modelwoning aS In Kaagweek wordt nog veel strijd verwacht Bezoek, onze TAVV (Ter Aar) dankbaar maar nog niet voldaan Geslaagd feest van Algemeen Belang te Benthuizen zijn voltooid Ook al aan de sigaar? NIEUWE LEFDSCHE COURANT DINSDAG 17 JULI 1962 Hollandse Regenboogzeilers lebben in de teamwedstrijd Holland- friesland, die traditiegetrouw i; roorsprong op de tweede dag weten |e vergroten. Wederom fungeerde ir. f de Paulus. stads- 1 Hen zij lax be- lus het on va n niet te .s moet Paulus wordt gehouden, hun nd aan r ntsnap- lig van l Bakker als koplope: aP^s Hollandse team, van welke taak hij m in tich bijzonder goed kweet. In het ','jr0C iegin van de wedstrijd lagen zijn leamgenoten, F. P. Bos en A. Ge- middel kuis, in tweede positie, waarmee de 6 ea" Hollanders een sterk overwicht op »un tegenstanders hadden. Later zag ^lberda echter kans de gesloten Hol landse formatie te doorbreken om ils derde te finishen, achter ir. Bak ker en Gebuis. Bij het ronden van een der merk- 0 iekens, met J. de Wilde aan de binnen- l--g fant, kwamen de jachten van De Wilde ULC (Friesiandl en Van der Velde (Hol land) met elkaar in aanraking. Naar lanleiding van dit voorval trok Van Jer Velde zich terug, hetgeen van na- gïelige invloed was op de puntenwinst Ier Hollanders. Niettemin konden de Hollanders hun voorsprong nog uitbrei- len met 4.1 punt, waardoor deze thans Tapport f5-2 Punt bedraagt; 62.2 punt voor ie en in Bolland tegen 47 punten voor Friesland, ïppij in In de soloklasse ging maandag beide :chrifte- keren de overwinning naar een Engels- kon on-r Uan jn de ochtendrace zegevierde na /as dat Èen jejje strijd Jack Holt, de ontwerper n 1 De favoriet in de solo's, Alec Stone, er mee ghig in het begin van de wedstrijd ;f stand- poorop, gevolgd door mejTyler en dat het {lolt. In de volgende ronde kwam Holt tchter onweerstaanbaar opzetten. In de liddagrace revancheerde Stone zich. 'el lag in de tweede ronde de Neder- der Schakenbos nog op kop, onmid- lellijk gevolgd door Allen, de Hage- taar Fock, mej. Tyler en Stone, maar Agenda voor Leiden ïiïth en Den Haag gerefor- 'erdeelt. Dinsdag Prediker. 8 uur; Volle Evangelie Zen- r.g, evang. J Maasbach Den Haag. Kurzaal, 8.15 uur: Jolistenensemlble van het Residentie rkest o.l.v. Eiie Poslavsky Kurhauspaviljoen. 8.30 uur: Max Tall- ur en Heintje Dsvide. jde als jpreking jrwoude rkeraad de zaak gig ge- iderzoek iite. Avond- Beegtenmarkt. n 45 uur: Openluchtsa- nenkomst Volle Evangelie Zending. Oegstgeest, Raadhuis, 7.30 uur: lemeenteraad Den Haag. Kurzaal. 815 uur: lesidentie Orkest o.l.v. Dean Dixon. so- st: Hans Richter-Haaser, piano. Goede Vrijdagkerk. Bezuidenhoutseweg II., 8.15 uur: Jan Schmitz en Nico v. d. Icoven, orgel Kurhauspaviljoen, 8.30 uur: Max Tail- ur en Heintje Davids. Donderdag Den Haag, Kurzaal. 8.15 uur: jMarcel Marceau. pantomimes. Evangelisch Lutherse Kerk, Lutherse piTgwal 7. 8 uur; Feike Asma. orgel Kurhauspaviljoen, 8.30 uur: Max Tail- jleur en Heintje Davids. Vrijdag Garerunarkt. 3 uur: Vertrek K. en O- lexcursle naar Deltawerken Zoeterwoudseweg 23a, 355 uur: Rr eeptie t.g.v. opening automobielbedri Van der Velde. Den Haag, Kurzaal, 8,15 uur; Residentie Orkest o.l.v. Dean Dixon. so list: Hans Richter-Haaser, plano. Diligentia. 8 uur: Wim Kan met ,,Her- Houtrusfckerk. Houtrustweg 3. 8.15 uur Prof Hans Klotz, Keulen, orgel. Leiderdorp, Herv. kerk, 8.15 uur: Orgelconcert Addie de Jong. Zaterdag Pieterskerk. uur: The Michigan Cho ral o.l.v. Le9ter Mc Coy. Rijksmuseum voor Volkenkunde. 10 uur: K. en O.-rondleiding op tentoonstel ling ,.Naar wijder horizon" Den Haag, Kurzaal, 815 uur: Marcel Marceau, pantomimes. Films Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur) Blue Hawaii (ai.). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): One, two, three (a.l.). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Dolken en degens (14 j.); donderdag cyclus: Een meisje in duizend gevaren (18 j). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Onder ver denking van zedenmisdrijf (18 j). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Morgen ben ik rijk (a.l.). Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Zweedse meisjes in Parijs (18 j.). Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Herdingh en Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502. De dienst van apo theek R, van Breest Smallenburg te Lei derdorp wordt eveneens waargenomen door apotheek Herdingh en Blanken. Tentoonstellingen Rijksmuseum van Ouaneden, Glas ln de Oudheid (tot 19 augustus) Museum Volkenkunde: jubileumten toonstelling „Naar wijder horizon" (tot I oktober). in de laatste ronde kon Schakenbo6 zich niet in zijn leidende positie hand haven. Stone nam de leiding over en behaalde een mooie overwinning. Scha kenbos profiteerde van het kapseizen van Allen op dat moment lag de Brit in tweede positie door de twee de plaats voor zich op te eisen. Ondanks zijn tegenslag finishte Allen nog als Bij de start in de open Regenboog- wedstrijd werd ir. Bakker teruggeroe pen wegens te vroeg vertrekken. Krijn Tol nam de leiding vóór John Hofland. A. Gebuis. J. Alberda en mr. A. v. d. Werf. Kruisend slaagde Hofland erin. de leiding van Tol over te nemen om deze niet meer af te staan. Tol hand haafde zich in tweede positie, ondanks het felle duel. dat de Friezen Alberda en Van der Werf achter hem uitvochten met als inzet de derde plaats. Mr. Van der Werf lag bij het aanlopen van de finishlijn twee meter voor Alberda en in deze positie gingen zij ook door de In de Flying Dutchmanklasse be haalde Blok zijn tweede overwinning in een overigens zwak veld, terwijl in de Valkenklasse Egon Rolf v. d. Baumen zijn voornaamste concurrent, H. Kirke- nier, niet kon bedwingen. Met elk een overwinning en een tweede plaats zal lussen Rolf v. d. Baumen en Kirkenier de strijd in de komende dagen nog hoog In de Finnjollenklasse woedde lange tijd een felle strijd tussen Wim Maarse, J. C. de Winkel, beiden in een plastic finnjol, en Koos de Jong in een conven tionele houten boot. Wat Koos de Jong met zijn enorme ervaring en zijn wed- strijdinzicht ook deed, plastic bleek hier superieur. Achter Maarse en De Winkel ging De Jong als derde door de finish. Ook in deze klasse is de strijd nog geheel open. Regelrecht op de hoofdprijs af gaan A. E. Dudok van Heel jr. in de Flying Juniorklasse en Bouw van Wijk in de Vrijheidsklasse. De enige Belgische deelnemer in deze Kaagweek, W. Wittoeck. is goed op weg om de hoofdprijs in de Vaurienklasse in te palmen. Hij eindigde in de tweede race als eerste, waardoor hij de leiding in het klassement nam. Uitslagen De eindstand werd: 1 G. A. Bakker, Holland, 2 A, Gebuis, Holland, 3 J. Al berda, Friesland, 4 F. P. Bos, Holland, 5 H. de Vries, Friesland, 6 A. v. d. Werf, Friesland, 7 J. de Wilde. Friesland, 8 K. J. Tol, Holland. 9 H. Rofekamp, Friesland. Valkenklasse B: 1 M. J. M. du Trie. Leiden, 2 A. J. Wolters, Warmond. 3 E. E. Th. Kolff v. OosterWijk, Warmond. 4 L. H. Hahn, Vlaardingen, 5 A. du Prie. Bovenkerk. 12 m2 klasse: 1 W. Gruys, Koog a/d Zaan. 2 C. A. Seret, Den Haag, 3 K. v Muyden, Rotterdam, 4 W. Guldemond. Leiden. Finnjollenklasse B: 1 R. Kachgelland, Rotterdam, 2 R. van Ry, Leiden, 3 R. v. d. Horst, Den Haag. 4 J. Swart, Vin- keveen, 5 J. de Nie, Kaagdorp. Vrijheidsklasse A: 1 B. van Wijk Woubrugge, 2 Gebr Korswagen, Koude kerk, 3 E. v. Baaren, Haarlem, 4 M. Molenaar, Westzaan, 5 J. F. Tigchelaar. Reeuwijk. 