BH) DOP sunil; Alphense bejaarden hadden onvergetelijke dag Goede geluiden bij de school met de Bijbel Noordwijk Zee U kiest natuurlijk de ILFORD SPORTSMAN Vast ILFORD na&uMty/f;/ Voorzitter Van der Pol legde de hamer neer ram i- WASDAG- j <$6° SUNILOWj I nieuwe leidsche courant DONDERDAG 7 JUNI 1962 Burgemeestersfeest Hillegom werd een groot succes /OALS wij gisteren al berichtten, Is het een gezellig feest geworden in Hillegom. Vooral de jeugd heeft zich kostelijk vermaakt 's middags op het voetbalterrein aan de Leekstraat. waar clowns, acrobaten en een goochelaar op traden. Het zonnige weer maakte alles nog eens zo aantrekkelijk. Om kwart voor vier begon ln Treslong een receptie. De jubilerende burgemees ter en zijn vrouw zaten temidden van VM 0ti/L PINDAKAAS VAN Mc MILLAN KATWIJK AAN DEN RIJN Schoolreisje De kinderen van de eerste, tweede en derde klas van de O-tto Baron van Was- senaer van Catwijoksohool, hoofd de heer H. J. van Essen, maakten een uit stapje. In een tweetal autobussen werd gereisd naar Harmeien, waar een bezoek werd' gebracht aan speeltuin De Puitkop. De rest van de diaig bracht men door in De Ef teling te Kaatsheuvel. Vooral de sprookjestuLn en de speeltuin hadden de belangstelling van de kinderen. Op de terugreis was er nog tijd voor een ijsje. Naar Deltawerken Bestuur en personeel van de groente- veilinigverenLgmg ..Katwijk en Omstre ken" maakten het jaarlijkse uitstapje. Ditmaal was het reisdoel de Deltawerken. Er werd een bezoek gebracht aan de bouwput in het Haringvliet. De avond uren .werden doorgebracht in Rotterdam, waar men ondermeer een cLnemavoor- stellmg bijwoonde. Uitstapje De personeelsvereniging van de ge meentesecretarie en het kantoor van de gemeenteontvanger maakte het jaarlijkse uitstapje. Per bus werd gereisd naar Leiden en vandaar per trein naar Maas tricht Hier stond een autobus gereed, die de reizigers naar Spa bracht, waar een bezoek werd gebracht aan het mineraal- waberbedrijf. Bij de waterval van Coo werd geluncht. De terugreis ging over Remouchamps, Verviens en Eijsden. In Maastricht dineerde men. De beertiend.uizend.ste en vijf tienduizendste inwoner van Hil legom, die het burgemeesters- echtpaar kwamen gelukwensen op de receptie in Treslong. De veer tienduizendste is de vijf jarige Lyda Caspers, de vijf tienduizendste de 1-jarige Bri- gitta Hartman. Brigitta vond het blijkbaar niet zo leuk. Foto Mieloo een grote hoeveelheid prachtige bloe men. De heer W. C. Witteman, voorzit ter van het comité uit de burgerij, prees de jubilaris om zijn geestdrift, zijn vast» wil en zijn doorzettingsvermogen. Hij sohonik mevrouw Van Nispen tot Panner- den een schitterend bloemstuk, de burge meester kreeg een gouden armbandhor- De burgemeester sprak zijn waardering uit over de werkzaamheden van het co mité. dat zich veel moeite en zorgen heeft getroost om het feest voor te bereiden. De jubilaris bleek zeer getroffen door de waardering van de zijde der burgerij Honderden personen, uit alle rangen en standen, waren naar Treslong gekomen om de burgemeester te feliciteren. Daar bij bevonden zich een groepje welpen, kabouters en gidsen, dat een cadeautje overhandigde, en de veertienduizendste inwoner van Hillegom. de vijfjarige Lyda Caspers. en de vijftienduizendste, de jaar oude Brigitta Hartman. Natuurlijk waren er ook tal van autoriteiten en vooraanstaande persoonlijkheden, teveel i bij te