Rijnstreek vierde feest met een gevarieerd programma Prijswinnaars Rijnstreek DE KAAG BEZIT NU FRAAIE SCHEEPSBOUWHAL ALPHENAREN BOUWDEN RUIMTEN V OOR HET ROODE KRUIS NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 DINSDAG 1 MEI 1962 OOK in de Rijnstreek is het Oranjefeest uitbundig gevierd. Vooral de kinderen hebben genoten van de optochten, de daarbij behorende verkleedpartijen en van de spelen, die soms bijzonder spannend verliepen. Overal werd met gulle hand getrakteerd, overal was muziek en overal' lieten de mensen zich van hun prettigste kant zien. Vooral toen het zon netje de boel nog eens extra kwam opvrolijken, was de stemming opperbest. menga. Men zond een gelukstelegram het koninklijk paar. Middags namen ongeveer tachtig kinderen deel aan de puzzelrit. waarin zij veel plezier hadden. Voor de jonge- en er spelen op het terrein aan de Drecht. De traditionele voetbalwed strijd tussen elftallen van de R.K. en de Chr. lagere scholen werd gewonnen door de jongens van de R.K. school. Vorig jaar hadden zij de wisselbeker definitief in hun bezit gekregen. de nieuwe wisselprijs werd met een 150 uitslag ook door hen verdiend. In triomf werden de winnaars tot slot, van de feestelijkheden op de schouders (ge in TER AAR werden de inwoners ge wekt door klokgelui en trompetgeschal. Om tien uur brachten de schoolkinde ren de burgemeester een zanghulde, waarna zij werden getrakteerd. Op de landijsbaan werden vervolgens tal van spelen gehouden, 's Middags trok het ringrijden voor paren grote belangstel ling evenals de handicaprace voor bromfietsers, 's Avonds kon men in de grote veilinghal naar hartelust dansen. Aubade In ALPHEN AAN DEN RIJN zong een deel van de schooljeugd voor het raadhuis. Burgemeester Bruins Slot droeg het ambtskostuum met steek. De belangstelling voor de aubade was bui tengewoon groot. De deelnemende kin deren kregen een Delftsblauw wand- bordje. Ook op de scholen werden ge schenken uitgereikt Om elf uur begon men op het IJs- clubterrein aan de afwerking van een programma voor de jeugd van 6 tot 12 jaar. De Rowans van de Katholieke Ver kennersbeweging deden onder leiding van de heer Ponsioen hun best. maar helaas was de zaak wat het geluid be treft door de Oranjeverenigingen niet goed voorbereid. Nadat Arti in samenwerking met Con Brio een muzikale rondgang had ge maakt. hebben negenhonderd wande laars 's middags de jubileummars ge lopen, waarvoor de heer J. Verhoef weer veel werk had verzet. Er werd ook een puzzelrit gehouden voor auto mobilisten. motorrijders en bromfietsers. Om vier uur waren vele honderden bij een om de> ruiterdemonstraties van de Alphense Ruiters te volgen. Na afloop hiervan maakte Crescendo een rond gang door de gemeente. Door samenwerking tussen de ver eniging Alphens Belang en de beide Oranjeverenigingen was het moge lijk 's avonds in de Hervormde kerk aan de Julianastraat het Ne derlands Kamerkoor o.l.v. Felix de Nobel te doen optreden. Helaas wa ren er maar ongeveer tweehonderd belangstellenden. Felix de Nobel lichtte de nummers zelf toe ,s Avonds werden op het IJsclubter- rein sportdemonstraties gegeven (judo, gewichtheffen, rijwielacrobatiek). De Klompenfluters verleenden muzikale medewerking. Het vuurwerk, dat de feestelijkheden besloot, werd door dui zenden gadegeslagen. Er werden in Alphen ook feestelijk heden in kleiner kring gehouden. De Martha-stichting had feest op eigen ter reinen en er