Inkrimping van eierproduktie BON B.O.A.C. klaagt over de knoeierij in luchtvaart Westen zal zeker eisen voor controle matigen Jjt een donfce hy Beleefd als een pinguin België verdaagt taaidebat lay REIZEN OP ZONDAG Voor de militairen, die worden opgeleid in het marine opleidings kamp in Hilversum en die met hun ouders ernstige godsdienstige bezwa ren hebben tegen het reizen op zondag, bestaat al een speciale verlof regeling, zo heeft staatssecretaris De Jong (defensie) geantwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid ir. Van Dis (s.g.). De heer Van Dis had gevraagd, of het waar is, dat aan het einde van de vierde opleidingsweek in het kamp eens per vier weken een lange permissiebeurt van vrijdag middag tot zondagavond en een korte van zaterdagmorgen tot zondag avond wordt gegeven. De bewindsman antwoordt, dat bezwaarden van de grote permissie beurt op maandagmorgen mogen terugkeren. Daar staat tegenover dat ze op een ander weekeinde in deze periode van vier weken moeten terug keren op zaterdagavond in plaats van zondagavond. De staatssecretaT— is niet bereid, de permissieregeling zo te wijzigen, dat geen enkele mili tair meer op zondagavond behoeft terug te keren. Hierdoor zou het leidingsprogramma ernstig in gedrang komen. StoDUITSE TROEPEN IN BUDEL ite Minister Visser heeft de indruk, dat het voornemen om Duitse troepen in Budel te legeren, in het algemeen met begrip is vernomen. Hij schilt in dit opzicht van mening van zijn partijgenoot het liberale Tweede-Kamerlid Couzy, die hem had gevraagd, of het hem bekend is dat de legering van de Duitse troepen in zeer uiteenlopende ook mili taire kringen verwondering en onbehagen heeft gewekt. In zijn antwoord aan de heer Couzy zet de bewindsman uiteen, dat de regering van de Duitse opleidingstroepen en het bouwen van ningen voor het gehuwde beroepskader de vereiste Nederlandse tegen prestatie is voor het verbeteren van de legering van onze lichte brigade in West-Duitsland en verschaffen van woningen door de Duitsers het Nederlandse beroepspersoneel. '°GEEN STAPPEN TEGEN VARA De VARA heeft met het uitzenden van een documentaire ovei Nieuw-Guinea, op 5 juli, niet gehandeld in strijd met de openbare orde, de goede zeden of de veiligheid van de staat. Dit deelt staatssecretaris Scholten mee in antwoord op vragen van het KVP-Tweede-Kamerlid de heer Weiter. De heer Welter had willen weten, of de staatssecretaris ermee kon instemmen, dat in genoemde VAR A-uitzending zeer nadrukkelijk pro paganda is gemaakt voor het PvdA-standpunt inzake Nieuw-Guinea en zo neen, of de bewindsman dan bereid was, zijn afkeuring te laten blijken en maatregelen te nemen ten einde te voorkomen, dat de uit kijkgelden bekostigde televisie wordt gebruikt voor politieke propaganda. De staats secretaris antwoordt echter, dat naar zijn oordeel deze viaag van de «ir Weiter geen beantwoording behoeft, omdat de VARA niet heeft gehan deld in strijd met de openbare orde, enz. Kortingen worden illegaal verleend Oorzaken aangevend voor de pgunstige en beneden de ver pachtingen gebleven financiële •esultaten die de BOAC, de British Overseas Airways Corpo ration, gedurende de eerste 6 naanden van dit jaar heeft ge boekt, wijst sir Basil Smallpeice, j>resident-directeur der maat schappij, deze week in hef BOAC-personeelsorgaan op ille gale prijskortingen, die volgens ïem door sommige luchitvaart- naatschappijen in strijd met de .ATA-bepalingen aan passagiers porden verleend, en op ,,snel toe- lemende knoeierijen in de lucht vaart." Hij