Grote belangstelling voor het Evangelie in Ghana Nieuwe tulp genoemd naar jubilerend Huis ter Duin MEÏ^ Jubilarissen bij Ponsioen hartelijk gehuldigd Over de Amerikaanse neger en zijn geestelijke liederen Over de juiste koers straks bij de raadsverkiezingen nieuwe leidsche courant 11 ZATERDAG 19 MEI 1962 Ds. Bot sprak in OEGSTGEEST HET IS nog slechts tien jaar geleden, dat de Presbyteriaanse kerk van Ghana voor het eerst enkele Europese zendelingen zond naar het uiterste noorden van dit land, dat een uitermate heet klimaat heeft en op de grens van de woestijn ligt. Sinds twee jaar werkt daar nu ook de Ne derlandse zendingspredikant ds. C. B. Bot. Onlangs kwam hij, voortijdig door ziekte van zijn vrouw, met verlof naar Nederland, en gisteravond gaf hij in het Zendingshuis te Oegstgeest voor een groot en aandachtig gehoor verslag van zijn bevindingen. De Kusasis, de stam waartussen ds. Bot in Garu woont, zijn boeren die zeer ver spreid wonen. Zij zijn heidenen, dat hr tekent dat voor hun besef er eigenlijk l soheidirvg is tussen de wereld van de doden, die als geesten voort leven, en de levenden. Wanneer men zich afvraagt, hoe hel komt. dat er in deze streek overal be langstelling is voor het evangelie en dat reeds honderden zioh lieten dopen, dan nen de oorzaak waarschijnlijk moe ten zoeken in 'het feit. dat het Christen- voor deze mensen iets nieuws brengt. Het brengt in een land waarin men wei- l of geen gemeenschap kent een nieu- gemeenschap met liefde bot God en liefde tot elkander. Men vindt dan ook onder de christenen een onderlinge hulp die voordien ongekend was. Polygamie De Presbyteriaanse kerk van Ghana ls zeer streng en weigert de doop aan poly- gamisteu. Voor ds. Bot is het de vraag, of deze houding niet onbarmhartig is. Men mag van deze polygamisten die Ohristen worden todh niet eisen, dat ze hun vrouwen wegzenden. Door deze hou- van de Kerk ziet men dat vele mannen bot geloof komen, maar noch tans niet worden gedoopt en dus ook geen ambtsdrager in de kerk kunnnen worden. Toch zijn deze mannen vaak vu rige evangelisten De overheid van de nieuwe staat Ghana heeft niet alleen veel aandacht voor de bouw van goede wegen en voor de medische verzorging van de bevolking maar ook voor het onder wijs. De leerplicht is voor alle kinde ren wettelijk ingevoerd. Nog ls het wel niet zover dat alle kinderen on derwijs genieten, maar het gaat toch snel die kant op. Overal worden zes jarige lagere scholen gesticht. Op vele plaatsen komen ook middelbare scho len, die echter slechts een tweejarige cursus kennen. Op deze scholen Is het onderwijs facultatief, maar meer dan 90 volgt het onderwijs dat door ds. Bol of door een van zijn vijf evan gelisten wordt gegeven. Vele tientallen worden voor het ver laten van de sdhool gedoopt. Wanneer zij teruggaan naar hun dorpen blijkt dat zij daar een grote invloed hebben Zij schamen zich voor 'het evangelie van Christus niet maar praten erover op de markten en met ihiun vrienden. Herhaal delijk is het ds. Bot overkomen, dat hij een uitnodiging kreeg om te komen naar 1 aflgelegen dorp en dan bleek, dat hij de uitnodiging dankte aan een Jongeman die uit dat dorp afkomstig was en na zijn schooltijd daarheen was teruggekeerd. Mogelijkheden Door het oprichten van deze scholen zijn er in het noorden van Ghana vele mogelijkheden gekomen om het evangelie onder de Ghanezen die daar wonen uit te dragen. Maar dan zal de Kerk van Ghana die haar centrum in het zuiden heeft, mensen moeten