BON Bij Ollgelllk Akkoord bij verrassing 42 kinderen Nieuwe regering omgekomen jn Laos gevormd jChr. democraten boeten aan kracht in Nooddeur voor „belaste" rechters gaat op slot Franco verbant leiders van monarchisten Te hoflelijk om over N.-Guinea te praten Onmogelijk - maar toch Od een SDonrwppoverpanp hii Op een spoorwegovergang by Buenos Aires is gisteren een bus met schoolkinderen onder een trein geraakt. De gevolgen waren verschrikkelijk. Zeker 42 kinde ren kwamen om het leven. De an dere kinderen die zich in de bus bevonden ongeveer zeventig liepen ernstige verwondingen op. De bus werd ruim tweehonderd meter meegesleurd. De chauffeur van de bus. die het on geluk overleefde, verklaarde dat hij de trein niet had opgemerkt, vanwege de zeer dichte mist die boven de plaats van het ongeluk hing. De spoorbomen waren niet gesloten, toen de trein de overweg naderde. De kinderen leer lingen van een kleuterschool waren 'onder leiding van twee onderwijzeressen uitstapje onderweg naar een de onderwijzeressen heeft aven *v-oor -£r slwjpark. Eén de ramp overleefd. Ook in het noorden van India, nabij Jaipoer, is een bus op een spoorweg- lovergang door een trein gegrepen. Hier- ij kwamen 25 mensen om het leven, •eeëntwintig anderen liepen verwon- igen op. Alle slachtoffers waren bus- Na langdurige onderhandelin gen zijn de drie Laotiaanse prin sen er gisteren in geslaagd een coalitieregering samen te stellen, die geleid zal worden door de neutralistische prins Soevanna Phoema. Volgens een mededeling van prins Soevanna Phoema zal de nieuwe regering op 18 juni in de koninklijke hoofdstad Lo< Prabang voor het eerst bijeenko men om dan tevens aan koning Sa vang Vathana te kunnen wor den voorgesteld. De coalitieregering omvat zeven aanhangers van prins Soevanna Phoe ma, vier vertegenwoordigers van d( communistische Neo Lao Haksatpar tij, vijf van de rechtse regerings- groep uit Vientiane en drie van de zg. .neutralisten van Vientiane". Vi ce-premiers zijn de procommunisti- sche prins Soephanoevong en de sterke man" van de rechtsen, ge neraal Phoemi Nosavan. Prins Soe phanoevong zal tevens optreden als De opening naar links Lil' Uit de uitslagen van de Itali aanse gemeenteraadsverkiezin- larmjgen blijkt, dat de Qhristen-damo- Anudcraten aan kracht inboeten. Dit u";is blijkbaar een reactie van de kiezers op Premier Amintore Fanfani's „opening naar links". B In de meeste van de 157 gemeenten em: waar nieuwe raden zijn gekozen hebben de Christen-democraten zich als de groot- r- Vopo's schieten opnieuw op vluchtelingen Twee Oostduitse jongens van res- jpectievelijk achttien en vijftien jaar Jrijn in de nacht van zaterdag op utdStondag over een kerkhofmuur in rw Noord-Berlijn, die deel uitmaakt van itacdle Berlijnse muur, ontsnapt en in D gifest-Berlijn aangekomen. De oudste i "un het tweetal werd tijdens de ont- laffllD r/achting door twee vopo-kogels in zijn benen getroffen en is in een L^iekenhuis opgenomen. Twee andere vluchtpogingen misluk- Twee jongemannen die bij de t Briicke. een punt langs de probeerden te vluchten werden [repen evenals de man, die in de mauer Strasse uit de vijfde verdie ping van een huis naar de vrijheid wilde springen: Vopo's beletten hem dit. De Westberlijnse brandweer stond «1 met een springzeil klaar. teerd tegen „onverantwoordelijke, wet teloze en gevaarlijke Incidenten" be treffende het beschieten van mannen, vrouwen en kinderen door Oostduits lard^ personeel. Generaal Watson noemde in zijn A brief de beschieting van de Oostduitse boot „Friedrieh Wolff", waarmee vrij dag 14 Oostduitsers naar West-Berlijn uitweken. De Amerikaan sprak van een „buitengewoon ernstig incident". 