Noordwijk aan Zee heeft een modern hotel bij er L „Het Emaillehuis" Looft den Heer (De Kaag) song seven Kruiswoorden (Llaydn) Plan nieuw bankgebouw te Hazerswoude gereed liOliRAM'l ik k 17 DONDERDAG 19 APRIL 1962 KATWIJK nieuwe sortering DAMESVESTEN DAMESPULLOVERS TRICOT BEST NYLONS „3 STERREN SERIE". NUR DIE NYLONS ONDERKLEDING ONDERJURKEN „DE WOLBAAL' H. brouwer Voorstraat 25 Katwijk aan Zei Telefoon 2363. Voor merk speelgoederen zoals marklin treinen faller modelbouw lego bouwstenen jumbo gezelschapsspelen dinky toys fleischmann „HET EMAILLEHUIS" noordeinde 7, tel. 2863 en pr1ncestraat 11-13, tel. 3700 De eerste twee delen van de KARL MAY-POCKETS zijn verschenen. Voor vader en zoon 1.75 per deel Boekhandel VAN der lee PRINCESTRAAT 38 KATWIJK AAN ZEE Speciaal RADIO en ad- televisie h. p. bloot Andreasplein 12 Katwijk a. Zee Telef. 2331 - b.g.g. 3862 Enige radio- en televisie speciaalzaak te plaatse Voor uw telwerk REMMINGTON HANDTELMACHINE ƒ380,- Vraagt demonstratie. Boekhandel VAN der lee PRINCESTRAAT 38 KATWIJK AAN ZEE VOORJAARSTIJD SCHOONMAAKTIJD Voor alle schoonmaak artikelen natuurlijk KATWIJK Op z'n Paasbest SCHOENEN HAASNOOT TOONAANGEVEND IN MODE PRINCESTRAAT 33 VOORSTRAAT hk Noordeinde GOEDE VRIJDAG GESLOTEN Ter ras voor duizend gasten jVTOORDWIJK AAN ZEE heeft er een prachtig en groot hotel bij, het Zinger-hotel aan de Zeereep, even voorbij de vuurtoren in het ver lengde van de Koningin Wilhelminaboulevard. Zonder officieel vertoon is het gistermiddag geopend. Eigenaar C. de Zinger beperkte zich tot het geven van een eenvoudige receptie. De achtergrond hiervan is, dat men tot voor heel kort geen zekerheid had over de datum waarop het gebouw zou klaar zijn. Eigenlijk had men het vorige week al zover willen hebben, maar toen bleek openstelling nog niet mogelijk. Zelfs gisteren was men aan bepaalde onderdelen nog bezig. Langer kon echter niet worden ge wacht, want voor de paasdagen zijn alle kamers gereserveerd. Het architectenbureau Hartman Eylers uit Hilversum heeft het hotels, bouw een moderne vorm gegeven, opdat het goed zal passen in het badoenitrum vuurtoren, waar het middenin komt te staan. Ook het inferieur getuigt gepastheid aan de tegenwoordige stijl. Vooral het restaurant, dat ook 's winters zal kunnen worden bezocht, is een prach tige ruimte. Men heeft van hieruit eer magnifiek uitzicht op zee, doordat de wand aan die zijde praktisch geheel uit glas bestaat. Wanneer het mooi weer i: kan bijna de hele glaswand worden weg geschoven. Ook op zoele zomeravonden zal het dus in het restaurant heerlijk toe ven zijn. Er kunnen 160 mensen zitten. De halfronde 'bar is een der aardigste die we ooit zagen. Opvallend is bet uitzonderlijk ruime terras, het grootste van de hotels en res taurants aan de Koningin Wilhelmina boulevard. Er is plaats voor duizend gas- Kamers Op de begane grond bevindt zich onder meer een ruimte van vijftig vierkante meter, dde nu als familiekamer dienst doet, maar in de toekomst zal worden Feestprogramma van Noordwijk aan Zee Het programma voor Koninginnedag te Noordwijk aan Zee is als volgt vast gesteld: 8 uur. koraalmuziek Echo der Duinen: 9-30 uur, optocht kinderen met défilé en aubade op het gemeentelijk sportpark; 1.30 uur, ringrijden met ver sierde fietsen in de Hoofdstraat: 1.30 uur, kruiwagenrace op het Kerkplein; 2.30 uur, zaklopen in de Bomstraat voor da mes en heren; 2.30 uur, mastklimmen' op het Kerkplein; 4 uur, touwtrekken op het terrein Oranje-Nassaustraat; 9 uur, vuurwerk op het gemeentelijke sportpark. Het programma voor de bevrijdings dag (5 mei): 9.30 uur, opening feestelijk heden in de Bomstraat; 9.30 uur, zaklo pen voor Jongens van 10-14 Jaar; 9.30 uur, blokjesrapen voor Jongens en meis