>1 f Bont en veren Rokken bedekken - zwart heeft knie gewonnen Parijs heeft de hoeden voor de winter klaar Schmelzer houdt vast aan spaarregeling Kordate vrouw voorkomt roof Interessante indeling van dt] 3de klassers in West II Ook wat meer variatie bij de 42 4de klassers Soekarno wil meer dan plan-Bunker Onmiddellijke overdracht Eerste Parijse shows vertellen: y Sleutelstad (waterpolo) won van het Haagse Swift Ei NIEUWE LEIDSCHE COURANT DESSDAG 24 JULI PARIJS, juli QINDS er steeds minder een hoed wordt gedragen, maken de mo- disten modellen die met „neutraal" betiteld kunnen worden. Niemand durfde wat fantasie aan de dag leg gen om de eenvoudige rede dat do klanten bang zijn een hoed te dra gen die de aandacht trekt. ALBOUY is de eerste die met die ge woonte breekt en met pittige steekjes en leuke baretten komt. Alle hoedjes hebben een schuine ooglijn. Op de baret ten en de ijsmutsen is een grote kranige pompon gezet, voor de ijsmutsen precies zoals dat in 1900 mode was. Maai de artiest Albouy geeft zo'n muts iets fees telijks. Zoals altijd veel zwart, verder zijn rose, rood en beige wel de meest ge bruikte kleuren in deze uitstekende col lectie. De meeste modellen bij PATOU zijn tn herfsttinten gehouden, dus veel bruin in verschillende nuances maar ook grijs, reseda en roodbruin. Zo wordt voor het bedrukte vilt wat we hier veel zien, dikwijls grijs en bruin genomen met wat wit, een mengeling van kleuren die heel goed is. De modellen, die Patou bij voor keur maakt, bestaan uit grote hOge ron de mutsen die naar achteren gedragen worden en naar cloches. Dikwijls staan beide modellen op een cagoule of een serretête. Patou verwacht dus stellig een koude winter! GILBERT ORCEL komt met een grote collectie soepele mutsen, zonder garne ring. maar dikwijls als een legkaart in elkaar gezet van kleine rechthoekige fluwelen lapjes in verschillende kleuren. Bruin, grijs, zacht groen en zwart wor den op die manier in verschillende nu ances verwerkt. Ook heeft Orcel baretten geïnspireerd op de Lotharingse mutsen. Enkele zwarte leren petten moeten Ideale reishoeden zijn. Ook toonde hij een avondkap die ons de schilderijen van Watteau voor de geest haalde. - Al deze modellen schijnen éénvoudig, maar dan van een geraffineerde een voud! De cocktailhoedjes zijn niet meer dan kleine pillendoosjes met een lus- garnering of een roos, die kordaat de lucht insteekt. Over het gevalletje is een stijve voile gelegd, die op de gar nering steunt en verder als een vogel kooi om het hoedje en het voorhoofd hangt, dus wijd van beide afstaat. De coUectie van CLAUDE SAINT CYR heeft bijzonder flatteuze modellen, clo ches met over elkaar slaande randen, relevés, bretons, bobs, toques, baretten en turbans. Alle hoeden zijn licht en soepel en madame Saint Cyr verwerkt het vilt of het een gewone stof is. slist een leuke vondst is de vilten bol waarover ze strak getrokken een voile legt. Zo krijgt men bepaald het effect van dof leer. Verder verwerkt ze vlochten reepjes vilt of fluweel met dik ke wol. In dit huis hebben de meeste bonthoeden een bol van een ander teriaal. De kleuren zijn in de regel lijk, rood, smaragd groen, hard rosi HEIM wil blijkbaar enige verande ringen in zijn couturehuis brengen. Hij eist geen waarborgsom meer van de con- fectionnairs, die zijn collectie komen zien en wil de prijs van zijn hoeden aan de moderne tijdsomstandigheden aanpassen. Hij doet dit laatste door met modellen te komen, die hoge stijve bollen hebben, juist nu alle modisten