Bevorderingen christelijk lyceum te Leiden Weg van zeven meter breed Bezwaren tegen plan De Waard vinden B. en W. ongegrond Muzikale contactavond met Jaap Stotijn NHEUWE LETOSCHE C0URA1ST DINSDAG 3 JULI 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Dinsdag Pieterskerk, 7.45 uur: Holland Festi val, Hohe Messe. door Toonkunstkoor Leiden o.l.v. Iskar Aribo. Stationsplein, 7.30 uur voorm.: afd. Leiden Ned. Chr. Reisverenlging, ex cursie naar postordermagazijnen ln Goor en naar Markelo. Olid Dutch, 8 uur: J a ar vergadering ▼.v. „Leiden" Prediker, 8 u.: samenkomst Volle Evan gelie Zending, evangelist J. van Veelen Uit Rotterdam. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Wiener Burgtheater met ..Der Schwierige" (Holland Festival). Den Haag: Kurhaus-paviljoen, 8.30 uur: Ned. Danstheater. Woensdag Pieterskerk, 7.30 uur: Avondstilte. Cursuszaal Acad. Ziekenhuis, 8 uur: uitreiking plaquettes en penningen aan donores van bloedtransfusiedienst Rode Kruis. Kaagsociëteit, 8 uur: getuigschriften- uitreiking „De Sleutelbloem": om 6 uur vertrek van Nieuwe Beestenmarkt. Garenmarkt, 8.45 uur: K. en O., ver trek excursie naar kastelen langs de Vecht: 6 uur nam. terug. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Samy Molcho, pantomime (Holland Festival). Den Haag: Kurzaal, 8.15 u.: Res.- Orkest met violist als solist (Holland Festival). Den Haag: Kurhaus-paviljoen. 8.30 uur: Ned. Danstheater. Den Haag: St. Jacobskerk Parkstr.. 8.15 uur: Jan Schmitz orgel en Jaap Sto- tijn hobo. Donderdag Rest. Van der Heijden, 8 uur: Sociale Raad mr. J. J. R, Schmal, dir gem. dienst soc. belangen te Den Haag, over „Samen helen". Schouwburg. 8.15 uur: Holland Festi val. voorstelling door Samy Molcho (pantomime) Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: zang en dans uit Portugal. Den Haag: gebouw K. en W.. 8.15 uur: Ned. Opera, „La forza del destino" van Verdi (Holland Festival). Den Haag: Kurhaus-paviljoen, 8.30 uur: Ned. Danstheater. Den Haag: Luth. kerk. Luth. Burg wal, 8 uur: Feike Asma orgel. Vrijdag Gravensteen, 2 uur: opening universi taire zomercursus. School Medusastraat 24, 2.30 uur: di ploma-uitreiking. Aalmarktschool, 8 tot 10 uur nam.: af scheidsreceptie P. A. Wisse. Aula gymnasium Fruinlaan, 7.30 uur: diploma-uitreiking „Kennis is Macht". Vüf Meilaan 7, 4 uur: Opening be drijfspand automobielbedrijf Rijnland NV, door wethouder A. J. Jongeleen; tot 10 uur nm: Automobielshow. D e n H a a g: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Zang en dans uit Portugal. Den Haag: Kurzaal. 8.15 uur l'Orchestre du Südwestfunk Baden Ba den (Holland Festival). Zaterdag Terrein Kikkerpolder en hoofdkwar tier padvinders Eerste Binnenvest gracht, 's middags: afscheid oubaas Beekes als districtscommissaris. Station NS, 130 uur: Vertrek excursie Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plant kunde naar Zuiderpark Den Haag. Woonwagenkamp Haarlemmertrek vaart. 7 uur n.m.: Straatprediking Chr. Geref. Kerk. dr Velema. Lakenhal, 8.15 uur: Ned. Madrigaal- koor. Soiree Musicale. Vijf Meilaan 7, 1010 uur: Automo bielshow. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Zang en dans uit Portugal. Den Haag: gebouw K. en W., 8.15 Ballet du XXe Siècle du Théatre Royal de la Monnaie Brussel m.m.v. Rott. Philh. Orkest (Holland Festival). Den Haag: Kurzaal, 8.15 uur: Ber nard Kruysen bariton en Jean-Charles Richard piano (Holland Festival). Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en Havenapotheek, Haven 18. tel. 20085 De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door de Havenapotheek. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Tot weer ziens, mijn liefste (Aimez-vous Brahms? (18 jaar); donderdag: De Vikings (14 Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Zo lacht ise in de kust men in Tirol (alle leeftijden). :en >,ve,'v Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): State fair ,v«n te '*lle l«"Ü<>en>. ekenhuis Rex (2^o, 7.15 en 9.15 uur): Moord ijiridTvfafl boven de afgrond (14 jaar); donderdag: sachter- En altijd lokt de vrouw (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Zazle van één de metro (18 jaar) eitje* van Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Dynamite