Mariniers weten wat oerwoud is! BON Madrid en Barcelona nu centra van staking S.S.-„Einsatz"-|)loegen moesten naar Engeland Als vlooien springen ze door het land ~JL WEL EEN KUNSTENAAR! /ft ecft fiotnfce \ij. Drie priesters in hechtenis De stakers in Spanje hebben hun activiteiten gisteren voornamelijk geconcentreerd op de grote steden. Vooral in Barcelona is het aantal stakers sterk toegenomen en ook in Madrid, zij het in mindere mate, waren meer stakers dan de voor gaande dagen. Buiten de grote ste den lijkt nog steeds een neiging tot werkhervatting aanwezig. In Barcelona en omgeving zouden nu rond 18.000 arbeiders het werk hebben neergelegd. In Bilbao hebben evenals de vorige dagen vele arbeiders het werk echter hervat. Volgens betrouw MANOKWARI, mei LS MEN aan majoor W. Edauw, commandant van de mari- nierskazerne in Manokwari vraagt: ,,Waar zyn je man nen?", dan moet hy volgens insiders ten antwoord geven: ,,Habéï!" De verklaring hiervan is dat de uit Den Helder stammende officier graag met afkortingen werkt. Habéï heeft dan ook geen enkele pretentie. Wanneer de letters h, b en i phonetisch aan elkaar geschreven worden, komt men er vanzelf. En de betekenis? H staat voor het, b voor bos en i voor in. Het bos in dus, als men de samentrekking ontleedt. Boka schynt een andere kreet van de majoor te zijn. Grapjassen maken er wel eens Bokma van, vooral als 's middags of 's avonds de glazen aangetreden staan. Boka dan is voor deze commandant van de mariniers een woord, dat synoniem is met de zin: By ons kan alles. Majoor Edauw is jungle-expert, de bush gezeten. bare kringen zijn er in deze stad nu nog rond 16.000 stakers. Tien dagen ge leden bedroeg het aantal stakers hier nog 40.000 Uit Madrid wordt vernomen, dat het wetsontwerp, waarover meningsverschil is ontstaan omdat het gaat over de op neming van arbeidersvertegenwoordi gers in de raden van commissarissen, teruggezonden is naar de parlements commissie. die het al eerder heeft be studeerd. priesters gearresteerd. Zij zijn ervan beschuldigd dat zij stakingen hebben uitgelokt en deze hebben begunstigd nit naam van de „sociale gerechtigheid, evangelische voorschriften en de pause lijke encycliek Mater et Magistra".; De namen van de priesters zijn niet bekendgemaakt. Driehonderd stakende arbeiders zijn! gistermorgen de kathedraal van Barce-' lona binnengedrongen. Zij wilden dat! de bisschop van Barcelona, mgr. Mo- drego Casaus. naar hun klachten zou luisteren. De bisschop ontving een com missie van vijf man uit de stakers. Deze vijf vroegen de bisschop om de steun van de r.k. kerk in hun strijd voor loonsverhoging en een „vreedza me oplossing" van het arbeidsgeschil. Na afloop van het onderhoud verspreid den de stakers zich. Na invasie en bezetting ik heb slechts één keer meegemaakt dat een Papofa- gids door een slang werd gebeten." Deze geruststellende woorden nemen niet weg dat er alle mogelijke voor zorgsmaatregelen zijn getroffen. Bij elke marinierseenheid, die de bush in gaat, bevindt zich een ziekenverpleger, die een serum bij zich heeft. Iedere man wordt daarnaast geleerd dat een scheermesje (voor het „kruisen" van de wond) en desnoods een patroon (voor het uitbranden met het daarin kert uit Den Haag het toezicht op aanwezige kruit) voorjjpig afdoende In Australië volgde hij de jungle- school, die geïnspireerd is op de bush van Malakka. ..Hier is de bush verschrikkelij ker", zegt hij. „Ik geloof niet dat er één