Topgesprek moet vruchtbaar zijn /ft eeft doftfce Kij, ft De nieuwe stijl van de VerStaten BOM Communisme in Afrika niet sterk aan sloeg Jouhauds lot nog onzeker Weg van glazen kralen Mag politie particuliere woning binnendringen? (1) Dit artikel werd geschreven, terwijl deze verslaggever zich boven de Grote Oceaan bevond, aan het be gin van een derde lange verken ningsreis sinds Kennedy president werd. Elke keer waren de vooruit zichten verschillend, maar nooit zo als thans het geval is. Wat maakt de vooruitzichten zo verschillend zo hoopvol? Het antwoord is niet zoveel woorden te geven. Wellicht kan men het het best zo stellen, dat Kennedy's regering een nieuwi stijl ontwikkeld heeft om de Ame rikaanse zaken-overzee te doen. Het is begrijpelijkdat alles tijd heeft gekost, maar men moet niet verge ten, dat een „regeringswisseling" de Verenigde Staten een volkomen wijziging van de politiek betekent als een andere partij aan de macht is gekomen. De inwerkperiode van een nieuwe Amerikaanse regering is veel lan ger dan die, welke een Britse rege ring nodig heeft. In Engeland ken nen de ministers elkaar meestal reeds jaren uit het Lagerhuis, i in de Verenigde Staten hebben de ministers elkaar vaak nog nooit ge zien, zoals bijvoorbeeld het geval met Kennedy zelf, met zijn minis ter van buitenlandse zaken Dean Rusk en met zijn minister van de fensie McNamara. Voor Kennedy en diens ministers it de inwerkperiode inderdaad lang er moeilijk geweest. Men behoeft slechts te denken aan de impulsie- Velen zeggen goeds van deze krant, om de eigen toon en om het nieuws, Wij zijn van mening: toch kan het nog beter. Elke dag houden we ons dat voor ogen. Als u iemand op de bon zet, verdient u terloops „Dat zit zo". (in envelop (of op kaart geplakt) verzenden U kunt noteren als nieuwe abonnee: BETALING PER WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO (Doorhalen wat niet van toepassing is) Zelf was ik al abonnee. Voor het aanbrengen van bovenstaande nieuwe abonnee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO Schrijf hier uw eigen naam en adres „Dat zit zo" 'n boek boordevol met ongelooflijk handige wenken is niet in de winkel te koop. (DOOR JOSEPH ALSOP, DE BE- KENDE AMERIKAANSE COM- MENTATOR, WIENS ARTIKE LEN OOK REGELMATIG IN DE NEW YORK HERALD TRIBUNE VERSCHIJNEN). ve acties tegen Cuba en in Laos, ge volgd door het overhaast terugtrek ken van toegezegde steun. James Reston (een andere Amerikaanse commentator Red.) zei na enige tijd niet ten onrechte, dat Kenne dy's regering sprak als een Chur chill, maar handelde als een Cham berlain. Maar sedert enkele maan den is de toestand gelukkig veel gunstiger. Het vreemde van de situa tie is zelfs, dat het nauwelijks op gemerkt wordt, als belangrijke be slissingen genomen zijn. Het geruis loze is het geheim van de nieuwe stijl in de Amerikaanse buitenland se politiek. Toen de Russen onlangs tot tweemaal toe trachtten, het westelijke ver keer door de lucht naar Berlijn te belemmeren, hebben sommige Amerikanen onder wie de vroe gere generaal Lucius D. Clay, aan gedrongen op scherpe tegenmaatre gelen. Deze zouden wellicht weer een ernstige crisis hebben veroor zaakt, omdat zij de Russen in een lastige positie gebracht zouden heb ben. Er zijn inderdaad tegenmaat regelen genomen, maar niet zoals mannen als Clay bedoeld hadden. Zij werden op onopvallende wijze genomen en Kennedy volstond met een dosering, die de situatie van dat ogenblik vereiste en niet meer. Slechts weinigen waren er zich van bewustdat de verantwoordelijke staatslieden inderdaad het gevoel hadden, voor een hoogst gevaarlijke beslissing te staan. ''De rustige tac tiek heeft echter goede resultaten af geworpen. Gedurende de gehele pe riode van Russische pressie is het luchtverkeer van en naar Berlijn zelfs aanzienlijk toegenomen. Eenzelfde gedragslijn is ten opzichte van Zuid-Vietnam waar te nemen. De Amerikanen hebben opleidings troepen naar dit land gestuurd en hun militaire hulp drastisch uitge breid, vastbesloten, alles op