Bij de or an je witten Nederland na drie ronden op de laatste plaats Nederland gelijk dwong Rusland spel af: 4-4 Slechte resultaten van Haagse teams Vriendenschaar in nog groter degradatiegevaar dubbel rookgenot AMYJ werd kampioen en Batswingers is veilig tiODENT NIEUWE LE1DSCHE COURANT 11 DINSDAG 24 APRIL 1962 Spel van korf en bal Het toch al kleine programma van zaterdag kromp nog iets in doordat de wedstrijd ExcelsiorVEO werd uitgesteld. Een andere wedstrijd, R'dam Zuid VES, werd omgezet in R'dam ZuidGKV en dat was wel verstandig. Overigens werd de situatie er voor Vr'schaar niet beter op en met nog 6 wedstrijden te spelen zal het moeilijk zijn om van de fatale voor laatste plaats af te komen. Pernix kwam eindelijk weer eens goed voor de dag. Op eigen veld wonnen de oranjekragen met de duidelijke cijfers 115 van Vriendenschaar en stelde daar mee de tweede plaats in de hoofdklasse west weer iets veiliger. Voor Vr'schaar een verre van prettig resultaat De ach terstand op o.a. P.K.C. is niet onover brugbaar, maar er resten de Hardinx- velders nog slechts 6 wedstrijden. R'dam Zuid ontving niet V.E.S., maar het Gorkumse G.K.V. Het werd een dui delijke overwinning voor het goedspe- lende Rotterdam-Zuid (172). Door deze overwinning zijn de Rotterdammers Wel in veiligheid. Kinderdijk speelde tegen hekkesluiter Snel. Ook deze uitslag was geen verrassing (92). Door deze over- Ned. dames gelijk tegen Engeland De landenhocky wedstrijd tussen de damesploegen van Nederland en Enge land, zaterdag in Amstelveen gespeeld, is geëindigd in een gelijkspel: 22. Bij rust was de stand 10 voor Nederland. Het was een relatief snelle en bijzonder aantretokeldjke strijd, waaruit de oranje- bloesjes met het verdiende gelijke spel voor bet eerst geen nederlaag leden tegen de Engelse sportJleraressen. Er waren sledhts een kleine duizend kijkers zicüi komen vermeien in de pittige strijd, die tegelijkertijd een charmant schouwspel was. Zoals zovaak, de wegblijvers hadden het mos. Wans zij hebben niet gezien boe Rietje Kuiper op de linkervleugel razendsnel en met volmaakte looptech niek langs haar tegenstanders flitste; zij hebben niet gezien met welk een gevoel voor positie Jet de Vleesohouwer op de spilplaats achter haar voorhoede aan zwierf; zij hebben niet kunnen genieten van de zelfverzekerdheid en de stugheid waarmee Kidk Keers haar rol van ach terspeelster vertolkte evenmin als zij getuige zijn geweest van de harde scho ten van Arts Beyer, Ans Visser 't Hooft- Rouwenhorst en Laura Dekker. Nederland nam de leiding door Ans Beyer, die in de 15e min uit een lange corner hoog inschoot. De stoere Engelse aanvalsleidster imiss Vincent, die door haar linksbinnen Crowly voortreffelijk werd gesteund maakte in de tiende minuut gelijk en een kwartier later be- zorgde zij haar ploeg de leiding. Juist toen men oidh met deze kleine nederlaag had verzoend kwam de kogdl van Ans Visser 't Hooft uit een voorbeeldige van de rappe Bossdhe Rietje Kuper. Motorsport Twee Britse motorren ners, die op weg waren naar de grote prijs van Pau, zijn vrijdagnacht betrok ken geweest bij een ernstig verkeerson geluk in de omgeving van St. Vincent de Tyrosse. Een van de coureurs, Leslie Wells, kwam om het leven terwijl Wil liam Benge levensgevaarlijk werd ge- winning kwam Kinderdijk op de vUfde plaats. In groep All (adspiranten) werd de Ingelaste wedstrijd TOP aSVOW met 31 door de thuisclub gewonnen. UIT S L AGEN HOOFDKLASSE-WEST Rotterdam Zuid—GKV Kinderdijk—Snel PernixV riendenschaar VES 14 13 0 Pernix 12 8 1 Excelsior 12 6 2 Rotterdam Zuid Kinderdijk VEO PKC GKV Vriendenschaar Snel 9 5 2 2 12 5 2 5 12 5 1 6 13 3 3 7 9 4 0 5 12 3 0 9 11 0 1 10 17—2 9—2 11—5 26 113—48 17 90—55 14 86-74 12 65—35 12 49—59 11 72-69 9 57—67 8 52—72 6 50—81 1 31-1Q5 EERSTE KLAS B DIOMerwede TOP—KOAG Merwede 10 19 Bolnes 10 17 KOAG 10 12 DIO 11 12 HKC 9 10 R.Z. 2 TOP OD1 Or. Wit Intern, tafeltennis in Utrecht De belangrijkste uitslagen van het in Utrecht gehouden internationale tafel- tennistoernooi luiden: Herenenkelspel: halve finales: Sido (Hong.) versl. Purkart (Fr.) 21—14, 2116; Hansen (Denemarken) versl. Ma- riotti (Zwits.) 