Raad Leimuiden behandelde de begroting; NIEUWE LE1DSCHE COURANT 4 WOENSDAG 25 APRIL 1962 De raadszitting in Leimuiden van gisteravond droeg een feestelijk tintje in verband met de geboorte van de 3000ste inwoner op donder dag 19 april. De gebruikelijke kof fie ging ditmaal vergezeld van een gebakje waarbij ook de publieke tribune niet werd vergeten. Het grootste deel van de avond ging echter over minder vreugdevolle za ken omdat de begroting van de ge wone dienst voor het eerst sinds lange tijd niet sluitend bleek te zijn. Ondanks het feit dat de raad lang durig van gedachten wisselde, bleek het tekort onoverbrugbaar. De geboorte vnn de 3000ste Inwoner was voor burgemeester B. Kammenga aanleiding het gehele bevolkingsbeeld ALPHEK AAK DEK RIJK Sint Jorisdag Onder leiding van de O.D.C. hopman W. M. Offringa is gistermorgen op het plein voor het raadhuis de Sint Jorisdag officieel geopend. Na een kort begroe tingswoord van hopman Offringa volgde het hijsen van de vlaggen aan de masten voor het raadhuis, waarna de wetten werden vernieuwd en het motto van de voortrekkers werd uitgesproken. Uit vol- le borst zoog men het ..Hoort, zegt het Burgemeester Bruins Slot sprak de Jongelui toe. Hij wees op de naastenlief de. die vooral ook de padvinders en pad- vindsters moeten betrachten. Als voor beeld van opoffering en naastenliefde noemde de burgemeester het gebeuren met de roeiboot op eerste paasdag. Een jongeman spande zich in de Oude Rijn bovenmenselijk in. Oubaas Beekes lichttte de betekenis van de Sint Jorisdag voor de padvinders toe, waarna men twee coupletten van het Wilhelmus zong. Subsidies voor jeugdwerk De binnengekomen aanvragen om sub sidie Ingevolge de „Verordening subsidie jeugdwerk I960" over het Jaar 1961 heb ben B. en W. om advies in handen ge steld van de adviesraad voor het jeugd werk. B. en W. kunnen zich met dat advies verenigen. In overeenstemming daarmee stellen zij de raad de volgende subsidies voor over 1961: I: ..Basissubsidie", als bedoeld in art. 4. tweede lid. van genoemde verordening, toe te kennen aan: 1. Padvlndersgroep ..De bonte kraaien" f88.—, 2. Zeeverken- nersgroep „De Hollandse nachtegalen' f 83,15. 3. Financiële Commissie R.K. Jeugdwerk f238.—, 4. Blokfluitgroep f 129,55, 5. Kleuter- en kinderkoor „Klein zanglust" 144.25. 6. Hervormde Jeugdraad Oudshoorn f116.—, 7. Commissie Jeugd werk Hervormde Gemeente f 242.40. 8. V.C.J.C. f64.62. 9. Gereformeerde Jeugd- centrale f490.10. Clubhuizen „De jcugdhaven" f 239.50. 11. Alphense Voet balvereniging .Alphen" f324.35, 12. R.K. Voetbalvereniging Alphense Boys f 203,30. 13. Sportvereniging A.R.C. f448.—. 14. R.K. sportvereniging „Wilskracht" f818. 15. Gymnastiekvereniging „Hou-Vast" f 162.—, 16. Chr. gymnastiekvereniging „D.O.S." f526.—, 17. Alphense athletiek- vereniglng „A.A.V. 36c" f 128,18. Al phense chr. korfbalvereniging „Tempo" f 64.19. Alphense zwemclub „A.Z.C." f314,20. R.K. volleybalclub „V.VA.1 f34.—, totaal f4.257.12. II: „Bijzonder subsidie", als bedoeld in artikel 4. derde lid, van de verordening toe te kennen aan: 1. Gereformeerde Jeugdcentrale f350,2. Commissie Jeugdwerk Hervormde Gemeente f350.—. 3. R.K voetbalvereniging „Alphense Boys" f 100,4. Sportvereniging „AJR.C." f 160,5. Alphense athletickvereniging „A.A.V. '36c" f 100,—. totaal f 1.060,—. Voorstellen aan de raad Ten behoeve van het bouwrijp maken van gronden ten oosten van de Heimans wetering had de raad in eerste aanleg een krediet beschikbaar gesteld. In verband met de ophoging van bedoelde gronden stellen B. en W. de raad een verhoging voor met f 700.000, waardoor de totaalpost wordt f 1.926.500. Ten behoeve van de elektriciteitsvoor ziening van het in aanbouw zijnde win kelpand van de N.V. Vroom en Drees- mann dient een aansluiting op het hoog spanningsnet tot stand te worden ge bracht In verband daarmee zal het trans- fonnatorstation aan het Toussaintplein worden uitgebreid en aan het nieuwe pand worden aangebouwd. Voor het elek triciteitsbedrijf bedragen de kosten f 22.590. Duiven vlogen De Bond van Zaterdagvliegers is weer met de duivenvluchten begonnen en de Vereniging Alphense Vriendenclub was van de partij. De vlucht ging van Essen uit met zuidoosten wind. In concours waren 204 duiven, die gelost werden om 12 uur. Aankomst eerste 12.57.25 uur. laatste 13.15.46 uur. Van EiJk 1.6, 17,34,35,38; Domburg 2.4; Groeneveldt 3,7,12,27; Godthelp 5,21.33,36.40.46,50; Bergshoeff 8,9.15,37,48; Verdel 10.13.32, 41; J. Verkade 11. 