c HAARDEN Schilderijendiefstal uit Haags atelier Dahlia's en gladiolen op Haarlemse keuring Nieuw plan woningbouw in de raad van Lisse KOERIERS G. A. A. NOUWEN VAKLIEDEN ONGESCHOOLDEN chauffeur-verkoper P0NTSCH00L P0NTSCH00L DE 4 EXTRA VOORDELEN VAN DE WEEK een accurate krach -MEL'WE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 28 AUGUSTUS 1S« Totale waarde circa f50.000 Tussen zaterdag twee en maandag morgen negen uur is ingebroken ir een atelier aan de Laan van Roos en Doorn ifl Den Haag waar men schilderijen restaureert. In totaal zijn er vijftien stukjes ontvreemd met een gezamenlijke waarde van ongeveer f 50.000. De gestolen kunstvoorwerpen zijn slechts van geringe afmetingen. Het meest waardevolle schilderijtje dat is weggenomen heeft een geschatte waarde van f 30.000. Het is een por tret van een jonge man die naar een zeepbel kijkt, van de hand van Michiel Sweerts. Het meet 24,5 bij 18 cm. En is eigendom van het Gro nings Museum van Oudheden. Een ander ontvreemd waardevol schil derijtje is ,.De verstoting van Hagar" van Henrie met de Bles. De opgegeven waarde is 10 000 Het meet 23 bij 35 cm. dit schilderijtje is eigendom van de Dienst voor 's Rijks verspreide Kunst voorwerpen. Een derde waardevol stukje is een zeestukje van Reinier Nooms, het meet 30 bij 41 cm De geschatte waarde is 5000 en het is eveneens eigendom van de Dienst voor 's Rijks verspreide Kunst voorwerpen. TJe/c drie schilderijtjes maken deel uit van de negen die er gestolen zijn: drie op doek en zes paneeltjes. Verder wor den nog vermist vijf 17e eeuwse por tretjes. geschilderd op koper, van het Frieseh Museum in Leeuwarden. Ook wordt nog vermist een sepia wa terverf tekening, eveneens eigendom van het Frieseh Museum. Het grootste schil derij meet 49 bij 35,5 cm. De dieven heb ben zich waarschijnlijk toegang tot het pand verschaft door inklimming. Voor zover valt na te gaan zijn ze op het dak door een zogenaamde koekoek binnenge drongen waarna ze gemakkelijk de op de eerste en tweede etage gelgen werkplaat sen konden breiken. Vjjf van de ontvreemde kunstvoorwer pen behoren toe aan particulieren. Het zijn een ..bloemstukje" op doek en vier paneeltjes, waarvan de waarde varieert van 150 tot 500. De 17e eeuwse portretjes op koper zijn van de hand van Zacharias Webber, J. W. de Wilde (2) en van Matthijs Harings <2>. De sepia-waterverftekening dateert Uit 1810 en is van een onbekende maker. In verband met deze schilderijendief stal heeft de politie een bijzonder op sporingsblad doen uitgaan, waarin een afdruk van het meest waardevolle schil- derijtj dat werd ontvreemd, voorkomt. De diefstal werd gepleegd in het atelier van de heer N. van Bohemen. die gedu rende het weekeinde niet in zijn werk plaats is geweest. Haagse agglomeratie Nota voor nieuw gemeentebestuur De Haagse gemeenteraad heeft van daag een nota van het college van B. en W. van de agenda afgevoerd, die be trekking heeft op de Haagse agglome ratie. De raad. die voor de laatste maal in oude samenstelling bijeen was, oor deelde da de nota beter door de nieuw gekozen gemeenteraad behandeld kan worden. In de nota behandelen B. en W. van Den Haag het verzoek van de ge meente Zoetermeer. om mede te