soepele hoeden lanceren. Cloches, ronde baretten, sneeuwbal len. turbans, kortom alle modellen die men maar bedenken kan zijn in deze collectie te vinden. Als kleuren natuur lijk herfsttinten, geel rood, wit, zwart of wit en zwart. Veel verenhoeden, meest al in grote bobmodellen en natuurlijk veel bonthoeden. Svend, die het huis Heim verliet, zul len we bij Jacques Griffe terugvinden. SVEND loopt met een zielsgelukkig gezicht rond in het huis GRIFFE, waar hij sinds de eerste juli de leiding van de hoedenafdeling op zich heeft genomen. Hij kon nog maar enkele modellen to nen, die zoals altijd bijzonder chic zijn. ,,Als de Couture getoond wordt, zijn al m'n hoeden klaar", beloofde hij. Ze zul len beslist tot het succes van de show bijdragen, daar is iedereen van over- Rose Valois gebruikte dikwijls veren als garnering. Hier een lei- blauw dopje met zilverkleurige Marie C'hristiane koos ruige wollen voile in Chinees blauw voor dit kapje. MARIE CHRISTIANE komt altijd met modellen, die wel speciaal ontworpen Lijken voor de Parisienne. Haar hoeden flatteren altijd, welke lijn ze ook heb ben. Dit keer heeft ze een bijzondere voorliefde voor een klein bol hoedje dat ze „petit mortsieur" noemt. De rand is klein en de bol groot en rond, dikwijls met een deuk in het midden. Natuurlijk ontbreken de baretten ook niet even min als de casquettes, die in dit huis een aristocratisch tintje krijgen. Als materiaal fluweel, wollen kant alle bontsoorten en natuurlijk vilt eD taupé. Rood, zwart en zandkleur worden bij voorkeur door Maric Christiane ge kozen. ROSE VALOIS heeft een uitgebreide collectie van baretten, turbans en clo ches waarvan de meesten zeer soepel zijn. Vooral vallen de jersey turbans op evenals die van grove brei wol. De ba retten zijn bijzonder Jeugdig, trouwens Rose Valois maakt zelfs studentenba retten van nerts en Engels schooljon genspetten van panterl Als materiaal vilt, breiwol, taupes, (Van onze soc.-econ. redactie) Staatssecretaris Schmelzer (p.b.o. en bezitsvorming) heeft de Sociaal- economische raad medegedeeld dat hij niet wil wachten met de verwe zenlijking van een Algemene Premie Spaarregeling, maar nog dit jaar het daartoe strekkende wetsontwerp wil indienen bij de Tweede Kamer. Zo als gemeld, heeft de SER een advies over deze regeling voorlopig uitge steld. De «taatssecretaris had de raad om advies gevraagd over enkele onderdelen van de regeling, doch de raad besloot op 6 juli ongevraagd ook de meer algemene aspecten van de regeling in zijn advies te betrekken. Daartoe werd de commissie van voorbereiding een breder onderzoek opgedragen, -ander gebruikmaking van binnenkort te verwachten statistische ge gevens over inkomens en vermogens. De raad bleek er nog niet van overtuigd dat er überhaupt een regeling moet kómen. Staatssecretaris Schmelzer heeft de raad nu teruggeschreven dat de A.P.S. een integrerend deel uitmaakt van de maatregelen, die zyn aangekondigd in de Kgeringsnota betreffende de bezitsvor ming. Hij zegt dat de regering de tijd rijp acht voor verwezenlijking van deze maatregelen en dat hij het niet juist zou vinden daarmede te wachten totdat een alomvattend statistisch beeld met be trekking tot inkomens en vermogens bij de diverse bevolkingsgroepen zou zijn verkregen. Wel acht de regering een verdere stu die op dit terrein niet ongewenst, reden waarom zowel CBS als Centraal Plan bureau terzake werkzaam zijn. In hoe- en op welk tijdstip de uitkomst van deze werkzaamheden zal kunnen leiden nieuwe