljoen kronen In 1960. Dit heeft de heer S. N. Sörensen. direc teur van het departement visserij, ver klaard op een bijeenkomst van de Raad van de visserU- De weersomstandighe den waren voor de Deense visserij In het algemeen niet gunstig. De zee is niet zo mild als de mensei die haar bevaren. De Deense vissei hebben dat moeten ervaren. In de loop van de laatste 25 jaar vonden niet min der dan 800 vissers de dood op zee. van wie vorig jaar 17. In dezelfde periode vergingen 27 vissersvaartuigen. In 1961 steeg het aantal vissers dat aan het vissen een volledige dagtaak heeft, met 144. zodat er thans in Denemarken 13.703 beroepsvissers zijn. Het aantal vissers neemt evenwel voortdurend af in de gebieden van Kattegat en Beits, maar daar staat een lichte stijging te genover in de Noordzee en dc Baltische Zee. Het aantal gelegenheidsvissers is met 10 pet gedaald. Er zijn nu nog 4475 man. die zo nu en dan vissen. In de loop van 1961 zijn in Denemar ken 57 nieuwe visserseenheden in de vaart gebracht, waarvan 16 stalen. In 1960 werden 94 nieuwe schepen gebouwd. De vissersvloot van Denemarken heeft nu 96 schepen van staal voor een waar de van 412 miljoen kronen. De waarde is daarmee met 13 procent gestegen ten opzichte van 1960. Op zee De haringvisserij blijft maar slecht. De meeste schepen hebben niet meer dan 30 tot 100 kantjes gevangen in de afgelopen drie etmalen. De kotter KW 208. die uit Denemarken ter visserij was vertrokken, was aan de afslag met on der meer 650 stuks stijve kabeljauw. De visjes waren in één trek gevangen. Toch wisten nog verscheidene kabel jauwen door een gat in de kuil te ont snappen. Wat er was De aanvoer in Llmuiden was 125 schelvis. 20 wijting. 45 gul en kabel jauw. 485 haring. 330 makreel. 2 tarbot. 50 varia. 140 stuks kabeljauw, totaal 1507 kisten. In Scheveningen werden aangevoerd 40 schelvis, 60 wijting, 25 gul en kabeljauw. 30 haring. 200 ma kreel. 150 schol. 10.000 kilo tong en 900 kajUjes zoute haring. Zl_ waren in IJmuiden 25 schepen aan de markt Jong geleerd is veel gewonnen Dus met sparen jong begonnen 1 Katwijk, mogen wij U een advies Open voor Uw pas geboren kinderen een spaar bankboekje; wij geven daarbij een premie van 2.50 en stellen solide spaarbusjes ter beschik king. Laat Uw kinderen van 15 tot 21 jaar deelnemen aan de Jeugdspaarregellng; dit geeft behalve de gewone rente van 3%96 nog extra lO'/i ovi inlagen plus de rente. Daartoe behoeft U maar even binnen te lopen een rondvaartboot gereed. De thee zei worden gebruikt In paviljoen De Brasem, waarna het gezel schap per auto naar Wassenaar vertrekt voor een diner in hotel Duinoord aan het Wassenaarse- slag. Om negen uur 's avonds wordt een bijeenkomst gehouden in het raad huis. om de raadsleden in de gele genheid te stellen met .de Engelse gasten kennis te maken. U.N.I.. de Harmonie Katwijk en de drumband Amicitia. zullen voor het raadhuis ten taptoe geven. Vrijdagmorgen vertrekken de gas ten naar Engeland. KATWIJK Hoofdcommies Dekker gaat jubileren Op 16 septeml-er hoopt de heer J. A. Dekker, hoofdcommies ter gemeente secretarie 25 Jaren In gemeentedienst te zijn. De heer Dekker werd 29 december 1917 in Schiedam geboren, waar hij de h.b.s. doorliep. Zijn loopbaan begon hij als volontair op de gemeentesecretarie van 's-Gravenpolder, op 16 september 1937. Op 1 september 1939 werd hij be vorderd tot ambtenaar. Van 's-Gravenpolder vertrok de heer Dekker op 12 februari 1940 naar Termun- ten. waar hij tot ambtenaar was benoemd. Op 1 juli 1940 kwam hij in gelijke functie in dienst te "s Heer Arendskerke in Zee land op 16 februari 1942 werd hij tweede ambtenaar tc Alkemade. Sedert 1 juli 1944 is de heer Dekker in Katwijk, waar hij zijn arbeid begon als adjunct-commies tweede klasse. Op 1 september 1946 volgde bevordering tot adjunct-commies