'Toen het vaartuig zich al binnen de Amerikaanse sector van Berlijn be vond. waren volgens hem nog 200 schoten op het schip gelost. Het schieten op burgers - ste partij weten te handhaven. Maar in de gemeenteraden van vele steden en dorpen verlorenen zij hun meerderheden en over het algemeen bleven hun per centages ten achter bij die van de in 1960 gehouden lokale verkiezingen. De lokale problemen werden in de cam pagne naar de achtergrond gedrongen door de kwestie van Italië's drie maan den oude coalitie van Christen-democra ten, Democratische socialisten en Repu blikeinen een coalitie die berust op de parlerqentaire steun van de linkse socialisten. Uit de eerste populariteitstest van Fanfani's „linkse" regering blijkt, dat de Christen-democraten sinds 1960 stem men verloren hebben. Een zware nederlaag leed de partij in Pisa, waar de communisten volgens de officiële einduitslag 31,2 procent van de stemmen kregen (30,1 in 1960) en de Christen-democraten 29,7 procent (35,7 -in I960). De verloren stemmen der Christen democraten gingen in deze stad, die bui ten Italië's rode gordel ligt naar de Ita liaanse Sociale beweging de neofascis- die 9 procent van het totaal kre gen (4,9 in i960) en de rechtse Italiaanse Liberale partij die 4,6 prooent verwierf (3,3 in 1960). Toen alle stemmen in Rome geteld wa ren bleek, dat het percentage der Chris ten-democraten gedaald was van 33,9 in 1960 tot 29,16 thans. Anderzijds waren de percentages van de Democratische so- calisten en de Liberalen gestegen. De rechtse Liberale partij verdubbelde haar percentage in Rome en wel van 4,1 tot 8,34. De communisten en socialisten boek- jen geringe achteruitgang, terwijl de fascisten iets vooruitgingen. Anti-semitische terroristen hebben gisteren een Molotof-cocktail geworpen het gebouw van de Joodse vereni ging in San Fernando, een voorstad van Buenos Aires. Slachtoffers vielen er niet, r de materiële schade was aanzien lijk. „H0IHHLv^t(>°«t- jdüitsèrs zich steeds vaker schuldig maakten, noemde generaal Watson een van de ergste misdrijven, waar op in vele landen d« doodstraf staat. Noodlanding van Air France-707 Een Boeing-707 van de Air France heeft zaterdagavond op het Newyorkee vlieg veld Idlewild een geslaagde noodlanding gemaakt. Op de met schuim bespoten landingsbaan kwam het toestel ondanks het feit, dat de band van één der twee neuswielen lek was, veilig aan de grond. De 56 passagiers hurkten tijdens de landiragsmanoeuvre achter in het toestel. Zoals bekend overleefden een week te voren twee stewardessen van de Air France een ongeluk met een zelfde type vliegtuig op Orly, doordat zij zich in de staart van de Boeing bevonden. Deze ramp kostte aan 131 mensen het leven. Vijf kinderen onder zand bedolven Vijf kinderen zijn om het leven geko men, toen tonnen zand en klei neerstort ten op een kuil waar zij aan het spelen *aren Het gebeurde bii Warren in New South Wales (Australië). De slachtoffers zijn drie meisjes en twee jongens, in leeftijd variërend van vijf tot negen jaar. Een meisje van tien jaar wist zich uit te graven. Na een oproep van de politie stroom den zestig vrijwilligers uit Warren naar -* eengroeven, waar de ramp zich had Demonstratie van Eichmann-fans Een groep van ruim honderd mensen heeft zaterdag op een strand bij Monte video de terechtgestelde massamoorde naar Adolf Eichmann eer bewezen. De betogers verbrandden een Israëlische vlag. Nadat zij op de smeulende resten een krans bloemen hadden gelegd, ver spreidden zij zich