ZIE FRIGIDAIRE NU Feestelijke tocht langs de bollen Koorpositief voor Stadsgehoorzaal Eerste Kamer akkoord met begroting mr. Luns Klacht over lauwheid in Leids CN.V-verslag NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 DONDERDAG 3 MEI 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Donderdag Het Gulden Vlies, 7.30 uur: Jaarverga dering Leidse Assurantie Club; mr. G. J. Stappenbelt over „De opvolging in assurantiebedrijven". Geref. Jeugdhuis, 8 uur: Vola, film avond Schokbeton. LFC-terrein,. 8 uur: Zilveren-Molentoer- i nooi: Noordwijk-Foreholte. Pieterskerk, 7.15 uur: Avondgebed. Schouwburg, Litteris Sacrum met „Kleine kinderen worden groot". Oegstgeest, Geref. kerk, 8 uur: AH.-kiesvereniging met forum over: „Eén prot.-christelijke partij". Den Haag. Rolzaal, Binnenhof, 8.15 uur: Leden Residentie-Orkest. Diligentia, 8 uur: Ned. Kamerorkest o.l.v. Szyman Goldberg. Malieveld, 8 uur: Circus Boltinl. Vrijdag De Doelen, 11.30 uur: Aandeelhouders vergadering Werninks Beton- en Aan neming Mij. N.V. Kamer van Koophandel, 2 uur: Leden vergadering, A. Boogaard, inspecteur l.o., over „Eenvoudige opleiding in de ulo". Geref. kerk. Oude Vest, 7 uur: Doden herdenking. spreker loco-burgemeester J. C. van Schaik, uitvoering Requiem van Herman Strategier door Nederlands Madrigaalkoor o.l.v. de componist; orgel: C. Hanegraaff. Monument voor gevallenen, 8 uur: Kranslegging. Zaterdag Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum met „Kleine kinderen worden groot". Bonairestraat 13, 35 uur: Receptie t-g.v. heropening Marks' Taxibedrijf. D e n H a a g. Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met „Het Prieel"; 11.15 uur nm: Werkgroep Haagsche Co- medie met ,,'n Wissewas". i Diligentia, 8 uur: Quartetto Viotti. Houtrustgebouw, 8 uur: Koninginne- concert door het Residentie-Orkest o.l.v. Elie Poslavsky. Malieveld, 8 uur: Circus Boltini. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Tot hulp der Mensohheid, Hooi gracht 48, tel. 21080. De dienst van apo theek R. van Breest Smallenburg te Lei derdorp wordt eveneens door deze Leid se apotheek waargenomen. Films Casino: In en om Soestdijk (alle leef tijden) (11-6 uur). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Meester Vlubber, de vliegende schoolmeester 1 (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Freddy und die Millionare (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De dief van Bagdad (alle leeftijden); donderdag: I Hyena's van de grote weg. Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het mee- dogenloze oog (18 jaar), i Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Eén py- jama voor twee (14 jaar). Films van vrijdag af Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Mijn doch ter weet er meer van (14 jaar). Ludo (2.30, 7 en 9.15 uur): De zwarte monocle (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Diamanten bij het ontbijt (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Luitenant Brown.. vogelvrij (18 jaar); donder dag: Een huis vol heksen. Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het mee- i dogenloze oog (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De hel van Iwo-Jima (14 jaar). Persoonlijke (Leidse) tumkampioenschappen I Aanstaande zaterdag zullen voor het I eerst wedstrijden voor het persoonlijk j turakampioenschap plaats hebben waar bij de deelneming open staat voor in Leiden gevestigde verenigingen, i zal dan worden gestreden om de eer zich de beste Leidse turner of turnster het jaar te mogen noemen. Verschillen de verenigingen van alle richtingen zul len naar deze wedstrijden hun beste krachten afvaardigen. De wedstrijden worden gehouden in de gymnastiekzaal i aan de Pieterskerkgracht en beginnen half acht. Naar wij vernemen, heeft de ge meente Leiden zich voor de plaatsing een concertorgel in de Stadsge hoorzaal, waarover wij gisteren naar aanleiding van het stuk voor de ge meenteraad al schreven, in verbin ding gesteld met de bekende orgel- firma Flentrop te Zaandam. Het grote concertorgel zal ongeveer een ton gaan kosten- Er zal nog wel enige tijd overheen gaan voordat de fa. Flentrop met de bouw daarvan zal kunnen beginnen, want haar order portefeuille is goed gevuld. Zoals bekend, gaat zij ook het orgel van de Marekerk restaureren. Om het muziekleven van Leiden van dienst te zijn zal eerst een koor- positief worden opgesteld op de plaats die voor het definitieve orgel wordt gereserveerd. Wij vinden het prettig, u vandaag een foto van het tijdelijke orgel te kunnen laten zien. De dispositie van dit instrument is als volgt: Holpijp 8', Quintadeen 8', Prestant 4', Roerfluit 4', Gemshoorn 2' en Mix tuur H. De frontpijpen zullen van rood bladkoper worden gemaakt De orgelkast is van mahonie. Bevrijdingsdag in de Professorenwijk De Leidse Professorenwijk heeft een programma opgesteld voor de viering van de Bevrijdingsdag op 5 mei. Om streeks half zeven 's avonds begint de feestelijke rondgang van kinderen uit de wijk, voorafgegaan door het chr. tamboer- en pijperkorps „Kunst en Genoegen". Na aankomst bij de bevrijdingsboom aan de Zeemanlaan zal de heer J. P. A. de Vrind, voorzitter van „De Professo renwijk" een openingswoord spreken, ge volgd door het gezamenlijk zingen van het clublied van „De Professorenwijk" en het hijsen van de driekleur. „Kunst en Genoegen" zal enkele me lodieën ten gehore brengen, pastoor W E. Blok zal een herdenkingsrede uitspre_ ken en men zal kransen leggen. Na het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus volgt een muzikale show op de Zeeman laan door „Kunst en Genoegen". Films, kaas en koffie voor huisvrouwen Gistermiddag hield de afdeling Lei den van de Nederlandse vereniging van huisvrouwen een bijeenkomst in Het gulden Vlies. Mej. A. Veldman, lerares van Het Nederlands Zuivelbureau, be gon met een korte inleiding over bouw stoffen en levensmiddelen. Ze belichtte de voordelen van de melk-, kaas- en botersoorten op duidelijke en beknopte wijze. Hierna werd de demonstratie film „Melk, boter, kaas" vertoond, waarin recepten met melkprodukten werden gedemonstreerd. In de pauze bood het Zuivelbureau de dames een kopje koffie aan, benevens enkele blokjes Goudse en Edammer kaas. Ook hield men een zuivel-qulz. De dames kregen voorts een surprice Na dit intermezzo zagen de huisvrou wen „Cum Laude", een kleurenfilm over de bereiding van zuivelprodukten. proefschrift, getiteld: ..Di arrtigeniteitSbepaling van geïnactiveerd po. liomielitisvlrusvaccin". de heer A C Helt- ker. geboren te Warmond in 1928 en thans wonen'd te De Bilt. Promotor was prof. dir. J D Verlinda slaagd voor het kand. ex. Engelse taal- cn letterkunde mej- H de la Hayze te Zeist cn de heer P T van Breugel te Den Haag (Advertentie) PERSOONLIJKE LENINGEN Bedragen van 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTELIJKE DIENST VOOR KASBEHEER EN KREDIETWEZEN STADHUIS - LEIDEN - POSTBUS ISO - TEL. 2027D Alle KVP-ers stemden voor (Van onze parlementsredactie) De Eerste Kamer heeft gistermiddag de begroting van buitenlandse zaken met 40 tegen 17 stemmen aanvaard. Tegen stemden de socialistische en