Militaire droom van Ben Bella Aparte regeling voor de proeven in dampkring n Russische astronauten wacht grootse hulde Chroesjtsjef komt terug Vopo's in Oost-Berlijn beschoten elkaar Tft een. dosite hij, Kansberekening op bet slagveld 5 leu Leiden r blool jurlijla gens tri hap q rkom° bij hi heblv.i Italiaans voorstel in Geneve: in gr# van hi te prol sit. li In het ontwapeningsgesprek in Genève is weer enige vaart ge komen. dank zij een voorstel van de Italiaanse afgevaardigde Ca- valetti, die heeft voorgesteld een afzonderlijk verdrag te sluiten inzake 'het verbieden van kern wapenproeven in de dampkring en onder water. Het vraagstuk van de ondergrondse proefne mingen zou dan tijdens een af zonderlijk overleg moeten wor den behandeld. Delegatieleider Cavaletti stelde ook voor de politieke en technische vraag stukken die samenhangen met het pro bleem van de ondergrondse kernwapen proeven op een lijst te vermelden. Wan neer hiervoor oplossingen zouden zijn gevonden, zouden deze in de tekst van het hiervoor genoemde afzonderlijke verdrag moeten worden opgenomen, zo dat er dan een akkoord tot stand zou zijn gekomen waarin het nemen van alle kernwapenproeven wordt verboden. Voigens diplomatieke waarnemers te Genève oefenen de vertegenwoordiger; bruiken, teneinde te voorkomen, dat overeenstemming wordt bereikt. De westerse en de communistische staven hebben ermede ingestemd het plan, dat de acht neutralen in april jl. hebben ingediend, als basis voor on derhandelingen te aanvaarden. De Sowjetunie geeft er evenwel de uitleg aan dat het slechts voorziet in inspectie, wanneer het ..verdachte land erom vraagt, terwijl het Wester. van mening is dat controle verplicht dient te worden gesteld. De Sowjetrussische delegatieleid' Koeznetsof verklaarde, in een klaar blijkelijke zinspeling op de aanwezig heid van Britse en Amerikaanse geleer den in Genève. dat het Westen thans poogt het ontwapeningsoverleg ,,op een zijspoor te leiden", door het in techni sche besprekingen te laten verzanden. Thant zou slordige huurder zijn In een eis tot schadevergoeding, die gisteren de rechtbank te New York is de acht neutrale landen die bij het voorgelegd, wordt verklaard dat secre- Genees* ontwapenlnisoverlM Jijn be- ,ari,.ge„eraal 0e Thant van de Ver. trokken druk uit opdat er. bij de aan- houdende impasse in de besprekingen en'2ae Naties aan het meubilair van tussen de kernwapens bezittende mo- j een huurflat schade ten bedrage van gendheden, althans een gedeeltelijk ak- 6 477 dollar he ft berokke„d. koord tot stand komt. William Wholey. de verhuurder van -Van westerse zijde wordt er echter op gewezen dat de Verenigde Staten de flat. heeft de eis tot schadeloosstel- blijven streven naar een overeenkomst iing ingediend. Hij. de eigenaren en de waarin alle proefnemingen met kernwa- exploitanten van het gebouw staan te- pens worden verboden. Men wijst er A dan nok van deic Jijde op dat het Ila- recht omdat Z'I 0e Thaat al 000 dollar llaanse voorstel geenszins als een teveel aan huur berekend zouden heb- westerse proefballon is te beschouwen. 5en De Britse delegatieleider Godber ver- klaarde dat de Sowjetunie poogt het door de acht neutrale landen ingedien- de memorandum als wig te ge- s) >lkorr.< bij AZ •ijl ko 'addino ng gaf x>nsto; 'erd h Weer Turks dorp beschoten door Iraakse Migs Twee uit N'oord-Irak afkomstige Mig straaljagers hebben gisteren een Turkse grenspost beschoten, hetgeen aan twee Turkse grenswachten het leven heeft gekost, terwijl er een werd gewond. Dit Is in Istanboei officieel meegedeeld. De aanval op de gendarmeriepost van Zubaruk bij Semdimli in het zuidoosten van Turkije zou een half uur geduurd hebben. Genoemde post ligt ongeveer zes kilometer van de grens. De gendar mes zouden het vuur beantwoord heb ben, maar zonder succes. In juli hebben twee Iraakse Mig-straal jagers een Turkse politiepost in het oosten van het land gebombardeerd, ken nelijk bij vergissing. Daarbij