5 BON Starfighter: dè oplossing voor Europa's defensie Wil maniak Italiaans dorp uitroeien an Volk en krijgsmacht moeten één zijn President Tsjombe krijgt tot 3 september de tijd Torenvoeten VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1962 Al- Wie probeert bet dorp Flavon (Italië) uit te roeien? Een serie vreemde gebeurtenissen kan sedert het gebeurde van woens dagavond niet anders worden uit gelegd dan dat een maniak het op de bevolking heeft voorzien. Ttuee jaar geleden begon het met anonieme brieven, waarin de gemeen teraadsleden van Flavon op 30 km ten noorden van Trento van aller lei dingen werden beschuldigd. Zeven maanden geleden ontvingen de bewo ners over de post gratis pakjes siga retten. Degenen die ze oprookten waaronder de burgemeester werden ziek. Aan de tabak was een giftige stof toegevoegd. Trinidad werd onafhankelijk Bij het geluid van steelbands en ca lypso-liedjes zijn de eilanden Trinidad en Tobago in de afgelopen nacht de on- affiankelijkheid binnengedanst na 165 jaar Brits bestuur. Te middernacht daal de de Union Jack en werd de nieuwe rood-zwart-witte vlag van Trinidad-To bago gehesen. De twee eilanden zijn daarmee volledig en vrij lid van het Gemenebest. De ceremonie werd bijgewoond door prinses Mary tante van koningin Eli zabeth en vertegenwoordigers van 35 landen, waaronder ook die van Cuba en de Sowjetunie. De 830.000 eilandbewoners van ge mengd ras, wier levensstandaard hoog is naar Latijnsamerikaanse maatstaven, hebben voorlopig het probleem van de betrekkingen met andere landen terzijde geschoven. Premier dr. Eric Williams, de te Oxford opgeleide nationalist die Trinidad en het kleine Tobago naar de onafhankelijkheid heeft geleid, heeft ver klaard dat Ret gebied „onherroepelijk ten westen van het ijzeren gordijn" zal [blijven. kelijk geworden Jamaica, nadat het West-indische federatie schipbreuk had geleden. Tlrnidad heeft rijke olie-, suiker- en rumindustrieën, maar moet 80 procent zijn voedsel invoeren. De eerste be- !-groting vertoont een tekort van 80 mil- jjpjoen dollar (288 miljoen gulden). Het land zal aansluiting verzoeken bij de IUna -organisatie van Amerikaanse Staten, (OA.S.) —JUIST e DEZE J KRANT? JA, want: 1. Ik lees er in alles wat ik weten wil; 2. hij geeft me 'n goede kijk op het gebeuren zonder zich op te dringen. Zet U iemand op de bon lie er ook zo over denkt verdient dan meteen „Dat zit zo". bij drum dkorp i best i zorg :hou\ pitti Er kwamen nieuwe brieven: „We weten, dat de sigaretten niet veel hebben uit gericht, maar binnenkort zullen 16 doodkisten door de dorpsstraat worden gedragen". Op een nacht viel de stroom uit dorp. De volgznde morgen ware muren volgeplakt met nieuwe dreige menten. Pas woensdagavond gebeurde er iets, waardoor het hele dorp zich rechtstreeks bedreigd voelt Op eer vensterbank van het gemeentehuis ont plofte een bom. De dader had kenne lijk verwacht, dat iedereen het huis uit zou rennen, want aan de deurknoppen van de burgemeester, de loco-burge meester en drie andere inwoners was eveneens een bom bevestigd. Op een na renden echter alle betrokkenen door de achterdeur naar buiten. De ene voordeur werd geopend door Na- talina Stablum. Zij moest tengevolge van de ontploffing met een beenbreuk en andere wonden in een ziekenhuis te Trento worden opgenomen, De politie heeft vandaag meegedeeld, dat „het net zich sluit rond de dader". Flavon bestaat uit niet meer dan twin tig families. Hiervan zijn er slechts vier tot nu toe niet bedreigd of gemo lesteerd. De politie is van mening, dat de terreurgolf voortvloeit uit een lief deshistorie. De bewoners van Flavon hopen, dat de dader wordt gepakt voordat hij opnieuw toeslaat. Sowjetastronauten tot meer in staat De Russische geleerde dr. Konstan- tin Egorof heeft gisteren in een lezing Manchester voor de Britse associatie bevordering van de wetenschap ___r meer gezegd dat de Sowjetrussi- sche ruimtevaarders Popovic en Niko- lajef him vlucht tweemaal zo lang had den kunnen