met bekwame spoed. De politie stelt een onderzoek in. minister van economische zaken en generaal Nosavan als minister van financiën. De derde prins die aan de onderhandelingen heeft deelgenomen, prins Boen Oem, zal geen deel uit maken van het nieuwe kabinet. Tot minister van buitenlandse zaken is benoemd Quinim Pholsena en tot mi nister van binnenlandse zaken Pheng Phonsavan, die beiden aanhangers zijn van de neutralist Soevanna Phoema. De ze laatste wordt tevens belast met het ministerie van oorlog en van sociale De overeenstemming is toch nog bij verrassing gekomen. Na de morgenver gadering was de stemming namelijk zeer pessimistisch. In de korte pauze verklaarde prins Soevanna Phoema op nieuw dat er voor 15 juni een akkoord moest zijn bereikt, anders zou hij niet meer aan de besprekingen deelnemen. Hij wilde met deze opmerking kennelijk druk uitoefenen op zijn beide collega's. Na afloop van de besprekingen ver lieten de drie prinsen glimlachend de vergaderzaal. Soephanoevong zei zeer verheugd te zijn met het bereikte re sultaat. Hij zag nog veel problemen voor de nieuwe regering, maar toonde zich zeer optimistisch over de oplossing daarvan. De huidige premier. Boen Oem, dankte allen die tot de vorming het nieuwe kabinet hebben bijgedra- heel hartelijk. „De vorming van deze regering betekent het einde van de burgeroorlog in Laos", zo verklaar de de rechtse prins. VERHEUGD Zowel in Moskou als ln Washington ls het bericht van de overeenstemming in Laos met vreugde begroet. Het State Department noemde het akkoord een stap in de richting van de totstandko ming van een onafhankelijk en neutraal Laos. Er werd echter op gewezen dat er nog belangrijke kwesties geregeld moeten worden, zoals bijvoorbeeld dc bundeling van de drie legers: neutralls- Patbet Lao Radio-Moskou sprak succes, dat uitsluitend te danken zou zijn aan het grote geduld van de „pa triottische krachten en de morele steun het grote socialistische kamp onder leiding van de Sowjetunie". Ook D" Deze twee Oostberlijners zijn er met twaalf anderen in geslaagd met de rondvaartboot friedrieh Wolf" naar het vrije Westen te ontsnappen onder een regen van machinegeweervuur. Uit veiligheidsoverwegingen zijn hun namen niet bekend gemaakt. NA CONGRES IN MÜNCHEN Getransporteerd naar Kanarische eilanden De Spaanse regering heeft gis teren drie Spaanse monarchisten onder zware bewaking per vlieg tuig van Madrid naar de Kanari sche eilanden laten overbrengen, waar z\j voorlopig in ballingschap zullen moeten leven. Dit is de straf voor hun deelneming aan de veel besproken conferentie van de Europese Beweging in München. Zoals bekend, dienden zü daar een resolutie in over de noodzaak de democratische vrij heden weer in Spanje in te voe- i de koninklijke troe- (Van correspondent in Bonn) Op 30 juni a.s. loopt de ter mijn van één jaar af, die de Bondsdag in de wet op de rech terlijke macht van juni 1961 „be laste" rechters en officieren van justitie heeft gesteld om zich vrij' Minister Townley over Indonesiërs: De Australische minister van i nis. „En ik droeg geen insignes al spel- de ik wel lintjes van mijn militaire defensie, Athol Townley, neeJT onderscheidingen op", aldus minister gisteren te Sydney bij zijn terug- j q Towjjlezjn Keer Uit Djakarta verklaard nat Djakarta zijn bagage door een fout het „volkomen belachelijk" is te werd meegenomen, zodat hij geen an- j i. t„..