>1 Internationale belangstelling voor Leids audiologencongres KOLEN C ARON Grofsmederij nam mechanische oveninstallatie in gebruik 4 Door begrip kan men zich voor de vreemde mens openstellen Het gaat goed Rijnsburgse met de Boys MEL'WE LEDDSCHE COURANT WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag ik heeft eredoc- tvangst locietas lie* dit jeschie- van wordt telijken demon- domi- rael S. Prit- gesom- ?g keuring gelang 1.111 Ten ien be- 2 stich- geven deelden belijde- Woensdag Koor Pieterskerk, 7.308 stilte. gstgeest Gemeentehuis. 7.30 Raadsvergadering. n Haag, Kurzaal, 8.15 uur: Het Radiofilharmonisch Orkest o.l.v. Franz- Paul Decker, m.m.v. Groot Omroepkoor i Johanna Martzy, viooL Nieuwe Kerk, Spui, 8.15 uur: Simon C. Jansen en Gerard Akkerhuis, orgel. Donderdag Aula uloschool, Asserstraat 1, 8 uur: Afscheid H. F. K. Koster, hoofd Prinses IreneschooL i g. Openluchttheater Zuider park, 8 uur: Nederlands Dans Theater. Evangelisch Lutherse Kerk, 8 uur Feike Asma, orgeL Vrijdag uur: Feestelijke Ingebruikneming. iderdorp. Chr. Nat. school, 7.30 Reünie oud-leerlingen en herden kingsavond. •g, Kurzaal, 8.15 uur: Het Radio Filharmonisch Orkest m.m.v. Groot Omroepkoor en solisten. Zaterdag ur: Opendngscon- eert door Volendams Operakoor. Busstation, vak 15. 8.50 uur: Vertrek ccursie Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde naar Boskoop. Steenschuur 3, 26 uur: Heropening ontschool en rijdende typschool „Zuid- olland". Leiderdorp, feesttent 3.305.30 uur: Receptie bestuur chr. nat. school t.g.v. eeuwfeest. Leiderdorp, Bernhardstraat. 2 u.: Opening chr. nat. kleuterschool door mevrouw Gallas; 3 uur bezoek door ouders. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 jtxur: Haagsche Comedie met „Eindsprint" Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313, en Havenapotheek, Haven 18, tel. 20085. De dienst van apotheek R. B re est Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Havenapotheek. Dagelijks n Haag, Diligentia, 8 uur: Wim met „Herexamen". Films Casino, 2.30 uur: Koldercocktail (a.L); 9.15 uur: De man die alles kan [(14 j.); donderdag: Eén van hen was ei anaille (7 en 9.15 uur (18 j.) Lido, 2.30 en 7.30 uur: El Cid (14 j Dik Trom in het circus. Luxor, 2.30, 7 en 9.15 uur: Nur der 7ind (14 j.) Rex, 2.30, 7.15 en 9.15 uur: Twee reden uit (14 j); donderdag: Alleen :on was getuige (18 j). Studio, 2.30, 7 en 9.15 uur: Avontuur Rome (18 j.). Trianon, 2.30, 7 en 9.15 uur: Cartouche 14 j.). Van 5-9 september in Huis ter Duin "PkIT jaar worden verscheidene wetenschappelijke congressen gehouden op het gebied van het horen en spreken. De congressen over akoes tiek (in Kopenhagen) en over logopedie en foniatrie (in Padua) zijn mo menteel gaande, op 5 september wordt in Huis ter Duin te Noordwijk het zesde audiologencongres geopend door mr. J. Nittel, raadsadviseur bij het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschappen, waarna het fysiolo- gencongres met betrekking tot problemen van het horen en spreken in Leiden wordt gehouden. Het audiologencongres (dat zich richt op de ap paratuur, benodigd voor, en de verschijnselen die zich voordoen bij het horen) staat onder voorzitterschap van prof. dr. H. A. E. van Dishoeck, hoogeleraar in de keel-, neus- en oorheelkunde aan de Leidse universiteit, en duurt tot 9 september. Secretaris van het congres is drs. A. Spoor. De audiologie. die zich richt op de apparatuur benodigd voor en schijnselen die zich voordoen bij het horen, is een jonge wetenschap die zich ontwikkelde uit de oorheelkunde, volle omvang zou zij zich bezighouden met alle facetten van het normale er pathologische gehoor; de inwerking