i Avonds kwamen van verschillende kanten zeven muziekkorpsen Hillegom binnen. In de Hoftuin brachten zij het burgemeestersechtpaar een serenade. De feestdag werd besloten met een stralend vuurwerk. WOVBRVGGE Uitstapje bejaarden Begunstigd door bijzonder fraai zo: weer maakten de bejaarden van Hoog- made. inclusief de begeleiders, een ge zelschap van 80 personen, woensdag hun jaarlijkse uitstapje. Per bus vertrok men om half negen, nagewuifd door de inge zetenen. richting Rotterdam. Hier maak te men een interessante boottocht door de havens en werd tevens de koffie gebruikt Per bus ging de tocht verder via de Moer- dijkbrug naar Breda, waar in het fraaie Mastbos gepicknickt werd. Door het zon nige Brabantse landschap ging het in op gewekte stemming verder via de Oister- wijkse vennen naar 's-Hertogenbosch. waar in restaurant De Postzegel thee werd gedronken. Via Vianen. IJsselsteln en Oudewater langs de bloeiende boom gaarden, ging het weer huiswaarts. In Hoogmade wachtte het muziekgezelschap Liefde door Harmonie uit Roelofarend.»- veen de bejaarden op. waarna nog in restaurant Van der Ploeg gedineerd werd Opbrengst collecte De in de afgelopen week gehouden huis-aan-huiscollecte ten bate van het Rode Kruis, heeft netto 140 gulden op gebracht. Voetbal Zaterdag 9 juni om 7 uur wordt een voetbalwedstrijd gehouden tussen twee elftallen, samengesteld uit de scheepswerf De Dageraad en de gecombineerde jacht werven. met als inzet een beker. De op brengst is bestemd voor het uitstapje van de bejaarden. HAZERSWOUDE Programma opening zwembad Zoals gemeld, zal minister Van Aan- sen zaterdagmiddag om drie uur het nieuwe zwembad in Hazerswoude offi cieel openen. Het verdere programma luidt: wedstrijd tussen Zian (Den Haag; en Het IJ (Amsterdam); figuurzwem- men door D.F.Z. (Den Haag) welk team algemeen als het beste van Europa wordt erkend: badpakkenshow; zwem wedstrijden met o.a. Wieger Mensonides en Ria van Velzen. Vooraf wordt op de Poel een waterski-demonstratie gege- BedrUfsvoetbal In het sportpark had gisteravond m het kader van de bedrijfsvoetbalwed strijden een ontmoeting plaats tussen een team van de firma W. Slootweg en een combinatie van de firma's Huisman en Van Aalst. De wedstrijd had eeu spannend verloop en geen van de twee elftallen wist voor de pauze een doel punt te maken. Voor het eindsignaal klonk, had de firma Slootweg echte; met 10 de leiding genomen. Uitstapje J.V. en M.V. De C.J.V. „Ere zij God" en de M.V. „Lydia" maakten gezamenlijk een uit stapje. De reis ging naar Zeist, waar de broodmaaltijd werd gebruikt. Hierna volgde een bezoek aan de Solafabrieken. In Driebergen werd het museum vooi oude automobielen bezichtigd. Verder bezochten de jongelui nog de Leusder- heide. Oud-Valkeveen en het IJsselmeer. In Amstelveen werd heit afwisselende programma besloten met een diner in „De Roemer". HAARCRÈME EEN PRODUKT VAN L'ORÈAl DE PARIS de Nieuwe Zeeweg de jaarlijkse ledenver gadering gehouden van de School met de Bijbel. Secretaris Ir. A. van de Niet meldde in zijn jaarverslag, dat teruggang van het aantal leerlingen ge lukkig een eind gekomen ls. Met vreugde werd geconstateerd, dat de kleuterschool bloeit. Het aantal kleu ters dat de school bezoekt neemt toe.. bewijs is voor de goede naam die de kleuterschool heeft De bestuursverkiezing had tot resuJ- met „alles in een" sneltransport, 2,8 lens en grote, goudgecoate