SKODA Ter Leede gelijk op met Feijenoord Zwartemeer nam de punten mee uit Nieuw Zuid Rijnsburgse Boys sloot zomerserie af omdat de extra-solide SKODA-bouw U meer veiligheid garandeert Quick Boys hield echter nederlaag klein: 3-4 K.F.C.-defensie gaf Noordwijk niets toe Combinatie van U.Y.S. kwam tot 2-2 VIE UWE LEIDSCHE COURANT 9 MAANDAG 20 AUGUSTUS 1962 Roodenburg: gaf »»>1a<ispn ADO goed partij De Leidse tweedeklasser Roodenburg zaterdagmiddag voor een oefenwed- Ud op bezoek geweest by ADO 2. De >ldenaars kwamen In deze ontmoeting voortreffelijk voor de dag, ondanks de 1—2 nederlaag, die zy moeten incasseren, routen in de Leidse defensie waren iter de voornaamste oorzaak van deze ederiaag. Beide ploegen waren aardig Kgen elkaar opgewassen. Tegen het eiijde -ns toonde de Leidse ploeg, dat zU tegen iet zeer hoge tempo feiteluk niet was ipgewasscn. maar toen was de eindstand reeds bereikt. Bij de Leidenaars was tienkamper Jan van Heek weer aanwezig. Hij heeft een yerkzaam aandeel gehad in het eervolle resultaat. Het eerste Leidse doelpunt, dat evens de gelijkmaker betekende, kwam »t stand dank zij zijn voorbereidend In de Haagse voorhoede opereerden (ex Ajax), Trommel en Hoet. EM de open competitie genoemd zijn. Na 25 "ninuten kwam ADO 2 vrij gemakkelijk tan het eerste doelpunt van Hoet. die afrij spel kreeg bij een buitenspelsituatie, iraarop de Roodenburgdefensie bleef gaan. Tien minuten later kwam de ge- fokmaker van de voet van S. den Os. Na rust verhoogde ADO 2 het tempo logmaals. Toch hield Roodenburg tot de 15ste minuut stand. Toen werd een mis verstand in de achterhoede, door mid voor 3oet vrij gemakkelijk afgestraft (2—1). 'Vijf minuten later treuzelde spil Van waardoor rechtsbuiten De gemakkelijk 31 kon laten aan- Een debacle dreigde. Rooden- herstelde zich echter keurig en wist minuten voor het einde door S. den lange solo-rush toch nog op te komen. Voetbal De eredivisieclub Hena- heeft zaterdag te Stadskanaal het iragse GVAV in een vriendschap pelijke wedstrijd met 20 verslagen. Heracles scoorde zowel voor als na rust eenmaaL Voetbal De Ned. eredivisieclub fortuna '54 heeft zaterdag te Graz foor 5000 toeschouwers met 10 verlo- jen van de Grazer AK. Voetbal In Heerenveen heeft de divisieclub van dóe naam het terdamse Sparta met 10 verslagen, warden boekte voorts op eigen terrein een 11 gelijk spel tegen Vo- fendam. tweede ftotterda Leeuwar Feyenoord stuurde zaterdag een vrij sterke ploeg naar Sassenheim. Hoewel Ter Leede nog niet in goede vorm was, wisten de Rotter dammers toch niet te winnen. Op de foto: Doelman Den Hartog be werkt de bal met de vuist. Foto N. van der Horst I oorhoeck' voldeed niet /"ANDANKS een verdienstelijk gelijk spel met 2-2 moet de wedstrijd tegen NJ Een sterke Feijenoord-combinatie, Ter Leede wel te denken gege ven hebben. De Rotterdammers speelden niet geheel voluit en toch had Ter Leede de handen vol. Over een ding behoeven de Sassenheimers zich geen kopzorgen te maken. Hun defensie is hecht. Slechts de jeugdige doel man C. den Hartog vormt nog een onevenwichtig deel in deze defensie, maar zodra de zenuwen overwonnen worden, kan ook hij goed mee. De voorhoede van Ter Leede vormt nog het grootste probleem. Een goed schot werd zelden gezien. Ook kon geconstateerd worden, dat de rood-gele voorhoede steeds vervalt in een oude fout: priegelwerk tot in het onein dige met zes tot zeven spelers op een stukje speelveld van tien vierkante Al dadelijk kreeg de Sassenheimse de fensie handen vol werk. Met prachtige combinaties gleden de Rotterdammers, die aanvankelijk meer strijdlust toonden dan zij later in de tweede helft ten toon spreidden, op Den Hartogs heiligdom af. Spil Nic Zoet groeide naar een grootse vorm en werd niet alleen de spil van de verdediging, maar ook nog de beste Sassenheimse speler van de middag. HU legde de razendsnelle en gevaarlijke midvoor Sprenger de Rover volkomen banden. De aanvallen van Ter Leede en schaars cn getuigden in het begin weinig begrip en verband. Er werd teveel op rechts gespeeld, terwijl zich daar juist een der beste Rotterdamse "edigers, linksachter H. v. d. Hoeff. bevond. Na twintig minuten kwam Feyenoord geheel onverwacht aan de openingstref fer, toen Zoet de bal per ongeluk op de hand kreeg De arbiter kon zyn fluil wei Inslikken, omdat hü te vroeg floot terwijl buitenspeler v. d. Graaff nog een praehtige kans kreeg. Rechtsbinnen Strik zette zich achter de bal op de stip en gaf een trage roller in de richting van Den Hartog. die het leer echter door de benen liet rollen. Even later maakte de Sassenheimse doelman zUn fout echter al weer goed door enkele fraaie reddingen, waarbij hij toonde over talent te beschikken. Te* Leede bleef het antwoord niet lang schuldig. Het was Wim v. d. Biezen, die tot de ontdekking kwam, dat er met schieten iets te bereiken was. De Sassen heimse linksbinnen nam handig een der verdedigers de bal af, deed enkele passen en liet toen vanaf 25 meter doelman Meijer kanslöos. Dit doelpunt prikkelde de Sassenheimers, die er beter in kwa men. Toch kwam Feijenoord nog voro rust aan een verdiende voorsprong. Een cross-pass van rechtsbuiten Verpaalen kwan\ bij linksbuiten v. d. Graaf die vanaf de doellijn het leer terugtrok op zijn midvoor. Op vier meter fastand was Den Hgrtog ondanks een moedige poging kansloos. (12). Tempo niet hoger Tot veler verrassing verhoogde Feijen oord het tempo na rust niet. De Rotter dammers gingen over tot fraai samen spel, dat echter niet effectief was en bovendien raakte de Sassenheimse oe- fensie goed ingespeeld. Ook de voorhoede van de thuisclub ging na een half uur in de tweede helft beter draaien. Men liet het breiwerk aan Feijenoord over en ging met zuivere passes langs de grond tegen de wind in ten aanval. Veel in druk maakte dit niet bij de Rotterdamse verdediging. Wel indruk maakte een door Co Moi- lema genomen vrije schop buiten het strafschopgebied. De bal spetterde tegen de binnenkant paal het veld weer In Ter Leede putte hieruit kracht cn nog geen minuut later lag. dankzij rechts buiten Wim van Ginhoven. die met Co Molenaar van plaats verwisseld had. de bal achter Meijer. Vermeld dient nog te worden, dat toen Ter Leede dichter by de overwinning kwam dan Feyenoord. Beide ploegen be ëindigden de stryd met tien man. Feyen oord vanwege een speler, die op tyd in dienst moest zyn en Ter Leede vanwege een enkelblessure van Manus Molenaar, die deze middag niet erg op dreef was. Vermeld dient ook het goede werk van rechtsachter Smit, invaller voor J. Thy'sse, te worden. Van der Graaff had heel weinig tegen hem in te brengen. Schaken De vijfde partij in do tweekamp tussen Keres en Geiler om een plaats in het