var het geluid op de mens en het voortbren gen van geluid, eventueel met behulp van apparaten als telefoon, hoorprothe- sen. e.d. Dit gebied van onderzoek bleek nogal ruim, zodat het voortbren gen van geluid (de spraak) als studie veld aan de fonologische verenigingen werd toegewezen, de fysische geluids- leer aan de verenigingen voor akoes tiek. terwijl ook de vele fysiologie-pro- blemen niet bij de audiologie ter spra ke komen. Na de tweede wereldoorlog riep de beroemde otoloog prof. Holmgren In Stockholm een twintigtal audiologen uit de hele wereld bijeen voor een con ferentie die ten doel had de toen pas in gebruik zjjnde audiometers (appara- Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Peterjan z v J Blokzijl en C de Hom; Elly Marijke d v G J Ouwe hand en E Hartman; Michaël Cornelis Christiaan zvJC Paardekooper en B W Driessen; Lukas z v J Verboom en C Reinhadt; Jan z v J van der Wilk en N Molema; Martin Hubert Eduard z v M H W Rous en M W Hoff; Ronald Alexander A Minnee en A P van der Jagt: Robertus Antonius Johannes Maria z v A J Uyttewaal en M T Akerboom. OVERLEDEN: J Schild 62 j man; P Pikaar 79 j man; A M den Houter 64 j echtg. v Neuteboom C; M A Rijkevorst 61 j echtg v P Schuitemaker; F Klein 55 j man; P de Korte 65 j man. ten om de gehoorscherpte te meten) te normaliseren. Naar aanleiding daarvan werd te Leiden in 1953 het eerste audio logencongres gehouden. Vervolgens were bijna om de twee jaar een congres ge organiseerd: vier jaar geleden in Padua en twee jaar geleden in Bonn. Het zes de congres, dat dus van 5 tot 9 septem ber In Noordwijk wordt gehouden, wordt aangevuld met een tentoonstel ling (eveneens in Huis ter Duin) apparaten die voor de audiologie belang zijn Verscheidene Nederlandse firma's verlenen hieraan medewerking. Het congres wordt voorafgegaan door demonstraties in heit kader van Boerhaavecursussen voor voortgezet medisch onderwijs. Een dertigtal geleer den uit verscheidene landen geeft op 3. 4 en 5 september voordrachten verricht operaties op het gebied de keel-, neus- en oorheelkunde. Driehonderd De leden van de Internationale Ver eniging voor Audiologie en de deelne- s aan het audiologencongres komen bijna alle landen van de wereld: men verwacht ongeveer driehonderd deelnemers, van wie er veertig uit Amerika komen. Japan, Australië en Zuid-Amerika zijn ook goed vertegen woordigd. Uit Hongarije, Polen en Joe goslavië hebben zidh eveneens deelne- laten inschrijven. Het aantal Ne- derlandlers op het congres zal ven delijk niet meer dan tien procent be dragen. waarmee zich demonstreert hoe gespecialiseerd het onderwerp is. In verband met de voorbereidingen van het grote fysiologencongres (waarvoor men 3000 deelnemers verwacht) was het niet mogelijk het audiologencongres in Leiden zelf te laten plaatshebben. Voor speciale behandeling i:i „ronde- tafel-zittlngen" zün drie onderwerpen uitgekozen. Prof. G. von Bckésy, de s heer Crama bedankte voor secretarisschap De het-r J. Crama heeft officieel be- mkt als secretaris van het bestuur van bejaardentochten, die in het Haag- [kwaitier jaarlijks worden georganl- eerd. De heer Crama was in 1946 de op- ichter van de Commissie van Drie, die eerste tocht organiseerde. Hij moest Ijn functie op doktersadvies neerleggen, lijn opvolger is de heer Bavelaar, 32 °leer- Goed en .verzorgd Zomerprijzen HAAGWEG 15 - TEL. 20105-20521 Een groot aantal autoriteiten nam vanmorgen in het stedelijk mu seum „De Lakenhal" officieel af scheid van dr. K. Reitsma ah directeur van 't Openbaar Slacht huis. De lange rij van sprekers werd geopend door burgemees ter F. H. van Kinschot, die de waardering en erkentelijkheid