land ter wereld is, waar de vegetatie als zodanig zó mensvijan dig is." Bruno Streckenbach, een 60- In de gevangenis in de Zuidspaansejarige verkoper uit Hamburg en plaats Puerto de Santa Maria is gister- een voormalig Stafofficier van de ochtend de rust teruggekeerd. Zoals ge- i meld waren ongeveer 500 gevangenen allen tot langdurige straffen veroor deeld dinsdagavond betogingen be gonnen. Hun protesten golden de ar beidsomstandigheden in de gevangenis. de lessen heeft, worden pas uit Ne derland aangekomen „groene" ma riniers voor dienst in de .groene hel" afgetraind. Zodra ze klaar zijn een maand of drie springen ze, om de woorden van de majoor te gebruiken, „als vlooien door Nieuw- Guinea heen." Daar, waar infiltra ties hebben plaatsgevonden, of een dreiging van Indonesische landingen bestaat, worden ze ingevaren of in gevlogen. Ze zijn de jongens, die het vuile werk moeten doen; die hoe vreemd kunnen de politieke conse- bestrijdingsmiddelen zijn. Ook jodium is een stof die iedereen, die de jungle van Nieuw-Guinea in trekt. bij zich draagt. Ter voorkoming van de moeilijk te genezen en lelijke lidtekens veroorzakende tropenzweren dient elk wondje, ook het kleinste schrammetje, met dit ontsmettingsmid del behandeld te worden. En laat elke marinier wel bedenken dat een bloed zuiger. die zich op een been of een arm heeft vastgezet, uitsluitend met een brandende cigaret te verjagen is. Doet hij het anders, dan blijft de an gel van het kleine monster onder zijn huid zitten, met als gevolg de ge- Majoor der mariniers Edauw (links) en kapitein der mariniers Hakkert i het opieidings-tentenkamp in Manokwari. gevolgd, liever bush- dan kazerne-1 dienst verrichten. Als u overigens mocht denken dat dit voortspruit uit een soort padvindersmentaliteit, dan vergist u zich. Wat op 't ogenblik in de jungle van Nieuw-Guinea ge beurt, ligt ver buiten de sfeer van kinderspel." quenties zijn! in volle vredestijd meenste ontstekingen. die mariniers dat ze slechts voor in- cidenten zijn inge- Den Haag nog wel eens graag wil be weren. Dat er in de barre jungle aan Nederlandse zijde nog geen ver liezen geleden zijn. komt uitsluitend omdat de mariniers ouur oorlogsrisico incalculeren. Hun waakzaamheid is honderd procent er is geen moment van aarzeling, als ze hun wapens moe ten gebruiken. De aanvaller of verjager is in de bush altijd in het nadeel, daar men do vijand op vijf meter afstand nog niet kan zien. Bewondering ,.Ik kan niet anders dan m'n bewon dering uitspreken voor de mentaliteit de jongens, die hier i Er zijn schorpioenen de marinier leert zich er tegen te beschermen. Er zijn spinnen zo groot als een man nenhand- „Weest er niet al te bang Volkswagen houdt voet bij stuk De Volkswagenfabriek blijft ondanks de druk, die prof. Ehrlhard uitoefent (dezer dagen werden de invoerrechten voor E.E.G.-auto's in West-Duitsland verlaagd) voet bij stuk houden. De fa briek maakte gisteren bekend dat het besluit van de Bondsdag geen enkele invloed zal hebben op de Volkswagen- prijzen. De directie voegde er aan toe het te betreuren „dat de prijsmaat regelen die voor ons bedrijf noodzake lijk waren om zuiver economische rede nen tot een doelwit voor politieke be- marinier zelf z'n: langen zijn geworden". Zoals bekend potje koken. Als verhoogde Volkswagen op 1 april de de sok met rijst, I prjjs van het standaard-model met 240 die hy meedraagt, leeg is „m'n men-1 DM. sen moeten hier nasi leren eten", zegt! majoor