werken bij de uitbouw van deze gemeente tot een stad van 100.000 inwoners. In Den Haag is het. gezien het geringe woning- bouwcontingent (voor 1962 van 927 wo ningen! niet verantwoord om nu reeds een deel van dit contingent aan een an dere gemeente af t$ staan, aldus B. en W. Bovendien kunnen in Den Haag. op de beschikbare bouwgrond, nog 9 000 woningen gebouwd worden. Er is dan ook geen aanleiding om nu reeds een gemeenschappelijke regeling met Zoe termeer te treffen, aldus B. en W. van Den Haag. Oranjefeestweek in Rijnsburg startte met viswedstrijd Het mag dan pas donderdag officieel oranjefeest zijn, voor de Rijnsbur ger is het gisteren al begonnen. We geloven dat zaterdagavond iedere in woner zal zeggen dat het oranjefeest-volgens-nieuwe-opzet een verbete ring is in vergelijking tot voorgaande jaren. Voor het grootste deel van de bevolking bleven destijds de twee feestdagen beperkt tot twee feest avonden, daarom spreken we nu van een feestweek. Deze begon gisteren met een viswedstrijd waarvoor de inschrijving een veelvoud van vorig jaar bedroeg. Kort na half zeven lieten niet minder dan zestig „senionen" hun dobbertje te water en rond zeven uur rolden nog eens dertig Junioren" hun vistuigjes af. Het grote deelnemersaantal is voor een deel toe te schrijven aan het feit, dat de wed strijd nu 's avonds en niet meer bij het krieken van de dag is gehouden. Bij de ouderen telde alleen maatvis voor de prijs; voor de jeugd betekende ieder spierinkje dat het droge bereikte, meer kans op een trofee. De prachtige werphengel, beschikbaar gesteld door de heer T. de Kluiver, werd gewonnen door Het talrijke publiek keek ademloos toe hoe junior Bas v. d. Berg de grootste op de wal wist te krijgen. Bas kwam hierdoor in het bezit van een bekertje. Gezien de grote deelneming en publie ke belangstelling zal de Oranjeveringing zeker overyregen in de komende jaren dit visfeest ook in de avonduren te hou- De volgende vissers vielen in de prij zen: Senioren: 1. D. van Egmond; 2. P v. d. Kwaak; 3. Biesheuvel; 4. J. v. Vliet; Z"""1 LADIOLEN en dahlia's waren er gisteren het meest op de wekelijkse keuring in het Krelagehuis. Daarnaast waren er ook enkele vaste planten tentoongesteld: J. P. de Goede, -Breezand, etaleerde de donkere Agapanthus Blue Giant, een variëteit die zeer forse bloemschermen maar ook minder feestelijke gebreken heeft. Maas Van Stein, Hille- gom, toonden de lichte agapanthus Blue Triumphator en daarnaast twee soorten liatris nl. callilepis en spicata. Beide vaste planten werden enkele jaren geleden „en masse" voor snijbloemen gekweekt raakten toen uit de gratie en zijn op het moment weer sterk „en vogue". nenburg Mark had met de oranjerode Nautilus, de zalmrose Grandioos, de rode .Gladiolen waren er veel. We zagen o.m. een briljante groep van H. J. Sal man. Noordwijk. De lila Actrice en Bu dapest. de zalmrose Thomas Mann. de purper-gestreepte oranjerode Scarlet Royal cn de lichtrose Union ontvingen het getuigschift van verdienste. Verder vielen op: de helderrose Ambrosia en de Pres. Kennedy, evenals de Pink Sensa tion. De fa. P. v. d. Meer Cz. Noordwijk, zag aan de prachtige Tequendama een getuigschrift eerste klasse toegekend en