Ga eens kijken in de juwelenkis! KINDERSPELLETJES 0pen kriel OBSESS) c&U de rozen bloeien^, WOL is alleen maar WOL als er WOL opstaat ZATERDAG 21 JULI 1962 MET VAKANTIE NAAR DE VELUWE? De eerste kleurende rozen knop is voor ons ieder jaar weer het symbool van de zo mer. En we hebben dit jaar wel oneindig: lang moeten wachten tot het eerste roosje ontloken was. Maar nu vieren we dan toch het rozenfeest en de koningin der bloemen pre senteert zich in al haar schoon heid van vorm en kleur langs hekken en gevels, in vakken en randen. En we willen alles doen om de bloei te verlengen of een tweede bloei te bevorderen. Bij sommige klimrozen gelukt dat helaas niet, want de rode gevelversiering van Paul's Scarlet Climber, die het mees te word toegepast, is slechts van kortstondige aard en we behoeven in de loop van de zo mer niet op een herhaling te rekenen. Bij doorbloeiende klimrozen snijden we direct de uitgebloeide bloemen af, het geen de verdere zomerbloei ten goede komt. Bemesting Trouwens, onze struikrozen controleren we ook dagelijks op uitgebloeide bloemen, die we, met het eerste blad dat er onder zit, wegnemen. Alle ro zen krijgen bovendien ter aan moediging eind juli of uiterlijk begin augustus nog een bemes ting met verse koemest, die in de stad natuurlijk moeilijk te krijgen is. Maar de platteland bewoners kunnen hun rozen in elk geval bemesten met 1 deel verse koemest op 3 delen wa ter. In de stad redden we ons met kunstmestkorrels of spe ciale rozenmest, verkrijgbaar bij een zaadhandel. Daarvan geven we 50 gram per vier kante meter grond. Wie rozen in de tuin heeft zal er ook wat van willen pluk ken voor bezoekers of eigen in terieur. Doet u dit dan vooral met zorg, want neemt u de ge hele stelen weg, dan zal de struik geen zijscheuten meer kunnen maken en snijdt u ze op de duur ,,dood". U neemt de rozen met een scherp mes van de planten af met een schuine snede en laat daarbij minstens een gehéél vijftallig blad zitten. In de oksel kan zich dan weer een nieuwe scheut ontwikkelen. Super Star, de prijsivinnares van 1961 op de internationale rozen- show in het Westbroekpark in Den Haag. Zij paart een zalm oranje kleur aan een sierlijke vorm, groeit en bloeit weelderig en geurt bovendien! Zwamziekte Last van het ,,wit" of meel dauw? Een ware kwaal, die zich meer bij klimrozen tegen een warme gevel voordoet, dan bij vrij staande rozen, waar de wind doorheen kan spelen. U kunt deze zwamziek te bestrijden met een huismid del, namelijk een oplossing van 1 liter water, 20 gram zachte zeep, 10 gram spiritus en 1 gram salicylzuur (ver krijgbaar bij een drogist). Her haling na 8 dagen is altijd ge wenst en zo nodig nogmaals. Er zijn ook uitstekende be strijdingsmiddelen in de han del, stuifpoeders (bloem van zwavel) en spuitzwavel. De groene bladluizen, die zich vooral op de toppen en knopjes vertonen, worden er tevens door bestreden, maar hierbij vooral ook aan de on derkant der bladeren denken. En hoe vaak doen bastaard- rupsen zich niet te goed aan de jonge sappige blaadjes. Met een lindaan-houdend midiel worden ze doeltreffend bestre den, terwijl we natuurlijk ook geregeld de struiken afzoeken en de aanwezige rupsen vernie tigen. Vermijd steeds inade ming van de bestrijdingsmid delen en pas ze toe bij droog, windstil weer. Show Laat echter de kwalen, die de roos bedreigen, ons nooit beletten haar koninklijk uiter lijk te blijven