van het Leidse gemeentebestuur voor de arbeid van dr. Reitsma uitdrukte in een ferme handdruk. (Foto N. van der Horst). Bedrijfsleider plotseling overleden Grofsmederij te Leiden op het terrein aan de Hoge Rijndijk een nieuwe chanischc oveninstallatie in gebruik gesteld, die een investering van dan anderhalf miljoen gulden heeft gevergd. Deze installatie, die smeltcapaciteit van plm 120 ton per dag heeft (30.000 ton per jaar) kan door slechts één man worden bediend met inbegrip van het aanvoeren de benodigde grondstoffen. De vreug de over deze belangrijke uitbreiding werd getemperd door het plotselinge overlijden gisteravond van de 52-ja- rige bedrijfsleider der Kettingfabriek, de heer G. van der Waals. De vlag hing halfstok en directeur ir. M C. de Jong sprak vanmorgen enkele oorden ter herdenking, waarna een ogenblik stilte in acht werd genomen. De Jong gaf hierna een toelich ting op de noodzakelijkheid van de ve oveninstallatie. Overzien we ons bedrijf (plm. 700 man personeel) in zijn geheel, aldus spr., dan moeten wij vast stellen, dat de afleveringen enigszins achter zijn gebleven bij die van 191, dit als gevolg van een groot aantal lang lopende opdrachten. Hierdoor is het moeilijk nu reeds een indruk te geven de resultaten, die dit jaar zullen worden bereikt. Alle afdelingen zijn op het ogenblik goed bezet. In sommige af delingen is een versterkte concurrentie voelbaar en het blijkt nodig alle aan dacht te schenken aan verlaging van de produktiekosten door verbetering van het produktie-apparaat. Hoewel reeds het een en ander werd bereikt, zo vervolgde ir. De Jong zijn toespraak, zijn wij er van overtuigd, dat nog het nodige kan worden verbeterd en dat nog veel ontbreekt aan ons in dustrieel denken en handelen. De be perkte markt, di eons ter beschikking staat al moet op den duur de EEG hierin verbetering brengen blijft voorlopig nog een handicap tegenover de grotere en industrieel oudere landen om ons heen. Concentratie is geboden, vooral met het oog op de daaruit voort vloeiend emogelijkheden tot speciali- Nooit te h oog De thans in gebruik genomen instal latie is aangeschaft om de produktie kosten op den duur te verlagen en dt capaciteit te verhogen. De ijzergieterij heetf zich na de oorlog gespecialiseerd ie vervaardiging van „blokvorr de staalfabrieken weer gebruiken blokken te gieten ten behoeve var de walserij. De bestaande installatie wa: haar maximum capaciteit en boven- dien kan door de nu doorgevoerde me chanisering het is de eerste installatie dez esoort in ons landret soneelstekort worden opgevangen. Wethouder Jongeleen stelde de i e oveninstallatie in werking door op :n knop te drukken, die de ventilator beweging bracht, waardoor het pro- duktieproces op gan gkwam. Met van uit het bedieningshuisje geleide wagen met cokes, zandsteen en klompjes ruwe ïn liften werd de oven volgestort en twintig minuten later stroomde het eerste vloeibare ijzer uit de schoor- steenvormigc oven. Een door een isotoop geregelde straal zorgt er voor. dat de nooit te hoog kan worden volge laden. Zodra de straal wordt verbroken, wordt de toevoer van grondstoffen auto matisch gestaakt. De stand van het schatkistpapier op 27 (20) augustus in miljoenen guldens: Promessen 874,4 (874,4), bil jetten 2586,8 (2563,7). Nobelprijswinnaar van geneeskunde het vorige jaar, treedt op als moderator van „De frequentie analyse van het normale en pathologische oor", waarbij ook prof. Keidel uit Erlangen (West- Duitsland), de Amerikaan dr. Licklider. de Japanner prof. Katsaki en prof. Schouten uit Eindhoven zullen spreken. Het tweede onderwerp is „De centrale hoorstoornissen bij het kind" met