Leidse ploegen in districtsklassen Zalennood grote handicap voor Leids volleybal Kopstukken op pedalen -Biilaee 1962 ter gelegenheid y Trampolinespringen dat trekt iedereen wel aan, die nog geen stijve kuiten heeft. ,£.ek- ker-effespringe", zeggen we dan. Maar er komt nog heel wat oefening voor kijken, re ken daar i Competitie NeVoBo De Nederlandse Volleybalbond heeft, met verontachtza- ming van de twaalf provincies, ons landje ingedeeld in vier gewesten met de namen van de vier hoofd-windstre- ken. Deze vier gewesten zijn onderverdeeld in negen dis tricten, elk gewest met twee. Dit geldt voor Noord, Oost en Zuid, doch niet voor West, dat met een overweldigend aan tal leden in drie districten is verdeeld. De negen districts- besturen vormen de bondsraad, het hoogste gezaghebben de orgaan in de NeVoBo. Leiden behoort tot district West III dat met ruim 4500 leden het grootste van Nederland is. Dit allemaal is natuurlijk ge sneden koek voor de doorge winterde volleyballers. Wat nieuw voor hen is. is de kers verse eredivisie die in het ko mende seizoen van start gaat. Dit is een krachtproef van twaalf landelijke herenteams. die met de vrije zaterdag als achtergrond, zeker kans van slagen heeft. De Sleutelstad is (nog) niet vertegenwoordigd in deze ere divisie. maar in de hoofdklasse West zien we toch twee Leidse verenigingen die volgend jaar mischicn de sprong kunnen wa gen. Dit zijn H.V.L. en Kange- Dcze Leidse ploegen krijgen een uitgebreid reisprogramma naar hun 12 tegenstanders in Rotterdam, Den Haag, Delft, Het grote struikelblok in de ontwikkeling van de zaal sporten is ongetwijfeld het enorme tekort aan zaalruimte. Ook de Sleutelstad maakt hierop geen uitzondering. De volleyballers hebben vaak gezocht naar een directe oplos sing voor dit probleem (o.a. de veilinghal), maar verwar- mings- en financieringsmoeilijkheden vormden onoverko melijke hindernissen. Van gemeentezijde toordt alles ge probeerd om deze nood te lenigen. De verwachting is dat 1963 enige verlichting gaat brengen in de vorm van de ge reedkomende zalen uan de M.M.S. aan de Kagerstraat en de school aan de Du Rieustraat. Ja, een veemarkt-sport hal zou natuurlijk dé oplossing zijn, maar klassen, vier dames- en vier hercnklassen. De kampioenen van de eerste klassen spelen met de kampioenen van de ver schillende afdelingen in Zuid- Holland om twee plaatsen in de gewestelijke overgangsklasse dames en heren. Dubbele teams In de overgangsklasse, die zich dus wel beperkt tot dis trict West III (Zuid-Holland) is Leiden sterk vertegenwoordigd met K.V.C. 1 uit Katwijk. Pro- fessorenwijk 1 en 2 en V.V.S. 1 en 2. Vijf teams van de veer tien, een aardige Leidse aange legenheid dus. lller is echter een „maar" aan verbonden want de bepaling, dat twee teams van een vereni ging in dezelfde klasse mogen uitkomen, geldt slechts voor het seizoen 1962—'63. Slagen I'rof.uijk en V.V.S. er dit seizoen niet in naar de hoofdklasse te promoveren dan volgt automatische degradatie van de beide reserve-elftallen. In de overgangsklasse-dames van twaalf teams zien we Prof.