Met groot verlof Strijd tussen Tunesië en België op 10 km Ada Kok snelste op de 100 m vlinderslag Speciale regelingen voor India, Pakinstan, Ceylon Compensatie in kinderbijslag voor huren 6 Werken- Administrateur DIRECTEUR CHAUFFEUR fllEüWE LFfDSCHE COURANT ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1962 - MIL. ATLETIEKKAMPIOENSCHAPPEN De lieveling van het Bossche publiek was vrijdagavond op de eerste dag van de Int. militaire kampioenschappen on getwijfeld de Amerikaanse sprinter Bob Pointer. Wat deze atleet aan souplesse en sprintkracht liet zien was ongeloof lijk. Ontspannen lopend en rustig om lich heen kijkend liep hij toch nog 10.4 sec. Dit tot grote hilariteit van het pu bliek dat de tribunes van het sportpark „De Vlier" bezette. Vrijdag was het de dag van de series en kwalificaties. Harde strijd is gele verd op alle nummers. Het zullen dat ls reeds nu wel zeker de Amerika nen zijn die straks in de eindstrijden de ere-plaatsen bezetten. Het hoogtepunt was uiteraard de 10 kilometer. Deze fi nale was een lange slijtageslag met als slotapotheose een laatste 400 meter in 58.9 sec door winnaar Gamoudi. De Ne derlanders Frans Kunen, aanvankelijk bijzonder snel. werd zesde in 30.36,6 sec hetgeen een nieuw Nederlands militair record is. Nederland heeft na deze eerste dag twee finalisten. Joop Houthuis werd in de eerste serie van de 400 meter horden tweede. Hij kwam tot 55.1 sec. een nieuw Ned. militair record. Ook dc Nederland se 4 x 100 meter estafetteploeg bereikte de eindstrijd. Voor een nieuw militair record zorgde voorts nog Piet van der Kruk Hij kwam bij het kogelstoten tot 15.07 m. hetgeen een tiende plaats opleverde, die echter juist niet voldoende is voor plaat sing in de finalo. 10 kilometer Tino Jansen, de kleine blonde zwem mer uit Tiel, bleek zich nog steeds niet van zijn inzinking te hebben hersteld. Hij had in de laatste serie van de 200 m vrije slag in de baan naast Ronnie Kroon i mooie kans zich in de finale van za- M SjSFr5 j dVlSs«r^Xr°dirmr« IIITiï d™ bil luttkn van d, bel voor de laat- de ad M Bontekoe (2.10.4 tweede Twee Tunesiers en een Belg: Gamoudi. Khamasi en Clerkx hebben laten zien hoe een 10 kilometer gelopen moet wor den. Na een slijtage-slag waarbij ronde tijden van 72 en 73 seconden werden ge noteerd. waren het deze drie atleten die ste ronde verrast door Gamoudi, die in de stijl en tempo van een 800 meter-loper wegspoot en in minder dan geen tijd een voorsprong van ruim 15 meter nam De Belg was verbluft en moreel geknakt. In de eindfase moest hij zelfs Khamasi nog laten passeren. Aanvankelijk had Frans Kunen zich nog enigszins in de strijd kunnen men gen. Hij begon te snel. De aanvangsronde ging in 65 sec. en voor de eerste 1200 meter had hij 3 min. 29 sec. nodig. Hal verwege de race viel hij terug. In de slotfase kon hij toch nog naar voren, waardoor hij in 30 min. 36.6 sec kon finishen, hetgeen hem een Nederlands militair record opleverde. Directie van Halberg optimistisch gestemd Het winstsaldo over 1961 van dc machinefabriek Halberg N.V. te Eind hoven bedraagt f 33.620 (v.j. f 35.900) Hoewel de vennootschap, zo schrijft de directie in het jaarverslag, ongeveer de zelfde winst heeft gemaakt als in het voorafgaande jaar, is de normale han delswinst met f 10.767 gestegen. In 1960 werd ml. een bedrag van f 13.962 ten gunste van de verlies- en winstrekening gebracht wegens vrijgevallen res dubieuze debiteuren, tegen I 2.994 in het afgelopen boekjaar. De verkoop van Alto-vorkheftrucks stapelaars was in 1961 wederom zeer 1 vredigend en geeft een aanzienlijke stij ging te zien. De omzetten in het eerste halfjaar van 1962 zijn alleszins bevre- NATIONALE ZWEMTITELS De Ned. zwemjeugd heeft vrijdag be zit genomen van het fraaie Soesterna- tuurbad om de strijd om de nationale zwemtitels uit te vechten. Een extra be langrijke strijd ditmaal omdat het er voor de allerbesten bovendien om gaat een plaats in de Ned. ploeg voor de Eur. kampioenschappen In Leipzig te vcrove- Tennls Op de vijfde dag van de strijd om de Int. Westduitse tennistitels te Hamburg is de Braziliaanse Maria Esther Bueno ln de achtste finales ver rassend uitges «C ikeld door de Zuidafri- kaanse Renee Schuurman. In nog geen half uur wist Renee Schuurman met 61. 