communistische fracties. Voordat de stemming plaats had deel de de voorzitter van de KVP-fractie, mr. G. C. J. D. Kropman, mee dat afcle KVP-ers vóór de begroting zouden stem men. Veel leden van zijn fractie zouden zelfs hun stem gaarne aan dc begroting Vele andere KVP-ers zouden hun stem niet onthouden, ondanks ernstige be zwaren, die zij tegen het Nieuw-Guinea- j beleid van minister Luns koesteren. ,,Zij geven, zij het met enige moeite, hun stem, omdat zij vertrouwen, dat de rege ring begrepen zal hebben, dat met hun ernstige en gewetensvolle kritiek reke ning zal moeten worden gehouden", al dus mr. Kropman. Voorts geldt voor deze KVP-ers, dat zij voor, de andere onder delen van het beleid van mr. Luns wel waardering hebben. Ir. H. Vos, voorzitter van de socialis tische fractie, zei, dat niemand sinds het debat van de vorige week in het onze kere behoeft te verkeren over het socia- listisobe standpunt. „Zouden wij tegen de begroting stemmen, dan zou de groep van hen, die het Nieuw-Guineabeleid af keuren worden gescheiden. (De KVP-be- zwaarden zouden immers vóór stemmen)' Zou de socialistische fractie echter voor de begroting stemmen, dan zo regering te gemakkelijk kunnen conclu deren en in het buitenland de indruk kunnen wekken, dat het parlement ge sloten achter haar staat. Omdat dit laat ste de PvdA-ers het zwaarste wook, den zij tegen stemmen. Zo stemden socialisten en communisten tegen, terwijl de KVP-ers zoals de heren Regout, De Gou en Kraaijvanger, die nauwelijks minder ernstige bezwaren koesteren tegen het Nieuw-Guineabeleid van mr. Luns. vóór stemden. De bewinds man zelf was niet in de Kamer aanwezig. Hy vertoeft bfj de vergadering van de Navo-minlsterraad In Athene. Prof, De Quay verving hem. Het was gisteren in de bollenstreek een vorstelijke stoet, zoals vele van toeschouwers nooit hadden gezien. Luid gejuich steeg op toen de auto's Keukenhof naderden. Over wegen, die omzoomd waren met kleurige velden. Narcissen, hyacinten, vroege tulpen, vrijwel alles wat Nederlands bollenvelden kunnen bieden, stond in bloei. Bij de ingang van Keuken hof een hartelijk welkom voor de gasten en. natuurlijk, bloemen. Twee charmante Jacoba's van Beieren in oud-Hollandse dracht stonden bij de entree gereed met kleurige boeket ten: gele narcissen voor alle vrouwe lijke gasten en een boeket oranje tulpen voor de Koningin. Het was mr. T. M. J. de Graaf. Keuken- hof's voorzitter en Llsse'g burgemeester, die de vorstelijke gasten verwelkomde. Daarna: een wandeling door het park langs de vele kleurrijke gazons Bloe- menkwekers wisten het al: het tijdstip van het koninklijk bezoek was op het juiste moment. Door het koude weer de laatste weken stonden de bloemen, die normaal achtereenvolgens in bloei komen, nu vrijwel alle tegelijk in volle pracht. De narcissen, de hyacinten, de botanische tulpen en hier en daar ook de andere tulpen. In de vijver voor het restaurant prijkte op een bootje een enorm bloemstuk. De hele nacht tot gis termorgen toe was er aan gewerkt om de koninklijke gasten toch vooral verse bloemen voor te zetten En het resultaat van deze nachtelijke arbeid was een vorstelijk werkstuk: rade. witte, blauwe en oranje tulpen met daar op een gouden kroon. En op een blauw vlak tussen de bloemen twee gouden ringen, symboliserend het huwelijks. Jubileum. Aan de hoeken vier gouden sterren het symbool van de bloeiend* Oranjeboom. Geruime tijd aanschouwden de gasten deze bloemenpracht om ver volgens de wandeling, door het park, die een strikt privékarakter droeg, voort to zetten Weliswaar