vinden die bereid zijn als evangelist naar het noorden te Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 1-20 - Rijnsburg gaan of zij zal, daar de meer ontwikkelde zuiderlingen maar al te vaak weigeren te gaan wonen onder de primitieve men sen van het noorden, jonge mensen uit het noorden als evangelist moeten gaan opleiden Het is niet altijd eenvoudig, zo eindig de ds. Bot zijn toespraak, maar het is een vreugde onder deze mensen te mogen werken en Gods werk onder hen te aan schouwen. Koorzangavond in de Grortie kerk In de Groene- of Willibrordkerk wordt op donderdag 24 mei om acht uur koorzangavond gehouden, die ongev een uur zal duren. Onder leiding van de heer Hans B lee (tevens Initiatiefnemer) zullen hel Hervormd kerkkoor en kinderkoor, de Chr. Gem. zangvereeniging ,.Die Rhyn- sanghers" te Oegstgeest en het Leider dorps Chr. Mannenkoor kerkmuziek uit heden en verleden ten gehore brengen, De organist van de Pauluskerk. de heer Simon de Zee, bespeelt het orgel De toegang is vrij. De zangavond be oogt geen concert te zijn in de strikte zin van het woord. Met een liturgisch avondgebed zal de bijeenkomst worden besloten. Haagse reclitbaiik sprak KOUDEKERK A. D. RIJN tractorbestuurder vrij Een 49-jarige bestuurder van een trac tor. waarachter een woonwagen, zou up 23 mei van het vorige jaar op gevaar lijke wijze de rijksweg nabij Oegstgeest zijn overgestoken, als gevolg waarvan een districtscommandant der rijkspoli tie met de woonwagen in botsing was gekomen. De kantonrechter te Leiden had de bestuurder vrijgesproken, doch de offi cier van justitie bij de Haagse recht bank vorderde in hoger beroep f 150 boete of 15 dagen hechtenis De vraag was ook, in noeverre de factor, dat bedoelde districtscomman dant. die drie glazen sherry had ge dronken en niet reageerde op het zwaai en van een rood licht, op het ongeluk van invloed was geweest. De rechtbank heeft vanmorgen uit spraak gedaan en de tractorbestuur der opnieuw van het tenlastegelegde nl. het in gevaar brengen der veilig heid van het verkeer, vrijgesproken. KATWIJK AAN ZEE Opbrengst kollekt* De extra kollekte in de nerv. kerken ten bate van de kerkvoogdij heeft opge bracht 1042.10 Feest in Noordwijk aan Zee r_TET WAS druk, zeer druk in Huis ter Duin gistermiddag. Vele promi- *■-*- nente figuren uit het hele land gaven acte de presence. Temidden van een ware schat van bloemen hadden directie en commissarissen van het grootste hotel aan de Noordzeekust handenvol werk om de vele feli citaties in ontvangst te nemen. Het was dan ook wel de moeite waard: Grand Hotel Huis ter Duin vierde het 75-jarig bestaansjubileum. Onder de vele gasten merkten we op prof. mr. dr. I. A. Diepenhorst, lid van de Eerste Kamer en hoogleraar aan de Vrije Universiteit, het college van B. en W. en verscheidene raadsleden van Noordwijk, en tal van afgevaardig den van organisaties uit het bedrijfsleven en uit de hotelwereld. Huis ter Duin De burgemeester van Noordwijk. mr. G. F. W. van Berckel, voelde zich de tolk van de aanwezigen, toen hij direc tie en commissarissen van Huis ter Duin gelukwenste. Eén van mijn voor gangers, burgemeester C. L. C. W. Pické, heeft als 't ware de grondslag voor de oprichting van het hotel gelegd, aldus de burgemeester. Wat hij hoopte en dacht, heeft de heer Tappenbeck senior In daden omgezet. Hij heeft vorm gege ven aan de idealen die de heer Pické bezielden. Rust Mr. Van Berckel schetste vervolgens de betekenis van Huis ter Duin voor Noordwijk en