alles te zetten om deze gevaarlijke oorlog te winnen. Maar het gebeurde zon der enige ophef en fanfare. Pat langzamerhand realiseren onze bondgenoten en onze vijanden zich, dat het de Verenigde Staten Zuid-Vietnam bittere ernst is. Deze geruisloze buitenlandse politiek is iets nieuws voor de Verenigde Staten. Er is het nadeel, dat het Amerikaanse publiek niet voldoende inziet, welke gevaren dreigen en dat het niet met de regering mee wil gaan, wanneer deze bepaalde plichtingen op zich neemt. Ten zien van Zuid-Vietnam is dit nadeel echter nog niet gebleken. Het met weinig ophef nemen van belangrij ke maatregelen heeft het ontzaglijke voordeel, dat de vijand op minimale wijze kan reageren. Zodoende den de gevaren aanzienlijk ver derd. Als de Verenigde Staten deze nieuwe stijl van rustige vastberaden heid kunnen volhouden, dan zal dat door iedereen ten zeerste worden toegejuicht. Openlijke steun van Soekarno Het ontstaan en de groei van e communistische partijen heeft geen gelijke tred gehouden met de vorming van nieuwe staten in het gebied ten zuiden van de Sahara. Weliswaar bestaan er communis tische bewegingen van enige be tekenis in Marokko, Tunesië, de Soedan, Madagascar en de Unie van Zuid-Afrika, maar het stre ven van de Sowjetunie in Afrika blijft toch hoofdzakelijk gericht op de aanmoedigingen van links nationalistische bewegingen op grond van de veronderstelling, dat deze zich ontvankelijk zullen De Hoge Raad voor de magistratuur, en hoog Frans gerechtelijk college, heeft gisteren aan president De Gaulle een advies uitgebracht over wat er dient te gebeuren met de ter dood ver oordeelde ex-generaal Jouhaud. Het advies is strikt geheim. De Gaulle heeft een uur vergaderd met dit college. Er is gesproken over de ver oordeling, het -doodvonnis en de mogelijk heid van clementie. De leden hebben hun mening kenbaar gemaakt aan de presi dent, een verplichte procedure in zaken, waarbij een doodvonnis is uitgesproken. De Gaulle kan een eventueel verzoek n clementie van de Raad naast zich neerleggen. Na betrekkelijk rustig verlopen Paas dagen, is de golf van aanslagen in Algiers gistermorgen opnieuw losgebarsten. Tot aan het middaguur waren reeds dertien Algerijnen door aanslagen van de O.A.S. om het leven gekomen en min stens een zelfde aantal gewond. Ook een Europeaan kwam om het loven. De O.A.S.'ers trachten op grote schaal botsingen tussen de Europese en Alge rijnse bevolkingsgroepen uit te lokken, zodat het Franse leger tegen de Algeri an zal moeten optreden. In Tunis waarschuwde vice-premier Ben Bella van de Algerijnse voorlopige regering, dat een voortduren van het ter ne van de O.A.S. in ernstige mate jeest van de te Evian gesloten ak koorden in gevaar kan brengen". Hij zei, dat de waarborgen voor de Europeanen in Algerije, alleen dan ten volle van kracht zullen zijn, als de Europeanen de daaraan verbonden verplichtingen nako- Het negenjarige meisje Ria Kimmels uit Almelo is afgelopen vrijdag zo ernstig gewond bij een ongeval in een Almelose speeltuin, dat ze vandaag in een zieken- .lenpaal van een zweefmolentje. Het meisje werd door de paal geraakt en moest in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis worden overgebracht. tonen voor communistische pene tratie en overvleugeling. De Amerikaanse regering maakt tel ken jare een studie van de communis tische partijen in de wereld. Dit jaar is bijzondere aandacht geschonken aan de zojuist onafhankelijk geworden lan den in Afrika en de landen die beho ren tot het niet-gebonden blok. Onder staande is de conclusie van de Ame rikaanse regering, neergelegd in een rapport aan het Congres. Het totaal aantal communisten in de wereld bedraagt ongeveer 40 miljoen. Van dit totaal leven er 36 miljoen ach ter het ijzeren gordijn en de partij in China neemt hiervan het leeuwendeel voor zijn rekening: 17 miljoen leden. De grootste partijen buiten de Sowjet- sfeer zijn de Indonesische en de Ita liaanse met naar schatting 1.750.000 le- in Indonesië en tussen de 1,2 en 1,5 miljoen leden in