BON Moeilijke start in Genève Bezuinigingen bij leger VS Engeland niet raadplegen over politieke unie II ilAK VA IB AC Militair bewind in Peru? Geheimzinnige knallen toch is HET ZO Als „Berlijn is opgelost zal veel in orde komen" Motie van wantrouwen kwam stemmen tekort CHEFAROX ULI 196 kDAF-DEMKA •ereenkoim apitaal. oht niet, I het "3 nog een minister I hij zich - prijzen wordt j zijn goel itounnen) van het j ale orgaJ gasbedriji 1 aanpassj svoorzienj ndat het /an ruinj belangrijj >e Pous, lis technij k van pi Id. Hiervi *e afnemj worden I ten aanzi het no« gesteij enslotte) j zal m gespre De Westduitse regering is er te- tevens] Sen dat Engeland wordt toegelaten Voornitot het overleg over een Westeuro- zal drs. I pese politieke unie, uit vrees dat een gasj ^it vertragingen zal opleveren. Eerst moet overeenstemming wor den bereikt over de principes van een dergelijke unie door de zes I huidige leden van de gemeenschap j en daarna kan Engeland worden aningse1"3] toe te treden, het Sdho, Zowel Frankrijk als West-Duitsland derde md hebben zich tot nu toe verzet tegen het ?ozen J. formele verzoek van minister Heath, fleyer en! op 10 april gedaan, om over de ont- «mstig i wikkelingen rond de politieke unie niet alleen ingelicht maar ook geraadpleegd de SOH I te worden. Dit zou premier Macmillan in staat stellen zijn partners van het ssers wat Gemenebest duidelijk te maken welke gekorff souvereinlteit Engeland in een even- i tuele E.P.U. (Europese politieke unie) bij de sla) zal moeten prijsgeven. Amerika heeft maandag maakt met een campagne om op de kos ten van de Amerikaanse strijdkrachten in het buitenland 900 miljoen dollar per jaar te bezuinigen, zonder dat zij aan ge vechtskracht inboeten, Door deze cam pagne zullen geen ontbeteringen ontstaan voor de manschappen en hun familiele- De minister van justitie, mr. Beerman, heeft nu geantwoord op de schriftelijke vragen, die het Tweede-Kamerlid mr. Van Thiel hem op 20 juni had gesteld over de Daf-Demka-affaire. De bewindsman bevestigt de juistheid van de mededelingen, die onlangs op perscon ferenties zijn gedaan. Hij ontkent, dat de berichten afkomstig zijn van informaties, verstrekt door een van de officieren van justitie te Den Haag in een onderhoud te zijnen huize met een verslaggever van het Algemeen Dagblad. De gang van zaken is de volgende geweest. Een verslaggever van het A.D. heeft op 13 juni jl. een der officieren van justitie in Den Haag telefonisch doen weten hem dringend te willen spreken. In verband met de omstandigheid, dat de betrokken officier j gerd worden, zonder dat zy hun^ geen gelegenheid had de verslaggever op het parket te ontvangen, |fi »r heeft het onderhoud op de avond van die dag plaats gevonden in het huis van de officier van justitie. Deze heeft aan de minister van justitie verklaard, dat hij de verslaggever, die bij het onderhoud het voorne men tot de betreffende publikatie te kennen gaf, geen enkele mede deling heeft gedaan, waaruit zou kunnen worden afgeleid, dat tegen de Demka of de Daf een opsporingsonderzoek in voorbereiding of in gang zou zijn, dan wel dat tegen een dezer bedrijven enigerlei verden king van een strafbaar feit zou bestaan. m Verzet van Frankrijk en Duitsland: Men wil het doel o.m. bereiken door middel van een nog experimenteel pro gramma krachtens hetwelk gevechtsgroe pen van het leger ter sterkte van 1.500: korte periodes in Europa gele- ien, zonder dat zij hun vrou- kinderen meenemen. Per soldaat betekent dit een besparing van 1.000 tot, 3.000 dollar per jaar. Volgens het oude systeem mogen man-1 schappen, die 36 maanden naar het bui-1 tenland gaan. hun gezin meenemen. Gaan zij voor 24 maade dan moeten de gezin-1 nen in de Ver Staten achterblijven. >ers i d< j. onjit geven aan een uiteindelijke Britse f toetreding, maar dat Engeland voor- en j0pig alleen op de hoogte gehouden dient i gewaikikf te worden. Hij verklaarde tevens