bewonderen! Gun uzelf een vakantie-uitstap je naar de massale rozenbloei in het Westbroekpark in Den Haag, waar de mooiste en nieuwste rozen ter wereld op een internationale show ver enigd zijn. Rozegeur en mane schijn, maar ook de meest gloedvolle en wonderschone kleuren in dit verstopte para dijsje aan de rand van.Sche- veningen! A C. MULLER - IDZERDA van JEANNE WARNERS let is deze zomer niet moeilijk u dit voor te stellen: u brengt vakantiedagen met man en kinderen door op de Veluwe en regent. Natuurlijk wilt u die vakantie dan niet laten ver- i, u wilt deze dagen graag toch tot een feest maken. Hebt zin de druipende bossen in te gaan, dan zult u iets anders rten verzinnen. Hier is dan een idee: neem de trein of de bus of ga in de auto, richting Oosterbeek. dat Oosterbeek staan op verschillende punten smalle witte tot gpdjes, waarop in zwarte letters: Zeemuseum Miramar. Ja, in de hoogste streek van ons land staat een juwelenkist met pronk jakken van de zeebodem en van de warmste stranden ter wereld, >als u dat nergens anders in Nederland kimt tegenkomen! ool Beukenlaan 12 in Oosterbeek: vrouw, met ogen die de bezoe- \nJoitn groot> vochtig, donker huis ker vanuit een vaak plotseling rktpiift zich verschuilt achter een glimlachend gezicht recht aan- dt fi-jchte haag van klimop, die zich kijken. Jeanne Warners, die (ide muren vastklampt. In de vroeger psychologe en criminolo- rtures!'n weer 0611 bordje: Zeemu- ge van beroep was, taxeert haar j_s um Miramar, niet omgeven bezoekers terwijl ze hen naar leiderl0r een vr°hjk zeegroen, maar -.binnen brengt, naar de drie gro- va>or een glanzend, ietwat som- te kamers waarin haar enorme f/. x groen van struiken. collectie zeejuwelen dicht op- een ligt uitgestald. Zij taxeert leMpn AU schild wachten haar mensen, om hen de uitleg leider MIS SCnilQWacnren bij haar coUectie te kunnen ge- •s va,De deur is opzij van het huis, ven die voor hen geschikt is, k -jjii daarachter ligt een gang want ze krijgt kinderen en vol- Jraarin grote opgezette zee- en wassenen, „intellectuelen en min- jrandvogels als schildwachten der-ontwikkelden1", en ze leidt 8ngs de' muur staan opgesteld, hen allemaal zélf rond. Dat En als u zover gekomen bent, haar wijze van vertellen vaak u inmiddels ook de eigena- boeiend is, blijkt wel hieruit, dat esse en conservatrice van het kinderen van een jaar of tien, neseum ontmoet: Jeanne War- twaalf onlangs Iers, een oudere, heeft nieuwe verhalen jeugd met diepe bewondering luistert. In vitrines, staande langs de wand, en liggend, en in hoge muurkasten met tientallen la tjes zijn er de schelpen, grote en heel kleine, in honderden vor men en tientallen kleurschake ringen, van fel-oranje tot grauw- zwart, in tinten die als goud lij ken opgelegd, en in kleuren die als dikke aderen naar de opper vlakte springen. Sommige exemplaren, zoals die uit China en van Nieuw-Gui- nea, heeft ze gekregen. Maar de meeste heeft ze zelf gehaald, vooral van de westkust van Afrika, waarheen ze verscheide ne reizen heeft gemaakt. Met tientallen koffers trok ze erheen. Die koffers waren echter niet gevuld met luxe bagage, want voor zichzelf had ze op die rei zen niet veel nodig. In de koffers gingen de schelpen, oesters, zee- appels en zeekomkommers, edel gesteenten diep uit zee, tanden van potvissen en baleinen van de walvis, de vlijm van de zaagvis, grote kreeften en krabben en nog tientallen