huiverend, maar toch onder de indruk genietend van al de pracht diie Nederlands bloementuin bij uitstek deze weken biedt Ook aan een van de bijzondere kassen bracht het koninklijk gezelschap een be- zoek: de kas waar-in juist tientallen kost bare wijnrode Amarillissen tot volle bloei waren gekomen. Na de wandeling door het park werd de lunch gebruikt in Keukenihof's restaurant. In de thee- Tentoonstelling in de bedrijfstechn. school In de gebouwen van de gemeentelijke Dedrijfstechnische school aan de Medu sastraat en de Timorstraat zal op vrijdag 25 mei van 2 tot 4 en van 7 tot 9 uur en op zaterdag 26 mei van half 10 tot half 12 een tentoonstelling van werk vati leerlingen worden gehouden. Zij zal een beeld geven van de resultaten van in dividueel technisch onderwijs. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Elisabeth Maria Andrea dr van A F Verhoosel en M A C Prince; Robin Cornells zn van C Sommeling en C Boot; Wilhelmus Martinus Johannes zn van J D van Soldt en C M W Kok; Theodora dr van M J Korsuize en S van Weencn: Michael Jhcob André Jules Johan zn van J J Krol en M I Everaert; Jolanda dr van A Segijn en L Mul der: Jannie dr van A C Schalk en G de Vries: Elisabeth dr van W Wer ner cn N A Arkema; Abraham zn van W K van Rossum en C W Bol- stier; Joyce dr van L H Barrau en W van Zanten; Mary Anne dr van J A van der Snoek en A M van Rhijn; Edith Anna Elisa dr van T W J Gruwel en E A Streeder; Jo hanna Gijsbertha Sophia Maria dr van A J C Timmers en C van Ger ven; Caroline Dorothea dr van C J van Vugt en D M F Ekel; Johan zn van J M Hendriks en E C M Spreeuw; Lawrence Jacob zn van J van Rijn en E E Lazarus. GEHUWD: A M van Drlel en G Oudahoorn. OVERLEDEN: A Segaar, 74 jaar. tuin was daarna nog een ontvangst voor de binnenlandse gasten. De vorstelijke bezoekers waren toen echter al vertrok- ken. Door een brede haag van toeschou wers die geduldig de terugkomst van het koninklijk gezelschap hadden afgewacht Ondanks de kou en diep in de kragen. Later volgden ook Koningin en Prins om terug te keien naar Amsterdam, voor het hoogtepunt vam vanavond: het galabail aan boord van die Oranje. 's werelds meest verkochte koelkast tegen Euromarktprijzen vanaf f. 398.- bij de speciale Frigidaire-dealer Fa. J. P. VAN BERGE HENEGOUWEN, Aalmarkt 12-15, Leiden, tel. 21782 FRIGIDAIRE- EEN PRODUKT VAN GENERAL MOTORS Kinderbescherming De door de Stichting Sakor verzorgde collecte Kinderbescherming wordt te Leiden gehouden van 7 tot en met 12 mei. Van deze inzameling profiteren meer dan 400 instellingen en verenigin gen voor Kinderbescherming in Neder land. die samen ruim 50.000 van aan vankelijk „onbeschermde" kinderen on der hun hoede hebben. Deze instellin gen en verenigingen zijn n.l. lid van een der navolgende bij de Sakor aange sloten groepsfederaties: 1. Centrale Bond voor Inw. Zending en Chr. Maat schappelijk Werk. R. Katholiek Verbond voor Kinderbescherming. 3. Ned. Her vormde Kinderzorgbond. 4. Ned. Ver. voor Maatsch. Werk „Humanitas" 5. Nederlands Verbond der Vereniging „Pro Juventute". 6. Verbond van Alge mene Instellingen voor Kinderbescher ming, 7. Verbond van Joodse Instellin gen voor Kinderbescherming. 