volhouden. Zij hadden daar toe genoeg voorraden bij zich. Dertig het gewicht van de ruimtesche pen, die vijf ton zwaar zijn. werd ge vormd door de mannen zelf en hun voorraden. Egorof zei dat de Russen tijdens de terugkeer van de ruimteschepen aardatmosfeer het radiocontact met de ruimtevaartuigen hebben kunnen voort zetten. (Het radiocontact met Scott Car penter, die de jongste Amerikaanse ruimtevlucht volbracht, was tijdens de- periode van de. vlucht verbroken. Red.) Adenauer heeft slechte pers De meeste Westduitse kranten kriti seren bondskanselier Adenauer wegens zijn uitlatingen over de Europese Po litieke Unie en de Britse rol hierin. Deze opmerkingen op een televi siepersconferentie twee dagen geleden zijn voor de Frankfurter Rundschau aanleiding aan te dringen op het af treden van de kanselier. Het blad schrijft dat een grote meerderheid in de Bondsdag en vooraanstaande minis ters, onder wie minister van buiten landse zaken Schroeder, er voorstan der van zijn dat Groot Brittannië vol ledig lid van de voorgenomen Europe se Politieke Unie wordt. Het ziet ei naar uit dat Adenauer met zijn aanval op Britse deelneming aan de Europese politieke gemeenschap ook de Britse toetreding tot de gemeenschappelijke markt, die hij formeel accepteert, wil de torpederen. Het is geen excuus te zeggen dat de kanselier te oud is en niet meer op de televisie moet verschij- nen.Een politicus die niet nueer in het openbaar kan verschijnen moet men zijn welverdiende rust geven, met vriende lijke dwang indien er geen andere mo gelijkheid is, aldus het blad. in envelop (of op kaart geplakt) verzenden Vietnamese regeringstroepen zochten tegen een (romantische) achtergrond van palmen en oerwoud naar communistische guerrillas van de Viet Cong, de organisatie, die de toestand in dit land nog altijd zeer gespannen weet te houden door onverwachte acties op vele plaatsen. Aan deze poging om de Viet Cong een beslissende slag in de door hen beheerste pro vincie Camau toe te brengen, namen 4000 man regeringstroepen deel. FAnd 1963 heeft Fokker er 185 afgeleverd H.t Ha, i,, Achterstand in zien, nog jaren duren voordat de 1 1 luchtmachten ter wereld het zon- produktie niet der bemande jachtvliegtuigen zul- JL kunnen stellen. De techniek is, tegenstelling tot de in het mid- noemenswaard den van de jaren vijftig vrij alge meen heersende opvatting, nog niet zover dat geleide raketten alle taken van het bemande straal- jachtvliegtuig zullen kunnen over nemen. Dit heeft generaal Werner Panitski ir een te Bonn gehouden informeel ge sprek met journalisten van zes nationa liteiten verklaard. Generaal Panitski zal op 1 oktober a.s. de taak van generaal Josef Kammhuber als inspecteur luchtmacht der Bondsrepubliek Duits land overnemen. Generaal Kammhuber verlaat, zoals bekend, de militaire dienst. Generaal Panitski toonde zich bijzon der teleurgesteld over de houding var een deel der pers in de Bondsrepubliek ten opzichte van generaal Kammhuber. Hem wordt altijd de beslissingten gunste van de „Starfighter" verweten, maar, en dit stelde generaal Panitski met grote nadruk, indien hij (Panitski) de beslissing zou hebben gestaan, zou zijn keuze geen andere hebben kunnen zijn. t evenveel nadruk zei hü, dat men deze uitspraak niet moet zien als een „gelegcnheidsverklaring". De „Starfigh ter" is, gezien de huidige stand der tech niek, de enige oplossing voor een aantal kunt noteren als nieuwe abonnee: Doorhalen wat niet 1 Zelf was ik al abc aanbrengen van bove abonnee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO chrijf hier uw eigen naam en zit Zo" 'n boek loordevol met ongelooflijk handige wenken is niet in He winkel te koop. problemen. Er is geen sprake dit type toestel verouderd zal z(jn als het, voor operationeel gebruik gereed, aan de luchtmachten wordt afgeleverd. rechtstreeks van Lockheed gekocht 96 interceptor - jagarbommenwerper - uitvoe ringen, 30 opleidingversies en 54 uitvoe ringen voor de tactische opleiding. De Bondsrepubliek