vielen toen geen slachtoffers. Deze krant: een der beste En toch heeft ze iets eigens. Daardoor past ze bij wie U op de bon zet. U verdient dan meteen „Dat zit zo". fin envelop of op kaart geplakt verzenden aar. In zijn repliek op de klacht verklaar- de Wholey. dat Thant feesten aanricht te. waarbij 20 personen toestemming kregen op de vloer en elders in het per-1 ceel te „schlagen". Volgens Wholey was de schade aan het meubilair een gevolg van onacht zaamheid van Thant. Toen de twee Russische ruimte vaarders waren geland was hun eerste gang naar de telefoon om Chroesjtsjef van de geslaagde vlucht op de hoogte te brengen. Links luitenant-kolonel Popo- witsj. rechts majoor Nikolajef. In Zuid-Afrika Kleurlingen mogen nu drank kopen sterke drank" kopen. Buiteri de spiritualiënwinkels in het centrum van Johannesburg stonden gisteren opge wonden groepjes Afrikanen, maar er werd niet veel verkocht. ,,Ze zijn schuw, ze staan maar te kijken", zei een winkelier. Autoriteiten en pers hebben de Afri kanen gewaarschuwd niet te veel te drinken. In een door de regering uitge geven pamflet wordt er op gewezen, dat dit slecht is voor nieren en lever en ..het oog verduistert en het denken verwart". Afgefcfén van'énkele spéciale vergun ningen waren de Afrikanen tot nu toe aangewezen op kafferbier en onwetti ge brouwsels uit de kroegen. De eige naars van deze kroegen en de blanken, die hun sterke drank tegen hoge prij zen verkochten worden door de nieuwe wet, die vorig jaar al aangenomen was, maar pas gisteren van kracht werd, danig getroffen. De beide Russische astronauten die gisteren veilig zijn geland op een zorgvuldig tevoren geplande plaats zullen vooreerst niet aan vakantie kunnen denken. Dat moe ten zij reeds begrepen hebben uit een telegram van premier Chroesj- 'tsjef, die vanuit zijn vakantiever- blijf aan de Zwarte Zee te kennen 1 gaf dat hij van plan is naar Mos kou te komen om Nikolajef er Popovic een grootse hulde te be reiden. Op het Rode plein in df Russische hoofdstad zijn de eerste toebereidselen al getroffen; er zijn enorme rijdende toiletten geplaatst, een teken dat er grote dingen op komst zijn. Algemeen wordt verwacht dat de beide Russische ruimtevaarders zondag, de dag van de luchtvaart, in Moskou zullen worden ontvangen. Op de plaats zwijgen gebracht De Deense regering heeft vanmorgen bij het aanbreken van de dag de .pira tenzender" tot zwijgen gebracht, die vier jaar lang in de nabijheid van de oost kust van het land heeft geopereerd. Twee patrouillevaartuigen van de dou- oe zijn vanmorgen, bemand met een kleine politiemacht, de zee opgevaren en hebben zich meester gemaakt van een schip, uitgerust met een radiozender voor commerciële uitzendingen. Deze maatregel is genomen nadat de regering in het geheim een gerechtelijke machtiging had verkregen om tegen schip en bemanning op te treden. Radio uitzendingen zijn in Denemarken een monopolie van de staat. Commerciële uitzendingen in de ether zijn niet toe gestaan. De Russische ruimtevaarders Nikolajef en Popowitsj zijn woensdagochtend behouden op Russisch grondgebied geland. Toen mevrouw Popowitsj dit hoorde brak de spanning, waarin ze de laatste dagen had geleefd, en dol van vreugde omhelsde ze haar dochtertje Natasja. 1 U kunt noteren als (Doorhalen wat niet Zelf was ik al abonnee Voor het aanbrengen van bovenstaande nieuwe abonnee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO van de landing werden de ruimtevaar-1 SKÜSWÏS: Reclamezender tot geboden. Direct na de landing heeft Chroesjtsjef en telefoongesprek met de astronauten gevoerd. Hij wenste hen geluk met de geslaagde vlucht en wisselde van gedach ten met Nikolajef en Popovic over de gemakken die de aarde en de kosmos te bieden hebben. Na hen gelukgewenst te hebben zei Choesjtsjef: „Ik zal jullie niet langer ophouden, ga rusten, ,ga goed uitrusten. In de kosmos hadden jullie meer rust als jullie gingen slapen, maar die rust kunnen we jullie niet