Alcoholisme, ziekte die velen ongelukkig maakt VERONICA NYLONS Bloemlust" aan Morsweg met sloop bedreigd I. 45 „Zoldertheater" in Leiden met „Argwaan", een bizar stuk wm NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 25 MEI 1962 Jaarvergadering Kinderzorg Leiden OP de gisteren in De Doelen gehouden jaarvergadering van de Vereni ging kinderzorg in de classis Leiden van de Hervormde Kerk heeft dr. J. van der Grient uit Oegstgeest gesproken over: De alcoholist; zijn onder gang of herstel. Dr. Van der Grient vestigde er de aandacht op, dat het alcoholisme een ongeneeslijke ziekte is. Wie deze buitengewone hang naar alcohol eenmaal heeft, houdt die. Slechts met schier bovenmenselijke inspanning en door een bijzondere therapie kan de alcoholist voor kortere of langere tijd „droog" zijn. Van eerzucht of hebzucht komt men niet ge makkelijk af. Met de drankzucht is het niet anders gesteld. Dr. Van der Grient stelde om te be ginnen, dat het alcoholgebruik geen jociaal probleem meer is zoals in du tijd toen de arbeidende klasse in een ondermenselijke situatie verkeerde en haar ten hemel schreiende ellende pro beerde te vesgeten bij de drank. Te genwoordig is het alcoholgebruik meer een medisch probleem. Nederland telt op het ogenblik dertigduizend tot veer tigduizend alcoholisten, wat inhoudt, dat ongeveer dertigduizend gezinnen stelselmatig met de ondergang worden bedreigd. Relatie De relatie tussen de mens en de nar cotica is al zeer oud. De alcohol speelt een belangrijke rol in het godsdienstige, culturele en sociale leven. In de Bijbel bijvoorbeeld komt het woord „wijn"' honderdvijftig keer voor. Het gebruik van alcohol vloeit voort uit een onbe wust verlangen naar zelfbevrijding. Maar ook hier blijkt, dat alles wat echt is niet door kunstmiddelen kan wor den verkregen. Kent u reeds onze PROBEERT U ZE DAN EENS MET of ZONDER NAAD NATUURLIJK BIJ Agenda voor Leiden en Den Haag Vrijdag Geref. Jeugdhuis. 8 uur: Vola-filmle- lingsavond. Rehoboth, 8 uur: Christenvrouwen Leiden-centrum, mevr. G. Gilhuis- Smitskamp over „De witte vrouw" van Jan Mens. Bedrijfstechnische school, Medusa- straat 24, 2-4 en 7-9 uur nm: Tentoon stelling werk leerlingen. Gebr. Van Ulden, Hoge Rijndijk 90, tot 10 uur nm: Presentatie DAF-model- len. Leiderdorp, Dorpshuis, 7.45 uur: Openbare les Stiohting Muziekschool Leiderdorp. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De Vader" Diligentia, 8 uur: Orkestvereniging Euterpe. Houtrustkerk, 8.15 uur: Koos Bons, orgel Zaterdag Kantine gem. werkplaats, Groenesteeg 97, 3 uur: Receptie t.g.v. 35-jarig jubi leum afd. Leiden Ned. Blindenbond Van der Heijden, 3.30-5 uur: Receptie tg.v. 70-jarig bestaan cricket- en voet balvereniging Ajax-Sportman-Comblna- üe. Districtshoofdkwartier padvinders. Eerste Binnenvestgracht 20, 4-5.30 uur: Receptie t.g.v. 40-jarig jubileum onder districtscommissaris J. W. Cornelisse. Busstation, 1.45 uur: Vertrek excur- sie NCReisV naar Kijfhoek en Bierlap. Leidse Volkshuis, 8 uur: Concert Jeugdkamerorkest Leiden. Antonius clubhuis, 8 uur: Chr. toneel- troep Imperium met „Thor en de En gelen", door Christopher Fry. Bedrijfstechnische school. 9.30-11.30 u:. Tentoonstelling werk leerlingen. Station N.S., 1.50 uur: Vertrek excur tie Kon. Ned. Natuurhistorische Vereni ging naar Elswoud te Heemstede. In de Monaen, Hooglandse Kerkgracht (4. 8 uur: Oecumenische Raad Leiden dr. C. P. van Andel over: „Christen zijn in deze tijd" Gebr. Van Ulden. Hoge Rijndijk 90. 10-10 uur: Presentatie DAF-modellen. Den Haag. Kon. Schouwburg, 8.1b our: Haagsche Comedie met ..Het Prieel", 11.15 uur nm: Werkgroep Haag- khe Comedie met ,,'n Wissewas". Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): De kneus jes van het regiment (alle leeftijden): donderdag: Ariane, love in the afternoon <14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Die Fleder- ttaus (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Jerry als Piccolo (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Bloedgeld (18 jaar); donderdag: De wraak met de tomahawk. Studio (2.30, 7 cn 9.15 uur): Als in donkere spiegel (18 jaar). Trianon (2 en 7.30 uur): Spartacua (14 har). Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen, Doeza-apobheek, Doezastr. 31, tel. 21313, f) Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. De dienst van apotheek R. van Breest fcnallenburg te Leiderdorp wordt e *ns waargenomen door de Haven-apo theek. Waarom iemand alcoholist is. Is on danks wetenschappelijk speurwerk nog niet geheel duidelijk. Er is een zekere drang tot drinken. De alcoholist drinkt, omdat hij zonder alcohol niet kan leven. men hem zelf naar het waarom vraagt, heeft hij altijd wel een reden, die overigens steeds een drogreden is. Men moet niet vergeten, dat de alco holist zolang hij drinkt volmaakt on betrouwbaar is. Alles moet wijken voor ne alles overheersende vraag: hoe kom ik aan drank? De alcoholist Is zeker niet ln de eerste plaats een slappeling, maar een ziek mens, die volkomen weer loos is tegenover alcohol. Bij deze ziekte onderscheidt men vier fa sen, van de vorm waarin de pa tiënt nog denkt, dat hij voor de ge zelligheid drinkt tot de situatie waarin hij volkomen verdwaasd Is en niets anders meer doet dan drin ken. Om te bereiken, dat de alcoholist ït drinken laat zijn consultatiebu- •aus en sanatoria ingericht. Nederland heeft op dit gebied de beste consulta tiebureaus van Europa. Moraliseren werkt altijd negatief, men moet de al coholist accepteren, zoals men dat bij voorbeeld de homo-seksueel moet doen. De alcoholist blijft zijn ziekelijke nei ging behouden, maar soms lukt het hem weerstand te bieden. Goede resultaten zijn bereikt door de organisatie van anonieme alcoholisten, die vierhonderd duizend leden telt, allen alcoholist. ZU vertellen elkaar hun levensgeschiede nis en herkennen zichzelf in de ander Kracht Niemand kan een alcoholist beter helpen dan een alcoholist. In hun orga nisatie merken de alcoholisten dat velo zwakken samen een grote kracht vor men. Op die manier zijn patiënten ge holpen, die door psychiaters reeds wa ren opgegeven. De georganiseerde alco holisten hebben veel voor elkaar over, ze staan dag en nacht voor elkaar klaar. Ter illustratie draaide dr. Van der Grient de film Café Paradis, waarin vooral tot uitdrukking komt, dat de houding van de vrouw van de alcoholist van beslissende beteke nis kan zijn. Eerder op de dag was het huishoude lijke gedeelte afgewerkt. Men besloot samen te gaan met de sectie kinderbe scherming van de diaconie der Her vormde Gemeente Leiden. Bij de be stuursverkiezing werden ds. W. H. Wal- vaart en drs. A. G. de Ruyter herko zen. In de vacature D. Gesink koos men diaken Kr. Meijvogel uit Katwijk aan Zee. in de vacature H. M. Markusse diaken P. van Klaveren uit Leiden en in de vacature mevrouw J. E. Meyer Scheffer mevrouw J. C. W. baronesse Van Knobelsdorff-Pontler te .Sassen- heim. Bovendien werd overeengekomen het bestuur met twee personen uit te breiden: mevrouw F. Th. van der Wind- Peereboom Voller te Aarlanderveen en diaken Jac. de Graaf te Lisse. Prof. De Klerk, Leiden, voorzitter provinciale Jeugdraad Zuid-Holland In een bestuurvergadering van de pro vinciale Jeugdraad Zuid-Holland ls ais