zal derhalve in totaal kunnen beschikken over 784 „Starfigh- ters", Nederland over 120, België 100, Italië over 125. Een rondgang door de fabrieken leert, dat reeds een groot aantal „F 104 G Star dat 1 fighters" is afgeleverd, dat de Fokker Op een te Turijn gehouden pers conferentie heeft de directeur-gene raal van NASMO, (het coördinerend uitvoeringsorgaan voor de bouw van de „Starfighter"), de heer Sellschopp, desgevraagd o.a. medegedeeld dat zijn organisatie met Fokker een vaste prijs heeft gecontracteerd voor de bouw van de „Starfighter". Onderhandelin gen met de andere in Europa bij de bouw van dit vliegtuig betrokken vliegtuigbouwmaatschappijen zijn nog aan de gang. De heer F. J. L. Diepen, directeur van Fokker, had op een eerder tij dens een excursie op Schiphol gehou den persconferentie verklaard dat de „Starfighter" per stuk ongeveer twee miljoen gulden kost, de motor kost iets meer dan een miljoen, de elektroni sche uitrusting iets minder dan een miljoen. In totaal derhalve rond vier miljoen gulden of 1,1 miljoen dollar. Daarbij komen dan nog de kosten van de bewapening. In het contract voor de vaste prijs zijn clausules opgenomen o.a. met betrekking tot tijdens de bouw nodig geachte veranderingen. De kos ten van dergelijke veranderingen zijn niet in de vaste prijs begrepen. Veran deringen in het elektronische systeem en op elektronisch gebied zijn noodza kelijk gebleken. Zij zullen in de thans in aanbouw zijnde vliegtuigen worden aangebracht en per vliegtuig een periode van drie k vier weken vergen. Maar 6 iveken Eind 1963 zal Fokker omstreeks 185 „Starflghters" hebben afgeleverd. Fok-1 ker bouwt de vleugels in haar fabriek te Dordrecht, de bouw van richtingroer en staartvlak is door Fokker uitbesteed bij 't Hart le Rotterdam, de samenbouw van het rompeinde bij Backer en Rucb te Breda. In totaal zullen in West-Europa den gebouwd 949 „Starfighters" (849 op grond van het Europese programma en 100 krachtens de door de VS beschik baar gestelde gelden). Daarnaast heeft de Bondsrepubliek vliegen gereed zijnde toestellen gestaag in aantallen groeien en dat de produktie alom goed op gang is gekomen. Een der leidinggevende ingenieuren van Mes- serschmitt toonde de naar aanleiding van de oorspronkelijke plannen opgezet te grafiek met daarin aangebracht dt feitelijke toestand. Daaruit bleek dat. hetzij door interne oorzaken, hetzij door vertraging in de aflevering van onderdelen uit de VS. hotzij door voo'r invliegen ongeschikt worden weer een maximale achterstand van een week of zes op eniig punt was c-ntstaan. Een punt dat vooral in ver scheiden fabrieken in de Bondsrepubliek veel zorg baarde was de overschakeling van het metrieke stelsel op het Ameri kaans-Britse systeem. Maar ook hier bleek: De mens lijdit het meest door de zorgen die hij vreest. Enkele seconden Hoe een normale, voor aflevering ge reed zjjnde „Starfighter" kan worden gevlogen werd in België gedemonstreerd door de 32-jarige Belgische invlleger Bernard Neefs, gehuwd en vader van vier kinderen. H(j bracht het toestel uit de start in klimvlucht die hem in enke le seconden een paar kilometer lood recht boven het einde van de startbaan bracht. Een paar tellen later kwam het toestel op minder dan tien meter hoog- Stichting Volk en Verdediging Militairen: posten langs de grenzen van de vrede (Van een onzer redacteuren) „Er is sterk het gevoel, dat er een kloof bestaat tussen burgerij en strijdkrachten. De indruk is gewettigd, dat de burgerij niet helemaal begrijpt wat van de militairen wordt veidangd. En als gevolg daarvan ontmoeten de militairen veel kritiek, in de eerste plaats op wat zij doen en in de tweede plaats op wat zij niet zouden doen. Nu is kritiek goed, maar zij dient opbouwend te zijn en niet afbrekend, zoals dat meermalen het geval is. Er moet respect komen voor de taak, die de militairen hebben te ver richten". Ongeveer met deze woorden gaf Zij ne Koninklijke Hoogheid prins Bern- hard gistermiddag een nadere toelich