zei dat Huis ter Duin in een steeds wilder wordende wereld al tijd een centrum van rust is geweest. Bij de stichting van het hotel heeft men beslist niet kunnen vermoeden dat Noordwijk een internationaal centrum zou worden, dankzij Huis ter Duin. Huis ter Duin is van buitenaf gezien niet mooi, maar wel karakteristiek en doelmatig ingericht, zodat men zich er thuis voelt. De burgemeester herinnerde aan de prettige verstandhouding tussen de di rectie en het gemeentebestuur en con cludeerde, dat deze samenwerking tus sen gemeente en particulieren de faam van Noordwijk verbreid heeft. De grote man van de Tulpenral- .ly. Piet Mortier, hield een geestige toespraak, waarin Huis ter Duin een onmisbaar element in dit spor tieve evenement werd genoemd. Zeventien jaar lagn heeft de heer D. W. Lefeber uit Lisse erover ge daan een nieuwe tulp te kweken. Maar nu is de Huis-ter-Duln-tulp er en de heer Nortier bood deze plechtig aan. Marijke, dochter van met een passend krediet bij uitbreiding en ver betering met een rentedragende bankrekening voor alle geldverkeer met een goede rente voor direct opvraagbare 3 Va pet. directeur W. Tappenbeck. hield ver volgens de nieuwe tulp ten doop. werden nog meer geschenken i toespraken gehouden. De heer G. Makovich bood namens de Lionsclub Leiden-Noordwijk een wa- Jangschild aan, ds. R. C. de Lange of freerde namens de Stichting V.V.V. een kandelaar, de plaatselijke hotelhouders gaven bij monde van de heer J. va Wijk een voeder- en drinkbak voor vc gels in het duinterrein. Namens de 1« veranclers werd tenslotte door de heer J. van den Haak een zogenaamde i derklok aangeboden, met de bijbehoren de andere klokken. Verdere geschen ken waren een fraai Delftsblauw wand bord, van het gezamenlijke personeel, en een schitterende uitvoering van het hotel in suiker, een buitengewoon fraai staaltje van banketbakkerskunst. KATWIJK AAN' ZEE Sluitingsavond In de Oranjezaal van het jeugdhuis 'hielden de CJV-meisjes een sluitings- avond. De heer J. Mos draaide een aan tal aardige films, onder meer „Tafeltje dek je" Presidente mej. Ellermeijer had de leiding. Nieuwe Kerk gaat vrijdag open De Nieuwe Kerk wordt vrijdag 25 mei weer in gebruik genomen. Voorge steld is dit te doen in een korte dienst, die om adht uur begint. Hierin zullen voorgaan ds. W.L. Tukker en ds .W.A.B Hagen. De gemeente kan dan tevens zien. wat er allemaal gebeurd is: de muren zijn als nieuw, prachtige verlich ting, mooie gordijnen. Vele vrouwen hebben zidh verdienstelijk gemaakt de kerk schoon te maken De verwarming kan pas in de najaar worden bekeken. Verkoopdag De vrouwenvereniging Fébé hoopt woensdag in het gebouw Centrum, in gang Nieuwe Kerkplein, een verkoop- middag en -avond te houden, van 2—6 er van 7—9 uur. Verkocht worden gebreide en gehaakte goederen, waaronder i gehaakte spreien. De opbrengst is stemd voor de Gereformeerde Zendings- bond in de Hervormde Kerk Geslaagd Bij de door de rijkscommissie voor de stuurliedenexamens te 's-Gravenaage af genomen examens voor stuurlieden bij de zeevisserij zün geslaagd: Jan v. d. Bent, stuurman van de KW 110: Alto van Duim van de IJM 25: Maarten Plug van de KW 51 Bij de door de rijkscommissie voor de machinistenexamens te 's-Gravenhage af genomen examens voor motordrijver bij de zeevisserij is geslaagd G Kralt. Alle geslaagden werdén opgeleid de visserijsohool alhier. Voor het aanvullingsexamen stuurman bij de verre visserij slaagde Jac. var Bent. stuurman van de KW 41. Jubileum