Ridders in de orde Oranje-Nassau van ONDERSCHEIDINGEN IN LEIDEN EN OMSTREKEN (j). I drank voor dorstige drinkers NIEUWE LEIDSCHE COURANT 15 VRIJDAG 27 APRIL 1962 Algemene zaken J. A. J. Ellis, secretaris Voogdijraad op Curasao; T. V. H. Hassell referendaris B ten kantore landsontvanger'op Aruba; A. M. Prince, koopman op Curacao; W J. M. A. van Rosberg, employé van Shell Curagao N.V.; C. H. Witfield, koopman op Aruba; A. J. Axwijk, zendingspredi kant; J. D. Emanuels, directeur-eige naar „Het Garencentrum" Paramaribo; J. P. Janssen, directeur plantage „Peper pot"; J. Nassief Bersaowi. directeur fa J. Nassief Co te Paramaribo: Salimin, hoofd der school, Leliëndaal. L. A. Simons, gepensioneerd hoofdon derwijzer; L. J. Weidmann. rooms-ka- tholiek geestelijke, Paramaribo; Buitenlandse zaken H. C. Bajetto, referendaris, hoofd Eerste Bureau afd. Algemene en Admin. Zaken Directie Overgangszaken Indo nesië Min. van Buitenlandse Zaken: mevrouw J. G. Bakker-Hörchner, Laren (N.H.), voormalig zendingsarts Indone sië; A. H. Berts, Sydney, hoofd vestiging Australië N.V. KLM; J. J. Boeles, koop man te Bangkok, directeur „Research Center" „Siam Society", Thailand: D. J. Bruinsma, voorm. afdelingschef intern I gerechtshof. Den Haag: C. Bijpost, han- I delssecretaris aan Hr. Ms. ambassade Havanna; D. R. Carter, honorair consul Fowey, Groot-Brittannië; B. M. Chumaceiro, voorm. honorair attaché Hr. Ms. ambassade te Caracas; J. Douma. voormalig chef documentatie-afd. griffie en voorm. bibliothecaris Internationaal Gerechtshof, Den Haag; P. J. A. Girard, voorm. hon. consul Bizerta, Tunesië; C. Ch. M. de Groot, journalist, Parijs; Grosos, honorair consul Le Havre. Frankrijk; N. H. J. D. J. van den Han del, kanselier der 1ste klasse Dortmund consulaat-generaal; pater Th. Th. Homan, kloosteroverste Congregatie Priesters O.L. Vrouw ten Hemelopneming, Wel lington; drs. L. C. van Heukelom, admin secretariaat-generaal der Raden Neder lands-Belgisch-Luxemburgse Douane- Unie, Brussel; E. R Heukeroth, admin ambtenaar A buitenlandse dienst, hoofd Bureau Codedienst afd. Verbindingen Ministerie Buitenl. Zaken; R. M. Jokel. journalist te Londen; V. Martins Caiado honorair vice-consul Faro, Portugal; A. S. Rose, voormalig hon. consul Madras; drs. F. W. van Santwijk, hoofdcommies A Bureau Bijzondere Aangelegenheden Afd. Onderzoek en Documentatie Min. van Buitenl. Zaken; H. A. G. Schillings, kanselier der 1ste klase, attaché aan Hr. Ms. gezantschap Saigon; mevrouw G. D. M. Struivig de Groot-Pel, Regina, opricht ster school gehandicapte kinderen te Regina, Saskatchewan, Canada; G. van Tienhoven, honorair consul Nederlanden Buenos Aires; G. H. Verburgh, honorair consul, Liverpool, Groot-Brittannië; D. E. J. C. Waijenberg, concertpianist en componist, L. Celle St. Cloud (Seine et Oise), Frankrijk; Justitie en Financiën F. J. Sengers, Utrecht; J. G. J. Spieksma, Utrecht. Justitie M. Mol, pastoor Diemen (N.-H.); Bekkers, pastoor Raamsdonksveer, (N.-B.); H. L. J. M. Sondaal, secretaris St. Willibrord—vereniging, Boxtel; M. V. E. Ph. Scholten van Aschat, oud-pre- sident-kerkvoogd Hervormde Gemeente houder Lichtenvoorde; H. L. du Boeuff, burgemeester Oegstgeest; S. Hammer, burgemeester Oud-Beijerland; J. Polak, raadslid, oud^wethouder Rhoon; G. J. A van de Worp, lid raad Zwijndrecbt; mr J. Slager, Schoonhoven; J. Klop. Helle- voetsluis; G. A. F. Everstijn, referen daris B gemeentesecretarie Leiden; A J. M, van der Ven, burgemeester Laren (N.H.); J. Blanken, wethouder, Krom menie; T. A. van der Laan, wethouder Wormerveer; C. P P. Maas, wethouder Velsen.C. Venneker. wethouder. Alk maar; C. Boender lid Prov. Staten Zee land. Tholen: J. de Feijter. Sehoondijke; C. Burger, Kattendijke- W. Poppe, wet houder. Vlissin-gen; P. J. van Bendegem, raadslid, oud-wethouder Axel-, J. var Halst, oud-burgemeester Wrssenkerke. J. D. P. van Dijk, directeur-secretaris Ned. Bond Gemeente-Ambtenaren. Amersfoort; mr. W. Hoekstra, burge meester Haskerland, Joure; S. de Jong, Balk; B. Bieleveld, secretaris Tietjerk- steradeel, Bergum; K. Postma, Dokkum: ir. B. ter Brugge, wethouder. Almelo; J. H tri zing awethouder Avereest, De- demsvaart; H. J. Koopman, ontvanger, Hengelo (O.)