opvolger van ds. G. van Veldhuizen. Herv. predikant te Rotterdam-Croos- wijk, tot voorzitter geïnstalleerd prof. dr L. de Klerk, hoogleraar in de pedagogiek te Leiden. De provinciale Jeugdraad Is het over koepelende orgaan voor alle Jeugd- en sportorganisaties. waarbij ongeveer 400.000 leden zijn aangesloten. De raad fungeert als adviesorgaan in Jeugdzaken voor het college van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland. Voorts is als adviseur geïnstalleerd mr J. H. Stegeman. referendaris in algemene dienst bij de prov. planologische dienst, die daartoe door ged. staten van Zuid- Holland was aangewezen. Cursus E.H.B.O. Leiden Nu de cursus EH.B.O. 1961-1962. gege ven door de Eerste Leidse E.H.B O -bri gade, ten einde is. mag zeker worden ge zegd. dat hij aan de verwachtingen heeft voldaan. Dokter Zijerveld was de do-1 Q_ cent en het examen werd afgenomen door dokter Verbrugge. Van de 25 cur sisten slaagden er 24. Hier volgen dp i Rijn; me- JER VAN HAREN PAST U BETER z Mevrouw J de Beer- vrouw H. M. H. Blonk: mevrouw J. Dek kerHomburg; mej. H. Pols; mevrouv 2 D. Verbeek-Doornbos: mevrouw H. C. E Fisscher: mevrouw C. P. M. Tegelaar- Maljo: mevrouw L. Kukenheim-Goeter: j mej. J. Hoogstraten: mej. A. L. Ruigrok: mej. R. de Heijer: mej. J. Mollevanger mej. T. Buma: mevrouw T. vean Loenen mevrouw H. Hanne-van der Zanden; de UJ heer E. A. T. de Beer: de heer S. Ouds- [Q hoorn; de heer C. Bavelaar; de heer J. J Vermeulen; de heer E. A, Favier; de heer M. de Mos: de heer W. van Steen- J— bergen en de heer W. van Weeren. Ds. J. de Wit wordt volledig predikant Diaconessenhuis Aan ds. J. de Wit. predikant van de Hervormde wijkgemeente Rembrandt- wUk te Leiden, is verzocht om met in gang van 1 september aanstaande vol ledig ten dienste van de geestelijke ver zorging in het Diaconessenhuis te gaan werken. Al enkele Jaren verdeelt hU zijn pastorale arbeid tussen de wijkge meente Rembrandtwijk centrum: Re hoboth en dit ziekenhuis. Nu de af bouw van het nieuwe ziekenhuis eniger mate in zioht komt. wordt het gewenst geacht, dat de predikant zich binnen afzienbare tijd geheel aan dit Diacones- senhuiswerk zal kunnen wijden In wit e 24-26 7.75 27-30 9.75 - 31-35 11.75 de te ven, met zijn omgeving? Dat is niet eenvoudig te beantwoorden. Het is van zoveel zaken afhankelijk, dat men zelf in het kader van een toneelstuk er niet uit kan komen, alleen reeds omdat de zaak dan zó vereenvoudigd moet worden, dat er teveel vragen onbeant woord blijven en vele mogelijkheden onaangeroerd. A. P. van der Hoek, de student, die het stuk „Argwaan" dat gisteravond door ,,Het Zoldertheater" werd gespeeld, schreef, heeft dan ook slechts één aspect van de zaak kunnen belichten. Een filosoof, Jochem Spinet, komt in het pension Dadels, waar zijn broer ver blijft. 't Is een heel vreemd pension. De bewoners zijn hoogt wonderlijke mensen, de pensionhoudster heeft als teken van haar waardigheid een hondezweep, waan ee ze de zaak regeert en verder komt 1 ook nog een geestelijke, die als ad- seur of zoiets optreedt. De schrijver beschouwt dit als de wereld in een notedop. Jochem betreedt Dit is Coster's Pinkster-v« Gegarandeerd 100% zuiver wollen kamgaren costuummet onberispe lijke coupe, pasvorm en afwerking, 'n Meesterwerk van internationale klasse! In een schitterende collec- i moderne dess Normaal 129.