Gereformeerd jeugdwerk verstaat zijn tijd Overdracht carillon te Alphen aan den Rijn Carillonconcert Alphen Volop narcissen en tulpen op wekelijkse keuring ME UWE LEIDSCHE COURANT 6 DINSDAG 8 >IEI 1962 Ouderavond in Alphen IN een zaal van de Salvatorikerk hield de Gereformeerde Ouderver eniging gisteravond haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer W. W. Smits, constateerde in zijn openingwoord met voldoening, dat de be langstelling groter was dan vorige jaren. Het medeleven en de steun der ouderen, die zo hard nodig zijn, werden niet alleen door de voorzitter, maar ook door de secretaris, de heer N. Oosterom aangeroerd in zijn jaarver slag. Men heeft vijftig procent van de jongens en meisjes van 12-16 jaar op de clubs. Men wil trachten dit minstens tot vijfenzeventig procent op te voeren. Er zijn nu vier jongens- en vier meisjesclubs. Dit laatste aantal onderging uitbreiding met één, een jongensclub bedreigd met stopzetting, kreeg weer nieuw leven en kon blijven draaien. VOOR de officiële overdracht van het carillon, een plechtigheid die plaats had in 't raadhuis, bestond gisteren veel belangstelling. Uiteraard was de voldoening groot dat onze gemeente door juiste burgerzin, dit te ken van welvaart voor het nageslacht in zo korte tijd bijeen bracht. En het was opvallend, dat zovelen uit het bedrijfsleven zich een uurtje vrij gemaakt hadden om de overdracht bij te wonen. Burgemeester Z. Bruins Slot verwelkomde in het bijzonder de leden van de Nederlandse Klokken spelvereniging, die hun jaarvergadering deze dag in onze gemeente hiel den. Voorts de leden van het Carillon-comité, vertegenwoordigers van de klokkengieterij Petit en Fritzen uit Aarle Rixtel en allen die op enige wijze aan de totstandkoming van deze beiaard hadden meegewerkt. Na dit welkomstwoord sprak de twee- de-voorzi'.ter van het Carilloncomité, de keer L. Spreij «de burgemeester was eoaste-voorzitter en kon de gemeente moeilijk dit geschenk aanbieden). De heer Spreij releveerde de gang van za ken. In 1950 nam burgemeester Bruins Slot het eerste initiatief. Het gemeente bestuur, de kerkvoogdij en de vereni ging Alphens Belang zorgden gezamenlijk voor f 7500 door elk f 2500 te lenen. Dit om de toren aan de Julianastraat voor de aanbrenging van een carillon gereed te maken. Toen men, voorgelicht door dc Ned. Klokkenspeivereniging hoorde wat een complete beiaard van 35 klokken zou moeten kosten, heeft men elkaar wel even bedenkelijk aangekeken. Dat bedrag werd namelijk begroot op f 65.000. Burgemeester Bruins Slot was echter optimistisch; er kwam een groot comité van vertegenwoordigers der gehele bur gerij. In november I960 gingen de opwek, kingen tot medewerking uit en toen men op 13 januari 1961 weer bijeen kwam bleek het resultaat verrassend, tien klok. ken van f 3500, zes van f 2500 en zes van f 1500 waren reeds bijeen en een bedrag aan losse giften. Spontaan De actie is spontaan en ook vrijwel ge ruisloos gevoerd. Het was niet nodig de grote trom te roeren. Prachtig noemde spreker hot. dat ook de werknemersvak- centralen gezamenlijk een klok schon ken, het werd dus geen „zuilenklok". Bo- TER AAR Ovtriicht groenteveiling De spinazie is de afgelopen week wat goedkoper geworden, doordat het pro- dukt nu van de koude grond komt. De aanvoer is nu niet groot meer, de kwali teit is nog steeds prima. Sla weet nog van geen wijken wal de hoge prijs betreft, ze blijft erg duur De aanvoer is nog van betekenis en wordt geheel door het binnenland opge nomen. De kwaliteit van de meeste par tijen is nog heel goed, al komen er par tijen met rand voor. Maar ook deze mindere