14, 42; Boone 18; Den Ouden 18,30,49,51; Boot 19 Groe nendijk 20.23; Vergunst 22 Jac. Verka de 24.25.43 Rijfers 26,45; Rooda 28; Rombouts 29; D. Verkade 31.39.44,47 Directie-wisseling In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal de heer A. J. Heemskerk, directeur van de water- en lichtbedrijven alhier, met in gang van 1 mei 1962 de dienst verla ten. De heer W. J. Nieuwland te Rot terdam treedt met ingang van die da tum als zijn opvolger ln functie. Mor genmiddag om 2 uur heeft in het raad huis een bijeenkomst plaats van af scheid en installatie. Van 4.30-5.30 uur wordt ten raadhuize een openbare recep tie gehouden. sinds de bevrijding de revue te laten pas seren. Hierbij bleek, dat het inwonertal van 1 januari 1945 met 688 was gestegen, waarvan de helft in de laatste 5 jaren. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat het werk van het gemeentebestuur om Leimuiden te maken tot een gemeente waar het goed wonen is, resultaat heeft gehad. Met het gereedkomen van de 50 woningen van Coördinatiebouw en de 9 woningwetwoningen zag hij de toekomst met vertrouwen tegemoet. In dit verband kon de voorzitter ook nog de verheugen de mededeling doen dat op verzoek van het gemeentebestuur het contingent wo ningwetwoningen voor 1962 van 10 ver hoogd is tot 12 woningen. Op een verzoek van de Europese Fe deralisten en de Culturele Raad van Zuid-Holland om subsidie werd op voor stel van B, en W. afwijzend beschikt. Aan de R.K.-school zullen gelden be schikbaar worden gesteld voor de aan schaffing van banken, de Chr.-school kreeg f 235 voor de aanschaffing van gordijnen en de Chr. kleuterschool f5200 voor onderhoudswerk. Naar aanleiding van de uitvoerige be spreking in de vorige raadsvergadering was het voltallige ooilege van B. en W naar de Visserijkamer getogen om te trachten de wensen van de raad Inge willigd te krijgen. Veel succes heeft dit niet opgeleverd. Peurvergunningen kon den niet bemachtigd worden. Het enige succes was dat er thans 6 snoekvergun- nlngen mogen worden afgegeven, die de gehele Drecht bestrijken, zij het dan uit sluitend voor de periode van 1 septem ber tot 1 januari. De raad legde zich slechts node bij de situatie neer. Aan de heren H. D. Groeneweg en P. G. Hoorweg werden percelen water ln er{pdacht gegeven voor een termijn van De begroting 1962 gewone dienst gaf aanvankelijk een belangrijk tekort te clen. maar men heeft het tekort nog kunnen beperken tot f 10.000. Eén van de middelen, waarmee het tekort was verminderd, was de verho ging van de straatbelasting, waardoor een meeropbrengst wordt verkregen van f 5400. Met het streven van B. en W. de be groting sluitend te krijgen kon de heer W. Muijs zich wel verenigen, al was hij over de verhoging van de straatbelasting niet enthousiast. Bij de behandeling van de verschillende begrotlngspunten ves tigde de heer Muys nog de aandacht op de hoge post van f 23.400 als aandeel ln de kosten van de technische dienst hetgeen bijna het dubbele ls van de uit gaven van 1960. Hij drong erop aan, de werken van enige omvang door derden te laten uitvoeren, om daardoor de kosten te drukken. Ook het onderhoud van de Samenwerking De heer Muys greep deze gelegenheid ook aan om zijn visie te geven op de ver houding tussen B. en W. en de raad. HU meende dat samenwerking beter kan en beter moet zUn. Zoals het nu gaat weten de leden vaak niet of te laat wat er komt. terwijl B. en W. dikwijls niet ge oriënteerd zUn ta.v. de wensen en ver langens. die bU de raad leven. Hierdoor komt het nogal eens tot onprettige ver rassingen. Er wordt ook te welnir ver gaderd. meende hi). De burgemeester beantwoordde de op merkingen van de heer Muys. Hij was erkentelUk voor de wijze waarop de raad de zaken heeft onderzocht maar hl] verklaarde geschrokken te zijn van de opmerking van de heer Muys betreffen de de samenwerking tussen B. en W. en de raad jomdat hij altijd had gedacht, dat deze goed was geweest. B. en W. hebben niets te verbergen. Bovendien krijgt men geen betere samenwerking door meer vergaderingen te beleggen. Hij zegde de heer Muys echter toe te bezien of er mogelijkheden zijn om de samenwerking nog te bevorderen. Zonder verhoging van de straatbelas ting is goedkeuring van de begroting door Ged Staten niet te verwachten. De kosten van de technische dienst zijn in derdaad opgelopen, maar de voorzitter was ervan overtuigd, dat deze zin heb ben. De subsidie van f 2500 voor de restau ratie van de verkeerstafel van de Ver eniging Veilig