- G. J. van der Noondaa, Zwolle; B. H. Lich, secretaris. Vlagt- wedide te Sel'lingen; P. F. Broekman, lid raad, Groningen; H. W. Kuipers, lid raad Hoogezand-Sappemeer, Hoogezand: E Feitsma. Oldehove; G. Londo, bur gemeester Westerbork; ir. G. Maas, di recteur gemeentewerken. Eramen. Economische zaken H. A. Bastiaans, directeur Coöperatieve Verbruiksvereniging „Co-Op" Noord" U.A. Groningen: H. J. Naaijer, voorzitter Ver. Noordelijke Metaal-Industrieën, Groningen; L, Nieuwenhuijse, Drachten, technisch adjunct-directeur Hoofdindus- triegroep Huishoudelijijke Apparaten N.V. Philips; Th. W. Zandstra, Sneek, directeur N.V. W. Th. Zandstra en ondervoorzitter Kamer van Koophandel en Fabrieken Friesland; L. Bosch, Kampen, lid be- W. A. RENSEN Officier Oranje-Nassau Vught (N.-B.); W. J. Moerman, oud administrateur oud-ontvanger Herv. Gem. „Nijmegen Stad en Land", Nijme gen; ds C van den Boogert, predikant N'ed. Herv. Kerk Harderwijk; ds H. Dekker, predikant Ned. Herv. Kerk Am sterdam; R. Batten, oud-president-kerk- voogd Herv. Gem. Middelburg; me juf- trouw C. ten Boom, Bloemendaal; ds M L. W. Schoch, predikant Ned. Herv Kenk Heemstede; ds. G. Lugbigheid, pred. Geref. Kerk Maarn (U.); ds mr H. H. Gaaikema, predikant Doopsge zinde Broederschap Harlingen; H Wal- I te-s, commandant Korps Gestichtswacht Gevangenisw. Psychopatenzorg, Veen- huizen, wonende Assen; mej. M. C. M Coenen (moeder Martha) „Bethanië" Horn <L.)ds mr B. ter Linden, direc- •eur Heldringgestichten Zetten, Valburg Gld.); W. Kuipers, oud-lid Reclasse- I -:ngsraad Leeuwarden; M. Hoek, vice- 1 voorzitter afdeling Haarlem Protestants Christelijke Reclasseringsvereniging; M. I Ringnalda, voorzitter Bond Notariskler ken Nederland, Bennebroek (N.-H.). Binnenlandse zaken H. M. van der Velde, referendaris, Pensioenraad, Sohevenanigen; mr. H. Pop. burgemeester-secretaris, Dinteloord; A G. Meijs, burgemeester, Empel, Meer wijk; A. M. varn Raaij, burgemeester, tovons secretaris. BeersG. C, de Bont, kaamsdonik; L. H. van Beek, Roosen taai- J. van Woerden, Raamsdonkveer; M. Pistorius, wethouder, Cuijk en St. Agaitha; J. Lejeune, wethouder Brunssum; C. R. Steinmann, lid raad te Gennep; H J. Sterk, secretaris Kerk- G. H. B Ditters. burgemeester WameJ; W. J. F. M. baron van Hugen- poth tot Aerdt, burgemeester Overas- en Heumen; J. A. de Zwart, lid Prov. Staten Gelderland. Nijmegen; B. A. Papenborg. raadslid, oud-wethouder Kuurlo, Zienwent; B. Hogenkamp, wet- stuur Noordelijk Overijssel Noord-Ooste lijk Gelderland Stichting Borgstellings fonds Middenstand; H. Jongeneel, voorh. hoofdbeambte N.V. Hollandse Signaalap paraten, Hengelo (O.); J. Kornelis, direc teur Kornelis Kunsthars Producten In dustrie N.V., Steenwijk; H. Ribbels, di recteur Textielmaatschappij Haaksbergen N.V., Haaksbergen; G. Hamerpagt, chef Bouwkundige Dienst N.V. Maatschappij Keuring Electrotechnische Materialen Arnhem; F. H. W. C. M. Sipman, Arnhem, bestuurslid Nederl. R.K. Hanzebond St. Reinoldus; A. J. Jansen, directeur druk kerij Gebr. Janssen N.V., Nijmegen; J. Peelen, voorheen firmant J. Peelen Zonen, Renkum; P. Dekker, directeur J. G. Dekker's Natuursteenindustrie N.V., Loosdrecht; K. Kalma, Bilthoven, direc teur N.V. Wagemans Van Tuinen Maas tricht; P. L. J. M. van der Pluijm, direc teur N.V. E. Wessels Zn., Utrecht; P. A. Brattinga, dir. Steendrukkerij de Jong Co., Hilversum; I. Jaarsma, directeur N.V. Koninklijke