waren buurtfeesten met lampionoptochten In BENTHUIZEN werd muziek ge- n\aatk door De harpe Davids uit Zoeter- meer. Omstreeks half tien was het ver zamelen geblazen op het Raadhuisplein, De schoolkinderen zongen, er was volks zang en de burgemeester en voorzitter D. van der Maas van het Oranjecomité spraken hooggestemde woorden. Besloten werd het koninklijk paar een geluks telegram te sturen. Op de scholen werd getrakteerd. De kinderen kregen eveneens een blijvend geschenk. De namiddag stond in het teken van de kinder- en volksspelen, die werden gehouden op het gemeen telijk terrein achter het Molenstraat kwartier. Door gebrek aan belangstel ling en door het minder gunstige weer moest het Oranjecomité verscheidene programmapunten laten vervallen. Van de volksspelen ging alleen de fiets- en bromfietsbehendigheidswedstrijd door. Kleuters In HAZERSWOUDE begon de feest stemming omstreeks negen uur. De kleu ters trokken met versierde wagens, ge trokken door tractoren, door het dorp naar het raadhuis, waar zij burgemees ter A. Smit een aubade brachten. Me vrouw Smit ontving bloemen. Nadat de burgemeester hen had bedankt, maakten de kinderen nog een rondgang door het dorp. Inmiddels waren op het sportveld de kinderspelen en de school- voetbalwedstrijden begonnen. Voor de ouderen was er 's middags een gecostumeerde voetbalwedstrijd, waarna volksspelen werden gehouden. In de avonduren waren er feestelijk heden op de Oude Gemeneweg en in de garage van de firma Slootweg. Er wer den verschillende spelen gedaan; in de garage verleenden „De Golfbrekers" uit Boskoop muzikale medewerking. De burgemeester deelde de prijzen van de puzzelrit uit, waarna een vuurwerk aan de Burg. Warnaarkade het feest in Ha- zerswoude besloot. HAZERSWOUDE-RIJNDÏJK en KOU DEKERK AAN DEN RIJN vierden ge zamenlijk feest. Op de Parallelweg langs de Rijndijk verzamelden zich om streeks acht uur de leerlingen van acht scholen. Begeleid door „Kunst na Ar beid" trok de stoet naar het raadhuis ln Koudekerk, waar onder leiding van de heer Van der Molen drie liederen wer den gezongen Burgemeester Q. Wa verijn dankte de jeugd, waarna nar de kinderen een gelukstelegram aai Koningin werd gezonden Jeuigdcircus „Atleta" uit Warmond gaf in de fabrieks hal van de firma Zuijdwijk een voor stelling; de kinderen kregen o.m. een blijvend aandenken Op het terrein van N.V. Spanbeton werd gevoetbald door elftallen van genoemde N.V. en de firma Van Dijk uit Alphen. In de hal van Zuijdwijk waren er 's middags volkssvelen 's avonds het cabaretprogramma „Door het dolle heen" van „De Speel doos" uit Gouda. Nic. van der Wou den zorgde met een orkestje voor de muziek. Namens de Oranjevereniging Koude kerk aan den Rijn brachten de dames Schellingerhout en Van der Graft ei heer C. J. van der Vis verrassingen de verpleegden in „Rhijnzicht'. Telegram Ook LEIMUIDEN had een lange stoet leerlingen van lagere- en kleuterscholen, die voor het gemeentehuis een aubade gingen brengen aan bungemecster Kam- Een optocht voor kinderen opende het feest in OUDE-WETERING. Een jury beoordeelde de resultaten die de kinderen als groepen en individueel hadden bereikt. Er werden enkele mooie prijzen uitgedeeld. Ook waren er kinderspelen op het terrein van S.V.O.W. en een voetbalwedstrijd tussen elftallen van de beide scho len. Met 43 kwam het team van de R.K. school als winnaar uit de bus. Op het Meerkreukplein werden 's middags volksspelen gehouden, waarvan deelnemers en belangstel enden genoten Met een gezamenlijke kerkdienst in de Gereformeerde kerk vingen de acti viteiten in WOUBRUGGE aan. Ds. Overgaauw verzorgde de liturgie en ds. Van Bleek de prediking. Onder leiding van het onderwijzend personeel werden kinderspelen gehou den. waarvoor prijzen waren uitge loofd. 