exposeerde ook de uitstekende lila Mont- Martre en de roomkleurige Muscadet. Preijde. Breezand. bracht ook een fraaie groep naar voren met o.m. de rose At traction. de witte Sweden en de rode Jamaica. K Kooy uit St. Pancras had succes met de lichtrode Simplesse. de zalmkleurige Riant cn de rose Long Is- Extra best materiaal zagen we van de fa. Jonkman-Hulsebosch. Sassenheim. De bestgebouwde Ro man Holiday, de aparte Purple Heart, de witte Cleopatra en de hel- derroserode Modern Style mochten aan alle kanten worden bekeken, al vonden we de laatste wel het meest opvallend. 5. J. P. Boogaards; 6 K. C. Eldering. Ju- nioren: 1 H. Boogaards 5 vissen!; 2. Bas v. d Berg: 3. mej. C. v. d. Vijver; 4. D. v. d. Vijver Wzn; 5. H. Goudriaan. Woningcommissie De woningcommissie zal woensdag 5 september van 7 tot 8 uur 's avonds voor het publiek zitting houden in het raadhuis. Jaarvergadering R.B.B. Vanavond wordt de jaarvergadering van de voetbalvereniging Rijnsburgse Boys gehouden in het clubhuis op het sportterrein aan de Noordwijkerweg. De Noordwijikse gladiolenfirma Konü- als centrum. Ook wat de bouwprijs be- Nabucco, de rode Little Diamond gele nuanceringen en de rode Milock veel succes. Aan deze variëteiten werd een getuigschrift van verdienste toege kend. Een imponerende groep gladiolen had P Visser. St. Pancras. die een groot aantal kleinbloemige nieuwigheden ten toonstelde We noteerden: de lichtrose Pisa. de rode Page Boy, de rose-geel ge vlekte Zenith, de helderrode middelgrote Ardent, de rose Dapcing Doll en de oranjekleurige Salma en Ajax. De dahlia's zijn nu ook in volle op mars. Naar we van betrouwbare zijde de plaats waar de grote na tionale tentoonstelling dit jaar wordt ge houden nog niet bekend. Men fluistert dat het nog niet zeker is dat deze expo sitie dit jaar ook wel op de kalender zal komen. De fa. H. v. Veelen. Sassenheim, zag aan de ceriserose semicactus no 33 een getuigschrift van verdienste toegekend en toonde verder de Pompeuse. de rode semicactus Prairy Fire, de helderrode semicactus Light House en de decora tieve Yellow Splendour. Van de fa. C Geerlings uit Heemstede waren er de paradepaarden Orange Beauty, de rode decoratieve 62 (getuigschrift van ver dienste) en Lecta. een aparte purper kleurige semicactus. Van W. de Ruyter, Oegstgeest. zagen we o.m. de gele de coratieve Prosperity (getuigschrift van verdienstei en een ceriserode aanwinst. Verdienstelijke zaailingen waren er ook van G. H. Lammerse uit Vijfhuizen: de rood-witte decoratieve Angel Face. Red Cap en de gloedvolle rode semicactus Van Hippeastra, Hillegom, was er de gele semicactus 68. die met een getuig schrift van verdienste werd vereerd. Ant. Nuyens, Limmen. bracht een gToot aan tal zeer kleinbloemige zgn. TopmJx-tv- pen. De collectie was smaakvol opgesteld en trok veel belangstelling. Van de be kende Leidse dahliakwekerij Ballego za gen we o.m. de statige enkelbloemige In- flamation en de met een getuigschrift van verdienste onderscheiden decoratie ve Loudres. genomen na behandeling van een korte agenda. F,r waren slechts enkele inge komen stukken, doch de voorzitter kon een prettige mededeling doen betreffen de de woningbouw. Moest in de vorige