garande ren. Jullie zullen het moeten stellen met het lawaai van de aarde, net als wij." Popovic antwoordde: „U hebt gelijk, Nikita Sengejewitsj. het is hier heet en daarboven hadden we alle comfort." In een ander deel van het gesprek zei Chroesjtsjef, dat hij zich veel zorgen over de astronauten had gemaakt. Hij veron derstelde dat de beide ruimtevaarders minder nerveus waren geweest dan hij. Toen de premier hoorde, dat alle6 naar wens verliep, was hij echter rustiger geworden. Ook niet helemaal gerust op de goede afloop is de vader van Popo vic geweest. Hij heeft zich laten ontval len dat hij zich bezorgd maakte ovei zijn zoon. Later had echter het vertrou wen in de Russische constructeurs de overhand gekregen. Tass heeft bekendgemaakt, dat de bei de astronauten de eretitel „verdienstelijke sportmeester" hebben ontvangen, de hoog ste onderscheiding die de Russische sport wereld kent. Gelukwensen Enige uren na de landing begoni alle delen van de wereld gelukstelegram men voor de astronauten binnen te stromen. Er werd o.m. een boodschap ontvangen van president Kennedy die de Russen namens het Amerikaanse volk feliciteerde met hun behouden terug komst. Gelijkluidende Mensen werden ontvangen van MacmlIIan, de Italiaanse regering en vele premiers. Ruimtevaart V.S. lijdt van staking Het Amerikaanse programma voor onderzoek van de maan is gisteren aan getast door een staking van electriciens op het Marshall ruimtevluchtcentrum in Huntville. Een woordvoerder zei dat zes grote projecten er nadeel van ondervin den. waaronder de bouw van een proef- bank voor de Saturnus C-5, die het ruimteschip ..Apollo" naar de maan moet brengen. Door de staking zijn alle 1500 arbei ders in het centrum tot werkloosheid ge doemd. De staking is dinsdag door de vakbond van electriciens uitgeroepen uit protest tegen het aannemen van enige arbeiders die niet bij een vakbond zijn j aangesloten. BOVEN aan het verlanglijstje van de jonge Algerijnse staat prijkt één wens die alle andere te boven gaat en dat is de opbouw van een hecht militair apparaat. En hoewel het leger reeds een macht is die beslissin gen kan forceren, bestaat er nog een grote behoefte aan materieel. Om nu in de vraag te voorzien staan vijftien Rus sische Migs. op het ogenblik gestatio neerd in Tripoli, op het punt overge bracht te worden naar de basis Blida dertig mijl ten Zuiden van Algiers Tien Russische T-34 tanks, die gedurende de Algerijnse oorlog in Marocco achter de hand werden gehouden, zijn gediri geerd naar vroegere Franse bases in het Westen van het land met ander zwaar materiaal. Franse militairen ge ven openlijk toe dat Algerije nu al be schikt over het best getrainde en best uitgeruste leger van welk Afrikaans land ook. ,,Het enige wat ze nog nodig heb ben is een zeemacht, en dank zij onze hulp zullen ze daar ook spoedig over kunnen beschikken", zo verklaarde een Frans kolonel. fJET Algerijnse leper bestaat uit meer dan 60.000 man. In tegen stelling tot de strijdmacht 1 yin Fqun- te, die het veld moest ruimen te gen Israel, hebben de Algerijnen tegen het Franse Leger duidelijk blijk gegeven van hun kundigheid. Vele militairen zijn in de guerrilla-j oorlog geoefend en een dergelijke opleiding vormt de militair tot een gehard strijder. Een ding ontbreekt j het Algerijnse leger echter en dat is een sterke topleiding. Het land 1 is verdeeld in zes dislr.ct'". Wi;n- jas. ieder met een plaatselijke com mandant die beducht is voor zijn i moeizaam veroverde positie. Het le- j ger mist generaals. En de kolonels I hebben de persoonlijke ambitie te sterk op de voorgrond geplaatst. In 1 het leger treedt een scherpe tegen stelling aan de dager zijn de men sen van de praktijk, die de strijd aan den lijve hebben gevoeld en daartegenover staat dc generale staf in Tunesië en Marocco. Nu zou\ het onbillijk zijn deze buitenwacht ieder aandeel in de strijd te ontzeg gen; daarvoor zijn destijds de gren zen te vaak overschreden. De