dat het is gedrag^ twijfelachtig is of de door Adenauer en De Gaulle voorgestelde conferentie van regeringsleiders van de Zes in Rome Staf Nei oog op voj Gert) ZEE init ig - Moej Zee. H} plaatselijk ihte beroa Heij-Tuio olasserdaj t 1947) 1956). I EN Nuttig werk is het, geregeld advertenties te lezen Het levert u ongemerkt veel en veel meer op dan de krant kost. Ook hierom kunt u deze krant aanbevelen. U ver dient dan meteen „Dat zit zo". envelop of op kaart geplakt verzenden U kunt noteren als Zelf was ik al abonnee. Voor het aanbrengen van bovenstaande nieuwe abonnee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO Schrijf hier uw eigen naam en adres „Dat zit zo" - een boek boordevol met ongelooflijk handige wenken is niet in de winkel te koop. over een politieke unie wel zal doorgaan met het oog op de onopgeloste verschil len van inzicht. Nederland en België willen de poli tieke unie, zoals bekends laten rusten tot na de Britse toetreding tot de E.E.G. Zij staan welwillend tegenover het Britse verzoek om betrokken te worden in het overleg in de periode, waarin de toe lating van Engeland nog geen feit is. Mr. Luns Italië neemt een tussenstandpunf in. Het bezoek van minister Luns aan Italië moet ook in dit licht worden gezien. Ver wacht wordt dat de Italiaanse leiders minister Luns zullen vragen alsnog zijn instemming tc betuigen met een confe rentie van de Zes in september ter her vatting van het overleg over de E.P.U. Uit betrouwbare bron wordt vernomen dat minister Spaak voor het aanstaande weekeinde een besloten conferentie bij een heeft geroepen ter bespreking van de vraagstukken rondom de E.P.U. Ook Jeam Monnet, de grote voorvechter van de Europese eenmaking, wordt op deze conferentie verwacht, evenals verschei dene Nederlandse „leden van het Euro pese parlement. Zoals bekend wijst ook Spaak de idee van de hand dat de E.E.G. het werktuig moet zijn van de politieke Tsarapkin (Genève) is overgeplaatst De Sowjetrussische onderhandelaar Tsa rapkin, die jarenlang de Sow jetunie op de kernstopconferentie in Genève is ge weest, zal niet naar Genève terugkeren, zo heeft de leider van de Russische dele gatie in Genève, Zorin, gisteren gezegd. Tsarapkin keert terug naar zijn functie van hoofd van de afdeling internationale organisatie aan het ministerie van buiten landse zaken in Moskou. Hierin is niets ongewoons, aldus Zorin. Duitsers gemaand tot spaarzaamheid Bij de besprekingen over de hand- handhaving van de stabiliteit van de Duitse mark hebben de Westduitse minis ter van economische zaken, Erhard, de minister van financiën, Starke, en de pre sident van de Bundesbank, Blessing, gis teren aangedrongen op uiterste spaar zaamheid bij het voeren van de huishou ding van de staat, de deelstaten en de gemeenten. Onder leiding van bondskan selier Adenauer is gedurende bijna vier uur gesproken over de economische en financiële positie van West-Duitsland. Er werden echter geen besluiten genomen, daar de besprekingen zullen worden voortgezet. Ruzie tussen Spaak en Gaitskell ten dele bijgelegd Het meningsverschil tussen Labourleider Gaitskell en de Belgi sche minister van buitenlandse zaken, Paul-Henri Spaak, op de bijeenkomst van de socialistische internationale is gisteren in het slotcommuniqué als volgt opgelost: „De conferentie heeft de kans geschapen voor een openhar tige gedachtenwisseling waardoor mis verstanden uit de weg kunnen worden geruimd". Later werd echter van Belgische socia listische zijde meegedeeld, dat de con ferentie is mislukt ten gevolge van de te sterke nationalistische houding var Engelse afgevaardigden, Gaitskell zelf toonde zich zeer baasd over het voorgevallene. Hij dat er geen sprake van kan zijn dat Engeland gedegradeerd wordt tot een provincie van Europa door tot de E.E.G. toe te treden. Hij kreeg de indruk dat Spaak zo fel gereageerd had, omdat deze niet op de hoogte zou zijn van he' Britse