Rassentegen stellingen in Surinaamse politiek Wilde vlucht met rondvaartboot BON Lanceren Rusland en VS samen weersatellieten? /ft een. fcon-fce Ky "VADERDAG rrrt! Russische nota's over „provocaties" in Berlijn Altijd liever IVOR O L Perpetuum mobile Persoonlijke r „Een halfslachtige nationale onafhankelijkheidsbeweging in Suriname schijnt te zijn verzand in de rassentegenstellingen, die een rol spelen in de binnenlandse poJdtiek", aldus schrijft een cor respondent van het Amerikaanse persbureau The Associated Press. Als gevolg daarvan begint een groeiende partij van jeugdige ne gernationalisten de politieke lei ders zorgen te baren met de eis van volledige afscheiding van Nederland. Leiders van de oude re richting noemen deze ultra- nationalisten extremisten. Waarnemers, die buiten de partijen staan betogen, dat als gevolg hiervan nationalisme, maatschappelijke hervor ming en ideologieën van Oost en West vermengd met rassenkwesties, waar schijnlijk het volgend jaar bij de ver kiezingen voor het parlement en de vorming van een nieuwe regering een rol zullen spelen. BANDEN Suriname ls een schilderachtige con glomeratie van rassen, waaronder in bet Creoolse element de neger en in het Hindostaanse en Javaanse de Aziaat overheerst. Reeds acht jaar geniet dit land van rijst, bauxiet en tropische wildernis aan de noordoostkust van Zuid-Amerika autonomie in binnenland se aangelegenheden. Het maakt met Nederland en de Antillen, waarvan de voornaamste Curacao en Aruba zijn, deel uit van het Koninkrijk der Neder landen. De buitenlandse aangelegenhe den worden behandeld door de Neder landse regering en dit geldt ook voor de landsverdediging van Suriname. VRIJHEID Vrijheid om de eigen buitenlandse betrekkingen te behartigen terwijl het voor zijn landsverdediging nog blijft aangewezen op Nederland is het doel van de door de Surinaamse regering begunstigde beweging, waarvan de voorstanders de structuur van het Ko ninkrijk aldus willen wijzigen, dat het een soort Gemenebest wordt, waarin Suriname een dominion met zelfbe stuur zou zijn. Eén van de voornaam ste gevolgen van zulk een wijziging zou zijn, dat het mogelijk zou worden, rechtstreeks met de V.S. en andere landen te onderhandelen over hulpvèr- lening ten behoeve van het ontwikke lingsprogram van Suriname. MEER GELD Suriname wil meer geld voor sane ring van achterbuurten, woningbouw, hydro-electrische projecten, uitbreiding van de landbouw en expansie van de industrie. Op het ogenblik is het zo, dat Nederland elke Surinaamse aanvra ge om een lening moet steunen. Neder land heeft het gewest voor het lopende tienjarenplan het grootste gedeelte van de benodigde gelden 125 miljoen Su rinaamse (iets minder dan het dubbe le in Nederlandse) guldens verschaft en meer beloofd, maar de Surinaamse leiders menen beter zelf elders zaken te kunnen doen. VREES Een tijdlang is de regeringscoalitie van de Creoolse en Hindostaanse par tijen het hiermede eens geweest, maar de laatste tijd hebben de Hindostani en de Javanen zich gedistantieerd van een algemeen beroep op Nederland om het land grotere vrijheid te schenken. Vol gens waarnemers vrezen de Aziaten, dat groter onafhankelijkheid alleen de macht van de Creolen en hun zeggen schap over regeringsfuncties ten goede zou komen. De Aziaten, zo zeggen zij, proberen tijd te winnen tot zij aan de macht kunnen komen en de baantjes over kunnen nemen. sfeer goed De 130.000 Creolen op een bevolking van 350.000 zielen zijn zelf ook weer politiek verdeeld. Aan de regering van premier Emanuels wordt deelgenomen door de Surinaamse partij van de lei der der Creolen, Johannes A. Pengel. Een felle oppositie wordt gevoerd door de Surinaamse Democratische partij van D. G. A. Findlay, leider van een conservatief blad en reeds lang in de politiek. Zes maanden geleden is bovendien een nieuwe factor in het spel gekomen door de oprichting van de ultra-nationa listische Creoolse nationalistische repu blikeinse partij. De oprichters zijn een jonge