SPORTFLITSEN Nederlanders ondervonden weinig tegenstand van Am. studenten Elektronische tijdwaar neming K A U W G Gerben Karstens vierde in winderig Zeeland Profwijk 2 en V.V.S. 2- naar overgangsklasse 8 Leidse zwemploeg redde eer in Oxford Om de Haagse jeugdtitel MEl'WE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 23 JULI 1961 Weersomstandigheden beïnvloeden atletiekprestaties TTET atletiekevenement tussen een Nederlandse selectieploeg en Amerikaans Mormonenteam van de Brigham Young University Provo nit Utah, dat zaterdag op de Rotterdamse Nenytosintelbaan werd gehouden is min of meer in het water gevallen. Weliswaar zegevierden onze land genoten met miniem verschil (52—50 pnt), maar van werkelijke strijd is geen sprake geweest, omdat de Amerikanen, die een tournee door Europa maken in twee weken tijd reeds achtmaal in Finland, Noorwegen, West- Duitsland en België aan de start waren gekomen en door verwondingen en vermoeidheid van een aantal atleten dermate waren gehandicapt, dat kele Nederlandse atleten de opengevallen plaatsen moesten innemen. Enkele afschrijvingen aan Nederlandse zijde en een fout van het bondsbureau van de KNAU, waarbij aan de invallers wel een toegangskaart werd gezonden, maar niet duidelijk was aangegeven dat ook zij zouden moeten uitkomen, maakte van dit treffen een gezellig onderonsje, terwijl deze wedstrijd een ernstige voor bereiding voor een aantal atleten had moeten betekenen. Een voorbereiding voor de Europese kampioenschappen, die over zes weken in Belgrado beginnen en waarvoor onze topatleten slechts zelden op sterke tegenstand zijn gestoten. Want met de internationale Amsterdamse kam. pioenschappen, het deelnemen van eer. zestal dames en van alleen Cees Koch aan de open Engelse kampioenschappen, het matige interlandprogramma en nu weer deze tegenvallenle Amerikanen, zijn de atleten te weinig in het vuur geweest wanneer straks in de Zuid- Prins Philip start zeilers Op zaterdag 11 augustus zal pri Philip van Engeland, in zijn functie beschermheer van The Sail Training Association, aan boord van het dan voor Torbay in Zuid-Engeland liggende ko ninklijke jacht Brittannia het startschot lossen voor de grote zeezeilwedstrijd van Torbay naar Hoek van Holland. Aan deze tweejaarlijkse internationale wedstrijden van de STA mogen sluitend zeilende schoolschepen en vaartuigen die geheel bemand zijn met leerlingen van zeevaartscholen en soort gelijke opleidingen deelnemen. Het totaal aantal deelnemers aai dit jaar te houden wedstrrijden is groter dan ooit het geval is geweest. Op 11 augustus zullen namelijk 33 schepen van start gaan. Na afloop van deze wedstrijd lopen de schepen in Rotterdam binnen. Tot de deelnemers behoren onder an dere de vierkant getuigde Noorse Or- landet en de Duitse Gorch Fock, als mede een zestal meor dan 50 ton met de Britse, Franse, Italiaanse, Noorse Nederlandse schoeners. Venvacht wordt dat de zeilvloot in de loop van vrijdag 17 augustus te terdam zal aankomen, waar de jachten ligplaats zullen krijgen in de Veer haven. De grote schepen zullen afme ren aan de Parkkade. Aan deze kade is ook plaats gereserveerd voor enkele van de buitenlandse oorlogsbodems, die Rotterdam zullen bezoeken ter gelegen heid oan deze zeilwedstrijd. ZEILEN Nederlanders op Harde wind Voor het in grote getale opgekomen publiek was het geen ontmoeting allure. Het moet ons daarbij van hart, dat de slechte weersomstandigheden van de laatste tijd (ook nu weer was er die keiharde in het verlengde van de baan staande winddie de prestaties