standpunt. Dit deed Gaitskell twij' felen aan de vasthoudendheid van Heath, de officiële Engelse onderhandelaar in Brussel. Gaitskell geloofde dat in Europa de Belgen en Fransen het felst waren, daarna de Italianen en Westduitsers en daarna pas de Nederlanders. Hij was er ten zeerste tegen dan Engeland klakke loos lid van de E.E.G. moest worden. In dat geval zou een mislukken van het overleg voor Engeland verkieslijker zijn. De ontwapeningsconferentie Op de ontwapeningsbesprekin gen in Genève heeft de Russische afgevaardigde Zorin gezegd, dat de Sowjetunie bereid is, zich te bewegen in de richting van de Amerikaanse voorstellen tot ver mindering van de conventionele bewapening en het verminderen van het oorlogsgevaar. De Sowjet unie is ook bereid snelle en be trouwbare verbindingen tussen de regeringshoofden en de secre taris-generaal van de V.N. te leggen en het uitwisselen van militaire missies met de V.S. toe te staan. NIEUW Zorin voegde een nieuw artikel aan het Russische ontwerpverdrag toe. Hierin wordt voorgesteld van het begin van het eerste stadium af, gezamenlijke troepen bewegingen en manoeuvres van twee of meer staten te verbieden, De verdrags partners moeten vooraf mededeling doen van grote militaire bewegingen en oefe ningen van hun nationale legers op nationaal grondgebied. Tussen de ver dragspartners moeten militaire missies worden uitgewisseld en tussen regerings hoofden en met de secretaris-generaal van de V.N, moeten snelle en betrouw bare verbindingen worden gelegd. Deze maatregelen blijven van kracht na het eerste stadium totdat algehele en alge mene ontwapening wordt uitgevoerd, aldus het artike'. NEUTRALEN Op een persconferentie zei Zorin later dat de enige basis waarop de Sowjetunie bereid is een kernstopovereenkomst te sluiten het compromisplan van de acht neutrale landen is, Op de vraag of de Sowjetunie inspectie ter plaatse zal toe staan wanneer het Westen wil afzien van de eis tot het instellen van internatio: nale controleposten in de Sowjetunie, zei Zorin dat Rusland door het aannemen van het neutralistische plan al een compromis gedaan heeft In dit plan verdacht vocval is gebeurd". Een Amerikaanse woordvoerder later dat het nieuwe artikel niet als c Westberlijner klimt over de muur West-Berlijn naar Oost-Berlijn geklom- De enige verklaring die de Westber- lijnse politie voor zijn gedrag weet te geven is, dat de man dronken geweest moet zijn. Zij wees er op dat er geen en kele westelijke bepaling bestaat om de mensen te verhinderen naar de Sowjet- De Westberlijnse politic zag door kij kers dat de man door de vopos werd weggeleid. Of deze verbaasd waren over him vreemde vangst, heeft zij niet ver teld. grote verandering in de Russische hou ding kan worden opgevat De resultaten die door de operatie „Vela" zijn verkregen bewijzen intus sen niet dat het mogelijk is afstand te doen van controleposten en van een systeem van inspectie ter plaatse, om de juiste aard van verdachte verschijn selen vast te stellen, zo heeft een Amerikaanse woordvoerder gezegd. „Het vraagstuk van het stopzetten der kern proeven berust nog steeds op het sluiten n een akkoord waarbij wordt voorzien de noodzakelijke controlemaatregelen. de individuele haarlotion Minister-president Moreyra Paz Soldan van Peru is afgetreden als gevolg van de crisis, die ontstaan is rondom de pre sidentsverkiezingen. Een militair kabinet zou de macht over een of twee dagen overnemen. Moreyra maakte het heengaan van zijn kabinet bekend na een tweede spoed eisende bespreking met president Manuel Prado. Het kabinet zou en bloc ontslag hebben genomen nadat Prado geweigerd had, de uitslag van de presidentsverkie zing van 10 juni te annuleren. De strijd krachten zeggen, dat de uitslag vervalst De militaire leiding moet niets hebben van Kaui Haya de la Torre, de leider van de revolutionaire volksbeweging „Apra", die als overwinnaar uit de ver- kezingen te