aanknopingspunten voor het de toekomst te voeren beleid, kan vol gens drs. Schmelzer thans nog niet wor- oorzien. Hij wijst er op. dat aan de vormgeving van het in de bezitsvormings nota uiteengezette beleid al brede studie voorafgegaan. Hij schrijft dat de raad uiteraard zelf moet uitmaken of hij zich over de kernvragen rond de A.P.S. eigen oordeel wil vormen en biedt aan de SER de daartoe benodigde Zevens ter beschikking te stellen. Paardesport. Dc Duitse ruiter Hans Gunther Winkler zegevierde maandag met zijn paard Roman us in de eerste kwalificatiewedstrijd voor het Europees kampioenschap springen, In het White City stadion in Londen. fluweel, tule en natuurlijk veren, on verschillig van welke vogel ook. Als kleuren alle herfst en bostinten. een donker mandarijn oranje, wat rosa en natuurlijk rood: LANVIN CASTILLO komt met echte „klantenhoeden", toques, een soort in de hals geplooide mutsen, waarvoor soms kort geknipte veren zijn genomen. Veel mutsen hebben een roos, die achter op het model is bevestigd, an dere modellen hebben een passe die tot op de wangen komt. In dit huis veel rood, paars, rose en natuurlijk de onvermijdelijke herfsï- Alle hoeden hangen als het ware op het achterhoofd en hebben een grote boL De chechias en de turbans zijn bijzonder Ook hier wordt veel met fluweel ge werkt. Naar de collectie van JEAN BARTHET wordt altijd met spanning uitgezien. Barthet weet oneindige variaties in de cloches te brengen, wat hem ook dit keer uitstekend is gelukt. Hij komt zelfs met een nieuwe lijn, die hij de i m Jean Charles Brosseau maakte een toque van ocelot, die ook binnenste buiten gedragen kan worden. De binnenzijde is van grijze jersey. Op de rand een clips van veelkleurig Boheems kristal, kante" lijn noemt, de bollen zijn in dat geval enigszins vierkant en de randen eindigen in een rechte hoek. Enorm veel casquettes. maar de clou van de collectie is een zwarte nerts cloche waarvan de bol volgens het systeem van de „claquehoed" van onze grootvaders, plotseling een eind de hoog te inspringt of neerklapt. Dit model kan op zeven verschillende manieren gedragen worden. Een ander model was haast al even ver rassend: een bruine nerts toque met zij den bol kan binnenstebuiten gekeerd worden en is dan een casanette- Als kleuren de herfsttinten, groen in verschillende nuances, purperrood, grijs, wit met zwart of met andere kleuren, en zwart met bruin, beige of rood. Voor materiaal koos Barthet: vilt, wollen stof, tweed afgezet met dof leer, bont en struisveer. Een onbekend gebleven man heeft gisteravond kort voor de sluitingstijd ge. tracht de kas van een lederwarenwinkel aan de Haarlemmerdijk in Amsterdam te De man drong tegen zes uur de winkel binnen en sloeg de 58-jarige winkelbe- diende mevr. J. C. de la Bjje-Visser met een lege melkfles op het hoofd. De vrouw slaagde er in de man vast te pakken, doch hij rukte zich los en vluchtte de winkel uit Mevrouw De la Bije liep een diepe schedelwond op, waarvoor zij zich in het Wilhelminagasthuis moest laten behande len POLIO IN AMSTERDAM In het rooms-katholieke kindertehuis Amstelstad aan de Lauriergracht in Amsterdam zijn drie gevallen van derverlamming geconstateerd. Een de kinderen is in het afgelopen week einde aan de gevolgen van polio over leden. Er zjjn uitgebreide voorzorgs maatregelen getroffen om uitbreiding van de ziekte te voorkomen. IN HET NIEUWE VOETBALSEIZOEN: (Van onze sportredactie) Nadat we vijf weken geleden de competitie-indeling van de 2de klassers voor het komende seizoen kondeh geven, heeft de Sportkroniek, het offi ciële orgaan van de K.N.V.B., ook de samenstelling van de 3de en 4de klassen bekendgemaakt. Voor wat West II betreft kan over het algemeen van een aantrekkelijke indeling worden gesproken. Met name de 3de klas sen zijn interessant aangezien de competitieleider geen Noord-Zuid-selectie heeft toegepast, zoals vorig seizoen het geval is geweest. Zo vinden we bijv. Woudrichem, RVVH en Nw.