ACH MOEDER EESSH1 De wonderlijke reis van Jan Klaassen en zijn vrienden KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERH ZATERDAG 9 JUNI 1962 VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JE tpOEN ik vanmorgen de rouwbrief op Zij was het ook die de deurmat sag lissen, krees ik een lichte schok. Ik wist wie het tijdlse met het eeuwise voor het eerst maar toch vreemde. Vanzelfsprekend naar de grote school bracht, aie me ben ik Johanna dankbaar en ik houd troostte als ik na een ruzie met een (neem me niet kwalijk, ik bedoel hield, van de dorpsjongens geslagen uit de Ik kan er moeilijk aan wennen, dat ze isseld had, zonder strijd kwam en dan pleisters op mijn er niet meer is) veel van haar, maar de brief met de zwarte rand Ingeïien wonden plakte. Zij had aandacht tt hebben. Ik voelde het en mompelde wd? jjW bereid eerbiedig: Johanna. Het is vreemd, maar toen ik ontwaakte, waren mijn gedach ten bij haar. was niet mijn moeder. En dan om je heen te zien hoe andere kinderen hun luisteren. Ze leefde met me mee. Steeds ouders liefhebben, was ze er, als ik haar nodig had. Bij Telkens weer botste ik daar tegenop, haar kon ik terecht, met mijn vreugde, Met brandende ogen zag ik moeders maar ook met mijn verdriet. Johanna, met hun kroost naar de speeltuin gaan. Als ik V vertel wat deze vrouw voor de eenvoudige ziel, gaf me een gevoel Met pijn in het hart keek ik -■ - vaT> veiligheid en geborgenheid. naui">i me betekend heeft, zult U begrijpen dat ik enige ogenblikken met lichte wee moed naar het huiveringwekkende pa pier keek, alvorens het op te rapen. Niet zo zeer omdat ik geconfronteerd de vrouwen die hun zoontjes broodkorsten gaven om de eenden te voeren. Nooit VU vraagt U zich misschien af, of ik vergeet ik het ogenblik toen ik met Jo- mijn moeder wel eerbiedig door on- hanna in een winkel stond om een cow- ze dienstbode de eigenschappen te geven boypak te kopen. Wat had ik me daarop "li ,^'7! Le.r.heJ'ed:.£en. .c0.Tb°y.p.i! J52 5.h± van Johanna. Deze tijding haalde me uit de werkelijkheid van de dag en plaatste me terug naar mijn jeugdja ren. De hele dag ben ik neerslachtig ge weest, somber en in mezelf gekeerd. schudt U wel Uw hoofd en vraagt U terende ogen en gloeiende oren stapte zich af hoe iemand zo zijn moeder ik de zaak binnen. Kunt U zich voorstel- tekort kan doen. Ik neem tenminste len hoe ik me voelde, toen ik een jon- aan, dat U een moeder hebt gehad, die gen die ook zo'n pak aan had, hoorde in Üw leven een centrale plaats heeft zeggen: ..Kijk eens ma, die is mooi. ZST-JEZLBl Johanna" gestorven :n^enomen- Iemand waarop U altijd kon Mag ik deze houden?" Hij met zijn Niet alleen ornaat jonanna gestorven tpru_v.n„n Ik npprT1 _„n nipt ,.:t m ;ir T„K,nn, terugvallen. Ik neem dit aan, niet uit moeder, ik met Johanna. tUTm nór ei*en ondervinding, maar op gezag van Waarom had ik niet zo'n moeder? Ik kan ik hfiitrn niet uit miin redachten anderen- di® d® moederliefde hemelhoog herinner me niet, dat ze me, een kleuter t!"nln staat de Prezen, haar bewonderen, haar bezongen, zijnde, ooit heeft geholpen mijn neus te nSn SoJder weg te --ten. Zelfs dat met! Het gezegde. duwen en me alleen met Johanna, de nobele vrouw, bezig te houden in geluk kig gepeins over haar liefde, waaraan ik me koesteren mocht. De mooie en dierbare gedachtenis wordt telkens over schaduwd door het beeld van de vrouw die mijn moeder was. 