16 m.2 Streepklasse B: 1 P. K Kaan. 2 J. C. v. Dijk, Zwolle, 3 A. G. Goossen. Den Haag, 4 Mej. M. v. Mierlo, Amstel veen, 5 R. v. d. Bosch, Rotterdam. In de soloklasse, waarin de Engelsen met Jack Holt als importeur feitelijk de doorslag geven, hebben de Hollanders zich zeker niet slecht geweerd. Uitslag maandagmorgen: 1 Jack Holt. Londen. 2 A. Stone, Engeland, 3 H Cater, Engeland, 4 Miss S. Tyler, Enge- Maandagmiddag: 1 A. Stone, Engeland. 2 Th. Schakenbos, Warmond, 3 T. Allen, Engeland, 4 B. C. Fock, Den Haag. Pampusklasse A: IJ. 'Greevelink. Rijswijk, 2 L. 'J. A. de Wit, Rijswijk, 3 E. A. Labouchere, Den Haag, 4 F. Kat, Abcoude, 5 P. J. Zaayer, Den Haag. Vaurienklasse: 1 W. Wittoeck, Deurne, 2 A. J. Sarabèr, Den Helder, 3 P. v. Toen, Capelle a/d IJssel, 4 mej. E. Sie- verts, Zaandam. 5 G. A. Ploeg. Rotter dam. 12-Voetsjollenklasse A\ 1 P. J. M. Bul- ters, Heemstede, 2 mej. M. L. R. Bootz. Kortenhoef. 3 F. H. M. Daniels, Leid- schendam, 4 M. C. v. d. Spek, Rotter dam, 5 mej. M. van Splunter, Velsen. Flying Dutchmanklasse: 1 H. C. Blok. Scheveningen, 2 C. Snijders, Amster dam, 3 F. A. M. ten Herkei, Utrecht, 4 F. H. Imhoff, Scheveningen. 5 O. G Steegstra, Amsterdam. Valkenklasse A. 1 H. Kirkenier, Heiloo, 2 E. Rolf v. d. Baumen. Den Haag, 3 R. van Dijk, Hilversum, 4 N. Both, Gouda. 5 J. F. Klazinga, Hardenberg. Regenboogklasse. 1 J. Hofland. Rotter dam, 2 K. J. Tol, Rotterdam. 3 mr. A. v. d. Werf. Sneek, 4 J. Alberda. Sneek. 5 C. W. Kist, Rotterdam. Finnjollenklasse A: 1 W. H. Maarse, Aalsmeer, 2 J. C. de Winkel, Rotterdam, 3 J. H. H. J. de Jong, Rotterdam, 4 A. de Vries, Rotterdam. 5 G. J. Leverland. Den Haag. Olympiajollenklasse: 1 C. A. A Vis ser, Rotterdam, 2 N. J, Keyzer, Maas land, 3 J. P, Loogman. De Kaag, 4 E. W. v. Roessel, Amsterdam. 5 F. W. v. Meizen, Aalsmeer. 16 m. Streepklasse A: 1 J. Blonk. Rijs wijk, 2 H. v. d. Kooy, Den Haag, 3 J. P. v. Dijk, Leiden, 4 J. de Ruyter, Capelle a/d IJssel, 5 J. Visser, 's-Graveland. Schakelklasse: 1 R. v. Tetteroo. Lei den, 2 J. P. Metselaar, Nederhorst. 3 M de Ruyter, Roermond. Flying Juniorenklasse A: IA. E. Dudok van Heel, Bussum, 2 H. E. Tim mermans, Wassenaar, 3 mej. A. Vun- derink. Loosdrecht, 4 Ed H. Swarts, Wassenaar. Sla-nklasse A: 1 B. R. de Vries, Uit hoorn. 2 J. O. v. d. Pijl, Utrecht. 3 I v. d. Waal, Rotterdam, 4 R. G. Smits- huysen, Vinkeveen, 5 R. Ketelaar, Am sterdam. Jeugdklasse A: 1 W. Klomp, Voor burg, 2 K. Nater, Warmond, 3 P. L. Bon. Aalsmeer, 4 B. Ouwerkerk, Oegst geest, 5 J. M. de Bruyne, Leiderdorp. Onvoorzichtigheid op de weg Steeds weer blijkt ook ter zitting van het Leidse kantongerecht dat vele be stuurders van motorrijtuigen niet de no dige voorzichtigheid in acht nemen. Een 63-jarige Hagenaar had met een auto gereden op de provinciale weg te Katwijk. Toen hij een voor hem rijdende auto wilde passeren, kwam hij op de linker weghelft op het moment dat uit die richting een auto naderde. Bij het remmen kantelde zijn auto. De man ver klaarde, dat zyn snelheid bij het passe ren ongeveer 75 kilometer per uur be droeg. Voor hem reden twee auto's en een motor. Toen hij in de veronderstel ling verkeerde dat ook een voor nem rijdende auto naar links wilde gaan, remde hij om weer achter aan te sluiten, maar blokkerde de wielen van zijn wa gen. Omtrent de oorzaak hiervan kon hii niets mededelen. De man van de tegenligger had do snelheid geschat op 100 kilometer. De officier noemde dit een onverant woorde inhaalmanoeuvre en eiste f 75. of 15 dagen hechtenis. De kantonrechter legde f 100,boete op of 20 