Waarom komen de vreemdelingen zo graag in Katwijk aan Zee? Plaatselijke bevolking —maakt een goede indruk Denemarken nu positief tegenover Euromarkt Nogal wat klachten de visgronden van NIEUWE LEEDSCHE COURANT ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1962 Rust, eenvoudgezelligheid en frisse lucht i. Hei toilet-; of n rustJ (Van een onzer verslaggevers) TTET WORDT steeds drukker in de badplaatsen. Op zonnige dagen lijkt •s met strand een mierenhoop. Duizenden en nog eens duizenden wenden s, nwe'2'c^ van het binnenland af en trekken naar de kuststrook. Velen van hen 6, Tel.j gaan naar Katwijk aan Zee, de badplaats die na de tweede wereldoorlog \als een meteoor omhoog is geschoten. Wat beweegt toch al die mensen de waterkant op te zoeken, waarom hebben de Katwijkse gasten juist Kat- 1 Ti .wijk uitgekozen en niet Zandvoort, Scheveningen of Noordwijk. Heeft p^^Tel Katwijh iets specifieks, dat een bepaald soort mensen aantrekt en anderen afstoot? Komt het karakter van het vakantie-oord in vele gevallen over een met dat van de mensen, die het bezoekenHet zijn allemaal vragen, die zich niet zo gemakkelijk voor een antwoord lenen. Er is een diepgaand onderzoek nodig om in dit opzicht met enige stelligheid een uitspraak te kunnen doen. Wij hebben dat diepgaande onderzoek niet kunnen instellen, maar wel heb- louten) ben wij in Katwijk een kleine enquête 5vvngehouden" €en paar vraaggesprekjes ge- v "voerd, die toch wel enigermate een beeld geven van wat de vakantieganger Ihier nu zoekt en vindt. Zomaar in het jwilde weg spraken wij Katwijkse gas- ïmeen-|ten aan en om het gesprek enige rich- inter., ting te geven, stelden wij hun drie 0.- p.p.jvragen: 1. Waarom hebt u juist Katwijk lals vakantie-oord uitgekozen 2. Wat bevalt u hier het best? 3. Wat bevalt u hier helemaal niet? 1. pens. Toevallig I Onze eerste ontmoeting was met iDuits gezin, dat zich huiselijk rondom een restauranttafeltje had geschaard en 'zich kennelijk vermaakte. Het bleek, dat jmen op doorreis was en toevallig voor een uurtje in Katwijk was terechtge- knoop van zijn colbertjasje had verlo ren. Ik heb er een nieuwe aan genaaid. Hij was zo dankbaar, dat hij me later een bloem bracht". Gemoedelijk Mevrouw M. Nagtegaal uit ZwiJn- drecht zat in een gemakkelijke stoel op het strand uit te rusten van de beslom meringen, die aan het leven van elke huismoeder zijn verbonden. Het was het tweede jaar, dat zij haar vakantie in Katwijk doorbracht. Vorige jaren ging zij naar Bergen, maar omdat haar man doorwerkt en de afstand van Zwijn- drecht naar Bergen nogal groot is, ls verleden jaar Katwijk als badplaats ge kozen. Haar man komt zo nu en dan een kijkje R"mon. In elk geval brengt hij de weekeinden in Katwijk door. Het bevalt uitstekend. Katwijk it> niet zo deftig, maar wel leuker, ge moedelijker en goedkoper dan Ber gen. Het mooist vindt mevr. Nagte gaal het kerkelijk leven in Katwijk. „De kerken zijn hier overvol, «r een keus uit tal van diensten en de gereformeerde predikanten van Kat wijk mogen er zijn. Ze hebben hier pyima dominees". Het gezin Nagtegaal gaat elke zondag tweemaal ter kerke. Al is het nog zulk mooi weer, het strand wordt "s zondags niet opgezocht, 't Verschil tussen .de zon dag en de andere dagen van de week moet duidelijk uitkomen. Ook de kin deren moeten merken, dat de zondag een bijzondere dag is. De zondagen zijn in Katwijk beslist