Prinses opende vleugel honderdjarig museum U bent gratis verzekerd tegen fouten Prinsessen in de West: kinderen spijbelden Koffers en lederwaren opnieuw geëxposeerd U krijgt van Agfa gratis advies een film Camping-Duinrell: nieuw recreatieterrein (12 ha) 9 DONDERDAG 5 JULI 1962 Staatssecretaris trok (zak)mes(je) fPER gelegenheid van het honderd- jarig bestaan van het Gemeente museum, stond Den Haag gisteren het teken van de internationale be langstelling. Ruim 500 experts op museumgebied uit 36 landen waren aanwezig bij de opening van de nieuwe vleugel aan dit museum door prinses Beatrix, 's Avonds werd dit feit in en om het Gemeentemuseum op een nog feestelijker wijze gevierd. Het gemeentebestuur had voor de of ficiële ontvangst, die tot diep in de nacht duurde, 1400 uitnodigingen verzonden, waaraan zeer velen ge hoor hebben gegeven Prinses Beatrix amrrveerde om precies vijf uur voor de hoofdingang van het museum, waar zij werd begroeit door bur. gemeesber mr. H. A. M. T. Kolfschoten, door de wethouder van ondierwijs cn kunstzaken, de heer J. van Zwijn dtrechrt en de directeur van Oe doenst voor De Belgische amoassaUeur, Bairon F. X. van der Straten-Waoillet, deelde na mens de Belgische regering mee, dat het gemeentemuseum langdurig «en werk stuk van de schilder Louis van Linit ln bewaring mag hebben. De heer P, A. Huet. voorzitter ven de Vereniging van Museumvnienden. bood helt Jubilerende museum namens de Haagse burgerij een geldsbedrag onder couvert aan. De di recteur v,n museum, mr. L J. F. Wiisenbeek tenslotte, roemde de mede werking die men had gekregen voor de totstandkoming van het nieuwe gebouw Voorafgegaan door een aantal pljoera van de KMK die gekleed tn «en Oudhol lands legeruniform, de mam „De prins van Oranje" bliezen, begaf die Prinses aich naar hot nieuwe gedeelte, dat was afgesloten door de delen van de door de Haagse jeugd beschilderde schutting, die de nieuwbouw aan de nieuwsgierige blikken van voorbijganger* had ont trokken. schooe kunsten, mr. L. J. F. Wijsenbeek. In de pergola van het museum watrer diverse hoogwaardiigheidsbekiliedeTS tei 'begroeting aanwezig, w.o. de staatssecre. tarls van onderwijs, kunsten en weten schappen. mr. Y. Schotten, ae voorzatter van de Eerste Kamen:, mr. J. A. Jonkman, de Belgische ambassadeur, F. X. Baron van der Straten Wariltet. Na deze begroeting wem aan prmses Beatrix door Mirjam Wijsenbeek. een boeket aangeboden. Nadat de Prinses in de aula haar plaats had ingenomen, sprak burgemeester Kolfschoten eet groetirveswoord uit. waarin hij zei. dot dank zij een actief beleid op cultureel gebied in Den Haag een onstuitbare be hoefte is gegroeid om de schaftten van kunst en cultuur uit heden en verleden in een passende omgeving te be won- De wethouder van ouderwijs en kunst zaken, de heer J. van ZwIJndreoht, gai een kont overzicht van de geschiedenis van het Gemeentemuseumwaarin hij zei, dat het museum niet langer een stapelplaats wil zijn van objecten, die in eerste instantie onderzocht, beschre ven, gecatalogiseerd en bewaard moeten blijven. Het museum wil een culturel» instelling zijn, waarbij men dan ook de passerende voorbijganger wil toelaten Jeugdbezoek De heer Van ZwIJnflrecht wees op de grote betekenis van het Jeugdbe- zoek aan het museum. In totaal worden In Den Haag reeds 20.000 leerlingen- kaarten uitgereikt. Het gemeentebe stuur van Den Haag hoopt door het Invoeren van een cultureel paspoort ook de niet meer sehcyrigaande Jeugd te bereiken. 