PAASBEST Nederland op z'n a 4 Prijsstop voor melk- proclukten Maximum straf voor kapitein van de Heron Engelse spionnen verschenen niet ondergang NIEUWE LELDSCHE COURANT DONDERDAG 19 APRIL 1962 Alles en iedereen rekent op drukte TTET milder wordende weer lokt AA uiteraard steeds meer toeristen, zelfs al zonder jas. Het blad verlaat de veilige beschutting van de knop. De bolbloemen, tot dusver slechts gerepresenteerd door sneeuwklokjes en krokussen, vertonen thans reeds de eerste bataljons narcissen, welke „eenheden" met de paasdagen zeer waarschijnlijk wel tot vele regimen ten zullen zijn aangevuld, gesecon deerd door vroege botanische tulpen. De vooruitzichten op redelijk, len- te-achtig paasweer zijn thans aan zienlijk verbeterd. De lust om de Paasdagen in ons land te gaan door- Schaak-vraag 235 De zeer gevaarlijke grootmeester uit le tijd van het „romantische schaak", )uras, bereikte in 1911 te Karlsbad >nderstaande stelling tegen E. Cohn. Vèl stond Duras, die met wit speelde, ;en kwaliteit plus een pion voor, maar lit materiële voordeel betekende niets vergeleken bij de verschrikkelijke ge varen waaraan zowel de witte als de rwarte majesteit blootstond. Met een fraaie offercombinatie dwong Duras de vinst af. Hoe? I 3 _iA w. M Horizontaal: 1. foefje (Ind.), 4. zee (Eng.), 7. klap, 8. meisjesnaam, 9. gro te naaldboom, 11. niet dicht opeen staande, 12. ontzaglijk, 14. bevroren water, 15. rivier in Engeland, 16. voor zetsel, 17. tegenstelling van losse, 19. tweetal, 21. tandvormig bovendeel van een kasteelmuur, 23. meisjesnaam, 24. inwendig lichaamsdeel, 25. gevangenis (bargoens), 26. loon. Verticaal: 1. biersoort, 2. wal, 3. no titieboek, 4. schrander, 5. gemeente in Gelderland, 6. gemeente in N.-Holland, 7. gemeente in N.-Brabant, 10. uitslag op metalen, 13. netvlies van het oog, 17. vuursprank, 18. onbep. voornaamw., 20. kanton in Zwitserland, 22. ontken ning (spreektaal). Oplossing vorige puzzel Hor.: 1. poter, 5. hes, 7. Oder, 8. tak, 10. nor, 11. dop, 12. hé, 13. Tl, 14. tin, 15. wee, 16. bok, 17. Leek, 18. adel, 20. Loes, 21. non, 22. nors, 24. Ag, 25. rook, 26. do, 27. karn, 28. kin, 29. Karna, 30. tres. Vert.: 1. Pontianak, 2. odol, 3. ter, 4. er, 5. hap, 6. E.K., 8. ton, 9. week, 11. dik, 12. hees, 14. tol, 15. wees, 16. ben, 17. lork, 19. dog, 20. loon, 22. Nora, 23. bons, 25. ram, 26. die, 27. ka, 28. kr. brengen, is daardoor aanzienlijk ge stimuleerd. In Rijn- en Roerland schijnen tienduizenden „in starthou ding" te staan om en masse langs d° traditionele wegen en de nieuwe „HpJ land-linie" van rijksweg 12 in weste lijke richting op te rukken. Dat is goed te merken aan het aan tal boekingen voor hotel- en logies- accommodatie. Van Goede Vrijdag af zijn de besprekingen voor Amster dam, Rotterdam en Haarlem zo tal rijk, dat de VVV's, zij het voorlopig met mager succes, meer particuliere logeeradressen pogen te krijgen. Be richten uit de provincie Utrecht, het Gooi, Kennemerland. Arnhem en Bre da spreken van zeer grote aantallen aanvragen en boekingen, evenals Den Haag en de badplaatsen. Hotelliers en pensionhouders zijn tevreden. De Engelse belangstelling voor paas- best Nederland is, naar vermoed wordl mede dank zij de Keukenhof-tentoon- stelling in het Londense warenhuis Self- rid'ges, zeer aanzienlijk. De KLM heeft nu al een reeks extra vluchten inge legd. Het beeld van de Belgische en Franse belangstelling is minder duide lijk. Veel zal van het weer afhangen. Opmerkelijk is de Deense belangstelling voor paasbezoek aan ons land. Zuid-Limburg verwacht, nu daar de bloei van fruitbomen reeds is begonnen zeer veel dagbezoek. Slechts een klein percentage van de hotel- en pension- accommodatie is daar, zoals gewoonlijk met Pasen, geboekt. Anders is het met de Noordwest- en Midden-Veluwe. De hotels zullen er goed bezet zijn, doch in