- wijk 1 en Kangeroes 1. die on getwijfeld weer de Leidse kleu ren gaan hooghouden. We wensen alle teams heel veel succes toe in het aanstaande vollcybalseizoen. Ondanks alles groeit het vol- leybalwerk in de afdeling Lei den van de NeVoBo gestadig. Startte men twaalf jaar gele den met een procfcompctitic van veertien, momenteel spelen niet minder dan 80 teams uit Leiden en omgeving In dit goed georganiseerde verband van de afdeling Lelden. Wekelijks moeten hiervoor 40 wedstrijden worden vastge steld en dit aantal is slechts be trekkelijk, juist omdat ieder jaar weer nieuwe twaalftallen _;_i. aansluit Het organisatorisch werk dat hiervoor is vereist is niet ge ring. vooral wanneer men na gaat dat er bij de oprichting van de Nederlandse Volleybal- bond - juist 15 Jaar geleden - 2000 leden waren en nu bijna 30.000. De competitie De kampioenen van de lagere klassen promoveren automa tisch, terwijl de teams die hier onderaan eindigen automatisch degraderen. De ellenlange pro motie/degradatieregeling is hierbij dus uitgeschakeld. Natuurlijk wordt ook getracht zoveel mogelijk jeugd voor de volleybalsport te winnen, al vormen de avondwedstrijden vaak een belemmering voor de jongeren Een hoogtepunt voor de jeugd is het grote jaarlijkse Kersttoernooi, dat in samenwer king met de gemeentelijke schoolsportcommissie wordt ge organiseerd. Al met al een zalcnarme maar gezonde afdeling Lelden van de NeVoBo met even gezonde perspectieven. zinpen en we sprin gen en we zijn zo blij en we maken er een koprol b\j", luidt de parafrase op het Sinter klaasliedje b(j de 50-jarige Pl/mnastiekuereniping Sparta uit Leiderdorp. grote roueybaievenementen waarin de heer van Egmond da hand heeft gehad: tweemaal NederlanaBelgië (voor da mes en heren), het Grote Ste- dentoernooi Parijs-Brussel-Den Haag-Amsterdam en het vier- landentoernooi met Italië, Frankrijk België en Nederland. En dat allemaal in de Stadsge hoorzaal. Ja. er is in de achter ons lig gende tijd hee' wat gepresteerd door de afdeling Leiden (als eerste in ons land) en de Leid se Sportstichting. .Jioe ziet dit er nu uit voor de toekomst?", vroegen we de heer Van Egmond. „Geen ac comodate". was het korte en veelzeggende antwoord. ,JJlet een vreselijk dure Stadsgehoor zaal en met een schitterende en dè oplossing brengende Vee markt-sporthal als een schim mig fata-morgana in het voor uitzicht, denken we voorlopig maar niet meer aan grootste toernooien". Ook de volleybal- sport in Leiden is de nood tot de lippen gestegen. De heer Van Egmond is een man die zich a's richtlijn stelt: eenheid in de sport. Deze een- heid nu is in Leiden niet te vinden. Zo zegt de heer Van Egmond dat een stad als Lei den met praktisch 100.000 in woners toch zeker wel een ere divisieteam mag hebben. Maar is dat er? Neen. Als verwoed volleyballief heb ber heeft de heer Van Egmond zich nu op de mogelijkheid ge worpen In Leiden met enkele spelers van de vele verenigin gen tot de samenstelling van zo'n topploeg te komen. Dat moet mogelijk zijn, is zijn me ning. Uverig is hij nu bezig de verschillende verenigingen te bewerken hun medewerking hieraan te verlenen. i de opening van het seizoen VOLLEYBAL Indeling teams Eredivisie AMVJ Cito DES Kweekschool Odulphu Oranje N SOS Sportcentrum Hilv SUES Assen Valbovol Woerd Valuas Venlo Amsterdam Zeist Den Haag Deventer Rotterdam Tilburg Groningen Amsterdam Utrecht Hoofdklasse West Voüeybaldroom Eredivisieteam in Leiden We waren onlangs even bij de heer J. van Egmond, 42 jaar oud, wonende aan de Afetchior Treublaan in Leiden. Ter her innering zullen we nog even de verschillende