8. Vrij Prot Voogdijvereniging „Tot Steun". De groepsfederaties werken uiteraard volgens hun eigen levensbeschouwelijke of ideële richting. De financiële midde len zijn echter dikwijls niet toereikend. Deze moeilijkheden, ter overwinning waarvan door de overheid reeds in gro te mate wordt bijgedragen, dreigen des ondanks een ernstig gevaar te worden voor de uitbouw van het werk Wij mogen daarom een dringend be roep op u doen de collecte Kinderbe scherming financieel te steunen door met milde hand te geven als men hier voor uw bijdrage komt vragen. Tegeldiefstal aangegeven Bij de poldtie is aangifte gedaan van diefstal van 2000 kunstaboffentegels van het terrein bij de in aanbouw zijnde sterflot op de hoek van de Churchiïllaan en de Haagweg. De diefstal moet zijn ge beurd tussen 27 april en 1 mei en de waarde van de 10 bij 20 cm grote tegels bedraagt rond de f 500. Van de dader(s) ontbreekt nog elk spoor. In het vandaag verschenen uitvoerige jaarverslag 1961 van de Leidse Chr. Be sturenbond, geschreven door secretaris W. Veerman, wordt geklaagd over het vergaderingbezoek. De secretaris blijft aandringen op persoonlijk contact, dat alleen door een regelmatig bezoeken van de vergaderingen vruchtbaar kan zUn. Bovendien ls een toeneming van de wervingsactiviteit noodzakelijk; er zUn nog teveel werknemers ongeorganiseerd. „Hebben we nog wat tijd over voor de idealen van de christelijke vakbewe ging?" Begin 1961 was het ledental in Leiden 2743, op 31 december 2695, een daling aus van 48 leden. Het aantal bij de plaat selijke centrale aangesloten afdelingen bleef gelijk: 18. In 1961 wendden 29 leden zich tot het rechtskundige bureau. Het advies is: laat men zich toch tijdig met dit bureau in verbinding stellen. Op de eerste woens dag van de maand, van half 8 tot half 9 is er zitting in het gebouw aan de Oude Singel. Voor de bejaarde leden worden regel matig bijeenkomsten gehouden. Met K en O. bestaat een voldoeninggevende sa menwerking in de culturele sector. De donartie-actie voor het DB.L.-fonds had een bemoedigend resultaat. De huipaan- vragen voor zieke leden zijn dalende. In de jaaroverzichten van de secreta rissen der onderscheidene afdelingen wordt algemeen geklaagd over lauwheid in de ledenkring. „Ledenvergaderingen blijven zorgenkinderen," schrijft er een. In het jaarverslag 1961 van de Stich ting tot exploitatie van gebouwen voor chr.-sociale Belangen wordt meegedeeld. VOORSCHOTEN Echtpaar Van Winkel in het goud Het echtpaar Van Winkel-Spies, wo nend aan de Prof. Eijkmanhof 41, zal de komende weken flink in de belang- VOORSCHOTEN Onderwijzer Bezemer gehuldigd De heer D. J. C. Bezemer, onderwij zer aan de openbare uloschool, is giste ren in het schoolgebouw aan de Prinses Marijkelaan gehuldigd in verband met zijn 25-jarig onderwijsjubileum. Eer gisteren reeds hadden de leerlingen hun waarderimg voor de heer Bezemer ge toond door hem een geschenk aan te bieden cn gisteren werd dan op meer officiële wijze getuigd van de waar dering die autoriteiten, ouders en col lega's voor de onderwijzer hebben Burgemeester De Kool, die met de gemeentesecretaris en de chef van de afdeling onderwijs aanwezig was, herin nerde aan de snelle aanpassing van het gezin Bezemer, nadat het van het voor malige Ned. Oost-Indië naar Nederland was gekomen. Hij uitte zijn waardering voor deze onderwijskracht. De inspecteur van het l.o., de heer J. G. F. Altepost, zei veel achting te heb ben voor de persoon en het werk van de heer Bezemer. Vervolgens spraken de heren A. C Leendcrs (namens de oudercommissie en J. H. Brust, hoofd der school. Laatst genoemde zei, dat hij alleen woorden van lof kon spreken, niet alleen omdat men op dagen als deze de andere zaken met de mantel der liefde pleegt te be dekken. maar vooral omdat er dan slechts een klein stukje textiel nodig zou zijn Hij prees de heer Bezemer om diens hulpvaardigheid Burgemeester De Kool bood een en velop met inhoud