NOTITIES Bollenexport komt nog traag op gang maar ZinkendeJan' in Umuiden NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1962 r Agenda voor Leiden en Den Haag Stad. 2 uur: Rijnsburgs Bloemencorso. R ij n s b u r g, veiling Flora, 1012 uur v.m.: Tentoonstelling corsowagens. Den Haag, Kurzaal, 8.15 uur: Hoofd stad Operette met „Das Dreimaderlhaus" Binnenhof, 8.30 en 9.30 n.m.: Toneel groep Arena en De Nieuwe Komedie met „De Klucht van Windbuil en Platzak". l\laandag Luxor, 10 uur: filmvoorstelling Com missie Vakantiebezigheden. Den Haag: Kurzaal, 8.15 uur: Residen tie-Orkest, Theo Olof viool. Den Haag: openl. theater Zuiderpark, 8 uur: Haagse Operettezangers: 2 uur: ge zelschap Lou Handino. Dinsdag Luxor, 10 uur: filmvoorstelling Com missie Vakantiebezigheden. Den Haag: Kurzaal, 8.15 uur: klas sieke hofdansen. Den Haag: Zuiderpark, 2 u.: „Het Mas ker" met „De avonturen van Pinokkio". Den Haag: Grote Kerk, 8 uur: Johan Vetter orgeL Woensdag Koor Pieterskerk. 7.30—8 uur: avond- Luxor, 10 uur: filmvoorstelling Com missie Vakantiebezigheden. Den Haag; Kurzaal, 8.15 uur: Residen tie-Orkest met Daniel Wayenberg piano. Den Haag: Zuiderperk, 2 uur: jeugd- circus en -variété. Den Haag: Kurzaal. 2.30 uur: Anneke Elro's sprookjestoneel. Donderdag Kikkerpolder, 2.30 uur: openlucht voorstelling speeltuinverenigingen. Den Haag: Luth. Kerk Lutherse Burg wal, 8 uur: Feike Asma orgel. Den Haag: Zuiderpark. 2 uur kinder circus. Vrüdag Den Haag: Kurzaal, 8.15 uur: Resi dentie-Orkest met Daniel Wayenberg piano. Den Haag: Zuiderpark, 2 uur: gezel schap Eddie de Valk met „Tijl Uilen spiegel". Zaterdag 11 aug. Den Haag: Kurzaal, 8.15 uur: Hoofd stad-Operette met „Dreimaderlhaus". Dagelijks Den Haag, Diligentia, 8 uur: Wim Kan met „Herexamen". Films Casino (2.30 uur): Doornroosje (alle leeftijden); 7 en 9.15 uur: Europa bij nacht (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Drie dolle Tante's (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Cliff Ri chard Show (alle leeftijden).' Rex <2.30, 7.15 en 9.15 uur): Tarzan en de meerminnen (14 jaar); donder dag: Onstuimige driften (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Schep vreugde in het leven (alle leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De drie Stooges en Hercules (alle leeftijden). Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen centraal-apotheek, Breestraat 74. tel. 20552. Apotheek R. van Breest, Smallen- burg te Leiderdorp is geopend. Tentoonstellingen Lakenhal, Het tulpenmotief in de Turkse kunst (tot 20 augustus). Rijksmuseum van Oudheden. Glas ln de Oudheid (tot 19 augustus) i Museum Volkenkunde: jubileumten- I toonstelling „Naar wijder horizon" (tot 1 8 oktober). Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree straat 27, maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 er van 7 tot 9 uur; zaterdag van 10—5.30 u Bijkantoor chr. school Obrechtstxaat volw dinsdag en donderdag van 0.30P uur on, zaterdag 25 uur: jeugd: elke woensdag 25 uur Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens. Plantage 6: maandag dinsdag van 4 tot 5.30 uur. woens dag en zaterdag van 12 tot 430 uui en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8 30 uur 's avonds. L. Koning 40 jaar in rijksdienst I Op 1 augustus was het veertig jaar geleden, dat de heer L. Koning, als commies 2de klas der Belastingen te Groesbeek in dienst van het Rijk trad. j Hij werd in tegenwoordigheid van collega's en naaste medewerkers ter in- J spectie Leiden le afd. allereerst toe- i gesproken