nog een Jack (14 jaar). ver- Tentoonstellingen n de oor- Rijksmuseum van Oudheden, Glas ln rking der de Qudheid (tot 19 augustus) de om- Museum Volkenkunde: jubileumten- e °Sen toonstelling „Naar wijder horizon" (tot et-gebruik 8 oktober). gaat ver- Leeszaal en bibliotheek Reuvens. Bree enige tijd straat 27. maandag en woensdag van I irdoor het tot 5AO en van 7 tot 9 uur; dinsdag vai te kijken, xot 5A0 uur; vrUdag van 10 tot 5.30 et n. dat het tot 9 uur; zaterdag van 106.30 u toch nol Bijkantoor chr school Obrechtstraai op de Dril ¥Qjw dinsdag en donderdag van 8.30— /oerd wor- uur n-m- alerdai 2—5 uur: iprverlam- woensdag 25 uur re oorza- Jeugdbibliotheek, leeszalen en bibilo onderdeel theek Reuvens, Plantage 8; maandag en.dinadag van 4 tot 530 uur. woens dag en zaterdag van 12 tot 4.30 uu< en vrijdag (speciaal voor de grotere Jeugd) van «30 tot 830 uur avonds. goedgekeurd door de Gedeputeerde Staten bij besluit van 13 februari 1935 de Waard, voorzover gelegen tus sen de Zijlsingel en het Rijn- Schieka- naal, een weg geprojecteerd (gordelweg) /ia een over de Oude Rijn en over de Nieuwe Rijn te bouwen brug, ener zijds zal uitmonden op de Lage Rijn dijk tegenover de Sumatrastraat en an derzijds op de Hoge Rijndijk door de Rij nstroomstraat. In verband met de omstandigheid, dat het tracé van deze weg wijziging behoeft, dient het uitbreidingsplan te worden herzien. Deze weg is bij het wegenplan voor de binnenstad namelijk zodanig ontworpen, dat hij op de Hoge Rijndijk uitmondt tegenover de Burg- gravenlaan. Het thans ontworpen uitbreidingsplan omvat een gebied, gelegen tussen de Lage Rijndijk en ongeveer de Hoge Rijn- en tussen de oostzijde van de be bouwing aan de Van Speykstraat en de westelijke oever van het Rijn- Schieka. naai. De weg, die Is geprojecteerd ter breedte van 7 m. geeft een duidelijke scheiding tussen de langs het Rijn- Schiekanaal ontworpen industrieterrei- en de woonwijk, welke scheiding wordt versterkt door een brede groenstrook Deze groenvoorziening is voor het be staande woongebied van grote beteke nis, omdat recreatieve voorzieningen, zoals een parkstrook met wandelpaden in dat gebied node worden gemist. Dood lopende straten, zoals de Heemskerk- straat en de Kortenaerstraat, zijn aan de noordzijde met elkaar verbonden, evenals de Evertsenstraat, na doortrek king, met de Tasmanstraat. De Tromp straat is in het ontwerp doorgetrokken in verbinding gebracht met de ver bindingsweg door de Waard. Door deze aansluiting zal bet industrieterrein ln estelijke richting worden ontsloten. De gronden gelegen tussen deze weg en het RÜn-Schiekanaal, te zamen groot 8.8. ha. zijn geheel bestemd voor industriële doeleinden. Van de genoemde opper vlakte is 2 ha bestaand industrieterrein, zodat in totaal 6.8 ha nieuw industrie terrein zal worden ontsloten. Teneinde te voorzien in de grote be hoefte aan openbare los- en laadgele- genheid is een insteekhaven in het ontwerp opgenomen, die een breedte heeft van 35 m" en een lengte van on geveer 150 m. Voor het grootste deel deze haven reeds aanwezig. Aan de zuidzijde daarvan kan een gunstig ge legen los- en laadwal worden aangelegd: hetzelfde is het geval langs het Rün- Schiekanaal ter Dlaatse. In verband met dit laatste is het kanaal aldaar in het ontwero verbreed tot 45 m. In to taal kan een los- en laadwal worden verkregen ter lengte van circa 400 m. Van Hoeken Tegen het ontwerp zijn bezwa- m ingediend door de georoedera Van Hoeken's Houthandel (P. J. van Hoeken), alhier, P. J. Wenmakers. te Rotterdam, J. A. C. van der Vooren, al hier en J. en P. Nievaart, alhier res pectievelijk te Leiderdorp. Het bezwaar van de gebroeders Van Hoeken's Houthandel is voornamelijk gericht tegen de geprojecteerde weg door de Waard, welke een verbinding zal vor- van de Sumatrastraat met de Burg- gravenlaan. Reclamant omschrijft zijn bezwaar aldus: „ons bedrijf wordt hier door in tweeën geknipt en onze gehe le balkenhaven en een gedeelte opslag- terrein worden ons afgenomen terwijl het overige alle toekomstige uit breidingsmogelijkheden geheel worden De eigendommen van reclamant wer den reeds bij het vigerende uitbrei dingsplan. vastgesteld bij raadsbesluit van 6 november 1933, getroffen door