Fa. Bloot In verband met het feit dat het op 24 mei 40 jaar is geleden dat het bedrijf werd opgerich geven de radioijtv spe- ciaalbank H. P. Bloot en de Eelktro-vak- handel C. G. Bloot een show van artike len in de Oranjezaal van het jeugdhuis en wel op 24 en 25 mei van 3-6 cn 7-l( uur. en zaterdag 26 mei van 2-6 uur. Re ceptie: donderdag 24 mei van 3-6 uur ir de Oranjezaal van het jeugdhuis. Hoog en laag water Zondag: hoog water 3.45 en 16.08 uui laag water 11.55 uur Maandag: hoog water 4.19 en 16.42 uu Ispringvloed); laag water 0.11 en 12.28 Bejaardenuitstapje De afdeling Noordwijk aan Zee van i Christelijke bejaardenvereniging maakte een geslaagde bustocht naar Harderwijk. De tooht ging eerst naar Amsterdam, waar een rondvaart door de Brachten werd gemaakt. Va Amstel veen reed men naar Oud-Valkeveen voor de lunch. Ook werd gezellig ver- poosd in de speeltuin. Via het Gooi. Nijkerk en Putten belandde men ten slotte in Harderwijk. Langs een andere route begaf het gezelschap zich Mohtfoort, waar gedineerd werd. Vogellust In Ons Gebouw vergaderde Vogellust onder leiding van de heer F. M. Vink, Nadat enkele huishoudelijke zaken wa ren afgedaan, vertelde de heer J. Korf- maker. opzichter van het natuurreser vaat De Beer op het eiland Rozenburg, iets over zijn domein. De heer Korfmaker schetste het eiland zoals het vroeger was: één stuk natuur schoon, en hoe het door de ontwikke ling van Europoort wordt: een groot In dustrieterrein. Op Rozenburg is echter een waardevol natuurreservaat overge bleven, waarvan de heer Korfmaker door middel van een aantal fraaie dia'_ een beeld gaf. Op 16 juni gaan de leden van Vogellust dit reservaat bezoeken. Weekagenda MAANDAG: Flora, 8 uur, vergadering Noordwljkse Vereniging van Postzegel verzamelaars; 1 DINSDAG: Verenigingsgebouw, 8 uur. openbare vergadering AR- en CH-kles- verenigingen, WOENSDAG: De Zeeleeuw, 8 u., voor jaarsvergadering Noordwijkse Reddings brigade; DONDERDAG: De Punt en Linden- plein, vjn. 7.30 uur, start excursie Pro Levensvreugde voor gehandicapten FN HET Verenigingsgebouw kwamen de leden van de afdeling Koude kerk aan den Rün-Hazerswoude (Rijn dijk) van de Bond van Plattelandsvrou wen in vergadering büeen. Presidente mevrouw Van der Lely-Dorrepaal ver welkomde in het bijzonder mevrouw Van Leeuwen-Ruting uit Woerden, pro vinciaal bestuurslid, die als gast aamve zig was en de oud-presidente mevrouw De Herder. Mevrouw De Herder, die thans werk zaam is bij het Rode Kruis, vertoonde een film van het Henri Dunanthuis te Zeist, waar gedurende veertien weken van het jaar iedere week een groep inva. liden komt. Deze mensen maken in deze week tal van uitstapjes. Voor elk van hen is een hulp aanwezig, mensen, die van hun vakantie een week afstaan om deze gehandicapten overal heen te rijden en zo nodig te dragen. De inva li den gaan ook winkelen, op tijden dat de zaken voor het publiek gesloten zijn Het schip Henri Dunant vaart 's zomers elke week met zieken door ons land. Di' zijn chronische patiënten, die anders met van hun bed komen. Spreekster schetste hoe deze mensen van de onderbreking van hun gewone leven genieten Het ver. dere gedeelte van het jaar teren zij op deze onderbreking en ze zien alweer vooruit naar het volgende jaar. Ieder kan meehelpen aan dit werk uitbreiding te geven door het verzamelen van post zegels. oud-papier en dergelijke. Dit ma. teriaal wordt door Rode Kruispersonee' opgehaald. De presidente was aller tolk. toen zij mevrouw De Herder dankte voor haar mooie uiteenzetting. Namens de afdeling bood zij haar een door een der leden gemaakt stuk kaas aan. Besloten werd het ledenreisje op 29 mei te houden. Het doel is Amsterdam en omgeving Zo mogelijk wordt ook nog een bezoek aan de Keukenhof gebracht Adv ,De Landbouwer" VOORSTRAAT 36 TELEF. 