andere schatten, terbeekse Eenzaam trok deze bewonde renswaardige vrouw langs eindeloze stranden, met een haar Oos- schepnet waadde ze door de ze© liggen. en alles wat van haar gading was ging in een grote kist, di© ze achter zich aan trok op het onderstel van een oude kinder wagen. Haar levensbehoeften op die trektochten waren miniem, hoe soberder zij leefde, des t« langer kon zij haar verblijf rek ken. Thuis moest alles worden schoongemaakt, geprepareerd en opgezet, voordat het op de zee blauwe zijde in de vitrines werd uitgestald. In het grote huis aan de Beu kenlaan vat zij na iedere reis haar taak al® conservatrice en gids in haar eigen museum weer op. Vooral in dit seizoen is het belangrijk dat ze thuis is. Zoekt zij 's winters met haar collectie door 't hele land scholen, clubs en volksuniversiteiten op om er lezingen te houden, in de zomer maanden komen vele belangstel lenden zelf naar het museum. De onopvallende ligging van het huis brengt de toeristen echter niet „vanzelf' voor de deur. Zij moeten door de kleine borden, of door tips van anderen op het spoor worden gezet. Jeanne War ners' grote wens is: meer be- Binnenkort gaat zij weer op reis. Maar met voordat een andere belangrijke zaak is opgelost. Volgend jaar, op 1 april, is namelijk haar huurcontract voor dit pand afgelopen, en dan moet het worden ontruimd. Daarom is Jeanne Warners niet rustig voordat een nieuw onderkomen voor het museum is verzekerd. Ver scheidene gemeen ten hebben haar al ruimte aangeboden, zijn hoog want vestiging betekent, dat de herberg ge vende gemeente na haar dood het mu seum cadeau krijgt. Op het ogenblik staan op haar lijst je twee gemeenten die in aanmerking komen, een in het oosten en een in het westen van het land, maar de keuze hangt nog van verschillende factoren af. En pas 1 bepaald, gaat Janne Goede spelers beste werkers Goed initiatief van dekenfabrikanten „Met behulp van goede spelers worden de beste werkers aange kweekt", moeten beroemde Griek se wijsgeren hebben opgemerkt. Waaruit zonder meer de conclusie te trekken valt, dat de pedago gische en psychologische waar den van liet kinderspel ook eeu wen geleden al werden onderkend. Mag een lezend kind dan een gelukkig kind heten, een kind dat goed spelen kan belooft dus ook wat voor de toekomst.... Om die toekomst weer los te laten en tot de oudheid terug te keren: kinder spelletjes zoals we die nü nog kennen, zijn soms bijzonder oud nieuws onder de zon. Dat is wel bewezen door vondsten van aller lei kinderspeelgoed bij de opgra vingen, die ook in ons land in dc loop der tijden zijn gedaan. nog ouder dan de weg naar Rome dergeslacht op kindergeslacht zijn al die dingen steeds trouw nage volgd, waarbij het eigenlijk op merkelijk is, dat de steeds nieuw bedachte spelletjes en nieuw speelgoed even snel weer uit de Haalden we zeer recent op Blad-Zij aan, dat nog steeds ka toenen dekens als „zuiver wollen" exemplaren aangeduid konden worden, vandaag het goede be richt over richtlijnen op dit ge bied. Tussen de Nederlandse en Belgische fabrikanten van dekens is namelijk een overeenkomst tot stand gekomen, waarbij zij zich verplichten om bij verkoop van dekens zich, wat de naamsaandui- ding betreft, in Nederland te hou den aan bepaalde afspraken. Die richtlijnen zijn vervat in de ont- werp-regeling voor de naamsaan- duidlng, opgesteld door de Federa tie Nederlandse Wolindustrie. Na