be ïnvloedde) geen helpende hand reiken om tot uitzonderlijke verrichtingen te komen. Een euvel dat niet alleen in de atletiek, maar ook in de zwemwereld zijn terugslag vindt, maar waaraan in on* land, met te weinig indooraccommoda. ties, nu eenmaal niets kan worden ge- De uitslagen luiden: 120 meter horden: 1. E Hastings (BYU) 14.4 sec.; 2 I Nederhand (Ned) 14.6 sec; 3. E Kamer, beek (Ned) 14.7 sec. 100 meter horden: 1. J Noordenbos (Ned) 10.6 se.; 2. L Kelly (BYU) 10.7 sec. 800 meter L H Jansen (Ned) 1.55.2 sec.; 2. C Kop pelaar (Ned) 1.55.7 sec. 400 meter 1. B Topler (BYU) 49.6 sec; 2. F Moer man (Ned) 50.2 sec. discuswerpen 1. C Koch (Ned) 55.53 meter. 2. R Mickle (BYU) 5069 meter. verspringen 1. F Smith (BYU) 7 meter 2. R Nace (BYU) 6.82; 3. L de Winter (Ned.) 67a 1500 meter 1. H Snepvangers (Ned) 4 min; Smith (BYU) 4.00.9. 200 meter 1. L. Kelly (BYU) 21.5; 2. J Noorden- eerste plaats B(| de Internationale zeilwedstrijden •p het Gardameer in Italië hebben de Nederlandse zeilers Bierman en Zemm- linck van de Rotterdamse Zeilvereniging met hun Flying Dutchman „Sast Wong" do tweede plaats behaald in de wedstrijd van gisteren. Zij eindigden bijna anderhalve minuut na de winnaars, James en Peter Schoon- macher uit Miami Bach met „Dingo". Zij hebben ook de wedstrijd van donderdag gewonnen en staan daarmee op de eer ste plaats in het klassement ZEILEN Eur. kampioenschap Flying-Dutchman Vrijdagmiddag is een begin gemaakt met de strijd om de Europese titel in de Flying-Dutchmanklasse. De Neder landers De Jager en Willemse zegevier den in de eerste race, die bij goed weer en windkracht drie werd gehouden, met ruime voorsprong op de overige con currenten. De uitslagen luiden: 1. Nederland (Jager en Willemse) in 2 uur 02 min; 2. Frankrijk (H. Samuel en J. Samuel) op 1.05; 3. West-Duitsland (Kadelbach en Dielman) op 2.40; 4. Engeland (Musto en Morgan) op 3.15; 5. Zweden (Hellmann en Nielson) op 3.20; 6. Oostenrijk (Fere- berger en Trautenberg) op 5.25; 7. België (J. P. Dupont en Y. Dupant) op 6.30: 8. Zwitserland (P. Y. en F. H. Firminick) op 13.15; 9. Turkije (Kaleis en Karabil- gin) op 20.10. Roerig not er bij tvaterpoloërs Een besluit van de Sportcommissie van de KNZB heeft nogal veel stof doen opwaaien b(j de heren-hoofd klasse ploegen. De SC heeft in haar laatste vergadering besloten, dat de hoofd- klasscploegen waarvan spelers z\jn op genomen in de nationale waterpolo- ploeg, slechts één competitie-wedstrijd per week mogen spelen. Dit brengt echter met zich mee, dat de competi tie pas eind augustus uitgespeeld zal toorden. Na de eerste week ran augus tus is er immers een gedwongen rust In verband met de Europese kam pioenschappen te Leipzig. Veel ploegen zullen na die rustperiode onvolledig (en dus aangevuld met spe lers uit het tweede en derde team) uitkomen en dit zal dan de geheh competitie scheeftrekken. Het Amerfoortse AZPC heeft reeds ce> schrijven aan de Bond gericht met het verzoek dit besluit onpedaan te ma ken. Het bestuur ran AZPC wordt ge steund door het bestuur van HZPC. terwijl ook de Robben overweegt re étre stoppen bij de Bond te nemen. ZWEMMEN Het incident, dat tijdens de Olym pische finale 100 meter vrije slag het Romeinse zwemstadion in 1960 in be roering bracht en dat bekend werd als „de zaak „DevittLarson", heef! in elk geval één groot voordeel ge had internationale zwem-leiders zijn in samenwerking met experts op het gebied van elektronische tijdregistratie sedert die avond van 27 augustus 1960. toen de zege van Devitt (ten onrechte) twijfel