wrij ving is meer ontstaan door het ge- sluit van de generale staf het al te zware materieel in de oorlog te spa ren. opdat het na de strijd als een symbool van de overwinning naar Algerije zou kunnen worden overge bracht. Daarom zijn de Migs en de tanks ook altijd buiten Algerije ge houden. Het heette dat in de strijd tegen de Fransen de man-tegen- man-gevechten alleen zin hadden. dat zowel Ben Bella als zijn voor naamste tegenstander Boudiaf in liet Franse leger hun militaire car rier e zijn begonnen. Enige tijd ge leden vertelde Ben Bella nog vol rot: can de r. .re generaal die een bezoek aan Algerije bracht, dat hij onvergetelijke herinneringen houdt aan die dag in 1944 toen gene raal Dc Gaulle hem in Rome per soonlijk een hoge militaire onder scheiding op de borst spelde die hij had verdiend door een gewonde ka pitein dwars door de vuurlinies op zijn rug weg te slepen. Ben Bella draagt die onderschei ding nog dagelijks. Hij is een schaamteloos militarist. Hij heeft maar één doel voor ogen en dat is het militaire apparaat van zijn land te versterken. Demobilisatie moet tegen elke prijs worden voor komen. Herhaaldelijk heeft heeft hij er in toespraken op gewezen dat het leger de levenskracht van het land is. Voorzover hij vergeleken kan worden met Fidel Castro, is dat om dezelfde conceptie van het volksleger, waarvan de taken vele zijn. In het onontwikkelde achter land dient het zelfs de rol van op voeder te spelen. Bovendien, Ben Bella is er pan overtuigd dat slechts hel leger Algerije een opvallende positie in de Arabische wereld kan geven. Er bestaan zelfs vage plan nen om jonge revolutionairen van elders een opleiding in Algerije te geren. Het moet dan ook niemand bevreemden als binnenkort de An- golezen een uitnodiging ontvangen in 4'oen ie de kunst te komen af kijken. Die kunst hebben de Alge rijnen zelf geleerd ran instructeurs van achter het ijzeren gordijn en rood China waar ze zelf in de leer zijn geweest. DEN BELLA weet dat Frankrijk heV een van de rijkste landen ran Afnka heeft nagelaten. Hij is stellig van plan de akkoorden van Evian na te komen, maar dan in ruil voor Franse hulp. Hij is een meester op vele fronten, militair. politiek en bestuurlijk en men mag dan ook in grote spanning afwach ten welke rol het leger zal spelen in de verkiezingen die de volgende maand zullen tvorden gehouden. Churchill spoedig uit ziekenhuis? iyi7 heeft het leger in de persoor ran Ben Bella een politiek lei der die de sympathie geniet en he; kan als een huldeblijk jegens de Franse opleiding worden beschouwd, Westelijke visie op grensincident De Britse sector in Berlijn isldc teruggeschoten. West-Duitsland heeft --.u-n.t averklaard, dat voetsporen hebben ultge- pi 2isteren opgeschrikt door een I cn dat df drlc H soldaten llch Bop f i»/v4p I 1 aantal schoten vanaf Oosther-i Westduits grondgebied bevonden. mULC IUUIUVCI>ai iijns gebied. De toedracht is iet' (buit f 6.000.000h,elf.,maal jk- maar vastge' J |steld werd dat een man op een in rlp Vpr Stnfpil ibrancard werd weggedragen en -IA-I Ov T C/1. kJlCllvll even latpr hinktp een OnstHnitsp Winston Churchill, waarschijnlijk de loop van de volgende week het zieken huis mogen verlaten. Sir Winston was op 29 juni in het ziekenhuis opgenomen, nadat hij de dag tevoren in Monte Carlo was gevallen en zijn heupbeen had gebroken. Ladv Churchill zei voorts dat haar man het uitstekend maakte en dat hij gisteren oen klein stukje had gelopen. Laos schiet toestel van V.S. neer Luchtafweerbatterijen van de neutra- listische troepen van generaal Kong Le hebben boven centraal Laos een Ameri kaanse straaljager neergeschoten. Minister van binnenlandse zaken Pheng Phongsavan deelde mee dat de afwecr- batterij het toestel nabij Khong Khay had neergehaald en dat naderhand de overblijfselen naar Khong Khay waren gebracht. Omtrent het lot van de vlieger was niets bekend. Het toestel vloog op 1500 meter hoogte. De vlucht van de F-101 was een „ken nelijke schending van het Laotiaanse Mongi Slim minister B.Z. van Tunesië buitenlandse zaken, als opvolger van dr. Sadok Mokkadem, die waarschijnlijk ambassadeur in Parijs wordt, nu besloten is de normale diplo matieke betrekkingen tussen Tunis en Parijs te herstellen. Mongi vc-Mniigt i.. voorzitter van de Algemene Vergade ring van de volkerenorganisatie. even later hinkte een Oostduitse hebben gisteravond degrensbewaker weg. Een vopo i-.