de moeite waard. We kijken er echt steeds naar uit. In Ber gen waren de zondagen lang zo goed niet. Daar mis je het kerkelijke leven, zoals dat in Katwijk bloeit". Aanbeveling Twee typische Duitse dames op oudere leeftijd troffen we aan op het echt-zo- e terras van een strandpaviljoen Frau Schafer en Frau Simon uit Wen- gern am Ruhe dronken met zichtbaar welbehagen een kopje koffie. Voor het eerst van hun leven waren zij in Kat wijk. Ze waren hier terechtgekomen op aanbeveling van familieleden en zij hadden er zeer bgslist geen spijt van. Het meest had hen getroffen de vrien delijkheid van de Katwijkers, overal waar je hen ontmoet. Zij spreken hun teleurstelling uit over het minder goede :er, maar dat weerhoudt hen er niet n volgend jaar terug te komen en dan or langer dan dé acht dagen, die zij hadden geboekt. Eerder waren de dames in Italië geweest, maar dat doen ze nooit weer. „Het was er veel te warm. Niet om uit te houden gewoon. Nee, geef ons dan de frisse Hollandse zee lucht maar". Zandvoort en Scheve ningen vonden ze veel te druk, te rommelig. „Katwijk gaat bovenal. Het is er gezellig en je kunt er prachtige wandelingen maken". Willy Kröber uit Frankfurt am Main, ;n man van middelbare leeftijd, was op het terras van zijn pension aan de Boulevard in een Duitse krant verdiept Strohoed op, gekleed in een lichtge kleurd luchtig kostuum leek hij de ver persoonlijking van de rijke badgast GS- Ook als het een beetje koud is, kan men zich op het Katwijkse strand nog wel vermaken. Deze gepluimmuitste Duitser bracht de middag al scheppende door. en. Het had dus geen zin onze vra- te stellen, maar wel kwam tot uit- Irukking, dat in Katwijk toch ook nog vel buitenlandse dagjesmensen komen, "lij drinken of eten er wat in een res- aurant, kijken een beetje rond om laarna verder te gaan. Wanneer de om- :eving in hun smaak valt, zoals in het inderhavige geval, maken zij plannen >g eens terug te kernen. Dan niet foor luttele ogenblikken, maar voor 'eertien dagen of een maand. Men moet iet aantal niet onderschatten van hen, i zo'n eerste oppervlakkige kennis- naking trouwe vrienden van het zpp- orp worden. Een ander slag dagjesmensen wa ren de drie vrolijke meisjes alt Woerden, de zusjes Ans en Marry Weerelts en Laurian Mulder. De veertien dagen dat zij vakantie heb ben, reizen zij elke dag per trein en bus van Woerden naar Katwijk, om rustig aan het strand te kunnen zitten. Mooi weer of sleoht weer, dat kon hen niet zoveel schelen. „Het is hier toch altijd lekker. Je zwemt, speelt volleybal, leest een spannend boek. Je luiert een beetje en je hebt een pracht vakantie. We staan alle drie in een winkel en na zo'n veertien dagen aan zee vat je je werk weer met frisse moed aan". Waarom ze speciaal naar Katwijk ko- en Omdat het dichtbij is en het ze- Blliger is dan de meeste andere bad- laatsen. Wat het best bevalt hier L»e emoedelijkheid. Klachten Niet den. elfs niet over het weer. Drie levens- istige. tevreden meiskes. die het leven n vooral het vakantièleven heerlijk inden. Aan hun werk hebben ze even- in een hekel. Ans werkt in een zaak Utrecht waar uitsluitend knopen wor- ;n verkocht, heel dure knopen van wei ien of elf gulden per stuk. Ze vertelt ir enthousiast over. „De deftige dames ijn nogal eens lastig, maar over het ge- leel genomen, is het leuk werk. Een nkele keer komt er eens een man, Die Ojn aardiger. Pas kwam er