dagen hechtenis. Een 23-jarige Goudse automobiliste had met een personenauto op de Lange- laan te Noordwij kerhout gereden. Toen zij het voorrangskruispunt Gooweg na derde, was zij, zonder op' de verkeers borden te letten, met onverminderde snelheid het kruispunt opgereden. Hoe wel een op de Gooweg rijdende auto bestuurder uit alle macht remde, geluk te het niet een botsing te voorkomen. De wagen van de Goudse kwam in de berm terecht. De juffrouw verklaarde geen wegkruising en geen verkeersbor den te hebben gezien. Daar de officier van justitie ook deze overtreding onder de ernstige feiten rangschikte, werd de eis tegen haar f 100,of 20 dagen hechtenis. Het vonnis werd conform de eis. Bestuurswisseling Op 13 juli had de bestuurswisseling plaats van de „Katholieke Stichting voor Geestelijke Gezondheidszorg voor Lei den en Omgeving", welke Stichting het beheer voert voor het R.-K. Medisch- Opvoedkundig Bureau, Hooglandse Kerkgracht 32. Het nieuwe bestuur is als volgt gefor meerd: prof. dr. A. Chorus, voorzitter: drs, H. C. M. Siebers, secretaris: leden: dr. L. M. van Dijk, mr. J. O. de Lange en mr. dr. J. van der Poel. Veilingovericht Ter Aar Tomaten maakten rake prijsval mee Dc aanvoer van snijbonen uit de kas sen begint af te nemen; er zijn er niet zoveel geweest als vorig jaar en de prüf was maar middelmatig. De export heeft ook maar matig „getrokken". Verreweg de grootste helft ging naar de binnen landse markt en die kon het wat kalm aan doen. Ook de afgelopen week wt de aanvoer niet zo groot; wel was c handel vlot en de prijs behoorlijk. De peulentijd begint ook af te 1< pen; er zijn er nog steeds in allerlei kwaliteit en de handel blijft zeer traag, zodat de prijs hoog blijft. Dit artikel is al weken erg duur. Een produkt de fijne tafel! Doperwten zijn er minder als andere jaren; toch wil de handel ze wel graag afnemen, zodat de prijs op een goed peil is gebleven. Capdoppers zijn er ook minder dan andere jaren; de tuinders hebben zich meer toegelegd op de teelt van blauw schokkers. De prijs is goed en de kwalf- teit eveneens. De afgelopen week was wel een tuin bonen week; flinke aanvoeren moesten worden verkocht .hoewel een deel de aanvoer reeds vooraf is gecontrac teerd tegen een vastgestelde prijs. Dc fabrieken willen ook mee eten vrije deel en door deze druk blijft de prijs goed op peil. De komende wee* zullen er weer veel komen, want d< oogst is in volle gang. Veel aardbeien Tomaten maakten in het eind week een prijsval mee, die nogal raak was; de handel voor het buitenland minder en ook het binnenland had honger niet. De kwaliteit blijft steeds goed. Komkommers zijn weggezakt tot vlak bij de minimumprijs. De exporthandel was erg flauw en het binnenland toonde weinig interesse. De groot aantal leden welkom heten. In zün openingswoord constateerde hü met vreugde, dat de verhouding tussen de leden zeer goed is. Naar zijn mening moest het echter mogelijk zijn betere resultaten ln de competitie te behalen als alle spelers nog meer voor hun sport zouden over hebben. Dank bracht de heer Verzaal aan alle medewerkers die hun vrije tijd aan TAVV beschikbaar hebben gesteld. Zon der deze mensen zou een voetbalclub niet kunnen draaien. Bijzondere waar dering had de voorzitter voor de heer P. de Brave, die zoveel werk op het, terrein doet. Met voldoening noemde spreker het verschijnen van het clubblad De agenda werd vlot afgewerkt. De exploitatierekening sluit met een batig saldo. Het bestuur stelde des ondanks voor de contributie met 10 cent per week te verhogen. De leden konden dit accepteren. De aftredende bestuursleden, de heren C. v. d. Haven, B. van Rossenberg en H. Jansen, werden