2136 ALPHEN AAN DEN RIJN Directie cn personeel met huisgenoten van het Elektrotechnisch Installatiebu reau Ponsioen en Zoon te Alphen aan den Rijn vierden vrijdagavond gezamenlijk in hotel „Toor" het gouden arbcidsjublleum van de heer C. H. van Frankfoort, elek trotechnicus. bet 40-jarig jubileum van de heer F. C. Meijer. oud-bedr|jfsleider van het technisch bureau, thans gepen sioneerd, en het 25-jarlg jubileum van de heer L. C. v. d. Vliet, kassier-boekhou der en chef van de administratie. De heer Meijer ontving de zilveren medaille, ver. bonden aan de Orde van Oranje-Nassau die hem door burgemeester Z. Bruins Slot werd uitgereikt. De heer C. H v. Frankfoort, die tien jaar geleden het koninklijk zilver ont ving, kreeg nu de gouden draagspeld mei briljant door het bedrijf ingesteld voor gouden jubilarissen. Eenzelfde speld in Boud bestemt de firma voor jubilarissen, die veertig jaar werkzaam zijn. Hiervoor kwamen in aanmerking de heren J. H Plattelandsvrouwen Hazerswoude bond sprak gisteravond in het gebouw achter de gereformeerde kerk de heer C. Hanegraaff uit Leiden over de negro spirituals. Om de negro-spirituals te ver staan, dient men In de eerste plaats de geschiedenis van dc negers goed te kennen, een geschiedenis die zich ken merkt door grote tragiek. De heer Hanegraaff verteldeover dv overbrengst van de negers van de Afri kaanse landen naar Amerika, over het mengen van stammen alls uitvloeisel van dé politieke „wijsheid" verdeel en heers, over de verkondiging van het Evangelie dat door die geknechte negers werd ge- de vrijheid Verlangen In de negro-spirituals trilt het verlan gen naar vrijheid. Er worden prachtige bijbelse beelden in gebruikt en de neger beleeft deze geestelijke liederen zc Politieke vergadering Oude Wetering /GISTERAVOND werd In het jeugdge- bouw een algemene vergadering van de christelijke part|jen In Alkemade ge houden. Voorzitter Renee van de CHU- afdeling had de leiding De heer L. J. Broere sprak over: De juiste koers. Hij gaf een uitvoerige uiteenzetting van de geschiedenis van het gemeente bestuur. Van de schout met zijn schepe nen ging het naar de regenten. In de tijd van de regenten bestonden vreem de situaties. In die tijd wanen er in Amsterdam bijvoorbeeld vier postmees ters beneden de achtjarige leeftijd, die een inkomen hadden van f 6000 per jaar. De mooie baan<tjes werden in de bevoorrechte families gehouden. Minder- bevoonechten moesten voor veel minder RIJNS A TERW OUDE Kandidatenlijsten De lijsten voor de komende gemeente raadsverkiezingen zijn ingediend. Zij lul den als volgt: Lijst J: K.V.P.: 1 G P van der Meer (zittend raadslid», 2. S J Visser 'zittend raadslid), 3. R J Broekhuizen 'zittend raadslid), 4 A J M de Boer. 5. Th G Opdam. 6. N W J van der Salm. Lijst 2: Gemeentebelangen: 1. C Schoo- ncr.s. 2. W F van Iperen Wzn, 3. H Tj de Boer, 4 P M Kok, 5. Th J Bartels „Ge meentebelangen" neemt voor het eerst aan dc verkiezingen deel. Enkele kandi daten zijn protestants, andere zijn rooms- katholiek. Lüst 3: Gecombineerde protestants christelijke lijst: 1. G Bergshoef 'zittend raadslid), 2 P van Iperen Thzn, 3. J van Spijkeren (zittend raadslid), 4 H van Os (zittend raadslid». 