door de hoofdinspecteur der I Belastingen, de heer B. S. A. Klop, die hem op hartelijke wijze complimenteer- i de en daarbij zijn persoonlijke waarde- I ring uitsprak voor al zijn arbeid in dienst I van het Rijk. De hoofdinspecteur bood het gebrui kelijke geschenk onder couvert aan. Me- I vrouw Koning werden bloemen aange boden. Namens het jubileumfonds sprak de hoofdcontroleur, de heer H. Boer, die hem .een elektrisch scheerapparaat schonk. De hoofdassistent A, de heer H. Brinksma sprak als collega, namens de afd. controle. De jubilaris dankte voor zoveel har telijkheid. In zijn woonplaats Ter Aar J hield hij 's avonds nog een druk bezochte I receptie. Hij werd toegesproken door de loco- I burgemeester wethouder H. Volgering, i de heer W. A. Minnaard van de Chr. Vakorganisatie en nog anderen. Volgende week in de drukte I~)E bollenexport komt nog maar traag op gang. Dat wil niet zeggen dat de exporteurs geen haast hebben. Integendeel. Vooral zij die naar de Ver. Staten en Zweden moeten verzenden, zouden er graag wat meer gang achter zetten. Als de kwekers de bollen maar vlotter konden afle veren. Maar die kunnen ook geen ijzer met handen breken. Het koele weer heeft de tulpen slecht doen „aanbruinen". Er komt de laatste dagen gelukkig wat meer schot in. De veilingen Lisse, de Hobaho en de HBG, krijgen steeds grotere aanvoeren te verwerken en veilen nu dagelijks, behalve op maandag. In Bovenkarspel, waar dt bloembollenvereeniging „West - Fries land" is gevestigd, veilde men sinds mensenheugenis eenmaal per week. Eén dezer dagen is bekendgemaakt dat nu twee dagen per week gaat veilen. Dat kan erop wijzen dat men daar aanvoe ren verwacht, die men niet op één dag kan verwerken. Dat dit een gevolg is van het steeds meer verplaatsen van de tulpenteelt naar „De Noord" ligt voor de hand. De oogst Intussen kan men in de bollenstreek desgewenst wel twintig theorieën ver nemen voor wat betreft de oogst. De kwekers trekken een zuinig gezicht als men hun vertelt dat er een overvloedige oogst is nadat de export voor het eerst sedert jaren geen angst heeft, dat men straks tegen fancy-prijzen moeten in kopen. De exporteurs hebben sterke verhalen over ongekend grote aantallen bollen per roe en menen dat er geen vuiltje aan de lucht is. Er is verleden jaar een behoorlijk uitbreiding geweest, zeggen zij, en daar komt nu die beste oogst bovenop. De exporteurs gedragen zich ook hiernaar. Ze vertonen geen enkele neiging de prijs op te jagen. Koop lust is er echter genoeg, maar sinds het veilingseizoen startte met zeer vriendelijke prijzen overigens is er weinig veranderd. Wel trekken de prijzen van mooie zandtulpen iets Dat houdt vermand met de behoefte van de exporteurs op Amerika. Die moeten bollen mooi in de huid en vrij van aarde hebben. Bollen uit de klei zijn geheel schoon en dan moet men gaan spoelen. Kalender De exporteurs die hun bollen naar Amerika moeten sturen kijken overi gens met enige bezorgdheid naar de ka lender. Hun afnemers en 'n belangrijk deel gaat naar de zaadhuizen, de supermar kets en de kleinhandelaren zien graag levering omstreeks 1 september. Ze hebben hun „grown-in-Holland- bulbs" graag vroeg in huis omdat dan het verkoopseizoen langer is.en het risi co van overschot dus kleiner. Lezers schrijven ons: Het principe Wanneer iemand om principiële re denen nalaat een verzekering af te slui ten tegen enig risicp, is dat natuurlijk zijn goede recht. Niet goed recht is het onzes in dat de uit principe niet-verzekerde ritus-predikant ds. J. de Bres innlaats van de consequentie van zijn principe zelf te dragen, het betalen van de kos ten van zijn ziekenhuis-verpleging aar anderen (in casu de Hervormde Ge meente van Ble9ken9graaf) overlaat. Een principe als het onderhavige, dat door zijn gevolgen het risico in zich draagt, dat wij onze medemensen on nodig onze lasten op de schouders moe ten leggen, kan men naar onze me ning beter laten varen. Dit naar aan leiding van het berichtje „Collecte voor zieke predikant" in uw blad van woens dag. Leiden, Gerard Brandtstr. 