Amerikaan bekeerd uit de Sow jetunie terug KLEINE OPEL volgend jaar te begin leveren Op stel en sprong weer naar huis Ir. Witte naar VS vertrokken Detaillist stak zaak in brand Verongelukt Huisvesting in pensions niet onverantwoord" Kadelt doet klassiek aan DE GROTE MUITERIJ BOUNTY DINSDAG 21 AUGUSTUS 1962 Sehuak-vruag 282 Ondanks een overvloed van zwarte >nnen houdt de witspeler in deze filing remise, zelfs wanneer zwart s HHB zet is- Het 's 6611 eindspel van H. bóspeenlinck dat in „Schackvarlden" werd ibliceerd, naar een idee dat in 1924 J. Moravec voor het eerst werd erkt. 14.5022 IV Dam-vrauff 2SI In het vraagstuk van L. van Duyn Ie Sassenheim was dit de stand: Zwart: 8, 9, 18, 21, 31, 37. 5 Wit: 20, 24, 29, 36, 42. 46. Wit speelt en wint in de volgende letten: 24—19, 37x48; 29—23. 48x14; |3x3 en hoe zwart ook slaat, steeds volgt winst voor wit. V 10 6 4 A H 10 3 2 O 10 A 5 3 Zuid speelt een contract van 4 har ten (10 slagen). West komt uit met ruiten 2. Oost I Wint met de vrouw en speelt ruiten- heer na. Hoe is de winnende speelwijze? Jack Diamond Ladder-puzzel AR vorige datum 4485 Vul horizontaal in: 1. deel der wi- kunde; 2. roeiwedstrijd; 3. volgens d regel; 4. steun: 5. rampzalige toestand 6. bros, moeilijk te smelten metaal. Bij juiste oplossing vormen de begin jen eindletters, beide van boven naa beneden gelezen twee namen var plaatsen in de provincie Gelderland OPLOSSING VORIGE PUZZLE I Horizontaal: Vertikaal: B. Wassenaar 1. Waspikale fc avondeaDa 2. avernobel p. som—sier—ea 3. som—engels H preek—roem 4. Sn—Se—kol—it p. InnKampen 5. edikAndel 6. kogoneens 6. Neermeni.e. AbeldnEde 7. Aaropeend B. lelieiner 8. adéeender Eistledra 9. raam—N.S.era Gestoorde steekt huishoudster neer en sticht brand boven! Waarschijnlijk in een vlaag van ver- [andsverbijstering beeft de 51-jarige J. t. T. te Beverwijk gisteravond zijn ishoudster, de 30-jarige mejuffrouw F. t een mes een steek in de rug toege- icht, waarna hij de bovenverdieping 1 zijn huis aan de Beijneslaan in ind heeft gestoken. De vrouw werd it ernstig gewond in een ziekenhuis genomen. De bovenverdieping is totaal gebrand, ondanks dat de brandweer boedig ter plaatse was en het vuur vrij pel meester was. K., een geestelijk gestoorde, die uit de I F Aderlijke macht is ontzet, had in het 5 Nin van de avond met de vrouw ruzie lekregen, omdat zij hem wilde verlaten. fij vluchtte na de aanval van T. naar de ■^Biren, terwijl T. intussen brand stichtte behulp van vijf liter petroleum, die p huis was. In de verwarring wist hij te •ntkomen. 00 uul ensdaa Leideif (Van een onzer redacteuren) 1AE communistisch gezinde Ameri- kaan, David Paul Johnson, werd in drie dagen bekeerd van zijn com munistische sympathieën dank zij een bezoek aan Rusland. Hij reisde met zijn vrouw en twee kinderen naar het land van zijn dromen om zich daar blijvend te vestigen in een klasseloze maatschappij. Maar bin nen een week ging hij op stel en sprong naar huis, omdat hij ontdekt had dat Rusland ook zijn klassen kent, een hoge klasse van de leden van de Partij die alle voordelen heb ben en een slavenklasse van niet-le- den, die onderdrukt worden. Dc emigratieplannen van deze Ameri kaan eindigden dezer dagen voor he» „Comité voor on-Amerikaanse activi teiten" in Washington waar Johnson uit voerig moest getuigen van zijn plannen en ontnuchtering Urenlang werd hü door het comité ondervraagd. Hü vatte zijn teleurstelling samen met de woor den: „De verhouding tussen de regering en het volk, de arbeiders ontnuchterde mü volkomen. Natuurlijk werd ik ook beïnvloed door de omstandigheden waarin de