bij acclamatie herkozen. De voorzitter deelde mede, dat plannen werden beraamd voor een trip naar Duitsland. Voor de competitie worden 3 senioren-, 2 junioren- en 1 adspiranten- elftal opgegeven. De voorzitter ontving van de aanvoer ders een gelukwens en geschenken voor zijn 12%-jarig huwelijksfeest. De heer P. de Brave kreeg een attentie voor het onderhoud van het terrein. De voorzitter verzocht de leden trouw de training te bezoeken. kwaliteit blijft goed en de aanvoer wordt kleiner Schaars aangevoerde augurken bren gen een goede Driis op. Ook rabarber blijft best betaald door een kleine aan voer. Andijvie is weer helemaal uit de put gekomen en brengt nu weer een beste prijs op. ondanks het feit. dat de kwaliteit niet eens zo best is. Spitskool doet ook goed mee tegen een goede prijs. Postelein kan duur worden genoemd. Ook hiervan is de kwaliteit niet zo goed en de aanvoer is niet groot. Bloemkool doet het weer best; de prijs is hoog en de handel vlug. De kwa liteit is over het algemeen behoorlijk. BosDeen en waspeen zijn maar matig gevraagd: de kwaliteit is niet zo goed als enkele weken terug. Boskroten en bn^-'-n gaan vlot tegen een behoorlijke prijs. De aanvoer van aardbeien is groter dan vorig jaar; de kwaliteit is behoor lijk evenals de prijs. Hengelwedstrjjd De hengelsportvereniging De Brasem hield een viswedstrijd voor leden, waar aan door 27 personen werd deelgenomen. Gevist werd vanaf het Kerkpad in dp Langeraarseplassen. De vis beet deze morgen goed, want niet minder dan 247 stuks werden gevangen door 26 personen, een deelnemer zag geen kans een visie aan de haak te slaan. 1. M. Roggeveen, Alphen a. d. Rijn, 84 punteh; 2. Jac. Rietveld. Nieuwveen, 64 pnt; 3. D. van Leeuwen, Alphen a.d. Riin 56 pnt; 4. D. Zirkzee, Alphen a.d. Rijn, 32 pnt; 5. J. van Amsterdam, Alphen a.d. Rijn, 31 pnt; 6. H. de Vos, Alphen a.d. Rijn, 24 pnt; 7. G, J. Wijzenbroek, Ter Aar, 24 pnt; 8. H. Verkerk, Nieuwveen 24 pnt; 9. A. v. d. Haven, Ter Aar, 22 pnt; 10. M. Rietveld, Woubrugge, 21 pnt; 11. J. v. d. Haven. Ter Aar, 19 pnt; 12. D. J. Verschuur, Alnhen a.d. Rijn, 18 pnt en 13. G. Verkerk. Uithoorn, 15 pnt. Benoeming In de plaats van de plotseling overle den heer A. W. v. d. Hoorn is thans tot tijdelijk hoofd van de r.k. school in Langeraar benoemd de heer J. Zwirs, alhier. De heer Zwirs is in onze plaats geboren en na zijn studie direct aan deze school benoemd tot onderwijzer. Reeds vroeg werd aandacht besteed aan het gouden jubileum van de bouwvereniging „Algemeen Belang" te Benthuizen, toen zaterdag de bewoners van de huizen der corporatie een krentenbrood kregen aan geboden. Dit feit werd gistermiddag in een bijeenkomst van genodigden en 's avonds tijdens een buitengewone ledenvergadering officieel herdacht in de bovenzaal van café A. van Staalduinen. De voorzitter der corporatie, de heer P. de Vrij Mzn., opende de bijeenkomst met een woord van welkom. In de zomer van 1912 was men ge- dwowgian over het tekort ®an arbeiders woningen te spreken. Op deze eerste be spreking, op iimrtiiaibief van de haren J. van den Berg, S. ven Gaaien en Jac. Vreugden hil. wanen 32 personen aanwe zig. Er woonden in Benthuizen gezinnen in schuren en krotten. Een gevolg was dat gezinnen zich in andere gemeenten gingen vestigen. Zo werd de bouwvereniging „Alge meen Belang" opgenichlt met als doel: a) de beschikking te verkrijgen over gebouwde eigendommen, alsmede over ongebouwde eigendommen en d'ie, zo modlig, te vervreemden onder bepaald» voorwaarden; b) hechte, gezonde en uit zedelijk oogpunt goede woningen te stichten op grond, wdlike haar in eigen dom toebehoort of bij haar krachtens recht van