kritiek op dit punt door een aan tal instanties in ons land, is het goed dit positieve geluid ook te laten horen en af te drukken. De bovenbedoelde ontwerp-regeling voor Nederland komt er op neer, dat: a. alleen gesproken mag wor den van een geheel wollen, zuive wollen of 100 %wollen deken, wax neer deze ook geheel uit wol vervaardigd, zij het met een t( lerantie van 5 b. een deken een wollen deken genoemd mag worden, wanneer die meer dan 50% wol bevat. In dat geval moet echter het percen tage wol, dat in de deken is ver werkt, worden aangegeven. Ingeval de deken meer dan 15 en minder dan 50% wol bevat, moet worden gesproken van een gemengd wollen deken, bevattende wol. Men mag echter ook spreken van b.v. een rayon-deken met wol c. voor dekens met minder dan 15 wol mag de benaming wol niet worden gebruikt. indruk zouden kunnen wekken als of het betreffende textielprodukt uit wol is vervaardigd, tenzij de benaming wol met in achtname van het gestelde in het boven staande a-b-c'tje eveneens wordt gebruikt. Ook het hanteren van geografische namen, handelsna men of handelsmerken, die mis leidend zouden kunnen werken, is verboden. De fabrikanten van dekens heb ben intussen op de handel een be roep gedaan zich bij de doorver koop eveneens aan de betreffen de richtlijnen te houden. Als de handel dit inderdaad doet (iets dat iedere huisvrouw wel zal ho-. pen) mag worden verwacht dat misleiding niet meer zal voorko men. De dekenindustrie heeft de ze minder juiste aanduidingen al leen maar betreurd. Vandaar dat thans de knoop is doorgehakt, een initiatief, dat zeker ook op andere fronten navolging verdient! Populair Zo moet voetballen door de eeuwen heen wel een van de meest populaire jongensspelle tjes zijn geweest. In het oude Ro me bijvoorbeeld speelden de jon gens met een leren bal, die van buiten met bonte lappen was be plakt en van binnen met paarde- haar gevuld. Griekse jongetjes tolden en hoepelden zoals jongetjes dat vandaag aan ae dag plegen te doen, waarbij de kleinsten een hoepel hadden met klingelende belletjes, ook al iets dat de jaren heeft getrotseerd. Oorlogstuig kenden ze eveneens.... tanks waren er dan wel niet bij, maar met speren, zwaarden en schilden van hout kon je blijk baar even „fijn" spelen. Vliege ren. rchommeion en wippen wa ren in het oude Griekenland te vens bijzonder geliefd. Van kin mode raakten, als gekomen. Recent voorbeeld: de hoela-hoep. Schuylwinckgen Onverwoestbaar daarentegen is nog steeds het verstoppertje-spe len! Van de oudheid af via de middeleeuwen tot misschien juist voor uw huisdeur is het met vuur beoefend. „Schuylwinckgen" of „duyekerken" heette het rondom Zoals u weet, zijn we nu uit. Eerst over, dan uit. Twee keer hoera. De schrijfmachine is mee gegaan, en een brief van een moeder. Ik heb een tafel gevon den om op te tikken en een keu ken om in te koken. Naar buiten hebben we een prachtig uitzicht. En ook naar binnen zijn de al verbrande gezichten van de kin deren een kijkje waard. Nog meer naar binnen: in ons hart, is nu het uitzicht op rust aan de beurt. En zo begin ik dan 's mor gens om 's avonds te eindigen, hier, by de Open Brief, en enke le gedachten van een briefschrijf ster. Vanochtend, toen ik in de keu ken stond, kwam de jongste zoon bij mij staan en zei: „Moe der, waarvoor zijn die bakken?" „Welke?" „Deze hier: Zand, Zeep, Soda." Ik: ,,0 ja, die hebben wij thuis niet, dat is waar, maar de mees te mensen hebben ze hoor, je kunt er groene zeep in doen, zie je wel, (het zat er warempel in ook), en soda (klopte!)"