'PWEE vrouwen met wie ik te maken heb gehad en die een nooit uit te wissen indruk op me hebben gemaakt. Twee vrouwen, die door hun scherp snuiten. Zelfs dat niet! Het gezegde, wie een kind de neus snuit, kust zijn moeder, is stellig niet ontleend aan de liefdevolle zorg van mijn moeder voor mij. En toch geeft mijn moeder, hoewel ze al jaren dood is, nog riohting aan mijn leven. Haar doen en laten achter volgen en beheersen mijn bestaan. Nu begrijpt U ook waarom ik niet getrouwd ben. Ik durf niet. Ik ben bang, dat mijn kinderen een moeder zouden krijgen, die haar enige en dure plicht zou verzuimen en een ander haar plaats zou laten nemen. Mijn verstand verzet zich tegen trast jui* een onsmakelijke eenheid Zo.1. Guido Gezelle. d;e ofschoon hjj ZJSTlbdï She vormen voor.mij. Twee vrouwem geen portret van rOT lief moederken is immenl uifcondering! Maar toch, Johanna, die mijn tweede moederbezat, toch haar beeld met zich mee- ik kan me ontworstelen aar geworden. Of feitelijk moet ik zeggen nam, zijn leven lang. Ik wil hier niet van miJn moeder, ze is me tot mijn eigenlijke moeder, want zij is tegenin gaan, omdat nagenoeg de hele |en £bsessie geworden ach nee was de vrouw die mijn jonge mensheid de moederliefde als een vonk leventje behoedde tegen de gevaren van Gods liefde ziet. Ik weet dat ze ont- TK weet, het is niet eerbiedig zo te van de grote wereld Zij omringde roerend kan zijn. Ik denk aan Rizpa, -I spreken over zijn moeder en daarom me met de liefde van haar grote hart, die liet zien wat moederliefde is, toen za\ ik 0ver haar zwijgen. U. die aange- meer dan mijn natuurlijke moeder. Zij Ze de wacht betrok bij de lijken van raakt bent door de liefde van Uw moe- was het, die me te eten en te drinken haar zonen, die de bloedschuld van ko- der en daardoor stil en begrijpend naai gaf, al verdiende moeder het geld er- ning Saul moesten verzoenen, en niet af- me geluisterd hebt, zult me vergeven, voor. Maar wat zegt een kind dit laat- het te waken, noch in de verschroeiende dat ik op deze manier mijn moeder aan ste? Voor hem is het belangrijk wie zijn hitte van de dag noch in de gevaarvol- u heb voorgesteld. Misschien bent U boterhammen smeert en ze in stukjes le nacht, wanneer de sluipende roofdie- nu geneigd op te staan en de hand be snijdt. Johanna was het. die me waste ren haar dode kinderen trachtten te moedigend op mijn schouder te leggen, cn kleedde, me naar bed bracht en me verslinden. Dit levensechte verhaal uit U zult wel gelijk hebben, als u tegen liet rillen van genot als ze me voor het de bijbel heeft me getroffen, me aan- me zegt: ,.U moet zich niet door deze, slapen gaan een verhaaltje vertelde, gegrepen, toen ik het voor het eerst las. voor U pijnlijke ondervinding laten over- Heerlijke momenten waren het. wanneer Menigmaal heb ik het herlezen en hoe weldigen en meeslepen. Heb echter me- ze op een stoel naast mijn ledikantje hunkerde ik dan naar zo'n moeder. delijden met Uw moeder." Ik weet dat zat en me meenam naar een wereld van Ik heb geprobeerd de liefde van mijn U het goed bedoelt en ik wil U beken- kabouters en feeën. Met grote ogen keek moeder te winnen