-, maar één dag kunt U profiteren, want dan betaalt U voor dit 100% ZUIVER WOLLEN kamgaren costuum als Pinkster- verrassing, ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudse, singel Katendr. La ged ijk lik. Dorpsweg West-Kruiskade 35 ZEIST: Slotlaan 158.160 VLAARDINGEN: tieiveld 7.9 t het pension met argwaan. Als denkend mens neemt hij afstand tot alles wat hij ziet en hoort en benadert alles vanuit zijn vooroordeel. Zo komt hij er niet uit. Hij gaat trachten zich aan te passen, maar ook dit geeft geen oplossing. Dan gaat hij zijn lot in eigen hand nemen, maar ook dat helpt niet. Hij blijft de eenling en moet het spel verliezen, d.w.z. de regels van het spel, hem door zijn denken voorgeschreven, deugen niet. De geestelijke brengt hem tot de uit roep: ,,Leve het geloof en de aanvaar ding". Dat klinkt misschien wel mooi. maar het is het allerminst. Het is niet meer dan berustend het hoofd bulgen, naar de notaris gaan voor het testament en dan zelfmoord. Het geloof is niet een kracht om te leven, maar berusting, om te sterven Dat is niet christelijk meer. De manlei waarop de schrijver de geestelijke te kent en ook de wijze waarop hij te on pas bijbelteksten gebruikt, overtuigt ons niet van zijn serieusheid, van de ernst waarmee hij de oplossing zou hebben gezocht. Het is een bizar stuk geworden. Het amuseert wel maar geeft tot slot een onbevredigend ge voel. De bouw is ook niet sterk Een groteske tragedie is het niet ge worden, doordat het groteske te clownesk werd en het tragische geen diepte had. Men kon niet in de mensen geloven. De spanning in het tweede bedrijf had i een detective-karakter dan dat ze voort kwam uit innerlijke spanningen. We hebben van „Het Zoldertheater" ook wat kwaliteit van opvoering betreft beter werk gezien. De regisseur G. H. C. Soeteman had wel gepoogd de typen weer te geven maar kon er niet geheel De huisknecht die hij zelf speelde kwam nog het beste uit de verf, met de Jochem, gespeeld door de schrijver, ging het ook wel, maar als speler had T uberculosebestrij ding in Leiden De afdeling Leiden van de Vereniging tot bestrijding van de tuberculose heeft gisteravond onder leiding van de voor zitter H. J. Postel in het consultatie bureau aan de Rijnsburgerweg haar jaarvergadering gehouden. In zijn openingswoord sprak dokter Postel over het overlijden van mevrouw E. R. Hartog—van Tijn en de heer J Roorda, die beiden als bestuursleden van het comité voor de Emmabloem- collecten vele jaren een actief aandeel in het verenigingswerk hadden. Uit het jaarverslag van de secretaresse, dokter M. N. DingerStork, bleek dat de afdeling ook in 1961 naar vermogen meewerkte aan de bestrijding van de tuberculose, daartoe als steeds in staat gesteld door de jaarlijkse subsidies, de contributies van de leden en de op brengst van de Emmabloemcollecte. Op 31 december bedroeg het aantal onder toezicht staande patiënten 311, 22 werden uitgezonden De 43 patiënten in 1961 bewees dat de tb.c.- bestrijding aandacht blijft vergen. We derom werd door drie medewerksters intensief gewerkt aan het tuberculose- onderzoek van schoolkinderen. Het financieel verslag van de heer H. v. n der Horst maakte duidelijk dat de Emmabloemcollecte f 2904 had opge bracht. Door de Kerstzegelactie kon aan het provinciale- en het afdelingsnazorg- fonds f 1287 worden toegevoegd. In 1961 ontvingen 14 patiënten financiële hulp en werden 45 onder toezicht staande ge zinnen op 5 december met een voedsel pakket verrast. Bii de bestuursverkiezing werden dokter Postel en de heer Van der Horst bij acclamite herkozen. Daar mevrouw O. J. SamkaldenMeijers zich niet herkiesbaar had gesteld e; heer J. P. A. van Vloodorp wegens vertrek moest aftreden, werden mevrouw G. A. GoslingsRepko en de heer A. van der Koppel gekozen. Door de ver kiezing van dokter J. W. Blom en mej. dokter G. S. Anema kon worden voor zien in vacatures, ontstaan door het overlijden van mevrouw Hartog ei h .