de geprojecteerde verbindingsweg zij het ook dat deze in zuidelijke richting aansloot aan de Rijnstroomstraat en door de doortrekking van de Evertsen straat en de Trompstraat, alsmede door de verbindingen van noord-einden i de Tasmanstraat, de Heemskerkstraat de Kortenaerstraat enz. Het blijkt, dat bij het vigerende uitbreidingsplan uit breidingsmogelijkheid in oostelijke richting aanwezig is. Van de gronden, gelegen ten oosten van de verbindingsweg, behouden die ten noorden van de oostwestsloot dezelf de bestemming, namelijk industrieter rein A. Ten aanzien van deze terrei nen is de oppervlakte van het bouw perceel ongelimiteerd. De terreinen, ge legen ten Zuiden van genoemde sloot. zijn volgens het ontwerp grotendeels be stemd voor industrieterrein C, dat is bedrijven met een terreinopper vlakte van maximaal 2500 m2. Aan laatstbedoelde terreinen zal grote be hoefte bestaan voor het overbrengen an kleine industrieën uit de te sane- :n gebieden. De balkenhaven is grotendeels niet ln het ontwerp ongenomen. Er kan dus niet worden gesproken van het afnemen van de gehele balkenhaven. Een gedeelte van de oostwestsloot w dringend nodig voor een insteekhaven met openbare los- en laadwal. Het is namelijk niet mogelijk gebleken elders ln de gemeente een plaats te vinden. Op gedeelte heeft reclamant een hout opslagplaats. Teneinde hiervoor com pensatie te verkrijgen is de begrenzing het plan aan de westzijde van de verbindingsweg, ten noorden van de oostwestsloot, zodanig gekozen, dat ter se een terreinstrook is vrijgehou den, die voor houtopslag kan worden gebezigd. De terreinstrook heeft een breedte, variërende van 718 m en een lengte van 180 m. Resumerende komen B. en W. tot de conclusie, dat de in het ontwerp ge projecteerde verbindingsweg op grond stedebouwkundige overwegingen niet kan worden gemist en dus in elh geval dient te worden gehandhaafd cn dat als gevolg hiervan er niet aan te ontkomen is, dat de weg de terreinen reclamant doorsnijdt. Dit zon ook het geval zijn geweest bij realisering het vigerende uitbreidingsplan. De balkenhaven zal slechts gedeeltelijk worden aangetast, terwijl compensatie ls gevonden voor verlies aan terrein opslag van hout. Het bezwaarschrift kan geen aanleiding geven tot het aan brengen van wijziging in het ontwerp, zodat dit ongegrond dient te worden verklaard. Omtrent deze aangelegenheid wordt inmiddels met de gebroeders Van Hoeken verder overleg gepleegd. Botenhuis P. J. Wenmakers ls eigenaar van een perceel waarop zich een botenhuis be vindt. Deze reclamant heeft geen bp- r tegen het ontwerp als zodanig, doch tegen eventuele onteigening van net perceel. Hij vraagt dan ook dat per ceel te zijner tijd niet te onteigenen, c.a. vervangende grond toe te wijzen Opgemerkt wordt dat het perceel be hoort tot gronden, die reeds bij het vi gerende uitbreidingsplan bestemd zijr» industrieterrein. Bij vaststelling het onderhavige plan komt dus ln de bestemming geen verandering. Inge- heeft het. De beste merken. JUNGHANS, KIENZLE, MAUTHE Gunstige regeling voor Leidse b.l.o.-scholen Bij KR van 23 juli 1958 is tot stand gekomen het Besluit sti cht ingskoste n buitengewoon lager onderwijs, dait op 1 januari 1959 in werking is getreden. Voor de vóór 1 januari 1959 opgerichte scholen geeft het K.B. geen oplossing. In Leiden vallen onder deze groep de scholen voor buitengewoon lager onder wijs aan zwakzinnigen, te weten: de Sint Lildiwioa school aan de Lam- menschansweg en die Sint Pancrattius- school aan de Breestraat, beide uitgaan de van de stichting Liefdewerk va Heilige Cunera. en de ds. De Wolffschool aan het Plantsoen, uitgaande van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs, alhier. Bij de stichting van nieuwe gebouwen voor deze scholen hebben de besturen dus geen aanspraak op financiering v: de stichtingskosten door de gemeente. Algemeen wordt aangenomen, dat het Besluit stichtingskosten buitengewoon lager onderwijs niet bedoelt een uitput tende regeling te geven, zodat de ge meente bevoegd ls een overeenkomstige regeling te treffen voor de scholen, dl» niet onder genoemd besluit vallen; deze bevoegdheid ls ln enkele grote ge meenten reeds gebruik gemaakt. Het toomt B. en W. gewenst voor ten