's Middags trokken de volksspelen op het sportveld grote belangstelling: vooral het zakslaan voor dames was een attractie. De voetbalwedstrijd Ve teranen—Woubrugge leverde 2—1 op. Bij de aanvang van de feestavond in Het oude Raedthuys memoreerde bur gemeester J. C. van Wageningen de verjonging van de feestcommissie 1928. Het cabaretgezelschap van de Grof smederij uit Leiden verzorgde een ge varieerd ontspanningsprogramma, waar aan Wim de Wolf (conférence), The Metal Music Players en The Blue Electro Stars meewerkten. Vooral de schets ..Het dragonderpaard" oogstte su Na afloop was er een gezellig sar Kinderspelen TER AAR: le klas meis jes: 1 Yvonne Gaastra; 2 Treesje Zwirs. le klas jongens: 1 Jan v. d. Jagt, 2 Adri Otto. 2e klas meisjes: 1 Arjan Besemer, Annie v. d. Jagt. 2e klas jongens: 1 Adri Lek. 2 Peter Kreuger. klas meisjes: 1 Coba Kalshoven, 2 Agatha van ZaaL 3e klas jongens: 1 Theo Volgering, 2 Gilles Heytinga- 4e klas meisjes: 1 Monica Groenewegen. 2 Ada van Vliet 4e klas jongens: 1 Berri Heytinga, 2 Jos Valentijn 5e klas meisjes: 1 Bets v. d. Geest, 2 Annie v. d. Pijl. 5e klas jongens: 1 Wil Egberts, 2 Jos m Lammeren 6e klas meisjes: 1 Martha Heemskerk. 2 Lia Broer. 6e klas jongens: 1 Kees Koeleman, 2 Hans van Vliet. 7é klas meisjes: 1 Corrie Valentijn, 2 Ria Hoogervoorst. Ringsteken voor paren met auto's: 1 .evr. Bezuyen, 2 mej. R. Heyboer, 3 .evr. L. Besemer. Idem voor motor met zijspan: 1 mej. A. Rekelhof Bromfietsrace met hindernissen: 1 Joop Koeleman, 2 Jan Lek. BENTHUIZEN: behendigheidswedstrijd bromfietsers: 1 Thijs van Beveren Czn. en 3 Gerrit en Han Vermeulen. Fietsers: 1 Rob Roggeveen, 2 en 3 Cent an Beveren en Rien van der Meer. HAZERSWOUDE: Puzzelrit per fiets: 1 v. Rijn, 2 P. Stolwijk, 3 N. de Gelder. Puzzelrit bromfietsers: 1 A. v. Veen. 2 L. Moerings, 3 Slingerland. Puzzelrit motoren: 1 P. v. Veen. Puzzelrit auto's: 1 A. Harkes, 2 Broek- na, 3 A. Ravensberg. Ballonnenrace per fiets: 1 J. v. Stave- ;n, 2. M. v. d. Dolder, 3 J. A. Zegwaart. Touwtrekken heren: 1. G. Harkes. 2 J. Matze, 3 M. v. d. Dolder. Touwtrekken dames: 1 A. Harkes, 2 W. Sol. Popslaan: J. v. d. Eyk. Kruiwagenrace heren: 1. G. Harkes. 2 G. v. Zwieten, 3 J. v. d. Oever. Ringrijden fiets: 1 B. Zegwaard, 2 L. v. Veen, 3 M. v. d. Dolder. Blokjesrapen jongens: 1 Leo v. Zanten, 2 Leo Hasseltras, 3 Sjaki Timmermans. Blokjesrapen meisjes: 1 Christa Herm- sen, 2 Agnes v. Nierop, 3 Godeliva Kerk vliet. Eitje lopen jongens: 2 x le prijs voor J. v. d. Haven en J. Luiten, 2 x 2e prijs voor P. Lourier en E. Harkus, 2 x 3e prijs voor B. v. d. Toren en S. v. Tol. Eitje lopen meisjes: 1. Marianne Blonk, 2 Ankie v. Aalst. 