Verkeer werd goedge keurd. Voor de verbinding Lindenlaan- Serlngenplein werd van de heer C. C. Beuk een perceel grond gekocht voor f 1 per vlerkante meter. De heer Muys informeerde naar de besprekingen betreffende de restauratie van de gemeentetoren bij de hervormde kerk en zei dat de burgerij ontstemd is over het stilzetten van de klok en het feit dat de klok niet meer wordt geluid. De voorzitter zal zo spoedig mogelijk met definitieve voorstellen ter tafel ko- Ultstapje ouden van dagen Op 16 mei hebben de bejaarden van Leimuiden en Rijnsaterwoude weer hun jaarlijkse uitgaansdag. Het ligt in de be doeling van het organiserende comité deze 25ste reis een bijzonder cachet te geven. De reis gaat door het Gooi en er wordt ..aangelegd" in de uitspanning ..Oud-Valkeveen". In Treslong (Hilver- gom) wordt de dag besloten met een diner. Het comité rekent weer op de finan ciële medewerking van de bevolking. VOORHOUT Raadsagenda De gemeenteraad van Voorhout komt vrijdag om acht uur in openbare gadering bijeen. Op de agenda staan o.m.: verkoop van woningen Mgr. Broe restraat 21 en 23, aankoop nieuwe sten cilmachine. vaststelling rekeningen ge meente en gemeentelijk woningbedrijf over 1960. benoeming werkman tweede klasse in de plantsoenen, herziening bij lage A van de Bezoldigingsverordening Voorhout 1960 i.v.m. het overschrijden van het inwonertal 5000. verhoging maximumsalarisnormen voor hoofd ge meentewerken, hoofdcommies en adjunct- technische hoofdambtenaar A, wijziginR algemeen ambtenarenreglement Voorhou' en eerste wijziging van de uitkeringsver ordening Voorhout, voorstel tot verzoek aan de Kroon tot handhaving gemeente ontvanger als ambtenaar van de burger lijke stand (in verband met verhoging inwonertal), benoeming J. de Fey tol adjunct-technisch ambteraar A, in ge bruik geven van stukje gemeentegrond aan Oranje Nassaulaan aan de gemeen te Leiden voor plaatsing van transfor matorstation, wijziging en uitbreiding openbare verlichting langs Jacoba van Beierenweg, medew. aan christelijke school, bepaling van de voorbereiding tot herziening van uitbreidingsplan, ex tra subsidie aan Oranje-vereniging Voorhout, medew. tb.v. bouw van gym nastieklokaal, verlening 3 procent be- loningsdervingstoeslag aan gemeente werklieden over 1961. VOORSCHOTEN Afwijzing verzoek winkeliers gemotiveerd In aansluiting op hetgeen wij eerder publiceerden met betrekking tot het af wijzende standpunt van B. en W. ten aanzien van het door een groot aantal winkeliers uit het dorpscentrum gedane verzoek om de totstandkoming van een autobushalte te willen bevorderen op de plaats waar vroeger de tramhalte „Dorp" was gelegen, laten wij hieronder de motivering van het door B. er Ingenomen standpunt volgen: 1. De directie van de N.Z.H.VM. acht het noodzakelijk over een halte te beschikken, die tevens wordt aangedaan door de van de Wijngaardenlaan ko mende bussen van de lijndienst 45 (Was senaarLeiden), waardoor het nodig was de oude halte „Dorp" te verleggen naar de Koningin Julianalaan; tevens ontbreekt voor de lijn Leiden—Den Haag de ruimte voor een halte aan de telijke rybaan. 2. Door het instellen van de gevraag de halte zou een groot deel van de ge vraagde en reeds geprojecteerde par keerruimte moeten worden opgeofferd, hetgeen zeer ongewenst moet worden geacht 3. De gevraagde bushalte zou de ver keersveiligheid op het betrokken ver keersknooppunt SchoolstraatWijngaar denlaanKoningin Julianalaan met krui- LEIDERDORP Geen verrolbare kas Reeds enkele malen wendde de heer A. C. Lieverse. Kerkstraat 16 te Hoog- made. zich tot B. en W. van Leiderdorp met de vraag, of het in principe mogelijk was hem toestemming te verlenen tot het plaatsen van een verrolbare kas voor groenten en kweekplanten op het ter rein, gelegen in de Bospolder. Op deze grond werd de bouw van kas sen toegestaan, doch het nieuwe uitbrei dingsplan in hoofdzaak, vastgesteld op 12 januari 1960 en gedeeltelijk goedge keurd door Gedeputeerde Staten op 9 Januari 1961, verzet zich tegen uitvoering van het bouwplan. Ingevolge dit uitbrei dingsplan is de grond bestemd voor be perkte agrarische doeleinden, wat onder meer inhoudt, dat geen kassen mogen woïden opgericht. Op grond hiervan konden B. en W. de heer Lieverse geen vergunning verle- Op 5 januari 1962 diende hU evenwel een bouwaanvraag in, om alsnog het op richten van een verrolbare kas te reali seren. De beslissing op het verzoek moest worden aangehouden tot de vaststelling van het plan tot herziening