63 over haar tegenstandster te zegevieren. Atletiek Kogelstoter Nagy zorgde voor een verrassing door op de eerste dag van de Hongaarse atletickkam- pioenschappen te Boedapest voor Vilmos Varju te eindigen. De afstanden waren resp. 18.81 meter en 18.64 meter. De 22- jarige Istvan Kiss won de 5000 meter in 14 min. 07.8 sec voor Szekeres in 14.09,6 Op de 100 meter evenaarde Csutoras het nationale record van zijn land in 10.4 sec. Atletiek In een tweedaagse atle tiekwedstrijd te Helsinki heeft Finland met 219190 gewonnen van Zweden. Op de tweede dag won de Zweedse sprinter Ove Jonsson de 200 meter in 21.1 sec en zegevierde Pauli Nevala bij het speer werpen met 77.99 meter. Wereldrecord houder Nikula had aan een sprong van 4 40 meter voldoende om als eerste te eindigen bij het polsstokhoogspringen. ie) derde werd. was hem te machtig en met zijn 2.16.9 kwam taü pre cies een tiende seconde te kort. Bij de dames zwom Klenie Bimolt een sterke 100 meter schoolslag. Met 1.21,6 was zij 1.4 sec. sneller dan Betty Heu- kels. die in de eerse serie overigens met 1.23.0 op haar beste seizoentijd was ge komen. Er was nog een meisje dat zich niets van de tactiek of van het moeilijke bassin (slechte baanlijnen en een niet functionerende overloopgoot) aantrok. Het was Ada Kok die op de 100 meter vlinderslag in 1.10,7 de snelste was. Een fraaie prestatie en de beste tijd die z\j in dit seizoen tot nog toe liet noteren. Tineke Lagerberg. die al afscheid heeft genomen van de grote wedstrijdsport en ook niet meer beschikbaar is voor Leip zig, had de verleiding toch niet kunnen weerstaan om te tonen dat ze nog altijd vechten kan. Zij trok goed met Ada mee en finishte in 1.12,1, waarmee zij tweede werd voor Marian Heemskerk (1.13,7). Deze tijd van Marian werd later op de avond in de series van de meisjes op de 100 meter vlinderslag geëvenaard door haar 15-jarige zusje Ineke. Op de eerste dag werden reeds twee titels beslist, namelijk die van het sohoonspringen op de éénmeter-plank. Bij de heren werd kampioen van Neder land Harry Meelhuizen (Joop Stotijn) met 94.61 punten voor H. Karlas (Spring- club Amsterdam) met 79.07 pt. Eljo Kui ler (Joop Stotijn) werd kampioene bij de dames met 97.16 pt; tweede werd hier Ria Verleg (KNZB) met 96-20 pt. Lemnitzer wil in Bonn vergroting leger bespreken (Van onze correspondent in Bonn) De nieuw-benoemde opperbevelhebber an de N.A.V.O.-strijdkrachten. generaal Lemnitzer. zal zich binnenkort bij bonds kanselier Adenauer en de leden der Westduitse regering, met name minister van defensie. Franz-Joseph Strauss, ko en voo/stellen. Voor de regering der bondsrepubliek komt daarmede opnieuw het vraagstuk van de versterking van de „Bundeswehr" tot 750000 man in discussie. Bonn heeft de laatste dagen reeds laten doorscheme ren. dat zij niet gelooft aan de Ameri kaanse wensen dienaangaande te kunnen voldoen. Amerika verlangt dat West-Duitsland de sterkte van zijn leger van 12 tot 18 divisies en van 500.000 tot 750.000 mar verhoogt. Generaal Lemnitzer is de over tuiging toegedaan, dat de ..Bundeswehr' met 12 divisies niet opgewassen is tegen haar taak in een conventionele oorlog. Versterking der „Bundeswehr" met een aantal „mobiele troepen" is. naar het oor deel van generaal Lemnitzer. minstens even belangrijk als een betere bewape ning. waaronder in Bonn voornamelijk de uitrusting met atoomwapens wordt verstaan. Indien generaal Lemnitzer deze ge dachte binnen de N.A.V.O zou kunnen doorzetten zou dit voor Bonn zwaï .sonele. economische en financiële quenties hebben. Zowel minister Strauss als zijn collega van financiën, dr. Starke, weren zich heftig tegen dergelijke Ame rikaanse plannen. Maar bel van de papierwinkel blijft rinkelen Akkoord Engeland met EEG T~AE ministersconferentie in Brus- sel over toetreding van Enge land tot de E.E.G. heeft gisteren nieuwe vorderingen opgeleverd. De zes E.E.G.