sua* sB* Nieuwe directeur Sociale Zaken in Leiden Goede gynmastiekuitvoering in Hazerswoude Minister Van Aartsen bezocht vandaag Alphen aan den Rijn ;UWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 18 JUNI 1962 trouw In de lt dus moei' na de 11 Igenda voor Leiden en Den Haag Maandag Burcht, Jacobazaal, 8.3010 uur Inschrijving 3-Oktoberoptocht (7.30 ru.uO nun. Uitgifte Kinderrollen. I CJT togegebouw, 8 uur: De Natuurvriend, C. Oskam me t dialezing over aquaria. Etadhuis, 2 uur: Gemeenteraad. (reestraat 27. 8.30 uur: Ledenvergade- .Reuvens" houwburg, 8 uur: Uitvoering ballet- rouw Ter Haar-Pasman. g: Gebouw K. en W., 8.15 H.F.; Nederlandse Opera o.l.v. Antal •ati met „II Ritorno di Ulisse in Patria" Monteverdi en „II -Prigioniero1' van lapiccoio. Dinsdag Lulderkerk, 8.15 uur: H.F.; Nederlands enigeïijkkwartet. .tadhuis, Burgerzaal 10 uur v.m.: Ope- tentoonste'ling Leiden Bekeken. Turk. 8.i5 uur: Ledenvergadering Ische Kunstkring „Voor Allen", luiderkerk, 8 uur: Arjos, J. Spieren- communisme. iderdorp, Raadhuis, 2 uur: Installa- burgemeester mr. R. M. Gallas. n Haag. Kon. Schouwburg, 8.15 H.F.; Residentie Oricest en Ned. lerkoor o.l.v. Carlo Maria Giulini met Barbier van Revilla" van Rossini. Woensdag e\v-orde"ÏGymnast'ekljlfaa! Kaasmarkt 1, 8 uur: ergadering Geref. Schoolvereni- w o a d e, Potterij Zaalberg, 8 Avond-excursie K en O. ieterskerk, 20-8.30 uur: Avondstilte, n Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 hr: H.F.; Nederlandse Comedie met eluisterincJorra" ie*ew®fKurzaal, 8.15 uur H.F.; Residentie Or- nble o l v Willem van Otterloo; soliste: Holliweg, sopraan. oede Vrijdagkerk, Bezuidenhoutse- 8.15 uur: Nico van den Hooven, Jan den Be-g en Gerard Akkerhuis, facette Evai Lil Lid ak Bonn) d. Hen Donderdag nog e« Pieterskerk, 7.15 uur: Avondgebed. Kon. Schouwburg, 8.15 ir: H.F.; The Old Vic Theatre met laebeth". Scheveningse strand, 10.30 uur: Vuur- erk. Vrijdag Garenmarkt, 8.15 uur: Vetrek dagex- ireie K. en O. naar Reeuwijk en Moor- Itcht. iDen Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 it H.F.; The Old Vic .Theatre met toelfth Night" Zaterdag n Haag. Kon. Schouwburg, 8.15 H.F.; The Old Vic Theatre met nieutVelfth Night". WeiKurzaal, 8.15 uur: H.F.; Irmgard See- cantie Erik Werba, piano. Seiere FU™ j-r1_, Casino (2.30. 7 en 9.15 uur): Losge- aeriatfegen meisjes (18 Jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Parijs In niek (18 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): De gehelm- inige dubbelganger (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Scotland ard grijpt keihard in (14 Jaar); don- republl irdag: Les Tricheurs (18 Jaar). "lering studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Jules et ..*ab" m (18 jaar). •ii« Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Some )e!Jke it hot (18 jaar). Apotheker Geopend voor spoedeisende gevallen 'gV wtheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. leeri Potheek R. van Breest Smallenburg te leiderdorp is geopend. Tentoonstellingen ssiscii RÜksmuseum van Oudheden. Glas ln Oudheid (tot 19 augustus). Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree Iraat 27. maandag en woensdag van I taeultat 5.30 van 7 tot 9 uur; dinsdag vac ■n hebMtot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 er 7 tot 9 uur: zaterdag van 10—5.30 u lij kantoor chr. schooi Obrecbtstraat dinsdag en donderdag van «30fr j, uU. •m- zaterdag 2—5 uur; jeugd: elke lersaks «nsdag 2—5 wir. racultal Jeugdbibliotheek, leeszalen en bibllo- ïeek Reuvens, Plantage 6; maandag lag van 4 -tot 5.30 uur. woens- en zaterdag van 12 tot 4.30 uu; b vrijdag (speciaal voor de grotere lugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. >aaron< televii erwijs en sljn en niet imhou- Lie niet Ier lijk» Zoekt U een goed ANKER HORLOGE d. WATER Haarlemmerstr. 