kwaliteit brengt een beste prijs op Peulen en snijbonen zijn er nog maar weinig en nog steeds zijn ze duur. Postelein komt er steeds meer. maar ze blijft goed prijs houden, zo rond de drie kwartjes per kilo is nog niet mis Andijvie is In de loop van dc week in prijs gedaald door de steeds groter wor dende aanvoer van dit produkt. De kwaliteit Is erg verschillend, er zijn heel beste parüjen en veel mindere. Over het algemeen ls ze nog erg jong en klein van stuk, want de prijs lokt aan om te oogsten. Pret is tot de helft van de prijs ge daald, de aanvoer is niet groot Bospeen en waapeen zijn nog steeds duur. maai ook hiermee is nog maar een begin ge maakt. De aanvoer van komkommers was van betekenis, de kwaliteit goed er de gehele week behoorlijke prijzen. Vrij wel alles ging weg voor de export. De kwaliteit van de aardbeien is voor wat de aanvoer hier betreft niet zo best. ei komt veel smet en rot in voor. zodat ze niet voor export geschikt zijn. prijs is navenant niet zo hoog. Rabarber heeft zich de hele week goed kunnen handhaven op een behoorlijk prijspeil. Bejaardenfcest Het Oranjecomité houdt voor alle be jaarden uit de gemeente een gezellige middag in de grote hal van de Groente veiling. op donderdag 10 mei. Aanvang 2 30 uur. Het is de bedoeling de bejaarden aan te Dieden m verband met het 25- jarig huwelijksfeest van het Koninklijk vendien heeft het feit dat enkele mensen uit deze organisaties in hun vrije tijd voorbereidende werkzaamheden hebben verricht, ook nog enkele duizenden gul dens bespaard. Dit waren de heren A. Bloos. A. Sneeuw, P. van Heijningen, C. Hoogerwerf. C. J de Heij. T. Binnekamp, Z. Naber, C. J. Waardenburg en L. Win- gelaar Het waren geen vakmensen, maar het werk in de koude toren werd door hen met volhardendheid ver richt en de enige steun die zU daarbij ontvingen was die van koster Maas- ALPHEJS AA1S DEN RIJN Nieuws van v.v. Alphen Gisteravond is in de nieuwe kantine van de v.v. Alphen voor het eerst een le denvergadering gehouden. Het betrof de Voorjaarsvergadering onder voorzitter schap van G. van Geen In zijn openingswoord releveerde de heer Van Geen nog in het kort de acti viteiten die de vereniging de laatste maanden heeft ontwikkeld, zoals de ope ning van de nieuwe kantine en het be zoek van de Duitse gasten uit Oggers- heim. De elftalcommissie voor de zaterdag- elftallen kreeg de volgende samenstel ling: Voorzitter A. Dissel, H. Elbertsen en W. Hunink. De voorzitter deed voorts mededeling dat eind mei trainer J. Daudey vertrekt en men met de nieuwe trainer HJ. Boer kennis kan maken Na alle leden een goede trainingsperio de te hebben toegewenst werd de verga dering met een geanimeerde rondvraag besloten. Verkiezing ambtsdragers Bij de zondag in Maranatha- en Sal vatorikerk gehouden verkiezing van ambtsdragers voor de Gereformeerde kerk van Alphen aan den Rijn werden gekozen: tot tweede jeugd-ouderling: de heer L. Amersfoort: ouderlingen wijk Noord: de heren J. P. Belt, Ph. Dijs en J. van Elburg; wijk centrum: A. Bikker. G. Cramer. H. Goedhart, M. Groeneveld en G. de Vries; wijk Zuid: E. Boer en S. D. van Hemsbergen. Tot diaken waarvoor alleen twee vacatures komen ln Wijk Noord, werden gekozen de he ren F. R. Boone en G. Wassenburg, HAZERSWOVDE Benoemd De heer M. Jansen, hoofd van de Her vormde school, ls met ingang van 1 sep tember benoemd tot hoofd van de Wil lem de Zwijgerschool opleid ingssch«5ol voor middelbaar onderwijs) te Roer- Schaaknieuws De heer J. v. d. Haven heeft de tweede partij tegen J. A. Vos in de tweekamp om dc beker gewonnen. In dc afgebroken partij koos Vos een minder goede voort