27. G. J. BEK M. W. BEK-MULDER. GEMEENTE LEIDEN Officiële publikatie VERKEER Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten met ingang van 6 aug. 1962 voor de duur van de afsluiting van de Haagweg, voorzover gelegen tussen de De Genestetstraat en de Churchilllaan, wegens aldaar uit te voeren werkzaam- L gesloten te verklaren voor het ver keer met alle voertuigen, rij. en trek dieren en vee: a. de Da Costastraat, voor zover ge legen tussen de Haagweg en de Bor- gerstraat. in beide richtingen; b. de De Genestetstraat, voor zover ge legen tussen de Borgerstraat en de Haagweg, in de richting van de Haagweg: c. de Toussaintkade, voor zover gele gen tussen de Ter Haarkade en de Da Costastraat, in de richting van de Da Costastraat: d. de Staringkade. in de richting van de Boshuizerkade; e. de Potgieterlaan, voor zover gelegen tussen de Haagweg en de Toussaint kade. in de richting van de Tous saintkade; II. een wachtverbod vast te stellen a. de Toussaintkade, voor zover gele gen tussen de De Genestetstraat en de Ter Haarkade; b. de Staringkadc; c. de Potgieterlaan: III. aan te wijzen als voorrangssplit sing de hoek Staringkade-Da Costastraat, met dien verstande, dat voorrang moet worden verleend aan het verkeer van de Staringkade. Tijdelijke afsluiting Haarlemmerstraat Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat in verband met het verwijderen van de tramrails en de reconstructie van het wegdek, de Haarlemmerstraat met in gang van 6 augustus 1962 voor de duur van deze werkzaamheden bij gedeelten zal zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide richtingen. Dat prof. dr. E. van Slogteren uit de bollenstreek nu al jaar en dag met veel klem tegen dat vroege verzenden v schuwt omdat men daar de kwaliteit nadelig mee beïnvloedt knaagt kenne lijk niet aan 's heren gemoedrust De exporteurs zouden graag het advies van prof. van Slogteren opvolgen, maar de klant is nu eenmaal koning. De exporteurs die hun op klanten in Engeland en Duitsland hebben zitten, hebben zo'n haast niet maar nemen toch geen afwachtende houding aan. Daar zijn de prijzen nu ook niet naar. Aanvoeren Eergisteren kreeg de export in Bo venkarspel een aanvoer van bollen, die niet minder dan 15.000 manden groot was. In 's-Gravenzande zagen de kopers tot hun verbazing 7500 manden staan. En dat terwijl de Westlandse veiling nimmer grote aanvoeren heeft, omdat daarvoor de bollenteelt in het West- land van te geringe importantie is. In de Hobaho en de HBG kijkt men de laatste dagen ook niet op een paar honderd manden meer of minder. Daar zyn inmiddels de eerste hyacinten ge veild en zo lijkt alles erop dat men volgende week midden in de drukte zal zitten. De exporteurs kunnen zich Corso-wandeltochten De Corso-wandeltochten gistermiddag en -avond mochten zich ditmaal niet in de grote belangstelling van voorgaande jaren verheugen. Voor de middagtocht. speciaal voor wandelaars (sters) van 8 tot 12 jaar uitgeschreven, startten in to taal slechts 90 jongens en meisjes (vo rig