21—18, 21—17. Finale: Si- do versl. Hansen 2115, 2118, 2112. Damesenkelspel: halve finales: Ria Bogmans versl. Tineke de Jong 2119. 1321. 2118; Marijke Justers versl. Ria Klaver 2115, 2117. Finale: Ria Bog mans versl. Marijke Kusters 21—13, 21—16. Damesdubbelspel finale: Nellie Vls- scher en Marijke Kusters versl. Ilse Tessensohn en mej. Hardingen 21—14. 21—15. Herendubbelspel: halve finales: Jaml- net en Feiten (Lux.) versl. Sido (Hong.) en Scheffer (Ned.) 25—23, 19—21, 21—14; Mariotti en Cherqui (Zwits./Fr.) versl. Hansen en Nilsen (Denemarken) 2112. 2117. Finale: Mariotti en Cherqui versl. Jaminet en Feiten 2114, 1421, 2220, 21—12. Gemengd dubbelspel finale: Nellie Visscher (Ned.) en Sido (Hong.) versl. Marijke Kusters (Ned. en Cherqui (Fr.) 21—15, 21—10. Wielrennen Onze landgenoot Ab Geldermans is maandag als derde ge ëindigd in het internationale criterium van Ploerdut. Hij kreeg over de 145 km dezelfde tijd toegewezen als de winnaar, Francis Pipelin (Frankrijk): 3 uur 19 min. 30 sec. De tweede plaats was voor de Fransman Ferrer. het zoet der overwinning mogen smaken. Het in degradatiegevaar verkerende Vriendschaar ging met 11-5 ten onder. Toch heeft Pernix het niet gemakkelijk gehad; zeker niet in de eerste helft. Dick Ottevanger wist Pernix op een 10 voorsprong te brengen, maar Vrien denschaar speelde beslist niet slecht en na 11 leek het erop, dat Pernix in het nauw werd gedreven. Met een doelpunt van Kees Favier keerde het getij echter (21). Wel maakte Vriendenschaar op nieuw gelijk (2—2), maar Peter van Duijn wist kort daarop van dichtbij de stand op 32 te brengen, wat ook de ruststand werd Veel beter Een herboren Pernix kwam In de twee de helft het veld op. Plotseling lukte het in de aanval weer. Het regende dan ook punten voor de oranjekragen. Chris Sie- mons, Ton Tieleman (2x) en Kees Fa- vier brachten de stand op 72. Pernix ging door en het was Alice van der Kwaak die op bijzonder knappe wijze 82 scoorde. Vriendenschaar doelpuntte 83. Uit een lopertje werd het door Pe ter van Duijn 9—3, waarna Pernix het TAFELTENNISCOMPETITIE De grootste ver rassing van de af gelopen week was ongetwijfeld de grote nederlaag, die het tot nu toe on geslagen AMVJ te gen Nedlloyd leed. De kampioenen ver loren met niet min der dan 82. De enige AMVJ-winst punten noteerde Onnes, die van Scheffer en De Vries won, hetgeen bete kent, dat hjj ditmaal het hoofd moest buigen voor Frans Schoofs. Deze wed strijd werd woensdagavond reeds ge speeld. Zaterdag kwam dan eindelijk het lang verwachte landskampioenschap voor AMVJ, maar het was maar net met de hakken over de sloot. Tegen Smash werd een 5—5 gelijkspel geboekt. Geluk kig voor AMVJ liet Onnes ditmaal geen steek vallen en won driemaal. Maar Gondsmit en Gimbel konden samen net voor de twee resterende ponten zorgen door winst op een falende Kenter. Beiden verloren van Habes en Schoonemejjer. De eerste drie plaatsen op de ranglijst worden thans ingenomen door Amster damse clubs, wel een bewijs van de hoofdstedelijke supprematie in het hui dige tafeltennis. Batswingers bleef gevrijwaard voor het spelen van degradatiewedstrijden on danks een teleurstellende 64 nederlaag tegen Scylla, Bouwensen Luteyn won nen beide van v. Zoelen en Verkerk, doch