Troubadours en wegridders eenstemmig vóór! Blue Diamonds voor M mm ADVERTENTIE M voor veilig verkeer Op alle Nederlandse wegen ontdekken automobilisten een nieuw embleem - vooral op de vrachtwagens. Waarom voeren zoveel van deze ervaren chauffeurs het Rijdt veilig met melksein Omdat ze zelf altijd melk in de cabine hebben, zelf uit erva ring weten dat ook de bestuurder bijgetanktmoet worden. Vooral rond 11 en 4 uur heeft de menselijke motor een dieptepunt - en een glas lekkere melk tankt dan nieuwe kracht bij. Doet u ook mee aan die verstandige aktie? Een kaartje aan het Nederlands Zuivelbureau, Rijswijk (Z-H) brengt u het kleine embleem op personenauto-formaat (67 x 79 mm.) Het geheim van 't spit De heer O. Hartung, direkteur van het bekende hotel-restaurant „De Nederlanden" in Vreeland, is Officier-Maitre van de Chaine des Rötisseurs (er zijn slechts drie van deze hoog-onderscheiden culinaire meesters in ons land). Zijn roastbeef-aan-'t-spit wordt eerst ingewreven met zout en peper, dan aan 't spit elke 5 minuten ingekwast met roomboter, na 't rotisseren geserveerd met een barbecue-saus van roomboter- met puree van uien, wortelen, tomaten en mango. Het is nu eenmaal zo: waar de Hoge Kook kunst bedreven wordt is roomboter altijd bij de hand. Of dat bij een Officier- Maitre is of bij een fijnproevende meesteres des huizes Muziek voor teenagers, melk voor teenagers - de Blue Diamonds vinden dat ze bij elkaar horen. Wie niet? Kun je je beter uitleven (en tegelijk ontspannen) dan in muziek en dans En wat heb je op jouw leeftijd meer dan wat ook nodig? Juist: eiwitten. Die zitten volop in melk. „Wat vinden jullie er van, Ruud en Riem?" „Een glas koele melk is gewoon lekker - de beste „cool hit" van 't seizoen." m Denise Maes doet een ontdekking Deze liefelijke en geliefde Vlaamse tv-gastvrouw voelt zich al helemaal thuis op de Neder landse beeldschermen - en tus sen de Nederlandse kazen, die haar verbazen met hun veel zijdigheid. "Ik hou het meest van Edammer, nagelkaas. Blue fort en roomkaas," verklaart ze. Ja, het is de moeite waard om eens te grasduinen in die lange lijst van Nederlandse kazen. Altijd hetzelfde onsje belegen is net elke avond het zelfde tv-programma! Lof van de Nederlandse dessert-kazen Men slaat dc kaasplank mis als men denkt dat het kaas-dessert altijd de douane moet passeren. Waarom toch? De laatste jaren worden in ons eigen land de meest verrukkelijke dessert-kazen gemaakt. Serveer eens na een goede maal tijd een plankje met Kernhemmcr, St.-Paulin, Schoonauwen, Mon Chou en Blucfort - samen met noten, crackers en wijn. Noot voor economische fijn proevers: de vaderlandse dessert-kazen hebben natuurlijk ook plezierige prijzen-van-eigen-bodem Denk aan de M i n exaMentijd In deze spannende, vermoei ende examentijd hebben die veelgeplaagde zoons en doch ters van ons meer dan ooit recht op M. De M, niet van medelijden, maar van melk. Want al die tekorten (aan slaap, aan ontspanning, aan tïjd- voor-rustig-eten) worden het beste aangevuld met extra melk. Denk aan de M: goed voor de zenuwen (for the nerves), voor het uithoudings vermogen (für Ausdauer), voor de concentratie (pour la con centration) „Melluk is vurrukkulluk" KLIM EENS OP EEN LOC! Er is een hele stal aan antieke, bijzondere en beroemde locomotieven - en nog veel meer - te zien in het Utrechtse Spoorwegmuseum. M-Brigadiers kunnen er gratis heen als ze ver gezeld zijn van een betalende volwassene. Hun M-paspoort opent trouwens de deuren van meer dan zestig bezienswaardigheden in Nederland en België. Ze zijn bevoorrecht, zoals ze ook voor hun hele leven bevoorrecht zijn - want trouw melk drinken is de basis van sterke tanden en botten. Wist u dat melkdrinkende kinderen gemiddeld groter worden dan andere? En dit is Remco Campert natureluk, die zo treffend en teder met dc taal stoeide in zijn roman „Het leven is vurrukkulluk". Zou men een boek kunnen wei-den aan de koe-Ie melk? Misschien, maar 't is beter om er een glas aan te wijden. Klokklokklok, slokslokslok en alle vitaleminen huppelen lekker over de tong. Vurrukkulluk! NIEUW TOETJE: „BB-YOGHURT" B.B.-yoghurt is %t lekkerste nieuwe toetje van 't seizoen. Hier is het recept: smeer op een beschuit een dikke laag Bos Bessenjam en leg daarop plakjes banaan doe de beschuit in een hord yoghurt met suiker vlak voor opdienen als u de kssohuit bros wilt houden Een halve auto is géén auto Men kan er naar kijken, maar niet in rijden. Da's net als met een maaltijd zonder roomboter - dit smaakt ook maar half. Verbazend wat een likje boter in de groente doet, opmerkelijk hoe een gewoon stukje vlees bijzonder wordt met een klontje roomboter in de pan. En met alles wat we ons tegenwoordig veroorloven hoeven we die lekkere helftzeker niet te missen. Ja, roomboter is het helefmaall

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 8