van het uit breidingsplan in hoofdzaak d.d. 12 janu ari 1960 onherroepelijk zal zijn gewor den. Vóórdat het besluit aan belanghebben de was verzonden, richtte deze zich tot de raad om hem alsnog de gevraagde vergunning te verlenen, dan wel hem op grond van „Schadevergoedingsveror dening 1956" een schadevergoeding toe te kennen, zodat hü in staat zal zün zich elders te vestigen. Reeds op grond van het tijdstip, waar op betrokkene zich tot de raad heeft ge wend vóór de toezending van de be slissing van B. en W. kan het verzoek om hem alsnog vergunning te verlenen niet als beroepschrift tegen B. en W. wor den aangemerkt. Op dit punt dient hü niet ontvankelijk te worden verklaard. De heer Lieverse is geen eigenaar van het perceel grond; daarom kan hij geen aanspraak maken op een vergoeding. Indien betrokkene van oordeel is, dat de grond tengevolge van het nieuwe uit breidingsplan in hoofdzaak in waarde 1* verminderd, zou hij zich kunnen wen den tot de Grondkamer om een verlaging van de pachtprijs te verkrijgen. B. en W. stellen voor, hem zowel in zijn verzoek om hem alsnog vergunning te verlenen voor het oprichten van een ver rolbare kas als in zijn verzoek hem een schadevergoeding toe te kennen niet ont vankelijk te verklaren. Diamanten echtpaar in Leimuiden Op 14 mei hoopt het echtpaar L. v. d. Oever-P. van Weelden. Dorps straat 60 te Leimuiden. de dag te herdenken, dat het zestig jaar ge leden in het huwelijk werd ver bonden. De bruidegom, die metse laar is geweest, is nu 85 jaar en zijn vrouw 82. Beiden genieten nog een goede gezondheid. De heer Van den Oever is nog vaak in zijn groentetuin bezigZij bezoeken nog altijd de bejaardensociëteit en op de reis van de ouden van dagen z\jn ze ook van de partij. Uit dit huwelijk werden dertien kinderen geboren. Negen zijn er nog in lenen. Het aantal kleinkin deren bedraagt 27 en het aantal achterkleinkinderen 7. Het lijdt geen twijfel, of het echt paar Van den Oever zal in de komende weken veel belongs tel ling ontvangen Foto N. v. d. Horst ROELOF AREKDSVEEK Boete van f 800 Een kweker uit Roelofsarendsveen had met een complete misteelt te kampen gehad, zo zette hU voor de Haagse poli tierechter uiteen. dQch dat maakte niet goed. dat hy zonder vergunning had ge teeld. „Maar de bedoeling was toch, dat het wat op zou brengen, van die misteelt wist u tevoren niets." nam de officier aan. Maar rekening houdend met de water schade. die verdachte had geleden op zijn bedrijf, wilde de officier met f800 boete of 40 dagen hechtenis volstaan. „Anders zou het wel 3.000 gulden boete zijn ge worden," aldus de officier, want in totaal had verdachte wel 6 are tulpen teveel geteeld. De rechter vond de eis vai officier niet onbillUk en veroordeelde dienovereenkomstig tot f800 boete. TER AAR V ei lingoverziclit De week voor Pasen is weer een dure geweest aan de groenteveiling. Er waren flinke aanvoeren. Spinazie wist best kleur te houden, zo wel in de kwaliteit als in de prUs; er was grote vraag naa.r Sla deed het eveneens heel best. de prijs bleef tussen de 25 en 30 cent per stuk voor de goede kwaliteit en voor de mindere rond de 20 cent. Er was wat export naar Duitsland, maar toch slechts weinig. De aanvoer is nog van betekenis, zodat er goede zaken worden gedaan. Andijvie was nog steeds boven de gul den per kilo (wat ook niet te versmaden ls) maar de aanvoer hiervan is nog niet Witlof was er ook nog. het bleef duur De kwaliteit is nog vrij goed. zodat ook hier geen klachten zijn. Komkommers hebben het niet geheel kunnen houden, de prijs ls aan het zak ken gegaan. De export had wel belang stelling, maar het kon niet baten. De aanvoer neemt steeds toe. Raapstelen en radijs blijven een goede prtjs opbrengen. De handel in aardbeien ls niet zo rooskleurig, dit produkt heeft de kweker veel gekost en de prUs ls er niet naar. Verschillende kwekers hebben kwalen in dit produkt gekregen, waar door de handelWaarde sterk is vermin derd. Koninginnedag Het Oranjecomité heeft net program ma voor de feestviering op maandag 30 april vastgesteld. Nadat in de morgen op verschillende plaatsen in de gemeen te reveille is geblazen, komen alle school kinderen bijeen ln de grote hal van de veiling om de burgemeester een aubade te brengen. Daarna worden spelen voor de kinderen gehouden op het Uschibter- rein. waar zij ook een traktatie krijgen. In de middag wordt ringrijden voor auto's gehouden op de provinciale weg bij Pa penveer en op de ijsbaan wordt een wedstrijd met hindemissen