belangrijke functies van de heer van Eg mond opnoemenf waarna U zult zeggen: „Oh, natuurlijk". We noemen dan: distr iets- voorzitter van West III van de NeVoBo, voorzitter van de af deling Leiden van deze bond, lid van de Sportstichting orga nisator van vele grootse en gro te toernooien in het verre en recente verleden en (tot 1961 voorzitter van Professorenwijk, welke vereniging hff vanaf de oprichting in 1949 eerst nog an derhalf jaar als secretaris heeft gediend We houden maar op. 11 kent hem natuurlijk wel. i stil bij de He Concordia De Kangeroes DSO HCSC HVL HVS Octopus Orawi ren Rotterdam Utrecht Den Helder Leiden Haarlem Alkmaar Dordrecht Den Haag Utrecht Amsterdam Voorburg Amersfoort Dames Armada Blokkeer Boemerang Celebes Die Raeckse Octopus RVO St. Paul SOS Veenendaal ZVC Amsterdam Den Haag Amsterdam Den Haag Haarlem Alkmaar Amsterdam Den Haag Dordrecht Utrecht Veenendaal Rotterdam Over gan gsklasse Heren West III Alexo Blokkeer Concordia 2 Delta DES 2 De Profwijk I De Profwijk II KVC Libanon 2 PVC Syrèna Delft Den Haag Rotterdam Dordrecht Den Haag Katwijk a. Rotterdam Delft Den Haag Den Haag Leiden Dames West III Aggreclior AMVJ-Smash Concordia CSVD De Kangeroes De Profwijk DES MVC OVC PVC Syrèn» Laten we hopen dat de ko mende winter niet zó slecht wordt en de schaatsliefhebbers ook eens behoorlijk aan hun trekken kunnen komen. ,,Hi lekker, de Noren weer eens uit het vet halen en aan de „zwier" paan Vanaf morgen: Deining op de visserij golf Morgen begint dus het nieu we voetbalseizoen en dan gaat iedereen, die er maar iets mee te maken heeft, 't weer zo druk krijgen als een klein baasje. Wedstrijdleiders, bondsbestuur, verenigingssecretarissen, dui zenden voetballers en weet ik wie nog meer. Enfin, vul maar aan want iedereen weet wel wat er allemaal moet gaan ge beuren. Waar misschien niemand aan zou denken: ons onvolpre zen radio-kuststation Scheve- nlngen Radio in IJmuiden krijgt het dan ook weer druk. We weten dat Katwijk twee voetbalverenigingen heeft: Quick Boys en Katwijk", waar vrijwel elke rechtgeaarde Kat- wijker evenveel vanaf weet als van de visserij. En dat is veel. Katwijk zou ongetwijfeld nog betere voetballers hebben wan neer niet een groot deel van de mannelijke bevolking op de logeers en de trawlers zat en dus op zaterdagmiddag niet op het voetbalveld kan staan. Dit afwezig zijn houdt echter niet in dat de mannen op de Kat- wijkse vissersvloot de belang stelling voor hun clubs hebben verloren. Integendeel. Deze week belden we de af deling radiotelefonie van Sche- veningen Radio op en vroegen zomaar: ,,Weet u wie lands kampioen van het zaterdag voetbal is?" „Houd maar op, Quick Boys uit Katwijk na tuurlijk", antwoordde de juf frouw van het radiostation. „De Katwijkse familieleden van opvarenden hebben kapi talen uitgegeven om het maar zo gauw mogelijk aan „de vloot" door te bellen, toen de Katwijkers als landskampioe nen uit Spakenburg terugkeer den", vertelde ze verder Zo bleek maar even zonne klaar dat. als de voetbal mor gen in Katwijk weer gaat rol len, het hek van de Seheve- ningse dam in IJmuiden is: deining op de visserijgolf, zul len we maar zeggen. Op de 2182 kilocycles (of megaherz) zal dan wel weer klinken: „Hallo KWhallo KW...., hier is een dringend gesprek voor de schipper" of zo iets dergelijks. En dan maar weer