aan, waarna de voor zitter van de oudercommissie en het hoofd der school kampeerbenodigd- heden overhandigden. Mevrouw Beze mer kreeg bloemen. Tot slot sprak de jubilaris woorden van dank, waarna een ongedwongen sa menzijn volgde. stelling komen te staan. Vijftig jaar ge leden namelijk, om precies te zijn op 16 mei 1912, werden de heer J. Win kel en mejuffrouw J. Spies te Leider dorp ln de echt verbonden. Gemakke- ltlk hebben zy bet in de afgelopen 50 jaar niet altijd gehad, doch ook vreug devolle dingen werden hun niet onthou- De heer Winkel heeft vele jaren in de „bollen" gezeten, doch toen hii in de crisisjaren zonder werk kwam, verwis selde hij dat vak voor een betrekking bij een boer in Wassenaar. En dat was de reden, dat hij zich, nu 23 jaar ge leden, in Voorschoten vestigde. Een in fectie bezorgde hem een langdurige ziekte. Vele oud-Voorschotenaren weten zich de heer Winkel ongetwijfeld te herinneren als bezorger van de drank jes van dokter Kuijper. Toen het voor een andere betrekking nodig was, dat hii een motorcarrier kon besturen (hij was toen 62) aarzelde hy niet zijn rij bewijs te halen. De heer en mevrouw Van Winkel zijn trouwe leden van de beiaardensociëteit en vol lof voor de uitstekende zorgen van de U.V.V.. Bei den genieten van een rustige oude dag. al zal die rust de komende dagen nog al eens op aangename wijze verstoord worden door de aanloop van familie en kennissen. Zoals wij gisteren meldden, is gistermorgen het nieuwe N.Z.H.- gebouw aan de Rijnsburgerweg officieel geopend, nadat direc teur Hortensius kantoren, kan tine, werkplaatsen en garage had aanvaard. Deze foto toont het vooraanzicht. Door een ver gissing is gisteren het NZH-ge- bouw aan het Stationsplein af gebeeld. (Foto N. v. d. Horst) Ook Leidenaars naar wandelfestijn Ter gelegenheid van het 60-jarig be staan van de Staatsmijnen houdt de Lim burgse Wandelsport-Bond op 21, 22 er 23 juni een wandelfestijn over een af stand van totaal 100 km. Aan deze internationale driedaagse zal ook worden deelgenomen door een be- drijfswandelgroep van de N.V. Holland- sche Constructiewerkplaatsen en N.V. Nederlandsche Electrolasch Mij. te Lei den. Leider van deze groep is de heer M.J. Janse. Als verzorger gaat mee de heer A. van Heusden. De personeelsvereniging van de N.V.'s „De Stalen Band" houdt juist op 23 juni een excursie naar het Openluchtmuseum te Arnhem. dat het aantal verhuringen is terugge lopen. Niet alleen hert aantal vergaderin gen maar ook het aantal bezoekers aan de vergaderingen neemt sterk af. De uit gaven voor het onderhoud van het ge bouw zijn weer hoog geweest Goed vooruitzicht J)ij de Grof De werkplaatsen van de N.V. Kon. Ned. Grofsmederij te Lelden waren ln 1961 ln het algemeen goed bezet zo la zen wij ln het vandaag verschenen Jaar verslag. Er is een gunstiger resultaat verkregen doordat ln verscheidene af delingen de produktle werd opgevoerd. Hoewel er van een toeneming van de personeelssterkte geen sprake ls geweest kon toch, door maatregelen op organisa torisch en technisch gebied, de capaciteit beter worden benat De produktie is met ruim 10% toege nomen. In de tweede helft van het Jaar kwamen verscheidene grote opdrachten tot aflevering, zodat per 31 december een lager bedrag aan onder handen zijnd werk te boek stond dan per ultimo 1960. In de afdelingen die op de scheepsbouw zijn ingesteld, nam de produktie enigs zins af in verband met de verminderde activiteit in deze sector. Compensatie werd echter gevonden; vooral de ijzer- gieteril was het gehele jaar door zeer goed bezet. Voor