Bloemen op moederdag nogal duur Leuk feest in Katwijk Kindercorso in Lisse Alphense wandelmars met bijna 800 deelnemers Vleetvissers weldra een hoger loon HEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 7 MEI 1962 Rijnsburgse veiling DE reeds enige tijd geleden uitgesproken verwachting dat op Moeder dag (a.s. zondag) veel bloemen voorhanden zouden zijn, zal wel uit komen. Vooral na de regen die dit weekend viel, „schieten" de gewassen de grond uit. Maar of de geëigende moederdag-gift, een fleurige bos bloemen, voor een appel en een ei te koop zal zijn, valt te betwijfelen. Want nog steeds zijn de prijzen hoog in Rijnsburgs bloemenveiling Flora. Onmiddellijk na Pasen trad een scher pe daling op doch de noteringen kwamen verwonderlijk snel weer op het oude (hoge) niveau. Daardoor kwam de om zet van Flora ook in april weer boven de twee miljoen gulden, het dubbele van de april-omzet 1961! De omzet-voorsprong to.v. het vorige boekjaar bedraagt nu al bijna twee mil joen gulden. Er gingen ook vorige week respectabele hoeveelheden bloemen onder de klok door, vrijdag veilde men tot over half twaalf. Hoofdprodukt is natuurlijk nog steeds de tulp; een behoorlijk deel daarvan komt van het vrije veld. Lange tulpen komen echter veelal nog van onder gla*. De goede partijen brengen tot f 2 per boa op, minder gevraagde soorten doen tui sen de f 1 en f 2 per boSb Korte tulpen worden afgedrukt voor f 0.60f 1,30 per bos. Door de doden herdenking waren de witte tulpen het duurst: tot f 2,30 per bos. De grote gele cupnarcissen ziet men nu niet veel meer. De toonaangevende va riëteiten zijn Actea en Cheerfulness. Ze brengen van f 2f 3.50 per 100 stuks op. Dat is dus niet zo duur meer; de oor. 'zaak zal wel zijn dat na Pasen de export van narcissen naar Duitsland Is stopgo- zet Anemonen zijn weer zeer duur gewor den en worden afgedrukt voor f 8 per 100 stuks. Er worden van buiten nog wat hyacinten aangevoerd, die 15 tot 30 ct per bosje opbrengen. Van het vrije veld komt ook de gele Doronicum; de handel heeft er f 2—f 3.50 per 100 stuks voor Nog RIJNSBVRG meer waspeen op groenteveiling Nog steeds voert de peen de boventoon, was deze week zelfs iets groter dan vorig week. Er was een sterke vraag naar de ex portkwaliteit. zodat de prijs sterk op liep. Vooral BI bereikte een ongekend hoge prijs. AI werd in het begin van de week gekocht voor f 1,10 en f 1,10% per kg. welke prijs gedurende het verdere van de week vrij stabiel bleef. Voor BI werd aanvankelijk betaald tussen f 1,10% en f 1,15% per kg, welke prijs regelmatig opliep, totdat aan het eind van de week werd betaald tussen f 1,35 en t 1,48% per kg. De goede bin nenlandse kwaliteit werd verkocht tus- sn 60 en 78 cent per kg. Er werden regelmatig enkele par tijen prei aangevoerd, die van de hand alle gingen voor 33 tot 40 cent per kg; de ang' dunne prei ging weg voor 15 tot 21 pii Per k8- De P"js van dit artikel is dus niet sleaht, maar de kg-opbrengst «maar gering, zodat het rendement ma tig is. Enkele partijen rabarber vonden ko pers voor 7 tot 15 cent per kg. Jaarvergadering N.C.B.O. Donderdag vergadert de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel in de raad zaal van het gemeentehuis. Na Jaarver slagen en bestuursverkiezing zal de heer Gerdeau uit Utrecht aan de hand van kleurendia's vertellen over zijn reis door Afrika. NOORDWIJK Kinderfeest en concert Zaterdag werden ter gelegenheid van de bevrijdingsdag, door de Oranjever eniging te Noordwijk aan Zee kinderspe len gehouden. 