als moderator prof. J. M. Tato uit Argen tinië. De Fransman dr. Trcnque en de Deense dr. S. Filling zullen speciaal het onderzoek van het gehoorgestooode kind bespreken. Voorts lichten dr. Ber- naldo de Quirós uit Argentinië cn prof. Ewing uit Manchester deze materie toe. In de ronde-tafel-zitting over „Psychi sche doofheid en simulatie" (moderator prof. H. A. E. van Dishoeck) spreken de Amerikanen dr. Ventry, dr. Gibbons en dr. Derbyshire, de Italiaan ds. Azzi en de Fransman Fournier. De handelingen van het congres wor den gepubliceerd in het nieuw opge richte orgaan van de International So ciety of Auöiology, getiteld „Internatio nal Audiology". Dr. Pott: Naar wijder horizon 'T'ER gelegenheid van het 125-jarig bestaan van het Rijksmuseum voor -*• Volkenkunde in Leiden heeft de directeur, dr. P. H. Pott, een rijk- geïllustreerd boekwerk uitgegevendat de titel „Naar wijder horizon kaleidoscoop op ons beeld van de buitenwereld" draagt. De bedoeling van deze publikatie is langs de weg van de inductie, door een aantal treffende voorbeelden te laten zien waardoor onze beeldvorming van de buiten wereld stellig mede wordt bepaald en bepaald is en op die manier te pogen de basis voor een beter verstaan van die buitenwereld te leggen. Dit proces ging langzaam maar zeker voort en op het einde van de vorige eeuw werd het beeld van de buitenwe reld voornamelijk beheerst door twee tegengestelde processen, die in de loop van de twintigste eeuw op merkwaar dige wijze door elkaar heen gingen spelen en uiteindelijk leidden tot een zeker evenwicht, waarin het beeld hel derder naaT voren kwam dan ooit te voren. Deze twee processen waren de koloniale expansie enerzijds en het ver loren gaan van het geloof aan de supe rioriteit van de eigen beschaving ander- Een typisch voorbeeld van een vertekende beeldvorming inzake Al giers is de geschiedenis van „Prïkke- been", welk verhaal niet alleen in het verleden, maar tot op heden dui zenden Nederlanders heeft geboeid en geamuseerd. Toch werd „Prikke- been" geboren als „Monsieur Cryp- togame" en zijn amoureuze, door de Zwitser R. Töpffer geschreven, ge schiedenis verscheen in 1845 als „stripverhaal" in de „illustratiën" dat wil dus zeggen in de tijd, waarin Algiers in het middelpunt van de belangstelling staat. Het besef dat men zijn beeld op de buitenwereld moet corrigeren, houdt niet in dat op slag alle onjuiste voor stellingen en vooroordelen verdwijnen, omdat ons traditionele denken altijd een gevoel van achterdocht en van een zekere superioriteit blijft voeden. Is de mens zich er evenwel van be wust dat zijn beeld van de eigen en van de vreemde wereld door allerlei facto ren wordt beïnvloed, welke vertroebe- Onze beeldvorming van de vreemde buitenwereld is eeuwenlang beïnvloed door foutieve informaties en vooroor delen, aldus dr. Pott. Deze beeldvorming werd onder meer beheerst door histori sche voorvallen en door soms zeer gril lige waarderingen van situaties en fei ten, welke werden gezien als parelleilen van de geschiedenis van het eigen volk. Hierdoor kreeg de bewuste beeldvor ming een merkwaardig nationaal karak- dat door mensen van een andere nationaliteit maar zeer ten dele kon wor den verklaard of aangevoeld. In de loop van de achttiende eeuw hebben zich evenwel veranderingen de waardering van vreemde culturen voltrokken. Dit kwam omdat in die pe riode de invloed van de verschillende reisverhalen op de eigen beschaving hoe langer hoe meer merkbaar werd, hetgeen impliceerde dat men aan de superioriteit van de eigen cultuur min teer begon te twijfejen. Tocht ouden van dagen uit Haagwegkwartier In twee autobussen en 27 personen auto's