..en hij, met zijn neus bijna in de zand- bus: en hier? en ja, die was leeg. Wat gek, zand. Uit de tijd. Sinds we Vim hebben, knoeit nie mand meer met zand, denk ik, en wat zit er bij de meesten in? Bonnetjes van de thee? Panne spons? Het was moppig hem uit te leggen hoe dat vroeger met die zandbus in z'n werk ging, en me zelf te realiseren hoe snel de tijd gaat. Zelfs de industrie is met Zand achter op de feiten. En nu, van morgen tot avond gekomen, met de brief van een moeder voor me, over uitgaan, en met opzet meegenomen omdat ik het er zo hartgrondig mee eens ben blijf ik de gedachte aan de lege zandbus nog even vast houden. Straks ziet u wel waar- Eerst het verhaal: twee jongens zullen een fietstocht maken door Luxemburg. Ze zijn er oud, en volgens hun ouders ook wijs ge noeg voor. De moeder van de ene jongen (onze briefschrijfster) vindt het prachtig voor haar zoon. Moest hij als oudste van een ge zin van vijf kinderen de vorige jaren met zijn familie mee en deed hij dat met plezier, zij vindt het zo goed voor hem nu eens met een vriend een eigen weg te zoeken. Alles is in orde voor de reis en in prima staat fiets nagekeken, regenspullen, warme sokken, daarvan niets aantrekken, dat het doorgaat. Bij nader inzien vindt zij de jongens nog te jong, het is steeds zo koud, zij ziet be ren op de weg van het sheltertje briefschrijfster mij, en het eten, kortom: troost het u dat hier nog duidelij ker blijkt hoe moeilijk soms de zaken liggen: een zoon van ons zou ook met een vriend mee, en met diens ouders, Skandinavië of Z. Frankrijk, dat wisten ze nog niet toen ze hem in ons aller bij zijn uitnodigden. De invitatie was enigszins „christelijk" geladen, zo van: wij hebben gemeend dat we dat "heeft je moesten mee-vragen, we wil den deze keer eens aan jou den ken. Goed. Zoonlief werkte tegen de klippen op, want hij begreep dat hij wel iets tegenover zo'n reis moest zetten. En gelukkig, ,Heb ik goed gedaan?" vraagt ni?t tevergeefs. Toen, de laatste is toen nog het woord „onchriste lijk" gevallen, maar dat heeft met het verhaal eigenlijk niets ik zeg hartgrondig: en of. Als wij Jan en Piet op reis sturen in goed vertrouwen, dan weten wij langer middag van de lessen op school, met nog een week wachten op de goed uitslag, kwam er een brief van dan vandaag dat wij hen kunnen ten "iet vertrouwen. Niet alleen en wind, maar in alle weer en wind: in gevaren naar lichaam en zieL Anders hadden wij hen er 1 moeten laten kik- sdeeld neefje, jongen met stoor nissen, bleek van de psychiater niet zijn vakantie thuis te mogen doorbrengen (kind was op kost school) en de familie had een be den zij gemeend de jongen te meenemen inplaats van on. Hun verzoek aan ons onze zoon er „in" te laten u doet dat k°men dat zij een moeilijker het niet liefdeloos maar edeler taak op zich nemen immers, zij zullen zelf ook lij den met die lastpost op sleep- zit het dan met de rest opvoeden? Is opvoeden ooit iets moeten anders dan de kinderen Nu kunt u zeggen, (onchristelijk) van me dat ik meer rekening hield met mijn jon gen dan met de angstige moeder die toch ook eerlijk was en heus wel geaarzeld zal hebben ironderstelt het? Dat zorg heb- in om je kind meer waarde heeft dan woord houden. Boven- na een „ja". Dit brengt de fami lie