jes van 5 tot 7 jaar; 9.30 uur, stoelen dans voor meisjes van 9-12 jaar; 9.30 ballopen voor meisjes van 6-9 jaar; 11 uur, zaklopen voor Jongens van 7-10 jaar; 11 uur, hardlopen met hindernissen voor jongens van 10-14 jaar; 11 uur, stoelendans voor meisjes van 12-15 jaar; 12 uur, prijsuitreiking. Voor alle spelen kan men zich aan melden in het verenigingsgebouw dins dag 24 april van 5-6 en van 7-8 uur. Ingericht als vergaderzaal. Er zijn 34 ka mers met een totale capaciteit van 70 gas. ten. De kamers zijn voorzien van tele foon en er horen ook een toilet en douchecel bij. Er waren veel belangstellenden, onder wie gemeentesecretaris B. Ike, loco-se cretaris W. van Sprang, de artsen B. d« Beer en H. Kruyt, de directeur van hel kantoor Leiden van. de Nederlandse Mid- denstandsbank. de heer H. H. Westhof, er enkele raadsleden. Het spreekt vanzelf, dat er ook tal van collega's, vrienden er relaties waren. Voor het echtpaar De Zinger was het een grote dag. Het heeft een merkwaardig snelle carrière in het hotelbedryf achter de rug. Een Jaar of vijf geleden was de heer De Zinger nog werkzaam in het aannemings bedrijf. Men is heel klein begonnen. Eigenlijk zoals zoveel Noordwijkers dat doen: pension-houden in een ge woon woonhuis. Twee aaneengeslo ten woonhuizen vormden het hotel pension De Golf en het liep zo voor treffelijk, dat werd besloten de zaak ruimer op te zetten. Dat is dan nu gebeurd. Het hotel is gebouwd door het Noord- wijkse aannemingsbedrijf Klein Gunne- wiek. Vorig jaar juni werd met de eer ste werkzaamheden een begin gemaakt. Feestavond „Vogellust" In het verenigingsgebouw te Noord wijk aan Zee werd gisteren de jaar lijkse feestavond gehouden van de ver eniging van vogelliefhebbers „Vogellust". Voorzitter F. M. Vink verwelkomde In 't bijzonder oud-voorzitter J. Peeters. Hij ontving een boek en mevrouw Pee ters kreeg bloemen. Op 16 mei wordt een ledenvergadering gehouden; de heer Korfmaker. die ver bonden is aan het natuurreservaat De Beer, zal een lezing met dia's houden. Een van de leden hield een quiz (her kenning van vogelgeluiden), die zeer in de smaak viel. Winnaar werden de heren J. van Duijn en J. Hazenoot. Het verdere van de avond werd ver zorgd door de toneelvereniging Thalia, die het blijspel „Stoepkind" bracht. Dit stuk werd voortreffelijk vertolkt en een ovationeel applaus was een verdiende be loning voor het spel. Ten slotte werd nog een verloting gehouden. Kandidaten lijsten Naar wij vernemen zijn gisteren een zevental kandidatenlijsten ingediend voor de gemeenteraadsverkiezing van 30 mei aanstaande. Het zijnde K.V.P., de Pro testants Christelijke, de P.v.d.A.. Ge meentebelang (V.V.D.), de R.K. Arbei dersgroep. de P.S.P. en de Communisten. Opbrengst collecte De collecte voor Simavi heeft ln Noordwijk aan Zee opgebracht f 567,83 Een blik in de hal van het gis teren geopende Zinger-hotel in Noordwijk aan Zee. Opening kantine Zaterdagmorgen om elf uur zal de nieuwe kantine van de voetbalvereniging „Noordwijk" officieel in gebruik worden genomen. De opening zal geschieden door wethouder J. de Geus. Winkel-woonhuis Architect J. van Tubengen te Noord wijk heeft namens de firma Van Asten': Zonen het bouiwen van een winkel woonhuis met bedrijfsruimte opgedra gen aan de firma J. C. Beuigelsddjk te Noordwijk Schietvereniging Blijft voor 't land De wisselmedailles werden met de buks gewonnen doorL van der Meer 49 pnt; le klasse, W Wassing 48 pnt, 2e klasse, L Wassing 42 pnt, 3e klasse. Met K.S.O. wonnen de medailles J de Jong 58 pnt, le klasse. F van Kooten 56 pnTT 2e klas- In de koppelwedstrijd werden de kop pels 6 en 2 winnaar, met respectievelijk 12 en 10 punten boven het gemiddelde. KATWIJK AAN ZEE Beiaardbespeling Zaterdaigmidiag zal van 5-6 uur eer bespeling worden gegeven door de stads- beiaardier Hessel H. de Harder. In verband met de Stille Zaterdag vermeldt het programma uitsluitend pas siemuziek. L 4 koralen uit de Maittheuspassion van Joh. Seb. Bach: a) Was mein Gott wil' das g'scheh' alzeiit, b) O Haiupt voll Blut und Wundfen, c) Ich bin's, Ich sollte büssen, d') O Laimm Gotte6, unschuldig. 