een die op aar een belangrijke bespreking een Twee Duitse dames op het ter ras van een strandpaviljoen. Zij vinden een vakantie in Kat wijk ideaal en komen volgend jaar beslist terug. Waarom hij in Katwijk was Omdat het dicht bij Den Haag ligt. Zijn dochter, oen verwoed liefhebster van dansen, volgde daar danslessen bij een zekere meneer Van der Meulen. die op zijn ge bied een wereldfaam schijnt te hebben. In ieder geval was het hele gezin naar Nederland getogen om dochterlief in to taal twintig uur lang in de armen dansmeester Van der Meulen te bren gen, die daarvoor het lieve sommetje van f 400 incasseert, dat wil zeggen f 20 per uur. Je hebt mensen, die wat hun liefhebberij over hebben. Vader en moeder en dochter en loofde hebben zich dus voor zes weken in Katwijk gevestigd om de dochter de gelegenheid te stellen elke dag n; Den Haag te reizen. Eerst hebben zij geprobeerd in Scheveningen (nog dich ter bij Den Haag) onderdak te krijgen, maar daarvoor waren ze te laat ei vendien vielen de prijzen tegen. Toen besloot men naar Noordwijk te gaan. Op aanraden van een impresario pro beerde men het echter eerst nog ever in Katwijk en daar is men blijven han- Hulpvaardig Of het bevalt? Uitstekend. Eten bediening laten niets te wensen o- De Katwijkers zijn erg hulpvaardig, vriendelijk en eenvoudig van aard. Voor de bonthandelaar Kröber en zijn gezin is het hier een dorado. Ook zij waarde ren Katwijk vooral om zijn gunstige ligging voor het maken van wandelin gen. De heer Kröber en zijn vrouw tip pelen soms wel 25 kilometer. Het best bevalt hen hier de lucht, de frisse atmosfeer. „In Italië en Zuid- Frankriik is het vaak veel beter weer, maar aan dc heerlijke zeelucht hier kun nen die landen niet tippen. Je longen worden hier verwend, je haalt adem met volle teugen en je bespeurt de wel dadige werking daarvan aan je lichaams conditie, die na enkele dagen in Kat wijk reeds veel beter is dan tevoren. Je rust hier werkelijk uit Je komt hier bij na alle vermoeienissen van de da gelijkse sleurgang. Geen betere plaats om uit de tredmolen te stappen dan Katwijk aan Zee. Katwijk is een rustige badplaats. De evenementen die men er organiseert zijn beschaafd en aantrekkelijk, leukst vonden wij de hoempa-muziek od de Boulevard". Dc beer Kröber was dc enige van de ondervraagden, die ook een min der goede ervaring in Katwijk had opgedaan. Hij was nauwelijks aan gekomen, of hii kreeg al een bekeu ring, omdat hij zijn auto in plaats van tien meter acht meter van een bocht af had geparkeerd. „Nee. geen waarschuwing Meteen een boete: f 7.50. Ik ben nog naar het politie bureau geweest om te protesteren, maar ik moest en ik zou betalen. Het lijkt mU hoffelijker vreemdelin gen een waarschuwing te geven, voordat men ben zonder pardon op de bon slingert". Het zou te ver voeren nog meer va kantiegangers aan het woord te laten Uit deze met willekeurig gekozen men sen gevoerde gesprekken blijkt, dat de badgasten zich niet zozeer van het De drie vrolijke meisjes uit Woerden, die elke dag per trein en bus naar Katwijk komen. afhankelijk voelen als menigeen denkt Slecht weer in een badplaats wil nog geenszins zeggen, dat de vakantie is be dorven. De gasten tonen zich erg vin dingrijk wanneer het erom gaat zich te amuseren. Zij maken uitstapjes naar an dere plaatsen of zij gaan wandelen, een blijkbaar zeer geliefkoosde ontspanning. Veel waardering heeft