mensen daar moeten leven zoals de krotten en de modderhutten die wij daar zeker niet hadden verwacht, maar de ontdekking dat we daar een klassemaatschappij aantroffen en nog wel zo'n klasse-bewuste maatschappij wekte mijn werkelijke weerzin op. Als je Jaren lang gehoord hebt dat de communisten en de arbeiders kameraden zijn „Alle mensen zijn kameraden en de arbeiders zijn kameraden; we staan zij aan zü we worstelen; we strijden tezamen. Ik ben voor jou en jü bent voor mij, we doen dit samen" en je komt dan tot de ontdekking dat dit niet meer dan baarlijke nonsens is, dan is dat, gelood ik, wei het belangrijkste wat ik ont dekte." IDEALIST Johnsoh was een kantoorbediende bij een grote spoorwegmaatschappij i-n Philadelphia. Tien jaar lang deed hij daar trouw zijn werk. Maar in de loop van deze tien jaar kwam hij in aan raking met de filosofie van Hegel en vandaar was het voor hem maar een stap naar Marx en Nietsche en naar het theoretisch communisme. Vanaf dat moment verslond hij het ene marxistische boek na het andere, tot dat het verlangen naar de klasseloze maatschappij zo groot werd dat hij eindelijk samen met zijn vrouw be sloot een nieuw leven in Rusland te beginnen. Al was hij geen officieel lid van de Communistische partij in de Verenigde Staten, toch durfde hij niet goed naar de Russische ambassade te slappen. Hij was bang dat dé Amerikanen hem een uitreisvisum zouden weigeren Hij durf de niet eens een paspoort aan te vragen voor zichzelf, omdat hij al eens een be zoek had gehad van leden van de bin nenlandse veiligheidsdienst in de Ver enigde Staten. Daarom liet hij zijn vrouw een gezinspaspoort aanvragen dat hij zonder enige moeite kreeg. Niemand vertelde hy iets van zijn plannen. De Johnsons namen een enkele reis vliegbiljet naar Engeland'. Daar De burgemeester van Eindhoven, ir. H. B. J. Witte, is gisteren van Schip hol naar de V.S. vertrokken zonder ambtsketen. Naar bekend zou de burge meester aanvankelijk met drie wethou ders op gemeentekosten een studiereis naar de V.S. ondernemen, doch het college van Gedeputeerde Staten van Noord'brabant achtte het reisgeld van 40.000 gulden te hoog en keurde de reis af. Ir. Witte gaat thans dus voor eigen rekening naar Amerika. De burgemeester zal pogen in New York zijn licht op te steken over de winkelcentra, over het verkeer en over de stedebouwkunddge onderwerpen, waartoe hij een bezoek zal brengen aan het gemeentehuis van New York. Don derdag vliegt hij naar Philadelphia waaT ruim 600 Amerikanen van de 101ste luchtlandingsdivisie hun jaarlijkse bij eenkomst hebben. hadden zij contact gekregen met een communistisch reisbureau waar zij zich voor een „meidag in Moskou"-reis had den laten inschrijven. Ze betaalden voo een tocht heen en terug naar Rusland en uiteindelijk werd dat hun geluk. ONTNUCHTERD Pas aan boord bespraken zij met de leider van het reisgezelschap hun plan nen om zich te vestigen in Rusland ..Waarom hebt u ge encontact opgeno men met de Russische ambassade? vroeg deze. maar toen zy hem uitleg den dat dat hun plannen in de war har kunnen gooien, beloofde deze onmiddel lijk te telefoneren om alles voor hen ■n orde te maken. Maar nauwelijks zetten de Johnsons voet aan land in Leningrad of zij kwa Idealist schrok van donkere werkelijkheid men tot de ontdekking dat de leden die een partijkaart bezaten zonder moeite door de douane kwamen, maar de niet leden ieder stukje papier moesten tonen dat zij bezaten. De tweede schok kre gen zij toen zij zagen hoe jongens van 12 en 13 jaar in de haven van Lening rad zyn tewerkgesteld en daar de vies te karweitjes