ting op de redenen, die hebben geleid tot het in leven roepen van de stichting Volk en Verdediging. Gistermorgen werd de stichtingsacte van deze nieuwe organisatie gepasseerd en enkele uren later lichtte het bestuur de Nederlandse pers in over haar taak en werkwijze. De stichting Volk en Verdediging vindt haar oorsprong in het advies over de verhouding volkkrijgsmacht, dat de Nationale Raad Welzijn Militai ren op 29 oktober 1959 uitbracht aan de minister van defensie. Maar zij is ontstaan uit particulier initiatief, ech ter met volledige instemming van de regering en in samenwerking met de raad van de Nederlandse werkgevers verbonden, het overlegsorgaan van hel Nederlands verbond van vakverenigin gen, de Katholieke Arbeiders Beweging en het Christelijk Nationaal Vakver bond. en met het Nederlands Vrouwen Comité. Maandag correctie haan Mariner 2 De koerscorrectie van de Amerikaan se Mariner-2, die op weg is naar de pla neet Venus, zal worden aangebracht tussen maandag 20.04 en dinsdag 06.58 uur, heeft het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart, N.A.S.A., officieel bekendgemaakt. Zoals bekend, zal men door middel een radiosein een raketmotor in king stellen, die het ruimteschip naar de nabijheid van Venus moet stuwen. MAX TAILLEUR in LEXI-TIME elke zaterdagavond 18.15 op Radio Veronica overkomend. 10,3 cm: niet le lang, niet te kort, nét goed! Grenspost Hong Kong is weer open De grens die woensdag bij Hong-Kong na een ontploffing op Chinees gebied was gesloten, is gisteren weer open ge steld. Volgens Chinese berichten zijn twee Chinese vrouwen uit Hong-Kong door de zware ontploffing gedood. Eén Chinese vrouw en vijf Chinese douane beambten werden gewond. De explosie gebeurde in een open ruimte waar rei zigersbagage was neergezet voor de douanecontrole. De Chinese bewaking van de dertig meter lange brug aan de grens zou zijn versterkt en de reizigersbagage nauwkeurig worden onderzocht. Het was de tweede ontploffing in het gebied binnen enige dagen. Ift eea lij. I Een Russische rechtbank heeft een priester ver oordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. De priester had een volley balwedstrijd, die jonge lui op een dorpsplein hielden, onderbroken. Hij had geprobeerd het net weg te trekken en een der hiertegen pro testerende spelers aan zijn haar getrokken. Kerkgangers hadden uit eindelijk het net verwij derd. De aanklacht tegen de geestelijke luidde „straatschenderij". I Meer dan zestig men sen zijn reeds flauwge vallen bij het zien van rechtstreekse t.v.-uitzcn- dingen over operaties door een dierenarts. Ge middeld vallen per uit zending drie mensen flauw. Enkelen moesten zelfs in een ziekenhuis worden opgenomen. I Een prototype van een nieuw, geheel in Japan vervaardigd passagiers vliegtuig, heeft gisteren met succes zijn lucht- proef afgelegd. Het is een tweemotorig toestel met een vliegbereik van 2400 km, een kruissnel heid van 476 km, en ruimte voor 60 passa giers. Het is het eerste vliegtuig sinds de tweede wereldoorlog dat volle dig in Japan is ontwor pen en vervaardigd. I In Ede is gisteren de 70.000ste telefoon in het telefoondistrict Arnhem aangesloten. De abonné kreeg de aanlegkostcn geschonken en het eerste gesprek kon gratis wor den gevoerd. Het jubi- lcumtoestel is wit in plaats van zwart. I Ook Heerlen heeft te kampen met een bran dend verkeers- en par keerprobleem. Er wordt Jlu een onderzoek inge steld om de gemeente van advies te kunnen „Plan van VN de beste oplossing" België, Engeland en Amerika hebben "gezamenlijk president Tsjombe van Katanga gewaar schuwd en verklaard, dat het verzoeningsplan van Óe Thant voor Kongo de beste oplossing is. De drie regeringen beloven Tsjombe dat zij alles zullen doen om de toepassing van de voor stellen tot eenmaking te verze keren. Italië, West-Duitsland en Israël hebben hun formele steun aan het plan van de V.N. toegezegd. Tsjombe wordt tot 3 sep tember de tijd gegeven zijn beslissing kenbaar te maken. Bij een