komende kandidaten toernooi is geëindigd in remise. De stand is thans 3—2 in het voordeel van Keres. oersterk buisliggerchassis knikweerstand 70.000 kg geheel stalen carrosserie van 1 mm dikke staalplaat zéér korte remweg van 60 km/u tot 0: 12,90 meter f 5250,geheel compleet EEN VEILIGE KEUZE Octavia Combi f 6475,- 1202 Combi f 6975,- Felicia Sportcabriolet 8250,- H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (01717J-2010* DEALERS: Autobedrijf V. A. REYS Hoge Rijndijk 55, Zoeterwoude, tel. 22381 Automobielbedrijf L C. OTTO. Herenweg 21 Noordwijk-B. tel 2820 Wat Fortuna en Blauw Wit niet lukte. QUICK BOYS krijgt een verdiende voetballes", zei een fervent Quick Boys-supporter een kwartier voor het einde van de wedstrijd, die de nationale zaterdagkampioenen tegen Zwartemeer speelden. De man stond op en bleef op aandringen van zijn buurman („ze maken straks nog gelijk") toch nog even kijken. Gelukkig maar, want anders had de man de ongelooflijke veerkracht van zijn favoriete club van horen zeggen moeten hebben. Helaas voor Quick Boys duurt ook een tweede helft maar 45 minuten en dat was net iets te kort om een 4-1 achterstand in te lopen. De Katwijkers kwamen niet verder dan 4-3. Gelukkig voor Zwartemeer, dat deze overwinning ten volle verdiende. De roep, die er bij het betaalde voetbal al uitgaat van de sterke te genstand die Quick Boys biedt, was ook al doorgedrongen tot Zwar temeer. De Drentenaren hadden die roep goed in de oren geknoopt. Fel en vol strijdlust togen zij onmiddel lijk ten aanval. Ook de Katwijkers lieten zich niet onbetuigd, zodat het vooral in de eerste helft een snelle en bovenal aantrekkelijke wedstrijd werd, die in aanmerkelijk hoger tem po werd gespeeld, dan de ontmoeting tegen Blauw-Wit Kogers wonnen met 2-1 TER VOORBEREIDING van de komende competitie die 1 september be gint, speelde Noordwijk zaterdag een oefenwedstrijd tegen een combi natie bestaande uit spelers van de tweede divisieclub K.F.C. De combinatie won uiteindelijk met 21 van een enigszins teleurstellend Noordwijk. De thuisclub had enkele „nieuwe" spelers in de gelederen. Voor Van Nie- rop die nog steeds geblesseerd is stond de jonge Van der Niet onder de lat. Spil Henk de Koning moest eveneens verstek laten gaan wegens een hem overkomen auto-ongeluk in Frankryk. Gerard Pas- schier bezette nu de spilplaats en Siem Barnhoorn was in de halflinie terugge trokken. Op de rechtsbuitenplaats opereerde de naar Noordwijk teruggekeerde en ex- RCH- en UVS-speler Piet van der Lippe. In de KFC-ploeg waren, behalve een kern van 7 eerste elftalspelers, ook en kele spelers van 18 jaar opgesteld. Hele kluif Het bleek al spoedig dat de Noord- wijkse voorhoede een hele kluif zou hebben aan de stugge viermansverdedi ging van de Kogers. Er werden wel goede aanvallen opgezet maar met de schaarse schoten van Kees Marijt en an Haasnoot wist keener De Vries wel De jonge, snelle voorhoede van KFC S.S.S. uit Klaaswaal zegevierde iij :T een aardige, maar niettemin weinig spannende wedstrijd tegen het Klaaswaalse SSS sloot Rijnsburgse Boys de zomerserie vriendschap- lelijke wedstrijden af. Volgende week is er nog dc grote wapenschouw- |toor-de-competitie tegen het jeugdclftal van Sparta, waarin het dan ge- electeerde competitie-elftal zich zal presenteren. Het is wel duidelijk, dat het een op ele punten gewUzigd elftal wordt. Zeker i dat spil Van der Sleet niet zal terug- jeren. De sympathieke aanvoerder is •rhuisd en heeft overplaatsing aange- raagd naar de zaterdagmiddagclub luizen. Dit vertrek zal de elftalcom- J^lussie echter weinig zorgen baren, want e kandidatenlijst voor het eerste elftal t aanmerkelijk uitgebreid door de aan melding van enkele U.V.S.