Haardenfabriek E. M. Jaars- Hilversum; H. Th. Fibbe, Haarlem, voorheen secretaris Nederlandse Bond Makelaars in Onroerende Goederen. Hy potheken en Aussurantiën; mevrouw R. Kiek-Wolffers, Amsterdam; E. V. J. A. M. Mutsaerts, Overveen, voorh. directeur Eau de Colognefabriek J. C. Boldoot N.V., Amsterdam; W. Spaans, directeur N.V. Spaans, te Hoofddorp; A. Baars, directeur Scheepswerf A. Baars Azn. N.V. en ,,A. Azn. Exploitatie van Baggermate- rieel N.V.", Sliedrecht; H. Flaumenhaft, Gravenhage; J. Ph. Heeneman, heen hoofd Individuele Personeelszaken Personeelsaf. Bataafse Intern. Petroleum, 's-Gravenhage; dr. A. W. Luijckx, 's-Gra- venhage; ir. A. J. Madlener, 's-Graven hage, voorheen adviseur technisch per soneel Bataafse Intern. Petroleum M; E. J. F. Manse, admin. Centrale Katholiek Handelsonderwijs, 's-Gravenhage; dr. ir C. van Meeuwen, 's-Gravenhage, direc teur Lak-, Vernis- en Verffabriek Molyn Co. N.V. Rotterdam; J. L. Wijt, ref. Min. Economische Zaken, 's-Gravenhage; M. van 't Hoff, directeur N.V. Maatschap pij „Goed en Goedkoop", Rotterdam; L. J. Hoffmann, directeur Havelaar en Bos N.V., Rotterdam; C. J. A. Jungerhans, pres.-commis. A. Jungerhans' Magazijnen Huishoudelijke Luxe Artikelen, Rotter dam; H. H. de Klerk, beherend vennoot H. H. de Klerk en Zonen, Rotterdam; dr. J. Spuyman, Vlissingen, voorzitter Ver eniging Raadgevende Scheikundigen, Hoofden Particuliere Laboratoria, Am sterdam; J. N. Gerssen, Lederinstituut T.N.O., Waalwijk; N. W. C. van Gisber gen, voorzitter Slagersvereniging St. An- tonius Abt, Breda; P. H. Govers, Aalst; P. A. F. van Ierlant, ondervoorzitter Ka- mer van Koophandel en Fabrieken Til. burg en Omstreken, Tilburg; W. J. M Beaumont, Maastricht: P. H. Coorens, Swalmen, ondervoorzitter Kamer Koophandel Midden-Limburg; A. J. J. M. van der Marck. directeur Drukkerij H. van der Marck en Zonen. Roermond. O., K. en W. P. de Bruin, algemeen schoolbeheer- der zendingsscholen Ned. Nieuw-Guinea. Hollandia; N. Jouwe, lid tweede Nieuw-Guinea Raad, lid College v delegeerden Hollandia; J. M. van Leeu wen, pastoor Biak; R. G. N. Nieuwen huys, eigenaar expeditie- en veembedrijf „Nieuwenhuys", te Hollandia; R. W Oostmeyer, adjunct-hoofdcommissaris po litie. Hollandia; C. F. Couwenberg, hoofd ,k. lagere school B Fakfak; J. C. Geert- sma, gep. hoofd centrale dorpsschool Ned. Nieuw-Guinea, 's-Gravenhage; me vrouw A. de Kater-Van Nouhuys, onder wijzeres primaire middelb. school zen ding der Ned. Herv. Kerk, Hollandia; L. U. Long, hoofdbosarchitect Biak; J. W van Roon (broeder Xaverius), hoofd r.k jongensvervolgschool te Merauke: J. G. Baart, hoofd prot. chr. school schippers kinderen Rotterdam; C. Th. Bevelander, onderdirecteur gem. kweekschool te Am sterdam; K. Bos, oud-hoofd Kohnstamm- school lager onderwijs Alkmaar; G. J Bremerkamp, oud-hoofd openbare school lager onderw. Driehuis, Santpoort: mej. C. den Daas, dir. gem. opleidingsschool kleuterleidsters Rotterdam; F. H. J. Fran- cort, hoofd r.k. jongensschool lager on derwijs Amby; P. Th. Grootjans. hoofd bijz. lagere school Vaesrade; E. Hempe- nius, secr. hoofdbestuur Ver. behartiging belangen chr. scholen mulo, Zwolle; M. P Heijboer, oud-hoofd school uitgebreid lager onderwijs Schiedam: G. Klein Ik- kink, oud-hoofd bijz. lagere school En schede; P. H. Kuijpers, oud-hoofd r.k. jongensschool Rijsbergen; G. Leerkamp, hoofd openb. school buitengew. lager on derw. Hilversum; J. G. van de Nes, hoofd bijz. lagere school Beverwijk; A. Offe reins, oud-hoofd chr. school uitgebreid lager onderwijs Murmerwoude; P. F. van Overbeeke, oud-insp. A onderwijs jeugd zaken te Utrecht; L. L. van Roon, leraar chr. kweekschool 's-Gravenhage; K. M Schot, oud-hoofd openb. school uitgebr. lager onderwijs te Kortgene; G. Smeenk. oud-hoofd bijz. lagere school Steenderen; J. Swank, oud-hoofd