'De gehete omtwikkoTlmg op dat gebied zou men kunnen karakteriseren door te zeggen, dait het museale leven vam Introvert extravert is geworden. Van deze ontwikkeling is de nieuwe vleugel een symbool, want het nieuwe gebouw is niet alleen een ruimtelijke oplossing voor plaatsgebrek, maar een symbool van het werkelijke en oorspronkelijk* bogrip van het woord ,-museion", de oefenplaats vam de geest, waarheen ook de jeugd werd gestuurd", aldus de heer Van Zwijudtrechrt, die tot slot opmerkte, dat het Haags Gemeentemuseum zich tot de groten van Europa mag rekenen. Mr. Scholten, zet, dat het hem her haaldelijk was opgevallen, dat, wanneer er polemieken zijn over het behoud van historische stadskernen, van verschillen de züden de waarschuwing klinkt: „Men mag van een stad geen museum maken". ..Hier moet ik waarschuwend de vinger heffen. Men gebruikt dan immers het woord museum geheel ten onrechte, na melijk in een betekenis, die tn geen en kel opzicht meer door de feiten wordt gedekt. Men denkt dan kennelijk aan de musea ..uit de oudte dooe", niet aan die van deze tijd. Het ..huls van bewaring" van vroeger is reeds lang een cultureel cen trum, het kunstpekhuis van weleer een etalage van geraffineerde selectie", al dus de bewindsman. Hij merkte voorts op, dat het statische element vam voor heen is vervangen door een sfeer van dynamische acoiviteiit. ..Im deze zin mag ik alle historische stadskernen vam harte toewensen, dart er musea van worden gemaakt. Groter lof kam de bewindsman onder wie ook de monumentenzorg valt. aam het Nederlandse museumwezen nauwelijks brengen", zo zei hij. Mr. Scholten deelde mede. dat de regering had besloten om een beeldhouwer op dracht te geven tot de vervaardiging van een sculptuur, dat een plaats voor de nieuwe vleugel zal krijgen Onderscheidingen Ter gelegenheid van het jubileum werd de directeur, mr. L. J. F. Wijsen beek benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau en de administrateur, de heer P. A. Frequln, tot ridder in do orde van Oranje-Nassau. De Staatssecretaris had op zich ge nomen de beide heren de batons op de revers te spelden. De revers bleken van een dusdanige kwaliteit te zijn. dat met moeite de speld er door gesto. ken kon worden. Bij de heer Frequin haalde zijne excellentie een pennemesje uit zijn zak en met kracht werd daar mede onder grote hilariteit «ar» de aanwezigen, onder wie prinses Beatrix, Voar de opening van de nieuwe vleugel deed staatssecretaris Schol ten mededeling van de benoeming van mr. L. J. F. Wijsenbeek, direc teur van de Dienst schone kun sten, tot officier in de orde van Oranje-Nassau en van de heer P. A. Frequin, administrateur van het museum, tot ridder in de orde -van Oranje-Nassau. Mr. Scholten greep met een mesje kordaat in toen bleek, dat het knoopsgat van de heer Frequin dicht zat „Kiekeboe'' Daarvoor hadden zich enkele kleu ters verzameld, die, voordat de Prinses arriveerde, ijverig onder de schutting door kiekeboe met elkaar speelden Toen zij maar hoorden, dat de Prinses in aantocht waswerd er met volle overgave met krijt ,JJict meer nodig" op dc schutting geschreven. Van In spanning, hadden de allerkleinsten de tong daarbij uit de mond, af en toe achterom kijkend naar een steeds alim lachende Prinses. De schutting werd hienna weggerote en de nieuwe tentoonstellingszalen wa ren hierdoor geopend. Prinses Beatrix plaatste nag haar handtekening onder een speciale bouwsteen, waarna, vooraf gegaan door de Prinses en burgemeester Kolfschoten een rondgang begon door de schilderijen expositie vam moderne meesters. Een blazersensemble van de KMK oJ.v. Kocus van Yneren had zich tussen de schilderijen opgesteld en speel de moderne muziek „Nog modemer. dan de modernste schilderijen", meenden Nadat de architecten Schamhart en Heyligeps aan de Prmses waren voor gesteld. werd het kinderwerk lokaal, waar enkele kleuters onder leiding van mej. Christa van Santen ijverig aan het werk waren. Aan het eind vam de rond gang werd de Prinses in de zogenaamde rust- en leeshoek een glas champagne aangeboden ün een speciaal geslepen glas. dart aan H.KH. ten geschenke werd gegeven. Eveneens werd een boekwerk getiteld „Ben weg door de moderne