-ers. Daarvan Speelden zaterdag mee Den Hoed op dc inksbackplaats, Van der Star op da —■linkshalfplaats en Van Delft als rechts- linnen. Eerstgenoemden zijn hun plaats teker waard, iets wat van Van Delft naar nauwelijks kan worden gezegd. Iets sterker In de eerste helft was Rijnsburgse Boys met de wind in de rug, wat sterker. J Reeds vier minuten na het begin knal de de scherp opgestelde linksbinnen B. Kralt na een goede pass van midvoor Wolters tegen de paai. De terugsprin gende bal kopte de felle linksbinnen in handen van de keeper. Het sterker spelende Rijnsburgse Bout kon haar overwicht moeil.jk in doel punten uitdrukken. Maar ook de Klaas- waters faalden voor de doelmond Rechtsbinnen A. in 't Veld jr. zag zelfs geen kans een open scoringskans op en kele meters voor goalie Driebergen's heiligdom te benutten. De S.S.S.-keeper In 't Veld maakte keer op keer de fout te ver voor zijn doel te opereren Midvoor Wolters kreeg dc kans dit af te straffen, maar zijn boopbal ging over de lat In de 33e minuut namen de geelzwar ten de leiding. Linksbinnen Kralt schoot van zeker 30 meter via de binnenkant paal raak (10). Nog voor de thee kwa men de gasten op gelijke voet door rechtsbinnen J. dc Reus, die een verre S.S.S. leidt Na halftime werd S.S.S duideiyk ster ker. Pas een kwartier voor het einde kon midvoor B. Tros zijn club aan een voorsprong helpen (12). De Rijnsburgers kregen ruimschoots de gelegenheid de balans weer in even wicht te brengen. In de 33e minuut kwamen nota bene drie geelzwarten te gelijk vrij voor een leeg S.S.S.-doel. In hun begeerte een doelpunt te maken liepen ze elkaar voor de voeten en de bal ging naast. Kort daarna kreeg links binnen Kralt nog een goede kans: hij schoot wel langs de alweer te ver uit gelopen keeper in 't Veld, maBr de te- rugsprintende rechtsback Gaanderen hoefde er niet meer aan te pas te ko men. want het leder suisde naast. R.B.B.: d. Driebergen: a. Den Hoed en Van der Mey; m. v. d. Star, Van Klave ren, Van der Kwaak; v. Van Egmond, B. Kralt, Wolters, Van Delft, D. van Egmond. begon een snel offensief, waarbU de Noordwükse defensie handen vol werk kreeg Na 20 minuten werd een mooie aanval met succes bekroond. In eerste instantie werd de aanval onderschept, maar toen de bal voor het doel langs rolde, was het voor de geheel vrystaan- de linksbuiten Tates een kond kunstje de bal in het net te deponeren. Er volgde hierop een Noordwijkt kwartiertje. Jan Haasnoot goochelde met de bal dat het een aard had en kwam van zijn voet een zeer fraaie omhaal. Keeper De Vries stond echter od de goede plek. Buitenspelval Noordwijk bleef gevaarlijk aanvallen, waarbij Piet van der Lippe tot drie maal toe op maat een hoekschop nam. Telkens werd het leder echter door de attente verdediging van de Kogers weggewerkt De gasten zetten daarna de buitenspel- val wUd open, waar de Noordwykse aanvallers telkens weer intrapten. Aan de andere kant hielden Passchier en medeverdedigers het terrein schoon, dat