voor brom fietsen gehouden. Het avondprogramma vermeldt een ge zellig samenzijn in de veilinghal. waar muziek wordt gemaakt door „De Vrolij ke Amsterdammers", een klein orkest met lichte muziek. Brandalarm Dinsdag omstreeks het middaguur werd de brandweer gealarmeerd voor een schoorsteenbrand in de woning van de heer G. Helling aan de Langeraarseweg. De houten ombouw van de schoorsteen had vlam gevat, welk vuur met de ne velspuit werd bedwongen. Met het vuur in de schoorsteen had de brandweer meer werk. maar toch kon erger in deze oude woning worden voorkomen. HAZERSWOUDE Samenkomst Donderdagavond spreekt ln een evan gelisatiesamenkomst in Het oude Raad huis om kwart voor 8 de evangelist Th. Dikkes te Leiden. Kaartjesopbreiigst van De Does viel mee Op de begroting 1961 van de zwem en polovereniging De Does was de stor ting in het onderhoudsfonds op f8.000 gesteld. Met toestemming van B. er W. is deze tot f 16.000, verhoogd. Uit de balans blijkt, dat t' onderhouds fonds per 31 december f 15.205.58 was Het bestuur streeft naar een bedrag var f25.000 Dit bedrag lijkt B. en W. ge let op de voorgenomen uitbreiding, ver antwoord. Van de ramingen van de lasten is al leen die van de personeelslasten over schreden. De oorzaak ligt in de invoe ring van de vijfdaagse werkweek. De baten hebben wat betreft de kaart verkoop de raming overschreden met een bedrag van f6.953.30. B. en W. stellen voor, de rekening definitief vast te stellen en het totaal van de lasten op f32.777,88 en vai baten op f43.243.30. Dierenasiel Het bestuur van het Leidse dierenasiel verzocht de gemeente opnieuw in het tekort op de begroting voor 1962 en een subsidie van 75 te verlenen. Vorig jaar bedroeg het tekort 1427.08. B. en W. hebben geen bezwaar in hel tekort over 1962 een subsidie van te verlenen. Het verzoek om een subsi die in het begrotingstekort over 1963 zouden zij willen aanhouden tot de be handeling van de gemeentebegroting voor 1963 Geen andere huisvesting Op 29 september 1961 besloot de raad de woningen Achthovenerweg 56 ei Jaagpad 72 en Hoofdstraait 182 onbewoon baar te verklaren. Vóór 5 mei zullen de woningen niet zijn ontruimd, omdat het niet mogelijk is. de bewoners aan andere huisvesting te helpen. Het is dus nodig de ontrui mingstermijn te verlengen. B. en W. stellen voor. deze verlenging op een jaar te stellen. Jaagpad 44 Er werden klachten bij de gemeente ingediend over de toestand van woning Jaagpad 44. De woning behoort In eigendom toe aan de heer S. Schalkers, Hoofdstraat 78, en wordt bewoond door het gezin van mevrouw A. de Jong-de Mooy. B. en W. stellen voor de termijn voor onbewoon baarverklaring vast te stellen op zes maanden. Medisch-opvoedkundlg bureau In 1961 werden door het medisch-op- voedkundig bureau te Leiden 7 kinderen uit Leiderdorp onderzocht en behandeld, zodat het subsidie over dat jaar f 420 zal bedragen. Geen spreekuur Volgens een mededeling van de ge meentesecretarie van Leiderdorp is loco burgemeester C. Meerburg verhinderd on woensdagavond spreekuur te houden. KATWIJK AAN ZEE Ichthus-kerk Op het kerkelijk bureau der Hervorm de Gemeente werd van de bouw restauratiecommissie bericht ontvangen, dat het ministerie van volkshuisvesting dit jaar bouwvolume beschikbaar stelt voor de bouw van de Ichthus-kerk in Overduin. BENTHUIZEN Wat de raad vanavond behandelt Het college van B. en W deelde de raad mee. dat goedkeuring is ontvangen van Gedeputeerde Staten op het besluit tot aankoop van het bouwterrein va heer P. T. van Gaaien. Op het verzoek van het consultatiebureau tegen alcoho lisme om een subsidie voor 1960 en op verzoeken van het Nederlands genoot schap tot Reclassering, afdeling Leiden, en van de „Ned. vereniging bescherming voetgangers" om een jaarlijks subsidie, stellen B. en W. de raad voor gunstig te beschikken. Vier woningen n plan Zuid De gemeente Benthuizen heeft vooi 1962 een contingent van 4 woningwet woningen toegewezen gekregen uit het provinciaal reservecontingent. De meente heeft de woningen toegewe; aan de bouwvereniging „Algemeen Be lang". De huizen worden gelijk aa 4 te bouwen woningen van het contingent 1961. Zij zullen in het uitbreidingsplan Zuid verrijzen. B. en W. stellen de raad voor ov gaan tot het aanvragen en aanvaarden van het benodigde grond- en bouwvoor- schot <711.006 en ƒ68.797) aan en Voor de laatste vier te bouwen ningwetwoningen, plan X, behoeft bouwvereniging bouwgrond in plan Zuid. ter grootte van 593.13 m2, gelegen ten oosten van