behoeve van de stichting van nd< gebouwen voor genoemde scholen dergelijke regeling tot stand te brengen. B. en W. zijn van oordeel, dat d* regeling, die zich bij de regeling de overige scholen voor blo aangepast, een betrekkelijk eenvoudige, billijke cr goed te hanteren oplossing geeft vooa de moeilijkheden, die de huidige wette lijke regeling voor de bijzonder scholen voor zwakzinnigen meebrengt. val tot realisering van liet plan wordt overgegaan, zal over het perceel moe ten worden beschikt. Het aanbieden van vervangende grond is een aangelegen heid. die te zijner tijd onder ogen ls te zien. Het bezwaar dient derhalve onge grond te worden verklaard. A. C. van Vooren is pachter van perceel dat volgens het ontwerp onderdeel zal vormen van de gepro jecteerde weg en overigens de bestem ming van industrieterrein zal behouden Reclamant heeft bezwaar tegen het ont werp omdat bü realisering daarvan hem „zyn broodwinning en dus zijn ge hele maatschappelijk bestaan zal wor den ontnomen". Dienaangaande mer ken B. en W. op, dat, de bestaanszeker heid van het tuindersbedrijf, dat recla mant op het perceel uitoefent, ook door het van kracht zijn van het uitbrei dingsplan van 1933 onzeker is. Vast stelling van het nieuwe plan bestendigt deze situatie slechts J. en P. Nievaart zijn ook eigenaar van een perceel. Op dat perceel bevindt zich een botenhuis. Reclamanten maken geen bezwaar tegen het ontwerp als zo danig, doch delen mede. „dat zij prlis- stellen op schadeloosstelling „ln natura" dat wil zeggen, dat zij gaarne vervan gende grond grond zien toegewezen Verder zijn bij het college brieven ingekomen van A. Veldmeyer. eigenaar van percelen. H. Ladan Sr., en J. van der Toorn. Ook deze eigenaren hebben een botenhuis. Zij delen mede. dat zil prijs stellen op schadeloosstelling en een andere plaats voor de botenhuizen De desbetreffende verzoeken kunnen te zijner tijd worden bezien Negen meter Omtrent het ontwerp-plan hebben B. en W. het advies ingewonnen va verkeerscommissie. Deze kan zich in hoofdzaak met het ontwerp verenigen Zij zou echter gaarne zien, dat de breedte van de rijbaan van de verbin dingsweg door de Waard, waar dil enigszins mogelijk is, ten koste van d« aangrenzende groenstroken wordt ge bracht op 9 m. Daargelaten, of het in dit geval ge wenst is de groenstroken gedeeltelijk op te offeren aan verbreding van dt weg, menen B. en W„ dat het aanbeve ling verdient de wegbreedte op 7 rr te handhaven. Verbreding in de aange geven zin zou slechts mogelijk zijn het noordelijk gedeelte van de weg. In zuidelijke richting zou deze dan gaan in een weg ter breedte van De weg dient overal dezelfde breedte te hebben. Nieuwe directeur van slachthuis Zoals bekend, is dr. K. Reitsma. direc teur van het slachthuis te Leiden, met ingang van 1 september aanstaande eer vol ontslag verleend in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Reitsma neemt ook afscheid als hoofd van de keurings dienst voor slachtdieren en voor vlees. B. en W. bevelen de gemeenteraad de heer H. Vis. adjunct-directeur het slachthuis, te benoemen tot opvolger van de heer Reitsma. Automobielbedrijf aan Vijf-meilaan Het nieuwe automobielbedrijf „Rijn land", dat is gebouwd op een terrein aan de HoflaanRooseveltstraatVijf-mei laan, zal op vrijdag 6 juli om 4 uur offi cieel worden geopend. Wethouder Jonge leen heeft zich bereid verklaard, de ope ning te verrichten. Er is een receptie var half 5 tot half 6. Ter gelegenheid van de opening zal op 6, 7, 9 en 10 juli een uitgebreide Renault- autoshow in het nieuwe pand worden gehouden. Op 6 juli kan men er na d< opening tot 10 uur 's avonds terecht er op 7, 9 en 10 juli van 10 uur 's morgen; tot 10 uur 's avonds TER gelegenheid van de opening der afdeling klassieke grammofoon platen was de heer Gé Hofenk gisteravond in het Antonius club huis te Leiden gastheer voor een grote groep belangstellenden. Ondanks de teleurstelling van het niet doorgaan der „unieke stereo demonstratie", waartoe de aanwezigen waren uitgerust met een gepolariseerde bril om de stereodia's tegelijkertijd met de platen te kunnen bewonderen, zullen Gé Hofenks gasten toch voldaan naar huis zijn gegaan. Want deze avond is ook zonder dit programma-onderdeel uitnemend geslaagd. In de prachtig aangeklede zaal, versierd met tal van bloemstukken, heerste een genoeg lijke sfeer; er waren louter echte muziekliefhebbers, zoals later bleek uit de ver van gemakkelijke quiz. Het accent kwam nu te liggen op het optreden van Jaap Stotijn, die een drie tal concerten voordroeg; Telemann f mineur. Handel Res majeur (eigenlijk een bewerking van een concerto grossol en Vivaldi. Als begeleiding had hij de z.g. M.M.O.