Adenauer zal met Kennedy praten Peek&Cloppenburg Frankrijk houdt vast aan plan voor politieke unie Ontwapening in drie fasen Ta eea oafce BON VERWACHTING IN BONN Voorrang voor Archeologische vondsten Ook Adenauer naar de V.S.? Supralux HAM VAN 90 GRAM „De voorschriften van de IJkwet, die waarborgen geven voor het gebruik van nauwkeurige maten, gewichten en weegwerktuigen, gelden ook voor wegingen buiten aanwezigheid van de koper". Dit zegt de mi nister van justitie, mr. A. C. W. Beerman, in antwoord op schriftelijke vragen van, Tweede-Kamerlid mr. E. G. M. Roolvink (kath. v.) met be trekking tot de controle op het gewicht van artikelen in zelfbedienings zaken. „Indien in een bona fide zaak een onjuiste weging wordt geconsta teerd zal er wel sprake moeten zijn van een inderhaast gemaakte fout", zo meent de minister. „Slechts bij bijzondere aanwijzingen in die rich ting zal aan bedrog moeten worden gedacht. Met de bestaande straf bepalingen kan daartegen in voorkomende gevallen zeker worden op getreden". Op de vraag of de minister bereid is een onderzoek te doen instel len naar de juistheid van het in de Consumentengids van maart ver melde feit, dat bij een steekproef in een zelfbedieningszaak een als „een ons ham" gekochte hoeveelheid vlees slechts 90 gram bleek te bevatten, merkt de bewindsman op dat: „een onderzoek naar de juistheid van het in deze vraag vermelde feit thans bezwaarlijk meer kan worden ingesteld, alleen reeds omdat het voorwerp van de bedoelde steekproef wel niet meer in de oorspronkelijke staat aanwezig zal zijn". Amerika volgt .eigen weg' (Van onze correspondent in Bonn) In westelijke diplomatieke krin gen te Bonn verwacht men, dat bondskanselier Adenauer zeer binnenkort naar Washington zal reizen om met Kennedy te praten over het doen uitlekken van de Amerikaanse voorstellen met be trekking tot de toegangswegen van Berlijn. De reis van Von Brentano komt hierdoor niet te vervallen. Intussen heeft president Kennedy op zijn persconferentie laten weten, dat de Ver. Staten gewoon doorgaan met het polsen van de Russen inzake Berlijn, of enkele geallieerden daar bezwaar tegen maken of niet. Hij acht het zijn plicht tegenover het Ameri kaanse volk, een oplossing voor het Berlijnse probleem te vinden, omdat Berlijn een gevaarlijk gebied is, waar zich elk ogenblik explosies kunnen voordoen. Hij toonde zich geïrriteerd door de tegenwerking van West-Duitsland en Frankrijk. Kennedy zeide volgens Ass. Press geen reden te hebben om te geloven, dat de Westduitse regering zijn optreden niet in grote lijnen steunt. De Franse reserves wees hij van de hand met de opmerking „Niets nieuws". Dat de Westduitse regering nog het een en ander in petto heeft, zou kun nen blijken uit een officiële verkla ring van de Westduitse sociaal-demo cratische partij. Daarin wordt ge zegd, dat met goedkeuring van de „hoogste regeringskringen" een ge heim ontwerp-vredesverdrag voor heel Duitsland is opgesteld. De groep, die dit werk verricht heeft, zou onder leiding van dr. Theodor Oberlaender hebben gestaan, die enkele jaren ge leden nog minister voor vluchtelin genzaken was. Hij moest aftreden omdat zijn naam in opspraak was ge bracht door een affaire, waarin hij volgens een onpartijdig onderzoek, Kaunda: Rhodesische regering behandelt Afrikanen onmenselijk Kenneth Kaunda, voorzitter van de verenigde nationale onafhankelijkheids partij in Noord-Rhodesië, heeft gisteren voor de speciale V.N.