de aan deze corporatie kochte grond voor plan IX. De raad wordt voorgesteld deze door de gemeen te nog bouwrijp te maken grond te kopen voor 10.713.40. Standaard vuilnisvaten B. en W. van Hazerswoude hebben het Benthuizer college berloht, dat het ln verband met de toenemende uitbreiding van die gemeente noodzakelijk is gewor den om de reinigingsdienst te reorganise ren. De raad van die gemeente besloot tot het aanschaffen van een huisvuilwa- gen met stofdichte beladingsinrichting. Men is bereid ook met de nieuwe wagen in Benthuizen het huisvuil te blijven ophalen. Hot belangrijkste gevolg Benthuizen is wel, dat moet worden gegaan op het gebruik van uniforme vuilnisemmers met een inhoud liter ad 7.75 per stuk. Het huisvuil zal van 1 oktober as. af in deze uniforme emmers moeten den aangeboden. In Hazerswoude zal men overgaan tot het tweemaal per week ophalen van huis vuil. Vermoed wordt, dat zulks straks ook in Benthuizen zal moeten geschieden. Spreekbeurt Voor de Gereformeerde Gemeente hoopt donderdag om half acht ds. Van Dam van Rotterdam-Zuid een spreek- buert te vervullen. KOUDEKERK A. D. RIJN Postdulvenvlucht De postduivenvereniging „Ons Genoe gen" nam met 109 duiven deel aan de wedstrijdvlucht uit Duffel (116 km). Om uur werden de duiven gelost, de eerste duif kwam om 9.53 uur en de laatste om 10.05 aan. De uitslag was: gebrs. De Wit 1. 4, 5 9, 10, 13, 15, 18, 19, 24. 26; G. Lekx en zn.. 2. C. de Keijzer 7. 8, 17. 21; H. van Vegten en Co. 6. 11, 12. 20. J Compier en Co 14; G. van Klaveren 16, 22, 23, 25, 27. send, splitsend en invoegend verkeer op ontoelaatbare wijze aantasten (optrek kende en stoppende grote autobussen en zich naar- en van de halteplaats begevende groepjes passagiers, temid den van de hierboven geschetste keerssituatie) 4. De auto's op de gevraagde reeds geprojecteerde parkeerplaats zul len 't uitzicht van de buspassagiers op de betrokken winkels danig belemme ren. hetgeen het kopen uiteraard on gunstig zal beïvloeden. 5. De bussen stoppen veel korter dan vroeger de trams en er wordt met veel groter frequentie gereden, zodat de buspassagiers belangrijk minder wachttijd dus kooptijd hebben dan vroeger, aangezien zij sneller worden opgenomen en afgevoerd. 6. Ten slotte zou het aantal passa giers by de gevraagde bushalte te allen tijde slechts de helft kunnen bedragen van het vroegere aantal trampassagiers, aangezien de trampassagiers voor beide richtingen op dit punt hun halteplaats hadden en dit voor de busdienst waarbij de halteplaatsen in de rijrich ting moeten liggen is uitgesloten. Collecte Van 24 tot en met 28 april zal collecte worden gehouden ten bate de vereniging „Het Zonnehuis", de v eniging, die christelijke verpleging be oogt van langdurige zieken in „Zonne huizen", ongeacht godsdienst of gezind te. In de „Zonnehuizen" worden in to taal 250 langdurige zieken verpleegd. Het grootste deel der chronisch zieken in ons land (ongeveer 15.000!) wordt thans onvoldoende verpleegd of verzorgd, Vandaar, dat de behoefte aan speciaal daartoe ingestelde verpleeggelegenheden groot is. Dodenherdenking Tot dusverre volgde ieder jaar na afloop van de op 4 mei bij het monu ment in het Burgemeester Berkhoutpark gehouden dodenherdenking een samen komst in de Gereformeerde kerk. Be sprekingen hebben ertoe geleid, dat dit jaar deze samenkomst in het Cultureel Centrum zal worden gehouden, onder auspiciën van de gezamelijke religieuze gezindten in Voorschoten. Geref. mannen en vrouwen vergaderen De Gereformeerde mannenvereniging ..Dr. A. Kuijper" vergadert donderdag avond in het jeugdgebouw bij de kerk Onderwerp is „Pacifist en militairist". Ook belangstellenden zijn welkom. De Gereformeerde vrouwenvereniging „Tot arbeid geroepen" vergadert diezelfde avtnd in het jeugdgebouw. Onderwerp: „Doopvont en Avondmaal". Uitkering voor gemeentepersoneel Gedeputeerde Staten hebben mede na mens de minister van Binnenlandse Za ken berichtgeen bezwaar te hebben tegen de raadsbesluiten van 26 januari jl. tot het toekennen van een uitkering ineens over het tijdvak 1 april 1960 tot 1 juli 1961 aan het gemeentepersoneel. Eveneens hebben Gedeputeerde Staten hun goedkeuring gehecht aan het raads besluit van 26 januari jl., waarbij werd besloten tot aankoop van gronden van jonk vrouwe L. H. Baronesse Schimmel- B. en W. kregen geen Inzage B. en W. hebben een brief van de minister van Binnenlandse Zaken ont vangen, houdende weigering van het ter inzage verstrekken van het door Gede puteerde