meent door deze praktijken mdere maatschappijen „alleen al op le routes naar het Midden- en Verre ilosten per jaar vervoer voor een tota- e waarde van ruim 20 miljoen gulden ran ons wordt afgeheveld" en hij kingt bij zijn staf aan ,,op vastbeslo- en strijd tegen het gevaar van knoeie rijen met de passageprijzen". „Vooral de Europese maatschappij- li hebben buitensporig veel capaciteit oegevoegd aan routes, die toch al toorbuigen onder het gewicht aan ab- lormaie concurrentie", aldus sir Basil. iDit heeft geleid tot een wijdvertakte foei van knoeierijen en illegale prijs- irtingcn zonder dat daardoor dc arkt groter werd". Half ei Desgevraagd verklaarde de heer du.„], hoofdvertegenwoordiger 'an de BOAC in Nederland, dat welis- faar alle bij de IATA aangesloten jiaatschappijen verplicht zijn zich aan e IATA-tarieven te houden, maar het in luchtvaartkringen bekend, dat aarmee tegenwoordig wel eens de land wordt gelicht De concurrentie issen de verschillende maatschappijen I zo groot geworden, dat sommige het rincipe gaan huldigen van het halve i, dat beter is dan een lege dop. Er reden om aan te nemen dat op nor- jale reisbiljetten soms onder tafel kor- pg wordt verleend met de overweging, Juwelendiefstal op feest in Cannes Tijdens een feest ten huize van de fritse eakenman Richard Meyer heb- "n dieven gisteren kans gezien uit de Ha juwelen ter waarde van 450.000 Iden te stelen. gealarmeerd te zijn heeft de poli- wegversperringen opgericht. Een •gen met drie mannen werd aange- ïden en toen één van hen probeerde ontsnappen, werd hij zeer ernstig "T een kogel gewond. Het staat ech- nog niet vast of deze mannen iets •t de inbraak te maken hebben, '"eyer scheen niet erg in de war te r de diefstal. ,,Zo iets kan ge- zei hij, er aan toevoegend It de juwelen verzekerd waren. Onder juwelen bevond zich een ring met diamant van 16 karaat en een pla- halssnoer met diamanten. inbrekers zijn langs de regenpijp de eerste etage geklommen, ter- ijl Meyer beneden met Franse en itse vrienden aan het dineren was. 2 Vopo's liepen op eigen mijn Twee Oostduitse grensbewakers zijn fteren blijkens een rapport van de estduitse politie zwaar gewond, door- |t zij in het grensgebied langs het pren gordijn in de omgeving van Hof (landmijnen hebben getrapt. Pe beide bewakers liepen patrouille een kerkhof bij het grensdorp jehnbadh. Er ontploften twee mijnen. !n der bewakers werd een hand af pakt. De ander viel, in de buik ge- gfen door scherven, naar. Een Oostduitse ambulance heeft hen iggebracht. Later werd waargeno- jo. dat andere bewakers de overige qnen in de omgeving opbliezen. dat het altijd nog beter is een passa gier voor 60 procent van het tarief te vervoeren, dan om zijn plaats in het vliegtuig leeg te laten". Volgens de heer Burm is sinds de fi nanciële klap, die bijna alle luchtvaart maatschappijen het vorig jaar hebben mceten incasseren, de wijze waarop men poogt elkaar passagiers af te ka pen soms verre van sportief. Het lijkt er op alsof volgens sommige maatschap pijen in dit opzicht alles is geoorloofd, zolang het tenminste geschiedt op een wijze die niet uitdrukkelijk verboden is, aldus de heer Burm. Duizenden mensen hebben de begrafenis bijgewoond van het stoffelijk overschot van André Renard, de (socialistische) leider van de „Waalse Volksbeweging", welke organisatie voor afschei ding van Wallonië was. De ter aardebestelling had in Seraing plaats. Neem mee op reis! Eau de Cologne die alle vermoeidheid doet ver dwijnen. Relsflakon 1,65 Towelettes om u onderweg handig