-commissie voor kolonialisme gesproken over onmense lijke toestanden bij de bouw van de reusachtige Karibadam in Noord-Rho- De regering had, aldus Kaunda, na gelaten de bewoners van Gwembe, het gebied waar de dam gebouwd wordt, uit te leggen waarom zij hun dorpen in deze streek moesten verlaten. Toen zij een keer niet snel genoeg wilden vertrekken werden zij „zoals gewoon lijk" beschoten. Bij deze gelegenheid vielen acht doden, zo zei Kaunda. Hij zei verder, dat zeventig tot tachtig Afrika nen in het gebied waarheen zij waren geëvacueerd aan „een geheimzinnige ziekte" zijn overleden. Volgens hem waren gelden bijeengebracht om door het water ingesloten wild te redden, doch de Afrikanen werden aan hun lot overgelaten. De Afrikaanse leider barste toen hij dit vertelde, in snikken uit en was niet in staat zijn getuigenis te vol tooien. De commissie zal haar onder vragingen waarschijnlijk vandaag voort zetten. Kreta oefencentrum geleide projectielen Zeven landen hebben reeds aan de NAVO meegedeeld dat zij gebruik willen maken van het oefencentrum voor ge leide projectielen, dat op het Griekse eiland Kreta zal worden gevestigd. Deze landen zijn Nederland, België, Denemar ken, Frankrijk, Noorwegen de Verenig de Staten en West-Duitsland. Men zal aanvankelijk oefenen met van de grond af gelanceerde Amerikaanse „Nike" en „Hawk" raketten. Vier raketeenheden zullen er tegelijkertijd gedurende een maand kunnen oefenen. Jonge toeristen trokken dwars door lawines Ongeveer zeventig toeristen en circa 1800 inwoners van twee dorpen zijn van de buitenwereld afgesloten door lawi nes en een dikke laag sneeuw in de Oosttiroolse bergen. Dit heeft de poli tie in Innsbruck meegedeeld. Vliegtui gen zijn erin geslaagd de toeristen uit ae lucht van levensmiddelen te voor zien. Vijf jonge toeristen zijn ondanks de lawines veilig in Oost-Tirool aange komen. De 1800 geïsoleerde dorpelingen zit ten reeds drie dagen zonder elektrische stroom. Vele huizen zijn bijna bedolven onder de sneeuw. De dorpen zijn Ober- tilliach en St. Veit. vrijuit ging. Adenauer zou onlangs voor zijn politieke rehabilitatie heb ben gepleit, nu bedoelde affaire een afgedane zaak is, waar niemand meer over praat. In het ontwerp zouden speciale voorwaarden zijn vervat om de vrees weg te nemen, dat West-Duitsland het oostelijke deel gaat overvleugelen. Daartoe zou Oost-Duitsland desge wenst ook na hereniging afzonderlijk kunnen stemmen. Het zou de bedoe ling zijn, het plan te publiceren, zodra Chroesjtsjef opnieuw de onderteke ning van een vredesverdrag met bei de Duitslanden zou eisen. Advertentie Vliegtuig gedwongen in Oost-Duitsland te landen Volgens berichten uit Bonn heeft een Russische jager een Westduits vliegtuig gisteravond gedwongen in Oost-Duits land te landen. Het Westduitse vlieg tuig, een Piper", eigendom van een particulier, was uit Neurenberg, in ZuidJDuitsland, naar Brunswijk ver trokken. Het was op een gegeven ogen blik iets voorbij de grens tussen Oost en West-Duitsland boven Oostduits ge bied gekomen. Het toestel werd daarop door een Russische jager beschoten, die het vlieg tuig vervolgens opdracht gaf in ooste lijke richting te vliegen. Het moest on geveer 25 kilometer ten oosten van de grens, nabij de grote autoweg tussen Hannover en Berlijn, landen. Er bevonden zich twee personen in de .Piper", de bestuurder en een pas sagier. De woordvoerder van de Britse ambassade te Bonn verklaarde later dat de Piper" veilig was geland. Iets héél aparts voor jou! Kijk, wat leukt Jacket met con trast-stiksel. No-iron katoenen gabardine van binnen en van bui ten in mooie contrastkleuren. Met capuchon. 13 jaar 28.75 Oh Ié Ié... e'est Chanel! Première voorsportgirls. P&C brengt als eerste de grote Chanelmode in „wash 'n wear" regenmantels. Gecreëerd in pop lin. Met Chanelketting (plus groot medaillon) en machtige Chanelknopen! Voor 'n prijs, waar Parisiennes jaloers op zijn. 15 jaar 48.75 kleine stijging per mas. Mr. Luns blij met uitblijven resultaat De nieuwe Franse minister van voorlichting, Alain Peyre- fitte, heeft na een vergadering van het Franse kabinet ver klaard, dat de Franse regering vastbesloten is haar pogingen, een politieke unie tot stand te brengen, voort te zetten. „Wat voor moeilijkheden er ook zijn, het plan voor een politieke unie blijft aangeboden aan Frankrijks bondgenoten in de Europese ge meenschappelijke markt." Hoewel het moeilijk is geweest om tevenover landen als Frankrijk, Duits land en Italië neen te blijven zeggen, zijn er momenten dat dat wel nodig n dat gebeurde gisteren, zo zei de Nederlandse minister van buiten landse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, op Schiphol, toen hij daar gisteren samen met staatssecretaris dr. H. R. Houten uit Parijs was terugge keerd. Naar bekend hebben beide staatslieden in Parijs de vergadering bijgewoond, waarop de zes E.E.G.