erfpacht of opstal in bezit is; c) gebouwen, welke haar in eigen dom toebehoren en voor woningen be stemd zijn of bestemd kunnen worden, te verbeteren of, zo nodiiig, atf te breken: d) de aldus gestichte of in eigendom verkregen en verbeterde woningen te verhuren. Hierna gaf de heer De Vrij een be schouwing over de totstandkoming van de plannen I tot en met VIII. De bouwvereniging „Algemeen Be lang" heeft haar gouden jubileum be reikt, en. zo ging de heer De Vrij verder, ALPHEM AAM DEM RIJM Geslaagd Van de modevakschool van mevrouw N. C. v. d. Veer-Snel zijn geslaagd voor akte K mej. Bruins Slot te Alphen a.d. Rijn; voor costumière: Christien Vis en Cornelia M. Kwakernaak te Alphen aan den Rijn; Leny Theuns, Ter Aar; Annie van Leeuwen, Aarlanderveen; Riet Kuijf. Nieuwkoop en Mieneke Hartman, Hazers. woude; voor het examen lingerie slaagde: Dini van Schagen, Rijnsaterwoude; Cor- ry Droog, Nieuwveen en Maartje de Bleker, Ter Aar. HA7ERSWOT1DE Evangelisatie Donderdag kwart voor 8 spreekt in Het oude Raadhuis voor de evangelisa tiekring de heer Th. Dikkes te Leiden over „Stromen van zegen". Opbrengst De collecte in het dorp voor de chr. blindentehuizen heeft f 205 opgebracht. ZOEKT U EEN SCHOORSTEEN- KLOK, WANDKLOK of WEKKER V. d. WATER HAARLEMMERSTRAAT 207 heeft het. De beste merken. JUNGHANS, KIENZLE, MAUTHE Alphen aan den Rijn Voorbereidingen Vakantiespel JN GEBOUW „Bethel" te Alphen aan den Rijn hebben de groepsleiders en leidsters voor het „Vakantiespel 1962" gisteravond instructies ontvan gen voor de week van 6 tot en met 10 augustus. Ongeveer twaalfhonderd kinderen, leerlingen van de lagere scholen in de leeftijd van 8-12 jaar, zul len die dagen door de Stichting „Vakantiespel" weer op een prettige ma nier bezig worden gehouden. Maandenlang is men al weer bezig met de voorbereidingen en we menen, dat het viertal dat gisteravond aanwezig was, nl. mejuffrouw G. Spreij, en de heren C. Geerlof, F. M. Ponsioen en J. Verleng wel het grootste deel van de organisatie voor hun rekening heb ben genomen. Overigens vertelde de heer Verleng ons gisteravond, dat het bestuur best te spreken is over de medewerking. Het bedrijfsleven bracht weer een bedrag, gelijk aan dat van vorig jaar, bijeen, zo dat men de kinderen weer het een en ander kan aanbieden in die week. Ook is men zeer dankbaar, dat het vraagstuk van de groepsleiding dit jaar zo vlot is opgelost. Niet minder dan tachtig meisjes en jongens heeft men steeds nodig. Ze gaven zich ditmaal vlot od: verscheidenen van hen waren ook vorig jaar van de partij. Bij „Vakantio- spel" verdienen ze niets, ze delen hoog stens mee met een ijsje enz. En aan het einde van de vijfde dag zijn ze „bekaf" Maar terwijl ze in die week bij diverse bedrijven een aardige cent zouden kun- verdienen. zetten ze zich in om de schooljeugd een prettige week te bezor- Programma Het programma luidt: Maandag 6 augustus: 's morgens kin derkennis op het IJsbaanterrein, waar de groepen bij de verschillende attracties weer kaartjes kunnen verdienen; 's mid dags is er een ontspanningsbijeenkomst voor allen in de kantine van de Baronie. Dinsdag 7 augustus: 's morgens Veilig- verkeersspel; 's middags film in het Nutsgebouw. in twee groepen eerst Nabij en Gouwsluis en twee uur later Technische school en Bethel. Woensdag 8 augustus: 's morgens gan zenbordspel voor allen; 's middags voor de jongens viswedstrijd in het Aarka naal en voor de meisjes etalagewedstrijd. Donderdag 9 augustus: 's morgens voor de groepen Bethel en Techn. school in „Nabij" optreden van Pipo de clown en speurtocht; 's middags het programma in omgekeerde volgorde. Vrijdag 10 augustus: 's morgens auto- steprace