eerste klasse, op 1 sep tember 1948 tot adjunct-commies A. op 1 januari 1953 tot commies, op 1 januari 1955 tot commies A en sedert 1 septem ber is de jubilaris hoofdcommies, hoofd van de afdeling archief en registratuur. Buiten zijn arbeid ter gemeentesecre tarie is de heer Dekker lid van de ge westelijke ideeënbuscommissie. Het zal de heer Dekker en zyn gezin op de 16de september zeker niet aan be langstelling ontbreken. BOERENKAAS., dat smaakt naar méér!! Alg U eenmaal echte Boerenkaas geproefd hebt dan vraagt U er vaker naar. Verfijnd, verrukkelijk, bijzonder. En wat ontdekt u de tweede keer en telkens weer? Dat geen twéé Boerenkazen het zelfde zijn. 'tls immers „handwerk"! Vandaar die heerlijke variatie in smaak en aroma. Soms zacht en vriendelijk, soms stevig en pikant, maar altijd met een verrassend „bouquet". Leuk als er gasten op de borrel komen: „Stukje Boerenkaas erbij?" WEES NIET KARIG MET KAAS „De Landbouwer" heeft ze in voorraad Uitsluitend de eerste kwaliteiten van de maanden mei en september. VOORSTRAAT 36 TELEFOON 2136 Veemarkt in Leiden traag verloopt. Ook deze week geven de markten niet bepaald een opwekkend beeld. Het Is zelfs zo. dat vele mesters niet eens de prijs krijgen waarvoor ze ln het voorjaar het beest hebben ge kocht. Het P.V.V. heeft dan ook na rijp beraad enkele vergaande besluiten ge- Gemeenteraad van NOORDWIJK /"AP dé laatste vergadering van de oude gemeenteraad van Noordwijk waren alle leden aanwezig, met uitzondering van de heer C. Benschop. Mede daarom, zo deelde de burgemeester mede, zou hij zijn antwoord be treffende de situatie in bepaalde Noordwijkse dancings, waarover de he ren Benschop en Vogelaar in de vorige vergadering van de raad spraken, uitstellen tot een volgende keer. Als bijzonderheid las de burgemeester een brief voor van een Zwitserse gast, die al jaren zijn vakantie in Noordwijk pleegt door te brengen. In deze brief, die gericht was aan de gemeenteraad van Noordwijk aan Zee, uitte de schrijver zich op welhaast lyrische wijze over de kwaliteiten van de badplaats Noordwijk! De behandel in g van de eigenlijke agenda had betrekkelijk weinig om het lijf. Het overgrote deel van de punten werd zonder commentaar geaccepteerd. Compliment Bij het punt regeling bebouwde kom, gedeelte parallelboulevard, dat eveneens zonder slag of stoot werd aangenomen, maakte de burgemeester wethouder De Geus een compliment voor de manier waarop hij deze zaak had voorbereid en tot een goed eind had gebracht. Punt 9.begrotingswij2iging. bevatte een voorstel van B. en W. een aanvullend kre diet te verstrekken van ƒ817.500 ten be hoeve van de bouw van de rioolwater zuiveringsinstallatie. Deze verhoging van het oorspronkelijk geraamde krediet van ƒ1.971.000.- tot ƒ2.788.500,- is door di verse factoren nodig gebleken. De oor spronkelijke begroting werd opgemaakt toen nog verscheidene gegevens ont braken om tot een juiste raming te kunnen komen. Teneinde voor dit plan hogere uitkeringen uit het gemeente fonds te verkrijgen, was spoed gewenst. Het enige punt waarover gedis cussieerd werd. was aan de agenda toegevoegd. Het bevatte een voor stel van B. en W. tot aanvaarding van de nieuwe statuten van de Stichting V.V.V. en tot het verstrek- Stichting Spaarbank der gemeente Katwijk Kantoor. Katwijk aan Zee. Voorstraat 88. (Weeshuis) Bijkantoor Katwijk aan Zee, W .de Zwijgerlaan 59. Bijkantoor Katwijk aan den Rijn. Voormalig Raadhuis. (Rijnstraat». De badgasten zijn weer weg En wij maken onze kamers weer gezellig. Laat daarom uw oude lijsten door nieuwe vervangen. De schilderstukken zijn dan weer als nieuw. Uw schilderstuk wordt schoongemaakt en opnieuw gevernist. Wij hebben vele vaste maten in voorraad zowel voor foto's, platen em Ruim gesorteerd in chroom en plastic foto standaards. Luxe- en huishoudelijke