„ I dere kleren had dan die welke hij zeggen dat hij, toen hij op Java, aanhad legeroefeningèn bijwoonde, een volledig Indonesisch legeruniform had gedragen. De minister zei dat men hem een hemd en een broek had gegeven om te a komen dat zijn costuum bij een bezoek aan een oefenkamp vuil zou worden. Deze kledingstukken waren van het model dat Indonesiërs en Australiërs gebruiken bij oefeningen in de wilder- Toen hij zijn inspectie door het oerwoud kamp begon, kwamen er moddervlek ken op zijn scheonen en zijn costuum; De kampcommandant had daarop voor gesteld dat zijn bezoeker de speciale kleding voor het oerwoud en leger schoenen zou aantrekken. Een aanbod dat de minister zeer hoffelijk noemde. De berichten dat hij een legeruniform had gedragen, zijn volgens de Austra lische minister belachelijk overdreven. In antwoord op een vraag van een ver slaggever zei Townley dat zijn Indone sische gasten te hoffelijk waren om de kwestie Nieuw-Guinea ter sprake te brengen. Hij zei voorts een zeer goede indruk te hebben van de Indonesische soldaat kennelijk taai en in goede conditie Indonesië biedt Australië de hand der vriendschap aan. „Wij moeten heel goed nadenken voordat wij die weige ren", aldus Townley. Belgische troepen blijven in Roeanda In Washington is vernomen, dat de V.S. en België het volkomen eens zjjn over de voortdurende aanwezigheid van Belgische troepen in de beheerschapsge- bieden Roeanda en Oeroendi na hi onafhankelijkheidsverklaring op 1 juli. Deze overeenstemming is het resultaat van besprekingen tussen de Belgische minister van buitenlandse zaken Spaak en Amerikaanse regeringsfunctionarissen, onder wie president Kennedy. Zij zijn het er over eens, dat voortijdig terug trekken van de Belgische troepen zou betekenen, dat er niet voldoende bescher ming zou zijn voor de Belgische bur gers, wier arbeid voor de economische situatie van de betrokken gebieden het grootste belang wordt geacht. Er zijn thans ongeveer 900 Belgische militairen in deze gebieden en 600 700 Belgische technici tegen een inheemse bevolking van vijf miljoen. In de Maas bij Roermond is het stoffelijk overschot gedregd van de 33- jarige H. van de Kartip uit Linne. De heer Van de Kamp is op 5 juni ver dronken toen op de Maa$ een roeiboot omsloeg, waarin hij zat om het anker van een baggermolen te lichten. Bij dit ongeluk is nog een tweede man dronken. Ju eeft Êojife hij. I Op de Ginkel tussen Arn hem en Ede zal morgen weer een schapenscheer- dersfeest worden gehou den. Met de hand wor den dan vele schapen van de Ginkelse kudde ge schoren. Na afloop is er een traditionele menu van gezouten vis met rijst en botersaus, een folklo ristische gebeurtenis die elk jaar vele belangstel lenden naar de Veluwe- zoom trekt. I Een vrouw nit Victoria in Brits Columbia deed zaterdag een allereigen- aardigste ontdekking toen ze haar auto de garage binnenreed. Tijdens het rijden had zij gepiep in haar auto gjshoord, het geen haar niet beviel. Een ijlings gewaarschuw de monteur vond ln het I Zowel de koninklijke fa milie van België als die van Engeland hebben dit weekeinde op intieme wijze feest gevierd. De echtgenote van de Bel gische koning, koningin Fabiola, vieTde gisteren haar 34ste verjaardag, terwijl de echtgenoot van de Britse vorstin, prins Philip, zondag voor de 41ste maal zijn geboorte dag herdacht. De Prins was juist van een bezoek aan Canada in zijn land teruggekeerd. I Tijdens restauratiewerk zaamheden aan de meer dan 700 jaar oude Sint Joriskerk in Amersfoort, heeft men een verras sende en mogelijke waar devolle vondst gedaan. Enige dichtgemetselde nissen bleken, na ope ning, enkele fraaie en betrekkelijk gave beel den, die waarschijnlijk dateren uit de tijd van vóór de Hervorming te bevatten. Hierbij was een