moeteu opknappen De klassetegenstelling in Rusland ontdekte Johnson ook in de kleding communisten waren over het algemeen veel beter gekleed dan de niet-com. munisten. Herhaaldelijk werden hij en zijn vrouw lastig gevallen door zeer armoedig geklede mensen die hen de kleding van het lijf wilden kopen. Een man bood aan zijn schoenen over t< nemen, maar vroeg niet eens naar d maat. Daaruit trok de Amerikaans' idealist de conclusie dat in het com munistiseh paradijs een welige zwart markt moet tieren. NACHTMERRIE In goed drie dagen hadden de John sons het wel gezien. Mevrouw Johnson deelde haar man mede dat zij er nfe' over dacht haar kinderen in deze we reld op te laten groeien. Van het para dijs was niet veel meer over dan een nachtmerrie. Met angst zagen zij de af spraak tegemoet die gemaakt was voor zeven uur 's avonds, die over hun toe komstig lot moest beslissen. Een uur voor de afspraak lieten zij bun twee ling van nog geen vyf jaar achter in de Donderdagmdidag woedde in een da mesmodezaak aan de Hogcweg in Ede een felle brand, die gepaard ging met •wee hevjge exploisies van aardgas dat uit een door de brand lek geworden gasleiding de winkel instroomde. Bij de ze exploisie werden zes brandweerlieden ••n twee politiemannen min of meer ernstig gewond Twee leden van de brandweer van Ede worden nog steeds in het ziekenhuis verpleegd. De eige naar van het pana, de 47-jarige R. heeft nu bekend zelf de brand gesticht te hebben. Zyn financiële positie was slecht en door het innen van de brand verzekeringsgel den hoopte hij uit de moeilijkheden te geraken. Na verkeersongeval overleden In het academisch ziekenhuis te Leiden is gisteren overleden de 63-jarige koop man J. Pli. Schlagwein uit Leiden, die vrijdag in Wassenaar slachtoffer werd van een verkeersongeval. Hij stak ter hoogte van de Maaldrift de Rijksstraat weg over, op weg naar een koffietent oen uit de richting Leiden een personen auto naderde. De man werd gegrepen en moest met onbekend letsel naar het zie kenhuis worden vervoegd. Aanvankelijk liet het letsel zich niet zo ernstig aan zien, maar gisteren is de man toch aar de gevolgen van het ongeval overleden hoede van een babysitster van het hotel en gingen aan de wandel door de buur ten waar de toeristen door het reisbu reau niet worden gebracht. Later zeiden ze maar dat ze gedacht hadden dat de afspraak voor zeven uur 's morgens Het besluit was gevallen. De John sons gingen weer terug. Hun reis zou immers officieel in Engeland weer ein digen. Daarvoor hadden zii betaald Maar bij aankomst in Tilbury begonner de moeilijkheden pas goed. want ze had den geen geld om de vliegreis naar de Verenigde Staten te betalen De Engelse havenpolitie wilde hen niet van de Rus sische boot aan land laten. Slechts de heer Johnson werd naar de Amerikaanse ambassade gebracht, waar hy. telefonisch zijn vader kon smeken om duizend gul den. Pas toen het geld twee dagen late- arriveerde mochten mevrouw Johnsor en de kinderen aan land. ERVARING En voor het Amerikaanse comité voor on-Amerikaanse activiteiten ver. klaarde Johnson: ..We zijn be'ig a/Ie.1 wat we gezien en beleefd hebben o' oapier le zetten, opdat de mensen var onze ervaring kunnen leren. Dat v belangrijk omdat wat ons is orer- komen ook hen kan overkomen. Wr hebben alles in dit plan gestoken. We hebben geen woning meer. We hebben geen meubelen. Ik weet niet eens o- lk nog wel een baan kan krijgen. Mijr vrouw is in verwachting en onze jon gen moet een hartoperatie ondergaan en al met al zitten we behoorlijk in de knoei. Maar er is nog wel een goede kant. We hebben onze les