de rust met 01 inging. Tikje geluk Ook in het begin van de tweede helft berustte het initiatief bij Noordwijk. De verdediging van KFC raakte zelfs iet wat in paniek en moest enkele coi cadeau geven. Het ontbrak hen ook niet aan geluk toen een oerhard schot juist de kruising tussen paal en lat trof. Dc terugspringende bal werd door Van dei Lippe jammerlijk gemist. Toch kwam kort hierop de geiykma- ker. Kees Maryt (die met Plet van der Lippe van plaats verwisseld had) gaf een goede voorzet vanaf de vleugel. De bal belandde bij Van der Lippe die het leder meteen handig doorschoof Jan Haasnoot die in nog betere positie stond. De blonde Noordwykse linksbin nen benutte de kans dankbaar, 1—1. Hierna was het de beurt weer aan dc semiprofs. Enkele vloeiende combinaties werden op de mat gelegd. B(j één daar van werd linksbuiten Tates niet vol doende afgedekt, zodat hij ongehinderd op het Noordwijkse doel afstoof. Toen Van der Niet bovendien nog verzuimde om uit te lopen werd met een droge schuiver het vonnis voltrokken, 1— Niet thuis Het laatste kwartier was overwegend voor de thuisclub. Van der Lippe Haasnoot strooiden kwistig goede passes rond. maar de defensie van KFC gaf niet thuis. Het laatste wapenfeit een oerharde kogel van Jan Haasnoot die keeper De Vries evenwel elegant over de lat tikte. Het was jammer dat arbiter Dek geheid handsgeval in het strafschopge bied van de Kogers over het hoofd zag, doch overigens was zyn leiding correct. Al met al was het een leuke wedstrijd. In die aanvangsfase had Quick Boys het geluk bepaald niet aan haar zijde, want schoten van Cor van Duivenbode Hans Pluimgraaff ketsten tegen het houtwerk rondom doelman Boxem. Ove rigens liet deze goalie zioh niet gemak kelijk verrassen. Hy opereerde in het gehele strafschopgebied, waar hij met zyn aanzienlijke lengte een allesover heersende rol speelde. By Quick Boys mistte men wel Arie van den Oever by de training aan de enkel geblesseerd die met felle schoten de vijandelyke defensie kan verontrusten. Invaller Dick de Vries deed aardig werk, maar slaagde niet in zijn pogingen het net te vinden Althans niet in de eerste helft Zwartemeers aanvalsleider Smit had wel succes, zodat Quick Boys al spoedig tegen een 01 achterstand aankeek. Voor rust deden de snel switchende binnen spelen Krist en Veenstra daar ieder nog een treffer by, voordat Hans Pluim graaff nog voor rust de Katwykse eer zeker kon stellen. Doorgaan Na rust werd aanvankelijk nog even in het zeer hoge tempo doorgespeeld. In technisch opzicht en ook tn snelheid wa ren de Drentenaren hun tegenstanders toch wel de baas. Het tempo werd nog opgevoerd, ook al omdat zy de 31 stand nog verre van veilig vonden, gezien de roem van Quick Boys. De Katwijksc defensie hield onder de druk aardig stand, ook al ging dat vaak met kunst en vliegwerk, want de Zwartemeerders beheersten ook het onderdeel schieten vry behoorlijk, hetgeen doelman Koos den Hollander onmiddellijk zal beamen Een kwartier voor het einde leek het oordeel over Quick Boys geveld, toen de naar rechts afgezwenkte midvoor Smit met een strak schot in de uiterste hoek doelman Koos kansloos liet. Het leek wel of Quick Boys aangesla gen was. Zelfs de hard zwoegende Floor van Duyn liet mismoedig het hoofd han gen. De Katwykers veerden echter tien minuten voor het einde weer op toen Cor van