-delegaties hebben met de Britten overeenstemming bereikt over speciale regelingen voor In dia, Pakistan en Ceylon, die geen associatie wensen. Het moeilijkste punt echter, de regeling voor de landbouwprodukten uit Canada, Australië en Nieuw-Zeeland, wacht nog op een oplossing. De ministers zijn overeengekomen in ieder geval deze week nog de conferentie te verdagen. De produkten uLt India, Pakistan en Ceylon kunnen vrij in Engeland wor den ingevoerd, maar aan deze preferen tie zal Engeland bij toetreding tot de EEG geleidelijk een eind moeten ma ken. Dit zal gebeuren door stapsgewij ze invoering van het EEG-buitentarief: 20 procent bij intrede, 20 procent na anderhalf jaar ep de laatste 30 procent als ook de overige EEG-landen hun na tionale tarieven volledig hebben aange past aan het gemeenschappelijke tarief. dat zal gebeuren eind 1967 De EEG-landen hebben nu beloofd dat de vergrote gemeenschap (de Ze ven) voor het einde van 1956 algemene handelsakkoorden met de drie landen zal sluiten, waarin tariefkwesties, quota's en andere kwesties zullen worden geregeld. Die akkoorden zullen ook voorzien in ontwikkelingshulp. Mocht de export van de drie landen vóór die tiid als gevolg van de werking van het EEG-tarief achteruitgaan, dan zullen bijtijds maatregelen worden ge- Aan de andere kant behouden de EEG landen zich noodmaatregelen voor. indien textielprodukten uit India. Pakistan Ceylon via de Britse markt de markt de EEG zouden verstoren. Deze clausule is niet wederzijds, zoals Engeland had gevraagd. Voor thee. een belangrijk exportpro- dukt van India en Ceylon, is men zogenaamd nul-tarief voor de gehele ge meenschap overeengekomen. Dit is al van belang voor Ceylon. Van deze maatregel zullen ook andere landen, zoals Indonesië, kunnen profiteren. Jute werd büiten het akkoord gelaten Dit voor India en vooral voor Pakistan zo belangrijke produkt. zal in de komen de herfst worden besproken. TAE reeds lang met groot verlof zijnde dienstplichtige sergean ten-majoor-administrateurs hebben de afgelopen maanden van de In spectie der Militaire Administratie en de mobilisatie-onderdelen een groot aantal voorschriften ontvangen met een nog groter aantal wijzigings bladen. Het eerste pak boekwerken werd omstreeks januari toegezonden. De laatste twee maanden hebben deze administrateurs nog een lading ontvangen. Met elkaar zouden deze mensen, van wie velen drukke werkkring hebben, ongeveer veertien dagen werk hebben om alle wijzigingen aan te brengen. Het is heeriinelnk, dat vele van de admi nistrateurs over deze gang van za ken geenszins ziin te sDreken. Ondanks de vele klachten hierover, gaan de diverse onderdelen rustig door met het zenden van dit materiaal. Voor een bepaalde categorie officieren bestaat de plicht tot het volgen van een cursus. De tijd. die men hieraan besteedt, wordt afgetrokken van het aantal dagen, dat zij voor militaire herhalingsoefenin gen moeten opkomen. Voor de dienst- Dlichtige onderofficieren bestaat deze regel echter niet. Er bestaat echter ook geen enkel voorschrift of ministerieel besluit, dat men verplicht is de wij zi eingen aan te brengen. Kleine moeite Een woordvoerder van de Inspectie der Militaire Administratie had ons al eerder verklaard, dat het voor de ad ministrateurs maar een kleine moeite was. De administrateurs die geweigerd hebben het ontvangstbewijs retour te zenden, hebben op het volgende ont vangstbewijs het verzoek gekregen dit alsnog te doen, ingevolge de bepalingen voor de grootverlofganger. Van deze hepalingen zou kunnen gelden, dat de grootverlofganger verplicht is zijn cor respondentie te beantwoorden. In deze bepalingen staat voorts, dat hij verplicht is de goederen die op de grootverlof- datum in zijn bezit waren, te onder houden en te bewaren. Er staat echter niets omtrent later toegezonden