jaar ruim 300). Voor de avondtoch- ten over de afstanden van 10 en 15 km verschenen in totaal 120 deelnemers (sters) aan de startplaats in het sport park de Leidse Hout. Ook de deelne ming in groepsverband bleef ver bene den de verwachting. Slechts drie wan delsportverenigingen (vorig jaar 12). De Trekvogels (Woerden). Op Goede Voet (Alphen a. d. Rijn) en De Rippers (Rijp- wetering). waren aanwezig. De oudste deelnemer was weer de wandelsportve teraan. de heer De Wekker (73 jaar), terwijl ook de 69-jarige heer J. v. d. Fluit niet ontbrak. De jongste deelnemer was de 6-jarige Matthieu 'Slingerland. ^.et geheel kreeg een internationaal tintje door de deelneming van een wan delsportliefhebster uit Hamburg. De heer J. A. de Jong verdient een satie^ Van l0f V°°r de goede organi- daarover alleen maar verheugen, al is de achterstand al zo groot dat men over inhalen nauwelijks kan denken. De Bond van Bloembollenhandelaren heeft de leden dan ook geadviseerd hun klan ten te berichten dat het afleveren van de bollen veertien dagen later gaat be ginnen dan normaal. Onderwijsopdracht voor dr. A. C. Bouman Bij beschikking van de minister vai onderwijs, kunsten en wetenschappen i voor het tijdvak van 1 september 1962 tot wederopzeggens. doch uiterlijk tot aan de dag. waarop zijn opvolger zijn ambt zal aanvaarden, aan dr. A C. Bou man, oud-hoogleraar in de talen der oud-germaanse volken en hun letterkun de aan de rijksuniversiteit te Leiden, opdracht verleend om in de faculteit der letteren aan deze universiteit onderwijs te geven in de talen der oud-germaanse volken en hun letterkunde. Hij zal gedu rende deze tijd de bevoegdheden van hoogleraar bezitten. De zeesleepboot Titan heeft de in zii kende toestand verkerende motorlogger Umuiden 81 de „Jan" vanmorgen om vier uur te IJmuiden binnen gesleept. De bemanning van de Titan had gis termiddag twee bergingspompen aan boord geplaatst. Bij aankomst te IJmui den werd nog steeds in de lek geslagen machinekamer gepompt. De logger heeft eerst aan de vishal te Umuiden de vangst verkocht en is daarna voor onderzoek en reparatie op genomen in het heisdok. LEIDERDORP Burgerlijke stand GEBOREN: Maria P dr van E A L Caniels en van M P Kleinendorst, Hu- brechtstraat 6; Miranda dr van J J Heij- koop en van M L de Jong, beiden wo nende te Breda, geboorte-adres: Van der Valk Boumanweg 40, Leiderdorp. ONDERTROUWD: Arie C van der Sijs, 23 jaar, Hoofdstraat 44, en Dirkje W Runhaar, 23 jaar, Hoofdstraat 147. OVERLEDEN: Johanna G Spies, 76 j, Hoofdstraat 118, eohtgenote van Jacob van Leeuwen. Th. J. van der HEIJDEN lid van de NederL Veren, van Rechtskundige Adviseurs Hoge Rijndijk 103a. Leiden Telefoon 23405 De drie Stooges en Hercules TRIANON Hercules beheerst weer eens het beeld en wel op een dwaze kolderachtige manier. Vijf mensen van deze eeuw komen met de rariteiten van deze tijd (als kalmerings- en vcrdovings- pillen en een machine-om-in-de-tijd-te- reizen) in het oude Griekenland terecht. Er wordt bemind, er wordt gevochten en ondertussen worden van dik hout vele planken gezaagd. (Stoere kolder). Opa kijkt van zijn zolder in de huiskamer van de anarchisti sche drukkersfamilie Fossati. Een beeld uit„Schep vreugde in het leven". Tussen de bladzijden Schep vreugde in t leven film over roerig Ita lië STUDIO—Het beginbeeld van de voor René Clément met veel gevoel voo: mor en voor de sfeer van het Italië uit de roaring-twenties geregisseerde film „Schep vreugde in het leven" (Che gioia vivere) is haast van symbolische beteke nis: Op een plein