bijz. school uitgebr lager onderwijs Leerdam: A. M. J. van Uden, hoofd bijz. school voor buitengew. lager onderwijs St. Michielsgestel; H. J. van Veen, hoofd openb. lagere school te Groningen; drs J. H. L. Mols. referenda- van onderwijs, kunsten en we tenschappen 's-Gravenhage; W. G. Blaauw, leraar St. Aloysiuscollege 's-Gra venhage r.k. lyceum Zeist, Voorburg: dr G. J. B. Bremer, oud-conrector St. Bo- nifatiuslyceum Utrecht; mejuffrouw J. W. M. van den Burg (soeur Cyprienne). oud-conrectrix St. Gertrudislyceum Roo sendaal; R. P. Goettsch, oud-leraar rijks- hogereburgerschool Alkmaar, te Schoorl: J. W. Koning, conrector 1ste chr. lyceum te Zeist; mejuffrouw drs A. E. S. Oster- kamp, oud-conrectrix oud-docente Mon- tessori-lyceum te Amsterdam; mej. dr S. Ramondt, leidster Incrementum Baarnsch lyceum, Hilversum; dr J. C. Röhner, leraar Prof. Zeeman-lyceum Zierikzee: Venhuis, leraar openbare lycea Heerenveen, Steenwijk te Oranjewoud; mej. dr J. C. Yperlaan, lerares r.k. ly- l meisjes „Marianum" Venlo; drs P. Houte, oud-voorzitter Alg. vereni ging leraren voorber. hoger en middelb. onderwijs, Rotterdam; mej. H. M. Callen- bach, directrice Amsterd. huishoudschool Amsterdam; G. J. P. van Dongen, bis schoppelijk insp. nijverheidsonderwijs Breda, Roosendaal; mej. E. Dijkstra, di rectrice huishoud- en industrieschool te Leeuwarden; mej. H. W. J. A. van Gel- licum, directrice nijverheidsschool Am sterdam; J. W. Hendriks, oud-hoofd open bare lagere school Zoelen leraar techn. scholen Tiel; H. J. van Lonkhuijzen. voorzitter ver. chr. nijverheidsonderwijs Hilversum e.o„ Hilversum; C. A. J. Meijer, directeur centr. bureau ver. be vordering electro-techn. vakonderw. Ne derland Amsterdam. Heemstede: mej. H. Stoffel, bestuurslid nijverheidsschool meisjes Deventer: A. L. Versprille, dir. van de techn. school voor Meppel e.o., te Meppel; mej. A. Wormgoor, oud-direc trice industrie- en huishoudschool Zwol le; P. J. Beun. referendaris min. onder wijs. kunsten en wetenschappen 's-Gra- venhage; mej. H. E. Dijk, dir. algemene school opleiding gezinsverzorgsters Arn hem; mej. H. J. M. Gitzeis, hoofdleidster Mater Amabilisschool te Asten; H. Veen- dorp, techn. hoofdambt. 1ste kl. Hortus Botanicus Leiden; dr F. A. B. J. Vroom, oud-studentenmoderator r.k. studenten ver. „Albertus Magnus" Groningen; D J Baarslag, publicist Twello (gemeente Voorst): J. J. Kloppert oud-leraar oud lid alg. bestuur Kon. Ned. Aardrijkskun dig Genootschap Amsterdam. Rotterdam: mevr. J. Bauer-Stumpff, kunstschilderes. Amsterdam; W. van Leusden, kunstschil der, Maarssen; C. D. baronesse van Pal- landt. beeldhouwster Amsterdam; J. J Fabrieius. letterkundige 's-Gravenhage: J. M. Coffeng, secr. ver. „Het Ton. Mus." A'dam, mevr. M. Kemper-Hammet (Ma rie Hamel), toneelspeelster Amsterdam; drs B. M. Sweers, oud-lid bestuur stich ting toneelgroep „Theater" te Arnhem: P. H. F. M. Hupperts, dirigent Utrechts Stedelijk Orkest Utrecht; A. A. Rieu. dirigent Limburgs Symphonie Orkest. Maastricht: M. A. Monnikendam, compo nist en publicist. 's-Gravenhage; mej. P. H. A. Balma, balletdeskundige Amster dam; B. P. Wagemans, referendaris min. onderwijs. kunsten en wetenschappen. Voorburg; J. L. Geesink. filmproducent. Amsterdam; L. J. Bol. directeur Dordr. Museum en Museum Mr. Simon van Gijn. Dordrecht: G. J. Lugard, dir. museum ..De Waag" Deventer; J. C. Traa. restau rateur schilderijen A rijksmuseum H. W. Mesdag en andere musea. Leidschen- dam; D. Verheus, architect le kl. rijks dienst Monumentenzorg 's-Gravenhage; Meijboom, oud-districtscommissaris ver. „De Ned. Padvinders" Middelburg: pater M. G. Molenaar, Sittard; H. J. Tamsma, secr. sectie jeugdzorg Herv. Jeugdraad Amsterdam, 's-Gravenhage: A. E. van Voorthuisen, assistent-hoofd kwartiercommissaris „De Ned. Padvin ders" 