goede ren. in dit geval dus de boekwerken. Geen bepaling Thans heeft een woordvoerder van de Inspectie Militaire Administratie gezegd, dat er nergens een bepaling is te vinden, dat de administrateurs dit werk behoe ven te doen. Wij hebben gesteld, dat het verrichten van werkzaamheden tijdens groot verlof werkelijke dienst kan zijn en dat dienovereenkomstig een bepaalde vergoeding daar tegenover zou moeten staan. „Hiervoor zijn echter geen voor schriften en bepalingen", zo werd gezegd, Aanvankelijk werd door een lagere ambtenaar gezegd, dat het niet komen van het verzoek een roep voor herhalingsoefeningen kan inhouden. Dit werd door een woord voerder van de Legervoorlichtingsdienst „een kwalijke zaak" genoemd. De I.M.A. stelde, dat de administrateur, die gerde de toegezonden werkzaamheden uit te voeren, niets kan worden gemaakt, omdat er geen bepalingen zijn, die hem kunnen dwingen het verlangde uit te voeren. „Dit is nu eenmaal een hiaat ir de diensplichtwet. Het zal heel wat voe ten in de aarde hebben in dit hiaat te voorzien, omdat men dan wijzigingen zal moeten gaan aanbrengen in systeem van herhalingsoefeningen. De administrateur, die weigert aan het zoek te voldoen, kan ik in principe ge lijk geven", aldus de woordvoerder. De Legervoorlichtingsdienst echter Een gedeelte van de aan de admi nistrateurs verzonden voorschrif ten en wijzigingen. Het valt op, dat de stapel wijzigingen dikker is dan de boekwerken zelf. De groot verlof rgangers hebben de plicht deze zaak te bewaren en te bestu deren, hoewel hiervoor geen enkel voorschrift bestaat. vond het maar een kleine moeite voor de administrateurs. De I.M.A. stelde daar tegenover, dat deze man met het aan brengen van de wijzigingen ongeveer J veertien dagen werk zou hebben. Vol- gens de Legervoorlichtingsdienst wordt j er van de administrateurs verwacht, dat j zij met hun kennis bij zijn als zij voor i herhalingsoefeningen onder de wapenen I moeten komen. „Deze mensen zullen wel j zoveel interesse hebben voor de dienst, i dat zij aan het gevraagde gevolg zullen geven." Het is ons echter gebleken, dat deze interesse niet zo bijster groot is jg Intussen gaan de I.M.A. en de mobili- Fc satie-onderdelen door met het zenden 1 di: van pakketten met wijzigingsbladen. Hi by 8 4 Ook andere uitkeringen s (Van onze soc.-econ. redactie) 2 Bij de Tweede Kamer is ingediend een complex van wetsontwerpen, 1 strekkende tot verhoging van be paalde uitkeringen ten compensatie j van de huurverhoging per 1 septetn- c5 ber. I Het complex omvat; een ontwerp van f4 wet tot tijdelijke verdere verhoging van ongevalsuitkeringen, een wetsontwerp tw tot nadere wijziging van de wet tot tij delijke verhoging van renten ingevolge de invaliditeitswet en van de op die renten verleende toeslagen en een ont- "e werp van wet houdende wijziging van v de kinderbijslagwet, de kinderbijslagwet voor rentetrekkers, de noodwet kinder- bijslag kleine zelfstandigen en de kin- j dertoolagewet voor gepensioneerden. j0Q Minister Veldkamp (sociale zaken) 40a stelt de volgende verhoging van de kin. 42_ derbijslagen voor t (tussen haakjes de j5} huidige bedragen): 13_ Loontrekkenden: eerste kind 76 cent vei per dag (75 cent), tweede en derde kind 83 cent per dag (32 cent), vierde en vijfde - kind 1 gulden 13 per dag (1 gulden 11), zesde en volgende kinderen 1 gulden 27 P®' per dag (1 gulden 25). Rentetrekkers: eerste kind 20 gulden 5 n 1 per maand (19 gulden 75), tweede en der- j -r, de kind 21 gulden 90 per maand (21 gul- den 60), vierde en vijfde kind 29 gulden 30 per maand (29 gulden 25), zesde en j volgende kinderen 33 gulden 45 pet maand (32 gulden 95). Kleine zelfstandigen: derde kind 54 cent .per dag (53 cent), vierde en volgende 75 cent per dag (73 cent). De verhoging van de kinderbijslagen voor loontrekkenden kosten voor de rest van dit jaar 2.7 miljoen gulden. Deze kosten komen ten laste van het bedrijfs- leven. De kosten van de andere kinder- bijslagverhogingen, die ten laste van