- ministers van buitenlandse zaken het plan van generaal De Gaulle voor politiek samengaan van de E.E.G. landen opnieuw onder de loep hebben genomen. „Minister Spaak heeft de situatie heel duidelijk uiteengezet", zo vervolgde mr. Luns, „en voor hen die het niet weten het nuttig het Nederlandse standpunt Jg eens te verduidelijken". Hierop verklaarde de minister: „Nederland is voor een verenigd Europa, dat zo groot mogelijk moet zijn en dat niet alleen uit de zes E.E.G.-landen behoort te bestaan. Het zou volgens onze mening op supra-na- tionale beginselen en op basis van in tegratie moeten worden gegrondvest net zoals het K.S.G.-verdrag. Nu is het zo, dat speciaal het Franse concept veel r gebaseerd is op de oude idee van verdrag tussen de staten, een al liantie, een Europa der vaderlanden. Ons standpunt is, dat dit niet moet 880) Troffen we in Engeland, in navolging van Stonehenge, ook de z.g.n. woodhenges of pallssadeheu- vels aan, ook in ons land heeft prof. Van Giffen eveneens de resten van dergelijke houten bouwsels blootge legd. Bij Weper in Friesland vond hij twee houten palissaden van zwa re balken aan de buitenkant van de heuvel, waarbinnen een derde pa lissade was gemaakt van kleine paaltjes, die echter aan de westzij de onderbroken waren, zodat een hoefijzervormige aanleg kon worden geconsta teerd, die veel ge lijkenis vertoont met de hoefijzer vormige figuur die de Stonehenge bij Salisbury laat zien. Ook bij Wessing- hulzen in Gronin gen werden in de grond sporen aan getroffen die er op wezen dat hier in dubbele rij 66 palen in een kring hadden gestaan, waaromheen een tweede kring van 12 palen was ge vormd. Mogen we op grond van de ze vondsten bij Weper en Wesslng- huizen zeggen, dat er een samen hang heeft bestaan tussen het volk dat de Stonehenge heeft opgericht en het volk dat omstreeks 2000 jaar vóór Chr. in Groningen en Friesland heeft gewoond? Dit lijkt wel wat erg gewaagd, want bij Wessinghui- zen is ook een graf uit de jongere bronstijd gevonden, omringd door een onregelmatige palissade van drie tot zes rijen dik, welk graf na reconstructie een vrij wonderlijke indruk maakte en geen enkele ge lijkenis meer vertoont met Stone henge. Men vindt ook pallssadeheu- vels met een kringgreppel met een TOCH IS HET ZO! enkele of dubbele palissade, soms ook begrensd door een krans van stenen aan de voet. Kortom, de gro te verscheidenheid van vormen, en vooral ook de verschillende soorten aardewerk die In de heuvels zijn aangetroffen, maken het onmogelijk deze graven ordelijk te rubriceren. Conclusies over de algemene lijn van het 'bevolkingsverloop zijn moeilijk te trekken en vele deskun digen hebben dan ook genoegen ge nomen met de uitspraak dat stam men met verschillende vormen van beschaving zich in de Steentijd in ons land met elkaar hebben vermengd en dat het ene volk daarbij eigenaar digheden die tot de cultuur van andere stammen behoor den, heeft overge nomen, zonder dat daarin enige regelmaat kan worden ontdekt. Er zijn vele duistere punten ln de voorgeschiedenis van de bevolking hier te lande, waarbij we opmer ken, dat men niet geheel in het on gewisse verkeert omtrent de her komst van enkele algemene eigen aardigheden van sommige culturen. Maar deze doen momentcel minder ter zake. Het gaat er ons vandaag ln het bijzonder om, u er van te overtuigen dat ons land reeds in overoude tijden een punt schijnt tc zijn geweest, waar verschillende stammen en volken samenkwamen. En dat het een centrum was van de handel tussen oost, west en zuid. Ook toen liep de handel tussen En geland en Duitsland over ons land! Daarover een volgende keer. Nederland aan Engefand wil geven wat het niet geneigd is aan Frankrijk te ge ven