kunst" aamgeboden door het dochtertje van de schrijver, Lldiewijde Beeren. Anderhalf uur na de aankomst vam de Prinses werd zij weer uitgeleide gedaan door burgemeester Kolfschoten en wet houder Vam Zwifndrecht Het belangrijk, «te deel vam de dag was hiermede ten einde. Vele van de 1400 genodigden had- den 's avonds laat gehoor gegeven aan de uitnodiging van het gemeentebestuur voor de officiële onrtvaingst im en om hel gemeentemuseum. Tot diep in de nacht heeft men het eeuwfeest van het Haags Gemeentemuseum gevierd. Tot 11 juli zullen de museumexperts uit de 36 landen zich nog wijden aan vele museum vraagstukken, waarna di recteur en personeel van hert Gemeente museum ongetwijfeld verblijd, doch a-er. moeid, kullen ovengaan tot de orde van de dag. Groot model der koninklijke onderscheidingen slechts gedragen mag worden op officiële kleding (zoals rok en jaguet), heeft de gouverneur van Suriname bepaald dat op de galareceptie die ter ere van de prinsessen Jrene en Margriet gisteren in Paramaribo gehou den werd, het grootmodel gedra gen mag worden op het smoking kostuum dat voor die avond was voorgeschreven. Vele gedecoreer den zijn slechts in het bezit van het groot model dat zij uit han den van de gouverneur ontvin gen en schaften zich nimmer een klein model aan. Aangezien het klein model in Suriname niet verkrijgbaar was, en een gala- receptie met twee Prinsessen van het Huis van Oranje een gele genheid bij uitstek is om de ver worven onderscheidingen te dra gen, besloot de wnd. gouverneur tot opluchting van velen, dat ook op de witte smoking het groot model kon worden ge- Dompteur na aanval leeuw overleden In het rooms-katholieke ziekenhuis ln Enschede is overleden de 34-jarige dompteur Le Crocq. De heer Le Crocq. die onder de naam Michel Stevensen optrad in het circus Boltlni, was tijdens een voorstelling in Zutphen zaterdag avond Jl. aangevallen door een van de berberleeuwen. Hij liep daarbij verwon dingen aan hoofd en hals op en moest naar het ziekenhuis in Zutphen worden vervoerd. Enkele uren later werd hij uit dit ziekenhuis ontslagen, doch moest na enige tijd toch weer worden opgenomen, omdat het vermoeden bestond, dat de heer Le Crocq bloedvergiftiging had op gelopen. Later is hij naar het r.k. zie kenhuis ln Enschede overgebracht Nederlandse toerist in afgrond gevallen Bij een wandeling over een sneeuw veld is de 20-jarige heer Th. Visscher uit Zwolle in de omgeving van Amsteg (Zwitserland) in een afgrond gevallen; hij kwam hierbij om het leven. VELE kinderen in Paramaribo hebben gisteren gespijbeld nu de scholen geen vrijaf hadden gegeven ter gelegenheid van het bezoek van de prinsessen Irene en Margriet aan de West. De dag begon met mooi weer. de palmen rond het monument voor degevallenen, waar een krans gelegd zou worden, en de schilderachtige waterkant werden dan ook door de zon overgoten. Langs de driehonderd meter lange weg, die de Prinsessen, in gezelschap van de waarnemend gouverneur en vrouw Curie en minister-president Emanuels naar het monument afleg den, stonden duizenden toeschouwers, die, aanvankelijk wat verlegen, spoedig dank zU het spontane optreden va prinsessen Irene en Margriet in gejuich losbarstten. Vooral de Jengd Het zich niet onbetuigd. Een glimp Zowel kinderen als volwassenen ren den op de trottoirs achter de duizenden toeschouwers mee in de hoop nog eens de gelegenheid te krijgen de Prinsessen van dichtbij te zien. Na de kranslegglng volgde het défilé van de troepenmacht tn Suriname. In dit défilé werden ook korjalen, die bij patrouilletochten naar de Surinaamse binnenlanden worden Kleuters waren bezig, onder de schutting vóór de nieuwbouw Kie keboe te spelen, tot de Prinses ar riveerde. „Niet meer nodig" schre ven ze toen met krijt op de schut ting. Die werd weggerold en de nieuwe zalen waren geopend Beursdrukte in Utrecht