weigering kan Tsjombe ervan overtuigd zijn dat hij niet zo'n gunstige oplossing zal berei ken als het voorgestelde plan hem nu biedt, aldus de drie regeringen. Dit is vermoedelijk eea bedekt dreigement met economische sancties als Tsjombe niet akkoord gaat. Uit Zuid-Afrika komen berichten als zouden felle gevechten zijn uitgebroken tussen Kongolese en Katangaanse troe pen, vlak bij de grens met Rhodesië. Hierbij zouden zes blanken aan Katan gaanse zijde zijn gedood. In Moskou heeft Oe Thant zijn plan voor Kongo ook met premier Chroesj- tsjef besproken. Oe Thant wilde op een persconferentie geen nadere mededelin gen hierover doen, evenmin als over de andere onderwerpen van gesprek met Choesjtsjef: Berlijn, ontwapening, schul- i de V.N. Volgens radio-Moskou zou Oe Thant vlak voor zjjn vertrek uit Moskou hebben gezegd, dat hij ervan overtuigd was dat het Russische volk de V.N. bij hun werk in Kongo zal willen helpen, als het het Kongolese vraagstuk in zijn volle omvang kent. Hoewel Thant alle waardering had voor het moedige Russische volk, geloofde hij niet, dat het tot een weloverwogen waardering van de situatie in Kongo kan komen. In het bestuur hebben zitting de he in mr. F. H. A. de Graaff. oud-voor- zitter van het centraal sociaal werkge- verbond en van de stichting van de arbeid en thans voorzitter van het Ne- derlandsche Roode Kruis, die zich be reid heeft verklaard het voorzitterschap op zich te nemen: mevrouw G. H. KevserHardick. lid van het Neder lands Vrouwen Comité: prof. dr. R. C. als vertegenwoordiger van de raad van Nederlandse werkgeversverbonden; de heer A. Borstlap, als vertegenwoordi ger van het overlegsorgaan van het Nederlands verbond van vakverenigin gen. de K.A.B. en het C.N.V.: mr. M. Vrolijk, lid van de Tweede Kamer en ds. J. H. Sillevis Smitt, oud-hoofdvloot- predikant, het bestuur terzijde worden gestaan door een curatorium van ten minste twintig en ten hoogste dertig leden. Het bureau, dat aan de stichting wordt verbonden zal onder leiding staan van J. M. M. Hornix. Doel hij ,.De stichting wil naar het gunstig voorbeeld van soortgelijke organisaties in andere westerse landen, er toe bij dragen dat in alle geledingen van het Nederlandse volk het inzicht wonft ver diept zowel in de eigen nationale waar den als in de samenhang daarvan met die van de vrije wereld in het alge- Zij wil medewerken aan het aanvaar den van de verantwoordelijkheid voor en aan de bereidheid tot verdediging van deze waarden, zowel nationaal als in het kader van de samenwerking der vrije westerse wereld". De stichting beschouwt het als een belangrijke taak vrede en vrij heid te dienen door bevordering van de goede verstandhouding tus sen en de wederzijdse waardering van volk en krijgsmacht. Zij zal dit overigens slechts doen op basis van wetenschappelijk-verantwoor- de onderzoekingen, die haar inzicht verschaffen in dieper werkzame beweegredenen, zodat een nuttige samenspraak en een effectvol sa menspel van alle geledingen van het volk met de strijdkrachten kun nen ontstaan. Elke wettige aktiviteit die haar doel kan verwezenlijken zal zij te baat nemen. Aktiviteit Mr. De Graaff betoogde, dat de voor naamste aktiviteit van de stichting hier in zal bestaan, dat zij overal waar on verschilligheid en wanbegrip tegenover defensie wordt geconstateerd een onder zoek naar de oorzaak zal instellen om te ontdekken welke maatregelen geno men dienen te worden. Met nadruk verklaarde mr. De Graaff: „Hoe de stichting in de praktijk zal uitgroeien hangt voor een groot deel af van de Nederlander zelf, die als tijdgenoot de situatie zal moeten onderkennen waarin de we reld. een bepaald volk, een bepaal de groep uit dat volk en hijzelf verkeren. De worsteling om de vre de zal hem de betekenis van vrij heid, verantwoordelijkheid en ver dediging doen inzien. Alleen als heel het volk zich achter zijn krijgsmacht stelt en deze beziet als de belichaming van zijn wil om in vrede en vrijheid te leven, kan de ze krijgsmacht meehelpen