lijnkaderzoeker. Met een jaar garantie. de legendarische fijnkorrelfilm voor de mooiste foto's van Uw leven. taat, dat de aftredende leden, de heren C. Barnhoorn en A. van der Niet werden herkozen. De penningmeester, de heer S. A. van den Oever, gaf een uitvoerig en gedocu menteerd verslag over de financiën van de school Wel en tvee Het hoofd der school, de heer J. Vaart jes, gaf verslag van het wel en wee van de school in 1961. Gereleveerd werd het geslaagde schoolreisje. Ondanks het feit de school met vijf, inplaats van met leerkrachten moet werken, kon het onderwijs ongestoord doorgaan. De heer Vaartjes toonde er zioh verheugd over. dat de school zioh in ruime mate in de belangstelling der ouders mocht verheu gen. Schietnieuws De wisselmedailles van B. en W. wer den met de buks gewonnen door: mej. m Weeghel met 45 punten le klasse: A. Z. van Weeghel, 47 punten 2e klasse: B. van Doorn 43 pnt 3e klasse. Met K.S.O. werden de medailles ge- onnen door: J. P. Goudriaan met 57 punten in de le klasse en L. Wassing met 56 pnt in de 2e klasse. Vrijdag wordt de laatste schietavond in dit seizoen gehouden. Er is dan vens een onderlinge wedstrijd. KATWIJK AAN ZEE laag water 2.45 en 15.07 Kritiek op Kerk Morgenavond om acht uur vergadert de gesprekskrimg in Irene. De heer P. C. MonsteT uit Voorburg spreekt over het onderwerp: Kritiek op de Kerk. Ieder ls hartelijk welkom Duiven vlogen De Rijnmonders" hield een wedvlucht met oude duiven van St Ghislain af. Afstand 200 kilometer. In concours 82 duiven. Uitslag: L van Duijn 1 2 10 12 en 19; B Paauw 3 4 6 9 11 15; J Jugerlus 5 13 20; J Heemskerk 7 16 17; M Souve- 8 18; J en W van Zanten 14. RIJNSBURG Spreekbeurt Vrijdagavond om 8 uur spreekt ds. I. Schipper uit Ede in de zaal achter de Chr. Geref. kerk voor de afdeling van de Ger. Bond. BENTHUIZEN Waar blijft speelveld In oktober vorig Jaar zag hot er naar uit. dot de jeugd van Benthuizen op korte termijn zou kunnen beschikken over een speelterrein. Dit vermoeden werd toen gesterkt door de grondover- dracht vam de heer A. Zegwaard aan de gemeente ten behoeve van het uitbrei dingsplan „Zuid". Daardoor kwam de gemeente rn het bezit van ruim 2Vt hec tare bouwgrond (grotendeels welland», die niet direot voor de volle honderd pro- oent voor woningbouw en straataanleg Hier ligt een pracht oplossing voor het probleem jeugdspeelveld. ..H?t gemeen- tebes.uur heeft er geen enkel bezwaar tegen, als ingezetenen de jeugd in dit gebied een speelgelegenheid bereiden, waarop de jongens ook een balletje kunnen trappen, en indien men een be roep op de gemeente zal doen. zal dit ook niet tevergeefs zijn", zei de burge meester enkele maanden geleden. Dit echter onder de uitdrukkelijke voor waarde. dat omwonenden geen overlast zullen ondervinden. Tijdens een raadsvergadering van en kele maanden geleden werd meegedeeld, dat de jeugd nog even geduld moest hebben, daar de afzetting in verband met de bouw van de woningwetwoningen in dit gebied nog niet kon worden ge plaatst. Hoe het momenteel met de plannen staat, weten wij niet. dbch gesteld kan worden, dart de gehele Benthuizer be volking er mee gebaat zou zijn als een en ander voor de zomervakantie zal zijn voltooid. Misschien ligt hier een taak voor de in de zomermaanden van 1958 gevormde werkcommissie, die het pro bleem van de vrijetijdsbesteding in Bent huizen heeft bestudeerd. Deze werkcom missie bestond