's-Gravenhage, Enschede; ds M. J. J Gaaikema, leider volkshogeschool t Oldörp" Uithuizen. Groningen: mr dr J. Ph. Chr. van der Burgh, Bussum; G. H. L. Schouten, directeur stichting v. Euro pees Volkshogeschoolwerk, Bergen: mej. C J. M. Vinkenburg, directrice r.k. open bare leeszaal bibliotheek te Haarlem; mevrouw M. Visser-Timmerman. s< taresse Ter Apel Departement Nut het Algemeen; P. J. van Mullem, oud- dir. stichting Filmcentrum, Oegstgeest; D J. Bessem, directeur N.V. Het Nederl. Sportpark „Olympisch Stadion" Amster dam; E. Kamerbeek. Eindhoven; A. Len stra, Enschede; mr R. W. Piek, Rotter dam: dr ir L. G. Versteege, Rotterdam; H. W. Goldschmitz, journalist, Maas tricht; J. B. Kooij, administrateur rege ringscommissariaat radiowezen, Hilver- ROOK DIE LEKKERE HALFZWARE SHAG UIT DE BEKENDE HANDIGE DOOS Defensie D. Klop, referendaris Ministerie Defensie, 's-Gravenhage; C. G. C Kerkhoven, technisch hoofdambtenaar le klasse Directoraat Gebouwen, Wer- vruchtenlimonade en Terreinen, 's-Gravenhage. t de zwaarden: luitenant ter lste klasse F. H. van Wer- kum; luitenant ter zee lste klasse W. M. Goossens; luitenant ter zee lste klas- C. J. Westenbrugge; luitenant ter zee vlieger lste klasse R. J. Idzerda; luite nant ter zee vlieger lste klasse J. Schwartz; luitenant ter zee techn. dienst lste klasse H. J. C. van der Woude; lui tenant ter zee technische dienst lste klasse G. C. Bakker;* luitenant ter zee speciale diensten lste klasse A. Lok; luitenant ter zee vakdiensten der 2de klasse oudste categorie A. J. van Kuijk; luitenant ter zee vakdiensten 2de klasse F. P. Visser: de majoor (tijdelijk luite nant-kolonel) H. J. Houben dienstgroep officieren Koninklijke Luchtmacht; majoor E. de Roode, dienstgroep offi cieren Koninklijke Luchtmacht; de ka pitein (tijdelijk majoor) J. Blaauw, dienstgroep officieren Koninklijke Lucht macht; de reserve-kapitein M. L. Laureij, reserve-officieren Koninklijke Lucht macht; de reserve-kapitein D. Meinders, reserve-officieren Koninklijke Lucht macht; de reserve-majoor J. C. van de Water, intendance; de majoor J. P. H. van der Meer, infanterie; de majoor N. Klaver, infanterie; de reserve-majoor H. J. I. M. van den Broek infanterie; de majoor H. Hoftijzer, artillerie; de ma joor C. J. Feenstra Kuiper artillerie: de 'e-kapitein voor speciale diensten J. W. van Hoorn Alkema, artillerie; de 'e-kapitein voor speciale diensten J. A. van Minnen, genie; de reserve legeraalmoezenier majoor G. J. Zeg- VolUshuisvesting en bouwnijverheid P. J. van Beelen, 's-Gravcnhage, bouw kundig hoofdambtenaar A Rijksgebou wendienst; J. Bok jr. Delft, hoofd- districtsbouwkundige Rijksgebouwen dienst; L. van Egtercn, Enschede, direc teur Aannemingsbedrijf J. van Egteren «Se Zoon; T. Ettema, Beverwijk, bestuurs- diverse instellingen; ir A. J. Hu- ber, 's-Gravenhage, ingenieur lste klasse Centrale Directie van de Volkshuisves ting en de Bouwnijverheid; G. A. Schra- kamp, Hengelo (O.), architect en taxa teur; F. A. J. van Seters, Voorburg (Z.- H.), commissaris v/h Van Waning Co, Rotterdam; T, van Vliet, Gouda, aan- Vcrkeer en waterstaat W. P. A. Brand, 's-Gravenhage, afd.chet ANWB; W. N. van Rijssel, 's-Gravenhage, adm. Raad voor de Luchtvaart; J. Kat, Rijswijk (Z.-H.), technisch hoofdambt Rijkswaterstaat; J. F. L. Lindner. Gronin gen, technisch hoofdambt Rijkswaterst; T. Ottink, 's-Gravenhage, admin. hoofd ambtenaar Rijkswaterstaat; J. P. Kui pers, 's-Gravenhage, waterstaatkundig hoofdambtenaar lste klasse Rijkswater staat; M. W. van Arenthals, Kortgene, dijkgraaf Noord-Beveland; A. E. M. H. Hermans .Venlo, rijksinspecteur van het verkeer Rijksverkeersinspectie, 's-Her- togenbosch; J. Kistenmaker, Egmond aan Zee, oud-dir. NACO, Alkmaar; Z. Veld hoen, te Tcrwolde, vennoot in een be- roepsgoederenvervoerbedrijf; J. K. Kla- sens, Delfzijl, adjunct-directeur