oorlog te voorkomen en vrede te waarborgen. Volk en krijgsmacht moeten één en solidair zijn. De krijgsmacht beseffe, dat zij dat deel van het Nederlandse volk is, dat is geroepen de taak van de militaire verdediging te vervul len. Ons volk moet in zijn verschei denheid van instelling zijn militairen de steun verlenen en dc sympathie toedragen, die hun als wachtposten langs de grenzen van de vrede, toe komt". Advertentie) dienen. De in- en uit valswegen zijn gisteren bezet door verkenners, die van alle inkomende en uitgaande wagens het kenteken op een geluids band vastleggen. Ook de tijd wordt regelmatig op een band ingesproken. Het onderzoek zal zich niet beperken tot het tellen van auto's. De verkenners zullen ook aan de hand van een enquêteformulier vragen stellen aan de parkeer ders over het doel van hun komst, dc duur van u.._ ,.„vi: t i oe ouaers van ooraya ie praten uie nier hun verblijf in het een- wonen. Hij voegde hieraan toe dat hij trum, hun woonplaats de moeder van Soraya. de hertogin Eva enz. Esfandiary, reeds enige tijd kende. Treedt Soraya in het huwelijk? Dc rijke Westduitse industrieel Gun- ther Sachs heeft gisteravond gezegd dat hij van plan is met ex-keizerin Soraya in het huwelijk te treden, maar hij prak de berichten uit Parijs tegen dat zij reeds officieel verloofd waren. Sachs, die per vliegtuig uit Luzern In München aankwam, zei dat nog geen datum voor het huwelijk bepaald was. ok de geruchten tege :hen gekomen was on i Soraya te praten die hier toren in dc lengte van dat bouw- nlschc konstruktles, die erop werk kan worden uitgemeten, dan komen dat dc dikke pilaren van de zult u In de meeste gevallen ant- toren rusten op betonblokken ter woorden krijgen die kant noch wal dikte van 12 m, dlc een gezamen- raken. Vooral wanneer het een hoge lijk oppervlak hebben van 676 vler- toren betreft die een slanke indruk kante meter, waardoor de druk per maakt. Dan schynt het dat de hoogte vierkante centimeter slechts 2 kg van de slanke zuil wel 10 of des- bedraagt. In plaats van deze fljnzin- noods 20 maal haar breedte be- nlge bijzonderheden, kunnen wc ruw- draagt. Om te beginnen, moeten weg constateren dat dc poten van wc echter niet de breedte van het de toren onder de grond 100 in uit bouwwerk hebben, want we spraken elkaar staan, zodat de omtrek van de omtrek, dlc viermaal zo het grondvlak 440 m bedraagt. Te gen dit getal steekt groot zelfs onze schijnende heeft van slank 2W°°tot Doch ook de ze veronderstelde waarden zijn In vele gevallen te gunstig. Want bepalen TOCH IS HET ZO! toren, die immers „slechts" 300 m be draagt wat pover tjes af. Bij normale stenen torens zUn deze ver houdingen ln het algemeen minder teleurstellend, maar - -tot toch zal een ieder die op een verloren de fundamenten, waarop de toren Is snipperdag daarvoor de moeite neemt, gebouwd, dan komt het vaak voor, kunnen ervaren dat dc omtrek van dat de hoogte van de toren dc om- de toren ln zijn woonplaats een be trek hleiwan nauwelijks overtreft. langrijke waarde vertegenwoordigt ja, er zelfs nog aanzienlijk beneden ten opzichte van dc hoogte van de toren. Veel belangrijker dan we op Wanneer u een Panorama van Fa- het eerste gezicht meenden te mo- rijs ziet, valt de slanke, 300 m hoge gen veronderstellen Elffeltoren onmlddelljk ln het oog. Nu dan eindelijk dc omtrek van to- Een panorama van Parijs zonder rens naar wc hopen wat In de Elffeltoren Is hetzelfde als een .chtlng zijn gestegen, moeten we ook ander zeggen over ache- bij het brood zonder meel. Indien - ons onderwerp te blijven er ooit ve torens en vooral vjn rvn totonrrfoUta, bn wordon m.rkw„rdlt. vnncUtaJ" d.i «"Prokrn. don betreft bel wel de ontvellen, teren e'ler verVecb- verhouding van de lengte van de Elf- tln- (v4n |eken) ,n feitoren ten opzichte van haar om- K eKen' ,n' trek aan de voet. Dat U dan de om- Daarover een volgende keer. trek van het grondvlak waarop de toren rust. Nadruk verboden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5