het Rijk komen, worden voor de rest van dit jaar geraamd op 120 duizend gulden. VERENIGDE BEDRIJVEN BREDERODE N.V. UTRECHT Ter completering van het uitvoeringsysteem op bouwwerken in de provincie Zuid Holland zoeken wij een Zijn taak zal bestaan uit het verzorgen van de volledige administratie de bouwwerken betref fende waaronder de nacalculatie is begrepen. MULO-opleiding en praktijkdiploma boekhouden (eventueel studerend) zijn vereist Daarnaast een ruime administratieve belangstel ling hebben en van een leeftijd zijn tot 30 jaar. N.V. FORMOSA ▼ALERIUSPLFJN 12 AMSTERDAM vraagt voor haar koffieshop te Amstel veen en Leiden een ASSISTENT-BEDRIJFSLEIDER Schriftelijke sollicitaties aan bovengenoemd adres. Electro Technisch Bureau te Sassenheim vraagt een ADMINISTRATIEVE KRACHT voor hele of halve dagen. f VOOR DIRECT GEVRAAGD: - IJZERWERKERS LASSERS TIMMERLIEDEN SCHILDERS en JONGENS ter opleiding SCHEEPSWERF GEBR. AKERBOOM N.V. Hoge Morsweg 56 Oegstgeest Tel. 20112 (01710) „STICHTING HET MAANDERZAND" Gereformeerd Bejaardencentrum EDE Het Bestuur roept sollicitanten op voor de functie DIRECTRICE van bovengenoemd, in aanbouw zijnd bejaarden centrum. bestaande uit een verzorgingstehuis (75 beddenen 15 zelfstandige woningen voor bejaarden. Vereist: Ervaring en diploma verpleging A. alsmede belijdend lid van de Gereformeerde Kerk. Salarisregeling 1960 voor verplegenden in Particu liere Verpleeginrichtingen is van toepassing. Aan stelling boven het minimum is mogelijk. Het ligt in de bedoeling in september a.s. tot be noeming over te gaan tegen een nader overeen te komen datum, teneinde reeds gedurende de afbouw, op in overleg vastgestelde voorwaarden, van de adviezen van de te benoemen directrice gebruik te maken voor de inrichting en de benoeming van het personee' Sollicitaties ge inlichtingen (levensloop, opleiding, d .aring, referenties enz.) te richten tot he der Stichting en in te zenden vóór 1 september a.s. bij de administratie, Irene- laan 3. Ede. DE NEDERLANDSE CHRISTELIJKE SPORT UNIE (N.C.S.U.) vraagt een voor haar bureau. De taak van deze functionaris zal o.l.v. het Bestuur onder omvatten: verdere fundering en uitbouw van de chr. sportbeweging in Nederland, waarin o.a. be grepen het contact houden met de aangesloten sportorganisaties, bestudering van nieuwe mo gelijkheden. het voeren van propaganda en de dagelijkse leiding van het bureau. Geboden wordt een gevarieerde werkkring. Kand. moet van pos. chr. levensovertuiging zijn. Bekendheid met de chr. sportbonden is gewenst. Soil, met opgave van verlangd salaris te richten aan dhr. W. A. Pleijsier, wd. seer. N.C.S.U., Teldersweg 28, R'dam-12 Juffr. gevraagd Ongeveer september wordt gevraagd, v. d. en n.. juf frouw voor lichte bezighe den en bekend met koken Meerdere hulp aanwezig. Mevr. D. Boot-v d. Linden H. Rijndijk 9, Zoeterwoude, bij de Leiderdorpse brug Direkt gevraagd een FLINKE WERKSTER voor 3 a 4 ochtenden per week. Gehuwd geen be zwaar. Mevr. Moraal, Hoge Rijndijk 19. Zoeterwoude 'Leiderdorp). Tel. 34426. PLAATS EEN KOERIER 't IS DE MANIER IEERLING- VERPLEEGSTERS en VERPLEGERS worden geplaatst Zij moeten prot christelijk 1 Nadere Inlichtingen cn een geïllustreerde folder kunt u aanvragen bij de Geneesheer-Directeur van het psychiatrisch ziekenhuis „VELDWIJK" te ERMELO Voor de verzorging i expeditie is plaats Onze gedachten gaan uit na: MAN, die met ambitie dit verrichten. Soil, tijdens de winkeluren, behalve zaterdags. PENSEEL HERENKLEDINGMAGA7IJN HAARLEMMERSTRAAT 175 LEIDEN JAC. GAZENBBER DOLEND LANGS EENZAME PADEN Zwerftochten door de vrijt natuur MET 55 PRACHT1GB FOTO'S; GEBONDEN f 10.90 IN ELKE BOEKHANDEL Personeel gevraagd 0 Naaisters gevraagd. Wij vragen naaisters en kunnen aank. naaisters plaatsen. Reisgeld wordt vergoed. Aanm. dagelijks van 9.00— 17.30 uur en zaterdags van 9.0012.00 uur. Confectie fabriek G. Biesot. Heren, gracht 84. 0 Gevraagd per 1 sept. Leerling-verkoopster Stof fen Madeleine. Haarlemmer straat 17. Leiden. 