werd getrokken, met. extra ijver op zoek gegaan naar de oplossing het probleem: vaststellen van tij en volgorde van aankomst bij zwem wedstrijden. Er is veel geëxperiment- teerd (in ons land o.a. met de Gatso- meter). De Zwitserse fabriek Longines heeft thans een apparatuur ontworpen, die blijkens de resultaten van dinsdag Londen gehouden proefnemingen uitstekend voldoet. De horloges worrden in werking ge steld door het startpistool en worden gestopt bij de aanraking van de zwem mer met een plaat, die in de bassin- wand is gemonteerd. De Swimascope kan acht zwemmers gelijk in een hon derdste deel van een seconde registre- Het apparaat zal worden gebruikt bij ie zwemwedstrijden van de Britse Em- pire-spelen in Perth. Tijdens de Euro pe ie zwemkampioenschappen, die in augustus in Leipzig worden gehouden, zal een demonstratie worden gegeven ZWEMMEN Ada den Haan was bijna wereldrecord kwijt aan Britse Het heeft maar een haar gescheeld of Ada den Haan was zaterdag het wereld record op de 220 yards schoolslag het enige wereldrecord in Nederlandse handen kwijtgeraakt. De Olympische kampioene Anita Lonsbrough zwom bij wedstrijden in Blackpool deze „verge ten" afstand namelijk in 2.52.6 slechts één tiende seconde boven het uit 1 daterende record van Ada den Haan. Het is alleszins waarschijnlijk, dat het de Britse zwemster binnenkort bij een nieuwe recordpoging zal gelukken be neden de tijd van de Eindhovense zwemster te komen. Ze maakte op de corresponderende 200 meter dit jaar na melijk al een tijd van 2 min. 49.6 sec. ZWEMMEN Twee Europese records gesneuveld T(jden* de landenwedstrijd Italië-West- Duitsland, die in San Remo is gehouden, hebben Ernst-Joachim Kueppers en Ger hard Hetz twee Europese records beterd. Kueppers zwom de 200 meter rugslag in 2 min. 1SJD seconden en bleef daarmee anderhalve seconde beneden het oude record van de Rus Leonid Bai bier. Gerhard Hetz voegde aan zijn Europese records op de 200 en 800 meter vrije slag en de 400 meter wisselslag nu het Europees record op de 200 meter vlin derslag toe. De Westduitser won de af stand in 2 min. 15.5 seconden en was daarmee een halve seconde sneller dan de Itaiaan Frederico Dennerlein tijdens de Olympische spelen van Rome. bos (Ned) 21.5. 3000 meter 1 J Delnoye (Ned) 8.25; 2. M Raty (BYU) 8.33 4 x 400 meter 1. BYU 3.21.1 2. Nederland 3.21.7. kogelstoten 1. C Koch (Ned) 16.25; 2. R Mertens (BYU) 16.04. hoogspringen 1. B Cowart (BYU) 1.91; 2. H can Kleaf (Ned.) 1.81. polsstokhoogspringen: 1. S Wijsen (Ned) 4 meter; 2. B Smith (BYU) 3.80. speerwerpen 1. T Tatcher (BYU) 63.83; 2. P Olofsen (Ned) 63.52. einduitslag 1. Nederland 52 punten; 2 BYU 56 punten. Europese kampioen schappen kunst rijden De Europese kampioenschappen kunstrijden op de schaats, die volgend jaar in Boedapest zullen worden gehouden, zijn vastge steld op 5 tot 10 februari 1963. De Hongaarse schaatsfederatie heeft in de afgelopen week deze datum vastgesteld en tevens besloten om de wedstrijden te laten plaatsvin den in het moderne Kis-stadion. In dit stadion zullen 18.000 toe schouwers een plaats kunnen vin- WaterpoloDe SSF Barmen heeft het te Arnhem gehouden internatio nale wa/terpoli'toernooi gewonnen, waaraan verder deelnamen het Ne derlands jeugdzevental, NeptiunusArn hem en de Duitse club Ruhrort Of GymnastiekEen Japanse gym- nastiekpioeg heeft Zwitserland zater dag zonder moeite tijdens een ontmoe ting tussen deze twee landen in Züricb met 292.05 tegen 283-10 punten ver slagen. In het individuele klassement wer den de vijf eerste plaatsen