zetting. Remise was mogelijk geweest J. v. d. Haven leidt nu met 1*4I's. De dei-de partij werd afgebroken. Voor de promotie-degradatie werden gespeeld de partijen N. v. d. BoschJ. van Dorp en P. den Hertog—B. C. Poot. Ook deze kwamen niet tot een beslissing. Evangelisatie Op een bijeenkomst van de interker kelijke evangelisatie, donderdagavond om kwart voor acht in de bovenzaa' van het Oude Raedhuys. hoopt de hen B. Th. Dikkes uit Leiden te spreken over: „Geestelijke lilliputters". Muzikale medewerking verleent de familie uit Hazerswoude. De bejaarde oud-beiaardier van Zwolle en Kampen, Willem Créman bespeelde gistermorgen met zijn collega, de Zeister bei aardier A. van Ooik (midden), het carillon ter gelegenheid van de overdracht aan de gemeente. kant, die hen trouw van koffie voor zag, een geste door hen hoog gewaar deerd. De genoemde negen heren ont vingen allen ter gedachtenis aan hun werk een fraaie, door Petit en Frit zen vervaardlge Iuidbel. De burgemeester bracht dank voor h« kostbare geschenk Met name ook aa de kerkvoogdij van de Hervormde Ge meente wilde spreker extra dankwoor den brengen. Men heeft spreker v< kerd, dat Alphen met deze beiaard één de mooiste klokkenspelen van o land gekregen heeft. Met dit geschenk Alphen a d. Rijn geplaatst in de rij der gemeenten die tot trots der burgerij zingende toren hebben. Belofte Namens het gemeentebestuur, aanvaard ik deze schenking, zo zei de burgemees ter, met de belofte dat aan de beiaard al de zorg zal worden besteed die zij nodig heeft om een levend cultureel monument te zijn en te blijven. Hierna is nog het woord gevoerd door de voorzitter van de Ned. Klokkenspel- niging, de. heer R. de Waard uil Zeist. Deze zei. dat de beiaard van Alphen d. Rijn de 136ste is in ons land ei zesde in Zuid-Holland van gewenste grootte, omvang en kwaliteit. Spreker had veel waardering voor de wijze, v op deze beiaard tot stand kwam: uit de burgerij, gesteund door de overheid. Alle wensen en idealen van de Klokkenspel vereniging zijn hier uitgevoerd. Spreker besloot met twee wensen 1. de totstandkoming van een Alphen- se vereniging Vrienden van de bei aard"; 2. Hij hoopt van harte, dat een eerste klas gediplomeerde beiaardier zal worden aangesteld. Maar al te veel wordt gebruik gemaakt van mensen, die niet volledig bevoegd zijn. Om 12 uur begon het eerste officiële concert, waarvoor allen zich van raadhuis uit naar buiten begaven. Beiaar dier was de heer Van Ooijk uit Zeist, daar de heer Chris Bos uit Utrecht door familieomstandigheden verhinderd 's Avonds had opnieuw een bespeling plaats door Wim Franken uit Driebergen. Met dankbaarheid werd geconstateerd, dat vrijwel geen mutatie plaats had onder leidsters of leiders. Spreker had zeer veel waardering voor hun opofferingen. Met ingang van 1 januari 1962 is de heer P. N. v. d. Horst zijn werkzaamheden als mentor, of wil men. instructeur van de leidsters en leiders begonnen. De penningmeesteresse. mevrouw Van Vliet verantwoordde een batig saldo, nadat het vorige boekjaar met een ach terstand was afgesloten, door de Geref. Jeugdcentrale weggewerkt. Getracht zal worden het ledental der oudervereniging op te voeren. In de plaats van de aftredende be stuursleden, mevrouw Van Dam en de heer Oosterom. werden gekozen mevr. Bikker en de heer L. Amersfoort. Over verscheidene zaken werd prettig gedis cussieerd. Aanpassing Na de pauze sprak de heer W. W. Smitt naar aanleiding van het vijftigjarig jubi leum van de Bond voor Gereformeerde Jeugdorganisaties over: ..Vijftig jaar jeugd vorming". In deze vijftig jaar heeft het Gereformeerde jeugdwerk zich steeds