ge- 0 Op het goederenstation van het empla cement Rotterdam rechter Maasoever is de 55-jarige k>odsart>eider van Van Gent en Loos J. Bakker uit Rotterdam veron gelukt. Hij gleed tussen een ijzeren laad- perron en een aantal goederenwagens waarby hü met zyn hoofd op het perron viel. 0 Gistermorgen is in dc Putherberg onder de gemeente Schinnen een zwaar gewonde man gevonden die vermoedelijk met zijn scooter is gevallen. De man. de heer K. van der Meer uit Hoens broek. is naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht waar hij is overleden. 0 In het St. Jozefziekenhuis te Doetin- chem is gisteren de 12-jarige Tony Baars uit KiWer c gem. Berg) overleden. Vrijdag was hij bij zyn ouderlijke woning ten val gekomen juist voor een rijdende landbouwtrekker, waardoor hy werd overreden. 0 De politie van de gemeente Hontenisse heeft ten oosten van Perkpolderhaven al daar, het lyk van de 28-jarige mevrouw G, Weosepoel-Rosmeulen uit het water gehaald. De vrouw moet rond half negen te water zijn geraakt. Zij was veertien dagen geleden in het huwelyk getreden. 0 Bij een autobotsing te Haarle (gem. Hellendoorn) is gistermiddeg de 29-jarige chauffeur C T. uit Zwolle om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde doordat de 62-jarige J H. S. uit Wierden geen voorrang verleende en op de bestelwagen van T. reed. Auto schoot over sloot - dode en 3 gewonden Bij een autobotsing te Haarle (gem. Jellendoorn) is gistermiddag de 29-jarige chauffeur C T. uit Zwolle om het leven >ekomcn. Van de drie personen die in ■ijn bestelauto zaten, werden er twee ernstig en een licht gewond. Het ongeluk gebeurde doordat de 62- jarige J. H. S. uit Wierden zonder voor rang te verlenen met zijn stationcar de Al me lose weg op reed. Hij reed de be stelwagen die in de richting Nyverdal reed van rechts aan. De bestelwagen schoot over een 9loot heen en belandde in een weiland. De vier inzittenden wer den uit de wagen geslingerd. MINISTER ANTWOORDT KAMERLID: TAE HUISVESTING en verzorging in de contactpensions blijft een pro bleem waaraan ruime aandaeht word! besteed. AUe medewerking word* verleend om zoveel mogelijk tegemoe' te komen aan de bezwaren, die deze collec'ieve huisvesting noodzakelij kerwijs met zieh meebrengt. D't zegt de minus*er van maa*- srhappelijk werk. mej. dr. M. A. M. Klompé. in haar antwoord op schrif telijke vragen van het lid der Eerste Hamer mr. R. H_ Baron de Vos van Steen wijk (lib.) met betrekking to' klachten over onvoldoende accommo datie in de contractpens'ons „SL Lam- herius" te Vlierden en „De Zonne bloem" te Bcnnekoin. De wyzc van onderbrenging, die ook hier als noodhuisvesting moet worden gezien, is niet ideaal, doch zeker niet te kwalificeeren als „onverantwoord" vind de minister. De bungalows van het contractoen- sion „De Zonnebloem te Bennek om zyn reeds ca. zeven jaar voor de huisvesting van gerepa tri eerden in gebruik. Deze eengezinahnisjes zijn voor tyde- Uike huisvesting zeer in trek bij de ?e repatrieerden. aangezien hier het ge zinsverband volledig kan worden ge handhaafd. Wat de distributie der warme maal tijden betreft merkt de minister op. dat in het eerste jaar van gebruik van dit pension er een centrale eetzaal aanwezig was. In plaats van in deze eetzaal do maaltijden te nuttigen, namen de gere- dótrieorden hun eten mee naar de bun galows. Met instemming van de gere- Datrieorden is toen de maatregel getrof fen. dat zy de maaltijden zelf konden (laten) halen. De afstand van de huisjes tot de centrale keuken is maximaal hon derd meter, terwyl de weg voert over tegelpaden. De gerepatrieerde