Bakker was voor hen te sterk. Hoefnagel bleef helaas opnieuw zonder winst en dat kostte de Hagenaars de wedstrijd. Gelukkig voor Batswingers bezorgde "Wibo Eendracht een 64 nederlaag. Jan Hogendoorn won driemaal, de invallers Aad Hogendoorn en Nederpelt wonnen verder alleen van v. d. Bogaard, zodat het dubbel de beslissing moest brengen. Dat werd een Haagse zege. Nedlloyd-AMVJ 8—2: AMVJ 2-Ncd- lloyd 3—7: Eendracht-Wibo 4—6; Scylla- Batswlngers 64; Smash-AMVJ 1 5—5: Treffers-PSV 2—8; UBTV-Povac 5—5. AMVJ 1 Nedlloyd Smash Wibo UB'TV Voor een 21—39 AMVJ 2 21—20 21—36 Scylla 22—18 2133 Batswingers 2215 21—26 PSV 21—14 2222 Eendracht 2112 21—21 Treffers 22—0 twee plaatsen in d< hoofdklasse speelde Wibo 3 een beetje te leurstellend gelijk tegen Ahoy. Haane- maaijer won driemaal en Ursula Artz één maal. Daar Rapati zonder winst bleef moest het dubbel de beslissing brengen. Gelukkig won Wibo dit, waardoor er toch nog een punt uit werd gesleept. Scylla 2 herstelde zich van de neder laag van vorige week en won met 64 van Twenty-one-up 2. Wibo 3 2 1 1 0 3 14—6 Ahoy 2 110 3 14—9 Scylla 2 f- 2 10 12 9—11 21-UP 2 1 0 0 1 0 4—6 Victoria 10 0 10 1—9 In de andere groep begon Salamanders goed door een 82 zege op Sla Raak. SVE behaalde zijn tweede zege door met 73 van Olypia te winnen. SVE 2 2 0 0 4 16—4 Salamanders 1 1 0 0 2 82 Olympia 1 1 0 0 2 64 Smash 2 1 0 0 1 0 4—6 Sla Raak 2 0 0 2 0 3—17 Zaterdag speelt het damesteam van Batswingers, dat afdelingskampioene werd, de eerste wedstrijd tegen DTTC uit Deventer om de landstitel. De wed strijd wordt gespeeld in de Vlierboom- straat en begint om 3 uur. ATLETIEK Nationale plassenloop voor Van Ginkel Van Ginkel van GAC-Hilverhum zege vierde zaterdag in Reeuwijk In een tionale plassenloop over 5000 meter met ruim 30 meter voorsprong op de A klas- sers Van ReeuwUk, Verkade en Verkerk. De uitslag luidt: 1. Van Ginkel (GAC- Hilversum) 15 min 10.- sec; 2. Van Ree wijk (Bataven-Leiden 15.20.-; 3. R. Ver kade (AAV'36 Alpfhen a/d Rijn) 15. 4. W. Verkerk (AAV'36 Alphen a/d Rijn) 15.37.-; 5. J. Kooyman (Gouda) 15.46.-. Atletiek Een student aan de univer siteit van Californië, Gene Johnson, heeft bij universitaire atletiekwedstrijden Los Angeles bij het hoogspringen hoogte bereikt van 2.13 meter. Hij is d# vijfde Amerikaanse atleet, die de z voet overschreed. Atletiek Na een ernstige ziekte heeft de Rotterdamse atleet Harry van Kleef in zijn eerste wedstrijd van dit sei: 1.83 meter gesprongen. De dualmeet zijn vereniging DÖS tegen Din~ -irgerSV I ging echter met 78—70 verlote... wel een beetje ging geloven. Het plaat sen werd slordig en de drang om er uit te halen wat er in zat ontbrak eveneens. Via 94 werd het 104 uit een .strafworp Dick Ottevanger. De uitslag kwam uiteindelijk op 11—5. Een volkomen ver diende overwinning van Pernix in een vrij rustige wedstrijd. De scheidsrechter leidde correct. Waardige ploeg Nederland heeft wederom een waardige ploeg om deel te nemen aan de Europese kampioenschap pen in Leipzig. Dat heeft de eer ste wedstrijd van de Nederlanders tegen de Russen, zaterdag in Rot terdam, wel bewezen. Want tegen de Russen hebben de Nederlanders gevochten als ware leeuwen. Zij vochten voor de zege, doch kun nen met het 44 gelijke spel te vreden zijn. Het tempo lag hoog, doch onze jongens hadden lucht genoeg om mee te kunnen komen. Fred van Dorp en Wim van Spin gelen, die geen enkele keer wer den gewisseld, waren dan ook aan het einde „leeggespeeld". Een uitblinker was er niet, hoe wel de twee doelpunten van Hans Aalbers een puike prestatie wa ren. Helaas bleef Aalbers vaak te veel stilliggen. Van de Hagenaars speelden Bram Leenards en Wlm van Spingelen een goede partij. Roelof