menigeen voor de rust en eenvoud van Katwijk en allerwegen worden de vriendelijk heid en hulpvaardigheid van de be volking geroemd. Dat rijn kennelijk dingen van groot belang en Katwijk dient er dus voor te zorgen, dat hierin geen verandering komt Rust een vriendelijke bevolking, een mooie omgeving, een gezellig strand, veel frisse lucht, een karakteristiek en eenvoudig dorpsbeeld, dat zijn de punten die Katwijk voor velen tot een geliefd vakantie-oord maken- SALUUT AAN DE LAATST- VERTREKKENDE TOERIST Adieu dan! Nooit omkijken en weemoedig worden, maar steeds vooruitzien. Nu lacht de vakantie U toe en daarvoor is alle reden: Het seizoen leverde een goede buidel en de voorbereiding is vrij van rompslomp: Uw deviezen en reis/bagageverzekering worden immers verzorgd door de RAIFFEISEN-BANK KATWIJK aan ZEE Geopend tot 's avonds 9 ONGEVALLENVERZEKERING ZIEKTEVERZEKERING ASSURANTIEKANTOOR VAN DER PLAS WTBORGHSTR 7 TEL. »1« KATWIJK AAN ZEE. Het kantoor voor ,t Cw versekerinren. Visserijgolfjes WAT is het standpunt van Deneniarken ten opzichte van de Euromarkt? Deze vraag is door een redacteur van het Noorse visserijtijdschrift „Norges Handels og Sjöfartstidende" gesteld aan de Deense minister voor visserij, de heer M. A. C. Norman. Deze merkte op, dat de Gemeenschap pelijke Markt nog geen enkele vastbepaalde politiek heeft met betrek king tot de visserij. Men weet zelfs nog niet of de verordening van het verdrag van Rome betreffende vooral het vestigingsrecht zich moet uit strekken over de visserij of de toegang tot de territoriale wateren van de deelstaten. Het is mogelijk dat deze vragen niet opgelost zullen zijn op het ogenblik dat Denemarken tot toetreding besluit, aldus de minister. In dit geval achtte hij het vanzelfsprekend, dat ook Denemarken een woordje zou kunnen meespreken tijdens het opstellen van de reglementen. De minister zei, dat Denemarken stander is van een zo groot mogelijke vrijheid binnen de grenzen van de ge meenschappelijke markt. Maar als men tot deze markt toetreedt zal men zowel de voordelen als de nadelen moeten accepteren. Naar het oordeel heer Norman is de meest dringende taak het wegwerken van hindernissen, die een beletsel betekenen voor een vrije circu- latie van de visserijprodukten. Dit Is op lange termijn de enige oplossing. De minister zei ervan overtuigd te zijn, dat een toetreden van Denemarken tot de gemeenschappelijke markt een winstge vende zaak voor de Deense visserij zou betekenen. Voorbeeld Een voorbeeld: Duitsland is de groot ste opkoper van Deense haringproduk- ten. Tot op heden bestond er nog geen enkel tolrecht over deze vissoort. Thans heeft de gemeenschappelijke markt Duitsland de verplichting opgelegd een tolrecht van 6 procent toe te passen op de Deense haring. Als Denemarken niet besluit tot toetreding zal dit tarief spoe dig uitgegroeid zijn, waarbij het zelfs tot 20 percent kan stijgen. Het gemeen schappelijk toltarief omvat tolrechten voor nog verscheidene andere vissoor ten. die ontegenzeggelijk een zeer sterke verhoging van de visprijzen op de Duitse markt ten gevolge zouden hebben, als het tenminste de Deense visser3 niet zullen zijn. die zich verplicht zien hun prijzen te verminderen. Ik wil niet verzwijgen, aldus minister Norman. dat toetreding van Denemarken tot de Gemeenschappelijke Markt ook enkele nadelen inhoudt voor de Deense visserij. Een van de nadelen