gezinnen beschikken alle dank zij de verstrek king van de kledingpakketten over (Van onze verkeersredacteur) TAE kleine Opel, evenals zijn fa- meuze voorganger „Kadett" ge noemd, heeft zich dan eindelijk den volke getoond. Na vijf jaar studie en vele proefnemingen wordt hij door General Motors geïntroduceerd als produkt van de splinternieuwe Opel- fabrieken in het Duitse Bochum. Over de prijs is op dit moment nog niets bekend. Pas in het begin van het volgend jaar zal de „Kadett" le verbaar zijn. De wagen doet klassiek aan en draagt de specifieke kenmerken van de andere Opel-produkten. De krachtbron bestaat uit een totaal nieuwe motor van 993 cc met kopkleppen en zeer korte slag. Het maximaal vermogen bedraagt 47 pk bij 5.200 omwentelingen per minuut, waar door het nieuwe model tot een van de krachtigste auto's in zyn klasse behoort. De ..Kadett" heeft relatief lange flan ken. Door het vlakke dak en de over de hele zykant doorlopende sierlyst wordt de lengte nog geaccentueerd. De ruiten zyn groot en verzekeren een goed uit zicht. Achterwielaandrijving en water koeling vormen de andere bestanddelen zomede een volledig gesynchroniseerde vier-versnellingsbak. bediend door een vloerpook. Door het ontbreken van wielkasten zyn de binnenafmetingen opvallend groot Ook de lage cardanastunnel o m. mogelijk door toepassing van een zgn. disselas op de achterwielen heeft meer beenruimte geschapen. De bagage ruimte is liefst 289 vierkante decimeter groot en kan geheel benut worden, dank zij de rechthoekige vormgeving. Wat de vering betreft, is voor een dwarsliggende bladveer gebruikt, die door steunbloleken de wagenbelasting op neemt. Deze bladveer werkt bovendien als stabilisator in bochten. Voor de wiel- geleiding zorgen twee draagarmen. Ach ter bevindt zich een starre (dissel)as. die niet op de gebruikelijke wyze met „Morgenvroeg om zeven uur komt de bootsman je halen", besloot Bligh het gesprek. Hij keerde zich om en verliet de kroeg. Samuel volgde hem op de hielen. Op dat ogenblik ontstond er tumult bij de nabu rige tafel. De beide maats hadden blijkbaar ruzie met de jonge zeeman gekregen. ,,Zij willen hem ronselen!" dacht Bligh. Hij had een gruwelijke he kel aan dergelijke praktijken; maar welke gezag voerder kan zonder deze kwalijke methode nog aan voldoende manschappen komen? De oudste van de maats, een gezette kerel met een gezicht als een buldog, had de jongen in de borst gegrepen. De ander, een bottige schrale vent, sloeg hem ruw met de vuist in het gezicht en stak tegelijkertijd Bligh kon tot in bijzonderheden zien wat er zich afspeelde zijn hand in de broekzak van de jongen. De jonge zeeman was niet groot, maar stevig gebouwd en blykbaar niet van zins. zich gewon nen te geven. Hjj sprong op, sloeg krachtig terug in het verwrongen gezicht rechts van hem. De dikke maat, die hem in de borst had gegrepen, luwde hij de tafel zo krachtig in de maagstreek, dat de man met stoel en al achterover viel. Daar na sprong hij kwiek over de tapkast, draafde naar een raam. rukte het open en was verdwenen. Dit alles had zich in enkele seconden afgespeeld. Maar de schrale maat ging hem als de wind na, terwijl de ander luidkeels schreeuwde. „Houd de deserteur!" Bligh zag geen aanleiding zich met de ruzie te bemoeien. Wel werd zyn afkeer erdoor gewekt: hy bespeurde in het weerzinwekkend tafereel de ge hate geest van verzet. Het harde leven van de zeeman, het zware werk en de ontberingen aan boord, de gebrekkige verzorging en matrozen die op zo'n manier tot dienst nemen op de vloot werden gedwongen: was het een wonder dat de sertie schering