toen uit de heren B A Boevé. Abr Bregman Czn, Jac Bij de Vaate. J C Graper, C Groen, P J Kreft. D van der Maas. P van Noort, N M Runsink. G J A Runs ink, A Schellinger- hourt. A M Slootmaker, H Spruitenburg, C J van Staalduinen, P de Vrij Mzn en A Zaal, alsmede de hoofden van beide scholen, de heren D van Hoeven en M M van de Ruit. Reeds aclit gegadigden voor een eigen woning Voor de onder auspiciën van de n.v. Bouwfonds Nederlamdsche Gemeenten voorgenomen bouw van 16 woningen hebben ziich reeds acht personen gemeld. Belanghebbenden kunnen zioh tot uiter lijk vrijdag 9 juni a.s. wenden tot de heer A. Kaashoek, Dorpsstraat 4. tele foon 01790-3626. drie ook nadere informa ties kan verstrekken. Wellicht ten overvloede vermelden wij nog eens. dat de stichtingskosten (inclu sief grond en na aftrek van de rijkssub sidie) f 20.500 bedragen. Aan eigen geld zal f 3000 moeten worden gestort, waarna maandelijks een bedrag van rond f 96 zal moeten worden betaald gedurende Veilingdagcn In de komende week wordt op Tweede Pinksterdag geen veiling gehouden. De veilingdagen voor die week zijn vast gesteld op dinsdag, woensdag en vrij dag 10.30 uur. Gisteren maakten ruim 400 Alphense bejaarden met een achttal auto bussen en enkele personenauto's een buitengewoon geslaagde uitgaans dag naar de omgeving van Nijmegen (Berg en Dal). Reeds om acht uur zag men overal in de gemeente op tevoren vastgestelde plaatsen groepjes bejaarden staan, die door een der autobussen werden opgehaald. Daarna verzamelde men zich op het Raadhuisplein waar een laatste inspectie van het aantal werd gehouden en vervolgens kon de reis beginnen. Nagewuifd door velen vertrokken de bejaarden in de richting Utrecht. Doorn werd rijksweg 12 verlaten e werd verder gereden over de oude rijks weg langs de Rijn. In Leersum werd de koffie gebruikt. Het prachtige weer zorg de er wel voor, dat er aan de stemming niets mankeerde. Na een uurtje ging het weer verder in de richting Arnhem. Via Arnhem ging het naar Nijmegen en vervolgens naar Berg er de uitspanning „Erika" werd gestopt. Na een verversing te hebben gebruikt, werd een uitstekend verzorgd diner genuttigd, dat alle eer werd aangedaan. Tijdens dit diner sprak dc voorzitter van het comité „Ouden van dagen", de heer E, J. van der Neut. woorden welkom tot alle bejaarden en in bijzonder tot de heer Bruins Slot, die deze dag met de Al phense bejaarden weer meemaakten. Mevrouw Bruins Slot-Padding maakt bovendien als comité-lid deel uit van de leiding. Ook werd een bijzonder woord van welkom gesproken tot de predikan ten ds. J. H. Bogers en ds. K. H. Schu ring alsmede tot pastoor Groen, die al len op hun beurt enkele plezierige den tot de bejaarden spraken. Afscheid Tijdens deze bijeenkomst werd afscheid genomen van de penningmeester va comité, de heer L. J. J. Scheerder, die wegens vertrek naar Zeist zijn functie -heeft moeten neerleggen. De heer Van der Neut bracht hem dank voor het vele werk. dat hij in het belang van de be jaarden steeds heeft verricht In zijn plaats is tot nieuwe penningmeester be noemd de heer H. J. Grimbergen. Dank bracht de heer Van der Neut voorts nog aan mevrouw G. W. Castelein-Van der Wal, die als arts de tocht met veel ge noegen meemaakte, ook al omdat haar diensten gelukkig niet nodig waren Burgemeester Z. Bruins Slot sprak Schoolvergadering in Alphen TN de grote vergaderzaal van de Salvatorikerk