en snel op te fris sen. Om gezicht en handen l»»jel en schoon te houden. Nü 5 stuks slechts 0,75 raltverpakking 1.2,25 Frankrijk stemt in NAVO benoemt Lemnitzer De permanente NAVO-raad heeft zich gisteren met algemene stem men akkoord verklaard met de be noeming van de Amerikaanse gene raal Lyman L. Lemnitzer tot opper bevelhebber van de NAVO-strijd- krachten in Europa. De Raad kwam bijeen nadat de Fran se regering als laatste regering van de vijftien NAVO-landen met de benoe ming had ingestemd. Toen de Raad bijeen gekomen was, besloot hij eerst president Kennedy uit te nodigen een kandidaat voor het op perbevel aan te wijzen. De vergadering werd daarop geschorst in afwachting van Kennedy's antwoord. De Raad zet te de vergadering voort toen een bood schap van de president was ontvangen waarin generaal Lemnitzer formeel werd aangewezen. Daarop volgde de stemming. Generaal Lemnitzer zal het opperbe vel op 1 november overnemen van ge neraal Norstad. President Kennedy heeft intussen de Senaat de benoeming gezonden van ge neraal Maxwell D. Taylor als voorzit ter van de Amerikaanse stafchef» voor de tijd van twee jaar beginnend 1 ok tober. Tezelfdertijd benoemde hij generaal Earle G. Wheeler voor twee jaar tot chef-staf van het leger. President Kennedy heeft uiting gege ven aan zijn bijzondere dankbaarheid voor het feit, dat de Navoraad generaal Lemnitzer gekozen heeft Hij zei om.: „Wij vertrouwen dat de generaal in de voetstappen van zijn illustere voorgan gers zal treden". Operatie uitgesteld op thalomide-patiënt Chirurgen van het ziekenhuis ,,De barmhartige Samaritaan" in Phoenix, stad in de Amerikaanse staat Ari- hebben besloten een operatie, die zij zouden verrichter op een drie maan den zwangere vrouw, die thalomide be vattende slaapmiddelen had ingenomen, te stellen. ie 29-jarige vrouw, moeder van viei kinderen, had in de eerste maanden van haar zwangerschap een thalomide be vattend slaapmiddel ingenomen, dat haar echtgenoot uit Groot-Brittanië had meegebracht. Toen later bekend werd dat dit middel oorzaak zou zijn van misvormingen bij babies, besloten de artsen, op verzoek van het echtpaar, tot verwijdering van de vrucht omdat er een kans van vijftig procent was dat het kind met misvormingen ter wereld >u komen. De medische ingreep is thans uitge steld, omdat de plaatselijke officier van justitie gewaarschuwd heeft, dat hij ge noodzaakt zou zijn tot optreden wanneer iemand een klacht tegen de artsen zou indienen. Franse atoomwet aangenomen De voorzitter van de Franse Nationa le Vergadering heeft dinsdag het wets ontwerp over Frankrijks atoompolitiek definitief aangenomen verklaard. Voor de behandeling in derde lezing as binnen de daarvoor gestelde tijd geen motie van afkeuring ingediend. Het ontwerp voorziet in een aanvullen de begroting voor uitgaven in 1962 voor de atoompolitiek, waaronder 200 mil joen nieuwe francs voor een fabriek het scheiden van isotopen. Na ervaring met kernproeven Ondanks bezwaren President Kennedy heeft voor lopig voor morgen een bijeen komst belegd van zijn hoogste militaire en diplomatieke advi seurs om te trachten tot een be sluit te komen over de mate, waarin de V.S. de eisen voor in spectie bij een verdrag voor een verbod op kernproeven kan ma tigen. Leden van het Amerikaan se Congres zouden de regering hebben gewaarschuwd toch voor al voorzichtig te zijn bij een min dering van de eisen. De Britse minister van buitenland- zaken, lord Home, heeft in het Hogerhuis verk'aard, dat er inder daad nieuwe en minder stringente