Grocneveld paste minder ln dit gezelschap en werd terecht na de derde periode vervangen. De terugkomst van Nico Lucks, die zijn verlof ln Nederland door brengt en weer wil gaan trainen, zou in Leipzig een goede verster king kunnen zijn. Clare Benedicttoernooi schaken Toen de Nederlandse schaker Bouwmeester hoorde, dat Nederland in de eerste ronde van het Clare Bene dicttoernooi, dat zaterdag in Curten-Kulm is begon nen, tegen Spanje moest uitkomen, greep hij naar de „losbladige" een tijdschrift waarin de nieuwste openingen voorkomen om het allernieuwste in Pomar's geliefde Nimzowitsch-verdediging van het Siciliaans te bestuderen. Zo nieuw dat Pomar het nog niet kende. De Spanjaard werd geheel onder de voet gelopen en moest reeds bij de 21e zet, na dameverlies de vlag strijken. Met deze prachtige overwinning vierde onze kopman de verjaardag van zijn zoontje. Helaas werden de an dere Nederlanders er nauwelijks door geïnspireerd. Prins koos tegen Diez del Corral met zwart in een Spaanse partij een omslach tige manoeuvre Dd8—d7, f8 om Pg8— h6f7 te kunnen doorzetten, maar dit kostte enorm veel tijd die wit gebruikte om een sterke aanvalsstelling op te bou wen Prins trachtte met een lange rochade te ontkomen, maar zijn tegen stander liet niet los en maakte de partii met krachtige zetten uit. Langeweg speelde tegen Albareda ook Spaans en kwam goed uit de opening, maar verloor op kinderlijke wijze een pion, waardoor tevens zijn stelling in elkaar viel. De afwikkeling naar het eindspel, waarin hij nog een pion moest verliezen, kon hij niet meer verhinderen en daarom gaf hij zich gewonnen. De wijze waarop hij verloor heeft hem zeer gedeprigieerd. Jongsma stond tegen Puig vanaf het begin in een Siciliaan met 2c3 iets min der en moest heel nauwkeurig spelen Pas na ruil van enige stukken kon hij rocherën, maar toen ging een pion ge forceerd verloren. Hij heeft na het afbre ken de partij gewonnen gegeven. De uitslagen van de eerste dag waren: Oostenrijk-Engeland 03; Zwltserland- W. Duitsland 116—2*6; Nederland-Spanje 13. Bouwmeester- Pomar 10: Prins-Diez del Corral 01; Langeweg-Albareda 01; Jongsma-Puig 0—1. Tweede ronde De tweede ronde van het Clare Bene dicttoernooi heeft voor Nederland een ongelukkig verloop gehad. Prins over speelde Kinzei na een Franse opening totaal. Via mooie combinaties won hij twee pionnen en 'kon toen afwikkelen naar een dubbel toreneindspel met een pion meer en een betere stelling. In plaats van de zet f3f4 lang voor te bereiden, speelde hij die zet op het meest onge lukkige moment, doordat zwart over een venijnige schaakzet beschikte. Hij ver loor daardoor niet alleen de pion, maar kreeg ook een onhoudbare stelling Bouwmeester speelde tegen Duckstein de Caro-Kann-verdediging en had van het begin af een iets gedrukter spel. Hij nieuw \RATTen- muizén\pasta vlokken ROEIT ZE GENADELOOS UIT vlocht vele valletjes in zijn stelling, maar Duckstein bleef op zijn hoede en kwam gaandeweg in het voordeel. Bouwmees ter trachtte de stelling te compliceren, maar in de wir-war van mogelijkheden vond Duckstein de weg naar stukwinst en Bouwmeester moest opgeven. Intussen had Langeweg het kleine voor. deel, dat hij na de Siciliaanse opening tegen Stoeckl voortdurend had, niet we ten te realiseren. Toen er niets meer tn zat, gaf hij de partij terecht remise. Ge lukkig heeft deze partij hem uit zijn depressie gehaald. Jongsma speelde onvervaard tegen de Aljechin-opening van Steniczka. Deze zag zich min of meer gedwongen de dame te offeren tegen toren en paard. Hij ver dedigde zich daarna echter krachtig, waarbij hij er angstvallig voor zorgde zijn stelling niet te verzwakken. Na het afbreken bleek er inderdaad voor