artikelen 131 km. In concours waren 205 duiven. De uitslag is als volgt: 1. C. P. van den Berg: 2. G. A. Duivenvoorde; 3. H. Dijk stra; 4. J. van Gijlswijk; 5. B. van der Linden: 6. P. Duivenvoorde Pzn; 7. K. Duivenvoorde: 8. J. A. van dep Berg; 9. Bcbrs Passchier: 10. Peeters-Broek- hof. NOORDWIJ KERHOl'T De nieuw gekozen raad komt dinsdag- ivond om 7 uur voor de eerste maal bij een. Na beëdiging van de leden en de i-erkiexing van twee wethouders vindt de benoeming plaats van de leden der gemeentelijke commissies. De taak van de nieuwe raad vangt in met de behandeling van een voor- el van burgemeester en wethouders tot aankoop in het belang van de volks huisvesting van een perceeltje grond achter de woning Kerkstraat 83b. thans eigendom van dc heer L. G. Vermin, dit strookje grond, ter grootte van 250 m2. is nodig voor de uitvoering van de wo ningbouwplannen in dé wijk St. Victor II. Het strookje grond ln de Kerkstraat eigendom van de heer C. Geerlings, dal de gemeente nodig heeft om het trot toir te kunnen doortrekken, ls thans door de Kroon aangewezen tot onteige ning ten algemene nutte. De raad wordt uitgenodigd te besluiten de vordering tot onteigening bij de arrondissements rechtbank in te stellen. Een zelfde vordering dient te worden ingesteld om tc komen tot onteigening van een strook grond, staande ten name van de stichting Het Zuid-Hollandse Landschap, en benodigd voor de recon structie van dc Langcvelderweg. n viertal woningen, eigendom der gemeente, ls de huurverhoging van toepassing. Voorgesteld wordt van deze woningen de huur per 1 september a.» met 11% te verhogen. Ook premiebouw De verwezenlijking van het voor 1962 toegewezen contingent woningwet- en premiewoningen staat thans voor de deur. Het architectenbureau Geels en Kam steeg te Oegstgeest had reeds een op dracht van de gemeente tot het opstel len van plannen voor de bouw van 32 woningwetwoningen (In twee woonlagen) en 11 eengezinswoningen In premie- bouw. Nu het contingent woningwet woningen niet hoger kan worden gesteld dan 24. kon een aanvulling van het con tingent premiewoningen worden verkre gen. waardoor toch het volledige plan van 43 huurwoningen In St Victor II kan worden uitgevoerd. De woningvereniging „St. Antonius van Padua" is bereid niet alleen de wo ningwetwoningen te bouwen maar ook - met toestemming van de minister - de 8 en 11 premiewoningen voor verhuur. De financiering van de te bouwen pre miewoningen dient voor 10% door de woningvereniging zelf te geschieden, terwijl de resterende 90% door een geld lening onder hypotheeair verband mag worden gefinancierd. De gemeente mag zich - bij uitzondering - voor de tijdige betaling van rente en aflossing garant stellen. Burgemeester en wethouders stellen de raad thans voor in principe te be sluiten tot de garantieverlening als hierboven bedoeld en tot het beschik baar stellen van voorschotten en bijdra gen voor de bouw en de exploitatie var de 24 woningwetwoningen. De minister van binnenlandse zaken heeft de gemeentebesturen verzocht om gelijke maatregelen te treffen als voor het rijkspersoneel met betrekking tot het toekennen van een compensatie in verband met de huurverhoging per 1 september a.s. Mede in verband met de- huurverhoging wordt per 1 september de kindertoeslag verhoogd. De raad wordt voorgesteld te besluiten overeen komstig het verzoek van de minister. Tot slot krijgt dc raad enkele wijzi gingen van de begroting 1962 te behan delen. welke in hoofdzaak betrekking hebben op onderwijsuitgaven. Postdulvennleuwi De postduivenvereniging „De duin- klievers" hield een wedvlucht met oude en jonge duiven van Duffel af; afstand ken van een subsidie van ƒ25.009 aan deze Stichting over 1S62. Deze subsidie zouden B. en W. willen verstrekken mits aie andere bet al in gs- plichtige deelnemers