E. Wa- genborgs Scheepvaart- en Expeditiebe drijf; F. A. Th. Lurvink, Zwolle, inspec teur N.S.; E. G. Roetman, Utrecht refen- daris N.S.; M. M. van den Brink, Utrecht inspecteur lste klasse; N. W. Hasenbos, Utrecht technisch inspecteur; H. F. Stekelenburg, Utrecht hoofdcommies lste klasse; H. F. van Woudenberg, Utrecht refendaris; J. de Boer, Utrecht technisch inspecteur 2de klasse; G. W. Otterloo, Utrecht inspecteur; A. M. W. van Rijn, Haarlem, technisch inspecteur lste klasse; ]de Leur, Amsterdam, inspecteur lste klasse allen bij de Ned. Spoorwegen; A. Kamp, Utrecht hoofdvertegenwoor diger in het buitenland bij Van Gend Loos; G. H. Vierhout Vlissingen, in specteur, hoofd Technische Dienst Prov. Stoombootdiensten in Zeeland; L. de Best Gravenhage, admin. hoofdambtenaar Scheepvaartinspectie; L. Bontenbal, Rot terdam, adjunct-inspecteur Technische Dienst Kon. Rotterdamsche Lloyd; A. Looren de Jong, Rotterdam, gezagvoer der Phs. van Ommeren; D. A. C. Ge- lijns, Rotterdam, hoofd Nautische Dienst Shell Tankers; P. J. Boudier, 's-Gra venhage, commodore Shell Tankers; C. G. F. Hoek, 's-Gravenhagc, gezagvoerder Kon. Rotterdamsche Lloyd; G. A Scholte, Amsterdam-Oost afdelingschef Kon. Paketvaart-Maatschappij; J. G. Wijnberg, Bussum, souschef bureau chinebouw S.M. „Nederland"; J. A. Ber nard, Amsterdam, hoofdwerktuigkundige SJM. „Nederland"; E. A. Lohmann, Ame- rongen, hoofdwerktuigkundige Van Nle- velt, Goudriaan Co.; W. J. Dijk, Voor burg, gezagvoerder Holland-Amerika Lijn; C. Fiikweert, Maassluis, inspecteur technische dienst L. Smit en Co's Intern. Sleepdienst; A. P. J. Mabelis, 's-Graven- hage, hoofdcommies Rijksluchtvaart dienst; W. F. Bellink, Vreeland, gezag voerder KLM; M. Bosma, Utrecht tech nisch hoofdambtenaar voor bijzondere diensten PTT; mejuffrouw R. Reinsma, Rotterdam, bureauchef PTT; W. C. A. Visser, Culemborg, directeur PTT-kantoor te Culemborg; M. A. M. van Lamoen, rpER GELENHEID van de verjaardag van de Koningin is aan de volgende personen uit Leiden en omgeving een onderscheiding toegekend. Benoemd tot commandeur in de Or de van de Nederlandse Leeuw, bij be vordering: dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, oud-lid en -voorzitter van het college van curatoren der Leidse universiteit wonende te Aerdenhout. Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw: prof. dr. K. H. Miskotte, oud-hoogleraar vanwege de Neder landse Hervormde Kerk aan de Leidse universiteit wonende te Voorst; prof. J. Drion, commissaris in de zin van C. D. baronesse Van Pallandt, beeldhouwster, en de vice-voorziter t NieuW'Guinea-Raad, N. Jouwe, werden ridder in de orde vc Oranje-Nassau. «ïrtikel 120 lid 2 der Grondwet voo parlementaire behandeling van lueuwe Burgelijk Wetboek, te Leiden; prof. dr. H. J. Lam, hoogleraar aan de Leidse universiteit te Leiden; prof. dr S. E. de Jongh, hoogleraar aan de Leid se universiteit te Leiden. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: ds. P. D. Kuiper, predikant van de Gereformeerde Kerk te Sassenheim P. Weijma, commissaris van rijkspoli tie eerste klasse, te Voorschoten; dr. P. J Couvée, oud-rector van het Rijnlands lyceum te Wassenaar, te Wassenaar; dr. C. Blote, onderdirecteur van het rijksmuseum van natuurlijke historie te Leiden en secretaris van de Vereniging De Museumdag, te Voorschoten; H. D. van Nieuwkerk, hoofdingenieur A bij de inspectie van de technische dienst, te Voorhout; M. Karsemeijer te Alphen aan den Rijn, voorzitter van de Maat schappij voor Diergeneeskunde. Tot ridder In de Orde van Oranje- Nassau: H. L. du Bceuff, burgemeester Oegstgeest; G. A. F. Everstijn, re ferendaris B ter gemeentesecretarie, te Leiden; H. Vecndorp. technisch hoofd ambtenaar eerste klasse by de Hortus Botanicus der Leidse universiteit, te Leiden; P. J. van