5. P van Beek, 6. A van Rijn, 7. F Vijfhuizen, 8. T van Luiing. De heer C de Bruin, die nu nog voor de prot.-chr. fractie in de raad zitting heeft, keert na de verkiezingen niet in het ge meentebestuur terug. gald het eigenlijke w»erk verrichten. Voorts ging de heer Broere nader in op de functionering van het huidige ge meentelijke apparaat. Terugkomend op de titel van zijn voor dracht zei de inleider, dat men zijn koens moet bepalen aan de hand van de BijbeL Men moet stemmen op die partij die met de Bijbel als kompas de gemeentebelangen behartigt. Men moe' niet stemmen uit traditie, maar uit over tuiging. De inleider kreeg enkele vragen te be antwoorden. Er werd een drak gebruik gemaakt van de mogelijkheid raadslid A. D. Blay vragen te stellen over de gemeentepolitiek. Ze betroffen vooral de woningbouw en de krotopruiming. Ook werd aandacht besteed aan dte subsidie regeling. De christelijke gemengde zangvereni ging Halleluja, onder leiding van A. vi Vliet, verleende vocale medewerking BENTHUIZEN Zestien premlewonlngcn Dinsdag 29 mei om half acht zal de bovenzaal van het koffiehuis van beer A. van Staalduinen door het Bou' fonds Nederlandse Gemeenten een u eenzetting worden gegeven over bouw van 16 premiewoningen te Bent huizen. De bijwoning van deze verga dering is geheel vrijblijvend. Belang stellenden kunnen zich volledig over dc mogelijkheden laten voorlichten. In d» olaatselijke commissie hebben o.m. zit ting de heren A. M. Slootmaker. voor zitter. en A. Kaashoek, secretaris. Herijken Maandag wordt in het verenigingsge bouw de herijk van maten en gewichten gehouden. De zitting is 's morgens 10 tot 12 cn 's middags van 1 tot 3 De aanbieding van de te herijken ten en gewichten geschiedt onder de bekende voorwaarden. Zij, die verhin derd zijn. kunnen elke maandag en dins dag van 9 uur tot half 1 en van 2 tot 5 uur terecht op het IJkkantoor. V; kenmarkt 7 te 's-Gravenhage KATWIJK AAN DEN RIJN Brldge-nleuws Uitslag drive bridgeclub De Brug; l dhr. cn mevrouw Van der Valk, 98 pun ten; 2. M. D. Hage—W. Klos 85; 3. D ParlovlietP. Wamsteeker 82; 4. dh» cn mevrouw Van den Anker 72; 5 P RavensbergenJ. van der Plas 69; f» dhr. en mevrouw Den Duik jr 68: 7. A de RuiterJac. van Beelen 66; 8. me Juffrouw J. de Jongmejuffrouw W Pluimgraaf! 58; 9. mevrouw Pous—W de Booij 50. tens, dat hij meermalen in extase raakt. Mot lichaam en ziel geven de negens uiting aain hun verlangen naai de hemel, naar een oord waar gerechtig heid heerst. De heer Hanegraaff draaide enfcefle grammofoonplaten, waarbij hij de ten gehore gebrachte negro-spirituals toelichting voorzag. Hoewel deze zang eentonig is, spreekt hij ook ons wester lingen op een zeer bepaalde manier Presidente mevrouw Slootweg deelde iee, dat op 29 mei samen met de Alphen- se plattelandsvrouwen een uitstapje zal worden gemaakt. Raadsageiula Donderdagavond half acht vergadert de gemeenteraad van Hazerswoude. De agenda: pachtonitbindiing uitbreidings plan Rhynenbuirch; verzoek hervormd schoolonderwijs tot verandering ver» ningsinstatlatie; vaststelling presen tiegeld leden stembureaus; wijziging be- grotinig grondbedrijf- Oliestook in school De vereniging voor hervormd school onderwijs heeft de raad om medewerking verzocht voor ombouw van de centrale verwarmings installatie ran kolenstook bot volautomatische oliestook. Men kan geen bedienend personeel voor de kolen- stook vinden. Geld in plaats van diner Voorheen kregen de leden van de stembureaus in Hazerswoude geen