raadsvergadering worden medegedeeld, dat het bouwplan voor de 42 woningen door Ged. Staten niet kon worden goed gekeurd, de besprekingen daarna ge voerd. hebben geleid tot het maken van een nieuw bouwplan met een gewijzigde situatie, In welk plan 39 woningen zijn opgenomen De voorzitter zei. dat er goede hoop bestaat, dat dit nieuwe plan de goed keuring van Ged. Staten zal kunnen wegdragen. Het plan in tekening werd de raad voorgehouden. Men kon zich er mee verenigen. Het belooft een mooi geheel te worden met een plantsoen treft zei de voorzitter optimistisch te kunnen zijn Het zal wel gelukken de curveprijs te halen. Er waren vervolgens slechts enige punten van ondergeschikt belang te be handelen. De voorzitter gewaagde daarna van grote erkentelijkheid voor de wijze waarop in de afgelopen vier jaar is samengewerkt in het college van B. en W. en de raad. De voornaamste beslui ten: bouw van 99 etagewoningen, waar toe ook de woningbouwvereniging „Volksbelang" belangrijk heeft medege werkt; de demping van de haven; de realisering van het Meer en Duinplan; realisering van het villaplan „Laan van Rijckevorsel"; aankoop eerste perceel grond in de nieuwe woonwijk Poelpol der; rioolwaterzuiveringsinstallatie; sub sidieverlening aan geref. en r.k. jeugd huis en Kruisverenigingen; de garantie- verklaring van ƒ1.700 000 voor de stich ting van een prot. bejaardencentrum. Ned. Sikkensprijs 196) vijven gedeeld de toekenning de Nederlandse Sikkensprijs geve door de heren prof. ir. J. H. van Broek. drs. A. M.-Mees, jhr. W. J. H.) Sandberg en drs. H. L. Swart, heeft stemmig besloten de prijs voor 1962 bedragen van f 5.000,- verdeeld gelijke delen, toe te kennen resp. het in Nederland uitgegeven internat! nale tijdschrift „Structure" voor 1 langrijke streven tot verbreiding beginsei van de synthese tussen kleur ruimte in de architectuur", alsook vier kunstenaars die met hun werk opvallende bijdrage leverden tot de toonstelling „experiment in construe In het Stedelijk Museum te Amster en in het Kunstgewerbe Museum te rich n.l. de Fransman Jean Gorin te 1 don. de Amerikaan Charles Bieder te Red Wing (Minn.) de Nederland Joost Baljeu te Bussum en Dick Weerkom te Amsterdam. De uitreik zal eind oktober 1962 in het Stede Museum te Amsterdam plaatsvinden. In de nieuwe raad zullen niet keren mevr. M. J. van den Merende Reekers, de heren Jac. van Dijk, W. van Dijk, E. Soholte en G. Aange brug. Namens dezen sprak de heer i Scholte een hartelijk woord van Na sluiting van de vergadering de raad naar De Witte Zwaan om tijd nog gezellig bijeen te riin. De kinderfeesten onder i van de Speeltuinvereniging .Kim vreugd" in de Engel zijn besloten een puzzelrit voor kinderen van l!»,. en 14 jaar. Hieraan werd deelgenorq donr 65 jongeren. De uitslag: Meisjes van 12 jaar: le prijs Ina jj son. 2 Bep Mourits. 3 Ada Kamp. I Meisjes van 13 en 14 jaar: 1 Jij Mooijekind, 2 Ria van Dijk, 3 Miri van Beek. Jongens van 12 en 13 jaan 1 Nic. Rooijen, 2 Jan Balkenende, 3 Piet der Vlugt. Jongens van 14 Jaar: 1 Joham Rooijen, 2 Hans Faas, 3 Hans van I Wim Aarts heeft de zevende zor rit van de ren- en tourvereniging Bollenstreek gewonnen door 80 km 2 uur en 2 min af te leggen. Hij ze vierde in de eindsprint. De uitslag: 1 W Aarts, 2 D Branger. 