3 José Kaptein. Zaklopen jongens 2e klas: 1 Gabri Tim mermans, 2 P. Kerkvliet Kzn. Zaklopen meisjes 2e klas: 1 Ankie v. Waajr, 2 Hennie v. Veen. Touwtrekken jongens 5e en 6e klas: 3 x le prijs voor L. v. Zanten. Koop v. d. Haven en Koos v. Rijssel; 3 x 3e prijs voor Leo Rademaker, IJsbrand Bol Jan v. Staveren. Schoolvoetbal om beker: Chr. school r.k. school 00, r.k. schoolherv. school 20, chr. schoolherv. school 00. R.K school kwam in bezit van wisselbeker. Uitslag voetbalwedstrijd chr. ulo school ouderelftal 30. KOUDEKERK AAN DEN RIJN: Stoe lendans (groten): 1 Annie van Dorp. 2 Herman Bos, 3 Ton Zuijdwijk. Stoelendans (kleineren): 1 J. den Houd- ijker, 2 J. Cok Wzn Ringsteken: 1 Peter Maurlts, 2 Ben Schellingerhout, 3 Annie van Dorp. Zaklopen: 1 Lyda Verkreij, 1 Cok Vries- sekoop, 2 Henny Kcijzer, 2 Bea Schellin gerhout, 3 Lyda van Veen, 2 Fyna de Jong. LEIMUIDEN: puzzelrit: Piet v. Nieuw- poort, Hennie Cardol en J. Vermey. Kinderspelen jongens: Jan Brus. SJaak Langeslag, Rense Kroon, Jaap Roubos, L. van Haasteren, Henk de Vries. Kinderspelen meisjes: Tineke v. Graas. Agnes de Rijk, Annie van der Hoorn- Anja Langeslag, Greetje Keyzer, Ansje Roubos. OUDE WETERING: 1 Heel Europa. 2 Camping, 3 Hongeractie 10 x 10. Kleine groepen: 1 Lang leve het zilve ren paar, 2 Drie huizen. 3 Bruidspaar uit 1800 Individuelen: 1 Corry van der Lult. 2 Ted van Tol, 3 Tineke Horsman. Banklopen: 1 Lenie Rietdijk, 2 Wil v. d. Tang, 3 Corrie v. d. Luit. Geblinddoekt lopen: 1 Annemarle Gort zak, 2 Nelly v. d. Meer, 3 Tine Loos. Koekhappen: 1 Henny v. Velzen. Annie Volwater, 3 Leny Hillebrand. Hardlopen met ballen: 1 Willy v. Tang, 2 Cecilia Zoetemelk. 3 Anny Aker- Snoepjes uit het water happen: 1 Kla- zien v. Zanten. 2 Anny d. Jeu. 3 Tonny v. d. Vliet Stroomversnellingen: 1 Maartje Schoen maker. 2 Marijke Verbeek. 3 Henny Palingrace: 1 Anneke Reinlnga, 2 Gerry v. Mastricht. 3 Willy v. Tol. Hardlopen met hindernissen: 1 Steffle Buikema, 2 Reggie Baay. 3 Frans Hoek Blokjesrapen: 1 Cokkie Gortzak. 2 Wim Jansen. 3 Kees Bouwmeester. Zaklopen: 1 Tonny Turk. 2 Kees v. Zan ten. Frits Hogevecn. Touwtrekken: 1 Fred Meyer. 2 Hein Wesselius. 3 Jan Hillebrand. Hindernisbaan: 1 Anton Roesen, 2 Sjaak Oosterman. 3 Piet Kolyn. Verspringen. 1 Frans Bosman. 2 Dick Vreken. 3 Hans Bille. Mastklimmen: 1 Frans Turk. Wim v. d. Berge. Geblinddoekt kussenslaan: 1 Koos v. d. Berge. 2 Piet Huigsloot. 3 Sjaak Renee. Kruiwagenrace voor paren: 1 Adriaan TolHenny Möhlen. 2 Gerard Boers Marjan v Bentum, 3 Cor LanghoutAnny Langhout. ALPHEN AAN DEN RIJN Alpheuse Schaakclub niet gepromoveerd Het is de Aj^hense Schaakclub niet gelukt na het behalen van het kampioen- sahap van de L.S.B. de promotiewed strijden naar de K.N.S.B. tot een goed einde te brengen. Na een felle en sj nende strijd moesten de Alplhenaren terdagmiddag in Utrecht de overwinning laten aan het sterke Utrecht n. De uit slag was 64 Na twee ronden spelen hebben Utrecht II en VAS IV, dat met 73 van Heem stede won. elk twee wedstrijden gewon nen en zij zijn, dartk zij dit resultaat, naar de tweede klas K.N.S B. gepromo veerd. De derde ronde van deze promotie wedstrijden komt nu te vervallen en Alphen speelt het komende seizoen weer in de eerste kies van de Leidse Schaak- Uitslagen: L. Brouwer—D. Postthuma 1—0; prof. dr. A. F. PeerdemanW. Donker J. J. Duistermaat—A Zweers VzVz B. KieboomC. Brunt VzH. TimmermanH. J. Giesbergein 0—1; C. A. Sdhiuckink Cool—L. P. H. Kantebeen 10; J. van Hal—J. v.d. Wijngaard VzVzDr. W. v. Haeringeo— Jr. N. Buysert Vz—G. J. v. Santen- J. v. Harten (res) ViVz; E. v. Maarle (res)-^A. H. Hooyer 1—0. Werkende Jeugd De plaatselijke afdeling van „Werkende Jeugd" (uitgaande van het CJJ.V.) hield in samenwerking met de afdeling Zwam. tnerdam in gebouw Concordia haar slul- tingsbijeenkomst. Beide afdelingen ver zorgden om beurten een afwisselend