-4 Roorda. hij soms moeite met de tekst van de schrijver. Het bleef ook in dictee en spel teveel dilettantenwerk. Meke ter Haar speelde de rol van Gonda, een hulp in het huishouden niet onaardig, maar door een te schelle, hoge stem ging er van de, soms te snel gesproken, tekst veel verloren. Wanneer we deze opvoering zien in het kader van „proeftoneel" en dat is de bedoeling, dan komen we tot de conclusie, dat de schrijver iemand is, die wel aardige ideeën heeft, maar, althans nu nog niet in staat is deze in een toneelstuk van drie bedrijven op bevredigende wijze gestalte te geven. A.C. Bouwman.' tf-JW 7.1 J - OI-OJ ^^^PAST U BETER Haarlemmerstraat 135 *3 7) VAN HAREN PAST U BETER VAN HAREN PAST U BETER Ds. D Wit wordt dus eigenlijk predikant met een bijzondere opdracht. Er komt in zijn wijk een predikantsvacabure. De kerkeraad van de wijkgemeente en de centrale kerkeraad beraden zich al over de te nemen maatregelen. Als ds. De Wit volledig ziekenhuispredikant is, houpt hij nog wel op bepaalde zondagen in een kerkdienst voor te gaan. Jjezers schrijven ons Behuizing debielen Gaarne zou ik nog met enkele woor- len commentaar willen geven op Uw asohrift onder hot door mij Ingezonden tuk betreffende de behuizing van debie- 1 e Het woordje „krakende" hoort in- I terdaad in mijn betoog niet thuis. Ik jicd U hiervoor mijn verontsahuldigin- 2 e Natuurlijk voldoen de leslokalen aan de wettelijke bepalingen, anders zou er reeds ingegrepen zijn. Maar ik blijf bij mijn bewering dat men kan spreken van tude holeken Verder wordt door deze woordvitterij net doel van mijn betoog onbevredigend aeantiwoord. Het doel is: de leerlingen van boven genoemde school zo snel als maar moge lijk, is te zien verhuizen naar een nieuwe school. Daar hebben zij recht op. Het is juist het wachten op deze diver se goedkeuringen dat de aanleiding is zeworden tot het schrijven van mijn ar tikel in Uw blad van 23 mei. In verband hiermede wil ik nog eens de nadruk leggen op de urgentie van deze kwestie en aandringen op een spoe- lizc afhandeling. Leiden, A. C. de Lezennr, Pleter Bothstraat 27 In het vandaag verschenen Jaar boekje 1962 van de vereniging Oud- Leiden wordt gemeld, dat het oude buitenhuis „Bloemlust" aan het Galgewater en de Morsweg met sloop wordt bedreigd. „De sloop van dit aardige, als Chinese tempel ge bouwde, negentiende-eeuwsc tuin huisje met latere aanbouwen, zal een groot verlies voor Leiden zijn", zo meent de heer C. J. Bardet in zijn bijdrage „De Leidse monumenten". „Bloemlust" zou moeten worden ge sloopt om plaats te maken voor de bouw van een garage. De foto stelt het buitenhuis voor. Na de jaarverslagen, de inet een aan tal foto's van actualiteiten geïllustreer de Korte kroniek van Leiden en streken en het levensbericht van gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten. Gemeente Leiden keerde duurtetoeslag uit De heer H. van Weizen. lid van de Leidse raad. stelde B. en W. onlangs enige vragen over het uitkeren van duurtetoeslag aan hen die door de Dienst voor Sociale Zaken worden ondersteund. De vragen luidden als volgt: fs het uw college bekend, dat de stij ging der prijzen, o.a. van aardappelen en groente, de laatste weken zeer aanzien lijk te noemen is7 fs het college niet met ondergetekende van mening, dat in het bijzonder één categorie van mensen, nl. die welke is aangewezen op de steun van de Dienst van Sociale Zaken, door de prijsstijging wordt getroffen? fs uw college niet van mening, dat het alleszins gerechtvaardigd is de sociaal gesteunden in aanmerking te doen ko men voor