's Avonds gaf de Echo der Duinen een concert op het Kerkplein, waarvoor grote belangstelling bestond. Na afloop werd een rondwandeling door Noordwijk aan Zee gemaakt, vooral tot vermaak van de jeugd, die in grote drommen meetrok. De uitslagen van de kinderspelen zijn- Ballopen meisjes 69 jaar: 1 Riekje Plug; 2 Alie Marijnis; 3 Marjo Brugge- man; 4 Marja Kooien; 5 Liesbet Verloop: 6 Maria Groen; 7 Elly van den Berg. Zaklopen jongens 1014 jaar: 1 Hein Salman; 2 Dick Pas9chier; 3 Henk Hiep; 4 Wim Plaatzer; 5 Hans Plaatzer; 6 Klaas van Ammers; 7 Theo Hogervorst; 8 Leen Marijnis. Zaklopen jongens 710 Jaar: 1 Jan van der Niet; 2 Leo Marijnis; 3 Gijs v. Roon: 4 Bert van der Niet; 5 Gerard Alkema de; 6 Dick Passchier; 7 Cor Borst Blokjesrapen meisjes 7 jaar: 1 Vera Vos; 2 Janet v. d. Wiel; 3 Margaret Beuk: 4 Aart Wouters; 5 Francisca van der Meer; 6 Christien van Beelen; 7 Frank Zwetsloot. Hardlopen met hindernissen Jongens 10—14 jaar: 1 Piet Caspers; 2 Wim Cas- pers; 3 Herman Vonk; 4 Paul us Bam- hoorn; 5 René Passchier: 6 J. van der Wiel; 7 Aad van der Meer; 8 Arie van der Zwan. Stoelendans meisjes 912 jaar: 1 An neke van der Niet; 2 Leny Lamboo; 3 Els Hensbergen; 4 Leny Barnhoorn; 5 Cora Vogelaar; 6 Joke van Duivenboden; 7 Leny van Rooyen; 8 Leny Varkevisser Stoelendans meisjes 1215 Jaar: 1 Cla ra Hogendoorn: 2 Marijke den Hollan der; 3 Antoinetta Smit; 4 Trudy van Rooyen; 5 Clementine Kortekaas; 6 Bep- pie Passchier; 7 Josje van der Niet; 8 Anja Oosting. Alle eerste-prijswinnaars kregen bo vendien een ijstaart! Jubileumreceptie Vrijdag 18 mei wordt in de beneden zalen van het hotel een receptie gehou den ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Huis ter Duin. De jubi leumreceptie duurt van 16.30 tot 18.30 Gerbera's in goede kwaliteit worden afgedrukt voor 30—35 ct per stuk. An jers. waarin wat export naar Duitsland is, gaan onder de klok voor 25—45 ct per stuk. Ook rozen waren knap aan de prijs: 25—60 ct per stuk. Babyroosjes brachten 1025 ct per tak op. De beroemde kleine gladiool van vel- lingvoorzitter Van Delft, Fair Lady. kwam dicht in de buurt van de twee kwartjes per tak. Fresia, waarvoor ook van exportzijde enige belangstelling bestaat, vindt kopers voor f 0.75—f 1.20 per bos. Lathyrus, op kleur en ge mengd 80160 ct per bos. Lelietjes vai. Dalen brengen 80—110 per bos op. Een enkel partijtje rose pyrethrum wordt afgedrukt voor 14 ct per stuk. Lilium Regale brengt tussen de 20 en 30 ct per kelk op. ZOETER JTOUDE Intrede in Steenderen Gisteren heeft ds. Van Embden ln Steen deren zijn Intrede gedaan. Zowel 'smor gens bij de bevestiging als 's middags bq de intrede was er een deputatie uit Zoe terwoude, gistermiddag zelfs alt zestien personen bestaande. Ds. Van Zorge van Vorden bevestlgdi zijn collega. Hij deed dat met een preeK over 1 Petrus 4 vers 11: „Spreekt Iemand laten het woorden zijn als van God; dien: iemand, laat het zijn als uit kracht, doo< God verleend, opdat in alles God ver heerlijkt worde door Jezus Christus, wn de heerlijkheid is en de kracht in all»- eeuwigheid". De intreetekst van ds. Van Embden was Johannes 10 vers 11: „Ik ben de goede herder, e goede herder zet zijn leven in voor zijn schapen De kerk van Steenderen, die wel aan zeshonderd mensen plaats biedt, was ln beide diensten geheel bezet, 's Middags had in het gebouw Concordia nog een bijeenkomst plaats, waarin verscheidene toespraken werden gehouden. Burge meester Kruif van Steenderen en Bronk. horst sprak, alsmede een vertegenwoor diger van de ring en de classis, ds. Mol. de voorganger van ds. Van Embden ln Steenderen, thans te Leeuward.en, ds 'an Zorge en ten slotte ouderling Kam erman namens de Gemeente De Zoeterwoudenaren hadden uiter aard ook belangstelling voor de pastorie Ds. Van Embden woont er prachtig. De oude kerk van Steenderen staat op dt nominatie om te worden gerestaureerd. De feestelijkheden ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin en het 25-jarig huwelijksfeest van het Konink lijk Paar, georganiseerd door de Oranje vereniging Katwijk aan Zee, werden za terdagmorgen om negen uur geopend met kinderspelen op de schoolpleinen en traktatie van de schoolkinderen. Hierna brachten om 10.30 uur niet minder dan 2500 schoolkinderen een aubade aan B. en W. van Katwijk. Onder leiding van de heer Kroon zong de jeugd onder meer het Wilhelmus, UNI zorgde voor de be geleiding. Burgemeester H. Duiker sprak de kin deren toe. Een driewerf hoera werd uit gebracht op koningin Juliana, de Prins en de Prinsessen. Vervolgens begon de finale van de kin derspelen op het voetbalterrein aan de Piet Heinlaan. Ook werd een wielerwed strijd gehouden. In de middaguren waren er roeiwedstrijden in de Rijn bij