Christusbeeld, uit witte steen gehouwen, dat een lengte van bijna twee meter heeft en vrijwel geheel gaaf is. De eerste indruk is, dat de beel den zijn beschadigd bij de beeldenstorm, die in 1579 in Amersfoort plaats had, en dat zij daarna in veiligheid zijn ge bracht. Een kunstgenootschap van de Amerikaanse stad Atlanta is van plan an derhalf miljoen dollar bij een te brengen voor de bouw van een kunst academie ter nagedachte nis van zijn ruim hon derd leden, die vorige week zondag bij de vlieg ramp bij Parijs om het leven kwamen. Ongeveer 1600 officieren en manschappen, die in de Eerste en Tweede We reldoorlog dienst gedaan hebben op Duitse duik boten, zijn dit weekeinde te Kiel bijeen geweest voor een reünie, die tot doel had vriendschap te leggen tussen voormali ge vijanden. Als bijzon dere gasten waren aan wezig 64 gedelegeerden die de duikbootbemannin gen van Frankrijk, Groot- Britannië, Italië, Noorwe gen, Oostenrijk en de Verenl-de Staten verte- genwoordigden. willig en met behoud van hun financiële aanspraken voortijdig te laten pensioneren. „Belaste" rechters en officieren-^ justitie zijn die ambtenaren van Westduitse rechterlijke macht, die ir 12 jaren van het Hitler-regime hebben meegewerkt aan de terreur-justitie der nazis, d.w.z. zij die ongerechtvaardigde doodvonnissen hebben geëist of uitge sproken. TEGENACTIE Deze „noodqitgang" voor Adolf Hit lers rechters en „Staatsanwalte" werd destijds door de Bondsdag opengelaten om tegenstroom te geven tegen de communistische propaganda voo melijk uit Oost-Duitsland, Polen Tsjechoslowakije volgens welke het huidige West-Duitsland recht werd gesproken door dezelfde lieden, die ja ren geleden Hitiers terreur-justitie had den gediend. Men sprak in de commu nistische terminologie van de „Duizend bruine rechters". Ongetwijfeld waren er in de West duitse justitie rechters en officieren- i-justitie wier vesten niet helemaal ver waren. Dat echter de rechterlijke macht der Bondsrepubliek, zoals de communistische propaganda dat voor stelde, praktisch geheel uit „bruine rech ters" bestond, was een infame leugen. DISCRETIE In alle Westduitse deelstaten is de kwesie van de vrijwillige pensionering „belaste" rechters en officieren-van- justitie met grote discretie behandeld. Als eerste heeft de minister van jus titie van Baden-Württemberg, mr. Haus- mann, het stilzwijgen over deze kwes tie gebroken. Hij deelde in Stuttgart mede, dat een juristen-commissie van de Landdag van de „Zuidweststaat" het verleden van 57 rechters en officieren- van-justitie had onderzocht, .die gedu rende het Derde Rijk hadden mee gewerkt aan het eisen c.q. uitspreken van doodvonnissen. Veertien „belaste" juristen hadden vrijwillig om hun voor tijdige pensionering gevraagd. Op nog enkele anderen wórdt sterke druk uitge oefend het voortbeeld van hun veertien collega's te volgen. De drie bannelingen zijn Joaquin Sa- trustequi, directeur van een grote Spaans- Amerikaanse onderneming. Fernando Al varez de Miranda, neef van de markies van Valdavia en Jaime Miralles, monar chist van de oude stempel naar wiens fa milie een straat in Madrid is genoemd. De drie Spanjaarden hadden de keuze tussen buitenlandse ballingschap of ver der leven op de Kanarische eilanden. De andere Spanjaarden, die aan de bijeen komst ln München hebben deelgenomen, hebben de voorkeur gegeven aan de bal lingschap en bevinden zich thans In Parijs. De Spaanse regering heeft inmiddels bekendgemaakt, dat het artikel var handvest van de burgerrechten w staat dat elke burger zich op het natio nale grondgebied mag vestigen waar hij