207 leeft het. Grote keuze in alle prijzen en merken. lig is? crschil Geslaagden Christelijke kweekschool Voor het eindexamen van de Christe- kweekschool te Leiden, tweede ing, groep 7, slaagden vrijdag de imes J.M. Buijs Katwijk aan Zee; E.S.C. s. Katwijk aan zee; SJ. Colpa, Bos- K»p; C.J. de Die. Leiden en de heer J Duijn Katwijk aan Zee. Oude man aangereden Een 87-jarige Leidenaar liep zaterdag- fond omstreeks zeven uur van de Kn- nbeurssteeg de rijbaan van de Bree- iat op. Dc man werd aangereden door bromfietser en moest met een gebro- 1 linkeronderbeen naar het Elisabeth- cenhuis worden vervoerd. Brand in auto In de nacht van zaterdag op zondag jfektc de zitting van de voorbank bestelauto op de Voldersgracht d. Door gebrek aan zuurstof kon het uur niet verder tot ontwikkeling komen. In verband hiermee is een 30-jarige eidse dakbedekker aangehouden, die ordt verdacht van opzettelijke brand- ichting. Het was te verwachten, dat de ge meenteraad van Leiden vanmiddag mr. J. W. ten Napel, directeur van de dienst voor sociale zorg. tevens chef 1 de afdeling maatschappelijke zorg volksgezondheid van de gemeente secretarie te Voorburg, zou benoemen tot directeur van de dienst voor so ciale zaken, als opvolger van de over leden heer S. Krist.. De heer Ten Napel, die 42 jaar is. be zocht het vrij z -christelijk lyceum te Den Haag («gymnasium alpha) en studeerde Ned. recht aan de Leidse universiteit, hij in 1948 het doctoraal examen T oelatingsexamen gymnasium Tot de eerste klasse van het gymna- um zijn toegelaten: Kati Andor, Laci Andor, Marion van Berge Henegouwen. Annet Blaauwendraad te Koudekerk. Pim den Boer, Paulien Bok, Henk Bo- is. Willem Jan Claas te Leiderdorp, Sybout Colenbrander. Wiet zie Dorsman te Boskoop, Anneke van Es, Allard Feen- stra. Willem Hugo Fockema Andreae. Henk Hekkinjg te Den Haag, Duco Helle- Lenie van der Hoek te Zoeterwoude. Egbert Hoogenberk te Oegstgeest, André der Horst, Lodewijk Hulsman, Rob Jansen, Gaspard de Jong, Joki Kooyman, Hein Krantz, Roland de Leeuw te Lei derdorp, Mark" Meelker, Liesbeth Per- deck, Elly Karin van der Plas te Oegst geest, Marjon Poort, Thijs van Praag, Frank Roos. Rob Sannes, Goedele Schalij te Sassenheim, Hans Schutte, Anke Sloos, Renée Smit te Noordwijk, Anita Steen- hauer, Loutje den Tex, Herman de Tolle- naere, Hans Verwey te Warmond, Anne- marieke van Weizen, Annelies Wirth, Rob Zeeman, Anneke Zuidema te Sassen heim, Rob Bronsgeest te Leiderdotp, Peter-Hans Littooy te Oegstgeest. Vijf kandidaten werden afgewezen. Waar geen plaatsnaam vermeld is deze Leiden. Herv. Gemeente beroept Ds. P. J. Bos. Hervormd predikant te Sprang, heeft een beroep ontvangen de Leidse Herv. Gemeente, in de vacature ds. M Ottevanger. In 1948 werd hij benoemd tot directeur m een internationaal studentencentrum 1 het Zwarte Woud, in de toenmalige Franse Zone van Duitsland, dat uitging de International Student Service te In januari 1951 wérd hij volontair bij het voormalige bureou voor sociale za ken te Voorburg, in 1952 contact-ambte- r van het ministerie van sociale zaken volksgezondheid afdeling sociale bij stand en complementaire arbeidsvoorzie ningen in Friesland, in 1955 hoofd van het bureau complementaire arbeidsvoorzie ningen bij de genoemde afdeling van het ministerie en met ingang van 1 septem ber 1956, directeur van de