vertrokken gistermiddag 200 ouden dagen uit het Haagwegkwartier het terrein van speeltuin Westerkwar tier. Langs de kustplaatsen ging het Vogelenzang en Aerdenhout naar Zand- voort v/aar op de boulevard een dronk werd gebruikt. In Bergen koffiemaaltijd gebruikt, waarove oudjes best te spreken waren. Omstreeks acht uur keerden de be jaarden terug in Leiden waar ze den verwelkomd door het muziekkorps Concordia De voorzitter van het comité, de heer Van Polanen, bedankte de auto bezitters voor hun medewerking, bene de firma's die voor de consumpties hadden gezorgd. Men is nog een tijdje gezellig bijeen geweest. Er werd een verloting gehouden van prijzen die door omwonende winke liers te- beschikking waren gesteld. Het comité kreeg lof toegezwaaid voc voortreffelijke organisatie. GEMEENTE LEIDEN Officiële publikatie Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten: in verband met de slechte toestand van de Langegrachtbrug, deze brug met ingang van 1 september 1962 tijdelijk gesloten te verklaren moitorrijimigen op meer dan twee wielen en bèspannen wagens; voor de duur van deze geslotenver klaring: a. voor de beide zijden van de Langegracht, voorzover gelegen tussen de Langegrachtbrug en de Volmolenbrug, een wachtver- bod aan de zijde der bebouwing vast te stellen; b. voor de Volmolenbrug een door gaan-verbod in de richting van de Langegracht, zuidzijde, vast te stellen. De heer J. van Iterson In ons raadsverslag van gisteren stond vermeld, dat de heer J. van Iterson af scheid nam wegens het verlies van een prot.-cnr. raadszetel. De heer Van Iter son heeft zich echter niet meer beschik baar gesteld. 2.555.151 brt. Hier- Amei203 DU?'.' 1 -ans. 13 Griek, r.rkn.3 langekomen: Nieuwe schepen. metende IVaterweg 1962 19.306 ling het hem moeilijk maakt de werke lijkheid te zien. dan is reeds zeer veel gewonnen en dan zal z'n horizon zich wijden. Dit is dan ook de geest, wa het Rijksmuseum voor Volkenkunde zijn bezoekers poogt te benaderen. Contacten „Wanneer onze instelling interesse vraagt voor het leven en streven va medemens in een vreemde wereld", al dus besloot de directeur, verwijzend naar het slot van zijn boek. „dan doet zij dit niet in de eerste plaats om een zekere hoeveelheid kennis over te dragen. Wat belangrijker moet worden geacht, is: de Nederlander bewust te doen worden van de factoren die eigen oordelen handelen ten opzichte van de mens de vreemde wereld beïnvloeden of zelfs vorm geven. De contacten met die vreemde mens worden stellig niet steeds opzettelijk gezocht, de algemene ontwik keling van het wereldbestel maakt deze contacten echter steeds frequenter intensiever, bewust of onbewust. Niet door kennis, maar door begrip van het patroon van denken en hande len van de mens uit de vreemde wereld kan men zich hiermede tot in zeker op zicht vertrouwd maken om zich open te kunnen stellen voor een eerlijke ont moeting. Hierbü zal men het eigen le venspatroon dan kunnen handhaven, maar men zal dit niet meer behoeven te gebruiken als een schild om zich tegenover de ander te beschermen." Brandbom ontdekt in huis aan Hogewoerd Tijdens verbouwingswerkzaamheden in een perceel aan dt Hogewoerd hebben bouwvakarbeiders gisteren een brand bom aangetroffen achter een trap. Het projectiel heeft een lengte van veertig centimeter en een doorsnee van een hal ve decimeter. Het (misschien nog) ge vaarlijke instrument, dat uit de laatste oorlog dateert, is door de politie is be slag genomen. Het zal zo spoedig moge lijk doo.