Edauw kan hij het met sago, nrHsvJrla^l n fen i» Wpd' kladi-knolien. pasiflora en krokot (een i Dostelcini doen Het e-eweer kan 1 Duitsland aI bekend gemaakt. Voor de rentuee 1 voor^ de iachf inzetten Peugeot 403 bedraagt deze verlaging remueei \oor ae jacni inzeueu. n,T nM derwijst men in Manokwari. „Spin- giftig zijn ze slechts zelden." In krepeergeval- len kan de in het Thailand heeft maar te vragen - Zoavo staat gereed De Gaulle wil Bonn en Rome overhalen Het doorgaans welingelichte Parijse conservatieve blad Figaro heeft bericht dat het aan president De Gaulle toege schreven plan om in de herfst van dit jaar in Frankrijk een volksstemming te laten houden over de vraag hoe de constellatie zal worden van de toekom stige politieke unie van Europa, met Bonn en Rome zal worden besproken. Het blad meent te weten dat West- Duitsland en Italië bereid zouden zijn, een soortgelijke vraag als De Gaulle aan het Franse volk zou willen voor leggen aan hun respectieve parlemen ten te stellen. Voorts zou De Gaulle willen trachten de Britse regering te bewegen een dien overeenkomstig voorstel bij het Lager- ihuis in te dienen. De Figaro noemt het overigens ver bazingwekkend dat het Franse staats hoofd slechts West-Duitsland en Italië met zijn voorstel zou willen benaderen en de andere drie leden-staten van de E.E.G. (de Benelux-landen) buiten be schouwing zou laten. SS heeft gisteren in een proces te Berlijn als getuige verklaard,! dat de SS-uitroeiingsploegen die miljoenen joden hebben ver moord, oorspronkelijk waren in gesteld om dienst te doen in En geland na de bezetting van dat land. Toen de verovering van Engeland uitbleef, werden zij naar Oost-Europa gezonden. Streckenbach. die stafofficier voor personeel voor de S.S. was, is de eerste van 120 getuigen in een pro ces wegens massamoord op ongeveer 11.000 personen tegen zes voormalige S.S.-officieren. Het proces word gevoerd voor een rechtbank in West-Berlijn. De Einsatz-Kommandos. aldus Strec kenbach. werden gevormd in een poli- tieopleidingsschool bij Leipzig. Bij de eenheden werden Engels sprekende S.D.- en S.S.-mannen ingedeeld. De eenheden zouden „politiële veiligheidsdiensten" moeten verrichten na de invasie van Engeland. Op vragen van het Hof antwoprdde Streckenbach, dat hij aanbevelingen had gedaan voor de promotie van Adolf Eichmann. Streckenbach is door de Russen twee maal tot 25 jaar dwangarbeid veroor deeld, maar is in 1955 gerepatrieerd. Er wordt naar zijn zaak een onderzoek ingesteld en hij zal waarschijnlijk moe ten terechtstaan wegens aanzetten tot en medeplichtigheid aan moord. De zaak wordt in Berlijn in hoger beroep behandeld. Twee van de ver dachten, Werner Scheu en Karl Struve, Groot-Britannië, Australië en Nieuw- Zeeland zijn bereid met de Ver. Staten Thailand te vrijwaren van communis tische infiltraties uit Laos. Groot-Britannië heeft meegedeeld dat een eskader met raketten uitgeruste straaljagers in Singapore klaar staat om naar Thailand te vliegen zodra een desbetreffend verzoek ontvangen wordt. De Australische minister van buiten landse zaken heeft verklaard dat jn regering troepen waarschijnlijk straal jagers naar Thailand zou sturen, zo dra de regelingen voltooid zijn. Premier Holyoake heeft gezegd dat zijn regering een eenheid parachutisten, drie jagers en een fregat zou sturen zo dra er regelingen getroffen zijn voor hun ontvangst. Frankrijk is het enige ZOAVO-land aat tot dusverre geen