meer aangepast aan de tijd, waarin men leefde. Men raakte ervan doordrongen dat de jeugd niet alleen voor de Kerk, maar ook voor de wereld moet worden klaargemaakt door een grondige karak tervorming in groepsverband. Deze verandering in aanpak wordt ge karakteriseerd door een uitspraak van ds. P. D. Kuiper: „Een belangrijke winst is, dat de tegenwoordige jeugdbeweging meer aandacht vraagt voor de jongen en het meisje zoals ze zijn en niet zoals men graag zou willen, dat ze waren. Wij moeten onze opvoeding voor de kinderen begrijpelijk maken, zodat ze inzien, dat ze met hun ouders tot één gereformeerde levensgemeen schap behoren, temidden van een andersdenkende wereld. Echter mag dit aanpassen aan de tUd niet ge paard gaan met verlies van eigen stijl en karakter. Door het hoge tempo, waarin wU leven, dreigt vaak het gevaar, dat de Bijbel op de ach tergrond wordt gedrongen door krant, BENTHUIZE1S Jeugd zag ,,Dlk Trom" Enkele honderden kinderen van 6 tot en met 14 jaar hebben zaterdagmiddag ln het verenigingsgebouw intens genoten van het door een Haagse toneelgroep op gevoerde stuk „Dik Trom". Voorzitter D can der Maas en de verdere leden van het Oranjecomité, <üe de Bemthuizer jeugd dit extra presentje hadden bereid, staiken ook hiun plezier niet onder stoe len en banken. Aan het einde van middag bleek de „pot" nog juist genoeg te bevatten om alle kinderen te trakte ren op een sinaasappel. Gevonden en verloren Gevondenhoofddoek, trui, sleutel, zakmes en een paar damesfliandsdhoenen Verloren: blauiw meisjesvestje en een groene nylon regenmantel. Inlichtingen bij de postcommandant t der rijkspolitie, de heer W. Muilwijk, Dorpsstraat 35, telefoon 01790-3633. de straten x den Rijn 1STERAVOND bevond ik mij ten behoeve van de lezers rond de Hervormde kerk in de julianastraat te Alphen om er indrukken op te doen ober het beiaardconcert, dat om zes u. zou wo-\ worden gegeven door Wim Franken. Tot mijn grote verbazing was ik daar alleen; slechts enkele andere personen trof ik er, die zich bovendien ijlings naar huis spoedden zonder aan het klokkenspel enige aandacht te schenken. Niemand tot de koster der kerk toe!) was er van op de hoogte, dat dit concert zou plaats hebben. Om kwart voor zes ben ik de beiaardier de toren in gevolgd, langs steile en loodrechte trappen, ten einde van hem iets te weten te komen over het programma. Hij verwees mij hiervoor naar de leden van de Nederlandse klokkenspelvereniging, die buiten onge twijfeld zouden luisteren. Dus daalde ik alle trappen weer af, in het voor bijgaan ongewild een grote klok tot klinken brengend, toen ik in het duis ter naar een touw greep. Rondom de kerk zag ik weer hetzelfde beeld: totaal verlaten straten en geen officiële personen. Inmiddels moet ik zeggen, dat het carillon, groot vier octaven en bestaande uit 47 klokken, van een bijzonder mooie intonatie is. De kleine klokken geven een frappant heldere en zuivere toon. Een toevallige omstandigheid is. dat de om geving in akoestisch opzicht zeer mee werkt om de klank van de klokken tot harmonieën samen te bundelen, wat van weinig beiaarden kan worden gezegd. Doordat ik nog steeds niemand had ge zien. kon ik er niet achter komen, wat de beiaardier Franken voornemens was ten beste te geven. Wel kan ik zeggen, dat hij oorspronkelijk voor beiaard ge schreven muziek zeer kundig en beheerst vertolkte hoewel Franken nog leerling is van de Amersfoortse beiaardschool. Teveel van het goede? Wat mU intussen interesseerde, was de oorzaak der totale afwezigheid van be langstellenden. Van omwonenden hoord» Ik. dat men niet zo erg Is Ingenomen met het