door haar op kinderlij- nen, dat ik dikwijls geprobeerd heb met ik dan naar haar goedig gezicht en ke wijze te vertederen. Ik heb getracht alles wat in me is afstand te doen van luisterde ernstig en met aandacht naar met geweld in het leven van mijn moe- de gevoelens jegens mijn moeder en Uw haar fantasieën, die onuitputtelijk sche- der door te dringen. Ik heb haar opge- raad te volgen. Ik heb gefaald. Ik kan nen. Nooit had ze haast, voor mij had eist. ze was toch mijn moeder! Ver- me er niet boven plaatsen en tegen de ze alle tijd. Al ben ik de veertig reeds geefs! En daarom kan ik de liefde van vrouw die zoveel talenten bezat en door gepasseerd, nog voel ik haar handen de vrouw die mij het leven gaf, niet de uitgaande wereld werd bewonderd. (Vervolg) Arme Michael. Nu kon hij zich niet meer bewe gen, zelfs niet praten. Stok stijf stond hij midden in de gang. precies onder de brandende lamp en staarde glazig voor zich uit. De poppen begrepen er niets ..Maar pak hem dan dan toch...." gilde Katrijn- tje. ..Dat is de dief. Hij heeft iets in zijn handen dat fonkelt en glinstert, dat heeft-ie vast uit de schat kist gehaald. Michael!" Michael echter gaf geen antwoord. Hij stond daar maar. zo stijf als een paal. Danilo naderde en lacht» ,.Nu ben je machteloos, koerier. Zo dapper als j» bent.... je kunt me niets doen. Morgenochtend vlucht ik uit het paleis en prinses Talma neem ik mee. Er zal helemaal geen bruiloft zijn. Dat wist je niet, hè koerier, dat ik kon tove ren? En nu, nu ik de kris tallen bol van prinses Tal- ma in mijn bezit heb, ben ik machtiger dan ooit. nu kan niemand mij meer de baas. Ha. ik neem de prin ses mee, jaag koning Proet II het land uit en word zelf koning van Komfar- dije! En niemand, niemand zal het mij beletten, want ik bezit de machtige tover- bol. HA. HA. HA!" ,.Dat dacht je maar," zei Katrijntje, plotseling naar voren springend. Nu zag Danilo haar ,,Wat is dat?" schrok hij. ..Een kabouter? Neen, een pop.... een levende pop." Hij wilde zich bukken om de zonderlinge pop van dichtbij te bekijken, maar opeens voelde hij, hoe rap pe beentjes tegen hem op klommen. Het was de Dien der. die voor «en keertje echt dapper was geworden. Vóór Danilo begreep wat er gebeurde, kreeg hij van de Politieagent zo'n flinke klap met de houten sabel op de neus, dat hij sterre- ..Au!" riep hij, de han den voor het gezicht slaand. Hij liet de kristal len bol vallen, die tot vlak voor de voeten van de beweeglijke Michael rolde. Katrijn rende er onmiddel lijk op af. Danilo, ge schrokken omdat de bol uit zijn handen was ge glipt, wilde ook naar voren lopen en de bol oprapen, maar de Dood-van-Pierlala DERDE AVONTUUR: DE TOVERBOU VAN PRINSES TALMA fine or zijn voeten lig gen en liet hem struikelen over zijn lange rok. Boem! Danilo viel, Katrijntje was het eerste bij de kristallen bol. Ze had goed opgelet en wist. wat ze moest doen. Aanstonds begon ze over de bol te wrijven. ..Talma, talma, talmalot- je!" riep ze luid. Dat had ze de tovenaar ook horen zeggen. ,,Ik wil dat Michael weer wakker wordt!" Meteen kwam de koerier weer tot leven, hij kon zich weer bewegen. Snel raapte hij de toverbol op en stak hem in de zak. Daarna wendde hij zich tot Dani lo, die juist overeind krab belde. ..Geef terug." riep