voorschijn gekomen is. Haya de la Torre kreeg echter niet de vereiste meerderheid eenderde van de stemmen plus een waardoor het con gres op 28 juli een besluit had moeten nemen. De militairen maakten echter bekend, dat zij zijn benoeming door het Congres niet zouden aanvaarden. H AARTAB AC is een individuele haarlotion bestemd voor de persoonlijke verzorging van Uw haar. HAARTABAC bevordert de natuurlijke bloedcirculatie van de hoofdhuid en bestrijdt haaruitval, roosvorming en hoofdjeuk. Regelmatige massage met HAARTABAC geeft U het gewenste resultaat: gezond, levendig en glanzend haar. Oostduitse grenswachten zijn begon- i rondom de kleine Britse enclave Ëiskeller in Oost-Duitsland een derde prikkeldraadafzetting aan te brengen. Er bevinden zich vier huizen van West berlijnse burgers in de enclave en een gebouwtje dat de twaalf Britse militai ren die daar dienst doen als onderko men dient. Het stuk grond is door een 350 meter lang pad met West-Berlijn 950) Van tyd tot tüd kan men in onze streken, van Boulogne tot Delfzijl, doffe knallen horen die met zeer ongelijke tussenruimten op el kaar volgen. Soms duurt het een paar minuten eer de volgende knal wordt waargenomen, soms ook duurt het een half uur. Ook zijn er geval len bekend dat er gemiddeld drie knallen per minuut werden gehoord, of dat de knallen elkaar zo snel op volgden dat zü een aanhoudend dof gebrom veroorzaakten. Onze vissers noemen deze doffe knallen mistpoe- fers, zeepoefers, mlstdoffers, mlst- bonimen, enz.; kortom, er zijn tal van namen bekend voor dit ver schijnsel dat over de hele Noordzee, tot IJsland toe, kan worden waarge nomen en waarvan wordt aangeno men, dat het een zee- of kustver schijnsel is. Toch kunnen deze doffe knallen ook honderden kilometers landinwaarts worden gehoord, waar hij moeilijk Is aan te geven, uit wel ke riohtlng het geluid komt. Echter, niet alleen In onze stre ken worden deze geluiden gehoord maar eveneens in Schotland, Zuld- Italië en Sicilië, in Bengalen bij de monding van de Ganges, in Kongo, Centraal-Amerlka en ook in Indo nesië. Maar nergens treden deze ge heimzinnige knallen waarvan de oorsprong nog onbekend is zo duidelijk en veelvuldig op als In onze streken. Zij worden het meest gehoord in de zomer, vooral in de maand juli, tussen en 4 uur in de 1 middag, voorname lijk op mooie war me dagen, by hoge temperatuur en rustige, onbewolk te, windstille lucht, of by lichte nevel. Gedurende de nacht worden deze mistpoefers nooit ge- Ter verklaring van dit geheimzin nige verschunsel zyn verschillende veronderstellingen opgeworpen. Som migen hebben gedacht aan kleine aardbevingen of verschuivingen In de aardkorst. Afgezien van liet feit, dat dan toch gemakkelijk een corre latie moet zün aan te tonen tussen de seismografische waarnemingen en het optreden van deze mistpoe fers, verzet zich tegen deze veron derstelling he feit, dat de doffe knal len voornamelijk in bepaalde tyden en by bepaalde weersgesteldheden worden waargenomen. Aardbevingen en aardverschuivingen (tenzy deze laatste door sterke regenval worden veroorzaakt) houden zich met der gelijke omstandigheden niet op. Door de meeste onderzoekers wordt aangenomen dat de mistpoe fers in het merendeel van de geval len veroorzaakt worden door een verre donder en dat het overblijven de deel geweten moet worden aan dc knal van ver verwyderd geschut, waarby gewezen wordt op de abnor male hoorbaarheid van geluiden op grote afstand. In gevallen waarin geen onweer, noch schietoefeningen In de nabyheid zyn geconstateerd, zou men zichzelf kunnen geruststel len met de overweging, dat er dan wel ergens anders onweer of schiet oefeningen aan de gang zullen zyn. Maar Gould, die in de Golf van Bengalen de wyde omtrek op deze stoornissen heeft onderzocht, kwam tot de conclusie dat onweer noch ge schut ter verklaring van zyn waar nemingen konden gelden. Voorts is gedacht aan het geluid van de