de Berghaven voor leerlingen van de vis- serijschooL Hierna een turndemonstratie van Her cules op de Boulevard tegenover de Oude Kerk. Onder leiding van mej. Cats wer den knappe staaltjes gymnastiek ten bes te gegeven. Tegelijkertijd werd op het terrein aan de Zwarteweg-Kanaaldijk door de landelijke rij vereniging Irene en de Nieuw-Vennepruiters een ruiterde- monstratie gegeven. Voor dit evenement bestond eveneens grote belangstelling. Na de avondmaaltijd optreden van de winnaars van de amateurwedstrijd en om half negen lampionoptocht, voorafgegaan door UNI en de drumband Amicitia. Om 10 uur werd het vuurwerk bij de Oude Kerk afgestoken. KATWIJK AAN ZEE Stoffelijk overschot gevonden Het stoffelijk overschot van onze plaats genoot de heer N. Guijt, die 2 april jl. in IJmuiden werd vermist, is zaterdag uit de IJmuidfense haven opgehaald. De heer Guijt was matroos van de KW 158. Weekagenda Vanavond: gereformeerde mannenver- eniging „Wijsheid door het Woord" om acht uur vergadering in Irene. De heer D. de Jager spreekt over „Moet de Kerk zich aanpassen?" Vanavond acht uur vergadert Philate- lica in Casa Cara. Morgenavond acht uur: Jonge Kerk van de wijkgemeente Zuid bijeenkomst in het wijkgebouw Abeelplein. Morgenavond acht uur: mannenverenl. ging Calvijn in het revormd verenigings. Morgenavond half acht: ds. H. van Gilst uit Lisse voor de Gereformeerde Gemeente in het gebouw aan de Remise straat. Woensdagavond half acht: appèlavond CJ.V.-meisjeswerk in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. Woensdagavond acht uur: algemene ledenvergadering VW in Musica. Spreekbeurt Morgenavond om half acht hoopt voor de Gereformeerde Gemeente Remisestr. ds. Van Gilst van Lisse een spreekbeurt te vervullen. Restauratie Nieuwe Kerk De werkzaamheden aan de Nieuwe Kerk vorderen nu snel. Gehoopt wordt de kerk 25 mei weer ln gebruik te kun- Ichtus-kerk Nu de toestemmingen binnen zijn voor de bouw van de Ichthtuskerk wordt door de architect hard gewerkt aan het uit werken va nhet bestek. Hij hoopt daar mede ongeveer half juni klaar te zijn Naar wordt verwacht, kan deaanbe steding dan vrij spoedig daarna plaats hebben. Benoeming Benoeming ouderlingen wijkgemeente zuid-west. In de vacature ouderling W. Aandewiel werd door de kerkeraad der Herv. Gemeente de heer J. van den Oever benoemd en in de vacature K. van Duijn, de heer A. Vooijs. Collecte De extra collecte in de hervormde kerken ten bate van de kerkvoogdij heeft opgebracht 1000,70. Collecten huwelijksinzegeningen in de Oude Kerk 3 april 16.64; 4 april 17,68: 11 april 94.06; 17 april 27,97 en 18 april 65.35. Hoog en laag water Dinsdag: hoog water 6 en 18.28 uur; laag water 1.45 en 14.09 uur. Prijzen puzzelrit In de UNI-zaal had de prijsuitreiking plaats van de puzzelrit van de MULO- school, hoofd de heer Bentsnijder, die onder auspiciën van de Oranjevereniging Katwijk aan Zee op 30 april werd gehou den. De voorzitter van de Oranjevereni ging. de heer J. Minnee, bracht namens het bestuur dank aan de heren Postel, Kuijt en Klugkist en het overige perso neel, waarna hij de prijzen uitreikte. De prijswinnaars waren: 1. Aat Haas noot en Leen Dubbelaar 439 punten; 2. Cisca Hubert en Piet Ketting 436 punten; 3. Emmy Grubbe en Annie Admiraal 431 punten: 4. Jaap Sip en Arie Ouwehand 410 punten: 6. Jaap Guijt en Kees van Duijvenvoorde 409 punten; 7. Riet Dub beldam en Janneke Verdoes; 8. John Zuijderduijn en Piet Barnhoorn: 9. An neke Kuijt en Dina Wagter; 10. Jaap Bol en Henri Wouters; 11. Henk Venekamp en Peter Buitenhuis. Enkele leerlingen speelden op de gi taar en het accordeon. Na de prijsuitrei king werden films vertoond. Gevestigd en vertrokken Gevestigd: E B v Wofswinkel. Duin oord 24, uit Den Haag; W J Guijt, R v Limburgstraat 2, uit Rijnsburg; B Vijc, Rijnmond 157, uit Den Helder; B A Horstink, Anjerstraat 8a, uit Rotterdam; R Hancox, Louwestraat 14p, uit Canada; R D Schouten, Drieplassenweg 17, uit Breda; J Groeneveld-Smit. W de Zwij gerlaan 63, uit Leiden; E Wemmenhove, Dahliastraat 20a, uit Kampen: J Eijs- berg, Boslaan 213, uit Nieuw-Guinea. A v d Wint, Boslaan 