2. Slotkoor uit de Johannespassion van Joh. Seb. Bach. 3. Het lam voor ons op at 4. Gij sterft en laat dóen troost 5. Heer verzoener van mijn zonden. 6. Jezus is voor mij gestorven. 7. Koraalbewerking over Ps. 118 vs. 11 Hessel H. de Harder. Aanvang kerkdiensten Van zondag 22 april af (Eerste Paas dag) vangen de ochtenddiensten van de Hervormde Gemeente in de Oude kerk voorlopig aan om half negen en om tien Hoog cn laag water Vrijdaghoog water 3.47 en 16.04 uur; laag water 11.52 uur. Zaterdag hoog water 4.16 en 16.32 uur; laag water 0.08 en 12.26 uur. (Advertentie) KATWIJK OPHALEN HUISVUIL Vrijdag en Paasmaandag geen huisvuil zal worden opgehaald. In de betreffende wijken zullen voor het eerst daarna op dinsdag 24 en donderdag 26 april de em- worden geledigd. TER AAR Echtpaar Bol 50 jaar gehuwd Op woensdag 25 april hoopt het echt paar J. BolC. Bol-van Leeuwen de doe te herdenken dat het 50 jaar geleden in het huwelijksbootje is gestapt. Zij trouw den in het raadhuis te Alphen a. d. Rijn en kerkelijk in de Hervormde kerk ie Ter Aar. De bruid is in Aarlanderveen geboren, Is 74 jaar oud en heeft tot haar trouwdag geholpen op de boerderij van haar ouders, de boerderij „Voor en Tegen". Als meisje van 10 jaar moest ze elke morgen en avond melken. Meestal kreeg ze 10 koeien voor haar rekening, zo vertelde zij ons. De bruidegom werd geboren in Ter Aar, is 75 jaar en ook hij heeft gewerkt op een boerderij, achter de Hogedijk ln Korteraar. Na de trouwdag nam het echt paar de boerderij van de ouders van de bruidegom over. Zij hebben samen 34 ja ren de boerderij beheerd. Later hielden zij zich bezig met de kippenfokkerij. Zij kochten een huisje aan de Kerkweg ln Aardam, waar ze nu alweer 9 jaar Machines heeft de heer Bol op de boer derij niet gebruikt; alles werd met paar- dekracht gedaan. Hij kan zich nog her inneren dat hij op de kaasmarkt te Bode graven kaas verkocht voor 12 en 13 cent per kg. Maar dat was ook in de dertiger Omdat er geen kinderen waren, liet de bruidegom zijn vrouw 's avonds niet graag alleen op de boerderij achter: hij heeft niet veel aan het verenigingsleven deel genomen. Alleen is hij meer dan 25 Jaar notabel geweest van de Herv. gemeente. Op 25 april is er in het Dorpshuis te Aarlanderveen 's middags gelegenheid om het bruidspaar te feliciteren. Uiteindse- en Middelpolder Gisteravond hielden de stemgerech tigde ingelanden van de Uiteindse- en Middelpolder en van de Uiteindse Droogmakerij een vergadering ln café Blom te Aardam. By de opening wees voorzitter A. Hoogstraten op enkele hoge onkosten, waarvoor de polder in het afgelopen jaar is komen te staan, het maken van de sluis aan de Aardam, het opknappen van een eind polderkade en reparatie aan de bemalingspomp. Toch bleek uit de rekening 1961 van secretaris-penningmeester, de heer Bos, dat het financieel nog niet helemaal was tegengevallen, al was er dar onbetaald bedrag van ruim drieduizend gulden. De rekening sloot af met een voordelig saldo van 18.88. De droogmakerij had helemaal gunstig gedraaid; er was een batig slot van 184.32. Voor de Uiteindse- en Middelpolder werden de lasten opnieuw vastgesteld op een bedrag van 25 gulden per ha. De polderlasten van de droogmakerij werden gebracht van 13.op 5.per ha. Het bestuur werd machtiging verleend tot het doen uitvoeren van werken in eigen be heer of