Danilo kwaad. ..Nooit," antwoordde Mi chael ferm. „Vertel me eerst maar eens. wat dit lllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllll. door Theo Beekman alles te betekenen heeft. Waarom sluipt u midden in de nacht over de gangen, steelt u de sleutels van de prinses en hoe komt u aan naar mooie speelgoed, waar ze zo aan gehecht is?" „Daar is niets van waar"' gilde Danilo. „Denk er om, als ik wil, betover ik iedereen hier." Michael schudde het hoofd, greep de kristallen bol. wreef er over en sprak: „Talma. talma. tal- malotje. Ik wil. dat Dani lo" s toverkracht verlamd Doodsbleek wilde Danilo het toen op een lopen zet ten. maar weer liet de Dood-van-Pierlala hem struikelen en hij zou voor de tweede maal zijn geval len, als Michael hem niet stevig in de kraag had ge grepen. „Kom mee., naar de ko ning", zei de koerier. Nu kwamen er meer men sen op de gang. Ze waren wakker geworden door het lawaai en wilden zien wat er aan de hand was. Eerst werden ze boos omdat ze Michael de oude raadsheer zagen vasthouden, maar de koerier vertelde met enkele woorden dat hij in zijn recht stond. „Dit is een aanslag", riep hij luid. „Danilo is een verrader. Wek onmid dellijk de koning." Steeds meer mensen kwa men aanlopen: bedienden en edellieden en soldaten; in nachtgewaad of met een mantel aan. Ze vroegen van alles door elkaar, want nie mand begreep eigenlijk wat er aan de hand was. Zó vol werd het in de gang, dat de poppen bang werden vertrapt te worden door al die voeten. Ze trokken zich haastig terug, slopen langs de plint en glipten de eer ste de beste zijgang in. Toen renden ze achter el kaar, links, rechts, trap op, trap af, buiten adem en he lemaal verdwaald in het reusachtige paleis. (Volgende week verder) ■üïririrïririrtrüirtrü-k-trtrirüfa Dag nichten Deze week hebben weer héél wat nichten en neven van hei schoolreisje genoten. Heerlijk! Vandaag hebben jullie ook weer vakantie. De één heeft een week gekre gen, de ander een paar dagen maar we kunnen toch allemaal even uitrusten voor de laatste ronde naar het eindrapport. Hebben jullie al plannen voor de vakantie? Heerlijk dat het nu zulk mooi weer geworden Is. Wat zullen we kunnen zwemmen, fietsen, wandelen en ga zomaar door! Meisjes, hebben jullie al mooie pinksterbloemen geplukt? Nu nog een vraag nichten en neven! Zullen wij naar Berdi Alblas, Rijksstraatweg 212 Rijsoord een mooie kaart sturen? Hij zal zo blij zijn als wij aan hem denken in de vakantie wanneer wij fijn buiten kunnen spelen en hij dat niet kan doen, omdat hij niet lopen kan. Vergeten we het niet? Echt doen hoor! Vergeten we ook niet onze naam en adres In de brief te schrijven? „Ach moeder Van hel kleine koude front Van het kleine koude front, door J. B. Charles. Uitgave De Beilge BIJ. Amsterdam. In dit bock heeft J. B. Charles al zijn gram uitgeschreven. Al xtjn gram? Hij merkt aan het slot op. dat hij nog wel méér heeft, maar hij achtte het blijkbaar ge noeg. Het is ook nogal wat. Char les is nonconformist en wil dat ook zijn. Hij getuigt van zijn atandpunt met grote openhartig heid. Hij heeft rijn sympathieën en meer nog zijn antipathie- en. Deze laatste behandelt hij niet altijd billijk. Zijn nonconfor- misme is kennelijk niet altijd de garantie voor een Juiste kijk. Maar