wil, voor twee jaar buiten werking wordt gesteld. „VALS'' De Union Espanola, een monarchistische groepering, die wordt geleld door Sa- trustequi, heeft een verklaring uitgege ven, waarin het bericht uit München dat monarchisten daar met ballingen hebben samengewerkt „absoluut vals" wordt ge noemd. De Spaanse regering wordt er lr de verklaring van beschuldigd opdracht te hebben gegeven aan alle kranten om het valse bericht te publiceren. Familieleden van de drie verbannenen hebben verklaard dat de drie mannen hun vertrek naar München de mi nister van buitenlandse zaken en andere autoriteiten van hun vertrek op de hoogte hebben gesteld. Zegslieden uit regeringskringen delen ee dat er 70 Spanjaarden betrokken zijn geweest bij de conferentie te München. Zij weigerden echter te zeggen, hoeveel van hen zich in arrest bevinden of hoe veel er nog in het buitenland zijn. Trein liep uit rails 170 gewonden Een uit 17 wagons bestaande trein 7an de North Pacific maatschappij is zondag op een afdalend traject bij Mis soula (V.S.) uit de rails gelopen. Ten minste één passagier, een meisje van drie jaar. kwam hierbij om het leven, terwijl meer dan 170 mensen gewond raakten. Personeelsleden van de trein en passagiers waren van mening dat de enige oorzaak van het ongeluk de te grote snelheid kon zijn. Overheidsfunctionarissen in Las Pal- mas hebben echter verklaard dat waar schijnlijk nog een vierde monarchist zal worden overgebracht naar de Kanarische eilanden. Als naam gaven zij op Manuel Jimenez Fernandez, een hogleraar aan da universiteit van Sevilla. MOTIE Naar aanleiding van de gebeurtenissen Spanje heeft de Nederlandse Studen tenvereniging voor Wereldrechtsorde za terdag tijdens de algemene ledenvergade ring in Groningen een motie aangenomen. Daarin wordt gezegd dat democratisering van de interne Spaanse verhoudingen een noodzakelijke voorwaarde is voor een constructieve bijdrage, zowel tot de sa menwerking in Europa als tot de inter nationale rechtsverhoudingen. De stu denten verklaren zich verbonden te voelen met hun Spaanse medestudenten, die strijden voor een democratische struc tuur in Spanje. Sir Roberts nieuwe ambassadeur De Britse ambassadeur in Moskou, Sir Frank Roberts, is benoemd tot am bassadeur in Bonn. Dit heeft het minis terie van buitenlandse zaken in Londen gisteren gemeld. Sir Frank wordt de opvolger van Sir Christopher Steele, die de buitenlandse dienst verlaat. Zijn post in Moskou wordt overgenomen door Sir Humphrey Trevelban, voormalig Brits ambassadeur mSir Frank is twee-en-een-half Jaar ln Moskou geweest De functiewisseling zal begin volgend jaar plaatshebben. In gezaghebbende kringen te Washing ton was zaterdag vernomen, dat de Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Llewellyn Thompson waarschijnlijk tegen het eind van dit jaar opeigen verzoek zal worden vervangen. Thomp son vertegenwoordigt zijn land sinds 1957 in de Sowjetunie. Bij demonstratie tegen a-bom 94 arrestaties De Britse politie heeft zaterdag blik- emsnel ingegrepen bij een git-down- demonstratie in Holyloch (Schotland) die ten doel had de bevoorrading van het depotschip Proteus der Amerikaan- polarisduikboten te beletten. In totaal zijn door de politie 94 ar restaties verricht. Tegen 60 hunner werd proces-verbaal opgemaakt we gens ordeverstoring, waarna zij weer op vrije voeten werden gesteld. De an dere 34 weigerden zich te identificeren. Van hen zijn foto's en vingerafdrukken lemaakt. Vermoedelijk zullen zij tot iinsdag vastgehouden worden. Rond 1.000 personen uit alle delen 'an het land waren naar Loch geko men