HET zal tal van vakantiegangers die tevergeefs naar de zomer uit zien spijten, dat de vakbeurs voor koffers en lederwaren die gistermid dag in Utrecht werd geopend, uit sluitend voor de handel toegankelijk is. Het zou anders een aantrekkelijke tijdsbesteding zijn door de beschut tende prinsessehallen op het Vreden- burg te lopen en daar eens te zien wat er alzo voor de komende winter wordt gepresenteerd. Nu de groep koffers en lederwaren iermaal per jaar onder auspiciën van de Kon. Ned. Jaarbeurs exposeert, kun- we geen telkens weerkerende spec taculaire nieuwtjes verwachten, maar er is op deze vaktentoonsteliing toch wel •n en ander te zien. Voor de handel is het van belang op te merken, hoezeer deze industrie in Ne derland vooruit gaat hoe groot de collec tie wordt en hoe rijk dc verscheidenheid. Ditmaal hebben 110 fabrikanten en importeurs (want uiteraaa-d komt ook het buitenland met zijn produkten aan bod) het Jaarbeursgebouw hun stands In gericht en die van de Nederlandse deel- •rs getuigen ervan, hoezeer dc landsindustrie toeneemt Vóór de eerste wereldoorlog telde Ne derland ternauwernood 20 bedrijven die als lederwarenfabriek konden worden aangemerkt; in 1039 had dit aantal zich enigszins uitgebreid, ook al door vesti ging van vakbekwame buitenlandse vluchtelingen die om politieke redenen naar ons land uitweken, maar de grote ontwikkeling heeft zich nas na 1946 voorgedaan De produktle steeg in die Jaren van 25 tot 100 miljoen gulden per jaar en de Nederlandse lederwarenindustrle telt nu 151 bedrijven, waarin 5.200 man arbeid vindt. Bovendien zijn er nog ruim 1100 thuiswerkers. In de laatste Jaren is herhaaldelijk aan gedrongen op produktieverhoging; de Ned. Bond van Lederwarenfabrikanteu liet hierin telkens weer zijn stem horen. Die verhoging werkt nog steeds door. In 1960 kon 15 pet. van de totaalproduktle worden geëxporteerd en kon voor 78 pet aan de binnenlandse behoefte worden voldaan. Geheel anders Het beeld, dat de lederwarenindustrle hiermee geeft is geheel anders dan vóór 1940. Toen dekte de produktie slechts 15 pet. van de binnenlandse behoefte, die destijds echter aanmerkelijk geringer was dan nu. De intrede van de plastics en de invloed van de mode hebben de consumenten ertoe gebracht, veel meer lederwaren (waaronder ook de plastic» worden begrepen) te verbruiken. De opvallende toeneming van het rei zen heeft ook de belangstelling voor kof fers gestimuleerd. Sinds jaren 1a de kof fer niet meer het saaie geval van eertyda, maar een mode-artikel. Allerlei aoorten koffers in een veelvuldige kleurengamma zUn ook nu weer ter beurze geëxposeerd. Het grote artikel blijft natuurlijk de da mestas, en de mode handhaaft vooi komende seizoen om. de tassen van ge slepen tuigleer uit halzen, waarbij het neusje van de zalm is dat de halsplooJen goed zichtbaar zijn. Dan de kalfsleren tassen, aniline ge verfd en zo gelakt, dat de huidnerven duidelijk blijven en een natuurlijke gar nering vormen. Bij de plastic-tassen, die steeds meer op leer gaan lijken, is het sortiment weer enorm groot De kleurverscheidenheid blijft, al ligt ook nu nog <le nadruk op zwart. Modieus zal het echter deze win ter zijn, schoenen en tas in dezelfde kleur te dragen. Tot de tassen-afdcllng behoren natuur lijk ook de in grote variatie aangeboden acten- en documententassen, boodschap pen, school- en muziektassen enz. en*. 