pre sentiegeld. Inplaats daarvan wend hun een diner aangeboden In verband de late sluiting van de stemming wordt nu de voorkeur gegeven aan een vergoe ding in geld. B en W. stellen de raad voor het presentiegeld op f 20 per dag vast te stellen Verlichting kruispunt Naar aanleiding van klachten over d< verlichting van het kruispunt Hoge- veensewegProvinciale weg heeft Water staat meegedeeld, dat het in het voor nemen List G.S. voor te stellen dc onder havige aansluiting te reconstrueren Als tijdelijke maatregel adviseert men de ANWB-wegwijzer tc verlachten. WOUBRUCGE Fancy-fair voetval vereniging In het oude Raedthuys werd Vrijdag avond een fancy-fair geopend ten bate van een kleedgelegc-nheid bij het in leg zijnde sportveld door de heer C. Mul ler. voorzitter van de plaatselijke voet balvereniging. Later op de avond trok deze fancy-fair vele bezoekers, die zich verdrongen rond de verschillende attrac ties, zoals pijlschieten. hengelen, sjoelbak cn andere sportieve evenementen. De fancy-fair is ook geopend op zaterdag avond van 7-11 uur Uit de raadsstukken Op de raadsvergadering van dinsdag zullen de volgende voorstellen van B. en W. ter tafel komen: De naam Frcderikstraat te geven aan de m aanleg zijnde straat ten oosten van het Noordeinde te Hoogmade; de naam H. van Dorthstraat voor de verbindings straat tussen G. Swartlaan en H. de Beer straat. Krediet van 3200 gulden voor de straat verlichting op de Tuindersweg. omvat tende 8 lichtmasten. Aankoop van de percelen Kerkstraat 6-8-10 te Hoogmade voor 16.000 gulden met 420 ca grond, teneinde de bouw v.*n een nieuwe brug over de Does te kunnen Samenvatting van het verslag van d* raads-enquête-oommis-ie inzake de con troverse tussen de raadsleden Kraan cn Bank, hetgeen inhoudit. dat deze tegen stelling grotendeels op een misverstand heeft berust, terwijl de heer Bank een inderdaad minder Juiste uitlating heeft gebezigd. Consul ANWB Met ingang van heden is benoemd tot consul van de ANWB, onze plaats genoot, de heer A. C van Tienhoven, die de heer K. van Kcoken als zodanig vervangt. Zijn arbeidsterrein bestrijkt de gemeenten Alkemade, Lelmuiden, Rijnsatarwoude cn Woubrugge. Burgemeester Bruins Slot speldt de heer Meijer het koninklijk zilver op. Links mevr. Meijer. Frankfoort. P Th. Zirkzee, F. O. Meijer en J. M. de He|j, die allen eerder dergelijk jubileum mochten vieren die thans deze speld ontvingen uit handen van de heer J. G. Ponsioen. Zilveren jubilarissen krijgen de speld zilver. Een dergelijk jubileum werd, variërend van 6 tot 10 jaar geleden, be leefd door de heren H. G. M. v. Leeuwen, Arn. Spaan en B v. d. Kwaak, terwijl de heer v. d. Vliet deze mijlpaal nu be reikte. Zij kregen de bed rijfsonderschei- ding van de firma Ponsioen uitgereikt door de heer G J. Ponsioen. één van de andere directeuren, met uitzondering van de heer Spaan, die wegens ziekte de speld thuis ontvangt De echtgenotes van de feitelijke jubi larissen. de heren Van Frankfoort eu Meijer kregen bloemen, evenals de oud ste dochter van de heer Van der Vliet, De heer Van der Vliet ontving voorts ;t ere-teken van de Ned. Bioscoopbond, •n gouden steekspeld met certificaat en oorkonde, als zilveren leider van de Luxor Bioscoop te Alphen aan den Rijn. die sedert eon zestal jaren in eigendom en beheer is bij de firma Ponsioen. Lof De heer J. G. Ponsioen sprak, na een kort welkomstwoord, eerst de gouden jubilaris, de heer Van Frankfoort toe, die hij een belangrijke figuur in het bedrijf noemde