en inslag was en muiterij elk ogenblik kon uitbreken? Hij was blü de frisse avondlucht weer te kun nen inademen en liep haastig en in gedachten verdiept naar de pier terug. Daar lag de sloep OP DE GUNTER SACHSE hulpverlening aan een deserteur en dreigden hem met een klacht bij de commandant. „Doet u dat", zei Bligh bedaard. „Ik I-en ''ute- nant Bligh, kapitein van Zijne Majesteits ,Boun- vrij man, u hebt geen enkel recht op al klaar; de beide matrozen zaten aan de riemen. Bligh liet dadelijk vertrekken. Nauwelijks hadden zij de koers naar de reede gezet of er klonken vlugge voetstappen op de pier. Hijgend verscheen de jonge deserteur op het havenhoofd, zocht uitgeput steun tegen een meerpaal en riep, zodra nij de sloep zag, sme kend, ,.In vredesnaam. Sir neem me mee! Ze slaan me dood!" Uit de richting van de Garnizoenskerk klonken op dat ogenblik al geschreeuw en vlugge stappen de jongen stak smekend de handen uit over enkele ogenblikken zouden zijn achtervolgers hem grijpen. Bligh aarzelde geen seconde.De jongen stond hem aan en hij had een invaller voor de zieke lichtmatroos nodig. „Keren!" beval hij. De roeiers zetten alles op alles en de in het nauw geraakte jongeman kon even later met een geweldige sprong, die getuigde van veel oefening, een van de lege roeiersbanken bereiken. Bligh wilde zich overigens niet als een struikro ver uit de voeten maken. Toen de beide maats met rode en al gauw lange gezichten op de pier ver schenen en merkten dat zü aan het kortste eind gingen trekken beschuldigden zy de officier van „Ik had gen is hem". ,.Hy heeft handgeld aangenomen!" riepen de beide maats woedend en als uit een mond. „Dat is niet waar!" barstte de jongen uit. „Zij hebben- mij een maal eten aangeboden. Maar ik heb geen handgeld aangenomen." „Afgelopen" riep de kapitein. „Recht zo! Roeien maar!r' De deserteur greep een derde paar riemen en de boot schoot door de korte golfslag weg. De beetgenomen ronselaars keken hen met grote ogen na. „Mag ik bij u aan boord komen, Sir?" vroeg de jongeman. „Denk je soms dat ik je bij de garnizoenspredi kant aflever?" vroeg Bligh op zijn beurt. „Hoe heet je? Heb je vroeger al eens gevaren?" „Tomas Ellison. Sir, zeventien, jaar oud. licht- moeder wilde bezoeken. Nu wilde ik aanmonsteren, maar niet op zo'n drijvende doodkst als die slagschepen daar „Maar waarom heb je je dan laten uitnodigen? Je weet toch wel hoe matrozen worden geronseld?" „Ik had honger, Sir. Ik was door mijn geld heen. En ik weet ook wel, dat je er pas aan vastzit als je handgeld hebt aangenomen." „Steek je hand dan maar eens in ie zak, Stom merik!" antwoordde Bligh lachena. De jongen greep in zyn broekzak en haalde er een sovereign uit. Zyn stomme verbazing ging over in een lepe gryns. „Geef hier", zei kapitein Bligh. „Alleen de dood werkt gratis." Hij stak het goudstuk in zyn zak. En zo had hij die dag wel geen duidelijke opdracht ontvangen, maar hij had een violist, een lichtma troos en een sovereign gekregen. Hij was (Wordt vervolgd.) de achterveren is verbonden, maar schar nierend op deze veren is gemonteerd Het interieur van de „Kadett" is ge riefelijk gemaakt. Op het dashboard be vinden zioh o.a. een rechtlijnige snel heidsmeter met drie verschillend ge kleurde snelheidszones, een koelwater thermometer, een benzinemeter en tui melaars voor de verlichting en de (büna de gehele voorruit beslaande) ruitewis- sers. Het onderhoud is uiterst eenvoudig gehouden. Periodiek donrsmeren komt niet meer voor, verversing van de mo torolie (2.5 liten behoeft slechts om de vijfduizend kilometer te geschieden. Volgens opgave