Italië. Aanzien Igens het rapport berust de kracht de Indonesische communistische partij voornamelijk op haar wettigheid, haar aanzien en haar sterke organisatori sche greep op haar volgelingen. Wet tigheid en aanzien zijn toe te schrijven aan de openlijke steun, die haar als volwaardig deelneemster aan de poli- "ek en in de nationale beweging gege- ;n wordt door president Soekarno. Het ledental van de Britse en West- duitse partij is te verwaarlozen, n: lijk respectievelijk 28.000 en ongeveer 50.000. De Russische communistische partij telt 9,716,005 leden, ongeveer ze ven procent van de gehele bevolking. Tussen februari 1956 en oktober 1961 zijn 2,7 miljoen personen tot het lid maatschap toegelaten en 200.000 van het lidmaatschap vervallen verklaard. De Tsjechoslowaakse partij is met haar 1,6 miljoen leden (ongeveer 11,6 procent) verhoudingsgewijze de groot ste communistische partij ter wereld. Deze foto werd genomen kort voordat vanaf de basis Cape Canaveral de Ranger 4 in de richting van de maan werd gelanceerd. De technici controleerden voor de laatste maal de verschillende instrumenten, on der meer de juiste werking van de ingewikkelde apparatuur. Zoals be kend zal de Ranger 4 doordat het elektronische brein niet goed functioneert de voorkant van het maanoppervlak niet bereiken. De kunstmaan zal aan de achterzijde op de maan te pletter slaan. Interview met Chroesjtsjef Chroesjtsjef heeft in een inter view met de hoofdredacteur van het Amerikaanse tijdschrift Look, Gardner Cowles, op een vraag of een spoedige nieuwe topbijeen komst met president Kennedy nuttig zou zijn, geantwoord dat het voornaamste thans is en ik ben het met de president der V.S. in dit opzicht eens dat een der gelijke bijeenkomst niet onvrucht baar blijkt. HUURVERHOGING Op donderdag 3 mei zal de Tweede-Kamercommissie voor volkshuis vesting en bouwnijverheid met minister Van Aartsen mondeling overleg plegen over het wetsontwerp tot wijziging van de huurwet (huurver hoging), dat, zoals wij zaterdag reeds berichtten, niet voor dinsdag 8 mei in de Kamer in behandeling zal komen. In de vergadering van 2 mei a.s. zal de behandeling van de mammoetwet worden voortgezet. In de avond vergadering van die dag wordt dan vermoedelijk het wetsontwerp tot wijziging van de algemene ouderdomswet en de wet op de ziekenfonds verzekering voor bejaarden behandeld. Vraag uw handelaar naar de grote serie polyester S ornamenten. Helder f. 9.95 In kleur f. 10.70 PHILIPS voor goede huisverlichting We hebben vroeger eens verteld, dat glas waarschijnlijk een Egyp tische vinding is, al moet het niet lljke tijd ten achter. Het gebruik van metalen is van Noord-Indochi- na in Indonesië terecht gekomen, t elkaar is gedaan, duidt. Hoe het ook zij, de oudste vondsten Tijdens de Dong-son cultuur wer- op dit gebied stammen uit Egypte den in Indonesië de doden bijgezet ten die van ge kleurd glas werden vervaardigd. Deze glazen kra len spelen een gro te rol in het han delsverkeer met omliggende landen want by oud heidkundige opgra vingen in het Na bije Oosten worden TOCH IS HET ZO! Egyptische kralen aangetroffen, die door de Chinezen naar dit eilandenrMk werden gebracht. Maar de Chinezen zouden geen recht geaarde Chinezen zijn geweest, indien zü niet getracht had den de winsten op groot mogelijk te ma- herhaaldelijk dit produkt aangetroffen, waaruit 'blijkt, dat zij ken. We mogen immers in het verre verleden vanuit Egypte dat de uit Egypte betrokken kralen. deze gebieden werden door de lange weg die zij hadden af- glazen kralen werden tijdens de hun vrij aardig is gelukt. Het Chl- Han-tljd (206 v. Chr. 221 n. Chr.) ncse produkt werd naar Indonesië langs de z.g.n. zijdeweg. Vandaar dat we in de Indonesische In China, het handelstand bij uit- graven uit de Dong-son tijd nemendheid, hielden de kralen ech ter geen halt, war vonden zij hun weg Chinese glazen kralen aantref- daaruit fen, die zich van de echte Egypti- Z.O. Azië schc glazen kralen slechts onder- beschavingstoestand, het toch over China welke te vergelijken is met de brons- hebben, is het wellicht aardig ook tijd in Europa en ten opzichte 1 de Europese beschavings-centra i dit cilandcngebied dus een aanzlcn- te zien, hoe dit land s Daarover een volgende keer. ,,Toen wij elkaar in Wenen ontmoetten was het een eerste kennismaking en verkenning der standpunten. Wij schilden nogal scherp van mening de op te lossen kwesties.