door Ja panners bezet. RoeienVoor het eerst sinds 1954 zal weer een volledige Nederlands* heren roeiploeg deelnemen aan een internationaal kampioenschap. Heft be stuur van de Nederlandse Roerbond heeft namelijk besloten voor het eer ste wereldkampioenschap, dat begin september in Luzem wordt gehouden op elk nummer in te schrijven. Daar voor zijn de nationale kampioene» van dit jaar uitgenodigd. Schermen—Hongarije heeft zater dag te Buenos Aires het wereldkam pioenschap floret dames voor equipes gewonnen. TennisDe Australische wlmledon- kampioen Rod Laver, die deze weel» uitkomt in de internationale 'kampi oenschappen van Nederland te Hil versum, heeft in het internationale toernooi te Gstaad het heren-enkelspel gewonnen. Laver versloeg in de finale zijn landgenoot Neale FraseT mat 6—4, 6—4. 8—6. TennisDe Amerikaanse Donna Floyd is tenniskampioene van de Ve renigde Staten (verharde banen) ge worden. In de finale van het nationa- kampioenschap, dat in Chicago werd gehouden zegevierde zij met 63. 61 over Carole Caldwell. TurnenDe zaterdag te Zürich ge houden turninterland tussen de he- renploegen van Zwitserland en Japan i een 292,5283,1 zege vooi gasten geëindigd. Brussel verbetert liwereldrecord hoogspringen De Rus Valery Brumel verbeterde tij dens de atletiekwedstrijd Amerika-Rus- land het wereldrecord hoogspringen met ?n sprong van 2.26 meter. Het oude record stond met een sprong van 2.247 meter ook op zijn naam. STUDENTENSCHAAK Nederlanders als eerste geëindigd ni groep B. Het Nederlandse team is bij het we reldkampioenschap schaken eerste ge worden in de b-groep. n de laatste ronde speelden onze landgenoten met 2-2 ge lijk tegen Israel, waardoor zij op een totaal van 23 punten kwamen. Engeland, dat 344 van Belgte won, deelt Israel de tweede plaats met een punten-totaal van 214. Denemarken - in de laatste ronde vrij - bezet de vierde plaats met 21 punten. De eindstand is verder: 5. Finland 17 pnt, 6. Cuba 11,5 pnt, 7. Belgie 10,5 pnt, Zweden 9,5 pnt, 9. Schotland 9 pnt. Het wereldkampioenschap werd, zoals te verwachten was gewonnen door Rus land. De uitslagen van de laatste ronde waren hier: Zuid-Slavie - Boelgarije 2-2, Polen Mongolië 3-1, Roemenie - Rus land 1-3 en Oost-Duitsland - Hongarije 2-2 Eindstand: 1. Rusland 244 pnt 2. Zuid-Slavie 20 pn-t, 3. Tsjecho-Slowakije 19 pnt. 4. Oost-Duitsland 17 pnt, 5. Roe menie 16tj pnt, 6. Bulgarije 144 pnt, 7. Hongarije 134 pnt, 8. Polen 124 pnt. 9. Mongolië 64 pr>t. ZWEMMEN Marian Heemskerk en Jim Richards wonnen De 2 km-zwemwedstrijd, meetellend voor de competitie om de Zwemkroniek- beker, die zaterdag in Steenwijk is ge houden. is bij de dames geëindigd in een zege voor de Robbenzwemster Marian Heemskerk. Jim Richards (Dolfijn) fi nishte als eerste bij de heren. De resultaten waren: Dames: 1. Marian Heemskerk (De Robben» 29 min. 23.9 sec.: 2. Diny Koop- mans (Naarden) 29.48.3. Ineke Heems kerk (De Robben) 31.08.2; Heren1. Jim Richards 'Dolfijn) 28.31.1; 2. Joop de Witte 'AZC» 28.31.2; 3. Andrë Hermsen (De Robben) 28.38.8. VoetbalIn het internationale voet baltoernooi der jaarbeurssteden, dat het aanstaande seizoen voor de vijf de maal wordt gehouden, zal ook een Utrechts elftal deelnemen. Hat Utrechtse elftal is -in groep I ingedeeld met Tasmania (Berlijn), Hibernian (Schotland) an Kopenha gen. WielrennenDe Franse stad Rouaan heeft zich kandidaat gesteld voor de organisatie van de strijd om de we- reld-wielertitels in 1964. Het voorstel zal aan de UCI (de internationale wieier federatie) worden voorgelegd. ZeilenVoor