in Rome houdt eer politieke spreker een heftig bewogen rede vol patriotisme en idealisme. De hoorders staan er in een grote groep om heen, allemaal met een paraplu op, want het regent pUpestelen, maar onder wijl schijnt de zon. Het regent en d schijnt, dat ls eigenlijk het Leitmotiv van dit verrukkelijke speelfilmpje over de bedrijvige, samenzwerende Italianen uit omstreeks 1920: ze zijn druk in de weer met hun politieke tinnengieterU DINGO hnst.e mo tonor, tnor, .7. DINGO baste me tegen toen ik *-* het jeugdbuitencentrum „De Korte Vliet" naderde. Bingo is 'n nog wat onstuimige jonge her dershond, die mevr. H. Eshuis- Boter 24de beheerster van het op de grens van Leiden en Voor schoten gelegen centrum van de Leidse Jeugd Actie, een gevoel van veiligheid geeft. Het cen trum ligt daar nogal eenzaam aan de Korte Vliet en op doorde weekse dagen kan het er heel rustig zijn. Je hoort er buiten dan alleen het gefluit en getwin- keleer van de meer dan veertig trovische vogeltjes, die echtge noot en beheerder B. H. Eshuis (eveneens 24) in een royale vo lière heeft ondergebracht. Hij is timmerman en weet dus ook in z'n vrije uren wel raad met hout en hamer. Sinds juni van het vorig jaar woont het echtpaar Eshuis in die voormalige boerderij aan de Kor te Vliet in de Bosch- en Gast huispolder. „M'n man werkte mee aan de restauratie en hoor de van z'n baas, dat er nog geen beheerder was voor het jeugd centrum", vertelde mevrouw Es- huis me. „We hebben ons best gedaan hier te komen maar ik schrok toen ik die vervallen boel vóór de restauratie zag. We heb ben maar „ja" gezegd maar ik dacht: als ik daarin moet krui pen.En moet u het huis nu eens zien'k Had niet gedacht, dat het zo mooi zou worden". T fELE honderden jongeren, die ondertussen in het in sep tember van het vorige jaar offi cieel geopende jeugdbuitencen trum hebben vertoefd, zullen die ivoorden van mevrouw Eshuis graag onderstrepen. De oude bui tenkant ziet er nu niet zo aan lokkelijk uit maar binnen is het een en al gezelligheid in de zaal voor honderd personen en in de elaapzaaltjes voor in totaal 50 personen. De belangstelling voor het houden. Studenten uit Hamburg centrum is daardoor snel geste- hebben hier geconfereerd, een qen. Jeugdverenigingen van al- Frans jeugdvoetbalteam logeerde lerlei richting en scholen bren- hiereen Engelse sportclub.... gen hier een zaterdag of een Het beherende echtpaar is zo- weekeinde door. een enkele maal doende al aardig ingewerkt. Me- zelfs een hele week. Er wor- vrouw Eshuis moet ook uitma- den kadercursussen gegeven en ken hoeveel en wat er aan voed er zijn retraite-bijeenkomsten ge- sel moet worden gekocht en dat „Ach malle, die vlechten staan Goliath toch goed Beheerder B. H. Eshuis van het jeugdbuitencentrum „De Korte Vliet" der Leidse Jeugdactie was het in dit opzicht niet helemaal eens met zijn vrouw maar de door leerlingen van de gemeentelijke bcdrijfs- technische school te Leiden gemaakte totempaal, die een ereplaats inneemt in de grote zaal van het centrum, trok zich niets aan van deze onenigheid om zijn lange haren. was in het begin wel i niet overal alleen voor staat. Bo vendien wordt ze regelmatig ge assisteerd door een paar werk sters. TTOEWEL mevrouw Eshuis evenals haar man ook vroe-i ger al actief was op jeugdgebied, had ze waarschijnlijk toch wel een beetje tegen haar nieuwe taak opgezien. Ze zei me tenmin ste, dat het haar erg was mee gevallen en dat ze het beherende werk in het jeugdcentrum uitge sproken leuk vindt. „Je hebt iedere keer weer met andere