programma, dat gebracht werd onder leiding van de heren J. Bergsma, S. van Leeuwen en J. F. v. d. Vate. De heer Van Leeuwen, reeds jaren jeugdleider, opende de avond. Collecte G.M.F. In tegenstelling tot een eerder gepu bliceerd bericht verzoekt men ons mede te delen, dat de deze week door de Ge zamenlijke Militaire Steunfondsen te houden collecte niet zal plaats hebben op donderdag 3. doch op woensdag 2 mei Tobbetjesteken dames: 1 en 2 waren gelijk. Annemarie Raaphorst en Karin Knottnerus. Tobbetjesteken heren: 1 Meindert de Boer, 2 en 3 gelijk, Henk Renee en Jansen. Deze „veteranen" van de Timo- theusschool te Alphen aan den Rijn hebben met hun medailles gisteren tijdens de puzzelwan deltocht de naam van hun school weer hoog gehouden. Onder grote belangstelling heeft burgemeester E. J. M. Kolfschoten van Alkemade zaterdagmiddag de officiële opening verricht van de nieuwe scheepsbouwhal met werkplaatsen en kantoren van de firma C. van Lent en Zonen in De Kaag. Het complex ligt aan de noordkant van de Kagerplassen. De nieuwe hal heeft een lengte van 70 meter, een breedte van 20 meter en een hoogte van 12 meter. In een gedeelte daarnaast zUn de werkplaatsen ondergebracht, terwijl boven de kantoren en een gezellige kantine zijn ingericht. Alle werkplaatsen zijn nu, met de kantoren, centraal ondergebracht, hetgeen een vlotte afwerking ten goede kan komen. In zijn openingstoespraak liet de bur gemeester de geschiedenis vanhet be drijf Van Lent de revue passeren. In 1916 begon de heer C. van Lent met zijn zwager een eenvoudige werf voor de bouw van houten schepen. Als zoon van scheepstimmerman uit Gelderland legde de heer Van Lent sr., die alleen leger onderwijs had genoten, zich met energie op het bedrijf toe. hetgeen hem de periode 1930'40 (samen met een scheepsbouwer uit Schiedam) bracht tot de bouw van een stalen motorjacht. Het jacht werd Holland Kruiser ge noemd en van het model liepen er rond <0 van stapel. In de naoorlogse Jaren, toen de belang stelling op luxe motorjachten in land zeer hoog was, wierp de heer Van Lent zich op de export. Aangezien opdrachten voor jachten van 1830 r ter kwamen, moest men naar een g tere ruimte omzien. In 1947 werd de oude firmt gesplitst en de zonen Jan en Theo werden in het bedrijf opgenomen. Op de dag dat de eerste steen kon worden gelegd voor de nieuwe hal kon ook de kiel worden gelegd voor het stalen motorjacht van 34 meter, dat voor rekening van Henri Eord jr. werd gebouwd. BENTHUIZEN Nummering kandidatenlijsten Nmmering kandidatenlijsten voor gemeenteraadsverkiezing: 1. R. H. Zon neveld (Partij van de Arbeid); 2. D. van Soest (Arbeidersbelang); 3. Jos ven Eijk (Gemeentebelang); 4. P. de Vrij Mzn (A.R.P./C.H.U.); 5. C. van Gaaien (Staak, Geref. Partij). Jeugdvereniging De hervormd-gereformeerd jeugd vereniging Waakt en Bidt vergadert woensdagavond half adht in de co torie achter de hervormde keik. Spreekbeurt Vanavond half adht hoopt student Karens van Zoetermeer een spreekbeurt te vervullen in het kerkgebouw ra: Gereformeerde Gemeente TJurgemeester Z. Bruins Slot, die zaterdagmiddag de openingstoespraak hield bij de officiële ingebruikneming van de Rode Kruis-lokaliteiten, waarvan de ingang is aan de Hofzichtstraat, zag in de totstandkoming van de ruimten weer een Alphen aan den Rijn op z'n best. Want het werk ge schiedde geheel door vrijwilligers van de colonne, daartoe aangespoord door hun