de eerste maal in de geschiedenis zijn twee regerende vor sten aan de start verschenen in het beroemde Noorse zeilcentrum te Han- In de afgelopen week startte koning Paul van Griekenland in de interna tionale drakenrace, terwijl koning Olav van Noorwegen meedeed aan een nationale wedstrijd in de 5.5 me ter klasse. Ook prinses Irene van Grieken1 and nam deel aan de dra- kenwedstrijd. Ondanks gebroken versnelling TTET ZAT GERBEN KARSTENS bepaald niet mee in Zeeland de afge- *-■*- lopen zaterdag. Eerst de afmattende Nederlandse kampioenschappen van vrijdagavond in Amsterdam waarbij hij tweede werd en dus in de se lectieploeg komt voor de wereldkampioenschappen in Italië. Zaterdagmid dag om kwart voor twee weer aan de start in Goes voor de 220 kilometer Zeelandse polderweggetjes met veel en harde wind. Bovendien en dat viel op het zware parcours helemaal niet mee braken er op zestig kilo meter voor de finish nog eens twee tandwielen van zijn versnelling, zodat hij het laatste „rukje" in zijn grootste versnelling moest rijden. Toch nog vierde geworden, geen geringe prestatie dus. In het centrum van Zeeland, het ge zellige plaatsje Goes, gingen om kwart voor twee zo'n vijftig buitenlandse ners en een negentig man „uit eigen kweek" van start voor de klassieke ron de van midden-Zeeland. Hierin zater» vele renners van naam die o.a. aan de Ronde van de Toekomst hebben deel genomen. Deze klassieke rit telt voor het San Pellegrino-klassement waarin „Maastricht" onlangs Gerben Karstens heeft „gewipt" door twee over winningen in Zwolle. Behalve onze stadgenoot deed ook Piet Kooyman uit Rijnsburg mee aan deze rit. Toen na 60 km een groep van 25 man demarreerde kon Kooyman ech ter niet meekomen in de snelle en ster ke kopgroep. Later is hij zelfs afge stapt en naar de finish gegaan. Geen schande want velen hebben hem ver gezeld: het was een barre rit Gerben Karstens had zich in de kop groep genesteld en is hieruit niet ver dwenen. Ondanks de felle wind en het zware parcours zette de kopgroep zo'n snelheid erin dat het geen enkele pe loton-rijder is gelukt later aansluiting te krijgen. De wind was trouwens wel zeer sterk op dit lange traject. Bij de ravitaille- ringspost op de boulevard in Vlissingen werden de vermoeide renners afgekoeld door overwaaiend zeewater Snepvangers ontsnapt Op 20 kilometer voor de finish ont snapte de Brabander Snepvangers uit Zundert. Als een machine draaide hy van de kopgroep weg. Een inhaalpoging van Karstens en Emile Verstraete. de Tour de l'Avenir-renner uit Zeeuws- yiaanderen, leed schipbreuk en beiden vielen weer in de kopgroep terug. Met een minuut voorsprong op nummer twee zegevierde Snepvangers glansrijk. Twee kilometer voor de witte lijn ontsnapten nog enkele renners: Boon man en Kees Haast. Eep foutieve be rekening van Karstens was er de oor zaak van dat ook deze renners niet werden ingelopen, zodat ze resp. als derde en tweede finishten. Onmiddellijk hierachter kwam de kop groep met een felle sprint. Onze stad genoot wist hiermee echter uitstekend raad en sloeg de groep (bijna aan het wiel van Boonman over de eindstreep gaand), vijf uur na de start. De uitslag was als volgt: 1. Snepvan gers (Zundert); 2. Kees Haast (Breda); 3. Boonman ('s-Heerenhoek. Zeeuws Vlaanderen); 4. Gerben Karstens (Lei den); 5. W. Heeren (St. Willibrord): 6. Sj. Mesters (Den Haag); 7. Raf Gijsel (België; 8. Bart Solaro ('s-Hertogen- bosch); 9. Kees van Espen (Arnhem) en 10. Verstraete (Zeeuws Vlaanderen). Programma De volgende ronde waarin onze in uitsteekende