antwoorden op de visserij- golf 2030 kes (de 148 meterband) terwijl „moeder-de-vrouw" op de 1764 kes (170 meter) het hele verloop van de voetbal- wedstrijd geeft. Zoek ze maar op en u zult ze horen. Al is het koud en guur, al is het in een open of in een over dekt zwembad, maar zwem- Afd. Leiden KNVB Strijd in eerste klas wordt fel Vorige week hebben we reeds de indeling van de senioren- elftallen van de afdeling Leiden van de KNVB gepubliceerd. Iedereen zal hieruit wel heb ben gezien dat de Sleutelstad een belangrijk aantal kandida ten in de eerste klasse heeft zit ten zodat we een aardige rivali teit tussen de drie zaterdag verenigingen in onze stad kun nen verwachten. Bekijken we de afloop van de vorige competitie dan zien we dat Rouwkoop overtuigend, zij het in de laatste faze, de pro- matie heeft behaald. Nummer twee op de ranglijst was Wou- brugge, dat vooral bij de uit wedstrijden hoge ogen heeft ge gooid en tot op twee wedstrij den na, volledig in de running is gebleven. Dit jaar zullen de Woubruggeenaren dus alles op alles zetti I om uit de afdeling te geraken. Leidse teams Zoals gezegd, drie Leidse teams in deze eerste klasse van tien ploegen: Sleutels. V.W.S.. dat zich in de laatste competitie lange tijd als kanshebber voor de titel heeft laten zien en fel is gebrand op terugkeer naar de K.N.V.B., en het juist gedegradeerde „Leiden", de roodwitten van Pomona. Sleutels is een aardig ploegje dat zeker niet direct moet wor den weggedacht, al was de laatste uitkomst niet zo hoop vol. V W S. is een felle ploeg en zal dit ook tonen. Van „Leiden", dat na de degradatie zelfs is gegroeid, kunnen we veel ver wachten, hoewel het maar zel den voorkomt dat een gedegra deerde vereniging het voleende seizoen weer promoveert. Voor al bii de Leidse ploegen zal de (honelijk sportieve) rivaliteit wel groot worden. Als verdere kanshebber noe men we het team van ..Alphen". V.V.S.B., T.A.V.V., Alphia, Ha- zorswoude Boys en Kagia kun nen evenwel voor een verras sing zorgen, zodat een voor- snelling vrijwel onmogelijk is. Er wordt vooral in de afdeling Leiden nogal wisselvallig ge voetbald. daarvan is iedereen n" wel overtuied. Niettemin hopen we maar dat d® sportiviteit bii de wedstrij den. hoe belnneriik deze ook mn#en zijn, altiid de boventoon zal voeren. Daar paat het ten slotte om. bij „ons" in hot zui- ve>-o amateurvoetbal Een ge zellig seizoen, jongens! - Bijlage 1962 ter gelegenneM van de opening van het seimoen P 11 De 25 Jaar oude Amerikaanse Mary Margaret Reveil zal bin nenkort de .superioriteit van de vrouw over de man wat uit houdingsvermogen betreft" gaan bewijzen door te pogen non stop van Engeland naar Frank rijk en terug te zwemmen. Vrouwen hebben volgens miss Reveil niet alleen meer uithou dingsvermogen, ze doorstaan de koude ook beter. „Daarom hoop J<1, dit Z\jtl tlti twee „minnaars van eenen stiel", zoals onze zuider buren dat zo gezapig kunnen zeggen. Neen, schudt nu niet uw hoofd want er ligt niet zo'n groot verschil tussen - i deze twee fietsers. Let i maar eens op. Gerben Karstens, de IW-JÊ^^Ek hoe t hebben we het al niet geschreven I 20-jarige Leidse no tariszoon van de Apo- thekersdijk is onder an- I dere verreweg de beste wielrenner van land-, zee- en luchtmacht. We gaan al zijn overwin- ningen op de weg (bjj de amateurs) niet nog M f - dSS eens