commandant, dokter J. H. J. Pilon. Deze heeft er zelf ook veel voor gesjouwd, wist allerlei materialen gratis los te krijgen en zo kon men de uitvoering doen plaats hebben met het bedrag dat er voor beschikbaar was: f 7000. besloot het gebouw voor het Roode Kruis ter beschikking tc stellen. Men vroeg zich wel af: Wat willen ze ermee? Hel gemeentebestuur zag er niet veel meer in dan een afbraakzaak. En ziedaar: het gebouw is omgetoverd. Niemand had verwacht dat het er zó zou uitzien. De burgemeester uitte zijn oprechte bewon dering. speciaal ook wel voor dokter Pilon. die de kunst verstond de gang erin te brengen en erin te houden. Er bestond voor de opening zeer grote belangstelling uit velerlei kringen. De voorzitter van de plaatselijke afdeling van het Ned. Roode Kruis, de heer L. Spreij, heette allen welkom „in ons nieuwe en eigen gebouw". Hij zei er direct achteraan dat dit niet goed uit gedrukt was: het gebouw is niet nieuw en ook niet van „ons" maar van de ge meente, die het afstaat voor een sym bolisch huurbedrag. Drie maanden ge leden kwam men in het gebouw, dal sterke tekenen van aftakeling vertoonde (zoals gemeld was de sociale werkplaats er het laatst in gehuisvest) Het is een zware opgaaf geweest het met de beschikbare middelen het begeerde doel klaar te ma ken. Hartelijk dank bracht de heer Spreij aan de colonne-commandant, dokter Pilon, die een onbegrensd op timisme heeft getoond. Overigens had laatstgenoemde gevraagd: geef de pluim aan de mensen die het wer kelijk verdienen. Dat waren de vrij willigers, die 3900 uren vrijwilligers werk deden De heer Spreij vertelde, wat er zo al in het gebouw te vinden was. Het is. mede doordat dokter Pilon ook nog over archi. tectonische gaven bleek te beschikken uitermate praktisch ingericht en kar zelfs in zeer korte tijd worden omgezei in noodziekenhuis. Afbraakzaak Hierna sprak burgemeester Brums Slot Toen het gerucht ging. dat er een nieuwe sociale werkplaats zou komen, waren er direct verschillende gegadigden voor dil gebouw, zei spreker. Een van de eersten was dokter Pilon en het gemeentebestuur Medewerking Hierna sprak dokter Pilon over „Van werkplaats voor minder-validen tot Roode Kruisgebouw". Hij had de groot ste lof voor de colonncleden. die maaz hier of daar bij ingedeeld waren en trouw hun werk deden Ook verder was er volop medewerking en nog wel gratis. Dokter Pilon noemde- Alpha, Varossieau, Haring te Boskoop. Ketel, Hoofdstraat, schilder Van Beuse- kom, de heren W. Baart, H. Tinnenburg, A. van 't Woud. J. Snel, Baerveldt, Mül- ler. Van der Zwaard (toekomstig con cierge) en ten slotte klein Jantje. De laatste werd naar voren gehaald: de 14- jarige schildersleerling Jan Rijfers. die avond aan avond van de partij was en soms 's avonds laat naar huis moest worden gejaagd. Allen kregen een spon taan. daverend applaus. De dames van het Welfare-werk zorg den hierna voor koffie, waarna er gele genheid was het gebouw te bezichtigen Toen men weer in de theoriezaal was teruggekomen, bood voorzitter L. Sprei,i dokter Pilon een boekwerk aan met een oorkonde ter herinnering aan deze dag Aan de werkers van de colonne werd een gezellige avond in het vooruitzicht gesteld. Nederland, die de afdeling feliciteerde met dit doelmatige gebouw en zes inge lijste foto's aanbood: een van koningin Juliana en vjjf van Roode Kruis-functio- narisscn. De heer A. Ros sprak namens Bescherming Bevolking en had alle lof