gemeentelijke dienst voor sociale zorg te Voorbung. Sinds 1957 is hij behalve directeur van deze dienst chef van de afdeling maat schappelijke zorg en volksgezondheid ,ter secretarie. Zijn tegenwoordige rang administrateur De heer Ten Napel is bestuurslid van verschillende instellingen op so ciaal niveau; wij noemen het Voor- burgse Prinses Beatrix-Poliofonds, de reclassering, de commissie bejaarden zorg, de coördinatiecommissie voor gezinszorg, de stichting Tijdelijk Te huis en het actiecomité Rode Kruis. nieuwe directeur behoort kerkel iik tot de Remonstrantse Broederschap en maakt deel uit van een commissie dif de financiële voorbereidingen treft vooi de bouw van een Remonstr. kerk te Voor burg. Hij is gehuwd en heeft drie dochter- Orgelconcerten in Leiden Zoals wij het al meldden zal in dit zo merseizoen in samenwerking met de Leidse Volksuniversiteit K. en O. een serie orgelvoordrachten worden gegeven in de Pieterskerk. De kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente is nu het volgen de programma voorgelegd: 12 juli Stoffel van Viegen, organist van de Domkerk te Utrecht; 26 juli Bach- herdenking met Adriaan Blankenstein. organist der Pieterskerk, orgel en Jaap Stotijn hobo; 2 aulgustus Albert de Klerk, organist te Haarlem; 23 augustus Adriaan Blankenstein; 6 september Adriaan En gels, organist van de Jacobskerk te Den Haag BH sociale wetenschappen: mej. W Chardon te Vlaa: dingen: voor het kand. ex. Westerse socla wetenschappen: mej. B H Hage te Nieu- werkerk a d. IJssel; voor het doet. ex. psychologie: mej. I J C Ofbaan te Was senaar en de heren J C J Bonarius te Bloe- mendaal en M J Simmer te Den Haag: voor het kand. ex. psychologie: mej. R M Bruijel te Goirle: voor het doet. ex. scheikunde de heren P Knippenberg te Leiden. G M J van Kempen te Leiden en J Zwarts te Rotterdam: voor het doet ex. gen. n de heren C D v d Does te Den Haag, J M Hollander te Rotterdam en J Schijf te Den Haag: voor het seml-artsex. de heren p de Groot te Den Haag. H Hollander te Den Haag en F Houdé te Den T Koudekerk won Rijnstreekbeker op St. Bernardus In een spannende en sportief gespeelde wedstrijd is het Koudekerk gelukt weer voor één jaar beslag te leggen op de Rijnstreekbeker, door met 64 van St. Bernardus te winnen. Dat SL Bernardus het niet cadeau heeft gege ven kan blijken uit het feit dat deze club tot driemaal toe een voorsprong heeft gehad en dat de eindstand eerst na verlenging kon worden bereikt. In het veld wogen de partijen goed tegen elkaar op, waarbij het technisch iets betere spel van Koudekerk door de grotere geestdrift van St. Bernardus werd geneutraliseerd. Zonder aan de prestaties van de overige spelers iets af te doen, verdient het spel van do St. Bernarduskeeper Zandvliet een woord van lof. Deze heeft zijn doel zo verdedigd, dat het er alle schijn van had dat St. Bernardus de beker aan de Rijndijk zou houden. Aanvankelijk rammelde het ln de verdediging van Koudekerk, hoewel hier ook de toestand van het effectvolle terrein een woordje meesprak. Het be gin van de wedstrijd was sensationeel. St. Bernardus won de opgooi en nadnt Koudekerk de bal aan het rollen had gebracht, nam de verdediging van St Bernardus het leer over en zette do voorhoede aan het werk, die de aan val doorzette, zodat keeper Kruit me teen moest ingrijpen. De uittrap belandde bij de Koude kerk-voorhoede. Een handsgeval juist buiten het strafschopgebied van St Bernardus werd door Arie Zweeris hard en zuiver ingeschoten, zodat Kou- ZATERDAGAVOND gaf de gymnastiekvereniging Hou-Vasteen openluchtuitvoering op het speelplein van