herhalen, dat we- jf te?i we nu wel. Vraagt ','f - 8^Bi u er anders zijn sup portersvereniging maar eens naar. De andere fietslief- hebber is iets ouder (72 jaar) en heet A. Ran- deraat. Meneer Randeraat is in de roemruchte Lauratocht, die elk jaar in Alphen wordt verreden, reeds negen jaar lang deel nemer. Op z'n sportfietsje toerde hij ook dit jaar de 400 kilo meter mee. Daar kan a Karstens niet aan tip pen. We moeten echter toegeven dat eerste- prijzen-grossier Kar stens iets sneller is dan deze krasse Laura-opa, maar daar zijn dan de 52 jaren, die dit verschil vergoelijken. Of opa Randeraat uit Loosdrecht ook zo'n crack op de schaats is, weten we niet. Gerben Karstens zal de komen de winter wel weer veel van zich doen spreken. Eerst gaat hij echter zijn wielerseizoen dat tot nu toe heel uitste kend verloopt afma ken. Morgen neemt hij deel aan de wereldkam pioenschappen op de weg voor amateurs in Salo in Italië. Onze no tariszoon kan hier heel wat „versieren", reken daar maar op! Aangenaam: Bottema...,' De indeling van de KNVB- re«erveklassen is als volgt: Res. 2de klas: CSVD 2 Ex celsior M 2, 's-Grav. SV 2, Noordwiik 2. NSW 2, Quick Boys 2. RVVH 2 SSS 2. Zwalu wen 2. Zwart Wit 2. Res. 3A: ARC 2. JAC 2. Kat wijk 2. Noordwiik 3, Quick Bnys 4. RCL 2, Rijnsb. Boys 3, SHS 2. Ter Leede 2. Jodan Boys 2. Res. 3B: CSVD 3. Excelsior P 2. Die Haghe 2. HBSS 2. De Lier 2. Monster 2, Quick Boys 3. Rijnsb. Boys 2 en Zwalu wen 3. zijn, die Het Kanaal in één ruk in belde richtingen zal over steken". Tot dusver Is alleen de 42- jarige Argentijn Antonio Aber- tondo daarin geslaagd. Hij deed er vorig jaar 43 uur en vijf minuten over. Meer dan hon derd mensen hebben het 35 km brede Kanaal reeds éénmaal overgezwommen sinds de Britse kapitein Matthew Webb in 1875 ik de eerste vrouw te zullen als eerste de oversteek waagde. Deelnemers aan Motorzesdaagse Zestien Nederlanders zullen deelnemen aan de 37e int. Mo- torzesdaagse, die van maandag 17 tot en met zaterdag 22 sep tember in Zuid-Beleren wordt gehouden. Er zullen twee Vaas teams en acht Individuele rij ders naar Garmisch Parten - kirchen, de centrale startplaats vertrekken. De Ned. afvaardiging ziet er als volgt uit: Vaas-team A: Frits Selling (Amsterdam) met Greeves 250; Simon Schram (Wolvega) met Maico 250; Jan van Dobben (Zwammerdam) met CZ 175 en Rudie Boom (Amsterdam) met Hercules 100. Vaas-team B: Frans Vos (Dor drecht) met Hercules 175. Arie Vrolijk (Bovenkerk) met Maico 250. Hein van Olst (Heino) met Greeves 250 en Herman Wen- riolgeest (Amsterdam) met CZ 175 Reserve: Sjo Gerardu (Maas tricht) met Maico 175. Individuele deelnemers: Bub Moerkerk (Rotterdam) met Zundapp 50. Cecs van Rijsael (Den Haag) met Jawa 350, Willy van Ommeren (Maas tricht) met Honda 250, Leen Hoppezak (Rotterdam) met LH Special 50. Jaap Sikkcma (Den Haag) met Jawa 250, Hcnrl Zij demans (Den Haag) met Maico 250 en Klaas Posthumus (Ma- rum) met CZ 175. In totaal moeten de deelne mers ruim 1600 kilometer af leggen. Het principe van deze zware betrouwbaarheidsnt heeft vrijwel geen wijziging onder gaan. Slechts de snelheidsproef van dc laatste dar is iet- korter dan in voorgaande jaren het geval was. Twee ruiters naar Brussel De Ned. afvaardiging naar het int. indoor-concours hippique, dat op 4 en 5 september te Brussel wordt gehouden, zal bestaan uit mej. Proetake Arta met de paarden Hclla en Wein- brand en Jan Maathuis met Troongravin Anna en Troon- 'JVUf Afdeling Leideu KNVB Interessante proefneming Een aardig nieuwigheidje in de afdeling Leiden van de KNVB vormt ongetwijfeld de nieuwe juniorencompetitie Al. In de afdelingen van za terdag en zondag komen eigenlijk drie soorten junio ren voor: zaterdagspelers, zondagspelers en R.K.