7. uit Den Helder; H v Doorne, Vuurbaakplein 1, uit Utrecht. Vertrokken: G Vlietstra, Dahliastraat 10, naar Hilversum, Noodweg 37; J G Joosten met echtgenote en vier kinde ren, Eksterstraat 9. naar Krabbendiike, Dorpsstraat 82; A W Buys en twee kin deren, Boulevard 141, naar Loosdrecht p/a jachthaven Ottenhome; H J Nee- leman en echtgenote, Boulevard 45, naar Den Haag, De Vriesstraat 55: C v Os en echtgenote, Duinstraat 7b. naar Val kenburg, Boonrak 21; A Soede, Kam perfoelieplein 3. naar Haarlem. Sant poortenstraat 14; H C Zwierink, Cro- cussenstraait 2a, naar Nieuw-Guinea; C J Verhargh, Hyacinthstraat 3, naar Nieuw-Guinea; C Groeneveld met vier kinderen, Boslaan 167, naar Utrecht, Re- gentesselaan 60; P Orsouw, Boslaan 167, naar Utrecht, Regentesselaan 60; C G Burke-Glasbergen. Boulevard 106. naar Den Haag, v Ouwenlaan 20; H M Re geer met echtgenote en zoon, Molen- tuinweg 12, naar Leiden, Boshuizerkade 115,T Th Noort, Rijnstraat 65, naar sterdam. Dintelstraat 102; L J M Meyer, Anjerstraat lOd. naar Curagao; G Sizoo. Overrijn 18, naar Rotterdam, 's-Gra- vendijkwal 137b. HILLEGOM Aanrijding ZaterdagmkMag kwamen twee perso nenwagens op de hoek Veenenburger- laanHoofdstraat met elkaar in botsing. De 70-jarige bestuurder G. de G. uiit Rottendam gaf geen voorrang aai wagen op de Hoofdstraat, bestuurd door de 42-jarige D J O. uit Lisse. De schade was behoorlijk. Auto reed te snel De auto, dae gisteravond met grote snelheid de Hoofdstraat afreed, richting Haarlem, en de Van den Endelaan in sloeg, kantelde en werd zwaar bescha digd. De bestuurder, de 23-jarige P. E. uit Haarlemmermeer, kwam met de schrik vrij; twee inzittende meisjes liepen schaafwonden op. Ra&dsagenda Woensdagavond om acht uur komt de gemeenteraad van Hillegom in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan om.: kredieten t.b.v. Boazschool en R.K. ulo; aantal lesuren en voorschot vergoe ding vakonderwijs voor bijzondere scho len over 1962; brandbestrijding: verho ging vergoeding brandweerpersoneel; wijziging subsidieregeling gezinsverzor ging en -hulp: wijziging reglement G.I. M.Z.; benoeming lid en plaatsvervangend lid commissie vleeskeuring; wijziging begraafplaatsenverordening; intrekking verordening op de heffing van rechten voor aansluiting van percelen aan de gemeentelijke riolering; geldlening R.K. bejaardencentrum „Bloemswaard"; ver huur tennisbanen 1962; verhuur terreinen langs de Haven; verkoop grond in bunga lowpark „Treslong"; medewerking tot in bouwexploitatie brengen van gronden door de Th. W. Termaatstichting; aan koop grond bij Brouwerlaan; overname onderhoudsplicht deel Frederikslaan; vaststelling uitbreidingsplan ,3akkum en Meer en Dorp III"; goedkeuring onteige ningsplan „Meer en Dorp I en II en Els- broek Zuid I"; restauratie dertig wonin gen van Patrimonium; bedrijfsrekenin- gen. Begunstigd door stralend voorjaars weer trok zaterdagmiddag een kinder corso door de straten van Lisse. De jury had de moeilijke taak om de stukken en stukjes naar juiste waarde te schatten. Grote stukken: 1. (wisselbeker) kinde ren H. de Vroomen: 2. Foto Koning; 3. Shawano Padvindersgroep; 4. D. de Vroo. men: 5. Kinderen Van der Veek; 6. kin deren Van Oosten. Kleine stukken: 1. Kinderen Pothof (wisselbeker): 2. Niete Hoogkamer; 3. kinderen Slobbe: 4. kinderen Ruschman. 5. Elly Hoogkamer; 6. Meisjes Slobbe. 7. Truus de Haas; 8. Kinderen Langeveld: 9. Ans van Kesteren; 10. Elly Dofferhof. Een groot aantal prijzen, beschikbaar gesteld door VVV kon aan de kinderen worden uitgereikt. Over het algemeen kan worden gezegd, dat het kindercorso uitstekend geslaagd is, hoewel men gaarne wat meer deelneming in de gro tere stukken had gezien. „Lenteparade" in Lisse ten einde Zaterdagavond had de finale plaats in het amateurconcours „Lenteparade" het K.A.B.