jurist. Eddy Bruma en een on derwijzer. E. Gessel, en hun leuzen zijn: ,.Weg met het Nederlandse kolo nialisme" en ..Onafhankelijkheid om streeks juli 1963". Men neemt aan, dat zij willen, dat Suriname tegen die tijd een republiek zal zijn maar de vooruit zichten hierop zijn niet groot. INVLOED af. Zij zeggen dat het niet waar is, dat hun gedachtengang overeenkomt met die van Cheddi Jagan, de premier van het naburige Brits Guyana, die vaak communist wordt genoemd. Zij hebben in hun redevoeringen geen aanvallen gedaan op de V.S. noch het Cubaanse regime van Fidel Castro geprezen, zo als medestanders van de communisten elders hebben gedaan. Zij oefonen hun aantrekkingskracht op jonge intellectue- Advertentie nieuw MUIZEN VLOKKEN ROEIT ZE GENADELOOS UIT Het gaat weer redelijk goed met de 79-jarige Lord Clement Attlee, die in verband met een ernstige maag operatie lange tijd in het Londense Koning Edward ziekenhuis is ver pleegd. Gisteren werd hem door de directrice en een verpleegster uitge leide gedaan. Naar verwacht wordt zal het het algehele herstel van de vroegere, socialistische premier nog wel enige tijd vergen. Een vier jaar oude jongen is gisteren in een ziekenhuis in Kopenhagen opge nomen op vermoeden dat hij aan pokken lijdt. De jongen vertoonde de symptomen nadat hij met zijn ouders uit Nigeria naar Denemarken was gekomen. Pokken is in Denemaricen een ziekte die al in tientallen jaren niet meer is voorgekomen. len en minder bevoorrechte Creolen in Paramaribo vooral uit doordat zij onaf hankelijkheid en maatschappelijke her vormingen bepleiten. CONTACTEN Bezorgde gematigden evenwel houden vol dat vooral Bruma naar links neigt en dat hij „contacten met Praag en Ha vanna" heeft gehad en geprobeerd heeft, Surinaamse studenten te overre den naar Cuba te gaan. De Aziatische groep, bestaande uit 95.000 Hindostani en 45.000 Indonesiërs, is thans in het parlement vertegenwoordigd door drie partijen. De grootste is de Verenigde Hindostaanse partij onder leiding de Hindostaanse leider J. Lachmon. GEEN CONFLICT Aan Suriname is tot dusverre het rassenconflict van Brits Guyana spaard gebleven en de mensen van schillend ras kunnen in hun persoonlijke betrekkingen goed met elkaar opschie ten. „Maar in de groepen raken de in dividuele betrekkingen op de achter grond", zei een kenner van de Suri naamse politiek. „Het volk heeft de nei ging, de leiding te volgen van domine rende persoonlijkheden zoals Pengel. Lachmon. Findlay en enkele anderen". „Maar zij hebben ook een neiging tot verdeeldheid naar ras en in geringe mate naar de godsdiensten, het Chris tendom. het Hindoeisme en de Islam". Zo zal wellicht de groepering zijn als (naar verwacht wordt) het parlement ln maart van het volgend jaar wordt ontbonden en ln juni verkiezingen wor den gehouden. Spaanse resolutie op congres van Eur. Beweging Op het congres van de Europe se Beweging in München heb ben de Spaanse socialist Salva dor de Madariaga en de Spaanse katholiek Gil Robles gistermid dag een resolutie ingediend, die de eis stelt, dat in Spanje demo cratische verhoudingen zullen worden geschapen waardoor het land zich met de Europese ge meenschap zal kunnen verbin den. De Madariaga. die thans professor in Oxford is, sprak daarbij namens de ge- emigreerde Spanjaarden, doch ook na mens een groep oppositionele politici, die uit Spanje naar het congres zijn gekomen. De beide Spaanse groepen zijn samen ruim 100 man sterk en zij hebben besloten één lijn te trekken. De beide Spanjaarden werden met donde rend applaus door het congres be- Terwijl de Spaanse delegatie ln Mün chen het woord voerde ontploften ln de Spaanse volksbank in Madrid twee bommen. Ze brachten echter geringe schade aan. De bank. welke in het hartje van de stad is gevestigd, is een instelling van de katholieke lekenorganisatie Opus Dei, die een doelwit is geweest van re- j cente aanvallen door de studenten, i Inmiddels heeft de gouverneur van de Noordspaanse provincie Bilbao gisteren I twee kleine