mensen te maken" zei ze. „en doordat iedere groep toch eigen leiders of leidsters mee brengt, loopt alles gesmeerd. Met die Fransen was het een mooie boel. De mannen doen daar nooit wat in de huishouding en hier moesten ze afwassen.Ze ston den wel even gek te kijken maar ze hebben toch meegedaan en er is toen heel wat afgelachen". TEDERE groep moet het hier naar zijn zin hebben", zo vulde de inmiddels van zijn werk thuis gekomen timmerman Es huis het verhaal van zijn vrouw aan. Hij keek een beetje zorge lijk. De tentoonstelling „Leiden bekeken" had bij hem de vrees gewekt, dat het voortbestaan van het nu al zo lekker draaiende jeugdcentrum op deze plaats niet bepaald is verzekerd. Er is im mers een miljoenenplan in de maak. waarin de Korte Vliet de centrale rol speelt. Het moet een breed kanaal worden met be weegbare bruggen zodat de Kat- wijkse vissersschepen er door kunnen. De as van die verbrede Korte Vliet zou precies over het jeugdcentrum lopen Misschien valt het allemaal nog wel mee. De eerste jaren zal er nog wel niets komen van uit voering van deze plannen. En het lijkt me onwaarschijnlijk, dat ondertussen geen ander onderdak beetje zal zijn gevonden voor dit pokken. Ook zet ze kof),e en goed aangeslagen jeugdluiten- thee en zonodig wordt er in de centrum. (door de heer Eshuis en epn vriend gemaakte) kookkeuken voor zo'n hele groep eten ge kookt. Alle jeugdcentrumbezoe kers hebben regelmatig corvee- dienst, zodat mevrouw Eshuis (bij de anarchisten ls dat gieten vervan gen door het bommen-maken, die by al lerlei gelegenheden moeten worden neer gegooid) onder de Italiaanse zon, maar in de verte pakken de naderende wolken van het komende fascisme zich reeds samen. De democratie heeft nog even tijd om adem te halen, deze tijd wordt helaas weinig efficiënt gebruikt Onder ling geharrewar en veel revolutionnair# plannen. Clément laat twee gewone jongens uit de provincie, die hun diensttijd in Rome hebben doorgebracht, in deze dooreen- warrelende tijd binnenstappen. In een van hen herkent men de lieve Alain D«- De jongens hebben geen geld, wel hon ger. Als ze bU de zwarthemden gaan, krijgen ze als entree 150 lire uitbetaald. Niet veel, maar toch wat Ze moeten nu uit gaan zoeken, welke drukkerij een anti-fascistische affiche heeft gedrukt Delon heeft beet, maar hij voelj zich by het drukkertje zo thuis, dat hU er maar biyft. liet is echter een broeinest van onvervalste anarchisten, volgelingen van Bakoenin. Bommen gooien is hun favo riete bezigheid, maar zy krygen daartoe niet veel kans, want by elke politieke gebeurtenis worden zy by voorbaat al gearresteerd. Opa woont al 1 jaar op zolder uit protest tegen de maatschappy. Hy droomt zyn grote daden en heeft zowaar nog een bommetje in elkaar ge knutseld. By het bezoek van een vorsteiyk per sonage wordt de hele familie (minus opa) in de gevangenis opgesloten. Een goed georganiseerd bedryf, waar men via het biechthokje in de kapel makke- ïyk in en uit kan komen. De jonge druk ker wordt door de kletspraatjes van opa algemem beschouwd als de grote Spaan se anarchist El Camposanto. Hy laat zich dat alles aanleunen, want hy is er groter door in de ogen van de liefiyke, doch fanatiek-anarchistische dochter des hui- Tydens een bezoek van buitenlandse generaals aan de Vredesexp<*itie te Ro me zyn Russische anarchisten bezig bom metjes te zetten, maar Camposanto weet htm pogingen te verydelen d.w.z. het onschuldige bommetje van opa, die is komen kyken, ontploft toch. Eevenalsde minder onschuldige bom der liefde tus