Staten van Zuid-Holland uitge brachte advies inzake de herziening van gemeentegrenzen in de Leidse agglome ratie. Agenda gemeenteraad De gemeenteraad van Voorschoten vergadert vrijdagavond om acht uu agenda: aankoop van de panden Treub- straat 21 en 23; beschikbaarstelling Romeinse vesting in Valkenburg Bij de sedert 12 maart in Valkenbuy (Zuid-Holland) voortgezette opgra vingen ls men reeds spoedig gestotei op sporen van barakken van h veilde c&stellum. dat tegen het mid len van de derde eeuw door de Ro meincn werd opgegeven. De sportt van deze vesting zUn gelegen op e« dunne brandlaag, welke vrU zekti kan worden toegeschreven aai verwoesting door Chaukische piratei tussen 170 en 174 na Christus. De* zeerovers zUn verdreven door de la tere keizer Didius Julianus. De sporen van de zeste vesting, sticht omstreeks het jaar 100 (wellichi in het begin van de regering van keizer Trajanus) zijn gelegen op een duidelijk* brandlaag. die ook weer het gevolg moet zijn van een ramp. die echter in dit ge- val niet uit historische bronnen bekend is. De vijfde vesting, gesticht kort het jaar 70, dateert uit dezelfde tijd alj de grote logioensvesting van het tiende legioen in Nijmegen, waarin momenteel onderzoekingen worden verricht var het Rijksmuseum van Oudheden in Lel» den onder leiding van prof. dr. H. Brun- sting. Momenteel tekent zich in de profielen van de ln Valkenburg gegraven werkput bijzonder fraai af de okerkleurige nietigingslaag van de vierde vesting, dit ln het jaar 69 na Christus, bij het begin van de Batavenopstand onder Julius Ci- vilus, werd veroverd door de Kanine- faten onder Brinno. Aan bijzondere vondsten werden onder meer geborgen een bronzen beeldje, voorstellende de Egyptische godin Isis, en voorts drie grote schild- knoppen. Grote hoeveelheden Ro menis gebruiksgoed, vooral het be kende rode luxe vaatwerk, dat als terra sigillata bekend staat, komen dagelijks aan het licht Onderzocht moeten nu nog worden gedeelten van de dieper liggende eerste vier vesti gingen. Naar zich laat aanzien, zullen de opgravingen worden voortgezet tot het eind van mei. Deze opgravingscampagne (de twaalf de sinds 1941) gaat ook weer uit van de Vereniging voor Terpenonderzoek en ge schiedt onder supervisie van de drie ad viseurs dezer vereniging: prof. dr. A. E. van Giffen, rijksadviseur voor de be scherming en instandhouding van de hunebedden en van de gerestaureerde archeologische monumenten, prof. dr. H. Waterbolk, directeur van het biologisch- ïrcheologisch instituut van de Rijks universiteit in Groningen, en prof. dr. W. Glasbergen, directeur van het insti tuut voor Pre- en Protohistorie van de Gemeentelijke Universiteit van Amster dam. Prof. Glasbergen is tevens belast met de dagelijkse leiding. Spreekbeurt Donderdagavond om acht uur hoopt de heer J. v. Woerden in zaal De Vries een spreekbeurt te vervullen voor de Herv. Evangelisatie. algemene begraafplaats onderhands aanbesteden van deze gen; verdaging van de beslissing om trent de vaststelling van stedebouwkun- dige maatregelen tot reconstructie de dorpskern: vaststelling van een ordening op het beheer van de bedrij ven; verhoging van het subsidie ten be hoeve van de voor- en nazorg van gees teszieken; vaststelling van een verorde ning, regelende de subsidiëring clubwerk; benoeming lid van missie tot wering van schoolverzuim benoeming leidster aan de eerste open bare kleuterschool. Bestuur Bibliotheek Bij de subsidieverlening aan de stich ting algemene openbare leeszaal en -bi bliotheek is als eis gesteld, dat alle maatschappelijke en geestelijke stromin gen ln het bestuur moeten zijn vertegen woordigd. Het bestuur is thans als volgt samengesteld; J. E. de Vrieze. Pr. Mauritslaan 52, voorzitter; dr. J F. Sirks. Leidseweg 66. vice-voorzitter; Mevr. C. T. J. Oortman Gerlings-Hee- ring, Pr. Mauritslaan 21, secretaresse; drs. L. Sterck, Molenlaan 65, penning meester; G. J. Boom, Peppellaar ds. E. Saraber, Treubstraat 5; ds. Smit, Kon. Wilhelminalaan 8; Mej, T. Jansen. Wijngaardenlaan 97; L. A. Uyterlinde, Papelaan 48; C. van der Werf. Vlietzicht 57; F. T. Zilverentant. Noortheystraat le. Aankoop panden Voor de realisering van het ln 1957 vastigestiide plan tot herziening ui tb reddingsplan in onderdelen Centrum dient men de besahikfleimg te hebben over de paarden Treubstraat 21 Met de heren G. C. en C. G. van de Lee, die in het betrokken perceel een groente- handel hebben, is overeenstemming be reikt over een prijs van M.OOO.