de school met de Bijbel. Aan deze uitvoering werkte ook een keurploeg dames en heren van de Goudse kring mee. De turners en trunsters maakten een rondgang door het dorp. Daarna sprak de heer J. Rademaker een openingswoord, dat werd gevolgd door het zingen van het bondslied en het brengen van de vaandelgroet. Als eersten traden de kleuters op. Hoe wel er enkele zeer jeugdige leden bij waren, bleek al gauw dat directeur H. van Zetten de kunst verstaat ook bij de jeugd de beginselen van de gymnastiek op waardige en vlotte wijze bij te bren- ^Verschillende groepen jongens en meis jes van ..Hou-Vast" toonden hun kunnen bij de vrije en behendigheidsoefeningen. Dat hun prestaties werden gewaardeerd bleek wel uit het spontane applaus vao ouders en andere belangstellenden. Ook de dames en heren van de vereni ging deden goed werk. Vooral de knots- oefeningen van de dames wekten bewon dering door de juiste ritmische uitvoe- Hoog peil Tussen de programmapunten door tra den de Goudse keurturners en -turnsters op. Men kreeg gymnastische oefeningen op hoog peil te zien, al liepen de indivi duele prestaties wel wat uiteen. Oefenin gen aan de brug met ongelijke leggers, evenwidhtsbalk en ringen hadden veel succes. Evenzo bij de heren, die vooral uitblonken in hoog brug en hoog rek. Het publiek wist deze prestaties op de juiste waarde te schatten. Jammer ech ter, dat men de keurgroep zovele malen liet optreden: hierdoor ging het karakter van de uitvoering van „Hou-Vast" ver loren. De prestaties van de „Hou-Vast". leden zijn zeker in stijgende lijn. Erevoorzitter M. Jansen sprak een dankwoord, waarbij hij de heer Van Zet ten een fruitschaal aanbood. Hij maakte van de gelegenheid gebruik afscheid te nemen van de irHou-Vast"-leden wegens zijn vertrek uit Hazerswoude. Brand weer wedstrijden De brandweer van Hazerswoude-Rijn- dijk nam zaterdag deel aan de wedstrij den klasse drie. die in Gouda werden ge houden. Op twee banen leverden 26 brandweerploegen strijd. Hazerswoude- Rijndijk (onder bevel van onderbrand meester Van Bennekom) behaalde op baan 1 de zesde plaats met 143 punten. De ploeg van de Rijndijk was opgeleid door brandmeester W. J. S. Bedet. De brandweer van Hazerswoude-dorp nam deel aan de provinciale wedstrijden klasse twee te Warmond. Hazerswouds bezette de zesde plaats met 194 punten De ploeg stond onder leiding van brand weercommandant M. J. Noordam. Plattelandsvrouwen De afdeling Hazerswoude van de C.P.B. vergaderde onder leiding van mevrouw Slootweg-Van Geest achter de Gerefor meerde kerk. De heer J. Deelder, bos bouwkundig ambtenaar van Staatsbosbe heer, hield een lezing over „Het Neder landse bos in vogelvlucht". In tegenstelling tot omliggende lander is Nederland arm aan bos. Slechts 7 pro cent van ons grondgebied is met bos be dekt. Overal waar dat mogelijk is, is er landbouw in ons dichtbevolkte land. Voor wat de houtproduktie betreft is Neder land dus geheel op de invoer aangewezen. Zowel voor recreatie alp tegen de ver stuiving van zandgronden is bosbouw noodzakelijk, aldus de heer Deelder. die ook de werkzaamheden van Staatsbosbe heer. dat in 1899 werd opgericht, toe lichtte. Na de pauze konden de dames genieten van dia's van de Nederlandse bossen. Collecte De collecte voor „Draagt Elkanders Lasten" heeft zaterdag in Hazerswoude- dorp f 322,49 opgebracht. Afscheid ds. Van der Leeden Op 1 juli om twee uur 's middags hoopt ds. Chr. van der Leeden als predikant van de Hervormde Gemeente te Hazers woude afscheid te nemen. Op 15 juli om half drie hoopt hij intrede te doen in Elim (bij Hoogeveen), na in