werd de jaarvergadering gehouden van de Vereniging tot opriching en instandhouding van christelijke scholen voor lager en uitgebreid lager onderwijs op Geref. Grondslag, waarvan de Oranjeschool, de J. H. Hoornenborgschool en de kleuterschool uitgaan. Secretaris E. Boer gaf een uitstekend verzorgd overzicht, rakende de eigen scholen en de onderwijsinrichtingen, waarin de schoolvereniging participeert. De penningmeester, de heer E. J. van Heyninigen, rapporteerde over de finan ciën. Na de zorgénzware jaren rondom de bouw van de Hoornenborgschool komt men nu weer in wat betere doen, hoewel aflossing van geleende gelden een zuinig beheer vraagt terwijl men ook wil reser veren voor de nieuwe kleuterschool, die men, naar men vurig hoopt, spoedig zal kunnen bouwen. Als bestuurslid waren verplicht aftre dend de heren E. J. van Heijningen en M. de Hoog en de voorzitter wenste or denen van leeftijd -heen te gaan. Gekozen werden de heren J. Snel, W. Kooi en C. Wittebol. De heer Kooi was niet wezig, de andere heren namen hun be noeming aan Verslagen Na de pauze volgden de verslagen de hoofden der scholen. De hoofdleidster van de kleuterschool, mejuffrouw A. der Schee (de school heeft huisvesting ln een lokaal van de J. W. Hoornenborg school en de verbouwde hal der school) liet doorschemeren, dat het werken zc lang niet ideaal ls. Ze hoopt op een spoe dige toewijzing van de bouwvergunning. Dc kleuterschool voorziet in een grote behoefte. Dc heer H, H. Keizer, hoofd van (Je Oranjcsohool aan de Zaalbergstraat kon spreken over uitstekende onderwijsre- sulfaten. Voorts waren er allerlei nementen. Met het leerlingental heeft men in deze omgeving de wind tegen. Er is geen nieuwbouw. Ook vindt me veel ouders laksheid De heer Sehuijl gaf een kort overzicht van de ontwikkeling der Hoornenborg school van de opening af. De groei it zeer snel en spoedig zullen de zes loka len bezet zijn. Ook hier werden goede resultaten geboekt. Tegen het einde der vergadering heeft voorzitter E. van der Pol de heren Van Heijningen, penningmees ter, en De Hoog, 2e secretaris en on derwijsdeskundige van het bestuur, hartelijk dank gebracht voor hun belangrijke arbeid, in het bestuur verricht. Hij sprak vervolgens een bewogen afscheidswoord nu ook hi) heenging. Dc toekomst van het Christelijk onderwijs, met name ook van de gereformeerde scholen, ver vult spreker met grote zorg. Het Is vaak ontstellend zo gemakkelijk men in gereformeerde kring over de schoolkeuze denkt, zelfs als het over „neutrale" scholen gaat. Hoewel hartelijk verblijd over de sa menwerking in dc verschillende school verbanden in onze gemeente, zullen toch altijd de beginselen, de belijdenis, de doorslaggevende zaken moeten blijven De ontwikkeling in het kerkelijk denken oefent hier ook veel invloed uit en of dit steeds in goede banen gaat. daarop was spreker niet gerust. Hij wenste het bestuur en de leden der vereniging veel wijsheid en Gods zegen toe. De heer Van Heijningen, als tor van het schoolbestuur, herinner de eraan, dat de heer Van der Pol reeds enkele jaren geleden het pre- dicaat ere-voorzitter ontving. Toen men enkele jaren geleden in nood een beroep op hem deed, liet hij het „ere" vallen en nam hij de hamer weer op. Spreker dankte de heer Van der Pol voor alles, wat hij in een zo lange reeks van jaren voor de schoolvereniging deed. 1 kele hartelijke woorden tot de bejaarden. „Deze