en er is verondersteld, dat daaruit een pro-Britse houding blijkt. Minister Luns sprak dan echter anet nadruk te gen. De Nederlandse houding is volgens worden doorgevoerd, maar dat wij be- hem alleen gebaseerd op het Nederland- reid zijn om water bij onze supra-na- s,e belflng- Indien Engeland lid was var - - de zes en Frankrijk niet, dan zou Ne; derland met dezelfde klem dezelfde op zet verdedigen, doch dan ten gunste van Frankrijk. In bilateraal opzicht laat de verstandhouding tussen Neder land en Frankrijk niets te wensen over. Al waren de resultaten zeer beschei den, toch noemde minister Luns de be spreking in Parijs belangrijk: „Mis schien wel juist omdat de resultaten bescheiden wareh"; voegde hij tionale wijn te doen, wanneer Engeland er tenminste bij wordt betrokken". In Parijs hadden enkele deelnemers aan de conferentie een beslissing wil len nemen om lets te paraferen, voor dat bekend was welke de positie van Engeland zou zijn, zo zette minister Luns verder uiteen. Weliswaar voelt En geland zelf ook niet veel voor die su pranationale opzet, maar Nederland is bereid om indien Engeland in die groep Advertentie OLIFANT ONTDEKT.. die echte Olifai >ak 'n OLIFANTJE! Proost (Van onze correspondent in Bonn) In westelijke diplomatieke kringen iji Bonn verwacht men dat bondskan selier Adenauer zeer binnenkort op nieuw een reis naar de Verenigde Staten zal maken, in verband met de verslechtering van de atmosfeer als gevolg van het nog altijd onopgehel derde „lek", waardoor de Amerikaan se voorstellen voor de gesprekken met de Russen over de kwestie-Ber- lijn voortijdig bekend werden. In leidende kringen der Westduitse C.D.U.-C.S.U.-fractie neemt men echter aan dat ook de aangekondigde reis van de vroegere minister van buitenlandse zaken, dr. Heinrich von Brentano naar de V S. doorgang zal vinden. Dit zou in ieder geval een omzeiling van de normale diplomatieke wegen beteke- Wat de uitgelekte voorstellen betreft, heerst bij vooraanstaande politici in Bonn de vrees dat de deelneming van het Oostduitse regime aan de internatio nale controle op de toegangswegen naar Berlijn door Ulbricht zal worden mis bruikt om de erkenning van de zg. Duitse Democratische Republiek te forceren. Men spreekt in dit verband van een DDR-erkenning „in etappes", die niet onder invloed zal blijven van de houding der neutralen. Een lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een wetsont werp ingediend om de presidentiële gouden medaille te verlenen aan de ko miek Bob Hope als blijk van erkenning voor zijn werk als officieus goodiwill- ambassadeur. „De bezwaren die op 10 februari het vorig jaar met name door Neder land naar voren zijn gebracht, eigenlijk nog steeds," zo besloot de mi nister. „Gisteren ls behalve ten aanzien van enkele detailpunten geen resultaat geboekt. Tot het paraferen van een po litieke unie is het niet gekomen, want het verdra-g kwam niet tegemoet de minimum eisen van België en derland." dy het ongeveer tegelijkertijd in Genève ingediende Ameri kaanse ontwapeningsplan gekenschetst als een belangrijke poging om tot een bevredigend resultaat te komen, in casu tot volledige afschaffing van legers en bewapening. Het plan, dat de Amerikaanse vertegenwoordiger Dean overlegde behelst een ontwapening in drie fasen. Kennedy zei op zijn persconferentie ook dat de V.S. hun voorge nomen kernproeven in het gebied van Christmas-eiland in de Stille Oceaan zullen nemen als de Sowjetunie niet instemt met een doel treffend verbod van kernproeven. Hij achtte de kans op een des betreffend verdrag echter „zeer negatief". Over de levenskansen voor het door Dean ingediende plan liet hij zich niet uit. De eerste fase van het ontwapenings plan zou in werking moeten treden als een verdrag voor algemene algehele ontwapening door Amerika, Rusland en „nader overeen te komen landen" is geratificeerd. Opvallend is, dat de regering-Ken- nedy kennelijk bereid is om zonder medewerking van communistisch China een begin te maken met de uitvoering