-gebouw. De voorzitter van VW, de heer Broxterman. mocht een stampvolle zaal een welkom toespreken. De jury, bestaande uit de heren Alb Helmus, A. Geljon en H. de Graaf, had geen gemakkelijke taak. Uitslag: 1 „The Jackeries", Noord wij kerhout; 2 W Roelandse, Leiden; 3 Little Tony, Leiden; 4 The Little Stars, Leiden; 5 „The Miracles", Heemstede; „The Strangers'", Leiden; 7 H. van der Steen (snelschilder) Leiden; 8 „The Thunderrollers", Heemstede; 9 „The Green Arrows'", Leiden; 10 „The Roccking Boys". Lisse. Volleybalwedstrijden Onder auspiciën van het Oranje-comité werden op de bevrijdingsdag volleybal wedstrijden gehouden onder leiding van de heer Martens. Verscheidene scholen namen hieraan in teamvorm deel. Meisjes seniores: le prijs: R.K.H.B.S.. Ie team. 2e prijs: R.KH.B.S. 2e team; 3e prijs: Hervormde school. Jongens junioren: le prijs: Hervormde school: 2e prijs: R.K.H.B.S. Jongens senioren: le prijs: R.K.H.B.S. le team; 2e prijs: R.K.H.B.S. 2e team: 3e pr.: Hervormde school; 4e pr.: Ulo- school Don Bosco le team; 5e pr.: Ulo school Don Bosco 2e team. Voor deze wedstrijden werden bekers beschikbaar gesteld, terwijl ook envelop. Den met inhoud werden aangeboden. Raadsagenda Lisse De gemeenteraad van Lisse komt woensdag bijeen, 8 uur. Agenda: subsi dieregeling Kruisverenigingen; verhoging krediet verbouw kantoor openbare wer ken; krediet verbetering Loosterweg- Zuid en Spekkelaan; bezoldiging secre taris en ontvanger; beloning vrijw. brand weer; verordening exploitatie benzine pompen; tarieven gemeentelijk gymnas tieklokaal; grond- en bouwvoorschotten t.b.v. de bouw van 49. 52 en 12 woningen door Volksbelang"; wijziging voorwaar den garantie Chr. bejaardencentrum „Rustoord"; voorstel inzake verkoop van grond en verstrekken van grond- en bouwvoorschotten voor de bouw van 41 woningwetwoningen. E be vrij dingswandelmars van, Sempre Avanti is opnieuw een sportief succes geworden. Het weer was ideaal, de deelneming met een aantal van bijna achthonderd, zeer bevredigend. Allen waren zeer enthousiast over de parcoursen, die door de heer Van Petegem waren uitgezet en die buiten het drukke verkeer waren gehouden. De tien kilometer voerde in de richting Aarlanderveen en via de Kerkvaartweg (een mooie land weg) op de Kortsteekterweg weer naar de Martha-Stichting. Hier waren ruim vierhonderd deelnemers, van wie velen in schoolverband. De vijftien km, met bijna driehon derd deelnemers, maakte aan eerstge noemde tocht nog een lus door via het dorp Aarlanderveen te wandelen. De bijna honderd deelnemers aan d» ijf en twintig kilometer wandeling kwamen zelfs tot Nieuwkoop. Er waren op al deze tochten geen uit vallers. De mensen van de E.H.B.O. be hoefden vrijwel geen dienst te doen. Alle deelnemers kregen een fraaio medaille met het V-teken erop. Er wa ren ook groepsprijzen. Een drietal be stuursleden van de wandelkring Lel den en omstreken had de groepen be oordeeld. Uitslag: 10 km: 1. Quick Steps, Al phen a.d. Rijn(beker beschikbaar ge steld door N Samson N.V.); 2. Op Goe de Voeten, Alphen a.d. Rijn; 3 Schooi met de Bijbel, Bodegraven: 4. Wordt Kwiek, Zwammerdam. 15 km: 1. Wandelsportvereniging Ba- rendrecht (beker beschikbaar gesteld door Martha Stichting); 2. Jongens- groep paviljoen Martha Stichting; 3. ALPHEN AAN DEN RIJN Alphense Vriendenclub Zaterdag is deelgenomen aan de vlucht vanaf St. Gil stain, 200 km. De duiven wenden gelost om 11 uur met zuidoosten wind. Aankomst eens tie 13.27.7, laatste 13.48.il uur. J Domburg 1 9 18 35; B Rombouts 2 6 23; A Bengshoeff 3 8; Van Eijk 4 17; K Vengunst 5 7; C Verdel 10 21; A Groeneveld 11 12 22 26 31 31; A Groenendijk 13 24; Den Ouden 14 28 36 38; Rooda 15; Hogenes 16 30; D Ver- kade 19 37-, Godtihelp 20 39 40; Jan Ver kade 25; Jac Verk-adc 27 33; Martens 29; L Boot 34. Geref. oudersvereniglng Hedenavond om 8 uur wordit in een zaal van de SaavaLomikeiilk de jaarverga dering gehouden van de geref. oudere- verenigdng. De agenda omvat venslagen, bestuursverkiezing en een causerie van de voorzitter, de heer W. W. Smdibt, waarna een forumgesprek volgt Visserij golven HOEWEL over enkele belangrijke punten nog wordt onderhandeld, zul len de vissers op de haringdrijfnetvisserij een hoger loon ontvangen. Het garantieloon wordt verhoogd van f 77 tot f 85 per week per matrozen- deel, de andere rangen naar verhouding en met een maximum van f 127,50 voor de schipper. Als een logger na het