blijk gegeven heeft van bereidheid om de grenzen van Thailand te beschermen. J! „i Manokwari mijn doorgangshuis terecht ko men", aldus majoor Edauw. ,.De op leiding is hard en zwaai", er is wei nig vertier en 's avonds moeten ze hun eigen plunje wassen. Een zelfde bewondering heb ik trouwens voor de Papoea-gidsen, die de marinierseen heden in de bush begeleiden. Wat zij als geboren bosmensen kunnen, zuilen wij nooit kunnen leren. Onze vuur kracht en onze vechtbereidheid mogen misschien groter zijn, tegen spoorzoe- hij eventueel voor de jacht herten-, casuaris-, kangoeroe-, cus cus- en zelfs pythonvlces. En het vinden van een onderkomen Het bouwen van een bivak voor twee. vijf en zelfs twintig personen is een van de eerste zaken, die een marinier op de school van majoor Edauw leert. Hij weet welke soorten hout hij voor het plankier kan gebruiken vanwe- ge het vocht en een veelheid van hin-1 derlijke kruipinsecten is het ongewenst de bodem als slaapplaats te gebrui- 150 DM, voor de 404 320 DM. Dc Re- nault-Dauphine is 125 DM en de Gordini 160 DM goedkoper geworden. Simca E.E.G. belangrijkste partner an E.V.A. ,pioIn het eerste bestaansjaar van di bekend dat de liaan Europese Vrijhandels Associati een uitnemend bindmiddel is. ook voor (E.V.A. t is de E.E.G. de belangrijkste het „ophangen" van z'n wapens. nandelspartner van de E.V.A. geweest. kers van nature, die bovendien ters in het leggen van hinderlagen zijn, kan geen Europeaan, hoe goed ge traind en bewapend ook, het opne- Zodra de mariniers, die land een basis-opleiding hebben ge had. in Manokwari aankomen, gaan ze een tentenkamp in. Hoewel het kazer ne-complex zeer moderne, onder archi tectuur gebouwde, stenen onderkomens telt. kiest men bewust voor een ge wenning aan de omstandigheden, wel ke tijdens de velddienst 't meest voor komen. Gewenning is trouwens een woord, dat majoor Edauw in z'n de vies heeft geschreven. De plotselinge overplaatsing naar een gebied met extreem klimaat vereist acclimatise ring. die gemiddeld op een porioqe Als de marinier het allemaal weet na drie maanden is hij „in" wordt hij op een eiland in de buurt van Manokwari aan land gezet, ten einde in klein verband aan een en- Neder- kele dagen durende jungle-naviga- tie-patrouille deel te nemen. Hij komt dan o.m. terecht bij een kali, waarvan hij, zoals hem op 't hart is gedrukt, het bovenste deel voor de winning van drinkwater moet gebruiken, het stuk daaronder als wasgelegenheid en het deel, dat daarop volgt als toilet. „M'n ervaring is", verklaart ma joor Edauw, „dat de mannen, die de opleiding in Manokwari hebben boekje de Levenslang geëist tegen Vera Briihne In het proces in München tegen de 152-jarige Vera Brühne en de 48-jarige Johann Ferbach heeft de openbare aan- klager gisteren tegen beide beklaagden levenslange gevangenisstraf geëist. Hij i achtte hen schuldig aan de moord op de I Münchense arts dr. Otto Praun en I diens huishoudster Elfriede Kloo. Deze 'dubbele moord, die gepleegd werd op 14 april 1960. zou ten doel hebben gehad te voorkomen, dat Dr. Praun een kapi tale villa in Spanje, die hij aan me vrouw Brühne had vermaakt, ver kocht. Advertentie Dit wordt medegedeeld over de buitenlandse handel E.V.A. dat gisteren door het hoofdkan toor in Genève werd gepubliceerd. Van de totale export van de E.V.A. ging 24,5 procent naar de E.E.G. en van de totale invoer van de E.V.A. was 29 procent uit de E.E.G. afkomstig. In het overzichtsjaar nam de E.V.A. een zevende deel van de wereldhandel voor haar rekening. E.V A.'s totale ex port in dat jaar was bijna even groot Rheumatische Pijnen als de totale export van de V.S. Er ontbrak slechts 7 procent aan. !en U hebt de remedii De intra E.V.A.