Jongsma geen winst in te zitten wat toch wel een teleurstelling was. De uitslagen van de tweede ronde zijn: Enge land-West-Duitsland 11; (2 afg.); Spanje-Zwitserland 2%1 Oostenrijk-Nederland 31. Duckstein- Bouwmeester 10; Kinzel-Prins 10; Stoeckl-Langeweg 16J6; Steniczka- Jongsma Derde ronde Ondanks de handicap van Langewegs afwezigheid een keelaandoening ver ninderde hem te spelen hebben dt Nederlanders in de ontmoeting met En geland een voorsprong veroverd. Die voorsprong lijkt echter geen blijvende, omdat Jongsma zijn afgebroken partij waarschijnlijk niet tot winst zal kunnen brengen. De meest spectaculaire partij va: ontmoeting was wel die tussen Alexan der en Prins. De Nederlanders vond zijn oude vorm terug en weerde zich tegen de felle aanval, die Alexander tegen de Siciliaanse verdediging begon, me' scherpe combinaties en toen bij de tijd' controle de kruitdamp was opgetrok ken had hij de kwaliteit meer en gaf zijn tegenstander op. Een geweldige partii waarmee Prins van alle kanten gefelici teerd werd. Intussen hadden Bouwmeester en Van Donk hun partijen reeds tot remise ge voerd, Bouwmeester moest een nieuwtje in de Taimanof-variant van het Siciliaans bestrijden en slaagde erin het iets betere spel te krijgen, maar door de gesloten stelling kon hij niets bereiken. Van Donk moest zich met zwart nauwkeurig ver dedigen tegen de wat verouderde dame c2-variant van het Nimzo-Indisch. a hij uiteindelijk in slaagde, want toen nog slechts de zware stukken en een gelijke pionnenverdeling overbleven, staakte Hollis zijn winstpogingen. WATERPOLO-INTERLAND IN ROTTERDAM Gelijk Het Nederlandse waterpolo-zevental heeft zaterdag avond in Rotterdam-Zuid tegen Rusland met 4-4 ge lijk gespeeld, een prestatie, die alle hulde verdient. Rusland heeft namelijk een ploeg, die met Zuid Slavië en Hongarije tot de topploegen van Europa behoort. De coach van de Nederlanders, Rudy van Feggelen had het aangedurfd vijf debutanten op te stellen. Dit jeugdige en soms zelfs op interlandgebied onervaren team heeft zijn beste kunnen getoond tegen een ploeg van Russische spelers, die gemiddeld vijftig interland wedstrijden hebben gespeeld. Het enthousiasme van de Nederlanders heeft de Russische techniek weerstand kunnen bieden. Nederland ging in de eerste speelpe riode met de sterkste opstelling in het water. Dé Russen echter hielden hun grootste troef, Peter Mschwenieradze op de kant, doch startten met geroutineerd spel. Toen Bram Leenards zich daar niets van aantrok en goed opzwom, werd de grondslag gelegd voor het eerste Rus sische doelpunt. Een overtreding name lijk bracht de bal in Russische handen en op de tweemeterlijn was de kracht van Grigorofsky doelman Gerrit Worm- goor te machtig. Rusland leidde (01). Onverwacht scoorde kort hierna Ton Stam de gelijkmaker met een zuiver schot in de rechter bovenhoek. Doelman Gogoladze dook er tevergeefs naar. (11) De Russen kregen vervolgens enkele kansen om een voorsprong te nemen, doch dat lukte niet. Semenof nam een strafworp van vier meter afstand en wist de bal één meter over te werpen. Een doelpunt van Thikvanaya werd terecht afgekeurd, omdat het binnen de twee- meterlijn was gescoord. Semenof maakte zijn fout even later echter weer goed. door een zuiver doelpunt te maken (12) Dit gebeurde echter, toen Bram Leenards op de kant stond en de Russen dus een numerieke meerderheid hadden. Keeper ln dc tweede speelperiode werd het Nederlandse doel verdedigd door Nico de Mey en werd het Russische „kanon" Peter Mschwenieradze „te water gela ten". Wlm van Spingelen kreeg tol taak deze gevaarlijke Rus uit te schakelen, hetgeen hem redelijk goed gelukte. On vermoeid gingen de Nederlanders ten aanval cn