carillon, dat op initiatief van Alphen* burgemeester ln december van het vorig jaar Is geplaatst, en sindsdien om het kwartier een geheel gezang laat horen Vjjf maanden lang speelt het carillon dezelfde melodieën, zodat de autom; tische trommel wel langzamerhand eei verstoken mag Worden. Bovendien hoorl men sinds vier maanden geen klokslag meer, die men meer op prUs stelt dan het speelwerk (dat van het goede teveel biedt). Ook zou men graag na afwezig heid van een jaar, de verlichting va wjjzerplaat weer eens willen zien Het carillon is eigendom van de bur- gelijke gemeente en gisteren werd het door het bestuur van de Nederlandse Klokkenspelvereniging overgedragen, ter gelegenheid van het congres, dat in Alphen werd gehouden De heren Creman en Van Ooyk gaven hierop een bespe ling tussen 12 en 1 uur. Er kan worden vastgesteld, dat de fa. Fritsen uit Aarle Rixtel aan Alphen een zeer fraai carillon heeft geleverd, dat aanspraak maakt op meer belangstelling, dan het op de dag van de overdracht ten deel is gevallen. Henri Welbooren radio, sport. t.v. enzovoort. En hierin gaan de ouderen vaak voorop. Christelijke jeugdvorming kan haar uit gangspunt slechts vinden in de Bijbel Wij moeten in onszelf iets gaan vertonen het beeld Gods. Daarom moeten wij, met de Bijbel als bron, veel meer terecht brengen van jeugdvorming dan bijvoor beeld humanistische of communistische organisaties. Alleen in de Bijbel is de enig juiste norm voor ons leven van alledag te vinden. Bezieling Het voortbestaan van onze Gerefor meerde levensgemeenschap staat of val', met de opvoeding van de Gereformeerde jeugd. Daarom is te betreuren, dat slechts veertig procent van de jeugd enthousiast te krijgen is voor het jeugdwerk. De ware bezieling, het voedsel voor onze ziel, wordt geschonken door de Heilige Geest. Zonder deze bezieling gaat het jeugdwerk ten gronde. Daarom ook doen wij een beroep op de ouders steeds door het tonen van belangstelling en door hun gebed het jeugdwerk te steunen. Met het forumgesprek kwam men tijdnood. Gezellige ouderavond Er was veel belangstelling voor gisteren in Nabij gehouden ouderavond van de Da Costaschool. Het was er ook gezellig. Mede dank zij de technische hulpmiddelen was het mogelijk ouders een uitstekende indruk te geven de verschillende facetten van ondenvijs en het schoolleven. Na het welkomstwoord door ds. Hanemaayer, de voorzitter van schoolbestuur, sprak het schoolhoofd, de heer C. Kohlenberg, over „Onze klnde- ;n en de tegenwoordige school" Hij deed duidelijk uitkomen, dat dt vernieuwing van het onderwijs moe» worden gezien als een reactie od de verouderde methode, waarbij het er hoofdzakelijk om ging de kinderen zo veel mogelijk parate kennis bij te bren gen. Men ging inzien dat de persoonlijk heid van het kind, z'n werktempo en intelligentie (sociaal en intellectueel» ook een rol spelen. Aan de hand van verschillende voor beelden wees de heer Kohlenberg erop, dat men met de methode van onderwlls op de Da Costaschool niet uiterste in het andere wenst terecht te komen. In het „oude" bestaan schillende bruikbare elementen, gaat er voor alles om zinvol met de kinderen bezig te zijn. Als algemene regel noemde het school hoofd. dat in tegenstelling met vroe ger het kind meer centraal wordt ge steld dan het lesboekje. Daarbij wordt gebruik gemaakt van verantwoorde audio-visuele hulpmiddelen die de ken nis wil laten functioneren en waar no dig wordt he>t spelelement ingeschakeld. Er wordt gezorgd voor een goede motl- KIJK, DAT IS LEUKE JONGENSKLEDING! Kleding zoals mannen •in-de-dop graag dragen. En zoals u graag ziet! Prachtig afgewerkt. En voor prijzen die echt meevallen! Regenjasin blauw en beige/groen Geheel dubbel. 