van de Stichting de verschuldigde en achterstallige bij dragen over vorige jaren aan de Stich ting betalen. Compromis De heer Seielaar kon zich met het voorstel wel verenigen, maar hij had enig bezwaar tegen het feit, dat in de statuten is opgenomen, dat bij even tuele staking van de stemmen de stem van de afgevaardigde van de gemeente doorslaggevend is. Hij vroeg zich af hoe iin andere plaatsen de positie van de gemeente in die V.V.V. is. In andere gemeenten ligt het heel an- ders, aldus de burgemeester, omdat men daar voor de V.V.V. de verenigingsvorm heeft. Hier was het nodig de Stichtings vorm te kiezen en daarom is het ge wenst dat. als de particuliere belangen daarin gaan botsen, de afgevaardigde van het algemeen belang de doorslag geeft. Wethouder De Geus vond eveneens de rol van de gemeente nogal dominerend. Hij had zich er echter bij neergelegd, omdat dit slechts voor 2 jaar geldt en we daarna de zaak opnieuw kunnen bezien. De heer Van Riemsdijk zei, dat de commissie die de gewijzigde statuten had ontworpen, dit werk met genoegen heeft gedaan. Vele besprekingen zijn ge voerd en deze statuten zijn uiteindelijk 'een compromis. Maar de commissie meent ook, dat hiermede een accep tabele oplossing is bereikt en dat er nu een gezonde basis is om verder te wer ken. Wol 'tis fevejas ihfel jïimd bereikt, want men kan noch wil verder schipperen. Over twee jaar kunnen we t beoordelen of de'zè nièüwe' stal&iléii 'ift dé praktijk voldoen en wellicht zal er dan hier en daar nog wat moeten worden bijge schaafd. De heer Van Riemsdijk sprak de hoop uit, dat alle organisaties deze statuten zullen accepteren en zich GISTERAVOND werd in een grote tent achter de school een herden kingsbijeenkomst gehouden ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de christelijk-nationale school in Leiderdorp. De vijfhonderd plaatsen tellende tent was geheel gevuld met oud-leerlingen en ouders van scholieren. Men zag allerlei oude vrienden en bekenden en de voor zitter van de jubileumcommissie, de heer A. Verbeek, had dan ook wel enige moeite de samenkomst te openen, doordat al bij voorbaat oude herinneringen werden opgehaald, Een declamatorium gaf een terugblik op honderd jaar christelijk onderwijs. Men kan zich maar nauwelijks voorstel len, hoeveel offers zijn gebracht om dit onderwijs bestaansrecht te geven. Be gonnen werd in een tot school verbouwd woonhuis Voorzitter S. J. van der Stoel vei komde in het bijzonder burgemeester en mevrouw Gallas, de beide wethou ders en de raadsleden. Een hoogtepunt was de feestrede van de heer C. var Zwet, oud-leerling en zoon van een oud- hoofd van de school. Thans is hij direc teur van het christelijk paedagogisch studiecentrum. Op humoristische ma nier schetste de heer Van der Zwe beelden uit zijn schooljaren en het Lei derdorp van die tijd. Dit jubileum, z< zei hij, geeft ons de opdracht ons opnieuw te bezinnen op het wezenlijke var christelijk onderwijs, de veranderende tijdsomstandigheden in het oog te hou den. De heer Van der Zwet vestigde de aandacht op het gevaar, dat de ouders teveel van hun kinderen vergen. Het lijkt er soms op. dat het ons alleen maar interesseert, of onze kinderen later veel zul len hebben. Hoe ze zijn komt er minder op aan. Dit nu is een grote misvatting. De christelijke school is om het „zijn* te laten prevaleren boven het „hebben". Wie zijn wij ouderen als wy op deze eeuw terugzien" Wat zijn er een fouten gemaakt. Als wij dit goed beseffen, vragen wij ons af, of wij wel de ge schikte mensen zijn om de komende i christelijk onderwijs mee tege- te gaan. Wij mogen het echter wagen met God, Die ook in deze dingen getrouw is. In de pauze was er ruimschoots ge legenheid de kennismaking te vernieu wen. Daarna werden op een scherm foto's vertoond uit de afgelopen tijd. De 68-jarige