Hans Aalbers bracht de han den van het talrijke publiek op elkaar, toon hü op prachtige wijze de gelijkma ker onhoudbaar voor de Russische goalie scoorde (22). Even later echter hadden de Russen weer een voorsprong genomen. De Ne derlandse voorhoede reageerde iets te laat en de Russische midachter Chidlofs- ky kon vrij opzwemmen, waarna hij niet te missen scoringskans kreeg (23). De Nederlandse ploeg werd hierna enigs zins verzwakt, doordat Wormgoor, Leen ards en Aalbers werden vervangen door Groeneveld, Ouwerkerk en Hans Ommen. De verdediging van de Russen begon harder te spelen, doch de goed leidende Hamburgse scheidsrechter Wal- ther Becker greep in. Simon Ouwerkerk i Kartachef werden naar de kant ver ezen. De Nederlanders hielden stand i zo bleef het in deze derde period» -3 voor de Russen. Weer gelijk tn de laatste periode kwam Nederland weer met de sterkste ploeg in het water: doelman Waagcnaar en verder Van Dorp, Van Spingelen, Leenards, Wormgoor, Aalbers en Ouwerkerk. Wormgoor dween spoedig naar dc kant cn dus kre gen de Nederlandse jongens het met hun numerieke minderheid zwaar te verdu ren. Zij speelden echter een Intelligent spelletje en toen Grigorofsky een ernsti ge overtreding beging cn de kant moest opzoeken, hadden beide teams weer spelers plus een doelman. Aalbers profiteerde van een verwarring in de Russische defensie en bracht de partijen opnieuw op gelijke voet (33). Weer was de vreugde van korte duur, want enkele ogenblikken later werd Wim van Spingelen uit het water gezonden konden de Russen van een meerderheid profiteren. Nu was het Kurennoy, die doelman Waagenaar onhoudbaar pas seerde (34). Er waren toen nog 45 seconden te spe len. Het scheen bijna onmogelijk nog ge lijk te spelen. Toch viel het Neder landse team aan en toen. een enkele se conde voor het einde Fred van Dorp door de Russische midachter naai bodem werd gedrukt, floot de scheids rechter, een fractie van een seconde eerder dan de tijdwaarnemer voor Maar de strafworp moest nog genomen worden. Zou Nederland gelijk komen T Fred van Dorp bleef zijn zenuwei baas en faalde in geen enkel opzicht. Haarzuiver verdween de bal ln het Ru- slscbe net cn de Nederlandse ploeg had een zwaar bevocht gelUk spel behaald (4—4). Jongsma koos het Leningrader-sys teem m de voorhand en in de mening goed te staan zette hij scherp voor, maar Haygarth pareerde elke dreiging en toonde kundig aan dat het optimisme van de Nederlander niet gerechtvaardigd was. De Brit staat in het eindspel een pion voor en heeft een sterk paard tegen een zeer slechte loper, zodat er over de uit slag geen twijfel kan bestaan. De resultaten van de derde ronde waren: Zwitserland-Oostenrijk 12 en 1 afg.; West-Duitsland-Spanje 21 en 1 afg., Nederland-Engeland 21 en 1 afg. Bouwmcester-Kottnaucr Prins- Alexander 10; Jongsma-Haygarth afg.; Van Donk-Hollis 16— Na drie ronden luidt de stand: 1. West-Dultsland 7 pt en 1 afg; 2. Spanje 616 Pt cn 1 afg; 3. Oostenrijk 6 pt en 1 afg; 4. Engeland 516 pt cn 1 afg 5/6. Nederland, Zwitserland, beide 4 pt en 1 afg. Korfbal Mitcliemwinnaar' van Fluks-toeniooi Ter gelegenheid van het bezoek van de Engelse kampioensclub „Mitschem" in het afgelopen weekeinde aan Leiden bracht, organiseerde gastvrouwe „Fluks" zaterdagmorgen op haar terrein aan do Zoeterwoudsesingel een korfbaltoernooi. In dit toernooi bonden de twaalftallen van De Algemene. Danaïden cn Fluks in een halve competitie de strijd aan met het Engelse gastenteam en stond er voor het winnende team een fraai opgemaakte Paastaart te wachten. Door de uitslagen: DanaïdenFluks 33; Dc Algemene Fluks 2—3; Danaïden—Mitchem 1—lf MitohemDe Algemene 10; Mitchem Fluks 3—3 en De Algemene—Danaïden 