Mullem, oud-direc teur van de stichting Filmcentrum, te Oegstgeest; A. Warnaar te Sassenheim. bestuurslid van organisaties op het ge- De eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau werd ver leend aan: M. van Dijk, commies bij het ministerie van O.K. en W„ te Voorscho ten; F. N. Grims, hoofdassistent A van 's rijks belastingen te Leiden; J. J. Schoenmakers te Leiden, plaatselijk di recteur bij Van Gend en Loos; E. W van Leeuwen te Alphen aan den Rijn, hoofdemployé eerste klasse der PTT; D van Nieuwkoop, voorzitter van de afdeling Kaag van de VW te Alkema de; mejuffrouw M. C. J. van Buel, hoofd van het secretariaat van de algemene leiding van het departement van maat schappelijk werk te Leiden. Eremedaille in zilver: A. C. Meyer, opperwachitmr. der rijkspolitie te Leiden; D. Laman, vast assistent bij de Leidse universiteit, te Leiden; J. Rietkerken, technicus A bij 't Academisch Ziekenhuis te Leiden; A. C. van der Woerd, regis seur en lid van de arbeiderstoneelver eniging DOS te Leiden; B. Schoneveld te Hillegom, ziekzoeker en schuurbaas bij de N.V. M. van Waveren en Zonen: B. Re ij nders te Sassenheim; mejuffrouw zuster M. C. Hoogeveen te Voorschoten, voorheen wijkverpleegster te Zoeterwou- de; mejuffrouw C. W. Brugman, buffet- Eremedaille in brons: J. A. Pison, ma chinebankwerker A bij het Academisch Ziekenhuis te Leiden; A. Hoogendoorn te Lisse, bloemistknecht bij de Konink lijke Bloembollen Maatschappij H. de Graaff en Zonen N.V.; J. Th. van der Reep te Lisse, landarbeider op de bloem- bollenkwekerij en -handel W. F. de Vink; J. Roubos te Leiden, bloemistknecht bij de Koninklijke Bloembollenmaatschappij H. de Graaff en Zonen N.V.; A. de Regt te Lisse, assistent van de afdelingsbaas in de produktie-afdeling van de VaD Herwaardens Kalkzandsteen-fabrieken N.V. te Hillegom; M. Janse, autocontro leur bij de Van Herwaardens Kalkzand- steenfabrieken N.V. te Hillegom. 's-Hertogenbosch, bureauchef PIT; me juffrouw G. J. Adam, 's-Gravenhage, re ferendaris PTT; M. Bonting, Amsterdam, referendaris PTT; A. P. Dansen, Goes; bureauchef PTT; Financiën en Justitie J. J. van Antwerpen. Goes; Financiën P. van Ammers, dir. Coöp. Zuivelbank, te Alkmaar; J. A. Godding, dir. kantoor Venlo Ned. Middenstandsbank; H. Cree- mers. hoofdcommies A afd. Fin. Publiek rechtelijke Lichamen Min. van Financiën; C Schippers, buitengewoon ambtenaar 's Rüks belastingen directie Wetgeving Douane en Verbruiksbelastingen Minis terie van Financiën; F. Polling wnmd. ac countant Rijksaccountantsdienst Amster dam; W. A. Peeterman. wnmd. accoun tant Rijksaccountantsdienst. Utrecht; D. Kok. hoofdverificateur-controleur invoer rechten en accijnzen Rotterdam; L. Seip, hoofdverifieateur der invoerrechten en accijnzen te Eindhoven: A. H. Waser. hoofdverificateur der invoerrechten en accijnzen te Eindhoven: B G. Buitingh, hoofdcontroleur A. van 's Rijks belastin gen. pers. titel van ontvanger, inspectie der invoerrechten en accijnzen te Gronin gen: J. van der Laan. hoofdcontroleur A Rijks belastingen inspectie der in voerrechten en accijnzen te Utrecht; P. Strijland, hoofdcontroleur A 's Rijks belasting inspectie der omzetbelasting te Amsterdam: J. Stegeman. hoofdcommies secretaris 's Rijks belastingen directie v. Rijks belastingen Utrecht; B. J. Vier- stra. hoofdcommies-secretaris 's Rijks belastingen ter directie van 's Rijks be lastingen. Groningen: E. J. Ploeger, hoofdcommies 's Rijks belastingen ten kantore der accijnzen Amsterdam; O.. K. W. en Sociale zaken Th. de Groot, voorz. Kon. Ned. Kaats- bond en directeur „Het Friese Groene Kruis". Leeuwarden. O., K. en W. en Maatsch. werk H. Hoogeveen. hoofd van de school Chr. volksonderwijs te Oosterwolde; Landbouw en visserij Th. Alessie. Amsterdam, voorz. Vereniging Koffiehandel; G. H. Baljet, Tilburg, bestuurslid organisaties bloe misterij; R. J. Boer. Veendam, bestuurs lid organisaties landbouw; C. van Dijk, 's-Gravenzande, bestuurslid organisaties op het gebied van land- en tuinbouw; Eenhoorn. Vries, dierenarts: G. dea Eerzamen Sommelsdijk. directeur la gere land- en tuinbouwschool; L. Eike lenboom, Mijdrecht, dierenarts; G. C. Hos. Utrecht, adj.