vorm stekende stad genoot Karstens uitkomt is het interna tionale wielercriterium in Hannover (Duitsland) dat aanstaande zaterdag wordt verreden. Met Karstens zijn nog twee renners door de K.N.W.U. afge vaardigd, Sj. Mesters uit Den Haag en Ottenbros uit Alkmaar. Daarna volgt op woensdag 1 augustus de populaire „Acht van Chaam" in het Brabantse plaatsje onder Breda. Dit is eveneens een klas sieke rit voor amateurs en onafhanke- Stirling Moss naar de Bahama's De Britse coureur Stirling Moss, dl» tijdens wedstrijden op Tweede Paasdag ernstig werd gewond, is zaterdag pei vliegtuig van Londen naar de Bahama- eilanden vertrokken, waar hij in eet paar weken geheel hoopt op te knappen De 32-jarige coureur, die enigszini mank liep, vertelde bij zijn vertrek dat zijn dokter hem toestemming had gege ven om te waterskiën. Verder hoopt hij zo nu en dan een auto te kunnen be-^ sturen ,,om het niet te verleren' de Brit het uitdrukte. Nieuw wereldrecord Tr kogelslingeren Tijdens de landen-atletiekwedstrUd tussen de Verenigde Staten en Rusland, 8 die dit weekeinde in de CalifomJsch« plaats Stanford werd gehouden, heeft de 7 Amerikaan Harold Connolly het wereld record kogelsllngeren verbeterd. Connolly 0 bereikte een afstand van 70,66 meter en bleef daarmee 33 centimeter boven het t oude record, dat sinds 12 augustus 1960 met 70,33 m reeds op zijn naam stond. Wielrennen De in België woonach tige Nederlander Leon Sebregts heeft vrijdag een wegwedstrijd voor profes sionals te Zwijndrecht (België) gewon- - nen. Hij legde het 155 km lange par-| cours af in 3 uur en 35 minuten. De Belg.' Gilbert Saelens werd tweede en z landgenoot Maurice Joosen finidhte meti 30 seconden achterstand als derde. 1 Wit: JZwa !opg Volleybalseizoen geëindigd iF jW: VOOR Prowijk 2 en WS 2 is zaterdag eindelijk het seizoen 1961-62 afge- sloten. Na de normale competitie kwamen beide teams uit in de pro- <h motie degradatie-competitie, waarin zij, samen met het Delftse Sigi, op de tweede plaats eindigden. Zaterdagavond werd in Den Haag een be slissende ronde tussen deze drie teams gespeeld waarbij zowel Profwijk 2 als WS 2 wonnen van het Delftse Sigi, waardoor zij beslag legden op de tweede en derde plaats in de overgangsklasse. Proficiat! Profwijk-Sigi 3-1 Vooral dankzij een prachtige, serie opslagen van Bas Leurink nam Prof- wijk 2 in de eerste set een ruime 80 voorsprong. Maar al spoedig zou blij ken dat de Delftse studenten niet. plan waren zonder meer te capitule ren. Hun minder goede veldspel wis ten de Delftenaren ruimschoots te compenseren door een bijzonder har de opslag, welke hen regelmatig pun ten opleverde. Gelukkig bleef Prof- wijk 2 steeds het accent op de aanval leggen en aangezien hiertegen de ver dediging van Sigi herhaaldelijk niet opgewassen bleek ging de winst naai P.W. met 15—10. Ook dé tweede set namen onze stad. genoten voor hun rekening. Via 30 De yell, waarmee de Leidse zwemploeg zaterdagmiddag de wedstrijd tegen Bletchley een voorstadje van Oxford afsloot, deed het zwembad op zijn grondvesten schudden. De vele toeschouwers hoorden het met de grootste verbazing aan. Met die yell, die veel weg heeft van georganiseerd genies en gehoest, vierde de Leidse ploeg haar tweede zege in deze sport- uitwisseling. Met aanmerkelijk groter verschil dan tegen Oxford werd Bletchley dit keer het slachtoffer van het jonge Leidse team (9761 De Leidse zwemploeg was van het sportteam dat naar Oxford ging veruit het meest succesvol. De wielrenners noch de badmintonspelers slaagden erin zich te revancheren