1—3, eindigden zowel Mitchem, Danaïden als Fluks (met vier punten) gelijk cn moesten strafworpen de beslissing bren gen. Daar Danaïden deze strafworpenstrijd in haar voordeel wist te beslissen, legde zij dus beslag op de Paastaart Niet voor lang echter want het Danaïden-team schonk de prachtige taart aan het Mit- chem-team, welk sportief gebaar door de Engelse gasten uiteraard zeer op prijs werd gesteld. Zeilen De Rotterdammer Ben Ver hagen heeft de Paasregatta van Monte Carlo voor F D's gewonnen. VOLLEYBALCOMPETITIE Heren: DESReva 23: SOS 03; US- vol 2—3; AMVJLibanon 3—2. Weinig wedstrijden verden de afgelopen veek gespeeld, maar deze leverden bijna allen een verrassende iitslag op. DES ver speelde zijn kans op iet kampioenschap en OVC verloor van SOS. Het Woerdense Valbovol bevocht in Amsterdam een verrassende overwin ning op US en plaatste zich door deze fraaie verrichting definitief bij de eerste acht. Eenzelfde prestatie bereikte AMVJ. De Amsterdamse ploeg bestond het, het sterke Libanon na een uitermate ener verende strijd te verslaan en bereikte hierdoor een puntental dat voor moge lijke concurrenten onbereikbaar werd. Doordat US verloor, zal deze Amster damse ploeg, die uitgespeeld is, moeten waohten op de resultaten van de beide wedstrijden, die Cito en AMVJ nog tegen elkaar moeten spelen. Weet Cito één van de ontmoetingen te winnen, dan zijn ook de pupillen van Rinus Tuinman zeker van een plaats bij de eerste acht. Ver liezen zij deze wedstrijden, dan volgt een beslissingswedstrijd om die éne nog te bezetten plaats in de nieuwe landelijke 20-40 OVC HVL Concordia Reva DES Libanon SOS Sportcentr. AMVJ Weer viel bij de dames Veenendaal hield tegen Concordia de beide punten thuis. Door dit resultaat is Concordia gedoemd naar de Overgangs klasse te degraderen. Veenendaal heeft nu nog een kans het vege lijf te redden, al zal hier mogelijk een beslissingswed strijd moeten worden gespeeld tegen TOG. De verliezende ploeg zal dan de gradatiewedstrijden moeten spelen. Cele bes won van ZVC in een wedstrijd die we maar snel moeten vergeten. Nog slechter verging het RVC. dat na een 20 achterstand te hebben weggewerkt, toch nog van Die Raeckse verloor en Russen wonnen in Utrecht Het Utrechtse overdekte zwembad Den Hommel is een fraaie aanwinst voor de Ned. zwemgemeenschap. Maar het smal le, 25 meter lange bassin Is met zovele andere binnenbaden absoluut ongeschikt voor Internationaal waterpolo. Dat bleek wel heel duidelijk tijdens de tweede wedstrijd, die de Russische polo- ploeg maandagmiddag in ons land speel de. De wedstrijd tussen de officieuze Ne derlandse kikvorsenploeg en de Russen eindigde dn een 43 overwinning voor de gaten na veel gehang en getrek, na ontelbare verwarrende duels en onaange naam veel gefluit van een zwakike Duit se scheidsrechter Becker, die het enkele keren beter dacht te weten dan de zich in beter» positie bevindende grensrech ter. Dat gebeurde o.a bij het eerste doel punt, dat op naam werd geschreven van Tsjikvanaya, dodh waarbij de bal de doellijn absoluut niet was gepasseerd.. Zoals de grensrechter en de achter hem zittende Russisdhe officials ook duidelijk constateerden... Het enige aantrekkelijke van de strijd was de spanning, diie door het score-ver loop aanzienlijk werd opgevoerd, maar een serieus oordeel over de persoonlijke prestaties zou ua deze wedstrijd weinig zin hebben. Van Spingelen maakte gelijk met een fraaie boogbal, doch nog voor de eerste speelperiode achter de ruig was, hadden de Russen de leiding met 31 door doel punten van Ohidlovski en Grigorovski. Fred van Dorp en Hans Aalbers scoorden resp. in de tweed en derde speeltijd en zo werd het vierde kwart begonnen met een