bran ding en wat veel waarschyniyker is aan plotseling opstygende luclit- massa's. Opgelost is de zaak echter nog niet. De bloedrode re- geus en rivieren, die In oude tyden herhaaldelyk aan leiding hebben gegeven tot voorspel lingen aangaande het vergaan van de wereld, zyn echter wèl verklaard kunnen worden. Daarover een volgende keer. (Nadruk verboden.) Chroesjtsjef over Oost-West: Westelijk voorstel echter verworpen Premier Chroesjtsjef blijft de kwëste-Berlijn ,,het grote opsta- kel" vinden op de weg naar ver mindering van de internationale spanning. Als deze kwestie een maal is opgelost dan zullen ook andere vraagstukken, zoals de ontwapening en de kernproeven, tot een oplossing geraken. De Russische premier stelde weder om geen tijdslimiet voor een overeenkomst over Berlijn, maar een vredesverdrag met Oost- Duitsland zou de onherroepelijke consequentie worden van het mislukken van het eventuele overleg. De Russische premier sprak op een bijeenkomst met 14 hoofdredacteuren van Amerikaanse bladen. Een van hen stelde de vraag wat nu de grote wrijf punten tussen Oost en West zijn. On middellijk begon Chroesjtsjef over Berlijn en Duitsland te praten bleef dat 37 minuten doen. Dat de Russen inderdaad grote dacht besteden aan Berlijn, bewijst een nieuwe nota aan de westelijke mogend heden waarin het westelijk voorstel de commandanten der bezettende gendheden in Berlijn te laten onderhan delen over de voortdurende grensinci denten, wordt verworpen. De Russen komen met oude argumenten, dat het Westen, met name de V.S. en de „West duitse revanchisten", verantwoordelijk voor deze schietpartijen. Verder drin- ze weer aan op een terugtrekken alle westelijke troepen uit West-Ber- om Berlijn lot een vrije stad te kun- De reactie in de hoofdsteden in het ™"i'ïgkLew™F dTlemSSmTa'^ri' «"vaardigden hebben zich van verwacht na de rede van Chroesjtsjef op het vredescongres en de „gezaghebbende verklaring" van Tass. In zyn vraaggesprek met dc Ameri kaanse hoofdredacteuren zei Chroesjtsjef Verwacht onder meer, dat de Sowjetunie beschikt over een antl-raket-raket, die „een vlieg in de ruimte" kan treffen. Iiy moest laehen om de suggestie dat de Amerika nen door hun kernproef op grote hoogte een afweermiddel gevonden hadden te gen de Russische wereldraketten: „Onze raketten kunnen niet vernietigd worden", aldus Chroesjtsjef. Hy verklaarde, dat wanneer de V.S. doorgaan met het nemen van proeven en het opslaan en verbeteren van kernwa pens, de Sowjetunie dit ook wel moet doen. Als de Amerikanen daarentegen ophouden en er overeenstemming wordt bereikt over ontwapening en het vernie tigen van kernwapens, dan zal de Sowjet unie ook geen proeven meer nemen. Voldoening Hij zei met voldoening kennis genomen te hebben van het Amerikaanse rapport, nationale opsporingsmiddelen, aldus waarin staat dat de V.S. instrumenten Chroesjtsjef, die er „energiek, maar hebben die ondergrondse kernproevenenigszins vermoeid" uitzag. Een opmer- kunnen waarnemen. Wanneer dit het juis- king over het geheim houden van de te doel dient, kan men hopen dat de V.S. Russische proeven op grote hoogte maak- het ontwerpverdrag tot het staken van te de premier erg kwaad. Deze termino- kernproeven zullen tekenen, met dien logie werd ook uit de officiële tekst ge- verstande dat gebruik gemaakt wordt van I schrapt Ja werd nee TfEN groep Amerikaanse hoofd- *-* redacteuren heeft een on derhoud gehad met premier Chroesjtsjef als onderdeel van hun reis door de Sowjetunie. Op een gegeven ogenblik vroeg de premier: „Bent u op enigerlei wijze beperkt in uw bewegingsvrijheid tijdens uw reis door de Sowjet- Als uit één mond antwoordden de redacteureh: „Ja". Gisteren kregen zij de offi ciële transcriptie van het onder houd in de versie zoals die in de Sowjetunie zal worden gepubli ceerd. Als antwoord op de vraag van Chroesjtsjef staat daarin gegeven: „neen". Ook klagen de journalisten dat hun