van de briefschrijfster in gro te verlegenheid, immers, ook hun vakantie staat voor de deur en een huisje is gehuurd dat zes personen kan bergen. In een flits dien is er nog woord houden bedenkt de moeder dit tijdens het woord houden volgens de telefoongesprek, de gedachte aan een kampeerbed stelling tussen zijn broertjes in een zomerhuisje, inplaats tussen de heuvels, zeer beslist: telijk. Christen-zijn is echter „daar had u eerder mee moeten totaliteit, is de gehele komen, niet i ik geef toe dat het een I rlijk woord is hier. Want wat niet acceptabel:°zij breken 'bij"aï het edele toch hun woord. kunnen nü Móet het zijn. Anders krijg je terug; we hebben kos- hetzelfde als met de zand-zeep- En daar gaan we weer. We trekken onze daden, hoog of laag gewaardeerd, weer door naar Christen-zijn. Het is altijd het IM. oude kwaad: als bij Christen-zijn de méns op de voorgrond treedt uc waaiuciu. -it- ^ie meent te weten wat goed- 'meer of minder chris- beter-best is. Echter had maar één mens die wijsheid. En Hij zei: „laat uw ja: ja zijn". Bij uitgaan en thuisblijven. zij zegt, m'et ten. Men gaat dus handelingen Christen-zijn. Het haar oudste met „waarderen", hoogstwaarschijn- fiUSS kwaad: als teleur- lijk met eigen maatstaf, i ju naar gelang de waardering valt zijn Bent u genoodzaakt altijd veel boodschappen op uw fiets te vervoeren Dan heeft u wel licht iets aan een tip overj HAKEN ER AAN U koopt, schrijft mevrouw H. van Eersel-van Driel uit Vlaardingen, twee zogenaamde spekhaken, die u wel in een ijzerwinkel kunt krijgen. Ze zijn ongeveer 17 cm lang. Die haken gaan aan weerskanten dwars over de bagagedrager met de punten naar boven. In 't midden ongeveer kunt u nu aan elke kant een boodschap pentas vol met spulletjes op hangen. Ook koffers kunt u op die manier meenemen, 't Is prettiger dan fietstassen, vindt zij. SCHOON ZILVER 'k Weet niet hoeveel mid deltjes we al hebben geftoemd om zilver zónder het gebruik van een poetsmiddel schoon te krijgen en glanzend, 't Laat ste „nieuws" op dit gebied is zilveren bestek of andere voor werpen in een teiltje water te doen. waaraan een middel is toegevoegd, waarmee kunstge bitten worden gereinigd. Schoon in een oogwenk, aldus A. Bouwmeester- uit Voorburg. Meeuwen PLANTEN GIETEN plant kan verdragen. Schuif eens een opengeknipt stukje plastic onder de blaren over de aarde heen en u kunt sproeien naar hartelust. Me vrouw Pronk-Kleywege uit Loosduinen doet het altijd. MET VLEKKENPASTA Als het behang of uw kalk muur boven uw kooktoestel on der de vetspetters is geraakt, kunt u volgens mevrouw Van Oosten uit 's-Gravenzande die nare spatten er met vlekken- pasta uit een tube gemakkelijk uitkrijgen. DE WASLAP ER OVER Mevrouw C. A. N. Venne- hool-Kames uit Rijswijk (Z.H.) heeft er een (goede) gewoonte van gemaakt over het glas van haar foto's en schilderijtjes zo nu en dan de waslap te ha len. (Er mag geen boenwas meer op de lap zitten). Het stof afnemen gaat daarna veel pret tiger. SLEUTELT HIJ Sleutelen man of zonen zelf aan auto, motor, scooter of brommer? En houden ze daar dan hun „nette" overhemden bij aan? Dan zult u heel wat moeten boenen op de manchet ten van de overhemden terwijl colbertjasjes ook wel eens een zwarte veeg zullen oplopen. Mevrouw J. Visser uit Slikker veer raadt u aan zich menige extra wasbeurt te besparen door van oude sokken de bo venstukken af te knippen. Die fungeren dan