bij het Raadhuis en oplaten van ballonnen; 's middags vrij; 's avonds kampvuur en lampionoptocht. Het is dus weer een veelbelovend pro gramma. Er zal dit jaar scherp op wor den gelet dat de kinderen hun kaartjes dragen, opdat men bij bepaalde evene menten geen „insluipers" heeft. zij voelt zich nog vol vitaliteit. Eind 1962 zullen er vermoed'el ijk 71 wonin gen in exploltaltie zijn. Hel aamteH nood gevallen is nog aanzienlijk. Daarnaast is sanening noodzakelijk. Als werke lijk op brede medewerking kan worden gerekend, zal de volkshuisvesting ln Benthuizen, waarvoor de bouwvereni ging „Algemeen Belang" zich ook ln de komende Jaren graag volledig inzet, een goede toekomst tegemoetgamn. Een sociale taak bij uitnemendheid is de bouw van woningen ten behoeve van minder draagkrachtige» Gelukwensen De eerste spreker die zijn gelukwen sen aanbood, was de heer P. D. Ver- heeke, die dc minister van volkshuls- vesting en bouwnijverheid vertegen woordigde. Aan de bouwvereniging „Algemeen Belang" kunnen veel zus terverenigingen in den lande een voor beeld nemen, zei hij. Het zün juist de kleine bouwverenigingen, die weinig mogelijkheid tot ontplooiing hebben Hem was opgevallen, dat het bestuur niet met de problemen begint, maar steeds eerst de mogelijkheden bestu deert. Het is verheugend, dat de bouw vereniging een gemeentebestuur heeft getroffen, dat een open oog heeft voor dc moeilijkheden. De heer A. Goossen uit Delft, voor zitter van d'e afd. Zuid-Holland ran de Nationale Woningraad, vond het type rend. dat in een kleine gemeente als Benthuizen reeds ln de Jaren na d© eeuwwisseling de schreeuw ran de wo ningnood wend gehoord. Vele grotere gemeenten volgd'en pas jaren later Burgemeester J. J. Steen bakker zei namens B. en W. en de gemeenteraad, dat er op het gebied van de volkshuis vesting in Benthuizen nog veel te doen is. Hij sprak de wens uit. dat de geest drift, die het bestuur altijd eigen is geweest, bewaard mag blijven De heer W. Slootweg, voorzitter van de woningbouwvereniging „Volksbelang" te Hazenswoudevestigde de aandacht op de persoon van wijlen de heer Jac Vreu'gdenhil, die in Benthuizen een der initiatiefnemers is geweest en na zijn verhuizing naar Hazerswoude ook daar de stoot heeft gegeven om te komen tot oprichting van een woningcorporatie. De heer L. Dekker, die jarenlang als bouwkundige in dienst der vereniging is geweest, sprak zijn waardering uit voor de prettige verstandhouding. De heer C. J. Koole, bestuurslid van die afd1. Zuid-Holland van d'e Nat. Wo ningraad; sprak zijn voldoening uit over de harmonische samenwerking gemeen tebestuurbouwvereniging. Tot slot spraken nog de heren J. Dek ker, architect en bouwkundige bij nieuw bouw en onderhoudswerk, en A. C. Ver beek. secretaris van d'e bouwvereniging „Volksbelang" te Moerkapelfle, Wij zouden aan het eind zijn gekomen, ails de heer W. C. Diephout, ere-voor- zitter van „Algemeen Belang" ntet en kele belangrijke uitspraken had gedaan „Wij zien onze landarbeiders naar de fabrieken ln naburige gemeenten gaan. wat blijkbaar voor velen aantrekkelij ker Is dan landarbeid; echter met het gevolg, dat de landbouw om ander per soneel aan te trekken, geen woningen heeft. M.I. zal het juist zijn, als een ge deelte bouwvolume dat ln de omgeving voor de Industrie wordt toegewezen, aan Benthuizen wordt gegeven, dat dan ANALIST( E) en DOKTERSASSISTENTE Spreekuur dagelijks (behalve za terdag) 25 uur en maandag- en woensdagavond van 78 uur. Chemische School Zijlsingel - Oosterkerkstraat 11 Tel. (01710) 31844 Vraag prospectus 41. Ds. Poort elfduizendste op Leiden bekeken Ds. J. Poort, Hervormd predikant vah Leiden, was