metaalfabrieken gesloten, i omdat enige honderden arbeiders het werk hadden neergelegd om aan loon eisen kracht bij te zetten. De bedrijven zijn een metaalgieterij auto's worden gemaakt. Volgens te Madrid ontvangen berich ten zouden al 35 arbeiders zijn gearres teerd. Zij zouden voor een speciaal tri bunaal terecht moeten staan. Vertegenwoordigers van de V.S. en de Sowjetunie hebben hun regeringen aanbevelingen ge daan voor samenwerking op het gebied van de weerkunde, een onderzoek naar het magnetisch veld van de aarde en op het ge bied van telecommunicatie® met behulp van satellieten. Dit is gis teren te Genève bekend gemaakt waar een conferentie der inter nationale meteorologische orga nisatie wordt gehouden. n een communiqué werd gezegd dat i gesproken is over regelingen om geza menlijk te trachten, het magnetisch veld van de aarde in kaart te brengen tij dens „het internationale jaar van de ge ringe zonne-activiteit". dat de interna tionale unie voor geodesie en geofysica wil organiseren. Een dergelijke samen werking zou, volgens het communiqué, waarschijnlijk de gecoördineerde lance ring van een satelliet door elk der twee landen inhouden, tezamen met grond- waarnemingen door vele andere landen. De organisatie heeft voorts gepleit voor een internationaal gecoördineerd plan voor het lanceren van satellieten ten behoeve van de weerkunde en het gebruik maken van de gegevens van deze kunstmanen, en andere middelen teneinde te komen tot zo betrouwbaar mogelijke weersvoorspellingen in de ge hele wereld. In een rapport aan de economische en sociale raad van de V.N. heeft de orga nisatie een tien-jaren-plan voorgesteld. Tegen 1965 zouden twee wereldcentra voor waarnemingen te Washington en Moskou gereed moeten zijn. De V.S. en de Sowjetunie hebben te kennen gege- w?n. dat zij dergelijke centra willen ves- Tegen diezelfde tijd zou een regionaal •Hitrum, bij voorkeur in noordwest- Europa. voltooid moeten zijn. Voorts voorziet het plan in de inrichting van automatische waarnemingsposten te land. terwijl er 53 nieuwe posten zouden moe ten komen voor waarnemingen van de hogere luchtlagen, waarvan twintig op schepen in volle zee. De aanschafftngs- kosten worden geraamd op 35,7 miljoen dollar, terwijl jaarlijks 16,5 miljoen dol lar nodig zou zijn voor het gebruik van de installaties. IN DICHTE KOGELREGEN Opvarenden (14) kwamen veilig in West-Berlijn Onder een regen van kogels, afgevuurd door Oostduitse grens wachten zijn veertien Oostduitse vluchtelingen (acht mannen, vtjf vrouwen en een zuigeling) er gis teren in geslaagd veilig de West- berlijnse oever van de Spree te bereiken. Zij vluchtten op een buitgemaakte rondvaartboot, de Friedrich Wolff. De vluchtelingen waren voor het grootste deel em ployes van de staats-scheep- vaartmaatschappij, die de rond- vaartdienst exploiteert. Vier weken van tevoren al had den zij de plannen voor de vlucht gemaakt. De 22-jarige kok Jörg Lindner was de initiatiefnemer er- Hij besloot een poging te wa gen nadat hij donderdagavond een gesprek had gehad met twee repa rateurs, die hem vertelden, dat de boot de volgende ochtend naar de oostelijke haven van Berlijn zou moeten worden gevaren om daar van nieuwe onderdelen te worden voorzien. Dit doel zou als afleidings- ïanoeuvre worden gebruikt. De avond voor de vlucht voer den zij de kapitein en de machi nist dronken, waarna zij hen in een kooi opsloten. Tegen middernacht kwamen de overige mannen en daarna ook de vrouwen aan boord. Ter beschutting werden stalen platen voor de stuurhut aange bracht. waar twee ervaren stuur lieden het roer in handen namen. De vrouwen werden naar het kom buis gebracht, waar hen verteld werd plat op de grond te gaan lig- KRANKZINNIGHEID I Dat het in de natuur soms vreemd kan toe gaan bewijst een kal- koense haan op een boerderij in Haamstede. Sinds drie weken vervult deze haan een taak die eigenlijk een hen toe komt: hij broedt op een nest van dertien eieren. De eigenaar van het dier legde de eieren in het