dagen zijn voor mij altijd weer echte ontspanningsdagen", verzekerde Al phens burgervader, „vandaar dat ik j ook zo graag meemaak" Dc burgemeester wees er voorts op, dat hij de Alphense bevolking en de plaats zelf bijzonder ls gaan waar deren, vandaar dat hü enige tijd ge leden een villa heeft gekocht tegen over 's-Molenaarsbrug aan de Oude Rijn. Ook na het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd hoopt htl met zijn echtgenote ln Alphen te blijven won^n. Deze mededeling werd met een daverend applaus begroet. Na afloop van het diner werd wat rondgewandeld door de prachtige omge ving, terwijl anderen zioh vermaakten met de vele attracties op het terrein, zo als het varen met motorbootjes. Nadat ook de thee was gebruikt liet het grote gezelschap omstreeks vijf uur het terrein om rechtstreeks over het z.g. „Hazenpad" (rijksweg 12) de terug reis te maken. Omstreeks zeven uur ar riveerde men in Alphen waar het gezel schap met muziek van Arti et Religionl met de drumband Con Brio voorop naar het Raadhuisplein werd ge bracht. Het werd een feestelijke intocht In menig AlphenS gezin zal de komende dagen nog wel uitvoerig over deze ge slaagde tocht worden gesproken, die dank zij de giften van inwoners, bedrijven en sportverenigingen plaats kon hebben. Het ijverige damescomité werd voor zijn zorg en goede diensten nog eens extra bedankt door de voorzitter. Beroep uitgebracht Na de gisteravond gehouden gemeen- tevengaderlng heeft de kerkeraad vi gereformeerde kerk vam Alphen a at Rijn besloten in de vacature ontslaan door het emeritaat van ds. G. Mulder, een beroep uit te brengen op d-s. L. H. Gwast te Andijk. Ds. Kwast, die 36 jaar is, werd 1 oktober 1950 te Westerlee be vestigd en stond vervolgens te Hooge- veen. Sedert 18 januari 1959 is hij predi kant te Andijk. Zendingsbijeenkomsten In de Salvatorizaal werden gistermid dag twee zendingsbijeenkomsten voor kinderen gehouden, die uitstekend ge slaagd zijm. De jeugd heeft genoten van de fraaie film vam het Zendringscentrum „Riki mata". (lachende ogen). Ook v er enkele ander filmpjes. Een drietal meisjes zorgde voor muziek, er wa menzang en er werden (tea's vertoond uit Ruanda Urundi, die ds. Jb. van der Neu-t naar Alphen aan den Rijn had gestuurd KOUDEKERK a. d. RIJN Bejaarden hadden zonnig uitstapje Begunstigd door prachtig zomerweer maakten de bejaarden hum jaarlijkse uit stapje. In een viertal autobussen ver- trokken ongeveer 150 bejaarden met een aantal verzorgsters uit Koudekerk aar den Rijn. Over Bleiswijk en Hillegers- berg werd naar Rotterdam gereden,waar na dc reis door de Maastunnel en d< Moerdijk-brug werd voortgezet naar Breda. Nadat in het motel Breda de koffie was gedronken, werd de reu vervolgd over Oisterwijk naar de Dru- nense duinen. Daar werd de broodmaal tijd genuttigd en er werd enkele uren genoten van de mooie natuur, waant! de reis weer werd voortgezet. Ove» Gorkum en Schoonhoven werd naar Boskoop gereden, naar hotel Florida Het daar opgediende middagmaal 11e» zich goed smaken. Namens- de gemeentebesturen van Koudekerk aan den Rijm en Hazerswou de bracht wethouder Van Vegtcn dank aan de afdeling Koudekerk aan den Rijn Hazerswoude (Rijndijk) van de Bond van Plattelandsvrouwen voor het orga niseren van deze jaarlijkse reis, die voor de bejaarden een gebeurtenis is. No- de bejaarden sprak de heer R Oppelaar eveneens woorden van dank Het echtpaar Van Wetten-Stravcr >or wie de gouden bruidsdagen ztjn ingegaan, ontving enkele attenties. Bij de terugkeer in Koudekerk aan den Rijn stond Kunst na Arbeid opge steld om de stoet naar de oude open bare school te begeleiden. Nadat oo» daar nog enkele opgewekte marsen Na gespeeld, werd besloten met he' Wilhelmus, dat door velen werd mee gezongen. Een woord van dank aan de organ in*- ende afdeling, voor het vele werk t.