dat zal de lezer zelf wel ontdekken. leven, waarin mijn bestaan niet paste. Mijn moeder, die leefde voor zichzelf en niet voor mij, haar kind. Zij had immers andere, „hogere" talenten ont vangen, die ze niet in een zweetdoek verbergen mocht! Vaak heb ik gehuild, als ze. gehuld in een dure bontmantel, wegreed in een even dure slee om haar gaven te besteden in dienst van de cul tuur. Het moet gezegd worden, hiermee heeft ze haar sporen verdiend. Maar wat is belangrijker? Mag een kind aan de heffing van de cultuur opgeofferd worden? Misschien werpt U me tegen dat ze me in goede handen achterliet en dat ik aan niets tekort had. Inderdaad, maar is dat niet de goedkoopste manier? LJAD ze haar taak niet juist in mij 11 moeten vinden? Juist in mij, omdat ik geen vader meer had. Mijn vader heb ik niet eens gekend, hij is kort na mijn geboorte overleden. Krijgt de moe der van een vaderloos kind niet een dubbele taak? Mijn moeder gaf me over in vreemde handen. Goede handen. Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. de gouden bul »afk. Lat), 3. kneedbak, 7 twee tal. 10. rivier in Rusland. 12. eerlijk. 15. putemmertje. 17. bijri vier van de Rhone, 18. gebod. 19. vlaktemaat. 20. deel van het oog. 22. mandje. 23 zouteloos. 24. lidwoord, 26. grasperk. 28. aard rijkskundige aanduiding (afk.). 29. stad in Zwitserland. 31. gemeen te in N. Brabant, 33. van elk evenveel «afk. op recepten). 34. stad m Frankrijk. 36. meisjesnaam. 37. hoofdstad van Sumatra's Oostkust. 40. keukengerei. 42. railroad (afk.). 43. onderrichten. 45. maanstand. 46 haag. 47. scharnier van een hengsel. 48. draaien de kap boven op een schoorsteen, 50. vruchtje. 51 meisjesnaam. 53. grond die bij een hoeve behoort. 55. levenslucht. 57. wimpel aan de lans. inzonderheid als herkenningsteken dienende. 60. ge meente in Gelderland. 61. een der Kleine Soenda-eilanden. 62 re delijk schepsel, 63 spil van een wiel. 4. radio omroep iafk. i, visitekaartjes. 8. uitroep. 9. atmosfeer (afk.». 11. zichtbare ader van een blad. 13 onbep. voornaamw„ 14. zijtak Weichsel. 16 mu zieknoot. 18 gindse. 21. waterkering. 22. gemeente in Limburg. 23. traag. 24 lidwoord. 25. arbeidseenheid. 27. ruime kamer. 29. ber rie. 30. doorweekt. 32. gemeente in Drenthe. 33. bloedhuis. 35. vlies, vel, 38. aanloop. 39. zelfkant, 41. pers. voornaamw.. 42. bloem, 44 ontkenning. 46. hennep- en vlasafval, 47. beet. 49 gebogen. 50. foei. 52. huid. 54. tovergodin. 56. voorwerp om te snijden. 57 familielid. 58 scheikundig element (afk.). 59. onbekende. ter, 8. koster. 9. mede, 11. neen. 16. oever, 17. store, 18. reëel, 19. edele. 21. Etten, 22. oneer. 23 ego, 24. Ede, 23. redres, 29. kelder, 30. eens. 33. Edom. 34. tralie. 35. abeel. 36. stand. 38. gala. 40. node INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don- derdag a s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. simpel. 4. koe pel. 7. enkel. 9 meer. 10. Aken. 12. toen. 13. etser, 14. nest. 15 noest. 18. ree. 20. tenor. 23. Eer de. 25. vroege. 26. editie. 27. Oerle, 29 kreet. 31. Lee. 32. snert, 37. long. 39. baret. 40. No- ra. 41. sage. 42. alom. 43. Essen. 44 regaal. 45. Drente Verticaal: 1. Sloten. 2. peen, 3. leren, 4. klare. 