4 llerlei Ook in handschoenen wordt de keu» allengs groter. De collectie ter beurze loopt van fikse werkhandschoenen tol uiterst luxueuze avondhandschoentjes Ook is bij deze groep fraaie Import te Het genoeglijk allerlei vindt men hit de talloze etuitjes, de portemonnale» eo portefeuilles, bij de ceintuurs, horloge bandjes enz. Deze. artikelen, vooral de etuis voor alles en nog wat, lenen zich ook voor het betere souvenir. Bekijkt men al die étuis, dan krijgt men langzamerhand het gevoel, dat let terlijk Alles wat men nodig heeft kan worden opgeborgen in een lederen of plastic huisje of map, of het nu sigaret ten, fruitbestek, een schoenlepel, naai gerei of wasknijpers betreft. Zo maakt ook deze vakbeurs weer een prettige en nijvere indruk. Op de eerste beuredag was het al aardig roerig in de hallen en de exposanten hadden goede verwachtingen, vooral, omdat het nu nog vroeg genoeg is om bestellingen voor de komende decem bermaand te doen. gebruikt, in het gemotoriseerde gedeelte meegevoerd. Prinses Irene, gekleed in een licht blauwe japon met witte hoed en prin ses Margriet, in een roze gebloemde Ja pon met een roze dophoedje, brachten daarna officiële bezoeken aan de rege ring en hert Statencollege van Suriname. Toen de hoge gasten het Statengebouw verlieten, werden zU weer hartelijk toe- gejuicht. Vooral door de vele scholieren die er niet aan dachten om weer naar school te gaan. Felle zon Ook tijdens de rondrit door de stad was er veel enthousiasme van de zijde der bevolking. Het weer bleef mee werken al was de zon soms wel wat te fel. Prinses Irene nam het be schermvrouwschap op zich van het dia- konessenziekenhuis en prinses Margriet verrichtte de officiële opening van eer lagere school aan het Hindostaanse in ternaat Arya Dewaker. Dames in kostbare sari's omhingen de Prinsessen hier met bloemkransen rozen en priesters ln witte gewaden met oranje sjerpen zegden een gebed uit de Hindostaanse bijbel. Nadat de priesters hun zegen hadden uitgespro ken over de vorstelijke bezoekers en hui trouw hadden betuigd aan het vorsten huis werd de tocht naar het gouverne- Galareceptie In een sneeuwwitte nylon-Japon met empirelijfje en zachtgele ceintuur stond prinses Irene gisteravond op de eala- receptle ten gouvernementshuize naast prinses Margriet, die gekleed was ln een japon van gebloemde zijde. Beide Prin- n droegen een diadeem. Het gouver nementshuis was verlicht met elfhon derd oranjelampjes en de schitterend verlichte tuin was voor de receptie speciaal geplaveid. De militaire kapel zorgde voor de muziek en meisjes in klederdrachten van Indiaans tot Liba- ;es voor het eten en drinken. Er verschenen vijfhonderd gasten on der wie de Indianenkapitein Kalli en de beide ridders in de Militaire Wil lemsorde uit Suriname, kapitein Ryhi- ner en majoor Lapree, evenals de vele Surinaamse autoriteiten. Prinses Irene heeft in het Surinaamse museum een duizend jaar oude Indiaanse stenen bijl ten geschenke gekregen en prinses Margriet een eeuwenoude builfles <j- Vandaag zouden de Prinsessen zi< naar Afobaka begeven, waar reeds twee bosneger-grammans zijn aangekomen, de Abbikoni van Surinamerivier en de a bone van Saramacca met veertig gevolg. In Hollandia: Maatregelen tegen correspondent De commandant van de strijdkrachten tn Nleuw-Gulnea heeft maatregelen ge nomen tegen de correspondent van U.PJ. te Hollandia, dr. P. J. van Doorne. va dienst van economische zaken. De maarregelen bestaan ln onthoudii^ van communiqués over militair optreden, verbod van bijwoning van persconferen ties van militaire woordvoerders en deel neming aan militaire excursies alsmede ln het algemeen uitsluiting van alle voor. lichtingsgelegenheden op militair gebied. Het bericbrt van de correspondent over nlet-officieel gemelde landingen van pa ra's in de Wandammen werd reeds tegen gesproken. Men nam de maatregelen om- dart hij in strijd met een afspraak het bericht niet bij de militaire autoriteiten haa geverifieerd. Het gouvernement van Nieuw-Gulnea heeft zich bij de maatre gelen aangesloten. laat nu de camera's maar klikken Met Agfa-films loopt U geen enkel risico. Ze zijn perfect - er kèn niets misgaan! En als Uw camera niet goed is? Als U verkeerd belicht? Als U Uw toestel verkeerd hanteert? Als er een onge lukje gebeurt? Als zodoende meer dan de