verstrijken van de voorgeschreven binnenligtijd niet kan uitvaren, zal van de eerste dag na het verstrijken van de vastgestelde periode af het garantieloon worden betaald. De kle- dingvergoeding wordt verhoogd van f 35 tot f 50 per teelt. De opvaren den in de rang van matroos of lager in het bezit van een „Bewijs van Be kendheid met de Bepalingen ter Voorkoming van Aanvaringen" krijgen hiervoor een vergoeding van f 5 per maand. Over de gages worden nog besprekin gen gevoerd. De vakbonden hébben voor gesteld de gages voor alle drijfinetsche- pen te stellen op 32 en een half percent Indien vehhoging plaatis heeft, zal deze tevens worden benut om de delen van de stuurman, eerste monteur en tweede monteur respectievelijk te stellen op 1 4/16, 1 6/16 en 1 2/16. Het deel van de kok zou dan op 1 te stellen zijn. De vakgroep visserij van de CKV heeft naast het betalen van het garantieloon van de eerste dag na het verstrijken vat de biimenlL-gtijd at voorgesteld om in dien een schip wegens een niet comple te bemanning niet kan uitvaren het over blijvende deel van de bemanning het recht te geven het dienstverband te be ëindigen. De werkgevers wensten zich. alvorens een beslissing te nemen, in el- gen kring nader te beraden. Voor de ha ringdrijfnetvisserij verbindt men ziab voor een bepaalde tijd en behoudens een dringende reden eindigt het dienstver band wanneer de teelt is afgelopen Tussentijds „Om de bonafide vissers niet de dupe te laten worden van handelingen van an deren, waaraan zij geen schuld hebben, moet het mogelijk zijn het dienstverband op normale wijze, tijdens de teelt, kunnen beëindigen- Het is onjuist en tegenover gezin van de bonafide vis ser niet verantwoord hem voor het rantieloon in dienst te houden, omdat zijn sdhip wegens een incomplete beman ning voor langere tijd uit de vaart 1*'" meent de CKV. Men heeft ook een verhoging van de graailonen aan de orde gesteld. Men wil de arbeidstijd tussen graaien en afsnij den in overeenstemming brengen met da regeling schuur- en erfpersoneeL Omdat deze regeling zidh nog in het onderhan delingsstadium bevindit, is dit punt nog even uitgesteld Schraal De makreelvisserij leverde schrale vangsten op. De algemen opine van de schippers was: bitter weinig De Maria Elisabeth LTM. 5 deed een trek van 10 manden makreel en een enkele kabel jauw. De Doggersbank KW 75 voelde zich als kleine logger temidden van al de grote vaartuigen niet op haar plaats Is meer naar het zuiden gestoomd Vandaag aan de markt In IJmuiden lagen vandaag aan de markt de KW 144 Cornelis den Duik met 1300 kisten en 340 st kabeljauw, de VL 84 Jan Senior met 1300 kisten. 60 st. kabel jauw en 62 tonnen gezoute makreel, de VL 121 Willem met 1200 kisten, de SCH 261 Onderneming 1 met 1100 kisten en d« KW 121 Brittenburg met 1200 kisten. Ver der trachtten meer dan 90 kotters een plaatsje aan de loskade te vinden. Reuzenheilbot De Britse trawler Calvina heeft ln de Uslandse wateren een heilbot opgehaald van 206 kilo. Het kolossale beest bracht In Fleetwood het lieve sommetje f 500 op. Japan De Japanse vissers hebben in de trale en oostelijke gebieden van de Be- ringzee de laatste jaren een grote bedriJ. vigheid aan de dag gelegd. Van april tot oktober 1961 opereerden hier 33 Japanse fabriekssehepen die een grote armada van kleiner vaartuigen uit het land de rijzende zon begeleidden. Er werd in die periode 621 114 ton vis buitgemaakt, Als extraatje bemachtigde men boven- 96.410 krabben. Op Goede Voet. Alphen a.d. Rijn; 4. Jongensgroep paviljoen III, Martha Stichting. 