de pensions is nog volop ruimte. Het merendeel van het buitenlandse bezoek met Pasen zaL naar verwacht kan worden, grotendeels uit Duitsland komen. Er zit zelfs de mogelijkheid var een forse recordverbetering in. De lo- gies-informatiediensten van A.N.V.V. en VWs verwachten grote drukte van de bezoekers. die geen kamers hebben besteld. Men heeft zich zoveel mogelijk van reserve-adressen voorzien voor het geval hotels en pensions vol zijn. V erkeersmaatre gelen In verband met de te verwachten drukte heeft de Utrechtse verkeerspo litie enige maatregelen genomen om in het bijzonder het verkeersplein Ouden rijn te ontlasten. Op de ochtend van dc Tweede Paasdag zal het verkeer dat uit de richting Arnhem komt en dat op weg is via Amsterdam naar de bloem bollenstreek, worden omgeleid via hPt Kanaleneiland naai' rijksweg 2. In de avonduren wordt het verkeer dat uit Amsterdam naar Arnhem rijdt in om gekeerde richting omgeleid. Voor het overige heeft men de traditionele maat regelen genomen. Op het verkeersplein Oudenrijn wordt een extra ongevallen- wagen gereed gehouden en evenals de rotonde bij de splitsing van de rijkswe gen 12 en 22 (de Berenkuil) wordt dit verkeersplein extra bemand. Wit: Kgl,De3, Tc7 en c8, pi b3, f3 en (3 Zwart: Kh6, Dh3, Ta2, Pg5, pi f6 en Dam-vrauy 234 De stand in ons vorig probleem van Piet van Dijk te Parijs was: zwart: 8, 9, 10, 17, 23, 27, 31, 32, 36. Wit: 20, 25, 33, 34, 41, 42, 44, 47, 50. De oplossing is als volgt: Wit: 42—37, 31x42; 47x38, 36x47; 20—15, 32X43; 15x2, (47x49;) 2—35!!, (43—48 het beste!;) 50—44, (49x40;) 35x34!!, (48x30;) 25x34. Interessant is na te gaan hoe wit by de eerste zet tempi verschaft. Britlye In een parenwedstrijd krijgt u als Zuid het volgende spel: Sch. A B 10 9 7 3, Ha. A H V, Ru. 5, KI. 8 6 2. Oost is gever, allen kwetsbaar en het bieden gaat: Oost pas Zuid 1 schoppen West 1 Sans-Atout (sterk bod) Noord 2 schoppen Oost pas Zuid?? Wat zou u thans bieden? Jack Diamond. Kruistvoord-puzzel ifffffir Sportiviteit en naastenliefde Het paasweekeinde zal een on gekende drukte op onze wegen te zien geven. Tienduizenden buitenlandse bezoekers kunnen van vanavond af worden ver wacht. Het verbond voor veilig ver keer doet een beroep op alle weggebruikers om in sportivi teit en naastenliefde extra voor zichtigheid te betrachten, de voorschriften inzake maximum snelheid in acht te nemen en vooral begrip te tonen voor en attent te zijn op verkeerde ma noeuvres van buitenlandse weg gebruikers. Duitsers bijvoorbeeld menen dikwijls dat ze op zoge naamde verkeersrotondes voor rang hebben. Tot slot vraagt het verbond de weggebruikers om op de bui tenwegen niet zonder noodzaak langzaam te rijden, waardoor filevorming in de hand wordt gewerkt en andere automobilis ten tot roekeloze inhaalmanoeu vres kunnen worden verleid. (Van onze soc.-ecoai. redactie) De minister van economische zaken overweegt een prijsstop indien de prijs verhogingen (met een cent) voor con- sumptiemelkartikelen. die de Vereniging voor Melkvoorziening heeft doorgevoerd in het westen des lands, niet worden in getrokken. Dit heeft de vertegenwoor diger van de minister bij het produkt- sohap voor zuivel vanmorgen medege deeld in de bestuursvergadering var sohap in Den Haag. Tegen het verlangen van de minister in heeft het schapsbestuur zich vanmor gen verenigd met een pre-advies van een zijner commissies, die de prijsverhogin gen redelijk vond. Men ging ook akkoord met de prijsverhoging voor gestandari- seerde melk in halve literflessen. Ook de prijsverhogingen, die zijn doorgevoerd op de Veluwe en in Twente hadden de in stemming van de commissie, echiter niet die voor de kop van Noordholland, we gens de te summiere toelichting. Het schapsbestuur zal overeenkomstig het rapport van de commissie advies uit brengen aan de minister. De vertegen