nest toen hij merkte dat de haan op een stenen nestei bleef zitten. I De Franse astronoom Dolfus wil een solovlucht per ballon maken tot een hoogte van 22 km om de planeet Venus te kun nen bestuderen. Alles is klaar voor de vlucht, hij wacht alleen tot de wind gaat liggen. Dolfus zal opstijgen van het mili taire vliegveld Villa- coublay bij Parijs. Koningin Juliana, prins Bernhard en de prinses sen Beatrix en Irene zullen het gala-diner en -bal bijwonen dat de Britse ambassadeur in Nederland en Lady Noble zullen geven. Reden voor het feest is dat honderd jaar geleden de vertegen woordiger van het Britse hof in Den Haag zijn in trek nam in het gebouw aan het Westeinde, dat sindsdien de residentie van de Britse diploma tieke vertegenwoordigers is geweest. I Monter en opgewekt vierde „Old Bill Mal- bert", de oudste inwoner van Engeland, vorig jaar nog zijn 107de verjaar dag. Althans hij zei, dat hij 107 was geworden. Maar toen op het kan toor van de burgerlijke stand in Huddersfield, waar de hoogbejaarde woonde, eens navraag werd gedaan in zijn geboorteplaats Londen, bleek dat „old Bill" wel oud was, maar geen 107 jaar: hij bleek namelijk 89 te zijn. Op zijn ver jaardag kreeg hij de laat ste jaren steeds een ge lukstelegram van Ko ningin Elizabeth In het district Zielona Gora in het westen van Polen zijn vier violen ge vonden, die naar het schijnt zijn gebouwd door Stradivarius. De violen dateren uit 1723, 1713, 1714 en 1736. De 24-jarige dochter van Martin Bormann, eens de rechterhand van Hitier. treedt binnenkort in het huwelijk met Gerhard Riedmann, een leraar in de Duitse literatuur aan de middelbare school in Bolzano. Mejuffrouw Bormann woont sinds het einde van de laatste we reldoorlog in Alto Adige (Zuid-Ti rooi i. Een ba rones heeft haar en de andere kinderen van Bor mann, die na de oorlog is verdwenen en nooit werd teruggevonden, daar verzorgd. De 10-jarige Tina Stapley is maandenlang de hel din van Richmond (En geland) geweest omdat zij haar schoolvriendin Paul Thomas van de ver drinkingsdood zou heb ben gered, een daad waarvoor ze zou worden gehuldigd. Maar zes uur voordat de onderschei ding zou worden uitge reikt vond de moeder van Tina een briefje op de toilettafel van Tina: „lieve mammie, ik moet weglopen, ik heb Paula niet gered, we speelden alleen maar". De politie spoorde de meisjes op en bracht hen naar het bureau, waar zij in tra nen uitbarstten. KOGELS Toen de boot dicht bij de Westber- lijnse grens was, kwam een patrouil leboot van de volkspolitie langszij, vertelde Lindner. Zij vroegen wat on ze bestemming was. De twee stuurlie den schreeuwden terug, dat zij naar de oostelijke haven voeren om twee generatoren op te halen. De Vopo's ge loofden dat eerst, maar gaven toch bevel naar stuurboord bij te draaien. De twee stuurlieden verrichtten alle handelingen voor deze koerswijziging, maar draaiden toen snel naar links, in de richting van een zi «kanaal van de Spree, dat naar West-Berlijn leidt. Op volle kracht voeren wij daar op af. Toen, plotseling, werd het vuur ge opend. Van vier punten schoot de Oostduitse politie op de boot: van een wachttoren, van een steiger, een brug en uit de patrouilleboot. Het vluchten de schip werd door meer dan 200 ko gels getroffen. De opvarenden die zich plat op het dek lieten vallen, bleven echter onge- Met volle kracht lieten zij de boot tegen de kanaaloever oplopen en gin gen vervolgens in kleine groepjes snel van boord, onmiddellijk dekking zoe kend tegen de kogelregen De Westberlijnse politie kon toen in grijpen en het vuur van de overzijde beantwoorden. Het vuren werd daarop spoedig gestaakt. Van de talrijke ko gels, die van Oostduitse zijde werden afgeschoten kwamen vele op Westber- lijns gebied terecht. In een 300 meter van de Spree-oever gelegen woning, is een kogel door een keukenraam in een kachel geslagen. Groot was de vreugde toen de vluch telingen ongedeerd op Westberlijnse grond stonden. Men probeerde ook nog de inmiddels uit zijn roes ontwaakte