-Lekkerland in 3A bij Die Haghe en Ex celsior M, terwijl de Leidse representanten ARC en RCL in 3B spelen en daarin uitkomen tegen de uit het rayon Den Haag komende CSVD en Mon ster alsmede de „Rotterdamse" clubs Spijkenisse, SHO, Excelsior P en Zuidland met tot slot de „Dordtenaren" ASWH en Pelikaan. In de 4de klassen is een wat scherpere regionale indeling aangehouden, hoewel met name 4B en 4C leuke afdelingen zijn. In tegenstelling tot vorig jaar, toen er veertig waren, zijn er nu 42 4de-klassers. De indeling luidt dan als volgt: 3de klas A Moskou, Adam nale congres van Indonesische boe ren gezegd, dat Indonesië van Ne derland meer wil hebben dan een verzekering, dat het het plan-Bunker accepteert. Het Indonesische volk wenst, dat Nederland zich bereid verklaart Nieuw-Guinea voor het einde van dit jaar aan Indonesië over te dragen. „Voordat de haan op 1 ja nuari 1963 kraait zal West-Irian deel van dit land moeten uitmaken," al dus Soekarno. Dat laatste is de reden waarom Soe karno vorige week minister Soebandrlo Washington heeft gezonden. De minister wil zich daar verzekeren van de verklaring, dat Nederland tot de overdracht bereid is, aldus Soekarno, die daaraan nog toevoegde: „Ik heb Soebandrio gezegd, dat hü niet lang in Washington moet blijven. De uitvoering mijn bevel tot bevrijding van West- Irian moet worden voortgezet, ondanks het feit, dat de Nederlanders zeggen, dat zü het plan-Bunker hebben aanvaard". Gistermiddag zijn in de villa Hunt- land bij Washington de besprekingen tussen Nederland en Indonesië voortge zet. Diplomatieke kringen in de Ameri kaanse hoofdstad verwachten, dat zij de gehele week zullen duren. Minister Soe bandrio heeft gisteren niet deelgenomen aan het voortgezette overleg tussen dr. J. H. van Roijen, de Nederlandse ambas sadeur te Washington, en de Indonesi sche ambassadeur Malik. De minister van buitenlandse zaken ad interim, prof. De Quay, heeft de Tweede Kamer de tekst doen toekomen van de verklaring, die dr. Van Roijen op 13 juli j.L heeft afgelegd bij de hervatting van het geheime vooroverleg met Indonesië, zoals die door het secretariaat van de Ver. Naties op 17 juli werd vrijgegeven. In ons blad van 18 juli hebben wij deze verklaring afgedrukt Aan het eind van het vierdaagse be zoek, dat de Russische vice-premier Mi- kojan aan Indonesië heeft gebracht, is communiqué uitgegeven, waarin wordt gezegd, dait Rusland zijn volledige steun aan Indonesië heeft toegezegd, in het geschil om Westelijk Nieuw-Guinea. Verder wordt verklaard, dat beide par tijen de wenselijkheid van een goede samenwerking erkennen. Medeplichtig aan de dood van 100.000 mensen De Westduitse medicus prof. Werner Heyde is officieel beschuldigd van mede plichtigheid aan het doden van 100.000 mensen tijdens de oorlog. Zij werden on geneeslijk krankzinnig geacht en omge bracht. Prof. Heyde zou hieraan hebben meegewerkt. is een lijvig dossier tegen hem samengesteld. De 58-jarige neuroloog heeft na de oorlog onder een schuilnaam als arts in Kiel gewerkt. Eind 1959 is hij