Engels-Amerikaanse eisen kunnen worden voorgesteld in Genève. De ze verklaring loopt dus vooruit op de bijeenkomst die Kennedy heeft be legd. Dit zou kunnen betekenen dat ook de regering van de V.S. het be sluit al heeft genomen, maar zich eerst in de V.S. zelf enige rugge steun wil verschaffen. Lord Home legde er de nadruk op dat zelfs de meest geperfectioneerde appa ratuur niet alle inspecties ter plaatse kan vervangen. Verwacht wordt dat het ve westerse voorstel binnen veer- dagen aan de ontwapeningsconfe- Politie moest tegen 20.000 boeren op De politie op Kreta en troepen va het leger hebben gisteren strijd gele verd tegen 20.000 boeren toen een pro- tesbvergadering over de prijs van sul- tana-rozijnen uitliep op een vechtpartij. De plaatselijke ziekenhuizen hebben tenminste 20 lelijk toegetakelde boeren en een half dozijn politiemannen be handeld. De soldaten omsingelden de boeren en losten waarschuwingsschoten in de lucht. Ooggetuigen hebben mee gedeeld dat niemand door een kogel ge troffen werd. De boeren waren van plan in theater bijeen te komen om te protes teren tegen een aanbod van de rege ring om de rozijnen te kopen voor 6,5 drachmen per kilo. De boeren willen 8 drachmen per kilo (ongeveer 86 cent). De menigte werd zo groot dat zij niet het theater kon en op straat bijeen kwam. De boeren hadden zwarte vlag gen bij zich en borden met „Wij hebben honger" en „Kreta is geen kolonie". Daarna trokken zij op naar het bureau in dc gouverneur. Daar aangekomen begonnen zij plot seling het gebouw te bestormen, druk ten de deuren van het gebouw in, ver nielden het meubilair en smeten de ar chiefmappen door de ramen naar bui- Weer faillissement voor scheepswerf Een Hamburgse scheepswerf, de Han- seatische Werft, heeft gisteren failis- sement aangevraagd. Eerder deze week heeft de werf van de grootindustrieel Willy H. Schlieker hetzelfde gedaan. De Hanseatische Werft heeft ongeveer K) man personeel en bouwt voorname lijk kustvaarders en veerboten. rentie zal worden voorgelegd. De Ame rikanen hebben nog deze restrictie ge maakt, dat de nieuwe vindingen nu nog niet alle controleposten binnen de Sow- jetunie overbodig maken. De ontwapeningsconferentie in Genève heeft gisteren een langdurige impasse doorbroken door een werkplan te aan vaarden voor de eerste fase en de con trolemaatregelen- Het plan is door Dean en Zorin uitgewerkt op basis van sug gesties van de Brit Godber. Deze werkwijze vertoont veel gelij kenis met die op de conferentie over Laos die tenslotte tot een akkoord heeft geleid. De delegaties zullen stuk voor stuk hun formuleringen bij de voorzit ters indienen, die dan zullen proberen een algemeen aanvaardbare formule ring op te stellen. Deze zal dan aan de conferentie worden voorgelegd. De Russische afgevaardigde Zorin heeft overigens weer de eis laten ho ren, dat de buitenlandse bases in het eerste ontwapeningsstadium moeten worden opgeruimd. Rusk, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, is gisteravond uit Genève in Washington teruggekeerd. Hij zou vandaag Kennedy verslag uitbrengen. Turkse reinigers staken weer In de gemeente Izmir hebben 300 straat vegers de bezems neergelegd. Het ls in Turkije, waar stakingen en uitsluitingen by de wet verboden zijn, de eerste for mele staking in 30 jaar. De reinigers zeggen, dat zij 16 uur per dag werften voor 7 Turkse lira (ca ƒ3.25). Woensdag hebben zij het werk neerge legd, om kracht bij te zetten aan hun eisen voor een achturige werkdag en een loonsverhoging van 3 lira. De gemeente