voor dit voorbeeld van gezamenlijke krachtsinspanning. De heer C. van Vugt, sprak namens de afdeling Alphen aan den Rijn van de Ned. Vereniging voor E.H.B.O. Hij bood een voorzittershamer aan. De heer J. Buur- sink bood namens de directie van N. Samsom N.V. zes anatomische voorstel lingen aan (ter lering van de colonne* en de heer C. A. de Rijk voor de R.K. vereniging voor E.H.B.O. een asbakje. Dit bedrijf heeft geleerd wat men door samenwerking kan bereiken en de gemeente Alkemade is terecht trots op deze onderneming, aldus de burgemees ter. Nadat de heer Van Lent sr. de burge meester had bedankt voor zijn toespraak, werd het woord gevoerd door de heer D. van Nieuwkoop, een van de oudste inwoners van De Kaag, die o.m. wees op de grote verdiensten van de heer Van Lent, niet alleen door de stichting van het bedrijf, doch ook door zijn werk voor verschillende plaatselijke verenigingen, waarvoor velen hem grote dank verschuldigd zijn. Hierna begaven velen zich met de familie naar dc hal van de kantoorge bouwen, waar de heer J. Schoenmaker, voorzitter van de personeelsvereniging, zei dat het personeel zeer ingenomen was met deze nieuwbouw. Als uiting daarvan bood hij een gedenkplaat aan, bevesigd in de muur. De heer Van Lent sr. onthulde zelf de plaat en diep onder de indruk dankte hij met een korte toespraak, om deze dank later, in het bijzijn van vele gasten en onder het ge not van een frisse dronk, nog eens te ALPHEN AAN DEN RIJN Alphense Vriendenclub Zaterdag werd door de Alphense Vriendenclub deelgenomen aan de wed vlucht van Vilvoorde af, 175 km. De dui ven werden gelost om 9.15 uur met noord-noordwesten wind. Aankomst eer ste duif 12.3.19 en laatste duif 12.36.0 uur. Domburg 1. 6, 19, 31. 33. 37; Godthelp 2. 11. 29. 36, 38. 40; Jac. Verkade 3. 41; K Vergunst 4: Den Ouden 5. 7. 10. 35; Rombouts 8. 12, 17; Verdel 9. 13, 24, 44; Hogenes 14, 23. 30; Martens 15. 18; Groe- neveld 16. 21. 25. 27; D. Verkade 20: A. Groenendijk 22. 26. 39; J. Rooda 28; Van Eijk 32. 43, 45; J. Verkade 34; Kloos 42. De jachtwerf Lens in De Kaag heeft een belangrijke uitbreiding ondergaan. Hier de onthulling van de door het personeel aan geboden gedenksteen. (Foto N. v. d. Horst) TER AAR Veilingoverziclit De aanvoer van komkommers is de af gelopen week flink toegenomen. Er is tweemaal voor export geveild en prak tisch de gehele aanvoer is ook voor dit doel gekocht De kwaliteit van dit pro- dukt is heel goed, maar de prijs is niet hoog: beneden de 50 cent, niet hoog ge noeg. want dit artikel is duur door het stoken. Sla ondervond weer goede belangstel ling. zowel van binnen- als buitenland. De kwaliteit is best en de prijs nog steeds hoog, dat is nu al weken achter een zo. Daarom is het jaar voor de glas- tuinders heel goed tot nu toe. Er komen dit voorjaar ook heel weinig gebreken Spinazie blijft zeer in trek en brengt daardoor nog steeds een goede prfje op. Maar de aanvoer is momenteel niet groot, want de glasspinazie is op en die van de 'koude grond moet nog komen. De aanvoer van andijvie is snel toe genomen. er komt nu de eerste weken volop van dit produk; De handel is graag, waardoor de prijs goed op peil is, maar de kwaliteit laat nogal wat te wen- Peulen zijn nog alleen maar voor de dikste beurs. Snijbonen hebben zich nu in dezelfde rij geschaard en bospeen be hoort bij ditzelfde soort artikelen. Selderij en peterselie zijn ook niet goedkoop. De aardbeienkwekers