3 C Oeli L van der Berg. 5 Van Leeuwen. Uitslag C-klasse: 1 T Zeldenthuis; J Degenaars. 3 J Butter, 4 J Schram Personeel gevraagd Gevraagd nette werkster vr|>r 1 of 2 ochtenden per weck. In gezin van 2 perso nen. Mevr. Jansen. Hofdijck no. 55. Oegstjjcest. Tel. 52952 0 Gevraagd een flinke hulp In de huish. v d. dag of d.c.n. in gezin mot 4 schoolg. kind. Mevr. Sanders. Louise de Colignylaan 14, Oegstgeest. Tel. 50021. Typistes en administra tieve krachten gevraagd voor tijdelijk. Tevens een admini stratieve kraeht voor een voudige werkzaamheden. Gehuwd geen bezwaar. Goe de beloning. Soil, type bureau „Leiden". Tel. 33576. 0 Gevraagd een magazijn bediende cvt aankomend, vijfdaagse werkweek. Solli citaties te riehten aan Ga rage Poot Valkenburg (Z.H.) Austin dealer. Te huur gevraagd 0 Juffmujv zoekt voor di rect 7it-slaapkamer op zon zijde of vrije etage. Brieven No. 4566 bur. blad. 0 Te huur of te koop gevr a.s. jong cchtp. zoekt woon ruimte te Oegstgeest. 3 k. en riouchcRelcgcnh.. event, lc etage. Brieven ond. nr. 4358 bur. v. d. blad. 0 Jong echtpaar zoekt 1 of 2 kamers met gebruik van keuken- Spoed. Brieven on der No. 4569 bur. blad. Te huur aangeboden 0 Koelkast kunt u nu hu ren vanaf 2.20 per week met recht van koop. Alle merken. Bezoek onze koel- kastshow, Doezastraat 22, Teske. Te koop gevraagd 0 Gevr. ouderwetse soepter mi. - en juikommen n deksel. Mahonie wastafels nachtkastjes met marrt blad. Voorts alles uit Groot moeders tijd. Brieven onder No. 5492 bur. v. d. blad of Tel 01823—534. 0 Ken wit rmaille kolenfor- nu is blad 80 cm. Moet in goede staat zijn. J. A. Smit, Westeinde 2, Oude Wetering Te koop aangeb. 0 Aangeb Let op Puch bromfiets met een hoog stuur en potje. Is zo goed als nieuw. Te bevr. na 6 Piet Heinstraat 8. Leiden. 0 Aangeboden Inventa haard met platen cn pijpen (z.ga. n i tegen elk aannemelijk bad. Javastraat no. 30. 0 In voorraad gebruikte motoren, scooters, bromfiet sen. rijwielen en onderdelen. Kijk bij ons. er is ook wat bij voor U. v.d. Mcy. Mid delweg 29. Leiden centrum! 0 Te koop OPELS Kaplt&n. Rekord cn Olympta van di verse bouw ja rep. Calex Autobedrijf NV. Leidcn- Kort Galgewater 14-16. Tel. 33355. 0 Autobanden. Wij zijn weer ruim gesorteerd luxe, truck, tractor en t den voor landbouwwagena. Zowel nieuw als gebruikt Sterk concurrerende prijzen. H Hovig. H. Rijnd. 1. Zoe- tarwoude. TeW 01710-26517. 0 Te koop Collie hondjes met stamb 8 w. oud bij A. Zaal. Ronifaciusatr. 4. Hoge Rijndijk 0 Tc koop: nliestookh.iard. moderne vormgeving inge bouwde tank a 15 liter, ca paciteit 7500 kcaUh, in pnma staat Willem de Zwijgerlaan 5. Leiderdorp, telefoon 33332. Na 7 uur 's avonds. rn AangebJonge boxers. Te bevrna 7 uur Staal- wijkstraat 4 Leiden Aangeb Singer handnaal- mach. /R5.- en ringspoel handniaimach z.gam. com pleet in koffer Haagweg 172A. Leiden. Tel. 32833. Diversen Prima Philips aalon tele vtsletoestcl. fraai Mechelse leeuwenkop dressoir, tafel kastje. Mahonie ovale ronde tafel, groot Deventer tapilt Marokkaans tapijt kaaten, gasradiator. Inkoop antiek enz. W F. Kooreman. N5«awe Rfln 9. tover V. en ri Ml TToorstr TH 23201. 