-platen, d.w.z. „Music minu one" volgens welk systeem het werk i: opgenomen zonder de solopartij. Deze M.M.O.-platen vormen natuurlijk waardevol hulpmiddel voor hen. die hun ideaal willen verwezenlijken om eens een echt orkest een concert te kunnen Het komt er in de praktijk up neer. dat de solopartij min of meer als bege- Bouw Hervormd bejaardencentrum in Zuid West in zicht In verband met de voorgenomen bouw van een bejaardencentrum heeft de „Stichting Bejaardencentrum HaagwUck" die in het leven is geroepen door de Diaconie van de Hervormde Gemeente, verzocht van de gemeente te kopen een perceel bouwterrein, groot ongeveer 10.370 m2. gelegen in het uitbreidings plan „Leiden-Zuidwest". aan de Beet- hovenlaan, hoek Wagnerlaan. Met de stichting is overeenstemming bereikt om trent de verkoopprijs van f 30 per m2. De stichting vraagt voorts met betrek- Door de Waard (tussen Hoge en Lage Rijndijk) is een weg gepro jecteerd ter breedte van 7 meter die een duidelijke scheiding geeft tussen de langs het Rijn en Schiekanaal ontworpen in dustrieterreinen en de woonwijk achter de Zijlsingel, welke schei ding nog zal worden versterkt door een brede groenstrook. Deze foto van de Waard werd genomen vanaf de watertoren bij de Wilhelminabrug. kir»g tot de financiering van dit object de betaling van rente en aflossing van een voor dót doel te sluiten geWJening te garanderen. Aangezien de raad ook aan andere In stellingen voor de bouw van bejaarden tehuizen financiële medewerking heeft verleend', is dit verzoek naar de mening van B. en W. in beginsel voor inwilli ging vatbaar. Een geldlening, waai de gemeente een garantie zou kunneu geven, is evenwel nog niet gesloten, wijl de stichting binnenkort reeds met de bouw hoopt te beginnen en derhalve gelden nodig heeft voor de betaling de koopsom van de grond en de eerste bouwtermijnen. Verder doet zich nog de moeilijkheid voor. dat de lening Ui of enkele termijnen zal moeten worden opgenomen, terwijl de betalingen zich over de gehele bouwperiode zullen uit strekken. De Stichting „Haagwij ck" heeft dan ook nader verzocht haar in afwachting van het sluiten van een door die ge meente te garanderen geldlening, bij wij ze van voorlopige maatregel, een toredrie< in rekening-courant te verlenen ten be drage van de totale stichtingskosten. due globaal zijn te Stellen op f 3.000.000. Bevorderd van klas 1 naar klas 2: Els van Ameyden (naar 2 m.m.s.), Tineke Asselman, Dik Baalbergen, Sonja Beek man, Sonja Beeftink, Els Bekooy, Paul Bos, Bep van den Broek, Harm Dane. Dick van Duijn, Rennie van Egmond. Max Gerzon, Jim Groeneveld. Jobje Hanegraaff, Fer Hansen, Els Heyboer. Sonja van Holstein, Theo vqn Kamp, Wibo Kisman, Eduard Klasen. Annet Kromhout, Heleen Oldenhof. Lodewijk Palm, Lettie Sanders, Maarten Sobels. Wim Thijssen, Ineke van Wijk, Onno Zijlstra, Anton Arentshorst, Koen Gou- driaan. Bert de Graaf. Greetje Heuvel man, Liesbeth Hogewoning, Ann Huijing, Piet Korbee. Robin Brix. Hanneke Ra- vensbergen. IJda van Sprang. Dick Taat. Jack Timmermans. Douwe Valkema. Annemarie Venekamp, Niek de Vente. Margreetje Verhoeff. Piet Hein Verloop. Joop van Wijnen, Ank Admiraal. Paul Basters. Hans Beekhuizen. Elzeliene van Duijn. Karin Francken, Theo Guicherit, Coba Hagen. Anne Haitsma, Kfees Hak kenberg. Hugo Hey. Henriëtte Huurman. Ingrid Kluit. Gert Koelmans, Jaap Kor bee. Henriëtte Mennega, Lia Mieog. Quinta Nolle. Rik van Osnabrugge. Ne- leke Plug. Hans de Raad, Jaap van Riet. Henk Spek. Wim van Veen, Marian Ver linde. Jan Verra. Henk Vis. Elsje Wes- sels. Piet van Zwieten. Zenita Alders- hoff. Blanche Anceaux. Piet Bassa. Han neke Coert. Marticn Diemer, Cor de Gier. Anke Hakker. Gonneke van Hartings- veldt. Dick Honders. Jaap de Hoog, Joop van der Horst. Henk van