Duivenbode zich handig ont deed van dc stoere linksachter Schle- vlnk. Cors kans was klein, maar vla de binnenkant van de staander vloog de bal oerhard cn onhoudbaar in het net (2—4). Slotoffensief Het publiek en ook de supporter, die het vernietigende oordeel van zyn ploeg reeds had uitgesproken, begon zich te roeren. Quick Boys begon verwoed aan een slotoffensief. waarbij de Drentenaren meer dan eens naar lucht hapten en hun heil moesten zoeken in plotselinge uit vallen Het Katwykse offensief werd in dc laatste minuut beloond, toen Cor van Duyvenbode opnieuw langs Schievink en de doellyn snelde. Een tikje terug naar Dick de Vries, die met een magnifiek doelpunt Boxem opnieuw via de binnen kant van de paal kansloos liet. Zoals gezegd duurde de wedstryd niet langer, maar anders was Quick Boys toch nog wel met steun van het luid aanmoe digende. maar minder talryke, publiek op geiyke voet gekomen. Nederlaagserie van R.C.L. TN een aantrekkelijke wedstryd -*• heeft RCL door knap volhouden ccn gelijkspel uit het vuur gesleept. Door goed opstellen en vooral dooi wat directer spel werden de goed opgezette aanvallen van dc technisch iets betere UVS-ers telkens onder broken cn RCL slaagde er dan pok een opgelopen 2-0 achterstand om te zetten in ccn ongetwijfeld verdiend gelijkspel. RCL startte met dc wind mee, maar zag geen kans om dc UVS-defensic sterk te verontrusten. Mot goed opge- zette aanvallen werd de Leiderdorpse verdediging aan de tand gervoeld en dit resulteerde in de tiende min. al in de eerste treffer. UVS stichtte verwarring houdbare, treffer te plaatsen <01 RCL forceerde ettelijke hoekschoppen maar zonder succes Succes kwam wel aan dc andere kant waar in de 15e min een defensiefout van RCL door P. Maas kant werd afgestraft. (0—2) RCL vond het nu zo langzaam aan wel genoeg rn gooide er een schepje bovenop en zowaar in de 30ste minuut scoorde Van Luik een tegenpunt, toen mistasten van midhalf Massa&r hem een uniek® kans bood (12). Tot aan de rust zwoegde RCL nog voort maar behoudens enkele gemiste kansen voor beide ploe gen kwam er niets meer uit de bus Goede keeper Een combinatie van UVS slaagde er zaterdag niet in RCL een neder laag toe te brengen, De Leidenaren lopen hier tevergeefs storm. Foto N. van der Horst onder de lat stond toen hij al handelend moest optreden. Bij ccn felle kopbal van Rcgterink kon hU de bal na een formi dabele sprong net over de lat tikken. UVS trachtte door te drukken, maar RCL nam langzaam aan het initiatief over. UVS verloor haar greep op het midden veld en RCL viel aan. Midvoor Van Luik had tot twee keer toe pech toen hij alleen voor Maaskant verscheen. De eer ste keer schoot hij hoog over en do tweede keer vond hy zijn meester in da UVS-keeper. Na 30 min. was UVS dicht bU haar derde doelpunt, doch bij de ontstane paniek bij RCL bleef v. d. Heyden rustig cn redde bekwaam. Toen in de 35e minuut Van Luik met ccn prachtig schot de gelijkmaker (ove rigens onhoudbaar) achter Maaskant de poneerde vond iedereen het welletjes. Een gelijkwaardige ontmoeting die uit stekend werd geleid door arbiter C. Lin- schotcn, was hiermee ten einde. Vermelden wij nog dat er uiterst *>or- tief werd gevoetbald cn dat deze ont moeting zeer zeker een aanbeveling mag zUn voor het voetbal in het algemeen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9