5. even. 6. let- Nu gaan we eens naar de oplossing van de puzzel kij ken. Hier komt ze; Horizontaal: hark, stuk, dolk, stok, bank, eend, deur, drie en een. Vertikaal (dus van boven naar beneden) vaas, kerk, snee, blik, boek en duif. De hoofdprijs gaat naar Marjolein v. d. Bosch. Naald wijk. De troostprijzen krijgen thuisgestuurd Anton ie van Beukei, Almkerk en Corr»; Brcmmer, Rotterdam. Er zijn er weer jarig, hoe ra-hoera! Leny Rergwerff, Jacob van Dam. Marijke Koen, Gerrie Kok, Ellie S*>ut en Wim van Wijk van harte gefeliciteerd niet jullie verjaardag van de nichten Nu gaan we de brieven be antwoorden. Natuurlijk mag jij ook meedoen, Margriet Akse, Hartelijk welkom hoor! Heb jij nog meer broertjes en zusjes? In welke klas zit jij? Waarom kreeg ik geen brief van jou, Joop Alblas, rod am? Heb je grote vlieg tuigen op Schiphol gezien? Hoe is het rnu met de kleine poesjes? Mag je er ééni hou- irtrtrtrtrirtrtrtrCrCriitrtr&-trCr- Meisjes en jon gens, dit is een leuke pinkster- kruiswoordpuzzel. Jullie moeten de namen van de voorwerpen alle maal van links naar rechts in vullen. Erg ge makkelijk hoor! We krijgen dan vertikaal (dus van boven naar beneden) bij no. 1 t.m. no. 13 de naam van een mooieZen den jullie de op lossing in voor woensdag 12 juni? Hebben jullie het er niet een dat Pipo niet meer komt. klein beetje naar gemaakt? Hoe gaat het op school? Wat ga jij in de vakantie Nu kwam ie brief weer te dioen" laat, Machiel Bot Vlaardin- Hoe hebben jullie het gis- gen. Welke karweitjes Rijsoord? Volgende keer wel? Ben jij al met het schoolreisje meegeweest? Berrie hartelijk gegroet hoor! Gelukkig dat jij tan- Wat ga jij te Jos niet helemaal verge- J ten bent. Sjaantje Baak. Schevenlngen. Is het dinsdag groot feest geweest? Heb je geen fouten gemaakt? Is al les goed gegaan? Jij bent erg verwend hoor! Ben je al naar het strand geweest? Volgende keer krijg ik van jou een lange brief, Wljnic Baars, Sliedrecht? Heer lijk dat jij zo van het school reisje hebt genoten, Joke Baars. Oud-Beierland. Gewel dig dat jullie twaalf kilome ter hebben gelopen. Geenp^^^l^^HQHHPii blaren gekregen? Heb je een van de radijs?'Jij hebt veel1 moet natuurlijk ook weieens medaille gekregen? Oef. gezaaid hoor! Groeit het al-huüen. Fijn dat jij ze soms heb jij het ver- lemaal g-oed? Wanneer ben ook eens mag vasthouden zekom, Capelle a.d. IJssel? Hebben jullie genoten? Heb ben jullie nog kunnen va ren? Fijn hoor ais je zo heerlijk kan robbedoezen. Volgende keer krijg ik een lange brief van jullie. Piet Bezemer, Sliedrecht en Wim Blacquière. Rijswijk? Geweldig dat jij een school tuintje hebt. Koos Blauw, n I Rijswijk? Heb je al gesmuld i n van de radiis? Jii hebt veel1 Jouw letter was de vorige keer niet aan de beurt Rita Boutesteijn Maassluis. is het schoolreisje ge Hebben jullie genoten? Ben je ook nog in Rockanje ge weest? Heb je nog iets de dam gezien? Leuk dat jij zo'n klein lief zusje hebt gekregen, Paul Boutkan. Rotterdam. Ada ;r.v kelijk druk Matty Bagchus, Vlaardingen. Ga je ook veel zwemmen" Wat zal jij een reuze vakantie hebben met de padvinderij. Heb je weieens meer gekampeerd? Wat doen jullie iedere zater dagmiddag? Ben je al ge ïnstalleerd? Moet jij ook een tekening maken? Vond je het niet erg koud om te zwemmen. Mary Bal jeu. Honselersdijk? Was het wa ter nu minder koud? Heb jij al plannen