9 jaar 36,50 Hoogstraat - Leiden Sassenheim Ziektenbeeldenwedstrijd In samenwerking met de plaaitselijke besturen van de Unie van Landanbei- derSbonden in de bloembollenstreek en dan'k zij de welwillende medewerking van de heer G. Klein Kranenburg van de Plantenziektenikunidige Dienst en de heer F. Limburg, directeur van de Keurings diensten, zal er weer een ZIEKTBN- BEELDENWEDSTRIJD worden gehou den te Sassenheim, waaraan alle vakge noten kunnen deelnemen Deze wedstrijd wordt ZATERDAG, 19 mei in de bollenschuur van de fa Martin van Diest. Hoofdstraat 329, Sassenheim. (bushalte Sassenheim-Noord), gehouden. Tijdenvan 9 tot 12 uut van 1.30 tot 4.30 De deelnemers wordt verzocht zo vroeg mogelijk te komen om allen in de gelegenheid te stellen behoorlijk aan_ de wedstrijd deel te nemen. De wedstrijd is het herkennen van ziektebeelden in HYACINTEN en NAS- OISSEN, is onderverdeeld in twee groe pen: 1. Een afdeling, uitsluitend voor diplmo- houders (diploma's mee brengen). 2. Een afdeling voor hen, die nog geen diploma behaalden. Een demonstratietafel, waarop alle ziek tebeelden te zien zijn, is voor de deelne mers en belangstellenden opgesteld. Ook zal een aantal ziektebeelden van an dere bolgewassen worden getoond. Evenals vorige jaar worden er diplo ma's uitgereikt aan hen, die hun vakbe kwaamheid in deze wedstrijd hebben ge toond. Bovendien wordt er een WISSEL BEKER besdhikbaargesteld voor de ge diplomeerde die in de eerste groep het hoogste aantal punten heeft behaald. Ook andere prijzen zijn beschikbaar. Het comité nodigt niet alleen de werk nemers en de zoons van de werkgevers De heer Kohlenberg vertelde, dat ae j uit aan. deze wedstrijd deel te school ln het bezit ls van een school radio. een tape-recorder, een flanelbord, een poppenkast en een zandtafel. On langs kon ook een filmprojector worden aangeschaft, met behulp waarvan tijdens deze ouderavond een tweetal filmpjes werd vertoond. Bij het onderwijs wordt behalve van films ook gebruik gemaakt van filmstrips. Bijzonder in de smaak viel het pro grammapunt „We luisteren even aan de deur": opnamen uit alle klassen, op genomen op de tape-recorder. Fietstocht Een dertigtal leden van de C.J.V.- meisjes- en jongensclubs en enige leiders en leidsters hebben zaterdagmid dag een geslaagde fietstrip naar de Keu kenhof te Lisse gemaakt. Op de heen reis genoten allen van de wijde polders en de ontluikende natuur. Twee uur lang verbleef men temidden van de bloemenpracht. Over vier weken zal opnieuw een leuke tocht worden gemaakt. Ook de werkgevers zelf en allen, die bij het vak betrokken zijn, worden uitgeno digd zich te overtuigen van het doelma tige en nuttige van deze wedstrijdeen en de animo, die er heerst bij de deelne mers. Jaarvergadering Pro RCge De afdeling Sassenheim van' Pro Rege hield een jaarvergadering-propaganda- arvond in het jeugdhuis. De voorzitter, de heer H. Broekstra, sprak een propagan distisch woord waarin hij wees op d,e veelomvattend e taak van Pro Rege. Uit het verslag van de penningmeesteresse, mevrouw Dijkstra, bleek dat er een ba tig saldo was van f. 128,12. De heren G. Verhoog, P.D. Vis en W. Wagenmakers werden tot bestuurslid gekozen. Me vrouw G. Dijkstra-Gerritsma en de heer H. Broekstra treden af en stelden zich niet meer heikiesbaar. Er werd propaganda gemaakt voor de bierglazen, beschilderd met een bebaar- Op de wekelijkse keuring in Haar lem glorieerden gisteren de tulpen en de narcissen. Zeven mei en dan nog volop narcissen, het zal niet vaak gebeuren. Een forse groep zagen we