voor de in het begin van de week geleden nederlagen. De badmintonploeg verloor in Christ- church Hall met 81 van Banbury en de wielrenners kwamen in de tijdrit over 40 km en de circuitrace evenmin tot een Vermoeid van de lange bustocht en de kwamen de zwemsters en zaterdagmiddag in Bletchley aan. De „fighting spirit", zoals tegen Oxford, scheen te ontbreken. Maar een maal in het water kwam de felle wil om te winnen terug. De resultaten waren dan ook uitstekend. De meisjes verloren geen enkel num mer en de jongens, die weer tegen veel oudere tegenstanders moesten optornen, wonnen (danzij Hans Geertsma en Bert Martijn) zowaar twee nummer» Anders dan thee Bij de meisjes hadden Janny Kante been en Berta v. d. Waals ongetwijfeld veel betere tijden kunnen maken als in rechtere lijn hadden gezwommen Zij trokken dusdanig zigzaggend over de zich onwillekeurig even dan de gebruikelijke thee had geser veerd Het feit dat er geen strepen op de grond van het bad waren getrok ken, bleek echter de oorzaak van dezo onregelmatigheid te zijn. Charlotte van Goor zwom op de 66 m. vrije slag een uitstekende race en was lachende derde in het gevecht tussen Janny Kantebeen en Bletchley-favoriet Doris Pittet, die anderhalve baan lang zij aan zy aan de kop vochten. Thea Heemskerk won de schoolslag. Babette Dieben de vlinderslag en Hilda Ouwer- kerk de rugslag. Uitslagen 66 m. vrije slag (2 series): 1. Ch. v. Goor 47.9: 2. J. Heemskerk 480; 66 m. vlindersl.; 1. B. Dieben 1.01.2; 3. H. Uiten- hout; 66 m. schoolslag: Th. Heemskerk 58.6; 2. H. Ouwerkerk 58.8 (2 series): 4 x 33 m. vrije slag: 1. Leiden 1.26.0; 4 x 33 m. wisselsl. est.: 1. Leiden 1.42.6; 66 m. rugslag: 1. H. Ouwerkerk 56.2; 2. B. v. d. Waals 57.4. Jongens: 100 m. rugslag: 2. Cor Prins 1.23.4: 4. Gijs La- german; 66 m. vlinderslag: 2. Cor Prins 52.0; 4. Jan Brak. 100 m. schoolsl.: 1. H. Geertsma 1.29.3; 2. G. Lagerman 1.338: 100 m. vrije sL: 1. B. Martijn 1.9.8; 3. C Prins. afvroeg of men hen om vier iets anders i Beide estafettes waren voor Bletchley De harten van vele wandelsport- liefhebbers gaan weer sneller klop pen. De Vierdaagse gaat morgen weer beginnen. Vanavond is het Vierdaagse-leger in Nijmegen weer verenigd. Morgenochtend vroeg is het aanpakken geblazen. Traditie getrouw vertrekt de stoet wande laars op de eerste dag in Noor delijke richting. Zaterdag arriveerden op Schiphol twee groepen Londense „Bobbies", of, zoals ze officieel heten, leden van de Metropolitan Police. De wandeling van het vliegtuig naar de aankomsthal „pikten ze er maar even bij". De tweede partij van de drie beslis- ingspartijen tussen de Haagse jeugdspe lers J. C. Weerheijm (Rijswijk) en T. v. d. Star (DIO) om het jeugdkampioenschap /an Den Haag is evenals de eerste in emise geëindigd. In dit duel had Weerheijm echter de gehele partij groot voordeel, dat resul teerde in een gewonnen vier om twee eindspel, waarin hij echter de winst ver zuimde. De stand is nu 22. ZeilenDe Nederlandse boot Susy Wong, welke bestuurd werd doof Bierman en Zemmelinck van de Rot terdamse Jachtclub heeft zaterdag de derde wedstrijd in de Flying Dutch man klasse gewonnen en daarmee het algemeen klassement voor de drie daagse wedstryd. öelii en 72 kwamen zy op 105. Bontje en Stikkelorum brachten met prachti ge smashes verschillende malen de handen van het publiek op elkaar. Met 157 ging Sigi kansloos ten on- ^p der. A Een wat te nonchalant spelend «fr - Profwijk 2 vooral de opslag werd meerdere malen gemist - moest in de derde set spoedig tegen een 39 ach terstand