0 Wornsdagmarkt. Onze be kende lange onderbroeken en borstrokken f 2.98. Nu terkennismaking alle maten t 2.25. Pracht heren flanellen f 3.50. Meisjes verpleeg- stersschorten f 2.75. Dames slips 0.69. Botermarkt over Modemazijn Lucienne. Japie. 0 Wornsdagmarkt. Leuke dames on heren pyjama's f 5.98. Leuke jongens en meisjes pyjama's. Vlotte nachtjapvinen tot 52 f 4.98. Op al deze artikelen 10% korting. Botermarkt over Modemagazijn Lucienne. 0 i'uinhnuwavondschool „I ""1 sburg". Aangifte van leerlingen voor alle klassen op dinsdagavond 28 augustus van 78.30 uur. in de oude Openbare School te Rijns- RijhewUa? Oud exsmlna- gceft elke woensdag 8 r nam. verkeersles voor ieder 2.50 Leslokaal Evert- senstraat 89 bij Zijlsingel. Kwak's Verkeersinst. Tel. Rekord, Volkswagens glia, Consul. Volkswagen busjes met open dak. Ga rage Werkhoven. Maredijk 34a. Tel. 22300—32735. 0 Balletschool Hendricks. CHS. Aanvang der lessen maandag 3 september a.s. Inschrijving vanaf heden voor kinderen vanaf 6 jaar. dames en heren, zowel be- ginnenden als gevorderden. Hooglandse Kerkgracht 42 Telefoon 30256. 0 Nu een nieuwe lamp uit de Lichthal. De grootste sor tering. De laagste prijzen. De Lichthal. Haarlemmerstr. t o Dc Overdekte. w Wat kost het! Bedden reparatie. 1-persoons vanaf 18 50. 2-pers. vanaf 24 90 met damast. De 3 Eene*. Haarlemmerstraat 111. Tele foon no 23867. Gebruikte bromfietsen. Steeds grote sortering prima gebruikte bromfietsen door inruil verkregen. Door vak mensen nagezien. Van Zijp. Haarlemmerstraat 295 0 Prima sportfletsen. geheel compleet met lamp. slot jas- beschermer. Zwart of groen. Prijs slechts 133-, Van Zijp. Haarlemmerstraat 295. Korevaarstraat 6. Alle onderdelen voor Be rin! - Solex - Puch - Rap H.M.W. - JLO - Sachs - FBM uit voorraad leverbaar Van Zijp. Haarlemmerstraat 295. w Berini - Solex - Rap - Puch - Batavus - Gazelle - Monarscoot bromfietsen, di rect leverbaar. Inruil - Be- tnlingsservice. Van Zijp. Haarlcmpi-^<.r«8at 295. Ko revaarstraat 6. 0 Wordt uw bed slecht? Laat dit dan overtrekken m. een nieuw damast. In één dag klaar. 2-pers. vanaf f26 50. 1-pers. vanaf f 19.50 De Kleine Winst. Haarlem merstr 51. Tel. 24958. 0 Gaat u trouwen of heeft u een woning? Kredieten v. iedereen tot ƒ5.000,- voor aanschaf meubilair - wo ningtextiel. Vraagt gratis folder, dan krijgt u algehele inlichtingen. Postbus 1371 te Rotterdam. w Een nieuwe woning? Voor al uw lampen De Licht hal. Gratis plaatsen van lampen boven de 20. Haar lemmerstraat 293. 0 Paraplule reparatie (ook voor opvouwbare!, wandel stokken - invalidestokken - lemmerstraat no. 95, bij de Vrouwenstee g. 0 Markiezen. Rolschermen Al Jaloeziën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Verkoopkantoor C. E. Jedeloo. Juffermans- straat 35. Oegstgeest Tele foon 01710-53105 0 Wnensdagmarkt Grote frisse badlakens van 498 nu 2 98. 2 stuks 5 Onze bekende Noorse sokken 1 98 2 jaar 2 50. 3 paar voor 3 Botermarkt ovar Lucienne. Japie. BRONKO - PASJA FRISIA INTERNO en alle Ie klas merken kunt U kiezen in de doorlopende SHOW van de HAARDENSPECIALIST Geversstraat 63 B Telef. 