-j werd door collega's aan touwen uit een wachttoren neergelaten. Acht grootste roofoverval in de geschiedenis van de Ver. Staten gepleegd toen zij uit een postauto op een weg nabij Plymouth (Massachusetts) voor 6.000.000 aan con tant geld stalen. De overval was zorgvul dig voorbereid. Nadat de mannen, die ge kleed waren als politiemannen, de auto een sein hadden gegeven te stoppen, bon den anderen, die gewapend waren met machinegeweren, de twee bewakers die in de auto zaten, vast. Daarna plaatsten zy in beide richtingen borden op de weg, waarop stond aangegeven dat het verkeer was omgelegd. De bewakers werden gedurende negen tig minuten naar het noorden gereden alvorens de overvallers de auto in Ran dolph achterlieten. Onderweg stopten de overvallers drie keer om het geld in ge deelten uit de postauto in gereedstaande wagens over te laden. Behalve het contan- te geld namen zij ook zestien postzakken Westen uit mee die poststukken van aanzienlijke I waarden bevatten, voornamelijk aangete kende stukken. Schrijf hier uw eigen n estenu loden „Dat zit Zo" *11 boek boordevol met ongelooflijk handige wenken is niet in de winkel te koop. Het rookverbod, dat 2" jaar geledon in de auto bussen van het Deense staatsvervoerbedrijf werd afgekondigd, is op geheven omdat dc rei zigers zich er toch niet hangen, is op 93-jarige leeftijd overleden. Ni- cholls was behalve schilder ook bekend als iemand die de schilder kunst krachtig heeft gc- aan hielden. Volgens Koning Gustaaf nieuwe bepalingen zul len voortaan alleen „personen in kennelijke staat" cn „kwalijk rie worden vervoerd. De Amerikaanse land schapsschilder Hobart Nicholls wiens werken in New York onder meer in het Metropoli- tain Museum of Art Zweden heeft gisteren het vierjaarlijkse con gres van de unie van wiskundigen geopend, erpen" niet Bij testamentaire be schikking van wijlen mevrouw Gotfried II. Crone-Blaek is de ver eniging tot behoud van natuurmonumenten ei genaresse geworden van het Tolbosch in het Gooi bij Hilversum. Het terrein van ruim 50 ha bestaat uit beukenbos, afgewisseld met naald houtopstanden, hakhout- percelen en weilanden. De vereniging heeft het bos het G. H. Cronebos genoemd. Mevr. Jacqueline Ken nedy heeft gisteren de mis bijgewoond in de tien ecuM'en oude kathe draal van Ravello. Haar dochtertje Caroline moest thuis blijven. In de kerk was een bank in de vijfde rij voor haar gereserveerd. Een Italiaanse vrouw die Ooggetuigen vertelden dat het vuurge vecht plaatsvond tussen vopo's op een uitkijktoren en een man die achter een hoop stenen op de grond lag. Tijdens het gevecht viel de regen bij bakken uit de lucht. De man op de grond lag ongeveer twintig meter van de tien meter hoge wachttoren. De bewakers beschoten hem met een machinegeweer. Na een half uur werd hij, kennelijk dood. weg gehaald en in een Oostduitse vrachtwa gen gelegd. De ooggetuigen meenden dat de man op de grond ook een vopo was. Men vermoedt dat de schietpartij ten doel had een poging om naar het wijken, tc verijdelen. Het is de tweede maal binnen twee dagen dat er een vuurgevecht plaats vindt aan de grens tussen Oost- en West-Duitsland. Het Oostduitse persbu reau A.D.N. heeft nu zijn lezing gege ven van het andere incident in de om geving van Kassei, waarbij een Oost duits officier werd gedood. Dc drie Westduitsers /ouden zich, vol gens A.D.N.op Oostduits eebled heb ben bevonden. Zij zouden zijn toegeroe pen om te blijven staan cn de Oostduit- hadden toen een schot in de lucht in Westduitsè zij naast haar wilde plaats nemen werd eerst door de politie op een afstand gelost. Daarop werd gehouden, maar Jacque- line beduidde dat de politie de vrouw niet Dc 32-jarige Italiaan Antionio Lazza- moest hinderen. ri. als chauffeur in Amsterdam werk- Bij werkzaamheden aan jaaa™. heeft twee cheques aan toonder een nieuwe sluis ten zuiden van Staveren is men gestuit op funda menten van oud-Sta veren. Er zijn verschei dene voorwerpen ge vonden, daterende uit de jaren 10001800, en er zijn fundamenten blootgelegd van een boerderij uit de periode 1000—1100. 