opkijken. Wel herstelden on ze stadgenoten zich hierna maar het verschil was te groot. Met 1015 ging Bi de winst naar Sigi. ruit< Maar in de vierde set liet Profwijk2 er geen twijfel over bestaan welk In team het sterktst was. Uitstekende 9iag aanvallen van Passchier en Leurink spel sloegen regelmatig gaten in de Delft-nu se verdediging. Na een 30 voor- sprong wist Sigi een treffer te plaat- weg sen, maar keurig werd de opslag te- heel ruggehaald door Links. Hierna sloeg niet Stikkelorum met vlijmscherp® soi-vt- ces Profwijk 2 naar een 91 voor sprong. Toch gaf Sigi de moed nog niet op, H( maar de Delftenaren namen te veel 7 h< risico. Wel wisten ze nog een groot de 1 stuk van de achterstand af te knabbe- 13. 1 len, maar bedreigen konden zij onze stadgenoten niet meer. Zo won Prof- etgr wijk 2 met 1510 deze set en derhal- geg( ve de wedstrijd met 31 verdiend. 25. Vermelding verdiend nog dat de 27y® geblesseerde Sbieding prima werd ver- 0{ vangen door De Jong- (spn F.F.S. 2-Sigi 3-2 (afk Na een half uur rust moesten de scha Delftenaren weer in het veld komen kors voor de wedstrijd tegen V.V.S.2. Het *ah( begin was duidelijk voor onze stadge- noten, maar toen Sigi eenmaal weer papf was warmgedraaid begon V.V.S. 2 te jche wankelen. Sigi drukte door en de prachtige 94 voor sprong van V.V.S. 2 verdween als sneeuw voor de zon. Steeds rommeliger werd het spel van onze stadgenoten en met 10—15 moes ten zij het onderspit delven. Gelukkig voor onze stadgenoten faalden de Delftse studenten tegen het einde van de set op de aanval. V-V-S 2 herstelde zich - ook een wissel van Vervoort voor Jan van der Lelie deed het moreel van V.V.S.2 met sprongen omhoog gaan - en, hoewel op het nip-' pertje. onze stadgenoten bevochten de zege: 1513 Slecht spel Het spel in de derde set golfde lange tijd op en neer. Slecht, zeer slecht werd er door de twee teams gespeeld, maar de harde service van Sigi gai steeds weer de doorslag. 1 ieó Tot 79 bleef Sigi aan de leiding, tot V.V.S.2 wat meer aandacht kon gaan besteden aan de aanval. In hoofd zaak kwam dit doordat Sigi geen risi co meer wilde lopen bij de service en van de harde, bovenhandse opslag overschakelde op de zachte onder handse opslag, waardoor V.V.S.2 de aanval naar behoren kon afwerken. De balans sloeg nu duidelijk door in het voordeel van onze stadgenoten, die door een 1510 setwinst een kost- bare 21 voorsprong bereikten. ^5 In de vierde set faalde V.V.S.2 op alle onderdelen. Sigi zette onze stad- dag genoten onder zware druk en hierte- ten gen waren V-d. Lelie c.s. niet opge- wassen. Met een ruime 615 setwinst mu. trok Sigi de score recht. wa. De beslissende vyfde set deed ons al spoedig alle hoop op een gunstig paa resultaat voor onze stadgenoten ver- die liezen. Onsamenhangend spelend moes hui V.V.S.2 volop in de verdediging en ook dit lukte niet al te best. Sigi kwam op ver 1__6. Maar gelukkig herstelden onze stadgenoten zich enigszins. 1 Goede smashes van Van Gellecum de« en Van der Lelie troffen doel en ook wa: Vervoort serveerde uitstekend. Het ma werd 6—6. voordat Sigi het juiste ant- hui woord wist te vinden een antwoord da] dat aan duidelijkheid niets te wensen sch overliet; 611. om Gelukkig liet V-V.S.2 de moed niet Ev, zakken. Een prachtige eindsprint, ses waarbij enkele malen bijzonder goed jQii werd aangevallen, was Sigi te mach- dei tig en met 1511 behaalde VV.S.2 aai toch nog de niet meer verwachte over- Pi winning en promoveerde hierdoor To naar de overgangsklasse. da

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 6