lijke autoriteiten hebben de stakers be volen het werk te hervatten en ver klaard, dat zy de klachten zullen onder zoeken. Darryl F. Zanuok is woensdag geko zen tot president van de „Twentieth Cen tury Fox Film Corporation". Zijn voor ganger, Spyros P. Skouras, trad 27 juni af. I President Kennedy heeft de hoofden van re geringsbureaus opdracht gegeven, er voor te zor gen dat de vrouwen wat indienstneming en be vordering betreft als ge lijken van de mannen worden behandeld. In een verklaring van het Witte Huis, die aan de opdracht was toege voegd, wordt opgemerkt dat deze in het bijzonder van toepassing is op alle nog overgebleven ouder wetse praktijken en ge woonten ten aanzien van de promotie van vrou wen in federale dienst. De 34-jarige Duitse huisvrouw, die in janua ri een brouwerij in brand heeft gestoken om haar man van het drin ken te genezen, is tot 21 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Nadat zij was gearresteerd zei zij tot de politie: „Als de brouwerij afbrandt, kun nen ze geen bier meer maken en dan kan mijn man niet meer drinken. De brand richtte een schade aan van een kwart miljoen mark. Het is niet bekend of de man van het drinken af is. Zij zal er in elk geval 21 maanden geen last van hebben. I De Duitse spoorwegen hebben een premie inge steld voor spoorwegbe ambten die vreemde ta len beheersen. Men wil hierdoor het dienstbe toon aan buitenlandse reizigers vergroten. Tot de talen waarvoor een premie wordt verstrekt, is ook het Nederlands gerekend. In Italië zijn archeo logische kostbaarhe den ontdekt uit dc pe riode der Etruskische beschaving, die vóór de Romeinen in een groot deel van Italië tot gro te bloei kwam. Boeren hadden de kostbaarheden verborgen. I Dacht u misschien, dat het gemakkelijk was een nieuw wereldrecord koorddansen te vesti gen? Informeer dan maar eens bij de Zweed Olsson. Die weet er al les van. Toen hij dins dagavond na 101 uur en 22 minuten van het koord afkwam, kon hij niet meer op zijn benen staan en moest naar een stoel worden gedragen. I Zestig arbeiders van een Engelse regenkle dingfabriek wier be trekking in dit land, waar het zoveel regent, toch muurvast moet zijn zullen morgen we gens de droogte worden ontslagen. De F.A.O. concludeert De F.A.O. (de Voedsel- en land bouworganisatie van de Ver. Na ties), heeft in een wereldstudie over de eierproduktie en -con sumptie verklaard, dat door de toegenomen eierproduktie in alle grote produktiegebieden behalve Noord-Amerika de totale wereld- produktie in 1961 tot 12,5 miljoen ton gestegen is. Dit totaal was twee procent hoger dan in 1960. De belangrijkste toename in de eier produktie gaf West-Duitsland te zien waar 6 procent meer eieren werden ge produceerd dan in 1960 en bijna 45 pro cent meer- dan in 1956. Polen werd in 1961 de op één na grootste eierexporteur van de wereld. De eierexport van dit land steeg van 54.000 ton in 1960 tot 80.000 ton verleden jaar, Nederland bleef 's werelds grootste exporteur 180.300 ton in 1961. Denemarken nam met 65.700 ton de derde plaats in. „Ten gevolge van de scherpe daling van de elerprijzen en de gestegen voer- prUzen, is de eierproduktie voor vele Europese producenten niet langer winst gevend. Inkrimping van de produktie is onvermydelijk", aldus de F.A.O. Omdat drie belangrijke deelnemers aan de internationale eierhanijel (West- Duitsland, Italië en Nederland) tevens lid zijn van de Europese Economische Gemeenschap zegt de F.A.O. dat de uit voering van de akkoorden voor de ge leidelijke vorming van een