0 Colporteurs! trices) gevr. voor de huis aan huis ver koop van artikelen vervaar digd door blinden, invaliden cn minder-validen. Brieven Joost v. d. Vondellaan 45 te Zeist. 0 Gevraagd: een jonge smid of hulpmonteur met rijbe wijs. G. A. A. Nouwens. Geversstraat 63b. Oegstgeest Tel. 51434. Personeel aangeb. f Flinke jongen biedt zich :.an voor variërend werk; leeftijd 15 jaar. Tel. 01718 3897. 0 Verpleeghulp met jaren lange ervaring zoekt'werk in verpleeginrichting of parti culiere sector. Br. no. 4427 bur. van dit blad. Te koop gevraagd 0 Gevraagd cursus Engels op gram. platen. Brieven m. prijsopgave ond nr 4420 aan het bur v. d. blad. 0 Bij kunsthandel T. Ooms in- en verkoop van antieke meubelen, dekenkisten, ko peren lampen, ketels, doof potten. kristal, porselein. Saksische groepen. Perzen enz. Keuze uit 400 schilder stukken. Haarlemmer straat 98, Leiden. Tel. 26633. 0 Te koop gevraagd half zware motorfiets. Moet be slist betrouwbaar zijn. Brie ven onder no. 4419 bur. bl. Te koop aangeb. 0 Aardbeiplanten onder Keur N.A.K.B. bij .1 F. Ver hagen, Hoge Rijndijk 56, post Leideraorp, iclei.. 3l44u Levering vanaf 2de week augustus. 0 Aangeboden Opel Olym- pia, rijdt prima, prijs ƒ200: genegen voor bromfiets in te ruilen. Te bevr. na 6.3C uur. Rijnsburgerweg 115 0 Uitbreiding vergunningen Deze kunt U verkopen, ver huren: warme en koude kas ook B. Er is nog plaats voor warme kas van 1 april1 dec. tegen hoge prijs. J. Elstgeest. Roelofarendsveen Tel. 01713—291. 0 2de hands dames-, heren en kinderrüwielen. Alles ge moffeld cn onder garantie. Dubbele Buurt 11. Rijnsburg Telefoon 01718—2697. 0 Gratis een accordeon, gitaar, mandoline, banjo, trommel, saxofoon of klari net, 3 mnd. lang mee naar huis voor deelneming aan testcursus. Gratis prospec tus. Muziekschool Zwaag Korevaarstraat 5, tel. 24358. 0 Het adres voor' mooie rechte, essen chrysanten- paaltjes en grote palen Tevens prima rotte mest. W. D. van Muijcn, Lange- vaart 56. Rijnsburg. Telef. 01718—2094. 0 Aangeboden: Volkswagen de Luxe 1958 f 3000; DAF de Luxe 1960 f 2250; Goggo- mobil T 700 1959 f 2300: Ang- lia 1956 f 1500. Garage J. v d Meer Ho^e Rijndijk 4a Leiden. Tel 25259, na 2C uur Tel. 30794. 0 Closetpotten, plastic stort bakken. gootsteenbak, gebr. zacht en hardboard, am. grenen en Bruinzeelrift- vloerhout, vloer kraal en sponninghout, ramen, deuren stolpdeuren, eiken planken, zinken goten, dakpannen. H. de Bolster. Overrijn 8. Leiden bij de Zijlsingel. 0 Goggomobil Type Isar T. 700 de Luxe. Kilometer stand plm. 44000. Tel. afspr 01718—4731. Crocusstraat 6. Katwijk aan den Riin. 0 Te koop aangeb. z.g.a.n. tweeling kinderwagen. We gens plaatsgebrek. Prins Bernhardlaan 98, Katwijk TE KOOP: Harderwijk: te bouwen Middenstandswo ningen met 4 kamers en keuken. Koopprijzen vanaf ƒ22.800.— k.k. Enkele bc- staande woningen in prijs klassen vanaf f 22.500.- k.k Alphen a. d. Rijn: bestaan de Middenstandswoningen met 4 kamers en keuken Koopprijs ƒ22.500.v.o.n Amsterdam/Slotermeer: riant woonhuis met garage en een voor vele doeleinden geschikte ruimte. Geheet -entraal verwarmd. direct leeg te aanvaarden. Koop- oriis ƒ65.000.— k.k. N.W. Veluwc: in Hulshorst direct te aanvaarden een riant landhuis met C. V. 5000 m2 bostuin, 2 woonka mers en 5 sl.kamers. Koop- orijs f 65.000.k.k. Tnl. Makelaars- en Assuran tiekantoor DRAGT. Veld kamp 3 Harderwijk. Telef 03410) 2566. b.g.g. 3337. Te Huur gevraagd 0 Juffrouw, b.b.h.h. zoekt ruime ongem. kamer met keukentje en event, kl. sl kamer. Brieven ond. nr. 4425 bur. v. d. blad. 0 Leraar gymnasium, ge huwd, zoekt woonruimte. Brieven aan J. P. Fokkel- man. Vondelkade 28. Aer- denhout. 0 Jongedame, b.b.h.h. zoekt etage of gedeelte van huis of i.d. tussen Haarlem en Leiden of omg. daarvan. Brieven ond. no. 4426 bur v. d. blad. Te huur aangeboden t Wasmachineverh. „Edy" Wasmachine met klok ƒ2, centrifuge '.50 en 1.75 Wasmachine met centrifuge f3.Huur voor de geheh week. Kan ook eigendom worden. Bernhardkade Telefoon 25245. 