van de fabriek heeft de kleine Opel een topsnelheid van 120 km/u, terwijl hij in 26 seconden van 0— 100 km/u accelereert. Het benzinever bruik zou tussen 113Vi en 115 liggen. Prof. Leven! >aeb commandeur ON De minister van sociale zaken en volksgezondheid, dr. G. M J. Veldkamp, heeft gisteren prof. mr. M G Leven- bach ter gelegenheid van diens afscheid als lid van het College van Rüksbemid- delaars een diner aangeboden, waar de minister van economische zaken, de staatssecretaris van sociale zaken en het voltallige College van rüksbemiddelaars aanzaten. Minister Veldkamp heeft hem de versierselen uitgereikt, verbonden aan het commandeurschap in dc Orde van Oranje-Nassau. Prof. Lovenbach heeft een groot aan deel gehad in de totstandkoming van het Buitengewoon besluit arbeidsverhou dingen 1945. waarbij het College rijksbemiddelaars is ingesteld en diens bevoegdheden zün geregeld. Hü is van het begin af lid geweest van het collegi °n heeft zich grote verdiensten verwor ven voor de ontwikkeling van de loon politiek in ons land, aldus minister Veldkamp. Giftige peen bij boer ontvreemd Bij een landbouwer aa'n de Groene- woudsedijk in Utrecht zijn gisteren wor tels van het land gestolen. Deze wortels waren dezer dagen bespoten met het giftige middel paratheon. De politie heeft de bewoners van de omgeving van de Groenewoudsedijk gewaarschuwd voor de gevolgen van het consumeren van deze wortelen. In z\\ enibad verdronken In het gemeentelijk zwembad Walbur gen in Gent (Betuwe) is gisteren de 18- jarige scholier H. Hermsen uit Door nenburg verdronken. De jongen vermoedelyk onwel geworden. Hü kon namelijk goed zwemmen 20 mille verduisterd De Hengclose politie heeft ten huize van zijn ouders een inwoner van Nijme gen. dc 26-jarige A. L., gearresteerd. De man wordt ervan verdacht by de firma waarvoor hy als vertegenwoordiger werkte. 20.000 gulden te hebben verduis terd. Hij was in februari plotseling ver dwenen. Ned. Indon. Steenkolen Handel.mij Vierde terugbetaling voorgesteld op gepL aandelen, f 49 per aandeel vsn nom. f 50. Kans op hervatting van ac tiviteiten in de naaste toekomst niet waarschijnlijk. Geen voornemen om el ders pogingen in het werk te stellen. Van oorspr. gepl. kapitaal ad M min. zal, na de terugbetelng. in totaal 99.8 pet. zijn terugbetaald. Inkomsten f 28.899 (v.j. f 78.405). Batig saldo f 3.823 (f 43.378). (Over 1960 30 pet dav. als gevolg van nagskomen batsn). voldoende warme kleding c.q. regen kleding. Het ongerief, dat het eten balen bij ongunstige weersomstandigheden voor betrokkenen oplevert, wordt zo segt mej Klompé. hierdoor tot een minimum beperkt. Voor zieken en ouden van da zen wordt de maaltijd door het pension- oersaneel naar de bungalows gebracht Engelse mode in beeld in alle bescheidenheid ook weer hun duit in het zakje gedaan als bij drage tot het modebeeld 1962-1963. VICTOR STIEBEL. die gespeciali seerd is in mantelpakken, ontwierp een tailleur in zwart-grijze tweed met ge rende overslagrok en kort getailleerd jasje. Een brede ceintuur ran soepel kalfsleer accentueert de taille op de normale plaats. Lange nauwe mouwen en fantasierevers. NORMAN HARTNELL is de roman tici/* onder de Britse couturiers. Hij tooide een mannequin, die een blauw zwart tweed ensemble met persianer kraagje droeo. met een enorme mof, evenals het kleine ronde hoedje van persianer. RONALD PATTERSON verguisde de traditionele strengheid van de En gelse mode en maakte een frivool cocktail toiletje van groene zijden chif fon met frou-frou ruches en een schou derdoek

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 7