Iterson. Mar griet Kralt. Jetty Kramer, Kees Krom hout, Carel la Lau. Marianne van der Mey (naar 2 m.m.s.). Martijn Mulder Maartje Raaphorst. Hadewey Reijenga. Ria Sosef, Wim van der Tang. Aukje de Vries, Annette Broekhuizen, Gerrit Berg. huijs, Fred Berkhof. Erik Bongers, Linze Boonstra, Mapje Brouwer. Henny van der Giessen, Ans Hasenoot, Arie Hey Marleon Hogewoning. Richard van Holtz. Hans van der Horst, Henk Joziasse. Renda Kromhout. Annelies Littooy. Arina van der Marei. Vries van der Marei. Eddy Priester, Gerry Rothman, Ronald Rotte veel. Mees Struijs, Tineke Traas. Anneke de Vries, Heleen Zandbergen, Maarten Bakker. Jan Blom. Pim Hagen. Wim Haitsma. Annet Heidsma. Frans Heynen Willy de Jong. Dick Jongejan. Tilda Ket ting, Lucie Kikkert, Flip van der Kooy, Tineke Korthof, Marjo Kouprie, Jan Kul- venhoven, Jac van der Marei, Joke var Minnen, Jos Vavier, Henny VergunsL Alie van Vliet, Reineke Zielhuis, Jack Berkum, Joop Brijnen, Jacques van E, mond, Gorrit Goslinga, Hans de .Tongh. Almar Koning, Kees Korswagen, Johan Kwestro, Wim Laman. Teun Meirink. Jaap de Mooy, Ernst Oudshoorn, Dick van der Plas, Arie de Ru, Hans Schol ten, Freddy Veldman, Wim de Vos, Bert Westra, Kees van der Weijden, Anne 't Zelfde. Henk den Haan. Afgewezen leerlingen. Bevorderd van klas 2 h.b.s. naar klas 3 h.b.s.: Ina den Bak. Wim Buurman, Mcnco Dane, Aad van Giffen, David Hakken berg, Hetty Have. Lies den Hollander. Hennie Kromhout. Ank van der Niet. Nel Noort. Janneke Runia. Erna Slee boom. Nella Star. Koos de Wachter. Caty Barnhoorn, Carlo Bos. Jaap van den Broek, Kees Fioole. Leo Ginsel, Corry den Haan. Gyse Heijmans, Hille Huigens Betsy Kieft, Maya Klein. Simon Kruit. Marien van der Lee. Paul van der Mey. Lien Meijers (naar 3 m.m.s.)., Nico Oskam, Wilfred Oudshoorn, Ank Reijenga. Truus Schut, Truus Smittenaar. Chris Steketee, Ellen van Tongeren, An neke Verweij, Lida Wijlage, Kees Bo- gaards, Henk Bongers, Rob van der Broek, Wijnand van Dam. Frans var Egmond, Menno Keijzer, Bram Kranen burg, Dick Krijgsman, Thijs van Leeu wen. Boudewijn Leeuwenburgh. Teun de Mooy. Wim Nijenhuis. Huig Ouwe hand. Kees Plug, Johan Rade, Paul Smit. Martien van Sprang, Dirk-Jan van Stra ten. Freddie Teekens, Wim van Tilburg. Kees Vreeken, Jaap van der Zwart. Lex Soetman, Tonny Bavelaar, Jaap Buitink, Dick van Buren. Wim Flim. Hans de Hoog, Evert Ketting, Kees Loeve. Koos van der Niet, Herman Nievaart. Rienko Prins, Nico Rade, Martien van 't Riet, Hans van Rijn, Dick Schonenberg. Maarten Struijs. Gerard Timan. Harry Vermeer, Bram de Visser. Hillebrand van der Zee. Afgewezen: 39 leerlingen Bevorderd van klas 3 h.b.s, naar klas 4 h.b-s.: Willy Bergman. Nico Blansjaar. Aart Boekee. Henk Breuker, Marian Fockens. Ank van der Groef, Gery Groot. Carla Hendriks, Ton van Hoven. Tonnie van Hulzen, Ziska Kepel. Carla van Kla veren. Jannie Kruger. Elly Langmuur. Jeannette van Leeuwen, Hans Lindhout, Henk de Mooy, Jacqueline van Nes. Ca- riene van Ooijen, Machiel Overduin. Jos Piers, Wim de Voogt, Sjoukje Boersma. Jelle van Doornik, Ton van Egmond, Paul Favier, Herno Geijsman, Margreet van Herpe, Bert Jan Hey, Philippine Korthof, Riet van Leuvercn. Albert Jan de Neef, Anneke Olden, Greet van der Perk, Coby van der Plas, Paul Verra, Corry de Wit, Loes Sloots, Frank Basters, Jaap van der Bent, Leendert van Duy- venbode. Daan van Egmond, Jaap Hel mus. Jan van der Mey, Gerrit Natzijl, Kees Neuteboom, André Plaatzer, Dian Rodenburg, Kees van Straten. Gert Tim mermans. Maarten Trippenzee, Wim Duindam. Klaas van Egmond, Henny Groenewoud. Wim Laman, Hans de Lange. Arie Remmelzwaal. Lex Roberti. Herman Roest, Kees van Royen, Ben Sleebos, Karei van Turenhout, Wim Veld. huyzen. Hans Vermeer. Klaas van der Broek, Jacq van Gent, Nico Helmus. Adri Hoek. Nico Hollebeek. Peter Hors man, Henk Hulzenga. Dick Knetsch, Rob van der Kraan, Gerrit van Kruistum, Theo de Krijger, Gijs Lagerman, Frank Mulder. Nico Ravensbergen. Aart Rijn, Fridus Valkema, Kees Varkevlsser. Wim Veerman. Afgewezen: 40 leerlingen Bevorderd van klas 4 h.b.s.-A naar klas 5 b.b.s.