gemeenschap- pelyke markt voor eieren „waarschijn- liik een aanzienlijke invloed zal heb- de toekomst van de wereldeier- Nederlandse werken bekroond in Italië ternationale biënnale voor beeldhouw kunst te Carrara in Italië, de eerste prijs behaald. De Nederlandse beeld houwster Charlotte D. baronesse Van Pallandt won de derde prijs in de afde- ling beeldhouwkunst met drie sculptu res: een bronzen kop van de Russische regisseur Cjarov en twee kleine plas- tiekjes, een staand en een liggend vrou welijk naakt. De beeldhouwster ontvangt als prijs een blok marmer waarin een gouden plaquette is aangebracht. Beide bekroonden zijn via telegrammen hun succes in kennis gesteld. De internationale biennale van het zijn marmergroeven bekende Carrara wordt gedurende de maanden juli en augustus, voor de derde maal gehouden. Carrara heeft de biennale ingesteld on het gebruik van marmer in de beeld houwkunst te stimuleren. Oe Thant ontkent actie in Katanga De waarnemend secretaris-generaal van de V.N., Oe Thant, heeft ontkend voorgesteld te hebben tot een nieuw mi litair initiatief over te gaan in Kongo om een einde te maken aan de afschei ding van Katanga. Terzelfdertijd beschuldigde hij presi dent Tsjombe van kwade trouw bij de onderhandelingen over de eenmaking. Het dementi van Oe Thant werd uit gegeven via een woordvoerder van de V.N., die commentaar leverde op be richten die hun oorsprong hadden in een gesloten zitting van de adviseren-* de commissie inzake Kongo. Leden van de commissie hadden jour nalisten verteld, dat Oe Thant de kwes tie ter sprake had gebracht of de V.N. geweld zou moeten gebruiken als laat ste middel om Katanga met Kongo te herenigen. meest volmaakte wijze tot bewoners i wil vergewissen of het gedu- de wijze laten fungeren. Bij opgerichte gang waarop de partner zich van de taak bewegen zij zich op het land vrij heeft gekweten, en het broeden kan In sociale ge- met vleugels en poten te werken. In een dergelijke houding zien we de plnquln echter nooit afgebeeld. De dieren houden van stijl, gedragen zich altijd waardig, lo pen van 's morgens tot 's avonds ln een jas met wit vest en zijn een toonbeeld van wellevendheid. Toen de eerste TOCH IS HET ZO! waarin geen leden van andere kolo nies worden geduld. Ondanks dc ge klede jas en het wlt- te vest, bestaat hier een sterke sociale structuur, want het komen dat tydens deze werkzaam heden een plnqnin een steen van het bouwterrein weg pakt en net doet. of is komen aan- onderzceboot bij de Ross-barrlère i hy daarmee opgedoken, stapte een plnquln op sjouwen. Deze bedrieger krygt het dek, trad op de commandant hele gemeenschap toe en maakte een buiging; vervol- met de krachtige vinnen (vleugels) J en zal zich ln de toekomst wel wach ten voor herhaling. Ieder ouderpaar beschouwt het als een eer een nakomeling te hebben. Het el kan door een of andere om- verloren pinquln- stecn die met veel gens draaide hij zich om, boog de officier die naast de dant stond, en na op deze wijze het hele rijtje bemanningsleden te heb ben afgewerkt, stapte hij naar een hoekje en bleef daar twee dagen standigheld natuurlijk roerloos staan kijken naar alles wat raken, en di zich om hem heen afspeelde. Toen echtlieden ei het beleefdheidsbezoek lang genoeg zorg vertroeteld wordt, had geduurd en er blijkbaar niets brandt een gevecht de jongen gebeurd dat hem kon bekoren, van andere onderparen. Dit zijn bij Deze voorstelling moge door de wellevendheid uit het oog verliezen, woordkeus wat overdreven en te Het jong is aanvankelijk bang sterk