vragendie zij vooraf hebben opgesteld en bij het on derhoud hebben voorgelezen, onjuist zijn weergegeven. De Gaulle kan verder gaan De stemming in de Nationale vergadering ovet de tegen het „atoombeleid" van De Gaulle gerichte motie van wantrouwen is zoals verwacht werd in het voordeel van de Franse pre sident uitgevallen. Tientallen af- Advertentie Maagklachten? Vormt een genezende laag op de maagwand stemming onthouden, omdat aan vaarding van de motie zou heb ben betekend: ontbinding van de Nationale vergadering en het houden van nieuwe verkiezingen. De motie had 241 stemmen nodig om aangenomen te worden. Zij kreeg er maar 206. En aangezien personen, die zich van stemming onthouden of afwezig zijn, geacht worden vóór de regering te heb ben gestemd, was er voor De Gaulle geen vuiltje aan de lucht. Het uitbrengen van te weinig stemmen op een motie van wantrouwen, die door vier partyen werd ingediend, betekent nog niet, dat de Nationale Vergadering De Gaulle een vertrouwensvotum heeft gekregen. Niettemin is voor het ogenblik de positie van de president en uiteraard ook die van premier Pompidou, weer wat sterker geworden dan zy in de afgelopen weken was. En dat kan dan weer worden uitgelegd als een winstpunt. De stemming kwam na een kraohtdge verdediging van het regeringsbeleid door Pompidou, die betoogde, dat een Frans kernwapen het westerse bondgenootschap sterker zou maken, doordat dc aanwezig heid van kernwapens aan de frontlinies zou worden verzekerd. Verder deelde hy mede dat de Ver- Staten Frankrijk thans als kernmogendheid aanvaarden en dat zU zich slechts bekommeren om de co ördinatie van de Franse kemstrategic met die van Amerika en Engeland. Hij zei, dat de Amerikaanse minister Rusk dit standpunt tijdens diens recente be zoek aan Parijs uiteengezet heeft. Als gevolg van de stemming van van nacht werd de aanvullende begroting, waarbij o.m. gelden gevraagd werden voor de bouw van een fabriek voor het afscheiden van isotopen in Pierrelatte, aangenomen. Maandagavond is in Miers, nabij de anse stad Oviedo, op een overweg trein in botsing gekomen met een stadsbus. Veertig buspassagiers werden gewond, van wie enkelen ernstig. Jjh een. hij, D president van de Schotse orde van advo caten, Neil Watson, is van mening dat advoca ten hun diensten zouden moeten adverteren, om dat nog steeds zeer veel mensen niet beseffen hoe zij geholpen kunnen wor den door diensten van goede advocaten. De eni ge moeilijkheid is dat hel een beetje vreemd lijkt wanneer advocaten met zichzelf gaan leuren. I Op de berg Oquilonc di Perticara in de Italiaanse provincie Pesaro is een romaansc kerk uit het jaar duizend ontdekt. Dc kerk is nog bijna geheel I Ook in België is er dil weekeinde veel regen ge vallen Op verscheidene plaatsen leverde dit weer het gebruikelijke schouw spel op van ondergelopen tunnels, straten en kel ders. Minder gebruike lijk was het tafereel in de Antwerpse voorstad Merksem, waar vissen uit de overgelopen vij vers „op straat" zwom- logen werd blootgelegd, blijkt tc leiden naar een paleis dat waarschijnlijk stamt uit de zesde of ze vende eeuw en dat een van de belangrijkste overblijfselen van de Toltekencultuur lijkt te zijn die men ooit heefl gevonden. De archeolo gen nemen aan dat deze vondst het begin is van de ontdekking van een hele nieuwe serie palci zen en tempels in een gebied dat tot voor korl als uitgeput werd be schouwd. De prijzen van polshor loges en een aantal tex- üelprodukten in Roeme nië zijn gisteren aanzien lijk verlaagd. De verla gingen variëren van 15 tot 47 procent. I Oostenrijkse boeren heb- hebbcn gisteren dc hoofdwegen in Oosten rijk met honderden trac toren geblokkeerd uit protest tegen onlangs in gevoerde prijsverhogin gen in de industrie. Hier door kunnen de Iand- bouwprodukten niet con curreren met di*» van de landen van de E.E.G., zo zeggen zij.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5