van de Gebrs. de Graaf S. A. van Konijnenburg Co. te Noordwijk. Bijzonder aardig was de triandus Moonshine, met gele bloemen, ter wijl ook een lichtgele verloping hier uit, Half Moon, ten tonele werd ge voerd. Verder noteerden we de witte Shot Silk en de gele Yellow Silk. De qrontkroniqe Joyant, Moon Song en Tarzan trokken ook de aandacht. C. A. van Paridon, Noordwijkerhout. etaleerde o.m. een aantal dubbele narcissen met o.m. Acropolis, wit met oranje in het centrum, Tahiti, geel met oranje en White Marvel. Opvallende aanwinsten zag men ook in de collectie van J. W. A. Lefeber. Lisse. Een getuigschrift van verdienste werd toegekend aan Burning Heart dubbele crème bloem met oranje ln he« hart. de papilion Blanche en de ele gante Lemon Beauty. Bizar gevormde narcissen met eesoleten kronen toonde J. Gerritsen Zn. Voorschoten, die daarnaast de bekoorlijke Baby Moon naar voren bracht. Warnaar it Co., Sas senheim, bracht enkele verrassend mooie nieuwigheden voor het voetlicht: Rose Caprice, vlekkeloos van vorm, wit dek blad met rose abrikooskleurlge cup en daarnaast Satin Pink. niet zo briljant van vorm als de vorige maar met een cup. die werkelijk uitzonderlijk mooi rose was Ook stonden er Olympic Fire. 1de dubbele Anne Frank en de geheel witte Chinese White. Van de groep die G. Lubbe it Zn, Oegstgeest, toonde wa ren o.m. Vera Lynn en de grootkronlge Promotion de uitblinkers. Een groot sor timent bracht G. Zandbergen-Terwegen. Sassenheim. Wonderlijk mooi waren de jonquille Stafford en ook Amber Gate, waarvan het oranje der cup zich ook wat voortzet op het dekblad. De jon quille Sweet Pepper mocht er even eens wezen, terwijl daarnaast prijkten de dubbele witte Swansdawn en Auro- polis. Tulpen Bij de tulpen waren de aanwinsten van G. Overdevest, Wassenaar, wel blikvangers. We noemen de sports die in diverse darwhlnhybrlden zijn aange troffen: Golden Gift (gele sport uit Roosevelt), Royal Pearl die uit Eisen hower is verlopen, enz. Eugène v. d. Schoot, Hillegom, bracht o.m. de gele Pres. Kennedy, de oranje Best Seller en de purperen Coplands Sensation, een zeer apart getinte tulp. Ant. Nijssen. uit Santpoort liet de bezoekers diverse tulpen zien die dit seizoen de nodige malen in gebroeide toestand zijn ge- exposeerd. terwijl G. Koster. Bovenkar- spel. de parkietvorm uit Cordell Huil naar voren bracht. Deze op zichzelf wel aantrekkelijke tulp viel echter weg bij Estella Rijnveld. eveneens een rode parkiet met witte vlammen, maar veel forser van stuk en ook veel opvallender. We zagen deze laatste parkiettulp van Gebrs. Segers, Lisse. Een oranje sport uit Dr. Philips van C. Nieuwenhuis. Lisse, trok veel be langstelling en L. Schoorl, Lisse expo seerde de goede Purple Marvel. De fosteriana Candela was er van verschil lende inzenders: van J Rljkeliikhuizen Hillegom. J. Kok. Haarlem en John van Grieken. Bennebroek. die tevens de prachtige rode Holland Glorie etaleerde Een collectie stevige tuinen toonde Colijn it Zn., Voorhout. We noemen o m. de rose Corso, de oranje Etoile du Nord, de oranje Gay Look en de rose de militair met het ondersdhrift „De ou de hap" Pro Rege verkoopt deze glazen voor f 1,- per stuik om een fonds te vor men waaruit de militaire tehuizen inge richt worden. Na de pauze werden enkele films over het militaire leven vertoond. Mozaïk Koninklijk Paar wordt nóg eens gelegd Het bloemenmozaïek van het Ko ninklijk Paar, waarvan we gisteren een foto plaatsten, begint al tekenen van verval te vertonen. De ontwerper en maker ervan, de heer J. P. Ruijsenaars te Sassenheim. heeft daarom na overleg met de directie van de n.v. Colijn ta