aangehouden. Hij verblijft sindsdien in voorlopige hechtenis. Op een soortgelijke beschuldiging zal nog een arts terechtstaan, dr. Bernhard DOTO Excelsior M Die Haghe HBSS Jodan Boys Nw. Lekkerland RVVH Woudrichem Zwaluwen De Zwerver 4de klas A DEVJO GWS JAC Katwijk Lisser Boys Rouwkoop SHS Semp. Altius Sportlust SV '35 svow 4de klas C Groote Lindt HVO Ins ul inde Maasdam Melissant NSW Rozenburg Spirit TSB Zwervers Zoals reeds in de inleiding opge merkt, is een inte ressante Indeling van de 3de klas sers nit de bus ge komen. Wel zwemt Die Haghe in 3A als enige club uit het Haa^s/Leidse dis trict in het Rotter- dams/Dordtse ra yon, maar dat neemt niel weg dat alle clubs in belde afdelingen diverse totaal onbekende tegenstanders zullen ontmoeten of in elk geval clubs waartegen in geen jaren is gespeeld. Er ls sprake van een volledige mixing:, waarbij de plaats van herkomst ilechfs een ondergeschikte rol heeft gespeeld. Het gevolg is dat de meeste clubs die (Van onze moderedactrice) PARIJS, dinsdagochtend TAE eerste dag van de Parijse mo-, deshow is gisteren direct be gonnen met twee interessante collec ties, namelijk van Jacques Esterel en Pierre Cardin. Maar de spits van deze week vol modieuse evenemen ten is afgebeten door de altijd jeug dige schoonheidsspecialiste Helena Rubinstein, die om negen uur des ochtends al recipieerde in haar lons. In een wit tailleur, kwiek en vrolijk ontving deze 36-jarige niet minder dan driehonderd gasten! Dit maal in de salons aan de Rue St. Ho- norée en niet in haar appartementen aan de Seine, omdat zij in hetzelfde gebouw woont als minister Pompi dou en men er de veiligheid van de minister blijkbaar niet mee gebaat vond. wanneer daar zo'n invasie van misschien moeilijk te controleren gasten zou komen! Van Helena Rubinstein naar Jacques Esterel waar geen plaatsje onbezet bleef. En toen wisten we allen weer heel goed: de modemarathon is begonnen! Ii volle vaart zweefden tientallen toiletten voorbij. Soms wel tien variaties achter elkaar op één thema. Het hoofdthema was namelijk de bolero. Heel kort, vrii kort, half lang en heel lang zijn die bolero's. Ze worden gedragen op prin- sessejaponnen in floulijn. die er era prettig en gemakkelijk uitzien. Ook wa ren er ensembles van een japon met ge- plisseerde rok en driekwart of zeven achtste mantel Voor de dag toonde Esterel vooral japonnen van grijs flanel. Natuurlijk ont breken de bruine herfsttinten niet. maar grijs overheerst. Ook veel rood, maar vooral zwart, dat opnieuw en voor de zoveelste keer terugkeert in het mo debeeld. Ook de mantels hebben het bolero-idee. maar dan als pelerine. Bij de rug valt deze klokkend en van voren worden de einden weggestoken in de ceintuur. Soms heeft de rug aan de bo venkant opzij twee diepe plooien, waar door ook een pelerine-effect bereikt Een verrassend nieuwtje in deze col lectie was, dat vele Men kon ze dus naar believen aan- of uittrekken. Maar dit was nog niets bij de verras sing, die de schoenen in petto hadden. Het bleek namelijk dat één schoen drie hakken had. Om beurten te dragen dan! Een platte hak voor de ochtend, een gematigd hoge hak voor de middag en een naaldhak voor de avond. Die hak werd aan de hiel van de schoen gehaakt Jacues Esterel LIJN: Prinsesjapon met bolero. KLEUREN: zwart, grijs, bruine herfsttinten. MANTELS: pelerines. Pierre Cardin LIJN: rokken absoluut over de knie. Strenger aangegeven taille. TAILLEURS: lange jasjes, wij de rokken. MANTELS: van hals tot zoom gesloten. KLEUREN: zwart, gedekte tin ten paars, rood, groen. en onder de bal met een krukknoop vastgezet. De brug tussen hak en zool. waardoor de leest bepaald wordt, zat aan de hak. De collectie besloot met een beeldige winterbruid in een witte prinsesjapon van fijne witte wollen stof met een lan ge redingote, waaraan een sleep ge knipt was. Als laatste Esterelnieuwtje nog de kous! Wie mooi wil zijn drage een rag dunne kous met op één been net onder de knieholte een zwarte mouche! Pierre Cardin Twee Nederlandse mannequins zijn in de cabine van Pierre Cardin opgenomen Loes Hamel en Marijke Kea. terwijl de diplomatendochter Isabelle de Ranitz bii Ninna Ricci loopt Cardin komt met een geheel nieuwe lijn. De jasjes van de mantelpakken zijn in de eerste plaats vrij lang. De zoom komt wanneer de arm langs *t lichaam gestrekt wordt precies op polshoogte. In de taille is het mantelje vrij aan gesloten, terwijl ook de figjiurnaden in rug- en voorpand het figuur aangeven voor zover een mannequin bij Cardin dan nog figuur heeft waat ze zijn meer dan hyperslank. De schouders zijn heel smal. Inplaats van een kraag wordt meestal een sjaal gedragen, die voor en achter in een lange punt afhangt. De einden zijn afgezet met nerts. Het jasje sluit in het midden met één rij knopen. De rokken zijn bepaald niet kort en bedekken de knie. Ze zijn altijd ruim met variaties tussen even gerend en ruim klokkend. Dikwijls ook bestaan ze uit heel smalle klokkende baantjes. Ook de mantels hebben deze lijn. Vaak zyn ze samengesteld uit drie of vier hori zontale banen, die naar onderen steeds ruimer klokken. De sluiting loopt mid denvoor van de kraagloze hals tot bijna de rokzoom, waardoor de lijn als het ware verlengd wordt. Die grote knopen hebben de vorm van koffiebonen en zyn meestal van leer. Dikwijls behoort er weer een sjaal bij. Is er een kraagje, dan blijft het toch klein en staat het enigszins van de hals af. De japonnen zijn zeer eenvoudig. Ze hebben een vrij hoge ronde hals. In de taille wordt de ruimte bijeengehouden door een smalle leren Ceintuur. Veel Japonnen hebben een draperie in het lijfje, zowel vóór aLs achter. Daarbij be hoort dan een bolero met vleermuis- Merkwaardig waren de japonnen, die aan de achterzijde een mantel schenen, maar waarvan het voorpand van heel soepele zijde was. Men kreeg een beetje het idee, dat de draagster tussen man tel en voering ingeschoven was. De geklede japonnen zijn absoluut lang en vallen bijna tot aan de enkel. Ze hebben een kelkvormig diep rugdecolleté. Zwart is hier bijna altijd te kleur, Voor de dag ook gedekte tinten van paars, rood, framboos, lindegroen, don kergroen en grijs. Iedere show heeft wel iets bijzon ders, dat normaal „ondraagbaar" zou heten, maar als blikvanger toch wel aantrekkelijk is. Bij Cardin waren dat twee mantels van vossebont. Eén wit met grote ronde zwarte noppen aan de voorzijde en één zwart met dito witte. 3de klas B ARC ASWH CSVD Excelsior P Monster Pelikaan RCL SHO Spijkenisse Zuidland Be Fair DUNO Hoekse Boys Koudekerk De Lier Loosduinen Oegstgeest ORNAS RAS Schoonhoven 4de klas D ASH Barendrechi Capelle MFB Oranje Wit Rijsoord Sliedrc/cht Unicum WGZ WieVdrecht Mixing Indeling 2de klas ongewijzigd Aanvang vaak 3 uur? (Van onze sportredactie) Ondanks het feit dat er op de onlangs _n Utrecht gehouden vergadering van 2de klassers enige critiek is geleverd op de samenstelling van de drie int&rdis- stricts-tweedeklassen heeft het sectie be- stuur zaterdagvoetbal besloten de inde ling ongewijzigd te