van de eerste fase, in de verwachting dat voor het bereiken van de tweede periode voldoende druk op de Chinezen zal zyn uitgeoefend om hen mee te laten doen. (Zoals bekend heeft rood-China bij herhaling verzekerd niets te maken te willen hebben met een ontwapeningsverdrag dat het niet heeft helpen opstellen). s aan in het verdrag genoemde overgangsbepalingen is voldaan en alle in militair opzicht belangrijke landen zijn toegetreden, moet de tweede fase ingaan. De derde tenslotte moet beginnen als alle landen, die een gewapende macht en wapens be zitten, zijn toegetreden. Reeds van de eerste fase af zouden ontwapening, controle en maatregelen tot bestendiging van de vrede geleide lijk aan en verhoudingsgewijs moeten worden uitgevoerd. De Russische afgevaardigde Genève, Zorin, heeft al verklaard een en ander weinig nieuws te zien. Hij beloofde echter wel het grondig te bestuderen. Engeland en Italië stelden zich achter het plan. De fasen In de eerste fase moeten middelen voor kernwapens en belangrijke conventionele wapens met dertig procent worden ingekrompen en de strijdkrachten van V.S. en Rusland teruggebracht den tot hoogstens 2,1 miljoen man, zelfde aantal als de Amerikanen hadden gedacht voor bepaalde andere nog niet met name genoemde landen, in totaal. Alle andere landen zouden hun strijd macht tot 100.000 man of een procent van hun bevolking moeten beperken. De vervaardiging van splijtbaar mate riaal voor kernwapens en de levering van dergelijk materiaal en van kernwa pens aan andere landen, moet worden verboden, evenals proeven met kernwa pens. Hierbij moet voorzien worden een doeltreffend toezicht. Wapens vi massale vernietiging mogen niet in t baan om de aarde worden gebracht (Over de levering van kernwapens a derden in dit geval Frankrijk heeft Kennedy op z(jn persconferentie gezegd daarvan nog steeds tegenstander te zyn, daar de V.S. het kernwapenbezlt niet tot andere landen wensen uit te breiden, tenz(j de veiligheid dit eist). In de tweede fase moeten alle landt., hun strijdkrachten tot 35 procent beper ken en Rusland en Amerika tot ten hoog ste 1.050.000 man. Tevens moet de pro- duktie van kernwapens worden stopgezet en de voorraad hiervan beperkt. Verder moet in deze fase een aantal militaire steunpunten worden ontmanteld. Tegelij kertijd moet een V.N.-vredesleger worden gevormd en een internationale ontwape ningsorganisatie in het leven geroepen. De derde fase tenslotte is uiteraard de ingrijpendste. In deze zullen de strijdkrachten van U proeft: Hero wint 't! Hero wint 't in smaak en kwaliteit. Het uniekefruitaroma kostelijk! Die smaak voor elke smaak uw persóónlijke verkwikking! Hero is heerlijk royaal met zuivere vruch- Het grootste assortiment, zuiverder van kwaliteit:per! sinas - citroen - cassis - ananas - cerise - frambozen grapefruit. helemaal üw smaak I De burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, opende gistermid dag de vergadering van de hoofdstedelijke raad met de historische woor den: „Het is vandaag een memorabele dag, omdat het gebouw waar in wij ons thans bevin den, precies driehonderd jaar geleden officieel werd geopend, niet als stadhuis, maar toen nog als admiraliteitsgebouw". Na dit korte stukje ge schiedenis ging men over tot de orde van de dag. I Prinses Irene heeft gis termiddag te Apeldoorn de jeugdherberg „De grote beer" geopend, na dat zij van de voor zitter van de Nederland se Jeugdherbergcentrale, drs. J. van Dis, een trek- kerskaart, compleet met pasfoto, had ontvangen om het gebouw binnen te gaan. De bouw is ver richt door cursisten van de Stichting vakoplei ding bouwbedrijf, die de verschillende onderdelen als examen stukken maakten. I Ruim honderd door per sonenauto's getrokken caravans uit Frankrijk zullen binnenkort in ons land arriveren. De groep, die met inbegrip van de familie ruim 400 perso nen telt, zal onder meer een bezoek brengen aan de Keukenhof, Amster dam, Madurodam, Aals meer, Enkhulzen en de Deltawerken. Op 28 april hoopt men op het