helft der opnamen mislukt is? Haal dan bij Uw handelaar een inzendformulier en om de fouten te herstellen! De gratis Agla Fotoverzekering geldt voor onderstaande films voor zover deze werden gekocht, opgenomen en ont wikkeld tussen 1 mei en 31 juli: AGFA IS0PAN FF 13 DIN AGFA ISOPAN F 17 DIN AGFA IS0PAN ISS 21 DIN AGFA IS0PAN RECORD KOOP DIE FILMS BIJ DE FOTOHANDELAAR Hij weet er het fijne vont AGFA IS0PAN FF 13 DIN AGFA ISOPAN F 17 DIK pro'en en toch een gevoelig* AGFA ISOPAN ISS 21 DIN Alt U altijd met dezellde film wilt werken - bij goed weer. bil AGFA ISOPAN RECORD Wanneer weinig licht betehtV- baar it o! tit U bv. port toto'* Tussen Leiden en Den Haag ÏXE verstedelijking van ons land, de vrije tijd, de welvaart en de uft- stekende vervoersmiddelen zijn de belangrijkste oorzaken van het toenemen van het aantal vakantiegangers, dat van kampeerterreinen en caravanparken gebruik gaat maken", aldus mr. W. J. Geertsema, burge meester van Wassenaar, gistermiddag bij de opening van de nieuwste camping in Randstad Holland op het landgoed Duinrell. De mensen willen tegenwoordig in het lange weekeinde de huizenzee ontvluchten en zoeken daartoe rustige stukjes natuur op, die in ons dichtbevolkte landje maar dun zijn gezaaid. De heer Geertsema vertelde, dat vrouw C. R. D. E. Gravin van Zuylen Nijevclt aan deze familie behoort het landgoed Duinrell reeds in 1958 met plannen voor den dag kwam op het schitterende landgoed een camping te openen. „Vele laaiende kampvuren kunnen worden gestookt met de enorme hoeveelheid paperassen die voor de wezenlijking van deze plannen in ons bureaucratische landje nodig zijn", aldus de heer Geertsema. Hij prees daai de volharding en de moed van de familie Van Zuylen, die na vier jaar resulteerden ln dezo goed geoutilleerde kampeer- plaats. Teruggrijpend op de eerder genoemde verstedelijking, zei burgemeester Geert, •erna, dat de recreatiegronden steeds kleiner worden. Iedere dag worden •lagen gepleegd op het groen van Was. senaar en hoe redelijk de vele aanvra gen om kap. en bouwvergunningen ook mogen zijn, er moet paal en perk worden gesteld anders loopt het mis Bondskam peer plaats Met het aanhalen van de raad vaj oude wijsgeer Cato: ,,Meng nu en dan de last der zorgen met wat vreugd", aan het adres van de duizenden vakantiegan gers-kampeerders, besloot mr. Geertsema zijn toespraak en opende hii officieel de camping. Onder de vele officiële gasten van overheid en kampeerorganisaties, bevond zich ook de heer Van der Weijdcn van de A N.W.B. Deze kon, ondanks het feit, dat de kampeerplaats reeds twee Jaar (gedeeltelijk) „gedraaid" heeft zonder gemeentelijke exploitaltevergunning, na mens de A.N.W.B. het predicaat „bonds- fcampeerplaats" verlenen Miljoen vierkante meter Graaf Van Zuylen van Nijevelt deed uitkomen dat de familie reeds 25 Jaar tn de recreatie zit in '37 is Duinrell voor het publiak opengesteld cn op dit gebied al heel wat heeft verricht „Langs de kust van Zuid-Holland be vinden zich drie kampeerterreinen met een totale oppervlakte van 25 ha. De toevoeging van Camping-Duinrell met zijn 12 ha. is dus een belangrijke aan winst te noemen", zei hy. Voorts noem de hy de grote voordelen van het land goed met zijn 110 ha. oppervlakte. Er Is letterUjk voor „elk wat wils". D« dieren- en vogelkampcn, de grote speel tuin de kanovyver, de rondvaartdienst op de vyvers, de skibaan (op dennenaai- den), de theeschenkery, cn het hoogste punt van onze kuststreek, de uitkykto- Na de officiële toespraken maakte het gezelschap genodigden een rondgang over het bosrijke terrein. Een grote kamp winkel (geëxploiteerd door een zelfba- dieningsbedrijf), voortreffeiyk sanitair, was- en scheergclegenheid en douches met koud en warm stromend water ma ken de camping tot een oase voor kam peerders.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9