laten. Wat de aanvagstijden van de wedstrij den betreft, is men niet tot een uniforme regeling kunnen komen. Voor zover het jaargetijde zulks toelaat blijft kwart over vier de normale tijd van aanvang. Het is echter te verwachten dat voor menige wedstrijd in de 2de klas afwij kende aanvangstijden zullen worden vastgesteld in overleg tusen beide be treffende verenigingen. Met name wordt bij diverse clubs de voorkeur gegeven aan 3 uur als tijdstip van aanvang. vorig jaar ook in de 3e klas speeldC slechts tegen twee of drie clubs uit 1 afdeling in het vorige seizoen zullen i treden. In 3A immers vinden i Nw. Lekkerland, RWH en Woudric die vorig jaar in 3B zaten - HBSS, Excelsior M en De Zwerven, het vorige seizoen in 3A huisden. Al CSVD, Excelsior P en Monster speel- in het afgelopen jaar ook tegen, elk (3A), maar ontmoeten in ASWH, SHO Als m Zuidland (vorig seizoen in 3B) vrij bekende tegenstanders. Voor d-e nieuw, lingen, bij wie Pelikaan en Jodan Bce wordt het bij voorbaat interessant en tT- ompositii De competitieleider heeft het ken^erkrade lijk nog niet aangedurfd ook in de Wegneemt klassen de regionale indelingen te [jt u ze ten schieten. Toch mag een aantrede opl kelijke competitie worden verwacht 4A treffen we uitsluitend Haagse Leidse vertegenwoordigers aan, wa bij Sportlust uit Woerden als vreerf" eend in de bijt rondzwemt. Een me sel van Haagse, Gouidse en Leidse elv« treffen we in 4B aan, waardoor enl zins van de traditicgiele gang van zaï werd afgeweken Weinig gunstig i Klas 4C is opgebouwd uit voor 1 merendeel Rotterdamse afgevaardigd^ waarbij Gr. Lindt en Maasdam de Dorf* se kleuren hoog hopen te houden i Spirit het Goudse rayon vertegenw digt Tot slot treffen we in 4D evenals 4A elf teams aan. Ameide, Baren< Oranje Wit, Rijsoord en Sliedrecht den vorig jaar ook al tegenover maar krijgen in de Rotterdammers pelle, MFB en Unicum, alsmede het 1 degradeerde WGZ en het gepromovee de Wieldrecht nieuw vlees in de ku: Zwart: Overigens zij opgemerkt dat deze in<#9. 33» 3 ig voor Unicum weinig gunstig lijkt Wit: 30, 41, 4 Reserves opgav De indeling van de KNVB-reserv- klassen is als volgt: Res. 2de klas: CSVD 2, Excelsior M 's-Grav. SV 2, Noordwijk 2, NSW Eit w Quick Boys 2, RWH 2, SSS 2, Zwal*Pronkel wen 2, Zwart Wit 2. Wit: I Res. 3A: ARC 2, JAC 2. Katwijk I Zwart Noordwijk 3, Quick Boys 4, RCL De op Rijnsb. Boys 3, SHS 2, Ter Leede £- &—S Jodan Boys 2. 3. Kd6!, Res. 3B: CSVD 3, Excelsior P 2, Di3- Haghe 2. HBSS 2, De Lier 2, Monster F00*1 Quick Boys 3, Rijnsb. Boys 2 en Zw,-®8-,5- K luwen 3. mat- Res. 3C: ASWH 2, Capelle 2, DOTO i Excelsior P 3, Koz. Boys 2, SHO 2, Spil kenisse 2, SSGZ 2 en Zwart Wit 3. Om d Vierde klas, West I injuU^ Het Hillegomse SI ZO is ingedeeld in detuurde 4de klas A van district West l Deze afge aard deling bestaat uit elf clubs, zodat héeen m team van voorzitter De Graaf twinti(kalk; 6 wedstrijden krijgt te spelen in de komenplaats de competitie die op 1 september begin! netvlies De klas bestaat uit de volgende clubi ADM, AMVJ, ASSV, ETO, Kinhein Jong Hercules, SIZO, SNL, SVJ, VEV Vlüg en Vaardig. Competitie-indeling korfbaltwaalftallen Hoofdklas west: VES (Den Haag), Pernix (Leiden), Excelsior (Delft), Rot terdam-Zuid, Vriendenschaar (Giessen* damNeder-Hardingxveld), PKC (Pa- pendrecht), Bolnes, Kinderdijk (Alblas- serdam), Merwede (Sliedrecht), GK"V (Gorinchem). Eerste klas A: VEO (Voorburg), VES i Den Haag), DES (Delft), Ons Eilanc (Leiden), De Ijsvogels (Den Haag), KVS Scheveningen)Pernix 