sen de (irukkersdochter en de anarchist tegen wil en dank. Een verrukkeiyk nonsensikaal filmpje gemaakt vanuit een grote vreugde in het leven en de vryheid, want ondanks de karikatuur van een tydperk, biyfthet een loflied op deze goede en edelë zaken. Drie dolle tantes LIDO Muziek, zang en een dwaze verkleedpartij vormen de hoofdschotel van de film „Drie dolle tantes" (Unsere tollen Tanten). Het verhaal is, zoals bij de meeste muziekfilms, slechts het mid del om deze muziek en zang te brengen en daarom zonder enige pretentie. Een zestal jongens, een band-zondér- werk vormend, ontmoet een evengroot aantal meisjes, dat zijn vakantie gaat doorbrengen in een internaat. De vreug de over de gezellige vakantietijd wordt echter verstoord door de directrice, die er een machtig regime op na blijkt te houden. Om het onderling contact wat te verstevigen, besluit de band in het inter naat op bezoek te gaan. Gezien de dic tatuur van de directrice moet daarvoor van een list gebruik worden gemaakt. Verkleed als dames (tantes van de meisjes) wordt een gezellige dag door gebracht in de „vesting". Het loopt ech ter allemaal mis en er is een liefdadig heidsvoorstelling voor nodig om de di rectrice en haar medewerkers te ver- Gunther Philip, Bill Ramsy en Vivl Bach zijn de voornaamste medewerkers aan deze ..geschiedenis". Voor de muziek zorgt het orkest van Kurt Edelhagen. De regie heeft Rolf Olsen. (Muziek en zang). Europa bij nacht CASINO De uit Frans-Italiaanse samenwerking geboren film „Europa bij nacht" is meer opmerkelijk dan aan vaardbaar. Opmerkelijk omdat het hier geen speelfilm betreft maar een van-de- hak-op-de-tak reportage (in kleuren) van bezoeken aan verschillende revue zalen en nachtclubs in Parijs en Rome. Op allerlei gebied, van goochelen tot buikdansen, krijgt de toeschouwer toD- artiestcn te zien. soms in uitstekende programma's. ook wat anders te zien: hysterisch verwrongen lichamen en ge zichten op een rock 'n roll-avond en de Derverse zwoele sfeer tijdens enige striptease-voorstellingen in een Parijsc nachtclub. Het „verheerlijkt God met uw lichaam" vormt wel een heel sterk con trast met al dit zielige gedoe en er zijn beslist wel betere avondjes-uit te be denken voor een normaal mens dan het gaan kijken naar deze film. '8 Middags draait speciaal voor de kin deren „Doornroosje". (Hoe leeg en zielig de vermaaksin dustrie kan zijn). Cliff Richard Show LUXOR De Cliff Richard Show schijnt voor de tieners een ware sen satie te zijn. De roem van Cliff is ver verbreid en aan belangstelling voor de- brekem AOW hct dUS nlct ont" Cliff Richard is om zo te zien een keurig nette jongen, één van die overi gens weinig zeggende figuren die voor een tijdje vele Jonge meisjesharten voor zich innemen. Daarna begint hun popu lariteit gemeenlijk te dalen en verder hoort men nooit mee iets van hen. film" ZU"1" dezc '«'Prolongeerde! film geen kwaad zeggen. De liefhebber, kunnen er hun hart aan ophalen. Er worden maar liefst veertien „tophit,' h" "h°™ gebracht. Carole Gray, Ro. hert Morley en The Shadow, dom er tok aan mee, als dal u let, zegt. (Voor de Cliff-fans). Tarzan en de meerminnen REX Johnny Weismuller alias Tarzan gooit zijn net uit in een oer Cn t0t verbazing Eïl bü,.een n,ooi meerminnetje naaf nen nie^'beütain 'en ZS het heve kind weten. Se bUwT Sn onUn.pt aan een dreigend huwelijk met een «hurk en det brengt T.ran m Sl„ mT,nt HiJ rus, niet voordo de In het oerwoud i, weergekeerd. (Nog stttds tn het oerwoud;.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3