0 Koelkast kunt u nu ren vanaf 2.20 per week met recht van koop. Alle merken. Bezoek onze koel kastshow. Doezastraat 22 0 Te huur gedurende nasei zoen zomerhuis, bevattende woonkamer. 2 slaapkamers keuken en toilet, volledig ingericht voor 6 personen uniek gelegen te Noordwii- kerhout enkele minuten gaans van strand, bossen cn duinen. Brieven no. 4421 bureau van dit blad. 0 Nieuwe Baby-piano tc huur, voor 1 jaar. Kan des gewenst op elk moment ••orden gekocht. Vraag na :'ere gegevens aan Vreeken Bodegraven. Tel. 01726-2188 Woningruil 0 Aangeboden te Alplien zonnige vrije 8-kamerwo- ning, rustige buurt, tuin voor en achter, in ruil voor 6-kamerwoning m. tuin om geving Leiden, bijv. Oegst geest. Voorschoten. Wasse naar. Hofzichtstraat 35. Al phen a. d. Rijn. tel. 3661 0 Aangeboden: riante 3 ka mer hoekflat 5 Meilaan. rondom zon. Gevraagd: huis met tuin, minstens 3 slaap kamers, event, garage in Leiden. Noordwfjk of omge ving. Brieven no. 4431 bur van dit blad. Diversen Bureaus, kasten, tafels, fau teuils f 1, dressoirs, bank. opklap- en divanbedden, gr boekenkast. schrijftafels f 7.50. Gordijnrails f 1 per meter compl. Pluym, Hooge- 0 Wasmachinefabr. heeft enige lichtbesch. wasmachi nes gloednieuw m. garantie f 125 en f 145. Ook z. voord centrifuges en combinaties. Vraagt demonstratie: Post bus 24, Zwijndrecht. 0 Gaat u trouwen of heeft u een woning? Kredieten v iedereen tot f 5000 voor aan schaf meubilanr. woningtex tiel. Vraagt gratis folder, dan krijgt u algehele inlich tingen. Postbus 1371. Rot terdam. 0 Divanbedden, wentelbed den. stalen ledikanten. Een pracht collectie tegen de laagste prijs bij De Kleine Winst. Haarlemmerstr. 51. Leiden. 0 Serieuze kennismaking via vertrouwde, verantwoor de correspondentiebemidde ling. Aparte afd. v.d. Chris telijke groep. Vrijbl. inl. in blanco couv. te bevragen bij Alg. Ned. Contactbureau. Postbus 8. Lichtenvoorde. 0 Uw hond kerngezond als U dagelijks wat DOG-O- SAN-vitaminen door het eten doet Let op! Drie busjes geven recht op een fraaie honden-herkenningspenning met naam. En CAT-O- SAN voor uw poes! 0 Accu's? Acifit. voor ser •ice en garantie 'n begrip Nu verlaagde prijzen. Re visie overbodig. Vraag Uw handelaar of bel Acifit Lei den 24850, dag en nacht. Aci fit accu service. Hoge Rijn- -!iik 165 Zoeterwoude bi.i Leiderdorp. 0 Hebt u last van rheuma- 'ische pijnen, bloedarmoede bleekzucht, verval v. krach ten. vermoeidheid en zenuw zwakte? Versterkingswijn Klingers. Alleenverk. G. C Bloot en Zn. Kloksteeg 7. De Sleutelkoning. Bijma ken van alle sleutels, repa reren. veranderen en leve ren van elk slot. Haarlem merstraat 273 (bij de Over dekte). tel 33958 Levering aan Rijk en gemeente Za terdagmiddag en maandag morgen gesloten. 0 Wasmachines 135. Nop enkele dure machines iet> icschadigd ƒ155— Cen'ri fuges. Fa. Dusoswa, Turf markt 1—8, Tel. 24409. 0 Eerste 10 riilcssen voor 47,50 in de nieuwste Re nault Dauphine's 1962. Ge- dipl. instr. Erkende Bonds- autorijschool „Irene" Lam- menschansweg 80. Leiden. Tel 21949. b.g.g. 01729-286. Rijbewijs? Oud-examina tor geeft les in V.W., dak en Daffodil. Kwak's Ver- keersinstituut. Zoeterwoud- sesingel 104. Tel. 22803, Lei den. 0 „Weg peebt onder weg!" 5 praktijklessen f 15.-. lede. re maand. 8 u n.m. Kwak's Verkeersinstituut. Tel. 22803 Zoeterwoudsesingel 104, Lei- 0 Alle onderdelen voor Be- '•ini - Solex - Puch - Rap - 'LM/W. - JLO - Sachs - RBM uit voorraad leverbaar Van Zijp. Haarlemmerstraat no 295. Gebruikte bromfietsen ileeds grote sortering prima gebruikte bromfietsen door nruil verkregen Door vak mensen nagezien. Van Zijp Haarlemmerstraat 295 0 Berini - Solex - Rap - °uch - Batavus - Gazelle - Monarscoot bromfietsen, di eet leverbaar Inruil - Be talingsservice. Van Zijp Haarlemmerstraat 295. Ko revaarstraat 6. V Prima sportfietsen, geheel compleet met lamp, slot, jas- bescliermer. Zwart of groen ''rijs slechts 133.Van "-iip, Haarlemmerstraat 295. Korevaarstraat 6. 