als mouwbe schermers. NEEM DE PANNELIK „Wij zijn bezig een zolder kamer bewoonbaar te maken. Wij dat zijn mijn man en ik, waarbij ik dan voor de kleine re (snert)karweitjes opdraai", begint een brief uit Rotterdam die overigens niet zo somber verder gaat. De zij van dit echtpaar ontving nu van „ho gerhand" de opdracht maar eens aan het plamuren te gaan. Al plamurend vond deze leze res het daarbij gebruikelijke de zestiende eeuw. In het Vlaams sprak men wel van „coppen comt uit den hoecke" en in Brabant riep de lieve jeugd: „pijpt of ick en soeckt u niet." Poppen ten gemaakt voor Jan en eigen plannen liggen vast, cepteer dit niet." Piets moeder heeft toen ge- mensen, vraagd of Jan er niet in zou kun- beste vrouw nen komen dat zij zo in angst zal enzovoort, n zitten, maar briefschrijfster heeft erniet bij., geantwoord dat Jan er niet ,,in' zal kunnen komen, zeker niet. Er •beweging hier in de keuken: één deel van je leven blijkt te zijn, verjaard. Kijk, zeggen goede kerel, gaat naar de ar woord houden louden is C Mogen we ten slotte de poppen- moeders in alle uithoeken van de wereld niet vergeten. Want het spelen met poppen, het „moeder tje zijn" bestaat zo lang als er meisjes zijn geweest. En of de poppen nu van een brok hout wa ren gemaakt, uit aarde waren ge bakken, uit lappen bestonden of wasbaar haar boven hun plastic gezichtje hadden of hebben... een pop was en is het fijnste speel goed voor de meeste meisjes. In Griekenland was het zelfs zo dat poppen kort voor en na de bruids tijd in een tempel aan de godin Artemis werden gewijd als tast- baair bewijs van een onbezorgde en plezierige meisjesjeugd... Al gebeurt dit alles nu niet meer, dat de jeugd zich door de eeuwen heen op dezelfde manier heeft bezig ge houden en geuit, blijft een feit. Voor ten aanzien van de jeugd sombere - in - de - toekomst - kij kers misschien wel een positief I feit.... 1 Piekerend dacht zij ineens aan haar trouwde keuken-pannelik. Daarna is er zingend verder geplamuurd omdat die panne- lik veel soepeler te hanteren bleek, prettiger vasthield, handiger was om flinke hol ten mee op te vullen, ter wijl er tenslotte het laatste restje plamuur mee uit het schaaltje gevist kon worden. Mocht u dus ook eens een plamuur-opdracht krijgen evenals mevrouw II. D.-A. dan weet u nu hoe u dat kar wei tot een plezierig eind kunt brengen. GOOI 'T NIET WEG Sommige aftershave-lotions zitten in een flesje met een soort kussentje in de opening, waarmee dan de beschoren huid gedept kan worden. De heer R. Buwalda uit Hoge Zwaluwe kwam op het idee zo'n leeg flesje-met-kussentjc voor allerlei plakkarweitjes te gebruiken. As het met water wordt gevuld kunnen er post zegels, bonnen die u bij de winkelier krijgt, enveloppes en andere gegomde zaken hygië nisch mee worden bevochtigd en daarna opgeplakt, GEMAKKELIJK KRUIKJE Wandelen op een koude dag betekent dat voor nog erg jon ge baby's een kruikje in de kinderwagen toch wel aan te raden is. Handig voor dit doel zijn de plastic knijpflessen, waarin afwasmiddclen worden gekocht. Bij het ingebruikne- men van een nieuwe fles, ruilt men de doppen even om. zo- waterdicht geval DESCTIERMER Bij het ophangen van een I metalen droogrek aan de deur, wil de verf van die deur nog s beschadigen. Een stuk- W. Overduin-Rletvcld uit Gies- sendam schoof om de uitein- het rek zo'n stukje

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 15