bestaat in het openstellen van de territoriale wate ren voor de vreemde vissersvaartuigen en dan heel bijzonder met betrekking tot de trawlers van vreemde afkomst Uitvoer De uitvoer van vis en visserijprodukten Denemarken omvat belangrijke som- en, namelijk ongeveer 250 miljoen gul den. Deze jaarlijkse uitvoer beetaat voor groot gedeelte uit scholsoorten, ka beljauw en haring. Devloot heeft de laatste Jaren grote evolutie doorgemaakt. Talrijke eenheden, voorzien van de nieuwste snufjes, werden in de vaart gebracht. Tot op heden heeft men nog geen enkele steun aan de vissers toegekend, in welke vorm dan ook. Wel is men bezig aan een studie over het instellen van een minimumprijs. Bij het werven van bemanningen kent men in Dene marken nog geen problemen. Het pro bleem van het bemanningstekort, in Europa algemeen, wordt daar dus nog niet gevoeld. Toch meent de minister te moeten toegeven, dat de jongeren steeds meer een voorkeur laten merken voor een beroep op het land, daar men dan gemakkelijker veel verdient. Op tee De haringvisserij was zeer mager. De KW 4 Golfstroom heeft deze visserij verlaten en is gaan jagen op makreel bij de noordoostbaak. Dit leverde 250 kisten makreel en een enkele mand schelvis kabeljauw, gul en wijting op. Alphen aan den Rijn Vacature schoolhoofd Ter voorziening in de vakature van hoofd der openbare lagere school aan de Oudshoornseweg, i.v.m. het ver trek van de heer M. J. Straasheijm, leggen B. en W. de raad de volgend» voordracht voor: 1. B, W. van Daalen te Leiden; 2. M. Heij te Vuren; 3. G. Manen te De Cocksdorp (Texel). Clubkampioenschappen van ATTC De voorrondes van de clubkampi oenschappen hebben nagenoeg geen verrassingen opgeleverd. In poule 1 van de dames plaatste Mej. T. Henry zich zonder veel inspanning op de eer ste plaats, Mej. B. de Vries op de tweede plaats. Mej. D. v. Beek leed tegen beide dames een forse neder laag. In poule 2 was er meer spanning. Mej. A. v. d. Boom toonde zich de sterkste door zelfs over Mevr. de Graaf te zegevieren. Onderaan eindigde Mej. M. de Graaf, die wat tegenviel en ver rassend van Mej. A. v. Berkel verloor. De dames Henry, De Vries, V. d. Boom De Graaf-v. Beek, en Van Berkel zul len met De Groot-Verheul in een zes kamp uitmaken, wie zich clubkampi oene van A.T.T.C. mag noemen. Bij de heren was alleen de spanning merkbaar in poule 1. Hier hadden E. Baerveldt, De Graaf, A. Jongeleen en P. v. d. Hoek nagenoeg gelijke kansen en er is dan ook hard voor gevochten. De Graaf eindigde ongeslagen boven aan al waren al zijn overwinningen op het kantje af. E. Baerveldt. A. Jon geleen en P. v. d. Hoek eindigde ge lijk. Het game-gemiddelde bleek voor Baerveldt het gunstigst te zijn en zo gaat hij met De Graaf over naar de op 1 september te spelen achtkamp. J. Verheul, nummer 5 uit de poule, boekte 4 nederlagen. In poule 2 was alleen de wedstrijd C. Verheul - Heemskerk van belang, omdat W. Baerveldt hier verreweg de sterkste was. Heemskerk won deze wedstrijd echter met ruim verschil en ging met Baerveldt over naar de acht- In poule 3 eindigden V. d. Boom en Leijnse op de eerste en tweede plaats. Vis was bepaald zwak en verloor van beide spelers. Schouten en V. d. Laken zullen in de achtkamp uitkomen: W. Baerveldt, E. Baerveldt, J. v. d. Boom. E. de Graaf, A. Leijnse en J. Heems kerk. LEIMUWEN Geslaagd Onze plaatsgenoot de heer E Steiner, Noordeinde 98, slaagde