kapitein te overreden om in West-Ber lijn te blijven, maar de man trok al leen maar zijn schouders op: hij voer met de machinist de boot naar Oost- Berlijn terug. AL EERDER Al eerder hadden de vluchtelingen geprobeerd hun plan -ten uitvoer te brengen. Maandag zakten zij met een soortgelijke boot als de Friedrich Wolff de rivier af. Toen waren er elf vluchtelingen aan boord. Een aak ver sperde hen toen echter de weg en zij moesten terugkeren. Omdat de vopo's deze poging nooit hebben ontdekt, wil den zij geen verdere bijzonderheden geven. Na enige dagen van stilte is de terreur in Algerije weer opge laaid. In Algiers werden drie fosforbommen op het universi teitscomplex afgevuurd, waar door het hoofdgebouw in vlam men opging. Daar de O.A.S. met de tactiek van de verschroeide aarde heeft gedreigd, wordt ge vreesd dat er nog meer be langrijke gebouwen in de as zullen worden gelegd. In Laos nog geen akkoord bereikt De drie Laotische prinsen zijn gisteren een overeenstemming over een coalitie regering tot op „een millimeter" gena derd, zo heeft de neutralistische prins Soevanna Phoema meegedeeld. Hij zei dat de linkse prins Soephanoevong, de rechtse prins Boen Oem en hij hoopten maandag tot een algeheel akkoord te komen, na regeling van nog enkele bij zonderheden. Het was gisteren de tweede bijeen komst van de drie prinsen nabij een vliegveld in het midden van de zgn. „vlakte der kruiken". Men had aan vankelijk gedacht dat deze bijeenkomst al tot succes zou leiden. Minister Strauss in Washington De Westduitse minister van defensie, Strauss, heeft gisteren in Washington besprekingen gevoerd met de Ameri kaanse onder-minister van defensie Gil Patrick. Minister Strauss verklaarde na het onderhoud, dat West-Duitsland zyn wapenaankopen in de V.S. zal vermeer deren. Volgens functionarissen van het ministerie van defensie besteden de V.S. jaarlijks 770 miljoen dollar aan hun troe pen in West-Duitsland. Minister Strauss zei. dat West-Duitsland de Verenigde Staten zal helpen bij de oplossing van het goudprobleem. De Westduitse minister bracht later een bezoek aan het Witte Huis voor een ondèrhoud met president Kennedy. Gevraagd of hij tevreden was met de Amerikaanse mening inzake Berlijn, met het oog op de uitlatingen van bondskan selier Adenauer, dat de Russisch-Ame- rikaanse polsingen nergens toe leiden, antwoordde Strauss: „Ik heb niet de minste reden om ontevreden te zijn. Ik geloof dat er teveel over gesproken is on ik ben er volledig van overtuigd dat de V.S. aan hun verplichtingen vast houden". N avo-luchtm acht De generaal-majoor van de Noors» luchtmacht, E. Tufte Johnson, is be noemd tot chef van de NAVO-lucht- macht in het Noordeuropese hoofdkwar tier van de geallieerde strijdkrachten te Oslo. De 47-jarige generaal Tufte Johnsen was sinds 1955 chef van het lucht- machtcommando van Noord-Noorwegen en sinds 1953 generaal. Advertentie) LIGHTER li „10.- 16.50 ''"("•«'SiNl AC süSKarrj I betrouwbaar dag in dag uit 1H' a D. UffSMA H.v, AnSTtROW 1 Hl M „Wij zullen niet onverschillig blijven toezien" De Sowjetunie heeft gisteren ie V.S., Engeland en Frankrijk gelijkluidende nota's doen toeko men over de kwestie-Berlijn. Hier in wordt de verwachting uitge sproken, dat de drie westelijke landen maatregelen treffen ten einde te verzekeren dat er van iVest-Berlijn uit geen gevaarlij ke provocaties tegen Oost-Duits- land worden ondernomen. Dit heeft het Sowjet-persbureau Tass bekendgemaakt. In de nota's wordt gesproken o< gevaarlijke provocaties op 23, 24. 