-Het schijnt mij daarom toe dat wij eerst enige ovei stemming moeten bereiken over kwesties waarvoor thans een gemeen schappelijke beslissing nodig is om conflict en oorlog te voorkomen. En topbijeenkomst zou misschien een bekro ning van een dergelijke overeenstem ming zijn", aldus de Sowj et-premier. Hij zei dat een wereldoorlog voorko men moet kunnen worden, maar klaarde: „Hoewel wij tegen agressieve oorlogen zijn, erkennen wij de wettig heid en zelfs de noodzaak van defensieve en nationale bevrijdingsoorlogen". Hij zag „enige straaltjes hoop" dat de huidige onderhandelingen tussen de V.S. en de Sowjet-unie tot een regeling over Berlijn en Duitsland kunnen leiden. Een overeenkomst over Berlijn en Duitsland zou aan een ontwapeningsakkoord ten voorafgaan maar dit wil niet zeggen dat de ontwapening minder belangrijk is, aldus de premier die de ontwapening integendeel „het probleem der proble men" noemde. Ohroesjtsjef verklaarde voorts dat hij president Kennedy voor een bezoek aar de Sowjet-unie zou uitnodigen zodra er enige vooruitgang is gemaakt in de on derhandelingen ter beëindiging of ver mindering van de 'koude oorlog Hij voor spelde dat er een dag komt dat Ameri kaanse en westelijke perspublikaties in de Sowjet-unie vrijelijk te verkrijgen zullen zijn. Cowles. die in 1942 Stalin interviewde, schrijft dat de -sfeer in het Kremlin thans geheel anders is. „Ohroesjtsjef is te vergelijken met een westelijke diplo maat. Hij zou premier van Engeland of president der V.S. kunnen zijn." Haile Selassies zoon overleden De jongste zoon van keizer Haile Se lassie, prins Sjale Selassie, is op 31-jarige leeftijd gestorven. Het was reeds enige weken bekend dat hij ernstig ziek was en leveraandoening had. In de westerse wereld wordt vrij- verlangens van de overheid zijn. Hij heid terecht als een van de grootste heeft zich daarbij maar neer te leg gen. In een Staat als de zowel de overheid als de burger zich de wetten behoren te houden geoefend, wanneer de vrijheid moet plaatsmaken voor dwang en mis bruik van macht. Tijdens de Fran se revolutie was van de liberté, égalité et fratemité vrijheidgelijk heid en broederschap) het eerste, het meest begeerde goed. Nu, in het midden van de twintigste eeuw, is het vrijheidsbegrip tot vrijwel alle volkeren der aarde doorgedron- deling gen. Links en rechts ontstaan nieu we staten. Deze zien de vrijheid als het allerhoogste goed, waarvoor men graag de strijd wenst aan te binden. volgt: stipt na te komen. Hij mag rechten gebruik maken. De rechten en verplichtingen be treffende het huisrecht zijn voorna melijk neergelegd in de vierde afde ling van het eerste Boek van het van Strafvordering, waar- bijna alle andere hierboven genoemde wetten wordt verwezen. Het belangrijkste artikel van die af- artikel Is die vrijheid eenmaal bereikt, dan wordt als een van de eerste een Grondwet vervaardigd. Dat zien wij thans om ons heen. Wij zagen het ook m het verleden. Willem Frederik, Prins van Oranje Nassau, wilde in het tweede decen- de vorige eeuw de niteit over de Ver enigde Nederlan den wel aanvaar den, mits er een Grondwet zou ko- ^Reeds in 1814 werd deze afge kondigd. Vanaf dat tijdstip tot heden is die Grondwet herhaalde malen gewijzigd. Nog steeds zijn vele vrijheden in de constitutie ver ankerd. Wij noe men als voorbeel den de vrijheid van godsdienst en van drukpers. Ook het zogenaamde huisrecht behoort er toe. Dat is het recht op vrijheid in eigen huis. Het moet zeker als een van de belangrijk ste rechten van de Nederlandse staats- 172, luidende: DE SCHRIJVER Mr. F. H. Piket (1927) die in Leiden rechten studeerde is sinds 1952 in 's-Gravenhage als advocaat en procureur geves tigd, waar hij een omvangrijke civiele praktijk heeft, maar ook tal van belangrijke strafzaken behandelde. Hij bekleedt ver scheidene functies in het re-clas- seringswezen en is voorts actief op politiek terrein, namelijk als lid van de Unieraad der Chr. Historische Unie, als be stuurslid van de plaatselijke C.H.