tot onderhandse aanbesteding en tot het aangaan van een kasgeldlening voor 1962 maximaal 6.000. Er werd besloten de heffing lot het lozen van afvalwater in de polder te verhogen van 3 tot 5 gulden per perceeL Over het bestuursvoorstel om over t« gaan tot het heffen van dubbele polder- lasten vor de oppervlakten beteeld onder staand glas, werd nogal van gedachten gewisseld, maar het werd toch aange nomen. Het bestuursvoorstel duikerrecht vast te stellen op 15. per duiker vond eveneens instemming. Bij de rondvraag werden klachten ge uit over het waterpeil. Verscheidene ingelanden waren het niet eens met het heffen van sluisgeld, 1.per schutting. Dat gaat vooral de tuinders aan, daar hun groenteschipper er twee keer per dag met de schuit door moet. Wel is het voorstel van 1.per schutting goed gekeurd door Ged. Staten, maar het be stuur zal nog trachten een vaste norm te verkrijgen voor het gehele jaar. LE1MV1DEN Gemeentebelangen De kandidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezingen voor de groep „ge meentebelangen", vermeldt de volgende namen1. D den Dekker, 2, J van Om- merin, 3. Th Otto. De thans voor de Gemeentebelangen ln de raad zitende heer B. Loosbroek heeft zich niet meer beschikbaar gesteld. I OOK Sander Visser heeft gisteravond met zijn koor „Looft den Heer" in de Kaagse Hervormde kerk een bijdrage in de passiemuziek-uit- voeringen geleverd. Het was niet een van de bekende, geaccrediteerde werken, dat de niet talrijke bezoekers te horen kregen. Haydns zevendelige „Die sieben Worte des Erlösers am Kreuze" is wel niet geheel en al uit de circulatie verdwenen, maar toch hoort men het, in vergelijking met een dertig jaar geleden, zeer spaarzaam. dat trouwens van hem ge- In originele gedaante, zoals het be stemd was voor de kathedraal van Cadiz, bestond het uit een reeks van vocale kwartetten met orkestbegeleiding, t bij eerst het betrokken kruiswoord door de priester werd gelezen. Later heeft de componist er vrije tek sten aan toegevoegd. Hierdoor werd de bezetting met een koor uitgebreid. Wie niet weet, dat Haydn deze muziek heeft geschreven, zou er hem maar welijks uit herkennen. Nu en dan raadt hij zich wel, maar meestal werden sterk aan allerlei werken van Mozart en Von Gluck herinnerd. De interpretatie van de zeven kruis woorden is typisch laat achttiende eeuw: Wie religieus ook zo voelt, kan er zeker door worden gesticht. Persoonlijk von- we dit commentaar niet indringend genoeg, het was ons te gelijkmatig, te gemakkelijk, ondanks de ernstige toon En de grootheid van Haydn als componist wordt men uit dit werk niet gewaar. Dit alles neemt niet weg, dat deze toe gepaste passiemuziek zich zeer wel laat aanhoren, vooral door de kundige schrijf wijze, do overdachte opbouw, die de meesterhand verraden. Maar men raakt er hoe dan ook, niet door in vervoering. Visser heeft er goed aan gedaan, deze compositie in studie te nemen. kennismaking, al is het dan ook niet de eerste, verbreedt de i dringt tot vergelijking, en door breekt een al te nauw getrokken kring van overbekende werken. „Looft den Heer" heeft in drie m den tijd kans gezien, de niet zo geringe moeilijkheden althans voor een belang rijk deel te overwinnen. De samenzang klonk met name in het mezzo en piano niet zelden welluidend en gaaf. Het forte gaf vaker aanleiding tot enige onzuiver heid door een wat geforceerde, iets te lage intonatie bij de sopranen. Sander Visser had het geheel vast in de hand, TN HOTEL De Bruin heeft de coöpera- tieve boerenleenbank haar algemene ledenvergadering gehouden. Er waren 105 leden aanwezig. Kassier L. M. de Boer gaf een financieel overzicht. De balans geeft voor 1961 een totaal aan van 7.361.408,94 (over 1960 7.045.046,13), er is 