- SubsJdie clubwerk B. en W. zijn van mening, dat het een taan van de plaatsetyke overheid ls het clubwerk voor de jeugd wat meer financiële armslag te bieden. In Voor schoten wordt het clubwerk behartigd van hervormde en gereformeerde zijde. De verwachting bestaat, dat het bestuur van de hervormde jeugdraar va subsldlemogelUkheld voorshands geen gebruik zal maken. BlUft over het club. werk van de evangellsche-commlssle vat de gereformeerde Kerk. waarvan door ongeveer 75 jongens en meisjes wordt deelgenomen. Voor 1962 zal een subsi diëring van het clubwerk 400.- vergen. KATWIJK AAN ZEE Opbrengst collecte De extra-collecte in de hervormde kerken voor de kerkvoogdy heeft opge bracht f 990.30. Hoog en laag water Donderdag 26 april: hoog water 7.10 i 19.44; laag water 2.51 en 15.12 Deze vludht vlucht: er war tebroden te verdienen. Inenten tegen pokken Donderdagmiddag om 3 uur is er in het Groene Kruis-gebouw gelegenheid tot het inenten van kinderen tegen pokken. KATWIJK AAN DEN RIJN Overzicht groenteveiling De aanvoer van wasp een aan de Kat- wijkse veiling was meer gedaald dan men verwachtte. Noteerden we vorige week 413.000 kg het was in de afgelopen week nog maar 241.000 kg. Dit vond zijn oorzaak in het feit, dat de voorraden langzamerhand minder worden, n meer nog in de feestdagen. Men wacht deze week een ongeveer gelijke aanvoer, misschien zefls iets groter. De prijzen waren, mede dank zij de verminderde aknvoer stevig. lm het bij zonder de BI soort, die zeer gevraagd was voor de export naar Belgl en Duits land. AI. hoewel ook goed genoteerd, ging voornamelijk naar de Bondsrepu bliek. Ook nu nam Engeland in mindere mate af. De binnenlandse handel betaal de gevarieerde prijzen voor de All. In totaal ging 87 pet de grenzen over (vo rige week 59 pet). De notering was als volgt: AI van f 10.90 tot f 20,40 per kist van f 20 kg, AH van f 3,90 tot f 16,40. BI van f 16.90 tot f 29,60, B II van f 4.60 tot f 6.60, CI van f 12.50 tot f 12.60. De aanvoer van andere produkten was tijdelijk wat groter. Wanneer straks de koudegrond produkten komen, zullen de aanvoeren wel definitief groter worden. Er was rabarber voor f 18 tot f 67, een voorraad prei van f 72 tot f 109. De aan voer van andijvie, radijs, spinazie, sla, witlof en peterselie was niet zo groot. KATWIJK AAK ZEE Uitslagen schoolvoetbal Uitslagen van de gisteren op het Kat wijk-terrein gespeelde schoolvoetbalwed- strijden: B. v. WassenaarschoolGeref. school Sluisweg 00; Chr. Opleidingsschool— Zonnebloemschool II 5—0; Oranjeschool- Zonnebloemschool I 20; Gr, v. Prinste- rerschool 2Julianaschool 02; B. v. Wassenaarschool—Zonnebloemschool II 60; Geref. school SluiswegChr. Oplei dingsschool 0—0; Julianaschool—Zonne bloemschool I 0—1; Gr. v. Prinsterer- school 2Oranjeschool 0—4; B. v. Wasse naarschoolChr. Opleidingsschool 00; Geref. school SluiswegZonnebloem school II 40; Gr. v. Prinstererschool 2— Zonnebloemschool I 0—1; Oranjeschool— Julianaschool 20; Gr. v. Prinsterer school 1Sav. Lohmanschool 01; St Jozefschool—Kon. Wilhelminasch. (Rijns burg) 02; RehobothschoolCalvljnsch. 0—0; Gr. v. Prinsterschool 1—St. Jozef school 01; Sav. LohmanschoolKon. Wilhemlnaschool (Rijnsburg) 3—1; Reho bothschoolDs. Rutgersschool 11; Gr. Prinstererschool 1—Kon. Wilhelmina- school (Rijnsburg) 0—4; St. Jozefschool— Sav. Lohmanschool 0—3; Calvynschool— Ds. Rutgersschool 1—0. Winnaar poule 1; Baron van Wasse naarschool 1. Winnaar poule 2: Oranje- scnool 1. B. v. Wassenaarschool won na strafschoppen. Winnaar poule 3; Sav. Lohmanschool en winnaar pou'/- J R -sch. Uitslag 20 voor Sav. Lohmanschool. Finale: Sav. LohmanschoolBaron van Wassenaarschool 30. De Sav. Lohmanschool werd gediskwa lificeerd omdat het elftal met vier leer lingen uitkwam, die met ingang van I april naar de Visserij school waren ge gaan. Hierdoor werd de Baron van Was senaarschool winnaar en ontving de aan voerder uit handen van de heren A. J. D Biezen en A. C. Remnielzwaal de wisselbeker, beschikbaar gesteld door de ".v. „Quick Boys". Busjesactie De busjesactie van de Geref. Bond heeft het volgende opgebracht; laatste kwartaal: Wijk noord f 548,11; noord west-giften f 78,50; busjes f 525.75; noord-oost-giften f f 598.51; zuid giften f 10; busjes f 352.25; zuld-west- giften f 20; busjes f 991,73; zuid-oost giften f 17,40. busjes f 723.49; extra giften f 300. In totaal f 4165.74. Vorig kwartaal f 4275,46. Voor Onze Vaan werd aan giften f331.25 ontvan r-n.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4