-handel n; dar. de handel van de E.V.A. met de, E.E.G. en over het geheel genomenWaarom zoudt U dan niet 't voorbeeld de toeneming intern sterker dan 1 van die tienduizenden volgen die U Als U nauwelijks meer op of neer kunt van toe voor 't grijpen naar buiten. "veertien dagen wordt gesteld. De scholing, die daarna plaats vindt en die in totaal vier maanden vergt, concentreert zich geheel op zelfhand having bi het oerwoud. In men taal en physiek opzicht worden alle stadia doorgewerkt, waarin de mari nier mogelijkerwijs kan komen te ver keren. In elk opzicht wordt de zelf- verzorging vaak barre realiteit. Wa- pengebruik en wapenonderhoud zijn in de bush net zo belangrijk als hygië ne, medische voorzorg en kennis van flora en fauna, teneinde in een nood- gevaMn staat te zijn het eigen potje gingen. Kruschen Salts, regelmatig de I kleine dagelijkse dosis. Kruschen's zege tocht over de wereld begon omstreeks j 1925 en steeds groter werd de kring van gebruikers. En dan zoudt U de uitzonde- ring willen zijn? Natuurlijk gaat ook U de bloedzuiverende Kruschen kuur doen. En wel liefst van vandaag op morgen. I zijn vorig jaar tc Aurich in het Rijn- I land ieder tot zes jaar veroordeeld we gens medeplichtigheid aan moord op 220 joden tijdens de oorlog. Het Hof in Berlijn heeft nu beslist dat ze ook per- i soonlijk moorden hebben gepleegd cn dus moeten terechtstaan wegens moord, I waarop maximaal levenslang staat. Algerijnse politie lost Franse troepen af Gisteren is de eerste compagnie Algerijnse politiemannen in to taal 250 man in Algiers aange komen om de strijd aan te binden tegen de O.A.S. Het is de eerste fase van een plan om Franse troe pen te vervangen. Autoriteiten verklaarden dat tegen de stemming over zelfbeschikking van 1 juli zo goed als alle, zo niet alle politie mannen in Algiers, Algerijnen zul len zijn. Zij hopen dat dit afschrikwekkend zal werken op het Europese terrorisme en geweld. Anderen zijn van mening dat de aanwezigheid van gewapende Algerijnen juist tot meer bloedvergieten Inmiddels zijn de visa bepalingen voor alle vrouwen en kinderen die Al gerije willen verlaten, opgeheven. Vliegtuigen en seheDen trekken heen en weer tussen Algerije en het moeder land. Dagelijks vertrekken alleen al uit het Algiers ongeveer 1500 kolonisten. De O.A.S. heeft in een radio-uitending verklaard, dat vrouwen en kindaren en mannen boven de 45 het land mogen verlaten. Tegen het ondergaan van de zon wa ren er in Algiers 20 mensen gedood, on der wie vier Europeanen en 9 gewond. Een commando van de O.A.S. beschoot met machinegeweren een Franse pa trouille. Twee gendarmes werden ge wond. De patrouille, geassisteerd door vliegtuigen, bestookte de O.A.S.