heer J. Bouter uit Stolwijk is om het leven gekomen bij verkeersongeluk te Ouderkerk. Hij reed met zijn bromfiets de snelverkeers- weg op. Hij lette niet voldoende op het verkeer en werd aangereden door een motor met zijspan. tevens zullen realiseren dat de ge meente een royale geste gedaan heeft door deze subsidie te verlenen. Men zal ervan doordrongen moeten zijn, dat bij gebrek aan medewerking ook dit huis in elkaar zal storten. De commissie hoopt, dat vele donateurs zich zullen aanmelden, waaruit zal kunnen blijken, dat het vertrouwen is teruggekeerd. De heer Vogelaar toonde zich heugd over, dart dit ter tafel is. Hij had het engelengeduld van bewonderd en uitte zijn grote dering over hetgeen de leden burgemeester terzake hebben gepres teerd. Hij meende, dat deze statuten op zeer democratische wijze tot stand zijn gekomen, in volledig onderling overleg. Dankbaar De burgemeester zei zeer dankbaar te zijn met dit resultaat, waardoor de splijtzwam onderdrukt werd. Het nu weer gebleken, dat de palm groeit onder de druk. De commissie heeft zeer veel medewerking ondervonden dit verband bracht de burgemeester hulde aan wethouder Van Leeuwen, die als vertegenwoordiger van hert gemeen tebestuur in de Stichting zeer veel heeft gedaan om dit resultaat te bereiken. De raad ging vervolgens akkoórd met de statutenwijziging en verleende de voorgestelde subsidne. Bij de rondvraag vroeg de heer Sedelaar het college de gang van ken te onderzoeken bij het verhu ren van de bejaarden woningen aan de Daniël Noteboomstraat. De huren waren vastgesteld op f 14.50 per week. Hoewel de huizen nog niet opgeleverd zijn, bestaat de kans. dat de algemene huurverhoging wordt toegepast, dit is in elk geval in het contract opgenomen. Bovendien is gebleken, dat vorens men de woning kan betrekken, 472,- in totaal op tafel moet leggen (waarborgsom, voorschot brandstoffen enzovoorts). De heer Sedelaar vroeg zich af, als dit allemaal juist is, of dit nu sociaal beleid is. iets wat Juist bij de totstand koming van deze bouw zo uitdrukkelijk in de raad is beklemtoond. Hi) vroeg het college dit zo spoedig mogelijk te onderzoeken, wat wethouder Van Leeu wen toezegde op korte termijn te zullen doen. Activiteiten Aan het einde van de vergadering zei de burgemeester er behoefte aan te ge voelen op een aantal aspecten van de afgelopen periode terug te komen. Mr. Van Berckel somde zaken op dia tot standgekomen waren of in voorbereiding zijn, zoals het badcentrum, vuurtoren, de ontwikkeling van de Dui-ndamse- en de Langevelderslag, de rioolwaterzuive ring. de verplaatsing van het golfter rein. de ontsluiting van het Dobbel- mannduin en de totstandkoming van verbindings- en toegangswegen. Ten aanzien van de woningbouw heer ste er een rusteloze activiteit. In de afgelopen vier ïaar kwamen in totaal 494 woningen gereed, er zijn 212 wonin- nomen om te trachten een verdere prijs daling te voorkomen. Gebrulksvee-markt. Over het algemeen ruime aanvoer, een gereserveerde vraag met gedrukt verloop en over de gehele linie iets lager. Enkele markten van deze week melden ons: stille handel met af brokkelende prijzen. Leiden: melkvee rustig met nog dezelfde prijzen. Vare koeien daarentegen slecht met teruglo pende prijzen. Afwijkende soorten slecht. Ook de prijzen van het jonge vee, zoals pinken hadden neiging tot dalen. Notering: melkkoeien f 800f 1050; vare koeien f 440—f 925; pinken f 300— f500. De vette kalverenmarkt: slepend met uitgesproken lage prijzen. De voorraden zijn bij de exporteurs schijnbaar groot, want van Barneveld (maandag) tot Lei den (vrijdag) een trage handel. Vette runderen. Bij iets kleinere aan voer een flauwe handel met iets lagere prijzen. Dit is het beeld van alle mark ten in Nederland. Ons bereikten van alle kanten slechte marktberichten. Het is dan ook geen wonder, dat het P.V.V. meent te moeten ingrijpen. De produktie van zuivel en vlees sahijnt op dit moment in de E.E.G.