-kicsvcreniging, en als lid van de commissie Maatschap pelijk Werk der C.H.U. Mr. Piket staat bij de komende verkiezingen kandidaat voor de Haagse gemeenteraad op de gecombineerde lii6t van A.R. en C.H.U. 1 De opsporingsambtenaar of deur waarder, ingevolge enige bepaling van dit wetboek tot het binnentre den in een woning tegen de wil van de bewoner bevoegd, oefent zijn bevoegdheid niet uit, tenzij vergezeld van de kantonrechter, van een commissaris van politie of van de burgemeester der gemeen te, of wel voorzien van een alge mene of bijzondere schriftelijke last van de pro cureur-generaal by het gerechts hof, of van de officier van jus titie of van een bijzondere schrif- telyke last van i zijner hulp officieren. 2 Van het bin treden ener wo ning tegen de wil van de be- binnen twee maal 24 uur pro ces-verbaal op gemaakt. Daar in wordt mede van het tijdstip van^ het binnen- het daarmede beoogde doel melding gemaakt. Hierin staat dus te lezen, dat slechts enige met name genoemde autori teiten het recht hebben tegen de wil van de bewo- r diens huis bin- in een woning de bewoner is al- de gevallen bij 1 Het binnentreden tegen de wil van leen geoorloofd L- de wet bepaald, krachtens zondere of algemene last van een macht door de wet aangewezen. 2 De wet regelt de vormen, waaraan de uitoefening van deze bevoegd heid gebonden is. In het Wetboek van Strafvordering is aangegeven in welke gevallen te gen de wil van de bewoner een huis mag worden betreden. Daarnaast kun nen nog het Deviezenbesluit 1945, de Jachtwet, de Loterijwet, de Paarde- werDen 0DEesteia ais ec wet, de Steenhouwerswet, de Vogel- riSTamMMSarméenr d»t wet, de Vuurwapenwet, de Zegelwet strafbaar feit heeft schuldig gemaakt, kan die nentreden, wanneer de bewoner dat verbiedt. Dit betekent, dat de burger een agent van politie die niet is een Hulpofficier van Justitie de toegang tot zijn woning kan weigeren. .Deze kan mitsdien eerst verkregen worden, wanneer de Officier van Jus titie of een Hulpofficier van Justitie, de agent van politie vergezelt of hem een speciale schriftelijke last ver strekt. De Wet heeft deze waarborgen ken nelijk gegeven om machtsoverschrij ding van lagere gezagsdragers te voorkomen. Die regels toch, zijn zo wel voor de aanhouding van verdach ten als voor inbeslagneming van voor opgesteld. enige andere wetten genoemd w« b^n. ïsass? as.' de de Bejaardenoorden, dat in februa- rie 1962 aan de Staten Generaal is aangeboden, worden ook richtlijnen gegeven voor het maken van inbreuk op het huisrecht. Indien dat wetsont werp te zijner tijd tot wet zal wor den verheven, zal aan de reeds be staande wetten er één kunnen wor den toegevoegd. Uit het bovenstaande volgt, dat voornoemde inbreuken nauwgezet artïKëï ïzu door de wetgever zijn geregeld. Zowel np7P de overheid als de burger hebben te - dien aanzien dus rechten en verplich tingen. In beider belang zijn spelre gels opgesteld, waaraan beide partij ambtenaar niet tegen de i verdachte diens woning betreden. Zelfs indien een agent van politie ze ker weet, dat iemand zich in zijn huis aan een strafbaar feit schuldig maakt (bij voorbeeld doordat hij het voor zijn eigen ogen ziet gebeuren), mag deze opsporingsambtenaar die wo- ning niet tegen de wens van de be woner binnengaan. Voor deze gevallen van ontdekking op heterdaad name lijk, gelden ook de gulden regels van oek van Strafvorde- weer een uitvloeisel van artikel 172 der Grondwet. Wanneer een agent van politie de wens te kennen geeft voorwerpen in dan moet hij beslag te willen 1 err Dat J h®t zic^ zowel in als 'buiten "het ge- grote voordeel dat de burger m een vai van ontdekking op heterdaad, doen vergezellen