voor het examen Nederlandse handelscorrespondentie. Hij werd opgeleid door de Leidsche On derwijsinstellingen te loeiden. KATWIJK Burgerlijke stand Geboren: Johanna Maria, d v G Diuijvenboden en J M Ravensbergen; Nicolaas Pieter, z v N P de Zwart E M Boevée; Engelina, d v D v d Plas en E van Duijvenvoorde; Robbert Paul, z v R J Wolvetang en M. Kos; Yvonne Claude, d v E Lucas en M A F Freus- berg; Gijsbert Jacobus, z v K van der Bent en J C van Duijn; Richard Maria, z vXI van Werkhoven (?n WT varf der Kamp; Martha, d v J Freke en G i der Bent; Leendert, zvTde Ruiter G E Edelman. De KW 159 Marian Ellen had reden wat optimistisoher te zijn. Toen me net uitzetten, was het duister. Een trek van twee uur leverde toen 30 kantjes schone haring op. De VL 84 Jan Senior kreeg bij het halen het net in dc schroef. Na wat heen en weer scharrelen kon men het klaren. Dat betekende echter, dat men een paar uur op het schema was achtergeraakt. Bovendien moest een nieuw net gebruiken, terwijl een kuLL of buiktouw om de schroef is blij- De Katwijkse haringloggers boekten slechte resultaten. Alleen de KW Orion was nog enigszins gelukkig met 30 kantjes. De trawler KW 55 Johanna, die motor- schade had, wordt door de KW 199 naar IJmuiden gesleept. Wat er was In IJmuiden was de aanvoer vrijdag 320 kisten schelvis. 340 wijting, 160 gul en kabeljauw, 540 haring 800 makreel. 740 schol, 240 varia, 360 stuks kabeljauw, 15 tarbot, 160 toters en 28.000 kilo tong. In Scheveningen was de aanvoer schol, 25 schelvis, 150 wijting. 30 gul kabeljauw. 220 haring. 350 makreel, 550 Bom opgevist kantjes zoute haring en 5000 kilo tong. De' KW 148 Dirk van Beelen heeft bij de Waddeneilanden een grote bom op gevist. Men heeft de bom meegenomen naar Den Helder. Opnieuw heeft scheepsbouwer H. Zwart uit IJmuiden een kotter afgele verd voor de Belgische visserij. Na de O 34 Jacqnellne en de O 35 Henk Zwart was het nu de 0 3 Annie, die aan Bel gische handen werd toevertrouwd. Er was maar één verschil met de twee vo rige kotters: de Annie Is van achteren geheel dichtgebouwd. Het schip ls ook bestemd voor de rederij De Vuurtoren. De firma Zwart is ook al druk bezig aan de O 38. waarvan de naam nog niet bekend is. Deze kotter zal in december worden afgeleverd. Voor reders in Zeebrugge zal de heer Zwart ook twee kotters bouwen, één voor de rederij Neijts en één voor de rederij Wielingen. Tenslotte zal volgend jaar ook nog de kiel worden gelegd van een kotter voor de rederij Vnn der Veen te Oostende. Alle kotters hebben een 250 PK-Bolnesmotor. Het schip heeft verder een 20 PK-Listerhulpmotor en een Holima-koelinstallatie voor het visruim. Daar is plaats voor 600 kisten. De kot ter is 2720 meter lang. 6.30 meter breed. 3.40 meter hol. Het schip meet ongevec 90 ton Op zee De dinsdag weer naar de visgronden vertrokken Michiel Jan VL 110 kon woensdagavond opgewekt melden, dat men na twee trekken al tien last haring had opgehaald. De VL 84 Jan Senior was enige urpn vóór de Michiel Jan vertrokken. Van dit sohip deelde men mee, dat er na drie trekjes pas 25 kant- jee waren gevuld. Zo liggen de kansen bij de visserij. Men kan er geen peil op trekken. De KW 4 Golfstroom was overigens ook al niet bijster gelukkig. Men klaag de steen en been over de kevers horsmakrelen, die in de netten wa gekomen. Er werd nu gestoomd r het bestek van de Jan Senior en Michiel Jan. De IJM 37 Delft