de morgen dienst door ds. J. J. Trouw te Alblasser- dam te zijn bevestigd. dekerk reeds na twee minuten de lei ding had: 01. Twee minuten later maakte Van Wetten gebruik van fout in de verdediging van Koudekerk om de partijen op gelijke voet te bren gen 11. Enkele minuten later maakte Borst van een soortgelijke gelegenheid gebruik om St. Bernardus de leiding te geven: 21. Nadat het Koudekerk-doel in deze periode enkele malen aan een doorbo ring was ontkomen, maakte Jac. Paling na ruim twintig minuten spelen gebruik van een goede voorzet van Arie Zwee ris om de stand gelijk te maken: 2—2. Nog voor de rust moest keeper Kruit, na tweemalen de bal te hebben weg- gestompt, zwichten voor een schot Wortman. zodat St. Bernardus met 32 voorsprong kon gaan rusten. Weer gelijk Vijf minuten na de rust wist Jac. Pa ling de stand op 33 te brengen. In de ze periode werd de druk op het St Bernardus-doel groter, hoewel ook voor Koudekerk soms gevaarlijke momenten aanbraken. Een hard schot van Alb. Zweeris werd door keeper Zandvliet goed gestopt, waarna een schot van Arie Zweeris naast het doel belandde. Tien minuten voor het einde wist Van Wetten bij een snelle doorbraak St. Ber nardus nogmaals de leiding te geven: 43. St. Bernardus zag de mogelijkheid van winst en bleef fel aanvallen, maar het mocht niet baten. Drie minuten voor het einde besloot Arie Zweeris een mooie doorbraak met een goed schot zodat de stand 44 was. Nadat in de eerste verlenging een schot van St. Bernardus voor het Kou dekerk-doel langs ging, wist Alb. Zwee ris met een prachtschot Koudekerk de leiding te geven 45. Hoewel St Ber nardus bleef aanvallen, kwam het niet meer tot doelpunten. Enkele minuten voor het einde maakte Jac. Paling zijn derde doelpunt in deze wedstrijd, waar door de Koudekerk-voorsprong op 46 was gekomen. Collecte Anjerfonds Woensdag 20 juni en vrijdag 29 Juni zal de bekende jaarlijkse collecte voor het Anjerfonds worden gehouden. Hei fanfarecorps „Kunst na Arbeid" zal hiervoor een rondgang door de gemeen te maken. De opbrengst van deze Anjeractie komt ten goede aan het Anjerfonds Id Zuid-Holland. Bedoeld fonds verleenl aan instellingen op cultureel gebied subsidie. Enkele plaatselijke verenigin gen hebben al eens een bijdrage uit dit fonds ontvangen. Om dit nuttige werk te kunnen verrichtten is geld nodig. Ook voor ons plaatselijke werk ls de ze collecte van groot belang. Wanneer de collectanten op één van de boven genoemde datums bij u aanbellen, wilt u dan een royale gift in de bus doen? U kunt ook een mooie foto van ons Koninklijk gezin kopen voor een kwart je Geen spreekuur Burgemeester Waverijn zal dinsdag 19 Juni geen spreekuur houden. Kijkje bij de demonstratie van de Hou-Vast-jeugd in Hazerswoude Foto N. van der Horst Burgemeester Z. Bruins Slot wees onder meer op woningtekort Het eerste deel van hetb ezoek, dat minister J. van Aartsen met zijn staf vandaag aan Alphen aan den Rijn bracht, heeft zich binnenskamers afge speeld. Nadat het gezelschap hedenmorgen om half tien bij het raadhuis was gearriveerd, heeft het gemeentebestuur eerst allerlei informaties ver strekt over de gemeente. Men heeft dat gedaan met befrulp van dia's. De afdeling gemeentewerken, waarvan ir. N. Buijsert directeur is. heeft onder leiding van de technisch hoofdambtenaar, de heer C. J. Konijnenburg, een aantal tékeningen vervaardigd, die een duidelijk beeld geven van de gang van zaken se dert 1945. „Men moet nu eenmaal ergens beginnen", aldus burgemeester Z. Bruins Slot, „maar als men de gehele Alphense historie, die is na te gaan van de Romei- nentijd