- de Hulpverleningsdienst wor den opgehaald en vernietigd. Schoneveld sloot de rij van Katwijkse zomerconcerten J-JET laatste van de twaalf Katwijkse zomerconcerten werd door de LJ- Rijnsburgse organist Dirk Schoneveld gegeven. Hij was dus de hekkesluiter na een succesvolle reeks, waarvoor de actieve, tevens met beleid te werk gaande commissie alle lof verdient. Dit werk heeft ken nelijk in het levendige badseizoen aan een wezenlijke behoefte voldaan, getuige althans de doorgaans flinke belangstelling, waarop zeker lang niet alle vakantie-centra kunnen bogen. Dit zo bevredigende resultaat moge een aanmoediging betekenen Dirk Schoneveld. over wie we in de laatste tijd uitvoerig schreven, heeft zijn toehoorders in de door een ring van wandluchters stemmig verlichte kerk ruimte een uur van mooi orgelspel be zorgd. Hij maakte het hen in geen enkel opzicht moeilijk. Waarom zou dat trou wens nodig zijn. als de verklankte com posities. zoals in dit geval, aan de ei< van goede of zelfs zeer goede muzikale kwaliteit voldoen? Schonevelds spel gaf blijken van zorg vuldige voorbereiding en tevens van hel juiste begrip. Dat hij zich nergens,, ook niet in Francks Pastorale, waar dat nog wel in zekere mate mogelijk is. gaan. pleitte voor zijn beheersing, die niets riskeert, wat misschien, het klank beeld zou kunnen schaden. Zo konden we met veel genoegen naar allerlei goede bekenden luiste ren. Wie zou die niet van tijd tot tijd weer eens willen ontmoeten?: Bachs „Wohl mir, dass ich Jesum habe" en „Ich ruf' zu dir, Herr Jesu Christ" gingen aan Buxtehudes vi tale Praeludium, Fuga en Ciacona vooraf. Een melodieuze Gavotte C. J. Bute (vroeger de vermaarde organist van de Zutphense St. Wal- burgkerk) en een lichtvoetige Air van Handel waren een schone af- isseling tussen Buxtehude en Men delssohn, wiens blijmoedig voorna me tweede Sonate een zeer muzikale ertolking kreeg. Het orgel biedt de mogelijkheden, ook en werk als de kleurige Pastorale van Franck naar de eis op te dienen. Schone veld maakte daarvan een dankbaar ge bruik. Samuel Wesley's bekende Gavotte en twee Jan Zwart-bewerkingen („Ga niet alleen" en ..'t Scheepje onder Jezus' hoede") deden het concert eindigen in de blijmoedig-vredige. tevens muzikale sfeer, die verreweg de meeste uitgevoer de werken opwekten. Joh. van Wolfswinkel Mej. Alice van Heuven (26), tot voor kort kleuterleidster bij de chr. kleuterschool aan de Obrechtstraat in Leiden-Zuidwest, trad gistermid dag te Oegstgeest in het huwelijk met de heer Georgee Wessel (24), onderwijzer aan de chr. nationale school in hetzelfde gebouw aan de Obrechtstraat. Scholieren en onder wijzend personeel lieten zich niet onbetuigd bij dit huwelijk. Ongeveer tachtig kinderen woonden de kerke lijke bevestiging door ds. 1. Meyer bij in de Geref. kerk aan de Maurits- Iaan. Een aantal van hen vormde even daarvoor een erehaag bij het raadhuis. Het jonge paar betrekt binnenkort een flatwoning aan de Julius Röntgenstraat in Leiden- Zuidwest. Foto N. van der Horst. Leidse kapper stak pijp op: winkel in brand Toen de 86-jarige Leidse studentenkap per C. J. van Valderen gisterochtend om streeks kwart over elf in zijn winkel in de Kloksteeg een pijpje wilde opsteken, deed hij dat op de voor hem gewone manier: met een stuk papier, dat hij even bij het vlammetje van het brandende gas komfoor "hield. Dit komfoor dient om het scheerwater warm te houden en stond en plank van de etalage. Het stuk papier was dit keer echter aan de grote kant en vatte zo snel vlam, dat een ge deelte ervan brandend op de grond te recht kwam, vlak bij de betingelde muur. Behang en het daaronder gespannen jute vatten ook vlam en het vuur greep zo snel om zich heen. dat binnen enkele ogenblikken de ruiten sprongen. Een schoenmaker, die aan de overkant zat te werken, zag het