was op de uitvaart Men vernam iij een sprek met de IJM 33 Thorina, dat dit schip He vorige dag ongelukkig was geweest met de haringvisserij. De ..Tho- rina". „Emma" en ..Maria Elizabeth' stoomden in noordelijke richting. Het daarvoor afgeviste gebied had namelijk niets anders dan kapotte netton opge leverd. De vis was uitgebleven. De IJM 36 Jacoba Gesina klaagde ook. Al drie dagen had men gevist en nog had men vrijwel niets gevangen De UK 48. schipper Bakker, heeft wat problemen gehad bij de verkoop van d< vis. Het schip kwam woensdag als eer stc IJmuiden binnen, maar wilde blijk baar niet als eerste de vis verkopen. Men voer een paar keer dc vlsscrsha- neer en meerde toen niet daar recht had te liggen. De af slagers. die door de collega's van de ha vendienst op de hoogte waren gebracht hebben, met uitzondering van He ton- genploeg, het schip toen als laatste ver kocht Wat er was aanvoer in IJmuiden werd door 48 vaartuigen verzorgd. Zij voerden 260 schelvis aan. 320 wijting, 185 gul en ka beljauw. 440 kleine koolvis, 310 haring, 240 makreel, 720 schol, 15 tarbot 240 diversen, 40 radio. 105 stijve kabeljau- 38.000 kilo tong. De junioren achtkamp bestaat, uit: M. Wessel, J. Roggeveen, H. v. d. Hurk, D. de Graaf, A. Leijnse Jr. en W. den Daas. Zaterdagavond om 6 uur zullen de zes- en achtkampen worden ge speeld. Verbetering r-k. kleuterschool Het r.k. Schoolbestuur van de pa - roohie van de HH. Petrus en Paulus te Aarlanderveen wil de kleuterschool aan het Noordeinde 28a verbouwen. Voorts is men voornemens de speel plaats en de terreinafsoheidingen bij die school te doen veranderen. Het schoolbestuur vraagt hiervoor de me dewerking van het gemeentebestuur van Alphen aan den Rijn. Het ingediendeplan is aanvaardbaar, aldus delen B. en W. mee aan de raad, die vrijdagavond 31 augustus hierover zad beslissen. Rioolwaterzuivering Wanneer de gemeenteraad zich met het in tekening gebraoht plan kan ver enigen, kunnen B. en W. binnenkort overgaan tot aanbesteding van de uit breiding van de rioolwaterzuiverings installatie in plan „west", voor welke voorziening de raad onlangs een kre diet van bijna 2.000.000 beschikbaar heeft gesteld. Ook de rijksgoedkeuring voor het bouwkundig gedeelte is in middels ontvangen. De ontwerper van het plan. dr. ir. J. Kuipers te 's-Gravenhage, heeft in overweging gegeven zowel het bouw kundige gedeelte als het elektro-me- chajiische gedeelte ondershands aan te besteden. Dit advies willen B. en W. slechts ten dele opvolgen. Het bouwkundige gedeelte eist geen onderhandse aanbe steding. het mechanische gedeeLte wel. De uitbreiding zal tot gevolg hebben, dat de capaciteit van de bestaande in stallatie van 10.000 tot 26.000 inwoner equivalenten zal worden opgevoerd. Auto reed in sloot Gistermorgen verkeek He bestuurster van een personenauto zich bij het op rijden van de brug over de sloot naar haar woning aan de Kortsteekterweg. Inplaats van over de brug reed zij de steile slootkant af. Alles liep nog vrij goed af, hoewel de auto er niet zonder schade afkwam. Botsing Op het Goudse Rijpad raakten twee auto's met elkaar in botsing, waarbij één van de wagens gedeeltelijk in de sloot terscht kwam. De wagens werden bestuurd door personen uit Alphen en Santpoort. Beide auto's werden flink beschadigd. Ernstig gewond Op de Kortsteekterweg kwam de af gelopen nacht omstreeks 12 uur de 21- jarige bromfietser W. de