af zou willen doornemen, wordt het verhaal wat al te groot". Op 1 januari 1945 telde de gemeente 20.868 inwoners, op 1 januari 1961 was dit aantal gestegen tot 24.871. We zien, dat er dan regelmatig per jaar een geboorte overschot is, maar dat die winst tot en met 1957 regelmatig gedeeltelijk verloren ging door een verrekenoverschot. dat bijv. in 1952 niet minder dan 395 bedroeg. In 1958 was het mincijfer nog slechts 7, maar in 1959 begon de grote groei met een geboorteoverschot van 409 plus voor het eerst een vestigingsoverschot (van 139). Dit laatste cijfer was in 1960 dan 193 en in 1961 niet minder dan 559. Ook 1962 zal stellig zeer goed zijn. Het overzicht, dat de burgemeester aan de hand van kaartjes gaf van de be roepsbevolking. toonde aan. dat het cijfer voor landbouw en visserij van 1947-1960 verminderde met 610. voor de nijverheid toenam met 1179, voor handel en verkeer met 60 en voor de overige bedrijfstakken Woningbouw Hoe stond en staat het nu met de wo ningbouw? In de periode van 1945 tm. 1953 (negen jaar) werden gebouwd 428 woningen, nl. 378 woningwetwoningen. 47 premiebouw en 3 in de vrije sector. Van 1954 t.m. 1956: 302 woningwet, 198 premiebouw. 20 vrije sector, totaal 520: 1957 t.m. 1959: 396 woningwet. 194 pre miebouw, 17 vrije sector, totaal 607: I960 t.m 1962 (inclusief de nog dit jaar ge reed komende woningen) 170 woningwet. 564 premiebouw. 478 vrije sector: totaal 1212. Minister Van Aartsen kon hieruit dus duidelijk zien, dat het met de toewijzing in de woningwetsector de laatste jaren zeer bedroevend is geweest en dat zijn recente maatregelen op het gebied van de premiebouw en in de vrije sector, de groei van Alphen a.d. Rijn, nauwelijks goed op gang gekomen, volkomen bedrei- En dat betreft dan de uitbreiding. Maar Met een stevige handdruk ver welkomde burgemeester Z. Bruins Slot te Alphen aan den Rijn vanochtend minister Van Aartsen, die een werkbezoek aan deze Rijnstreekgemeente bracht. minister Van Aartsen kreeg ook 'te horen, hoe de werkelijke toestand heden is. In gedeeld naar de kwaliteitsnormen vol gens richtlijnen van de hoofdingenieur directeur van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid had Alphen a.d. Rijn per 1 april 1962 op een totaal van 5803 wc gen niet minder dan 124 zg. krepeerge- vallen; 544 krotwoningen en 478 binnen vijf jaar te ontruimen woningen. Het woningtekort werd als volgt be- Aanbesteding bouw ziekenhuis De Vereniging voor Christelijk zle- kenhuisverpleging heeft vanmorgen aan besteed de bouw van een ziekenhuis id onze gemeente, waarvoor de nodige vergunningen verkregen zijn. £r w voor dit werk acht aannemers uitge nodigd in te schrijven, van wie drie ui» onze gemeente, n.l. de firma's Gesman en Zoetemeyer. Den Ouden en Oudenes Nederhorst. voorheen Boersma, Den Haag, f 2.804.000: Den Ouden. Alphen f 2.286.000: firma Oudenes. Alphen f 2.265.000: firma De Ban. Den Haag. f 2.293.000; aann. bedrijf Versloot. Nieu- werbrug, t 2223.000: aann. bedrijf Boe- Ie Van Eesteren. Den Haag. f2.197.000: N.V. Ingenieursbureau voor Bouwnij verheid. Oegstgeest. f 2.181.000: Gesman en Zoetemeyer. Alphen. f 2.168 000 Schildersbestek: Witsen. Utrecht f 189275: Schalekamp, R'dam-Alphen. f 199.700. De begroting was f 2.260.000 voor hei totaal. De gunning is aangehouden. BE1\TM117F.1S Gereformeerde Gemeente Woensdag 20 juni n.m. 720 uur: ds. W. Hofman te Zeist Gevonden voorwerpen Op het stembureau ls bljjven liggen een roodbruin plastic brilétui. Ter ge meentehuize zijn blijven liggen een paar blauwe lederen dameshandschoenen en een zijden sjaaltje. Inlichtingen