-junio ren. Een goede gedachte is het deze teams eens in een gecombineerde poule te laten uitkomen. Verschillende zon dagteams zijn daardoor naar de zaterdag.afdeling ver- We hebben in deze afdeling top-junioren uit Leiden cn om streken, de volgende zondag elftallen: Alphen (A), Altior (A>. D.O.S.R. (A). Lisse <A). Lugdunum (A), Roodenburg (A), en U.V.S. <A). Uit onze eigen zaterdag afde ling hebben we het uit de re gionale jeugdcompetltie terug gekeerde Quick Boys (A). dc A-junioren van Noordwijk en Rijnsburgse Boys (A). Prognose Over het algemeen worden de junioren van U.V.S. het hoogst aangeslagen maar het is alge meen bekend, dat door degrada tie van het eerste elftal uit het betaalde voetbal, het animo van vele speleff (ook junioren) sterk is bekoeld. Wc moeten dus maar afwachten. Aan de andere kant geven we van „onze" teams de junioren van Quirk Boys de beste kan sen, gezien hun ervaring in de regionale jeugdrompetitle. Ove rigens ziet deze poule er aan trekkelijk uit, omdat het de Jonge krachten zijn van voor het merendeel gerenommeerde Eloegen. die hieruit In de toe- omst hun sterren moeten halen. Al met al een heel aantrek kelijke en Interessante proef neming die we nauwgezet zul len volgen In de (prille) ont wikkeling. De „ouwetjes" in de vierde klasse A can de K.N.V.B. zul len het pas gepromoveerde elf tal van Rouwkoop nog wel niet zo goed kennen. Hier is dan de kennismaking met de Voor- schotense middenvoor, de snel le en gevaarlijke aanvalsleider Eef J. Botte ma, 28 jaar, top scorer van het afgelopen sei zoen in West III (van anders districten weten we het niet zo goed) met ruim veertig doel punten. Eef is ambtenaar op het ge meentehuis van Wassenaar, in welke gemeente hij dan ook woont. Hij is bovendien ge trouwd en heeft al een zoon van 13 maanden, die, zoals h\) zegt, nog niet in een voetbal schoen past maar toch al tegen een bal kan schoppen. Hij heeft vroeger toen hij nog In Enkhuizen op schoot ging) twee jaar in de tweede klasse club West Frisia gespeeld. Zijn keuze is op Rouwkoop geval len en niet op Blauw Zwart (Rooms Katholiek) of „Wasse naar" (te groot) in zijn woon plaats. Rouwkoop is een fijns en gezellige vereniging", zegt Morgen, de eerste competi tiezaterdag van het nieuwe sei zoen, moet Rouwkoop de pre mière tegen S.V '35 zonder hem opvoeren, want drie dagen later moet Bottema mondeling examen doen voor Staatsin richting M O. (voor het schrif telijke gedeelte is hij ai ge slaagd). Ook keeper Wassenaar doei dan niet mee want die heeft nog last van zijn bij de trai ning geblesseerde pols. Jam mer, maar we hopen dat Rouw koop zijn rentree in de vierde klasse van de K.N.V.B. goed zal doorkomen. Cees v. d. Plas is ren uit stekende stopper spil b(j Quick Boys. Hier is hij „gekiekt" tussen twee Spakenburgers in, waarvan de achterste de be kende Heinen is. Ja. een goe de spil en het hele elftal loopt gesmeerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 16