een duurtetoeslag? Zo ja. is uw college dan bereid maat. regelen te treffen op korte termijn, wel ke er toe leiden dat genoemde categorie een duurtetoeslag van de Gemeentelijke Dienst van Sociale Zaken uitgekeerd krijgt? B. en W. delen naar aanleiding van deze vragen mee, dat zij hebben besloten aan hen. die een uitkering ingevolge de Armenwet ontvangen, een duurtetoeslag te doen verstrekken, die voor echtparen en hiermede gelijk te stellen combinaties 10.bedraagt, voor gezinnen van 3 oj meer personen f 15,en voor alleen- wonenden f 5,Deze duurtetoeslag ls eind april uitbetaald. Het verdere prijs-' verloop wordt nauwlettend gevolgd. tuffrouw FA. Le Poole, openen de bij dragen met een artikel van de voorzit ter der vereniging, dr. W-C. Braat, naar aanleiding van een opgraving van de Oude Hof te Oegstgeest Lr A.F. d® Graafif schrijft over de Leidse windmo lens vóór 1600, waaruit weer blijkt, hoe belangrijk deze op de waLlen en vlak buiten de stad gelegen industrie eer tijds was, veelal in handen van dezelf de families, waaronder die van Rem brandt Het kasboek van Jan van Matenesse leert ons hoe een jonge bewoner van het huis de Dever in 1587 zijn geld heel degelijk uitgaf. Veel wetenswaar dig deelt de schrijver, AM. Hulkenberg oie reeds meer over Lisse schreef, mee A.G. van der Steur publiceert zijn vervolgartikel over de zwanburgerpol- der te Warmond met vele historische en folkloristische gegevens. FoXcloris- visch is ook Boerenwijsheid en boeren gewoonten van Rijnland door L. Roo- In het thans nog bestaande baljuw huis aan het 18-eeuwse Plein te Wasse naar speelt zich het leven af van Joan van Gybelant, een functionaris die na zijn dood niet alleen zijn baanderheer en de bewoners van Wassenaar bedacht maar ook de kerk van het Drentse dorp Vries. Het huis Vreewijk blijkt vroeger onder de naam Spawijk dc buiten plaats van burgemeesters en hoogle raren te zijn geweest. De Iaat-18e- eeuwse Lodewijk xvi-arcbitecluur kan men aan de ingang van dit be kende rusthuis nog terugvinden. Politieke groeperingen van de twee de helft van de 19e eeuw behandelt dr. J.P. Duyverman in een zeer lezens waardig artikel, terwijl dr. HJ*h Mi- likowski vertelt over Spel en ontapan- in een oude Leidse buurt, zodat zowel politieke geschiedenis uit de tweede helft van de 10e eeuw als zekere soci ale problemen uit een meer recent ver leden aan de orde komen. De voormalige buitenplaats Groen- oord. verleden jaar gesloopt, wordt met talrijke illustraties herdacht. In twee artikelen komt de vroegere bewoner, de schilder Floris Verster ter sprake en we kunnen in een van zijn vroegste, tot nu nog onbekende werkjes de tuin van zijn ouderlijke woning aan het Ra penburg herkennen, thans ncwoond door prof. Bakhuizen van den Brink. De gebruikelijke monucnentenversla- gen en de literatuurlijst besluiten dit rijk geïllustreerde Jaarboekje, welks inhoud opmerkelijk veel over de om- streken van Leiden vertelt. AUPING LEDIKANTEN EN MATRASSEN 80 x 190 CLEOPATRA 52.50 CLIPPER 52.50 CRICKET 59.— ARIFLLE 69.— CARROO 85.— I.IBARDOO 98.— WENTELBED 79.— AUPING MATRASSEN vanaf f 75. RUBBERM ATRASSEN 134.— Textielhandel en Woninginrichting W. J. ZIRKZEE VAN THOFFSTRAAT 7—7A TELEFOON 24610. MIDZA Directeuren L.O.I. In de algemene vergadering van aan deelhouders van de N V. Maatschappij ter Bevordering der Leidsche Onderwijs instellingen, gepresideerd door mr. dr. C. Gruys, zijn met ingang van 21 mei 1962 tot directeur van de Leidsche Onder wijsinstellingen benoemd dc heren G. Mulder. N. H. M. van der Poel, R. Sloos en H. ter Wee.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3