6.772,63 winst gemaakt 4.853,82) Het aantal leden is 578, er zijn 4562 spaar ders, 399 rekeninghouders. De reserve be draagt 228.819,03. Het bestuur werd ge machtigd winstsaldo toe te voegen aan de reserve. De verkiezingen hadden de volgende resultaten: lid van het bestuur de heren C. Bos en S. P. H. Hoogeveen, lid raad van toezicht de heer M. Maat Met alge mene stemmen besloot men de naam var de bank „coöperatieve boerenleenbank Hazerswoude-Koudekerk" te veranderen in „coöperatieve Raiffeisenbank Hazerswoude". De voorzitter van de raad van toezicht, de heer H. van Driel, deed mededelingen over de bouw van een nieuw bankge bouw te Hazerswoude-Rijndijk. Negen jaar geleden werd het kantoor aan de Groenedijk verbouwd, maar deze ruimte wordt nu te klein. Ook komt men dit gebouw door de uitbreiding Hazerswoude en Koudekerk uit het trum te liggen. Aangezien de gemeente Hazerswoude een nieuw raadhuis bouwt, ontstond de mogelijkheid de oude secretarie te kopen voor 25.000. De totale kosten zullen 225.000 bedragen. Architect J. Dekker te Hazerswoude heeft een door het bestuur en de centrale bank te Utrechit goedgekeurd bouwplan gemaakt. Boven het kantoor komt een woonhuis. Het bestuur hoopt nog dit jaar de rijks goedkeuring te ontvangen, waarna men in 1963 met de bouw een begin denkt te kunnen maken. N1EUWVEEN Opbrengst 10 x 10 De actie 10 x 10 heeft in Nieuwvecn in totaal ongeveer zevenhonderd gulden op gebracht. De kaartenactie leverde f 475 op en de muziekavond ongeveer f 200, Een kwartet, in het koor opgenomen, en bestaande uit Leny Stevens (sopraan), Anny de Vries (alt), Loek Stevens (tenor) en Wim Hillebrand (bas), zong telkens eerst het betrokken kruiswoord en de partij uit het oorspronkelijke werk. Het koor viel dan bij met de toegevoegde zangen, waarin het kwartet zich oploste. Enkele korte soli, voor sopraan en bas wisselden nu en dan af. De kwartetleden namen een succesvol aandeel in het geheel, waarbij moet wor den opgemerkt, dat Loek Stevens de par- ziek geworden tenor na slechts korte voorbereiding moest overnemen. Henk Briër had de moeilijke taak, de orkestbegeleiding op de piano te ver vangen. Hij deed het met bekwaamheid. Ds. Fokkema verzocht de aanwezigen, i ieder deel, een couplet van gezang 46 te zingen. De stemmige uitvoering duur de één i Lekespel „Voor altijd Pilatus" in Nabij De lökenspelens van die Driebengse toneelgroep „Het Grote Bos" hebben gis teravond in de zaail van Nabij een uit stekende uitvoering gegeven van het lekespel „Voor all/tijd Pilaibus", een spel, dat geheel is afgestemd op het komende Joh. i Wolfswinkel. Visserijgolfjes De kotters ten zuidzuidwesten ve St 4-boei hebben trekken gedaan anderhalf tot twee kisten tong en enkele mand wijting en schol De KW 75 meldde een slechte visserij. Er werden geen trekken gedaan, die boven 30 kilo tong en een enkel visje uitkwamen. De KW 144 Cornelis den Duik meldde een trekje van een paar manden hoops en een kabeljauw. De KW 121 Britten- burg ving in een trek van 3V> uur 30 grote kabeljauwen en een mand vis. Verder 20 manden makreel. De IJM 34 Allan Water deed een trek van 70 manden makreeL Wat er was Elf schepen zorgden voor 210 schelvis. 265 wijting, 110 gul en kabeljauw. 30 koolvis, 40 haring, 3610 makreel. 80 schol. 10 tarbot. 75 varia, 360 stuks kabeljauw. 4900 kilo tong en wat spanharing. In Scheveningen was de aanvoer 120 wijting, 180 schol en 5000 kilo tong. RADIO RADIO VAN LEEUWEN Zee, J. H. Reynders Kon. Wilhelminastraat 1 Katwijk aan Zee GASFORNUIZEN LOODGIETERSBEDRIJF J. W. Dubbelaar PRINCESTRAAT 21 - TELEF. 