-landen groter te zijn dan de vraag. Het enige vee van de markt waar iets goeds van te zeggen valt, is het wolvee. Ondanks de zeer grote aanvoer een uit gesproken willige handel met stijve prijzen. Er is veel vraag voor export en ook gisteren konden de prijzen zich goed handhaven. Notering: vette schapen f 70. f 85. f 115; fokschapen f 100— f 125; vette lammeren f 85f 110. Het is nu definitief, dat de varkens- markten volgende week weer geopend worden. Met belangstelling ziet men uit. naar het verloop daarvan, want ook hier is het met de prijzen lang niet in orde. De stemming op de varkensbeur zen was de afgelopen week lusteloos cn de prijzen konden zich niet geheel handhaven. Wel doen geruchten de ronde, dat de kans op export van ge slachte varkens en buikspek groter wordt, maar overzichtelijk is de situatie tot op heden allesbehalve. Kaasmarkt. Ook op de kaasmarkt is het niet best. De voorraden zijn enorm groot. Gisteren in Leiden tamelijke aan voer met een trage handel. Notering: Goudse 1ste kwaliteti f 2,26—f 2,32; Leidse 1ste kwaliteit tot f2.41. Nogmaals aanhouding wegens aanranding De Amsterdamse zedenpolitie heeft donderdagnacht de 23-iarige kelner Freek H. aangehouden onder verdenking van verkrachting met geweldpleging. Deze-H. heeft op 13 juli jl. een 32-jarige Amsterdamse gescheiden vrouw meege nomen naar dezelfde woning aan de Fa- gelstraat in de hoofdstad, waar deze week een 17-jarig Hilversums meisje ernstig werd mishandeld. Ook de 32-ja- rige vrouw schijnt ernstig te zijn mis handeld alvorens de man, een vriend van de reeds eerder aangehouden Bobby D., zich aan de vrouw vergreep. Nadat dr. S. A. Herzberger, de dokter die het 17-jarige meigje na de aanranding met mishandeling behandelde, zich met de politie in verbinding had gesteld en had medegedeeld, dat hij op 14 juli een soortgelijk geval had behandeld, ontdek te de politie overeenstemming tussen de twee aangiften. gen in aanbouw en de bouw van nog 150 huizen is in voorbereiding. Als illustratie van de ontwikkelings gang noemde de burgemeester, dat in 1958 van het rijk als uitkering ontvan gen werd 1.274.000.- welke uitkering in 1962 verhoogd was tot ƒ2.148.000,-. De burgemeester richtte zich vervol gens met hartelijke afscheidswoorden tot de vier leden die niet in de raad zullen terugkeren, de heren C. G. J. Alkemade. A. A. Mesker, K, Passchier en H.J. Schmohl. De heer E. L. de Witt dankte als nestor van de raad de burgemeester en de beide wethouders voor het vertrouwen en de hulp de raads leden steeds betoond. Hij wees erop dat een onderlinge band is ontstaan, die niet gemakkelijk zal worden verbroken. Madrigaalkoor song TAE GRONDIG gerestaureerde stadsgehoorzaal te Leiden is gisteravond heropend met een feestelijke bijeenkomst van een groot aantal ge nodigden, onder wie het college van B. en W., de raadsleden, mevrouw Korthals, vertegenwoordigers der Leidse universiteit en personen, die op een of andere wijze aan de restauratie hebben meegewerkt. Er werden vele goede woorden gesproken, het Nederlands Madrigaalkoor verleende medewerking door een vijftal liederen te zingen, er was een cabaretpro gramma en de heer H. de Wilde durfde het aan ook enige kritische woor den te spreken, speciaal ten aanzien van de hoge huren, die in het vervolg moeten worden betaald voor de zalen van het vernieuwde gebouw. wethouder Jongeleen tot ir. T. K. J. Koch, onder wiens voortreffelijke energieke leiding de restauratie stand Is gebracht, terwijl ook hoofduit voerder W. J. Loeve veel tot het wel slagen heeft bijgedragen. Na nog iets over de bouw te hebben verteld ei het aannemersbedrijf Huurman complimenten te hebben gemaakt het geleverde werk. droeg