gelijke stand: 33. Met een Rus (Novikov) en twee Nederlanders (Van Ommn en Leenards) op de kant. hadden de Russen geen moeite de overwinning via een vrij sohot van Kurenmoi in de wacht te slepen. hierdoor de vierde plaats aan de pittige Haarlemse ploeg moest afstaan. Boemerang 22-44 ZVC 19-16 Celebes f 22-32 St. Paul 19-14 Reva 20-30 SOS 21-14 Die Raeckse 22-28 TOG 20- 8 RVC 21-26* Veenendaal 21-8 Armada 21-22 Concordia 21-4 Overgangsklasse Dames: PVC—MVC 3—1; OVC—De ProfessorenwUk 22. Meer vreugde beleven we van de pres taties van de Haagse ploegen in de Over gangsklasse. PVC zette de opmars naar hogere regionen voort, door het sterke MVC te verslaan, PVC kan nog op de vijfde plaats eindigen. Tegen De Profes- sorenwijk scheen OVC op een vlotte overwinning af te stevenen. De eerste set was voor de Haagse ploeg met de cijfers 155; de tweede werd zelfs met 15=0 gewonnen. Wie had gedacht dat De Pro fessorenwij k ineen zou storten, kwam volmaakt bedrogen uit De Leidse ploeg pakte de zaken stevig aan en won de derde set met. 015. Nu was OVC van slag af en de vierde set ging naar Profwijk met niet minder dan 315. Ook volleybal kan vreemde dingen opleve- Blokkeer 20-31 De Kanger. 22-28 DES 19-17 MVC 22-17 OVC 21-24 De Prof.w. 21-22 PVC RVC 2 ZVC 2 CSVD AMVJ St. Paul 2 19-20 21-18* 21-17 20-14 21-12 20- 6 twee winstpunten in mindering. Junioren-Paastoemooi bij Viciis-Oriëntis Begunstigd door goed korfbalweer is het juniioren-Paastoernooi, dat Vicus Oriëntis gisteren op zijn terrein in de Leidse Hout heeft gehouden weer zeer succesvol verlopen. Er werd gespeeld in twee afdelingen met als deelnemende teams in afd. A: De Algemene a, Fluks a, KNS a, Vicus Oriëntis a en in afd. B: Morskwartier a. Crescendo a, Crescendo b en Vicus Oriëntis b. Door zowel In de afd. A als in de afd. B met zes punten ongeslagen uit de halve competitie te voorsohijn te komen, leg- don de beide Vicus Oriëntis-teams beslag op de twee eerste plaatsen en de hiervoor beschikbaar gestelde lauwertakken. In afd. A legden de junioren van Fluks met slechts drie punten beslag op de tweede prijs (medaille), welke prijs in de afd, B bij de junioren van Crescendo terecht kwam, die niet onverdienstelijk met vier punten uit de strijd te voorschijn kwa men, Spelregelavoiirl van Leidse korfbalscheidsrechters Op woensdag 25 april houdt de on langs opgerichte Leidse korfbalsoheids- reohtersvereniging om 8 uur in De Kleine Burcht aan de Nieuwe Rijn een onder linge spelregelwedstrijd voor haar leden waarbij een onderscheid zal worden ge maakt tussen de KNKB- en de regionale arbiters. De beide kampioen-fluitisten zullen Leiden gaan vertegenwoordigen ln de finalestrijd, welke tz.t, de Federatie van Korfbalscheidsrechters in het cen trum van het land organiseert teneinde uit te maken wie zich de theoretisch beste arbiter mag noemen. WATERPOLO Ned. jeugdteam door Italië geklopt: 10-3 Het Nederlands jeu>gdwaterpolo-team heeft op Tweed Paasdag in Genua de wedstrijd tegen de Italiaanse junioren verlorn met 103. De tussenstanden wa ren: 1—1, 3-0, 3—,3—1. Deze eerste ontmoeting - die vanavond door een tweede wordt gevolgd - leverde een ruime Italiaanse overwinning op, hoewel de Nederlandse polospelers in het water veel meer snelheid ontwikkelden. De Nederlandse formatie miste echter het ploegverband, dat de Italiaanse ploeg in zo ruime mate bezat. Dat bleek duide lijk na de eerste speeltijd, die met een 1—1 werd afgesloten. Toen konden de Italiaanse junioren door eendrachtig sa menwerken de voorsprong steeds meer vergorten. De drie Nederlandse doelpun ten werden gemaakt door Gerriit Jansen, Gerrit van der Kolk en Lou Geutjes.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 11