en hem voorts als zijn leermees ter schetste, toen zijn vader, wijlen de beer C. Y. Ponsioen, de zaken leidde. Spr. roemde de jubilaris om zijn vak manschap, trouw cn eerlijkheid, allemaal „edelstenen" die het goud van dc jubi laris bijzondere glans geven. Met dank baarheid memoreerde dc heer Ponsioen, dat dc vader van de jubilaris 58 jaar het bedrijf had gediend, dat ook ccn broer van de jubilaris en verscheidene kinderen van de Van Frankfoorts In de personeels, kring zijn opgenomen. Zij zijn allemaal uit het goede hout gesneden. De gouden jubilaris viel de eer te beurt dc eerste gouden speld met bril jant te mogen dragen, nadat de heer Ponsioen hem het sieraad op de revers had gespeld. Voorts ontving de heer Van Frankfoort een T.V.-toestcl. Na de heer Van Frankfoort te hebben gefeliciteerd richtte burgemeester Z. Bruins Slot zich tot de heer F. G. Meijer, die hij schetste als een van de velen ln Alphen aan den Rijn. die hun maat schappelijke taak met veel eer vervul len Dc burgemeester noemde de heer Meijer, die zich tot bedrijfsleider had weten op te werken, het visitekaartje van de firma Ponsioen. Na de jubilaris de koninklijke onder scheiding in zilver op de revers te heb ben gespeld, feliciteerde de burgemees ter hem. zijn echtgenote, maar ook de directie. Hierna reikten de heren J. G. en G. J. Ponsioen de bedrijfsonderscheidingen uit, alle met bijbehorende oorkonde, waarbij •ot elk der jubilarissen een persoonlijk woord werd gericht. Namens het personeel werd tot de heer Van Frankfoort het woord gevoerd door de heer B v. d. Kwaak, die zowel de fubilaris als zijn echtgenote geschenken aanbood. De heer v. d. Vliet ontving eerder ge schenken. maar de openbare viering van het jubileum werd toen wegens huiselijke omstandigheden uitgesteld. Goedkeuring voor Chr. kleuterschool Naar wij vernemen zal zeer binnenkort een begin worden gemaakt met de bouw van de Christelijke kleuterschool aan de Prinses Marijkcstraat (hoek Prinses Margrietlaan) te Alphen aan den Rijn, uitgaande van de Stichting ter bevorde ring van Christelijk Kleuter Onderwijs te Alphen aan den Rijn. Dezer dagen werd door het ministerie rijksgoedkeu- ring verleend Genoemde school werd april vorig Jaar loor de architect, de heer W Brouwer, aanbesteed De laagste tnschrljfster was destijds de fa. Van Vliet tc AarlandeT- Goede opstellen Dc Stichting Vakopleiding Bouwbe» drijf te 's-Gravenhage heeft enige tijd geleden een voorlichtingsmiddag gege ven voor d«' leerlingen van de derrie klai „timmoren" van de Chr. Technische school alhier, aan de hand van de aan genoemde Stichting ter beschikking slaande be roepen voorlicht, nigsappera- Na deze voorlichting werden de leer lingen in de gelegenheid gesteld over heiseen zc h erbij gehoord en gezien hadden een opstel te maken, onder bij voeging van een tekening, die betrek king had op het gemaakte opstel Dezer dagen ontving dc directeur van de school het bericht, dat de leerlingen A. P. Bom te Alphen aan den Rijn cn G. Uithol tc Bodegraven behoorden tot do prijswinnaars. Gaarne voldeed d» directeur aan het verzoek aan hen. na mens de Stichting Vaikopleiding Bouw bedrijf. een boekcnb»n uit te reiken, ter waarde van re9p. f 7.50 en f 5. Gewijzigde preekbeurt In afwijking van hetgeen ln de Rijn landse Kerkbode vermeld staat zal zon dagmorgen im de Gereformeerde Kerk van Alphen Mn den Rijn-Noord niet voorgaan ds Tom. maar de heer J. F. ter Hart uit Woerden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 11