-A: Corry van Anrooy, Jan- Baalbergen, Pim van Bemmel. Lauw Boellaard, Addy van Egmond. Hideke Ehrentreich, Nico Eikerbout, Emmy van den Eykel, Nel van Gosliga, Rudi van der Lip, Hans Lugthart. Hans Moeliker. Kees van Nieuwkoop, Marie-Louise Otto, van der Plas, Riet Schrier, Marieke Schut. Ineke van Spronscn, Liesbeth Stoute. Marien Swaneveld. Mieneke Ver. couteren, Irene Vis. Irene Visser. Willeke Betram. Gretha Broks, Nico Bruidegom. Nelleke van Dijk, Jan Heidsma, Jaap Parlevliet, Roel Riphagen. Cor Zandber gen. Afgewezen: 4 leerlingen. Bevorderd van klas 4 h.b.s.-B naar klas 5 h.bs.-B: Nico Kaptcyn, Fred Kiel. Kees Los, Jaap van Meijgaarden, Gé Nieuwenhuis, IJsbrand van der Plas. Herman Posthumus, Tineke Barnhoorn. Bert van Dam, Wim Eradus. Jan-Dik de Graaf, Hans den Hollander, Ada Kranen burg. Rini Oldenhof, Frits Pasma, Wim der Scheer, Aart Schutte. Piet Spie renburg, Coby Storm, Jeanne Veldhuy- zen, Henk Vos, Jan van 't Wout, Jaap Bestebreurtje, Kees van den Bos, Petei de Jongh, Alfred Kolderman, Frans Kors. Floor Kuyt, Jaap van Rijn, Jaap Stuiver. Bram de Vente. Frans Verlinde, Jur Ver. steegt, Rob Visser, Adrie de Vlaming Afgewezen: 23 leerlingen. Bevorderd van klas 2 gymnasium klas 3 gymnasium: Ineke Baartse, Cootje van den Berg, Selma Blonk, Eno Bijle- veld, Wim van Doornik, Gideon Hekster. Mare Heule, Anke Heijmans, Gert der Laan, Martje van Nes, Reino Rustige. Marijke van Rijnswou, Loek Schipper. Frank Smits, Herma Tobé, Boukje Boer. Ineke Guldemond, Rien de Jonge. Anne lies Matze, Wim Meyerink. Hans var Nieuwkoop, Nic Parlevliet. Henk Pos thumus, Sjoukje Rullmann, Sjaak Schou. ten, Anneke Sepors. Cees van Steenwijk. Margaret Storm. Katie Verduyn, Hans Vis. Afgewezen: 4 leerlingen. Bevorderd van klas 3 gymnasium naai klas 4 gymnasium: Anita Beeftink. Mar- tie van Bemmel, Bert Berkhof. Ridens Bolhuis, Els Bongers, Hilde Bouma. Ada Güyt, Tineke Harmsen. Petra Hogewo ning, Geert Hovingh, Piet Jagers. Roel Kammer, Liesbeth Korthof. Jan Kijne. Niesje Laman. Christina Oudshoorn. Joke Ravestein. Nico Siljée, Wil de Visser. Tom Beekhuis. Nelly Enserink, Aart Fockens, Chiel Hekster, Marjolein Hen Jeanne Jansen. Nanning de Jong. Pieter Kousemaker. Martien Kroon. Lies Kwestro, Marja Meerburg, Mieke der Mey, Lia Mulder, Dick Nicolai. Arie der Plas, Marijke Roetert Steenbrug- gen, Yvonne van Scheepen, Edith Tae- kema. Dick de Vos, Mariike Zimmerman. Afgewezen: 8 leerlingen. Van klas 4 gymn. naar klas 5 gymn: Roel Brands, Tjapke Broekema, Hans Bijleveld, Marijke Haartsen, Lieuwe de Jong, Alice van der Kwaak, Wim Loeve. Hans Mekking, Harry Mulder, Olivier, Joke van Ommering, Ab Parijs, Kees van der Plas. Jan Postma. Jan Pronk, Carla Versteeg, Margriet de Vries. Afgewezen: 3 leerlingen. Bevorderd van klas 5 gymn.-A naar klas 6 gymn—A: Rini van Garderen, Lies den Haspel, Cees van der Horst. Alie Koekkoek, Bart van der Nagel, Dick der Plas, Fokkelien Schram, Hans Vöge, Tineke Wagenaar, Jos Visser. Af gewezen: 3 leerlingen. Bevorderd van klas 5 gymn.-B naar las 6 gymn.-B: Jan van den Berg, John Fockens, Jaap Guyt, Kees Horsman Gert-Jan Scholten, Harm-Jan Smid. Af gewezen: 2 leerlingen. Bevorderd van klas 2 m.m.s. naar klas m.m.5.: Mieke Arentshorst. Carla den Heeten, Tilly Houwing. Bea Marijt. Anne. Rie Meloen, Stanneke Meijrink, Anneke Moen, Marian Rotteveel, Truus Stuiver Afgewezen: 3 leerlingen. leiding fungeert, wat Jaap Stotijn wel zal onderschrijven. Niettemin wist hij zich uitstekend, dank zij zijn grote rou tine. aan de wel eens ongemotiveerde tempo-schommelingen van het Ameri kaanse orkest aan te passen. Een enkelo keer „schommelde" het dan ook werkelijk voor het geoefende oor van de meeste bezoekers naar ik veronderstel. De terecht geliefde en bewonderde jrote hoboïst Stotijn wist echter ondanks de handicap van enigszins belemmerd te zijn in zijn voordracht, vaak tot een mooi klankbeeld te komen. Zijn optreden, voor afgegaan door een genoeglijk praatje over zijn instrument, oogstte dan ook een ovationeel applaus. Er is reeds een vrij groot assortiment M.M.O.