25 km: 1. Wandelsportvereniging Ba- rendrecht (beker Rijn Gouwe); 2. Meisjes Oostenpark, Martha Stichting. Instuif gesloten "TJE INSTUIF is zaterdag gefloten. ..Zeven maanden mstuifvreugtie" be reikte met een vrolijk sluitingspnogrem- ma haar hoogtepunt. Deze vreugde werd in allerlei toonaarden bezongen. De gro te zaal van Natoy wag stampvol. De jongeren gaven op spontane wijze uiting aan hun dankbaaiheid voor de activitei ten van de Commissie Bijzonder Jeugd werk van de Hervormde Jeugdraad, diie erop gericht zijn geweest goede ontspan ning en nuttige vrije-tijdsbesteding te bieden. The Black Shadows gaven ritmische klanken te horen, de zamtgtmimmertjes werden vertolkt door Framny Laros. Na de muzikale begroeting lieten de leiders H. Boon en S. Roest, ais de dames Snip en Snap, hat afgelopen insituifseizoen de revue passeren. Ook hebben zij een van de instuivans in 't zonnetje gezet: Cor van der Laken, die zich had onder scheiden door zijn behulpzaamheid. Als blijk van waardering mocht hij een schrijfsel ontvangen. „Heit nichtje van de overste" heet het blijspel, dait de toneel- en cabaretgroep onder regie van de heer G. Verschuur over het voetlicht bracht. Dit spel ge schreven door H. van Hoek. werd door een achttal instuif jongeren op uitsteken de wijze vertolkt. Jeugdoudierling G, Sampiemon wees er in een toespraakje op, dat het leven een geschenk van Godl ondanks alles een feest kan zijn. HILLEGOM M ozaïeken wedstrij d Het was voor de jury niet gemakkelijk vast te stellen, aan wie die prijzen in de mozaïeke n wedstrijd moesten worden toegekend. Men besloot in groep B (mozaïeken groter dan 16 vierkante me ter) twee eerste en twee tweede prijzen toe te kennen. Men had dit jaar goed weergegeven, wat men met de leuzen bedoelde. Het was dan ook geen wonder, dat behalve de jury ook de toeristen in het afgelopen weekeinde de bloementapijten nauwkeu rig bekeken. Zaterdagmiddag reikte de voorzitter van de Hillegomse VW, de heer W. A Hoeksta, de prijzen uit. Winnaars wer den: Groep A: le prijs en wisselbekcr „Draka". Van den Endelaan 13; Groep B: le prijzen C.N.V. voor huize „Weltevre den" (met wisselbeker) en J P. Weijens. Meerstraat 210, met het mozaïek voor het raadhuis; 2e prijzen gezamenlijke ge- zinszorgvenenigingen. voor de R.K Mar- tinuskerk en H. J, Floris. Haarlemmer straat 43; Groep C: le prijs C. Meskers, Beeklaan 74. 2e prijs E. P Salverda; 3e prijs A. H. M. Meskens, Beeklaan 1. Groep D: le prijs H. Meskers. Beek laan 1; 2e prijs Hans en Ton Meskeu Beeklaan 80: schoolmozaïëken: le prljt Sparrebosschool. Bennebroek; 2e prijs St Joannesschool: 3e prijs Boazschool. Hille gom. Reclamemozaïeken: le prijs Pano rama; 2e prijs Coca Cola. De jury bestond uit de heren Rulgro* Kramer en Kooimans. Grond voor 662 huizen De in Rotterdam gevestigde Th. W Termaatstichting is door aankoop van dr boerderij van W. L. en L. Onderwater aan de Leidsestraat eigenares geworden van zestien ha tot bouwterrein bestemd' grond in het uitbreidingsplan „Elsbroek Zuid I". Ook is de anderhalve ha gornd waarop het uitbreidingsplan „Bouwer- taan N.O." betrekking heeft, eigendom van de stichting. Om deze gronden zelf in exploitatie te kunnen brengen, vraagt men toestemming van de gemeente. Ter voorkoming van speculatie heefl de gemeente een garantie van de stlch tlng gevraagd: betaling van een voor schot (t 150.000) en bijdrage in de kos ten (f 25.000). De gemeente zal dan de gronden bouwrijp maken, de stichting zal bijdragen in de kosten van gemeenteiyki voorzieningen, de stichting zal ervoor zorgen dat voldoende grond voor wo olngwetwoningen, te verhuren aan in woners van Hillegom, beschikbaar zat komen. De gemeente maakt de plannet. en bestekken, besteedt de werken aan er. gunt ze. Door verscheidene overdrachten tus sen gemeente en stichting onderling komt de stichting ten slotte in het bezit van gronden, waarop in totaal 662 woningen kunnen worden gebouwd. In Elsbroek ku. men daarvan 594 en aan de Brouwerlaar 68. Deze 68 worden tegen de zogenaamd! eurveprijs gebouwd. De woningen worden eigendom van de gemeente. De overige 594 woningen worden eigen dom van de stichting. Voor Inwoners van Hillegom zijn er 210 bestemd (huur f 70 per maand), waarvan twintig kunnen worden verkocht aan door de gemeent» aangewezen gegadigden (voor niet meei dan f 17.500); 384 woningen worden Ir de vrije sector gebouwd. Het gehele plan Elsbroek moet vooi 1 Januari 1968 zijn voltooid. Met de bouw „Op goede voet" ergens onder- weg bij de zaterdag te Alphen gehouden Bevrijdingsmars. LEIMUIDEIS Ds. Koffrie beroepen Ds. H. J. Koffrie heeft een beroep ontvangen van de Gereformeerde kerk te Castricum. TER AAR Weinig