27 Op 23 mei deed zich zoals bekend een vuurgevecht voor tussen Westber lijnse en Oostduitse grenswachten, bij een Oostduitse onderofficier leven kwam en een andere Oostduitse politieman ernstig werd gewond. Aan leiding tot de schietpartij was het feit Dan zeker van frisse mond en witte tanden Er zullen weinig mannen zijn die in hun jonge jaren, of op rijpere leeftijd, hun gedachten niet eens heb ben laten gaan over een machine die, eenmaal in beweging gebracht, voort durend in beweging blijft. Wanneer we op de flets een helling afrijden zou het toch wel bijzonder aantrek kelijk zijn, indien tüdcns de daling bijv. een veer wordt opgewonden, zodat we de volgende heuvel zonder trappen kunnen bestijgen. En zün we eenmaal op de top beland, dan zorgt de volgende daling er voor dat de inmiddels afgelopen veer weer wordt opgewonden. Welk een heer lijk vooruitzicht! In deze trant is het menselijk ver nuft van de oudheid tot op de huidi ge dag bezig met het uitdenken van een machine die niet alleen voort durend In beweging blijft, maar bo vendien uit zichzelf nog arbeid le vert hetzij voor de voortbeweging, het zij voor het oppom pen van water, het aandrijven van een uurwerk, hout za gen, messen slijpen, kortom, van al die werkzaamheden die we liever kosteloos door een machine zouden laten verrichten. Een derge lijke machine die arbeid moet leve ren zonder dat energie wordt toe gevoerd, heet perpetuum mobile (eeuwigdurende beweging), de harts tocht van vele adspirant uitvinders en het schrikbeeld van allen die over de produkten van deze uitvinders te oordelen krijgen. Want het is vaak lang niet gemakkelijk de uitvinders, die soms hun hele of halve leven naar de verwezenlijking van een der gelijke machine hebben gestreefd, ervan te overtuigen dat hun denk- TOCH IS HET ZO beeld fout Is geweest. Het eenvou digste zou zijn een gesprek over het ontworpen perpetuum mobile te wei geren voor en aleer de machine kant en klaar is afgeleverd en zij haar eeuwigdurende werkzaamheden (zon der toevoeging van energie) in de praktijk heeft bewezen. Want het Is juist zo'n kenmerkend verschijnsel van al dergelijke uitvindingen, dat zU uitsluitend op papier bestaan en nooit tot werkelijkheid worden. Enige eeuwen geleden bepaalden de uitvinders van dergelijke machi nes zich uitsluitend tot het ontwerp en bemoeiden zich in geen enkel op zicht met de praktische uitvoering. Het ging hen uitsluitend om het ..idee", een idee dat op zichzelf heel logisch en bruikbaar scheen. Vele honderden voorbeelden van derge lijke machines en ontwerpen zouden aan de vergetelheid kunnen worden ontrukt, maar het sprekendste ls ln dit opzicht toch wel het ontwerp van Jacopo Strada, die uit een boog ge plaatste goot water op een rad wilde laten lopen. Het In beweging gebrachte rad stelde een pomp In werking waardoor het water weer in de goot werd gepompt en aldus zou de machine In beweging blijven en nog arbeid leveren voor een slUpsteen. Reeds Simon Stevin en Christiaan Huygens gaven duidelijk te kennen dat dergelijke ontwerpen nimmer zouden kunnen worden verwezen lijkt, maar het heeft toch nog tot het midden van de vorige eeuw geduurd eer dit inzicht ln wetenschappelijke kringen gemeengoed werd. Daarover een volgende keer! dat de Oostduitsers een jongen onder vuur namen, die van Oost- naar West- Berlijn trachtte uit te wijken door over een kanaal te zw^prmen. De Sowjetregering verklaarde in de nota's dait zij niet onverschillig zou blij ven toezien, ingeval het noodzakelijk mocht blijken zich te kwijten van haar verplichtingen jegens Oost-Duitsland. De -aanleiding tot de schietpartij op 23 mei werd ln de Russische nota's niet genoemd. Amerikaanse functionarissen in Wash ington gaven dan ook als commentaar, dat de nota's een dekmantel schijnen te vormen voor „de brute en onnodi ge beschietingen van mensen die naar de vrijheid pogen te ontsnappen." Op de tweede Pinksterdag ziet u veel bekenden. Zet u er een op deze bon? (ln envelop of op kaart geplakt verzenden aan het Bureau van dit Blad). U kunt noteren als nieuwe abonnee: Datum van Ingang BETALING PER WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO (Doorhalen wat niet van toepassing is) Zelf was ik al abonnee. Voor het aanbrengen van bovenstaande nieuwe abonnee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO Schrijf uw eigen naam en adres „Dat zit zo" wordt dan van II. Een boek waar U plezier van hebt. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5