in het gemeentehuis. Relsverenlging „De gezellige dag" De reisvereniging „De gezellige dag" gaat a.s. donderdag per autobus naai Limburg. De reisvereniging „Benthuizen-Zeg- waardseweg** gaat diezelfde dag eer vier-provinciëntocht maken. Excursie De afdeling Zoetermeer-Benthuizen van de Hollandse Maatschappij Van Landbouw maakte een excursie naar Zuid-Beveland. Het doel van de reis was ook dit jaar oriëntering op het ge bied van bepaalde agrarische bedrijfs voeringen en selectie-bedrijven. Aangebonden in Amsterdam De Amsterdamse politie heeft een 20- jarige kelner uit Amsterdam, die op 14 mei in Leiden een scooter had gestolen, aangehouden. IOORSCHOTEN Orgelconcerten Op 2 juli zal mevrouw A. Blanken- stein-Offenberg, cantor-organiste van de Lutherse kerk te Leiden, een orgelcon cert verzorgen in de Hervormde kerk alhier. Medewerking verleent het kin derkoor onder leiding van de organist der kerk, de heer H. Walvaart. De organist van de Pieterskerk te Lel. den, Adriaan Blankenstein, hoopt op 3( juli te concerteren en ten slotte op 10 september Simon de Zee. organist de Pauluskerk te Oegstgeest. Hengi cijferd: aantal inwonende gezinnen 321j nog met gehuwde woningzoekenden ouder dan 25 jaar, 149. Tezamen 470. Te vermeerderen met krepeergevallen en krotwoningen is de totale directe wo ningbehoefte 1138 of rond 20 pet Het zal voor de minister en zijn depar tementsfunctionarissen duidelijk zijn ge worden. dat er in Alphen a.d. Rijn nog grote nood is en dat men er met toewij zing van zestig woningwetwoningen per jaar nooit uitkomt Centrum Randstand Aan de hand van de tekeningen werd aangetoond wat in de periode van ruim vijftien jaar tot stand kwam. In een ge meente met lintbebouwing kwam een keurig aangelegd blokvormig centrum tot stand. Middels de kleuren kon de minis ter zien. waar nog terreinen liggen, die wel verkocht zijn. maar waarvoor de bouwvergunningen maar steeds im Den Haag blijven liggen. Voorts was ook voortreffelijk aangege ven. dat wanneer men spreekt van het centrum ln de randstad Holland, Alphen a.d. Rün terecht daar aanspraak op maakt. Want dc grote steden Amsterdam. Den Haag, Rotterdam en Utrecht, vindt men op 30 km afstand. Ook werd aan getoond dat Alphen a.d. Rijn nog uitge breid kan bouwen, zonder dat men be hoeft te trachten, zich te verrijken ten koste van andere gemeenten. Het gezelschap nam van een en ander met grote belangstelling kennis. Onge veer elf uur ging men een bustocht ma ken. waarop we morgen nader terug je1 aars visten voor reis bejaarden Zaterdagmiddag hebben 170 hengelaars deelgenomen aan de jaarlijkse viswed strijd in het Aarkanaal, waarvan de baten bestemd zijn voor de uitgaansdag der be jaarden. Mede dank zij bet uitstekende weer en de prima organisatie door de hengelaarsvereniging „Tijdverdrijf" ls dit visfestijn weer een groot succes gewor den. Weliswaar viel de vangst niet mee, al brachten altijd nog 53 deelnemers vis aan de schaal; bet deed echter beslist geen afbreuk aan de vreugde van de deelnemers. De fraaie wisselbeker beschikbaar gesteld door het comité ..Reis ouden van dagen" werd dit keer gewonnen door t oudste lid van „Tijdverdrijf', de heer K. de Jong, die tevens beslag wist te leggen op de extra prijs voor de grootste vis. De voorzitter van het comité, de heer E. J. van der Neut, reikte na afloop van de wedstrijd de prijzen uit, nadat hij alle medewerkenden, in het bijzonder het be stuur van de vereniging „Tijdverdrijf*, dank had gezegd voor hun spontane me dewerking voor dit goede doeL De groepsprijzen werden als volgt be haald: 1. D. van Oordt N.V.; 2 „Ons Ge noegen"; 3 Tijdverdrijf A: 4 Tijdverdrijf B; en 5 Varossiau en Cie. De belangrijkste persoonlijke prijzen werden als volgt gewonnen: 1 K. de Jong; 2 P. Straathof; 3 H. Teegelaar; 4 M. Roggeveen; 5 M. Piepenbrink; 6 M. Vonk, 7 J. Verschuur; 8 C. Schouten; 9 J. Sira: 10 J. Kinkel; 11 W. de Bre<r. 12 T. de Wit, 13 H. Schouten, 14 K. Schou ten, 15 J. Harskamp, 16 M. Kerseboom, 17 G. Zuidam, 18 A. van Straten. 