-inspecteur Visse rijen; M. Immink. Nieuw-Vennep, be stuurslid van organisaties landbouw; W. de Jager te De Krim. voorzitter alg. bestuur Aardappelmeel- en derivaten- fabriek „Onder Ons", bestuurslid van landbouworganisaties; J. H. L. Jochems, Maasbracht. bestuurslid van organisa ties landbouw: J. C. Kavelaars. Zeven- bergsche Hoek. bestuurslid organisaties landbouw: C. J. J. Kooijman, Sint-Anna- land, bestuurslid organisaties landbouw; Lokhorst. Driel, bestuurslid organi saties landbouw: J. H. Mahders. Nijme- landbouwjournalist; J. van der Meer. Maasland, directeur chr. lagere landbouwschool; F. H. Robers. Enschede, dir. Oostelijke Pluimvee Coöperatie; P. M. Rogmans, te Almelo; C, J. Simons; te Helvoirt. bestuurslid organisaties landbouw; P. Turkenburg, Bodegraven, dir. Turkenburg's Koninklijke Zaad- handel N.V.; A. J. Verkleij, Nieuwer- Amstel. leraar middelbaar land- en tuinbouwonderwijs: A. Warnaar, Sas senheim. bestuurslid van organisaties op het gebied van de bloembollencul tuur en het bloembollenbedrijf; C. J. W. Westhoff, Den Haag, referendaris Algem. Inspectiedienst Ministerie van Landbouw en Visserij; H. H. Buisman, boterexporteur, Leeuwarden. Sociale zaken P. Cox, te Gulpen, voorz. district Gul pen „Het Limburgse Groene Kruis" en lid van het hoofdbestuur; moeder Eliza (mej. C. G. van der Westen), te 's-Her togenbosch, algemene overste Congre gatie van de Zuster „Dochters van Maria en Josef en voorzitster Stichting „Paedologische Instituten en Orthopae- dische Inrichtingen; C. F. W. de Vries, te Breukelen, voorz. Prov. Utrechtse Bond Wit-Gele Kruis; M. Vromen, te Den Haag, arts, directeur Ned. Bond Moederschapszorg en Kinderhygiëne; mejuffrouw E. H. Hengeveld, te Zwolle, arts; zr. H. E. Reuner, te Enschede, adj.- directrice Ziekenhuis „Ziekenzorg"; G F. Torn, te Ermelo, adm. inrichting 's-Heerenloo, hoofd van de boekhouding; A. de Ruijter, te Hilversurrr, alg. secr. Alg. Ned. Agrarische Bedrijfsbond; G. Koot. te Haarlem; P. W. A. Willemsen. te Utrecht, voorz. Katholieke Bouw vakarbeidersbond; D. Meijer, te Soest, secr. Ned. Chr. Landarbcidersbond; C. Boer te Amsterdam, oud-voorzitter Be roepsgroep Technici Ned. Chr. Beamb- tenbond, tevens lid van het centraal bestuur; L. G. Kramer, te Dordrecht, oud adjunct-directeur Lips' Brandkas ten- en Slotenfabrieken; W. van Vroen- hoven, te Eindhoven, adm. Rijks Psy chiatrische Inrichting; J. van der Slot, Utrecht, adm. hoofdambtenaar Rijksin stituut Volksgezondheid; C. J. F. Nou- wens, Tilburg, directeur Gew. Arbeids bureau; J. M. van Bijnen, Breda; K. Kuiper, Assen, adjunct-consulent A Complementaire Sociale Voorzieningen; L. C. van Soeren. Hilversum, ref. So ciale Verzekeringsbank te Amsterdam; Soc. zaken en Volksgezondheid en Volkshuisvesting en bouwnijverheid F. Hooghiemstra, te Amsterdam. W. K. Dijkstra, te Arnhem. Soc. zaken en O., K. en W. J. M. M. Alink, best. dlv. instellingen, Amsterdam; J. Cohen, best. dtv. instellin gen, Amsterdam; H. de Jong, best dlv. instellingen. Wassenaar; A. L. Jozen (fra ter Emiliaan), best. dlv. instellingen, 's-Hertogenbosch; mevr. J. J. Keuning- Zanstra, bestuurslid div. instellingen, Dantumawoude; P. P. M. de Kort, best div. instellingen. Axel; mr. L. W. M. Overes, best div. instellingen, Esch. Maatsch. werken Soc. zaken en Volksgezondheid Mevr. J. N. A. Hudig-Turk, bestuurs lid div. instellingen, Rotterdam. (Advertentie)

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 15