Voorhout (zijn werkgeefster) besloten het mozaïek vandaag geheel uit elkaar te halen om direct daarna met versa hyacinten-„nagels" een nieuw mozaïek volgens hetzelfde ontwerp te gaan leg gen. Het ziet er dus naar uit, dat vele duizenden corsobezoekers a.s. zaterdag dit vorstelijke mozaïek kunnen bewon deren. Het bevindt zich op een terrein langs de rijksstraatweg te Sassenheim, sohuin tegenover het nieuwe pand van De Gruijter, voor mensen, die uit de rich, ting Leiden komen, ligt het rechts van Raad van Alkemade Gisteravond vergaderde de gemeente raad van Alkemade. De voorzitter deel de mee. dat het vrijwel zeker is. dat de werkzaamheden voor de onrendabele elektriciteitsaansluitingen in augustus 1962 zullen worden uitgevoerd. Afwijzend werd beschikt op het ver zoek tot aansluiting bij de Culturele Raad van Zuid-Holland. Vanwege het vijftigjarig bestaan van het Oranjecomi té Juliana te Roelofarendsveen werd een subsidie verleend gelijk aan de ver makelijkheidsbelasting van de te houden cabaretavond ter opening van de fees telijkheden. Ten behoeve van een aantal eigenbou wers ging de raad akkoord met de verkoop van grond aan een zestal bou wers van premiewoningen in het Meer- kreukplan tegen de prijs van f 16 per vierkante meter. In door het overlijden van de heer P. v. d. Velden ontstane vacature's in diverse commissies werden benoemd: in de commissie voor het ontwerpen van strafverordeningen de heer A. de Blaaij, ln de woonruimtecommissie de heer J. Verhoeven, Kanaalweg 11, Oude Wete ring, in het algemeen bestuur der stich ting drinkwaterleiding De Drie Ge meenten, de heer A. M. van Scheppin gen met als plaatsvervanger de heer A. de Blaeij. Alle overige agendapunten gingen zonder discussie van betekenis onder de hamer door. Bij de rondvraag wenste de voorzlter de heer J P. Hogenboom geluk met zijn veertigjarig huwelijksfeest. ZWAMMERDAM Raadsagenda De gemeenteraad van Zwammerdam komt donderdag om half acht Ln openba re vergadering bijeen. Op de agenda staan o,m.: voorstel van G.S. betreffen de aiutotoelage voor de burgemeester, herziening bezoldiging gemeentesecreta ris en -ontvanger, herziening bezoldiging gemeentepersoneel, bouw gemeentelo kaal, BB-garage en B.B.-onderkomen, alsmede herstel conciërgewoning, wijzi ging begrafenisredhten. herziening va kantieregeling groentehandelaren, defi nitieve huurvaststelling woningen bouw plan Vinkenbuunt. subsidie vereniging Bescherming Voetgangers te Den Haag, voorlopige vaststelling gemeentereke ning 1960. idem rekening Gemeentelijk Woningbedrijf, subsidie Ver. tot Bevor dering van Elektrotechnisch vakonder wijs in Nederland, Amsterdam, subsidie stiidhting Mater Aimalbilisdbool wijziging gemeentebegroting 1962 Aanrijding Tijdens een bezoek aan Lelden, waar het edhitpaar Uithol familie heeft, werd mevrouw Uithol op de Rijnsburgerweg aangereden door een auto. Met wonden aan haar hoofd en kneuzingen aan ar men en sdhouders moest zijn naar het Academisch ziekenhuis worden gebracht, waaruit zij later naar huis keerdo. Benoeming kleuterschool Aan de ohr nationale kleuterschool ls met ingang van 1 juli tot leidster be noemd mejuffrouw N. Spijker te Alphen aan den Rijn. Germania. Hoeks Broelproevenbedrijf, Oude Niedorp, bracht ook diverse goe de tulpen, o.m. Sweet Harmony, geel met witte rand en nog al eens de ad vocaat-met-slagroom-tulp genoemd. C. Warmenhoven. Hillegom. liet weer zien welke eminente kwaliteit amaryllis hippeastrum hij weet te kweken. Vooral de vaas met de rode exemplaren die ge heel links stond opgesteld, was uitzon derlijk fraai.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 6