voor de vakantie? Jouw vorige brief was te Becsd' laat Astrid van Beek. Loos- kleine duinen. Wat heb jij genoten Scheveningen. zandiwedstrijd? Hoe is het nu met jouw zus? Zijn jullie jurken mooi geworden? Hoe oud is Hansje nu precies. Ga je weieens met hem wan delen? Waarom schreef jij niets Johan van Beest, Alblasserdam? Ben jij verleden week nog naar de Beer geweest Lcnie Berg- «1 t— Wil jij een nichtge wor den. Gerrie Blauw. Rijs wijk? Zijn er al kleine zwaantjes? Grappig die klei ne donzige eendjes hoor! Hoe heet jouw vriendin? Ben je donderdag nog bij oma geweest. I.enie den Boer, Rotterdam? Hoe is het schoolreisje geweest? Heb je genoten van de sprookjes? Heb je al een goed thuis voor de kleine poesjes ge vonden, Wim den Boer Wat krijgen de zijn al erg ge groeid zeker? Heerlijk dat je nu gaat logeren in Erme- lo. Veel plezier hoor! Hoe vond je al die kleine huisjes in Madurodam, Jo han den Boer, Rotterdam? Je knijpt ze toch niet? Jij hebt de brief mooi getikt Jammer dat jij verleden week donderdag ziek was, Nettle Boxman, Sleeuwijk. Heb jij al plannen vo< vakantie gemaakt? Jullie hebben dus mooie kamer van de schuur gemaakt. Klarie Breeder land, Zuidland. Net een echt eigen huisje. Jij krijgt een lange pinkstervakantie hoor! Is Arjo er al? Wat heb jij genoten geen brief, Lenie Coenri Vlaardingen? Jij hebt een erge knappe moeder hoor Ella van Da len. Dirksland. Wat zal jij dame zijn! Zo moeilijk het toch niet om een moe naam te vinden? Was mai ma blij met haar cadeau? Fijn dat jij het zin hebt gehad in de kolonie Jacob van Dam, Nieuw Lek- kerland. Wat heb jij ver schrikkelijk veel ansicht kaarten gekregen. Jouw pap pa is ver weg hoor! Heb je woensdag veel plezier ge had? En donderdag? Ging j laat naar bed? Was mamma blij dat jul lie de kamer zo mooi had den versierd. Joke van Dam, Bodegraven? Juli ié hebben mamma verwend hoor! Heb ben jullie donderdag veel pret gehad? Wat heb jij ge noten in de Cineac. Bedankt voor je tekening! Had geen blaren van de wande ling?^ 10 kilometer is Van jou kreeg ik ook zo'n mooie tekening, Corrie van Dam, Bodegraven. Har telijk bedankt hoor! Hoe is het nu "met pappa? Leuk dat iullie in het tuinhuisje gaan :amperen. Jij hebt een schitterend cadeau gekregen, Kees Dronselen, Maasdam. Loopt het horloge goed? Wat heb je van het geld gekocht" Jij bent ook al zo'n fert dat je een nieuwe fiets hebt gekregen, Rlnie Dljkx- hoorn, den Hoorn. Heb je al op gefietst? Fijn hoor z- nieuwe schommel. Gaat het Hier komen nog een paar nagekomen brieven. Volgende keer schrijf ju O, We Jan Ad.mi dierentuin, Corrie Bremmer i N<jordnljk aan Zee. Rotterdam. Leuk hoor die Veel plezier op 19 juni. Corrie! Je schreef helemaal niet hoe het in de kleine Artis was, Hennie Broer Waddirix- veen. Wat ga jij in de va kantie doen? Heb je grote vliegtuigen gezien, Rietje de Bruin, Den Haag? Is_de foto Prachtig hebt een lange verlanglijst hoor! Zou je al die mooie en grote dingen wel krijgen? Komen je vriendinnen ook? Veel plezier hoor en be dankt voor je leuke tekenin gen Fijn dat ik nu een brief van jou kreeg. Joke Bcrckenkamp, Rotterdam. Hoe heten jouw zus en broer? Fijn dat jij in september naar de mulo mag gaan. Wat wil jij later worden? Ook jouw brief was de vori ge keer te laat. Rientje