om te demonstreren. De staats spoorwegen hadden te hunnen gerieve heel bereidwillig een extra trein tegen speciaal verlaagd tarief ingelegd voor het vervoer van Glasgow naar Holy Loch, terwijl de regering Macmillan harerzijds bevel gegeven had streng tegen de demonstranten op te treden. VOORBEELD Als op 30 juni a.s. de termijn is afge lopen zal er volgens minister Haus- mann in Baden-Württemberg geen rechter of officier-van-justitie meer aan de landelijke rechterlijke macht zijn verbonden, die door zijn nazi-vonnissen is belast. Een goed voorbeeld, want in Baden-Württemberg, in Ludwigsburg, ze telt het speciale bureau der ministers van justitie der Westduitse deelstaten, dat is belast met de opsporing van nazi- moordenaars waaronder misschien ook enkele der „belaste" rechters en eieren-van-justitie zouden kunnen den gerekend, wanneer het mes bijzon der scherp zou worden geslepen. een perpetuum mobile in elkaar te 1000 kg wegende kei ligt i knutselen, en toen hem dit niet lukte van de helling. Voor hersenschim van de eeuwlgbewegende beweging de helling op rolt en op- machine wilden najagen. Deze nit- nieuw naar beneden komt zetten om spraak klinkt onvriendelijker dan zij het mechanisme de volgende energie- is bedoeld, want het niet de bedoeling wraak zijn navolgers alle kansen werkelijk stoot te geven. Ieder van Mayer uit hoogst verbaasd zijn wanneer de kei inderdaad uit zichzelf de helling op lukte perpetuum mobile te - Welnu, Ingenieur is elk digen en ontdekte door zijn misluk- perpetuum mobile, dus elke machine king te analyseren de bekende wet, die ons vertelt dat ener gie wel van de «-ne vorm ln de andere vorm kan worden omgezet, maar dat zij niet uit niets kan ontstaan. Hiermee was het doodvonnis over elk perpetuum mobile voor eens en altijd uitge sproken, want de energie die machine verbruikt zal dus altijd die arbeid verricht zonder energie te verbruiken, even on ongerijmd als de steen die zich van zelf naar de top van de berg werkt. Maar desondanks blijven allerlei uitvinders tot op de huidige dag onvermoeid zoeken naar het ap paraat dat, eenmaal op grang ge bracht, energie produceert sender dat TOCH IS HET ZO! zelf ontstaan. Misschien kan wat verduidelijken. Een 1000 kg gende steen die zich op de top ook, behoeft te worden toegevoerd, voorbeeld dit En hoewel bijna 100% van al deze pogingen op mislukkingen eindigen, hebben de onvermoeide strevers nog berg bevindt, heeft een zeker gelijk ook! arbeidsvermogen, want laten Want ondanks de waarheid die In i de helling afrollen dan Is de (onbewezen) stelling het gevaarte, door de kracht moge schuilen en welke redelijke In- te verrichten, hetzij doordat hij een ingenieurs die het perpetuum mobile geweldige stoot geeft i i schor- theoretisch behandelen, kijken penrad dat zodoende ln beweging een zó volslagen abstrakt doel. dat Maar goed, dit schoepenrad krijgt e klap en gaat draalen. De draaiende beweging wordt steeds langzamer en Met een goede krant als deze kom ik graag voor de dag. En met plezier zet ik iemand op de bon. Wij vinden dat u dan „Dat zit zo" verdient. (in envelop of op kaart geplakt verzenden aan het U kunt noteren als nieuwe abonnee: Datum van ingangn BETALING PER WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO (Doorhalen wat niet van toepassing is) Zelf was ik al abonnee Voor het aanbrengen van bovenstaande nieuwe abonnee heb ik dus rech' op DAT ZIT ZO Schrijf hier uw eigen naam en adres Dat zit zo" 'n boek boordevol met ongelooflijk handige wenken - ia niet in de winkel te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5