wethouder Jongeleen het gerestaureerde gebou' over aan de burgemeester „Naar de helder" Ir. Koch, die hierna sprak, vertelde onder meer, dat de restauratie nu voor 99 procent Is voltooid Hij noemde dit een feestelijke afsluiting van de ambts periode van wethouder Jongeleen. Dat men op tijd klaar is gekomen, is te danken geweest aan het werk van velen. Speciaal dankte ingenieur Koch ook hoofduitvoerder P. P. Mielen van het aannemersbedrijf Huurman en de werkers aan bijzondere onderdelen zo als de trap. Onder leiding van de heer ~is werd de mooie leuning vervaardigd. De heer B. J. Huurman had nog nooit meegemaakt, wat hij bij deze restaura tie heeft ondervonden, vertelde hij. De medewerking van allerlei instanties, zo als de Lichtfabrieken, kende geen gren- wat vlotheid betreft! De heer Huur- stelde een geschilderd portret Burgemeester jhr. mr, F. H. van Kin schot heette dc aanwezigen welkom, waarna hij iets vertelde over de ge schiedenis van het gebouw. Eens was op deze plaats het St Catharina-gast- huis gevestigd. Op 19 februari 1892 werd het eerste concert gegeven in de gehoor- Nadat de aanwezigen door een krach tig applaus hun waardering hadden ge toond voor het optreden van het Madri gaalkoor (dat onder leiding stond van dirigent Simon C. Dekker, terwijl Jan van der Meer het orgel bespeelde het programma omvatte liederen Georg Rathbone, Cornells Schuyt, Ga briel Fauré en H. Strategier de wethouder A. J. Jongeleen het woord. Deze noemde het vernieuwde gebouw een sieraad voor de stad er is in land geen tweede gebouw van deze af metingen en in deze uitvoering, aldus spr. De dienst van de gemeentewerken, het aannemersbedrijf B. J. Huurman en vele anderen hebben hier op voorbeeldige wijze samengewerkt en ln een kort tijdsbestek Iets groots verricht. Er rest nu nog een groot verlangen en dat betreft een nieuwe schouwburg. Het enige positieve, dat de heer Jongeleen hierover kon me dedelen, was, dat de minister zijn volledige medewerking heeft toa- gezegd Een speciaal woord van dank richtte Koningin in het vooruitzicht, dat graag een plaats zal krijgen in een der kof fiekamers De heer H. de Wilde vond het van zelfsprekend. dat hij als voorzitter van de gemeentelijke schouwburgcommissle hier niet alleen maar blijde klanken kon laten horen. Ook zal het de vraag zijn of de zalen steeds wel zullen worden verhuurd hU vond het onjuist, dat de hoge restauratiekosten (rond ƒ2 miljoen) In sterke mate de huurtarleven hebben beïnvloed. Of de akoestiek niets te wen sen overlaat, moet nog worden bewezen, aldus spr. Overigens was ook de heer De Wilde bijzonder verheugd over de resultaten van de restauratie. Slecht te verstaan De burgemeester sloot het programma vóór de pauze af door het gebouw in dank te aanvaarden, evenals het toege zegde schilderij. Dit is voor ons allen een hoogtijdag, aldus jhr. Van Kinschot en hij wilde zijn toespraak niet beslui ten alvorens wethouder Jongeleen zeei hartelijk te bedanken voor alles wat deze heeft gedaan voor de restauratie. Op verzoek van wethouder Jongeleen namen het college van B. en W. en aan nemer Huurman hierna plaats op het „opdrukbaar" podiumgedeelte, waarna een druk op de knop het hele gezelschap naar de kelder deed zakken, waar een feestdronk klaarstond. Na de pauze was er een cabaretpro gramma met de illusionistische show Chefaio cn de parodisten Chic en Co als hoogtepunten; Wim Bosch had de pianobegeleiding. Rest ons te vermelden, dat het gespro ken woord achter in de zaal slecht was te verstaan ondanks enkele ingrepen in de geluidsinstallatie tijdens het program ma. Het geluid werd zo vervormd, dat de sprekers soms nauwelijks te volgen waren. Een beoordeling over de akoes tische kwaliteiten ran de zaal laten we muziekrecensenten i

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 6