Hooge uit de Raadhuisstraat door tot nu toe onbe kende oorzaak te vallen. Aan handen en gezicht werd hij ernstig gewond, op neming in het Academisch ziekenhuis bleek noodzakelijk. De duopassagier, eveneens een Alphenaar, kwam met do schrik vrij; de bromfiets werd bescha- Zwemtoernooi Zoals gebruikelijk organiseert de Al- phense Zwemclub ook dit jaar behalve de nederlaagwedstrijden nog eon toer nooi, dat vanmiddag in het zwembad De Hoorn wordt gehouden en om 4 uur aanvangt. Met AZC 1 nemen aan deze wedstrijden deel; SNA 1 en Vitesse 1. beide Denn Haag; Raket 1, Delft; DWT 1, Haarlem; Fuuten 1, AmMel- Grondaankopen De firma C. Slingerland en zoon ta Alphen aan den Rijn is voornemens langs de Europasingel twee bungalows te bouwen. Hiervoor wenst zU van de gemeente aan t« kopen een perceel bouwgrond ter grootte van ongeveer 1150 vierkante meter. Overeenstemming is bereikt over een prijs van ƒ30 per vierkante meter. De heren J. G. den Hartog en J. Vis. beiden wonende te Alphen aan den Rijn, zijn voornemens een dubbel woonhuis te doen bouwen aan de Karei Doormanstraat op een perceel bouw grond van ca. 377 vierkante meter. De grondprijs zal 23 bedragen voor ca. 251 vierkante meter en ƒ6 voor ongeveer 126 vierkante meter. (Ongecorrigeerd! BENTHUIZEN Raad nam afscheid van zijn mede-lid Slootmaker In zijn gisteren gehouden vergadering heeft de gemeenteraad van Benthuizen afscheid genomen van de heer A. M. Slootmaker (c.h.). Bij dc laatste verkie zingen voor dc gemeenteraad viel He combinatie a r.-c.h terug van 2 zetels naar 1. De heer Slootmaker had zitting in de raad sinds december 1945. De voorzitter, burgemeester Steen bakker, merkte op, dat het afscheid van de heer Slootmaker niet nodig was ge weest als de uitslag van de verkiezingen voor de gemeenteraad gelijk was aan die voor de prov. staten. De burgemeester prees de heer Slootmaker om zijn zake lijke inslag en om zijn aandacht voor de plaatselijke woningnood. De functie van voorzitter van de plaatselijke com missie van het Bouwfonds Ned. Gemeen ten blijft hij bekleden, zodat de Bent- huizer gemeenschap de vruchten kan blijven plukken van zijn ijver voor en inzicht in de huisvestingsvoorziening. De heer Steenbakker dankte het vertrek kende raadslid voor al zijn medewer king ten behoeve van de publieke zaak. Ook sprak de heer P de Vrij. het andere lid van de genoemde politieke combinatie. Hjj merkte onder meer op. ,Dat de heer Slootmaker het verloop ran de jongste verkiezingen zo moge :ien, dat hier in het bijzonder de c.h. kiezers schuldig aan zijn". Ten slotte sprak de heer Slootmaker •n woord van afscheid, dank brengend x>r de samenwerking in deze lange periode. Bij de rondvraag werd nog gesproken over de ontsluiting van het plan Zuid. Wij hopen daarop in het kort nog terug te komen. HAZERSWOXJDE Aanbesteding School met de Bübel Door architect J. Dekker te Hazers- woudc is gisteren namens het bestuur van de School met dc Bijbel openbaar aanbesteed: het vernieuwen van toilet ruimten met bijkomende werken. Voor dit werk waren vijf inschijvers die hun bedragen van hoog naar laag als volgt opgaven: Fa. Vonk en Quartel Hazers- woude f 37.000; fa. Bakker cn Reeuwljk. Boskoop, f 36.600; C'. van Osnabrugge Voorschoten f 35.300; Bouwmij. Duin oord. Noordwijk, f 35.500: J. A. Uljee, Leiden f 34.700. De gunning is aangc-

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9