-ers ge durende een half uur. Dat Han van Meegeren een buiten gewoon knap schilder was is buiten k(ff, ook al meent de kunstwereld die door z(jn toedoen de grootste blunder van haar leven maakte, zich nu met een snauw van hem te kunnen ontdoen. Niet alleen is het momenteel erg goedkoop te beweren, dat Van Meegeren niet kon schilde ren, maar het is bovendien onwaar. Al in 1913 maakte hy een prachtige en indrukwekkende waterverfteke ning van een kerkinterieur, waarmee hy een eerste prjjs en een gouden medaille won. Hij was toen welge teld 24 jaar. Van een jongen die op die leeftijd dergelijke successen oogst, kan toch moeilijk worden be weerd dat het hem aan talent ont breekt. In 1922 organiseerde hij bo vendien in Den Haag een tentoon stelling van bijbelse voorstellingen die alle zonder uitzondering gretige kopers vonden, zodat zijn werk wel degelijk werd gewaar- Waarom deze man met zulke grote gaven zich er op toelegde oude meesters te imite ren, zal in eerste instantie moeten worden toegeschre ven aan het feit, dat Van Meegeren een bijzondere waar dering voor de 17de eeuwse schilder kunst had. Dat blijkt reeds uit het zo juist genoemde, bekt interieur dat duidelijk di se stijl verried. Een andere vraag is echter, waar om Han van Meegeren met zijn imi taties de wereld op zo'n beschamen de wijze heeft bedrogen, waardoor hij van imitator een vervalser werd. Volgens zijn eigen verklaringen werd zijn werk hier te lande niet gewaar deerd en wilde hy als miskend ge nie zich hierover wreken. (De wat zakelijk aangelegde lezer zal over deze redenering wellicht de schou ders ophalen en bij zichzelf denken, dat de tonnen die Van Meegeren met TOCH IS IIET ZO inde kerk- zün falsificaties heeft opgestreken, een niet minder belangrykp over weging zuilen zyn geweest. Een half miljoen voor een paar maanden hard werken is een wel zeer vlotte verdienste!) Toch zit de oorzaak van Han van Meegeren's rancune waarschynlljk nog iets dieper. In zyn jonge jaren had hij een tüdschrlft waarin hy kunstzinnige artikelen schreef, maar dit blaadje werd door de officiële kunstwereld niet geaccepteerd, om de eenvoudige reden dat Van Mee geren's opvattingen niet in de lijn lagen van de kunstzinnige richting die toen aan bod was en waarin de zakenwereld dik geld verdiende. Spoedig was dan ook uitgemaakt, dat iedereen in Nederland kritiek zou kunnen leveren, maar dat Han van Meegeren nu juist de enige was die hiervoor niet in aanmerking kwam. De man met gaven cn talenten werd nu inderdaad miskend cn moest zün uitgave staken. Is dit voor een normaal mens een teleurstellen de ervaring, voor Van Meegeren, die een moeiiyk karak ter had, bleek het de kiem te zyn voor zün totale ontspo ring in zyn verdere leven. Vooral toen hy op het eind van de twintiger jaren zich aan uitspattin gen overgaf, zijn werk een kunstma tig karakter kreeg en de lof, waarop hij meende aanspraak te kunnen maken, hem onthouden werd, groeide de wraakzucht in zijn verwrongen gemoed. Jammer, want de man had geweldige kwaliteiten. Dat zij nóg eens na drukkelijk gezegd aan al die zgn. critici, die thans menen dat hun woord nog vol<*>cnde waarde cn ge zag heeft om ons van het tegendeel te overtuigen. Tussen twee haakjes, weet u wat het oudste uurwerk ter wereld is? De obelisk! Daarover een volgende keer. De adverteerders zijn op u gesteld. Want u doet elke dag inkopen. Profiteer van de wedloop van de adverteerders. Let dus op kun advertenties in deze krant. Ook hierom kunt u deze krant aanbevelen. U ver dient dan „Dat zit zo". envelop of op kaart geplakt verzenden U kunt noteren als nieuwe abonnee: Slangen Slangen zijn voor het thuisfront min of meer symbolisch voor de risico's, die de jongens in Nieuw-Guinea lopen. Via teruggekeerden zijn over deze rep tielen de meest sensationele verhalen in omloop Eebracht. Het zijn ware griezelstukjes, die eindigen met het uitsnijden of het uitbranden van won den. zware koortsen en