vermenselijkt schijnen, de pin- voor water, maar krijgt van papa qulns onder elkaar gedragen zich degelijke zwemlessen. En omdat de werkelijk met (ln onze ogen) over- stenen en de ijsschotsen te koud dreven heusheid. Dc dieren leggen zijn voor Jonge plnquin-vocten, laat slechts één el per jaar, dat, wonder- vader plnquln zijn spruit «n tI In lijk genoeg, ln de Ijzige koude de poolnacht wordt ouders wijden zich voet zitten, die dus als verwarmde gelegd. De vloermat dienst doet. beurten aan Nn nog lets over vogels die grote het broeden en het diensten hebben bewezen i overnemen van het cl gaat met een gere zeevaarders, uitvoerig ceremonieel gepaard. Eerst worden allerlei geluiden ge- (Nadruk verboden) heffingen ter vervangen van de bestaan de invoerrechten, heffingen en kwanti tatieve restricties. In de gemeenschap zullen de heffingen geleidelijk verlaagd worden en na een overgangsperiode van IVz jaar zullen zy geheel verdwenen indien Denemarken en Engeland tot E.E.G. toetreden, aldus de F.A.O. „zal de vergrote gemeenschap geheel in zyn eigen eierbahoeften kunnen voorzien. Het is onwaarschijnlyk, dat derde lan den belangrijke stijgingen van hun ver kopen naar de E.E.G. landen kunnen verwachten tenzij in het gebied een aanzienlijke styging in de vraag ont staat". De Belgische Senaat heeft woensdag middag op verzoek van de regering be sloten de verdere besprekingen van het wetsontwerp tot vastlegging van de taal grens in België uit te stellen tot na de vakantie. Aangezien by de bespreikdngen in de Senaat reeds wijzigingen in het door de Kamer goedgekeurde ontwerp zijn aangebracht, wenst de regering wat tyd te hebben om een oplossing te zoe ken die voor een grote meerderheid aan vaardbaar is zodat niet de Kamer tegen over de Senaat komit te staan. Bathyscaaf dook 9500 meter De Franse bathyscaaf „Archimè- de" met een Franse luitenant aan het stuurrad en twee geleerden aan boord heeft gisteren in de Koerillcn- Kamsjatka-trog naar schatting een diepte van 9.500 meter bereikt. Als de Archimède gisteren een diepte van 9.500 meter of meer heeft bereikt, zal dit op een na de grootste afstand zijn, waartoe een mens is af gedaald. De diepste duik was 11.382 me ter en werd in januari 1960 bereikt door de bathyscaaf „Trieste" van de Ame rikaanse marine in de Marianentrog in de Stille Oceaan. Aan deze duik werd deelgenomen )or een Frans geleerde, die alleen werd aangeduid als Delauze en een Ja panse professor Tadayosji Sasaki, die verbonden is aan de visserij-universiteit te Tokio. De Franse ambassade heeft meege deeld dat O'Byrne twee uur en 21 mi rt op de bodem van de trog geble- Voortstuwingsmoeilijkheden met de tweede trap waren oorzaak dat een Ti tan 2 raket gisteren zijn vlucht van 8.000 kilometer niet haalde. Hij legde slechts de helft van deze afstand af. Steentjes in sieraden kunt U zo gemakkelijk beschermen. Ook dit is maar een weet. „Dat zit zo" verklapt het U op bladzij 17. Dit handige pocketboek verdient U terloops als U iemand op de bon zet. MET DEZE BON WORDT HET BOEK VAN U (in envelop of op kaart geplakt verzenden aan (J kunt noteren als nieuwe abonnee: Datum van Ingang BETALING PER WEEK/MAAND/KWARTA AL/GIRO Doorhalen wat niet van toepassing is) Zelf was ik al abonnee. Voor het aanbrengen van bovenstaande nieuwe abonnee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO Schrijf hier uw eigen naam en adres „Dat zit Zo"-'n boek boorde vol met ongelooflijk handige wenken - is niet in de winkel te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5