70.000 gevonden en naar het politie bureau in de Warmoesstraat gebracht. De aangetekende brief met de cheques van 33.781 Duitse marken en 11.079 Amerikaanse dollars, moet door een lo per van een Amsterdamse handelsfir ma verloren zijn. De cheques aan toonder waren uitge schreven op de Dresdencr Bank en de Banders Trust Company in New York. De eigenaar van de cheques, die bij de politie bekend is. heeft de waardevolle papiertjes nog niet afgehaald. 976. Het is een Mijd verbreide op vatting dat bommen en granaten niet tweemaal op dezelfde plek In slaan en M'e kunnen ons best voor stellen dat soldaten, die Ujóena een zware beschieting dekking moeten zoeken, in de eerste dc beste gra naattrechter springen. Daar zijn zij in ieder geval enigermate beveiligd tegen de scherfwerking van de in hun nabijheid ontploffende projec tielen en in die zin is bun keuze e?n gelukkige geweest. M n behoeft ech ter niet in een dergelijke trechter te springen in de veronderstelling dat d'ic plek voor een tweede Inslag ge spaard zal blijven. Mant die redene ring Is even foul ais nanneer m< TOCH IS HET ZO couden veronder stellen dat met p;n muntstuk niet tes- of achtmaal achtereen kruis kan worden geworpen. Immers, Indien niet een speciaal doel onder vuur wordt genomen (waarbij dus correcties worden aangebracht Manneer het doel niet getroffen is) maar uitsluitend een bepaald terrein door een aantal bat terijen onder vuur wordt gehouden, Is de Inslag van elke granaat onaf hankelijk van vorige inslagen of van de Inslagen die zullen volgen. Bin nen een bepaald rayon kan het pro jectlel op elke plek kan inslaan en dus eveneens op de plaats waar een vo rige granaat reeds een trechter gc maakt heeft. Deze voorganger heeft immers op geen enkele u-ljze invloed kunnen uitoefenen op de volgende Dat bij een beschieting de grana ten zich weinig van hun voorgan gers aantrekken. werd In de eerste wereldoorlog treffend beM-ezen, toen een fotograaf van een der Neder landse fotobureaus met een filmtoe stel op hret slagveld verscheen. De man was op dit terrein letterlijk en figuurlijk nogal onwennig, en toen dc beschietingen over en weer in volle hevigheid aanvingen, wist h|j niet beter te doen dan naar ccn huisje tc lopen, waar hij zo juist een granaat had zien inslaan. De binnen trap was naar buiten geslingerd en gedachtig aan de spreuk dat een granaat niet tweemaal op dezelfde plek terecht komt, zette hij zich op die trap neer en filmde een groot dsei van het gevecht dat zich voor zijn ogen afspeelde. Daarna pakte hij de zaak In en wilde zich zo goed en zo kwaad als dat ging uit de gevarenzone verwijderen. Mis schien was hU nog geen 100 m. verwij derd van het huis dat hem zojuist als dekking had gediend, of het bouwsel werd toor een volgende treffer vol slagen uit elkaar geblazen, zodat alleen op de fundamenten nog wat stuk'.en muur van enkele decimeters hoogte bleven staan. (Voor degenen die zich hiervoor Interesseren, kunnen we er nog bij vertellen dat deze Nederlandse film door de oorlogvoerende partij, van *ie onze operateur «en speciale ver gunning had verkregen. In beslag Merd genomen en pas vele jaren na de oorlog werd vrijgegeven.) Dit gesprek over projectielen en gesehut voert ons tot de uitdrukking „son of a gun", wiarowr veel zot ternijen te vertellen zijn. volgende keer! (Nadruk verboden)

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5