een op-'t-nip- pertje-overwinning op de doorstane cri sis. „Hoewel er nog al wat slangen in het oerwoud zijn", verklaart kapitein Hakkert. ..kan ik met de hand op 't hart verzekeren dat een slangenbeet slechts zelden voorkomt. Men moet na melijk toevallig op zo'n dier trappen om er door aangevallen te worden. Bovendien heeft de leider van de laat- s expeditie naar het Sterrengebergte, de bioloog dr. Brongersma. geschreven dat er naar zijn mening slechts twee giftige slangcnsoorten in Nieuw-Guinea voorkomen. Al die verhalen zijn dan ook sterk overdreven. Ik heb veel in Er zijn ook moderne, stenen kazernegebouwen maar deze worden pas betrokken als men het bivakverblijf door en door kent. Dat er door de mariniers nog wel eens wat gewassen moet worden, blijkt wel uit de grote ruimte die voor de „bleek" is bestemd I De astronaut John H. Glenn is gisteren door het Amerikaanse natio nale comité voor vader dag benoemd tot „va der van het jaar", we gens zijn moed betoond bij zijn ruimtcvlucht en zijn bescheidenheid door steeds er de nadruk op te leggen, dat de eer van zijn geslaagde ruimtevlucht toekomt aan het Amerikaanse ruimtevaartprogramma en niet aan hem per soonlijk. I President Ngo Dinh Diem van Zuid-Vietnam heeft gisteren de zoge naamde wet voor dc verdediging van de mo raal ondertekend. Hier uit volgt dat dansen voortaan verboden is zelfs in hulzen van par ticulieren. Verder ver biedt de wet de verkoop van sigaretten cn drank aan minderjarigen, prostitutie, beroepsbok- sen en schoonheidswed strijden. Vorige week heeft het gemeentebe stuur van Saigon alle bars en restaurants be volen heldere verlich ting aan te brengen en de ramen vrij te laten, zodat de etablissemen ten gecontroleerd kun nen worden zonder dat de controleurs binnen komen. Op doorreis naar Stock holm is gisterochtend de 61-jarige Ameri kaanse jazz-trompettist Louis „Satchmo" Arm strong een tiental mi nuten op Schiphol ge weest. Af en toe zijn stukgeblazen lippen in smerend met vaseline vertelde Satchmo dat hij met zijn musici drie avonden concerten zal gaan geven in Zweden. Het Britse ministerie van gezondheid is gis teren begonnen met het verspreiden van aan plakbiljetten die de mensen waarschuwen tegen de gevaren van het roken. Op de bil jetten, die een zwarte achtergrond hebben, staat in rood en wit te lezen: „Gevaar. Hoe meer sigaretten u rookt hoe groter het ge vaar wordt van dood door kanker, chronische bronchitis of een hart kwaal. U bent gewaar schuwd". I De befaamde dirigent en componist Leonard Bernstein heeft voor het tweede achtereen volgende jaar met het New York Philharmonic Orchestre een prijs ge wonnen voor zijn jeugd programma Concerten voor jonge mensen. De politie van Chicago maakte gisteren enkele nieuwe snufjes bekend op het gebied van auto's voor gangsterdoelein den. In een auto van twee onderwereldfigu ren die onlangs werden gearresteerd, trof men aan de achterkant van de voorbank een keurig rek voor geweren en pistolen aan. Op het dashboard vond men een knopje waarmee dc achterlichten konden worden gedoofd, terwijl de koplichten bleven branden. Oatum van ingang BETALING PER WEEK/MAAND/KWARTA AL/GIRO 'Doorhalen wat niet van toepassing is) Zelf was Ik al abonnee Voor het aanbrengen van bovenstaande nieuwe abonnee heb ik dus recht op DAT Zn ZO I „Dat zit zo" 'n boek boordevol niet ongelooflijk handige wenken is niet in de winkel te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5