5143 OEGSTGEEST vraagt voor haar bedrijven: VEROLME ELEKTRA N.V.. Elektraweg 5, te Maassluis VEROLME MACHINEFABRIEK IJSSELMONDE N V, Oostdjjk 29. te IJsselmonde VEROLME SCHEEPSWERF ALBLASSERDAM N.V., Kade 12, te Alblasserdam VEROLME DOK- EN SCHEEPSBOUW MAATSCHAPPIJ N V. te Rozenburg: tot opleiding: IJZERWERKER LASSER BRANDER HAKKER Uitvoerige inlichtingen worden gaarne verstrekt door één van onze perso- neelsfunktionarissen op 29 augustus In Café-Restaurant DEN BI RCHT. Burg- steeg 14, Leiden. Onze funktionarissen zijn aanwezig van 19.30—21.00 uur. Mocht U niet in de gelegenheid zijn één van de avonden te bezoeken, dan kunt U onderstaande coupon ingevuld inzenden aan onze Centrale Perso neelsdienst Postbus 610, Rotterdam, waarna nader contact met U zal worden opgenomen. Ondergetekende (naam) Woonplaats In klein gezin gevraagd voor de huishouding NET MEISJE Voor elke dag tot 1 «ur. Vooral enige ervaring en referenties strekken tot aanbeveling. Aanmelden tussen 25 uur Hooigracht 60. Schriftelijke sollicitaties aan GREEN SPOT DEPOT KATWIJK. KERKSTRAAT 21 TEL. 01718—4589 Rijdende Typeechool „ZUID-HOLLAND" STEENSCHUUR 3 cursus|aar 1961-62 93,7% geslaagden. P5H- ONS kenmerk Kleine clubjes Individueel enderwijs STENO (Ned.- en moderne telen) TYPEN ENGELS DUITS - FRANS IConr. rn Hnnd. nnrren.) MIDDENSTAND BOEKHOUDEN POPULAIR NEDERLANDS ALGEMENE ONTWIKKELING INSCHRIJVING: IEDERE dag STEENSCHUUR 3 SCHOTTEL-NEDERLAND N.V. AFDELING SCHEEPSBOUW - WARMOND Op onze moderne scheepswerf kunnen wij voor de bouw van Schottel patrouilleboten plaatsen; GESCHOOLDE IJZERWERKERS GESCHOOLDE PLAATWERKERS BANKWERKERS- PIJPFITTERS HALFWAS SCHEEPSSCHILDERS goede promotiekansen voor Naast een goed loon bieden wij: Gevarieerde werkzaamheden. Goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Opname in pensioenfonds. Gratis bedrijfskleding. Vergoeding van reisgeld. Aanmeldingen en vrijblijvende inlichtingen dagelijks aan de werf, Veerpolder 5, van 817.00 uur of telefonisch onder No. 01711423. Bovendien woensdagavonds van 18.0020.00 uur in Hotel „De Stad Rome" te Warmond en dinsdag- en woensdagavond van 18.0020.00 uur aan het adres Jan Lievensstraat 13 te Leiden. Dc. HELMUT TKTELJCXB HET LEVEN KAN OPNIEUW BEGINNEN Het appèl van de Bergrede Een verrassend boek ever een van de mooiste gedeelten van dc bijbel f8.90 Verkrijgbaar in de boekhandel T^lmka zeer wijde plooirok in Prince de Galles 13 laar 7.90-13.75 NATUURLIJK. BABY- KLEUTER- EN KINDERKLEDING KOOPT MEN BIJ C&A H eonf geë« van ge k naai in d moe kom toes< dat mogi het hoog denk we 1 Trou niew te k< bloei mark gend mode De ben geen Maar wat e Wij zoeken voor onze veevoederfabrie a. jonge kracht (25 tot 30 jaar). Deze kracht zal naast i j'jfpon^ gewone werkzaamheden tevens bij het tech kort. j nisch onderhoud van de machines werkzaal 'uur r alle voorkomende lichte werkzaamhedei ,jers VOORSCHOTEN SCHRAMA VEEVOEDERS - Voorschote N.V. Olanda Plastics Wij vragen voor onze pasta-menger Aanmelden aan ons kantoor dagelijks tot 17.00 uur Katwijkerweg 14 - Valkenburg (Z.H Card: het fig schoudi v. BORSELEN Vanaf a.s. zaterda 12.00 uur tot 8 sep wegens vakantie GESLOTEN Hooigracht 6^ pakken zo\vel°t tailleur: het ma vlakver rok wijd ruimklo Ninna Crahay de taill •en se) wel tot petit gr

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 6