19 H. van .Gils, 20 I. Masurel, 21 K. Vonk. 22 C. van Amsterdam. 23 Koos Schouten, 24 K. Heinen, 25 P. Zuidam. Geslaagd De heer W. M. van Nierop, hoofd commies bij de afdeling sociale zaken der gemeentesecretarie te Alphen aan den Rijn, is in Den Haag geslaagd voor het diploma maatschappelijk werk B (hogert sociale arbeid). Alphense Vriendenclub Zaterdag werd deelgenomen aan da vlucht vanaf Noyon, 305 km. De duiven werden 620 uur gelost met zuidwesten wind. Aankomst eerste duif 10.48.25 u„ laatste duif 12.19.09 uur. Groenendijk 1-8: Verdel 2-6-14-15-17; Den Ouden 3; Bergshoeff 4; Van Eijk 5-16: Groene- veld 7-11; Domburg 10-13; Rombouts 12; Godthelp 18. Geslaagd Zaterdag zijn aan net Chr. Lyceum geslaagd voor de afdeling gymnasium A: Jan Buikema. Woerden; Cok van Horzen. Alphen a.d. Rijn; Christina Samson, Alphen a.d. Rijn en Victor Schipper. Leiden. Twee werden afge wezen. Voor gymnasium B slaagden: Nelleke DorrepaaL Koudekerk a. d Rijn: Anneke van Harten. Woubrugga en Ebi de Rijk. Woerden. Alph. Boys 1-Alplien 1 Het dappere elftal van de Alphense Boys kreeg zaterdagavond eindelijk loon naar werken. Weer had men met de rust een 10 voorsprong en even als de vorige wedstrijden moest men ln de tweede helft een verdedigende hou ding aannemen. Maar nu met goed re sultaat. Want de vrij zwakke Alphen- aanval. met de zelfzuchtige midden voor Hagen zag geen kans openingen te maken en doelman Driehuis kreeg dan ook vrijwel geen enkel moeilijk schot te verwerken. Alphen. dat enkele invallers telde, had het ook ditmaal aan stopper Zaad te danken, dat de Boys-aanval niet verder kwam dan één doelpunt Donr zijn lengte is hij een groot struikelblok en hij heeft ongetwijfeld een goede kijk op het spel. De eerste helft ging de strijd geliik op. met de Boys wat feller en gevaar lijker. Na twintig minuten kwam het enige doelpunt tot stand. De Alphen- keeper Proost van wie men beter werk verwachtte dan van Van Leeuwen, die in de vorige wedstrijd was opgesteld, faalde volkomen bij een Boys-aanval en Vreeswijk gaf zijn club de leiding (10). Twee minuten later was het weer raak. want een bal kwam vla de onderkant van de lat over de lijn te recht en werd toen weggetrapt. De scheidsrechter kon dat niet constateren, maar de neutrale grensrechter vlagde voor doelpunt. Genoemde arbiter, die stellig niet op hand van de Boys was. lette er niet op en liet doorspelen. Met 10 kwam de rust. In de tweede helft had Alphen we! een flink veldoverwicht, maar. zoals gezegd, er kwam niets uit Vooral de vleugelspelers waren zwak en het hing alles als droog zand aan elkaar. Zo kon Wortman met zijn mannen steeds weer op tijd ingrijpen. Ook een vreem de beslissing van de scheidsrechter, een indirecte vrije trap op enkele meters van het Boys-doel. bracht Alnhen niet het gewenste succes Zo gingen de oranje-wit-zwarten. tot grote vreugde van de Boys-aanhang, roemloos ten on der. Dinsdagavond wordt de eerste helft afgesloten met A.R.C.-Alphia. Hazpr*irntif1*>.R"ndiik Opbrengst collecte De aan de Rijndijk gehouden collec te ten bate van het fonds „Draagt El kanders Lasten" bracht f 70 op.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3