van Berkel, Rotterdam. Jij bent verschrikkelijk ver-wend hoor! Heb je je tas al ge bruikt? Hoe is het mi met je zusjes? Zijn ze al weer be ter? Heb je al veel vis- scp gevangen, Willem v. d. Beukcl, Almkerk"? Heb je er nu een klein haakje aan- edaan? Hoe komt het dat meester zo streng is? i grachten. Hoe oud leentje? Jij hebt ee e j broer hoor! Boom- Heb jij een leuke verj knappe dag gehad. Ad ma Brunt? Je schreef er niets over. Gewel dig dat jij in de botsautoot jes hebt gezeten. Welke film heb je gezien? gehad. Zijn het strand geweest' Hartelijk welk m bij de anichten en neven Kees Bol, werff. Rozenburg? Grappig Voorburg. Wanneer ben jijtocht door de Amsterdamse zo'n klein petticoatje! Vind jarig? Heb je nog -n Ria het mooi? Volgende jes en broertjes? week is het groot feest. Jij Wist jij werkelijk niets schrijven Hans v. d. Boo gaard. Voorburg? Volgende keer krijg ik een lange brief? Gelukkig dat jij tante Jos niet aan het vergeten was, Leen Booy, Barendreeht. Wat ben jij een verschrikke lijke boffert dat. je zo maar een nieuwe fiets voor je ver jaardag hebt gekregen. Rijdt hij goed? Hoe is het met het toelatingsexamen afgelopen? Goed? Hoe is het nu met oma? Is ze al weer thuis? Jammer dat jij niet met het schoolreisje mee kan gaan. Met dit mooie weer kan je nu fijn gaan zwemmen. Ik vind dat jij een mooi be roep gekozen hebt. Ja er varen veel schepen de Nieuwe Waterweg in en uit, Marjolein v. d. Bos, Naaldwijk, Gaan jullie dik wijls kijken? Ben je nu al aan het strand geweest? Ga Jouw vorige brief was te laai Gera Bot Vlaardingen. Heerlijk dat jullie zo van de fietstocht hebben genoten. Het is een prachtige kerk de St. Catharinakerk in den Briel. vind je niet? Heb je al die leuke geveltjes nog ge zien? Geweldig dat jij zo maar een nieuwe fiets heb', gekregen. Ja jammer hoor geda Jullie Bedankt kening. Marrie Batelaan, Bo degraven. Wat zal Jouw deftig worden. Wordt pakje mooi? Handwerk graag? Fijn dat je nu toch entjes bij je zakgeld Hansje Bli. leven, Leiderdorp. Jij hebt je konijntjes grappige men gegeven hoor! Oef. oef. wat gaan jullie ver weg in de vakantie. Mag je weieens met je broer meerijden? Nichten en neven, nujeomt nog een mooi versje van Jo hanna Schilling, wat zij zelf heeft gemaakt LENTE. De bloemen bloeien langs de paadjes. De bomen staan 'blad De lente is in 't land geko mooi gezicht is De wolken drijven statig Een vogel zingt zijn hoogste De zon schijnt op de groene weiden 'k Verlang nog lang de Win ter niet Is het nog steeds een ver rassing waar jullie dinsdag heen gaan met de club, Co- by Buijnink Maasland? Heb ben jullie maandag veel pret gehad? Je kan je poëzie-al- bum precies zo versturen als je brief, alleen moet je er een pakje van maken en er moeten ook meer postze- Meisjes en jongens de brie gels opgeplakt worden. Jam- venbus Is weer helemaal mer dat het kamperen nu leeg. Zorgen Jullie niet door kan gaan. Hoe volle? De letters E t, komt dat? Hoe gaat het met zijn aan de beurt. Anneke" Tante Jos wenst jullie héél Jij bent verschrifckeliük prettige pinksterdagen toe en verwend. Laura Bijl. in de vakantie veel mooi Ammers. Geweldig dat je j weer en natuurlijk veel ple gen. Is het Heb jullie v» i in Ma du- hoor'

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 16