2 (Leiden), Fiklfi j (Oegstgeest). TONEGO (Waasenaar),Q? Velocitas (Leiderdorp). VES 3 (Den 1R' ocf. Haas'- S' IS Tweede klas B: Excelsior 2, DES 2, DS t «q VP (Pijnacker), VEO 2. Excelsior 3, ODO Vert (Maasland). VES 4, ASSO (Schipluiden), 4 De Ijsvogels 2. KVS 2. Tkan Derde klas B: DES 3, DSVP 2. DSVP 3, ,5 hai ODS (Rijswijk). VEO 3, VEO 4. VES 5. D0'es ONDO 2, TONEGO 2, Excelsior 4. La V Vierde klas B: ODO 2, Valto (De Lier), De Ijsvogels 3, ODS 2, TONEGO 3, ON DO Cs-Gravenz.), VES 6, DOS (Naald- ü-, wijk), SEV (Leidschendam). UL Junioren: Pernix (Leiden), Velocitas (Leiderdorp), VEO, DES, Excelsior, ON DO, DOS. KVS, VES. Adspiranten: A: DES. DSVP, KVSj TONEGO. VEO, VES, De Ijsvogels; B: ODO, ODS, ASSO, DOS, ONDO, VALTO, ODO b; C DES b, SEV, De Usvogels b,| De b DSVP b, DES c, VEO b, DSVP c, VES b; B j OPI C-? J ge star E SLEUTELSTAD heeft zich gisteravond in het Haagse Zuiderparkbad niet door in de Swift laten verrassen. De Leldenaars, vrij van alle zorgen, wonnen gemakkelijk met 60. Voor Swift ziet de toekomst er nu minder rooskleurig uit. Het staat, na I In gespeelde wedstryden, zonder winstpunten stevig op de laatste plaats. I Kroor De Sleutelstad, die 't deze avond zonder Kapaan en C. van de Wilk moest stellen, ging in de eerste speeltijd on- WATERPOLO L.Z.C. 2-S.N.A. 2 De reserves van L.Z.C. speelden tegen het Haagse S.NA. 2 een aardige wed strijd. die verdiend met 52 werd ge ien. L.Z.C. nam al direct een 30 voorsprong door doelpunten van R. Smit •n H. Pauw (2). Vlak voor de rust scoor de SJN.A. door Le Loux tegen (31). Ook in de tweede helft bleef L.Z.C. sterker en door twee doelpunten H. Versluis liep L.Z.C tot 51 uit S.N.A. bracht via F. Tom de eindstand od 52. L.Z.C. I-O.Z.V. l een eentonige wedstrijd wonnen de L.Z.C.-dames de strijd tegen O.Z.V. 1. De rust kwam met een 30 voorsprong, de hervatting liep de stand tot 80 op. Topscoorsïer bij L.Z.C. was Ineke van de Broek, die vijf keer doelpuntte. Uitslagen waterpolo Verdere waterpolo-uitslagen: L.Z.C. a -D.K.D. a (jongens) 2—0; L.Z.C. b— G.Z.C. b (jongens) 0—5; L.Z.C. 3—A.Z.C. 2 (Heren) 0—0; O.Z.V. 2—D.K.D. 1 (He ren) 0—1; D.K.D. 2 L.Z.C. 4 (Heren) 3— 1; de Zijl a Sleutelstad a (jongens) 62. middellijk in het offensief en scoorde 1 al vrij gauw, toen C. van Hooidonk een snel genomen vrije worp goed afrondde (0—1). Even later was het 02, toen J. Dool een van de lat terugspringende bal di reet inschoot. Het werd in deze spelpe- i riode door A. van Tilburg met een ver rassend schot zelfs nog 03. De tweede speeltijd gaf eenzelfde beeld te zien. Goede schoten van W. van en W. van Rooyen gingen echter net Nadat de Swift-doelman wegens een zware overtreding het water had ver- laten, wist W. van Zijl van de numerieke meerderheid te profiteren. Hij bracht de stand op 04. Vlak voor het einde van deze speeltijd maakte C. van Hooidonk i met een boogbal de stand 05. In de derde speeltijd boden de Hage- i naars betere tegenstand en Sleutelstad doelman Binneokamp kreeg dan ook enkele harde schoten te verwerken. Hij deed dit bekwaam. Swift kon echter niet verhinderen dat Van Zijl de Sleu- telstadvoorsprong tot 0—6 opvoerde. In de vierde speeltijd geloofde de Sleutelstad 1 het verder wel. Swift kwam daardoor meer in de aanval, maar dat leverde geen resultaten op. Wielrennen. De 30-jarige Utrechter Moppie Koch heeft maandagavond in het Olympisch stadion in Amsterdam het i Nederlands kampioenschap der stayers veroverd. G<

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 6