« zeker op zijm plaats! Burgerlijke stand GEBOREN: Margriet, dr v C Reijne veld en J de Gelder; Cornelia, dr v J Ommcring ea C Kruit. Alphense bejaarden genieten van de eerste zonnige zomerse dag in de tuin van restaurant „Erika" te Berg en Dal bij Nij megen. Hedenavond om 8 uur wordt een bij eenkomst voor de oudere jeugd en vol wassenen gehouden, eveneens in de Sal vatorizaal. Voetbal In het kader vam de CJV-zomeraotivi- teiten zijn de eerste voetbalwedstrijden gespeeld op het terrein van de Martha- Stichting. De uitslagen zijn: Pioniers—Gerefor meerde Jeugd II 31; Vriendenschaar/ Karei Doorman—Gereformeerde jeugd I 0—7; Hori KoersJomjge Garde/Dorus Rijkers 1—8. Vanavond zuilen de volgende wedstrij den worden gespeeld: Gereformeerd» jeugd IHori Koers; Vriendenschaar/ Karei DoormanDorus Rijkens/Jonge Garde en Martha-StiohbimgGerefor meerde jeugd II. Nieuw clubrecord Tijdens atletiekwedstrijden, dinsdag avond in Woerden gehouden tussen de verenigingen AAV '36-C uiit onze ge meente, SSS te Woerden en Gouda en Vires et Celeritas uit Gouda, heeft een clubrecord op de olympische estafette estafetteploeg vam de AAV '36-C het met vijf seconden verbeterd. Op Hemels- vaartdag mislukte de poging hiertoe, daar de harde wind goede tijden onmoge lijk maakte. De Alphense atleten Rein Verkade (800 meter). Wim Nlessen (400 m). P. de Jong (200 m) en Gerard Verkade (100 m) lieten nu een tijd voor zich afdrukken vam 3.45.4. Met deze tijd zijm de Alphe- naren nog 2 seconden van het Goudse record verwijderd. Brits militair elftal tegen Alphen Morgenavond speelt het Brits militair elftal uit Stuttgart een wedstrijd tegen de sterkste combinatie van Alphen. In deze oombinartie komen enkele speler uit, die inmiddels overschrijving hebben aangevraagd naar Alphen: o.a. ex UVS- speler Jan Kluivers, de vroegere ARC- speler Jaap de Bruin (die een seizoen in Haarlem heeft gespeeld), Vam Oosten uit Voorburg en Frlt« vam Dusschoten (die weer voor Alphen gaat spelen na twee seizoenen in Utrecht te hebben gespeeld. De Britten komen in dezelfde opstel ling uit waarmee zij onlangs van het Nederlands Militair B-elftal met 4—1 wonnen. Alphen dankt deze wedstrijd aan een bijzondere relatie bij de sport- leiding van deze in Duitsland gelegerde militairen. De wedstrijd vangt om 7 uur haalt de meeste vlekken uit de meeste stoffenI ROELOFARENDSVEEN Kind gered Gistermiddag om 4 uur raakte het vijfjarige zoontje van de fam. Hoogen- boom aan de Grocnewoudsekade in een sloot achter de ouderlijke woning. Een jonge oom zag het en wist de jongen die schijnbaar levenloos was op het droge te brengen. Mevrouw Van Velzen- van der Meer en een tante van de dren keling beiden E.H.B.O.-ster be gonnen terstond met kunstmatige adem- haling. Zij ervoeren de voldoening dat de levensgeesten terugkeerden. Dokter Muskcns stelde vast, dat het kind geen nadelige gevolgen zou ondervinden. NEOERIANOS MEEST GEBRUIKTE WASMIDOEL 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 7