belangstelling voor bevrijdingsfeestavond Zaterdag bood de Chr. Oranjevereni ging de bevolking een feestavond aan ter gelegenheid van de bevrijdingdag. Voorzitter M. Heijm uitte zijn ongenoe gen over de matige belangstelling; hij wees op de plicht tot waardering van de vrijheid. Het programma werd verzorgd door het gezelschap van Anne Holtrop uil Soestdijk en stond op hoog peil. De liedjes van Jan Willem ten Broeke werden zeer gewaardeerd evenals de voordachten en sprookjes van de heer Holtrop. Dick Rector uit Bussum wist het succes van de avond te vergroten door zijn manipulaties en goocheltoe ren. Daarnaast was hij een zanger, die zowel humor als ernst naar voren kon brengen. Dodenherdenking De dodenherdenking in Ter Aar had vrij 'gavond plaats in een door de Chr. Oranjevereniging belegde samenkomst in de Herv. kerk. Medewerking ver leende de Chr. Gemengde Zangvereni ging o.l.v. de heer M. J. Machser en de heer D. Verzaal bespeelde het orgel. De herdenkingstoespraak werd uitgespro ken door dr. G. Huls Herv. predikant te Gouda. Er bestond behoorlijke be langstelling voor deze bijeenkomst. Ouderling In de vergadering van stemgerech tigde leden der Herv. Gemeente werd tot ouderling gekozen de heer W. v. d. VOORSCHOTEN Kinderen genoten Onder auspiciën van de Koningin "WiL helminavereniging werden zaterdagmor gen in het Cultureel Centrum twee voor stellingen gegeven van de door Ben Bun ders en Jan van Rietschoten samenge stelde kinderoperette „Prinses Rozelijn". Ruim duizend kinderen uit de laagste drie klassen van de lagere scholen heb ben intens van het vertoonde genoten en hun gejuich aan het slot van het door onderwijzend personeel en leerlingen van de VLietschool gebrachte stuk onder streepte dit. Bijzonder aardig klonken de op mu ziek van Schubert. Mozart en Strauss gezongen liedjes. Het viel op hoe goed de kinderen zich aan de maat van deze muziek wisten te houden. Zij werden daarbij verdienstelijk begeleid door nianospel van mejuffrouw Tielrooy. De heer Uittenbogaard had de regie. De tweede voorstelling werd ook bij gewoond door burgemeester De Kool en gemeentesecretaris De Brei. Bridgeclub De uitslagen van de dertiende door de bridgeclub Voorschoten gehouden paren- wedstrijd luiden (tussen haakjes de stand in het klassement): v. Alphen-Korpers- hoek 48.51 (7). Aucr-Guijkens 64.88 (1), v. d. Berg-Leonards 60.71 (10). Berger- Rutten 57.74 (9), De Beer-Slieker 57.74 (3). Den Dekker-Partner 62,50 8), Drij- ter-Marselis 41,37 (13), Hameetman- Wngener 46.43 (11), Huijskens-Jespers 49.70 (5). Klein-Voordouw 43.16 (14), Volkers-Klein 41,37 (12). Koerts-Munte- naar 41.66 (15). De Lannoy-v. Oosten 56.85 (2). Scheepmaker-Riksman 52,39 <4). Schulp-Schulp 47.92 (6). De op donderdagavond 17 mei in het Cultureel Centrum te houden lustrum- bridgedrive zal om kwart voor acht be ginnen. Inschrijving is tot en met 9 mei mogelijk bij H. J. Schulp. Frederik Hen driklaan 40. Botsingen Gistermiddag hadden op de Haagweg nabij de Haagse Schouw kort na elkaar twee aanrijdingen plaats, beide als ge volg van een stoppende voorligger. WARMOND Symphonisch Kamerorkest Vrijdagavond 11 mei zal ln het Tref punt het Symphonisch Kamerorkest on der leiding van Dick Broekarta een con cert geven.Als solisten treden op de violist Daniël Otten (die onlangs als enige Nederlander heeft deelgenomen aan het concours te Moskou) en de fluitist Lucius Voorhorst Er worden werken uitgevoerd van Bach, Corelli, Vivaldi. Gluck. Haydn en Van der Wel. van 22 woningwetwoningen in dit plan zal nog dit jaar worden begonnen. Het direct bekende bedrag, dat de stichting aan de gemeente moet overdragen, I 13 480.346.50. Uit de raadsstukken Om het uitbreidingsplan Brouwerlaan te kunnen reealiseren zal de Sportlaan moeten worden doorgetrokken in de rich ting van de Haven. Daartoe moet van de fam. Biemond voor ƒ3000 een per ceel gond worden gekocht. B. en W. stellen voor, de tennisbanen opnieuw te verhuren voor 2400 per (aar. Ook wordt een verhoging van de vergoeding voor het hogere brandweer personeel voorgesteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 11