door een Officier van Jus titie of een Hulpofficier van Justitie of in het bezit zijn van een schrifteiy- len van ijei(jeni in(jien de het huis hem de toegang rechtsstaat geniet. In een dictatoriaal geregeerde Staat kent men die regels niet. Daar moet de burger maar afwachten wat de ke last bewoner Twee grenswachten vragen asiel met hun patrouillehond naar het Westen gevlucht. Zij hebben in West-Duitsland asiel gevraagd. Westduitse autoriteiten hebben meege deeld dat de twee jongemannen hun post langs de grens in Oost-Duitsland hebben verlaten en een strook grond waar landmijnen liggen, zijn overgesto ken naar het Westen. De hond, een herder, zal binnen enkele dagen naar Oost-Duitsland worden terug gestuurd. staande regels niet. Hij meent, dat hij zijn huis altijd voor de politie dient open te stellen. Dat is, zoals uit het bovenstaande volgt, zeker niet het ge val. Wij schrijven het bovenstaande niet om een gezagsdrager in de uit oefening van zijn functie te belemme ren. Geenszins. Een gezagsdrager, die zich bewust is van de grote ver antwoordelijkheid die aan hem is op gedragen, zal uiteraard geen mis bruik maken van de aan hem toever trouwde bevoegdheden. Hij zal het recht van de burger, dat voortvloeit uit de Grondwet, die ter bescherming van die Staatsburger is neergeschre ven, respecteren. Hij zal zich van- zelfsDrekend onthouden van het maken van inbreuk op die rechten. Sir Winston Churchill is gisteren in Londen te ruggekeerd na een va kantie van twee weken op de Middellandse Zee aan boord van het jacht Christina van de scheepsmagnaat Onas- Een veertien jaar oude jongen heeft zondag in alle vroegte een slang gestolen uit het reptie lenhuis van de dieren tuin in San Diego in de V.S. De slang een anderhalve meter lange python was zacht aardig van karakter en niet giftig. De jongen was over een hek ge klommen, had een ruit geforceerd en daarna Buster, zoals de slang heette, om zijn middel gewikkeld. Met de slang onder zijn jasje ver dween hij. Het is de eer ste maal geweest in 13 jaar dat Buster buiten het reptielenhuis kwam. Hij zal nu enige dagen rust moeten houden. Het Cunard passagiers schip Queen Mary heeft, bijna 25 jaar na zijn maiden-reis, zijn des tijds gevestigde record voor de overtocht van New York naar Cher bourg verbeterd. In 1938 verwierf het schip de Blauwe Wimpel voor deze overtocht. De ge middelde snelheid was nu 30,18' knopen. De Blauwe Wimpel is thans in het bezit van de Uni ted States met een ge middelde snelheid van 35,59 knopen. De Britse politieagent Blake zag gisteren een zenuwachtige man op zich toesnellen, die hem toeriep: „Mijn vrouw staat op het punt een baby te krijgen en ze is alleen thuis. Blijf alstu blieft bij haar terwijl ik de vroedvrouw bel". Toen de vroedvrouw tien minuten later kwam, had de vrouw met assistentie van agent Blake het leven geschonken aan een dochtertje. De namen van de ouders luiden: Richard en Jean Stork (Ooievaar). Tony Miller, een 24- jarige parachutesprin ger, is gisteren van een hoogte van 1500 meter naar beneden gekomen met een parachute die slechts gedeeltelijk was opengegaan. Het avon tuur, dat hem zijn leven had kunnen kosten, kwam hem slechts op een ontwrichte schouder te staan. In plaats van de gebruikelijke snelheid van Wi m/sec., was zijn landingssnelheid ver dubbeld. Commentaar van Miller: De grond was ook tweemaal zo hard als gewoonlijk. Het Europese aardap pelgebrek heeft voor Noorwegen onverwachte mogelijkheden geopend voor de export. Voor Pasen vertrok er een schip met aardappelen naar Engeland en dezer dagen vertrekt er weer Met een Tupolef van de Russische luchtvaart maatschappij Aeroflot is koningin Elisabeth van België gisteren van uit Brussel op Schiphol gearriveerd. Drie kwar tier is zij op de lucht haven geweest, waarna zij met hetzelfde toestel naar Moskou vertrok. Op uitnodiging van de Russische minister van cultuur, mevrouw Furt- sewa, zal zij de finale van het Tsjaikofsky- concours bijwonen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5