0 Breuklijders, het bekende Zweedse inst. F.B. brengt U de anatomisch verantwoorde bi eukgordel Herniaplast. Uw meest ideale hulpmiddel' Veilige zekerheid! <H. De- fèsche. St. Amorsplein 2 Maastricht, tel. 19838». Wij demonstreren te: Rotterdam di. 7 aug. Drogisterij Fr. de Goede. Lijnbaan 65, van 10.30—12.00 en 2—4 uur. 0 Pedalion Organ Works. Het moderne twee klaviers pedaalharmonium met vol ledig pedaal (30 toetsen) waarop alle nieuwe vindin gen zijn toegepast. Vraagt catalogus en condties aan bij: Firma R. van den Burg Amersfoort, Arnh. straat Tel. 03490—3877. 0 Laatste dag opruiminr ran elektromotoren, boor- en slijpmachines, cirkel- "aagas. vrachtwa generiek yendraaiers 5 voor 1: kaar' vijltjes f 1.45, regencapes driewielfietsje ƒ15, badgei- ser, prima in orde ƒ75. Alt op de Mare. 0 Alt op de Mare 112. Jon gensfiets f22.50, herenwerk- fiets f 57.50. damesspor» R.S.A. dubbele remmen ƒ85 Idem Gazelle trommelrem- men. versnellingen 140 beste sterke tandem 85 r li wiel rekken 3 en 4 per olaats. 0 Bromfietsen. Berini. DKW Sparta. Typhoon, enz. V001 aanschaf en onderhoud. Be taling in overleg J Stam Terweeweg 60. Oegstgeest C.V N. Bakker Hzn Roelofarendsveen. Tel. 487 ln sierteelt- en groenteteelt- vrrgnnnineen. 0 A.s. bruidsparen. Uw Tel. 23055, Leiden. 0 Woonschepen alle maten ook schepen voor zelfbouw. Lage prijzen met en zonder ligplaatsen. Kom even pra ten. Handelsbedrijf Zoeter- woudseweg. Gulf station. Tel. no. 21830. 0 Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes, Opel. Simca, V.W. en DAF. Bierman's Automobielbedr., Oude Singel 66. Leiden. Tel. no. 34403 0 Strijkinrichting Ozon voor uw fijne was. H. Rijn dijk 34a. Tel. 22675 0 Een nieuwe woning Voor al uw lampen De Licht- hal. Gratis plaatsen van lampen boven de f 20. Haar lemmerstraat 293. 0 Nu een nieuwe lamp uit de Lichthal. De grootste sor tering. De laagste prijzen. De Lichthal. Haarlemmerstr. 293 t.o. De Overdekte. 0 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste mo dellen o.a. Taunus 17 M, Opei Rekord. Volkswagens. Anglia, Consul. Volkswagen- busjes met open dak. Garage Werkhoven. Maredijk 34a, el. 22300—32735. 0 2e keus granito aanrecht- bladen met gootsteen, tegel bodem en koperen plug. Jac. Arnoldus en Zn., Minnebroe- clersgracht 9, Telef. 21510— 24166. 0 Schuimrubber, schuim- plastic, kunstleder, plastic in alle maten, complete be kleding, autohoezen, kappen, pyjama's, asbakjes, zonne- kleppen, bloemvaasjes, spie gels, kaplak, rubbermatten, ?loten enz. Autobeklederij v. Kuijk. Morsstraat 46, tel. no 305552. 9 Rijbewijs? Bondsrijschool Hendriks geeft u vlugge veilige en goedkope lessen 10 de nieuwste Dauphine 1962. Lekstraat 55. tel. 33623 0 Serieuze kennismaking via verantwoorde correspon- dentiebemidd. ook voor U bereikbaar. Aparte afd. v. cf. Christelijke groep. Discrete behandeling. Br. aan Alg. Ned. Contactbureau. Post bus 8. Lichtenvoorde. Meubelhandel „Morspoort" Ruimer keus eethoeken, bergmeubelen en bergkas- len Wandmeuheleó naar ?igen ontwerp Morsstr 58. 0 Duitse. Oostenrijkse en Zwitserse dames en heren, 1465 jaar. wensen corres- nondentie met Holland In lichtingen gratis. Wereld koerier. Postbus 6057. Rotter dam. tel 33421. 9 Tropische vissen cn plan ten, pompen, thermostaten, verwarmers, Tubifex, wa- 'erluis enz. Aquariumhuis Selecta, Oude Herengracht 23, bij de Havenbrug. 0 Vleessnijmachines, snel wegers, kasregisters, elektr. gehakt- en elektr. koffie molens bij Leeuwenburgh, Ooudsesingel 47. Tel 13995. 0 Word detective! (Beroeps- H bijverdienste) Gratis in- 'ichtingen over schrift, op leiding! Particuliere Recher che, Nieuwe Binnenweg 352a Rotterdam. Tel 33300 0 Het adres voor alle sier teelt verg. is J van Paridon Jr De Kokmeeuw Noord- wijkerhout. Koop betaling bij tekenen Verkoop na overdracht Tel 02556 - 205. Schriif een briefkaart Hoogstraten Therapeut. 'i'-cri schriftelijk. Valdez- straat 3, Leiden. Staat 1 tuig, de s1 Nede zelfd< kinde miliel Apel c stig jechtg in bo de ui

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 6