2075 BEDSTELLEN hebben wij in zeer grote voorraad in onze showroom .slaapkamers, bankstel len, eethoeken, bergmeubels, salonkasten, u moet beslist eens komen kijken. WONINGINRICHTING J. buis en Zn Met bijzondere aandacht hebben de talrijke aanwezigen het gebeurde aan de amdare kamit van het voetlicht aan schouwd en dam'k zij de goede vertolking, dlie alle rollen in dólt stuk kregen, was de instemming algemeen. De leiding van die avond was in handen van ds. J. H. Bogers. Op de foto een spel moment. Zilveren zetter bij drukkerij Haasbeek Gisteren was het vijfentwintig jaar ge leden diat de heer J. C. Meijer bij druk kerij C. Haasbeek n.v. aan de Hooft- stnaat in diienst trad. In hotel Toor kwa men ctórectiie en personeel 's morgens bijeen om ddt jubileum te vieren. Met veel waardering spraJk de heer C. HaasI beek over het werk van de jubilaris. Hij noemde hem een serieuze handzetter met een prettig, gelijkmatig karakter. De heer Haasbeek vermeldde enige bij zondierheden van het verdeden en de ko mende uitbreiding van de drukkerij, waarna hij de jubilaris een gouden pols horloge aanbood. De adjunct-directeur, de heer J. J. Haasbeek, sprak een persoonlijk woord en bood de jubilaris een boekweric en bloemen aan. Namens het personeel sprak de heer P. J. L. Batelaan. de vroegere leermees ter van de jubilaris. In een toespraak waarin de humor niet ontbrak, compli menteerde hij de heer Meijer. Hij bood een speciaal voor deze gelegenheid ver vaardigd postzegelalbum aan (die heer Meijer is secretaris van de postzegelclub). Ten slotte sprak de chef van de druk kerij, de heer W. Fasel. Ook hij had waardering voor de vakkennis van de Jubilaris, die daarna zelf tot directie en personeel dankwoorden voor geschenken en goede woorden spna-k. Tijdens een re- oeptie. 's avonds in Toor, kwamen velen de heer Meijer nog gelukwensen. De heer Mejjers Het scheelt maar één letter, maar we willen toch nog even vermelden, dat niet de heer Weijens, maar de heer S. Meijers werd benoemd tot ere-lid van de J.V. Samuël. Voetbalwedstrijden In verband met de achterstand in wedi- strijden in diit seizoen zullen zaterdag op de terreinen van ARC de adspiranten en pupillen wedstrijden reeds 's morgens om 10 uur aanvangen. Dit is mogelijk geworden door die Paasvakantie. BENTHUIZEN Zendingsdag Geref. Gemeente Ook dit jaar zullen inwoners van Benthuizen de jaarlijkse zendingsdag van de Gereformeerde Gemeenten die op Koninginnedag (30 april) in Utrecht wordt gehouden, kunnen bijwonen. De vertrekplaats van de bussen ls bij het kerkgebouw, 8 uur. Men kan zich tot dinsdag 24 april aanmelden bij één der volgende commissieleden: C. de Groot. Slootweg 3; A. van Dijke, Zegwaartse- weg 168; A, Voorwinden. Dorpsstraat 16: C. Bregmane, Beelaertspark 9 en Joh. Straaijer, Dorpsstraat 160. A.V.O. hield jaarvergadering In het Parochiehuis te Zoetermeer werd de jaarvergadering gehouden van de afdeling Zoetermeer-Benthuizen van de Nederl. Vereniging A.V.O. tverenl- Ring voor mlnder-validen). Het bestuur achtte het wenselijk, de kleine afdeling Zoetermeer te laten uitgroeien tot een streekafdeling. Benthuizen kreeg toen een vertegenwoordiging ln het bestuur ln de wijkverpleegster van het Groene Kruis, zuster A. M. van Oostende, cn de heer G. J. A. Runsink. Er zijn ook con tacten gelegd in Berkel en Rodenrijs, Bleiswijk en Moerkapelle. Na de pauze sprak de heer A. Lager werf^ van de vereniging „Blindenpen- ning" over het onderwerp „Honderd Jaar blindenwerk". De causerie werd toege licht met dia's over de Plantage, een werkplaats, waar blinden werkzaam zijn ii in hun onderhoud te voorzien. Ds. Laurcnse ziek In tegenstelling tot hetgeen ln de lijst van de predikbeurten staat vermeld, gaat 1 wegens ziekte van ds. Laurense) op Goede Vrijdag om 7 u. n.m. de heer Twigt van Delft voor in de Hervormde kerk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 17