kam- pcercentrum „Duinrell" in Wassenaar samen te komen. I Het dorp Konlngslust, dat met nog vijf andere dorpen behoort tot de gemeente Helden, heeft „de bus gemist" bij de kandidaatstelling voor de komende gemeenteraads verkiezingen. Men had een lijst opgesteld, waar op de namen van drie in gezetenen van Konings- lust voorkwamen en waarmee men de enige zetel voor Koningslust in de raad van Helden hoopte te verdedigen. Als gevolg van een misver stand kwam deze lijst echter twintig minuten te laat op het stembu reau. Morgen zal het hoofdstembureau beslis sen of de lijst nog aan de overige zal worden toe gevoegd. I Van de opbrengst van de actie „Een heitje voor een karweitje", die op 26 en 27 april in het ge hele land wordt gehou den, zal tien procent worden afgestaan voor de actie „Tien maal tien". Op deze wijze wil len de padvinders er padvindsters hun steen tje bijdragen om koop van zaaizaad Afrikaanse landen realiseren. I Nu de hoogste kantoren flat van Nederland, de Drakcnburgh in Utrecht, geheel voorzien is van thermische beglazing, be tekent dit een directe besparing bij de aanschaf van de verwarmingsin stallatie van 30.000. Daarnaast ondervindt men nog een jaarlijkse besparing van ongeveer 10.000 op het warmte- verbruik. verf en lak alle landen moeten worden teruggebracht tot het voor de binnenlandse veiligheid noodzakelijke peil. Hetzelfde geldt voor militaire steunpunten en inrichtingen. Wetenschappelijke vondsten van mili taire waarde zullen aan de ontwapenings organisatie moeten worden gemeld. Te vens moet in de laatste periode het V.N.- vredesleger worden versterkt. Een nieuw element in het Ameri kaanse plan, dat volgens Dean, met name door de neutrale landen, gunstig is ontvangen, is dat als tijdsduur voor de tweede fase drie jaar is genoemd, evenals voor de eerste periode. Een ander nieuw punt is, dat thans de ge wenste sterkte van de strijdkrachten aan het eind van de tweede fase is ge noemd. Verder blijkt uit het plan, dat de Amerikanen er niet meer op staan dat hun land en de Sowjetunie 50.000 kilogram uranium voor wapens voor vreedzame doeleinden bestemmen; zij wachten op een desbetreffend aanbod van de Russen. Defensiebegroting Ondanks de optimistische uitlatingen van Dean heeft het Amerikaanse Huls van Afgevaardigden voor de zekerheid toch maar een defensiebegroting van bijna 48 miljard dollar aanvaard. (De Senaat moet haar nu nog goedkeuren). Het toegestane bedrag (met 388 tegen nul stemmen) is 67,5 miljoen dollar min der dan Kennedy heeft gevraagd, maar toch altijd nog ruim 1.3 miljard meer dan het 1 juli aflopende begrotingsjaar dan achttien procent bestemd voor de constructie van tweehonderd in tercontinentale raketten en zes Polaris- onderzeeërs. Het maakt het tevens moge lijk de helft van alle beschikbare strate gische bommenwerpers constant in een zodanige staat van paraatheid te houden, dat binnen een kwartier tot een tegen aanval kan worden overgegaan. Voor de ontwikkeling van de supersonische bom menwerper RS 70 is bijna 53 miljoen dol lar meer uitgetrokken dan het Pentagon gevraagd had. Uit de begrotingsgelden zullen de kos ten worden betaald van het onder de wapenen hebben van ruim 2,6 miljoen manschappen en van het trainen van meer dan een miljoen reservisten en leden van de Nationale garde. Je doet je naam geen eer aan door zo lomp te doen. Hoe kun je dat beweren? Toch wist hij uit „Dat zit zo" dat zijn naam betekende: de hoffelijke. U verdient dit handige boek als u iemand op deze bon zet. fin envelop (of op kaart geplakt) verzenden aan U kunt noteren als nieuwe abonnee: Datum van ingangm BETALING PER WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO (Doorhalen wat niet van toepassing ls) Zelf was ik al abonnee. Voor het aan brengen van bovenstaande nieuwe abon- heb ik dus recht op DAT ZIT ZO Schrijf hier uw eigen naam en adres W v, v. Do038 ,Dat zit zo" - 'n boek boordevol met ongelooflijk handige wenken - is niet in de winkel te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5