gisteravond om acht uur de elfduizendste bezoeker van de ten toonstelling „Leiden Bekeken". De wet houder van openbare werken, de heer Jongeleen, overhandige de predikant een aantal geschenken die beschikbaar waren gesteld oor de Leidse industrie. Df Poort was in gezelschap van zijn Sfeer in 't gezin De Nieuwe Leidsche" er in i ln staat wordt gesteld de fabrieksarbei ders van die plaatsen te blijven her bergen, terwijl kan worden getracht, landarbeiders van elders aan te trek ken, wat zonder behoorlijke woningen niet mogelijk Is. Door de steeds toe nemende mechanisering van de land bouw is minder personeel nodig dan vroeger, wat echter niet wegneemt, dat een goed landbouwbedrijf zonder, of bij na zonder personeel niet kan worden gedreven" Sukkelen De heer Diephout zei, aait het ondier zijin 19-jarig vooirzilliterschaip alltljid suk kelen is geweest met die kleine toewij zingen!, zodoit het aalfs niet mogeMJk was tot de zo nodige kroiboprutmlinie te komen. Onder de aanwezigen merkten we ook op de heer B. die Braver, ou<7-ge- meentesecretorls van Hazenswouoe en secretaris van de bouwvereniging „Volksbelang", de heer Hoonaujt namens de provinciale diireatiie van volk^huis- vestiiing en bouwnijverheid, hert hoofd van publieke werken, de heer H. H. Jalink, notaris J. A. Dil uit Zoeterwou- de, de heer W, F. van Ntekerk uiit Den Haag namens het dagelijks bestuur van die Nafianale Woningraad, de beide wet houders van Benthuizen, de heren Jos. van der Eijk en C. van Gaaflen en voorts deputaties van de plaatselijke aanne mersbedrijven. Het Groene Kruis, die Benithuizerpolder en de Coöd. Raiffal- senbank. 's Avonds gaven wie leden gehoor aan de uitnodiging tot bijwoning van een buitengewone leden vergaderingDe heer De Vrij sprak ook hier een her- denfcingored'e uit. Nadat de leden ge legenheid hadden gekregen tot het aan bieden van gelukwensen aan hert be stuur, hield de heer Runsink een alge mene beschouwing over hert wonen: „Onze woning en walt daarvan moet wor den verwacht". Zowel 's middags als 's avonds ont braken aan hert bestuur twee leden: de heer M. ran der Meer i6 met vakan tie, secretaris J. Roggeveen was afwe zig wegens ziekte. Wel waren er de oud-bestuursleden Jac. de Ruiiter en M. Geslaagd Onze plaatsgenote mej. H. M. Leune slaagde aan de landbouw huishoudschool „De Dobbe" te Zoetermeer voor het di ploma huishoud-assistente. Spreekbeurt Morgenavond half acht spreekt voor ae Gereformeerde Gemeente ds. Mole naar uit MoercaDello. (Advertentie) Mijn vrouw pakt alles zeventien maal in en uit. Zodoende waren mijn sigaren blijven liggen in Amsterdam, toen ik mijn koffers op een hotelkamer in Rome binnenste buiten keerde. Zulke dingen zijn nooit bevorderlijk voor de vredige voortgang van een huwelijk. Mijn vrouw probeerde mij te troosten door mee te delen, dat in Italië niemand op straat sigaren rookt Mijn mismoedigheid viel een Amerikaanse hotelgast op. die mij, na informatie, een enorme Amerikaanse sigaar, in de mondhoek te roken, uit zijn borst zak presenteerde. Vervolgens trok ik met deze vriend de stad in, teneinde Nederlandse sigaren op te sporen Het bleek, dat die niet alleen te koop waren, maar ook als de beste in de wereld werden beschouwd. Mijn Amerikaanse vriend gaf grif toe. dat hij nu pas de ware sigaren rooktevol smaak, vol aroma, pikant en toch zacht. „Wat er uit tabak te halen is, dat halen jullie er uit", zo zei hij. Ook begreep ik nu. waarom Italianen op straat geen sigaren roken. Zij zijn daar in dat land te duur voor. Wat zijn wij Nederlanders dan toch gelukkig dat de goede sigaren voor iedereen betaalbaar zijn)

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3