een groot deel van de werkplaat sen is al een goede bezetting voor 1962 verkregen. Belangrijke opdrachten wer den ontvangen voor de bouw van instal laties, bestemd voor binnen- en buiten landse staalfabrieken. De uitbtreidlng van de ijzergieterij zal binnen enkele maanden klaar komen. De verbeterde en vergrote inrichting zal niet alleen de capaciteit verhogen maar ook een kos tenbesparing met zich brengen. Hoewel de staalproduktie enigszins wordt geremd, verwacht de directie toch de afzet in deze sector te kunnen ver groten. Slechts door aantrekking van buiten landse arbeiders kon de personeelssterkte ongeveer worden gehandhaafd. Ter versterking van de middelen op lange termijn werd een onderhandse lening van f 750.000 gesloten. Het saldo van de bedrijfsrekeninig steeg van f 1.171.786 tot f 1.857.531. Een bedrag van f 150.000 wordt toegevoegd aan de pen sioenreserve. Een bedrag van f 260.000 wordt bestemd voor aan het personeel uit te keren gratificaties. Er resteert een winst van f 320.565. Voorgesteld wordt, een dividend van 6% op de prioriteitsaandelen en een van 8% op de gewone aandelen uit te keren. Zilveren jubilaresse bij G.A.B. loeiden In intieme kring mocht mej. R. II. Palache, cheffin van de afdeling „Vrouwenbemiddeling'' van het ar beidsbureau te Leiden, het feit her denken, dat zij 25 jaar in overheids dienst is geweest. Ter gelegenheid van dit feit is haar op het G.A.B. Leiden een hartelijke huldiging ten deel gevallen in tegenwoordigheid van collega's en superieuren- Het welkomstwoord bij deze huldi ging werd gesproken door de directeur, de heer Sjoerds. Hy beschreef de plaats die mej. Palache als vrouwenbemidde laarster op het G.A.B. inneemt Wegens ziekte van de hoofdinspecteur directeur van de Arbeidsvoorziening in Zuid-Holland, dr. Van der Berg, werd namens deze het woord gevoerd door de heer Hilarides. Hij bracht de harte lijke gelukwensen over van de direc teur-generaal en de HJ.D. voor Zuid- Holland, daarbij de gebruikelijke en- vellope met inhoud aanbiedend. Vervolgens voerden het woord mej. Daniëls en mej. H. van der Meij als naaste medewerksters op de afd. vrou wenbemiddeling, waardering uitspre kend voor de samenwerking op de af deling. De heer G. de Munnik sprak namens alle collega's en wist in een van humor sprankelend gedicht een levensschets van de jubelaresse te geven waarin hij de kwaliteiten en facetten van haar zo schilderde, dat de directeur de opmer king maakte, „dét is nu uw leven, mej. Palache!" Mej. Boeré uit Haarlem was de tolk van collega's in breed verband toen zij de jubilaresse prees voor haar omgang met collega's van andere G.AH.'s. Als laatste sprak de oud-directeur van het G.A.B., de heer Hazelhoff. die erop wees. dat mej. Palache een moeilijke taak heeft gehad in de bewogen jaren van de bezetting en daarna, maar deze op de juiste wyze heeft vervuld Aan het eind van de bijeenkomst dankte mej. Palache voor de haar ge brachte hulde en de geschenken. Emissie Batenburg °P li mei opent de Rotterdamsche 5arü5oT? 1"schrÜving op ƒ500.000 aande len N.V Eiectro-technisch installatiebe- aryf en handelsbureau voorheen P Ba tenburg te Rotterdam van 500 ten volle winstdelend in 1962 125 met inschrï! vingsrecht voor twee oude aandelen op één nieuw, begin claimhandel 3 mei. No tering wordt gevraagd. Het doel is finan ciering van de steeds toenemende werk zaamheden. De orders omvatten omvang rijke langdurige opdrachten, en geven reden tot gematigd optimisme voor 1962 Sg" ?<£3VrondsU,! voor de

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3