-platen voorhanden. Men kan dus allerlei opnamen van instrumentale en- semble-muziek krijgen, waarvan juist dèt instrument ontbreekt, dat men zelf bespeelt. Ook in de vocale sector kan men hier terecht. Weliswaar is dit niet iets nieuws meer, doch om de mogelijk heden gedemonstreerd te horen door een van onze vooraanstaande kunstenaars, was voor velen toch een openbaring. Wat voor mij overigens een openbaring werd, was wel de uitslag van de oude over klassieke muziek. Eton vijftiental niet alle gemakkelijke vragen moest wor den beantwoord. De heer Paul Christ, van Westring leidde de quiz op een prettige manier, waarbij de aanwezigen dikwijls konden worden geamuseerd door de uit komsten. De heer J. W. van Wely (jrJ presteerde het bijna alle vragen juist te beantwoorden. Hij mocht een langspeel plaat uitzoeken. De volgende tien best geklasseerden konden eveneens een plaat Door het falen van de technische instal latie kon het stereo-concert ten slotte niet loorgaan. Het werd tot een later tijdstip uitgesteld. Voor de heer Hofenk werd de avond niettemin een groot succes: hij heeft wel op een bijzonder beschaafde wijze ruchtbaarheid gegeven aan de uit breiding van zijn bedrijfl Henri Welbooren Gemeente geeft 15 voor herstel orgel Marekerk Het college van Kerkvoogden der Her vormde Gemeente, is. zoals wij al uit voerig meldden, voornemens over te gaan tot. restaura tie vac het orgeJ .yen de Marekerk. Ten behoeve van de res tauratie yam het ongel heeft dir. M. A. Vertté van Het Instituut voor Muziek wetenschappen te Utrecht een rapport opgemaakt, waaruit blij-tot. dat de res tauratie dringend nodig is. De restauratiekosten worden geraamd op f 92,000. De Staatssecretaris van On derwijs, Kunsten en WetenschapDen heeft zich met het ontworpen restaura tie-plan verenigd en de begroting der werken tot het bedrag ad f 92.000 goed gekeurd Verder heeft de Staatssecreta ris zich bereid verklaard ten behoeve van deze restauratie 'n rijkssubsidie te vertenen van 50"diar kositan tot 'n maxi mum van f 46.000 Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland hebben de Staten der provincie voorgesteld in de bedoekte kosten een subsidie van 10 uit de provinciale kas te verlenen tot een maximum van f 9.200 Het College van Kerkvoogden heeft B. en VV. gevraagd te bevorderen, dat uit de gemeentekas eveneens een bijdra ge in de onderhavige kosten wordt ver leend. en wel van 15 Instandhouding van het orgel ls ook voor de gemeente van groot belang, waarom B. en W. van mening zjjn. dat het toekennen van de gevraagde bijdrage uit de gemeentekas alleszins verantwoord is. Agenda Leidse gemeenteraad De Leidense raad komt maandag 9 juli om 2 uur bijeen. Agenda: benoe ming van een directeur van het Open baar Slachthuis: aanwijzing van een conrector van het Rembrandt-lyceum: benoeming van een viertal tijdelijke do centen aan het Rembrandt-lyceum en de hogere burgerschool voor meisjes met 8-jarige cursus en afdeling middel bare meisjesschool: benoeming van een onderwijzeres aan Du Rieuschool (school voor g.l.o. aan Du Rieustraat 4): benoe ming van twee leden van de Raad van Beheer van de Sportstichting: voorstel inzake het beschikbaar stellen van gel den voor het treffen van voorzieningen en het doen van aanschaffingen ten be hoeve van de openbare school aan de Drie Octoberstraat/Duivenbodestraat: voorstel inzake het vaststellen van een verordening tot het vergoeden van de buitengewone uitgaven voor de bijzon dere scholen voor buitengewoon lager onderwijs, die reeds op 1 januari 1959 bestonden: voorstel inzake het verle nen van een bijdrage in de kosten van restauratie van het orgel in de Mare kerk: voorstel inzake het vaststellen van een partieel uitbreidingsplan „Leiden de Waard 1962": voorstel inzake het be schikbaar stellen van grond ten behoe ve van de bouw van vlif transforma- torgebouwtjes in „Leiden-Zuidwest": in zake het verkopen van een perceel bouwterrein, gelegen aan het Kasteel hof: inzake het verkopen van een per ceel grond, gelegen aan de Beethoven- laan en de Wagnerlaan. ten behoeve van de bouw van een bejaardencentrum door de „Stichting Bejaardencentrum Haagwijck" en Inzake het verlenen van medewerking aan de financiering van deze bouw; inzake het beschikbaar stel len van gelden ten behoeve van een aan het Bouwcentrum te Rotterdam od te dragen efficiencyonderzoek met be trekking tot de opzet van de centrale keuken van de psychiatrische inrichtin gen ..Endegeest". Zie voor stadsnieuws ook pagina 6

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3