allemaal gebeuren en aan zijn snel optreden was het te dan ken, dat erger werd voorkomen. De ge alarmeerde brandweer was het vuur snel meester. De krasse bejaarde kapper had brandwonden aan gelaat en handen op gelopen. Hij werd opgenomen bij de bo- n zijn winkel wonende familie Bloot ongetwijfeld zal hij, als de tijd van het groentjes knippen is aangebroken, wel bekomen zijn van de schrik. Want die nonie laat hij zich nog steeds niet graag ontgaan mORDWlJK Bouw rioolwaterzuiveringsinstalla tie aanbesteed Gisteren heeft het Ingenieursbureau Dwars, Lleederik en Verhey uit Amers foort namens het college van B. en W. openbare aanbesteding gehouden voor he. maken van de bouwkundige werken van een zuiveringsinstallatie rioolwater met bijbehorende en bijkomende werken. Voor deze aanbe steding schreven 34 bedrijven in. De hoogste was de firma H. en B. Bel- jon uit Voorburg met een bedrag van 2.490.000. De laagste inschrijvingen kwamen van N.V. voorheen J. M. Strij- land. Uithoorn, f 1.956.000 NV Al bouw, Breda, f 1.955.800. N.V.V.O.B.I. Vinke- f 1.851.000; en firma H. Dunning en Zn. te Gioningen, f 1.789.000. De gunning is nog aangehouden. De raming werd niet bekend gemaakt H' op de jaarvergadering in het clubhuls aan de Noordwijkerweg. Ongetwijfeld is ook de kracht van het eerste elftal (de kurk waarop R.B.B. voor een belangrijk deel financieel drijvende wordt gehouden; vergroot nu het team ingrijpend Is ge wijzigd. Het bestuur is dan ook van mening dat de toekomst met vertrouwen kan worden tegemoet gezien. Voorzitter Alb. Paauw heette speciaal welkom erelid J. Oosthoek, trainer Sloos en kantinehouder Van Duyvenvoorde. De noodaceommodatie heeft uitstekend vol daan bij de beslissingswedstrijd tegen Noordwijk maar toch zal worden getracht aan de noordzijde een talud aan tc leg gen. De bezoekcapaciteit zou dan rond 8000 plaatsen omvatten. Hierover is reeds contact geweest met de gemeente. In verband met een verplichte verze kering van de voetballers zal de contri butie met f 1 per jaar moeten worden verhoogd. De voorzitter bracht dank aan de jeugdcommissie in de elftallencom- Secretaris W van Egmond gaf in zijn jaarverslag een overzicht van de com petitieresultaten van de elftallen. Het eerste ontkwam aan degradatie, het twee de miste juist het kampioenschap, de overige seniorenelftallen eindigden in de kopgroep. Het junioren A-elftal gaat in de regionale competitie spelen. Noch bij bekerwedstrijden noch in toernooien wer den successen behaald. Het ledental steeg i 380 t l 402 Penningmeester G. Zandbergen ge waagde van een verbeterde financiële po sitie. Er is t 4400 betaald ter aflossing van schulden. De aftredende bestuursle den (de heren J. Bleiohrodt, W. van Eg- mond en J. van Duin) werden bij accla matie herkozen. De verkiezing van de elftallencommissie leverde de volgende samenstelling op: P van Person. J. Francken. J. Zwaan. P. Ravensbergen. H. Glasbergen. A A. Koemans. G. van Duin. Het bestuur vroeg volmacht aan het clubhuis een bestuurskamer te mogen bouwen, waarin tevens besturen van be zoekende verenigingen zouden kunnen worden ontvangen. De huidige bestuurs kamer zal in verband met dc aanleg van het derde terrein als kleedkamer wor den ingericht. De nieuwe bestuurskamer zal een ruimte worden van 5 bij 3 me ter. met daarnaast een opberghok voor de kantinehouder. Oudheidkamer open. Hedenavond van half acht tot tien uur en morgen van tien tot vijf uur is de Oudheidkamer geopend. Spreekbeurt Vrijdagavond om acht uur spreekt in de zaal achter de Chr. Geref kerk da. P. Haverkamp uit Groenekan voor de afdeling Geref. Bond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3