gaat het minder naar den vleze, de kwaliteit is soms ndet geschikt voor export, en dat scheelt stukken. Radijs ging vlot van de hand tegen een goede prijs. Rabarber is wat meer binnen het bereik van het grote publiek gekomen, want de prijs is iets gedaald. Veel belangstelling voor puzzelrit van de M.A.C. „Rijnland" (Alphen) Voor dc gistermiddag Sn het kader van de festiviteiten te Alphen aan den RUn gehouden puzzelrit, georganiseerd door de M.A.C. „Rijnland" bestond een buitengewoon grote belangstelling. Niet minder dan 220 auto's, motor- en brom fietsen vertrokken van de startplaats nabij hotel Centraal voor de 45 km-rit. die dit keer was uitgezet door de heren J. v. d. Bos en H. Berkheij. Het gehele parcours lag in Alphen en Aarlander- Na afloop van de wedstrijd, die tevens voor de competitie van „Rijnland" mee telde. heeft dc heer J. Groenendijk ln hotel Centraal verteld op welke wijze De commandant van Het Ned. Roode Kruis, generaal Alons, bood zaterdagmiddag te Alphen aan den Rijn ter gelegenheid van de opening van het vernieuwde gebouw voorzitter L. Spreij en kele ingelijste foto's aan. men dc rit foutloos had kunnen rijden. Nadat de heren van de rekencommlssle met het omvangrijke werk klaar waren, maakte de voorzitter van de vereniging, de heer B. v. d. Hoek, dc prijswinnaars bekend. De lijst van prijswinnaars in de on derscheiden klassen ziet er als volgt uit: Auto s, klasse A: 1 H. J. Grimbergen (Alphen) met kaartlezer D. Zuidam. 25 strafpunten; 2 J. Reijneveld (Ter Aar) met Nelly Reijneveld. 30 punten; 3 J. Kroon (Alphen) met R. Hunnik, 71 pt; 4 M. v. d. Hoek en echtgenote (Alphen) 73 pt; 5 W. Naber en echtgenote (Utrecht) 74 pt. Auto's, klasse B: 1 J. G. Westmaas (Alphen i en P. van Kooten. 132 pt; 2 J. Bulk (Alphen) en J. Voorsluis. 135 pt; 3 J. van Sloten (Alphen) en H. Sprok- kenreef. 163 pt; 4 T. de Graaf en echt genote, 167 pt. Motors A: 1 K. van Achthoven en echt genote (Alphen) 56 pt; 2 J. B. Cats (Ter Aar) en echtgenote. 72 pt; 3 W. A. D. v d. Heuvel (Utrecht) 112 pL Motors B: 1 A Both en W. Haak (Bo degraven) 97 pL Bromfietsen A: 1 K. Voorham (Was senaar" 32 pi; 2 H. C. Binnendijk (Ai ohen) 64 pt; 3 A. v. d. Stam (Boskoop) 65 pt. Bromfietsen B: 1 P. W. Stolwijk (Ha- zerawoude) 96 pL Dc poedelprijs werd behaald met 480 strafpunten. De volgende rit van de „Rijnland" is vastgesteld op 29 mei: start en finish weer in hotel Centraal. Atletiek De Alphense Atletiekvereniging A.A.V '36-C is zaterdag met een groot aantal leden naar Apeldoorn geweest voor een dualmect met de A.V. '34 aldaar, van welke vereniging cje bekende Neder 'andsc afstandioper Klaas de Ruyter lid is. Deze won dan ook de 800 en de 3000 meter en gaf op de 4 x 800 meter de doorslag, zodat de balans met één punt naar A.V. "34 overging. Want tot dat laat ste nummer had Alphen een kleine voor- Men kwam uit op een prachtige sin- telbaan Als de A.A.V. '36-C volgend Jaai een betere accommodatie heeft, komen de Apcldoorners naar Alphen ad. Rijn De felle strijd op de 4 x 800 meter had tot gevolg, dat het clubrecord op dit afstand, in 1946 gevestigd, met niet min der dan bijna een halve minuut werd verbeterd en gebracht op 8 min 42.4 set Dc jongens (jeugdleden) D. Schol laardt, A. Kantebccn. S. Buis en de Ver kade en de meisjes R. Grocneveld, R Lamorce. A. Bogaard. G van Veen en G. Otte bereikten heel goede resultaten

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 11