woordiger van de minister zei ter verga dering dat de bewindsman evenwel on veranderd zal vasthouden aan zijn stand punt dat de prijsverhogingen (pap, vla, yoghurt, enz.) op dit moment ongewenst zijn en dat zijn advies aan het product schap, om de prijsverhogingen ongedaan te maken, onveranderd van kracht blijft. Op het ijsclubterrein bij het Olympisch stadion in Amsterdam zijn de eerste kampeerders gesig naleerd. Het tca-s een Amerikaan se familie, die te midden van de plassen op de drassige grond haar tent moest opzetten. Koninklijk paar ontmoet 9 mei prov. staten Op 9 mei zullen koningin Juliana en prins Bemhard een ontmoeting hebben met de provinciale staten van Zuid-Hol land. De prinsessen zullen hierbij aan wezig zijn. Het is de bedoeling, dat Ko ningin en Prins in korte tijd enige in drukken krijgen van een aantal activi teiten, die van de provincie uitgaan. Ten. einde die indrukken voor de hoge be zoekers te ordenen zal de Ridderzaal in een aantal zitjes worden verdeeld, tegen de achtergrond waarvan tableaus zullen zijn opgesteld met fotomateriaal. Behalve de leden der staten zijn er directeuren van enige van provinciewege in het leven geroepen stichtingen of ra den uitgenodigd aanwezig te zijn. Ook zijn 50 personen uit de provincie uitge nodigd, die op bepaalde gebieden zeer in het bijzonder werkzaam en representa tief zijn. Het koninklijk gezin zal. na door de commissaris der Koningin, mr. J. Klaasesz, te zijn verwelkomd, met de diverse groepen een kort gesprek heb- Ir. L. P. Ruys, directeur van de Ko ninklijke Rotterdamsche Lloyd, is te Londen benoemd tot vice-voorzitter van de internationale kamer van scheepvaart waarbij 18 landen zijn aangesloten. De Raad voor de Scheepvaart heeft de kapitein H. B. uit Delfzijl de maximum disciplinaire straf opgelegd, nl. hem de bevoegdheid om als kapitein op een zee schip te varen, ontnomen voor de tijd van twee jaar, wegens „ontstellende ma te van plichtsverzuim en grove onop lettendheid". De raad acht het hieraan te wijten dat de kustvaarder Heron' op 16 september 1961 op het Paternosterrif ln het Kanaal is gelopen en gezonken. Bij deze scheepsramp zijn drie mensen om het leven gekomen De raad volgt in zijn uitspraak hel voorstel van de hoofdinspecteur voor de scheepvaart J. Metz, die bovendien de raad in overweging had gegeven de zaak ter kennis te brengen van de officier van Justitie voor het instellen van een ver- Felle brand Tilburg miljoenen schade Gistermiddag is brand uitgebroken in de garenspinnerij Phoenix" aan de Vee marktstraat in Tilburg. Het hoofdgebouw is vrijwel uitgebrand. De schade wordt geschat op vele miljoenen guldens. En kele van de 60 personeelsleden moesten om in veiligheid te komen uit de ramen springen. De heer B. Bergmans wilde ln een door zijn collega's opgehouden lerén jas springen, maar door de kracht van de val brak hij beide benen. Ook een an dere employé werd naar het ziekenhuis gebracht; hij had brandwonden. volging wegens dood door schuld. Hierin is de raad de hoofdinspecteur niet ge- Baby omgekomen bij autobotsing By een ernstig auto-ongeluk op de ryksweg Heeze-Someren is gisteren een meisje van twee maanden om het leven gekomena Door nog onopgehelderde oorzaak vloog een Engelse militaire per sonenauto met zeven inzittenden fron taal tegen een boom. De twee echtparen en de drie kinderen, die in de anto za ten. moesten in een ziekenhuis worden opgenomen, de baby bleek by aankomst reeds te zUn overleden. Meer kijkers en luisteraars Op 16 april bedroeg het aantal aange^ geven televisie-toestellen 1.134.322 tegen 1.100.626 op 1 maart, zo deelt de pers dienst van de P.T.T. mede. Er warer op 1 april 2.591.523 geregistreerde radio toestellen tegen 2.587.765 op 1 maart. Het aantal aansluitingen op de draad omroep bedroeg op 1 april 474.841 tegen 475.563 op 1 maart. Werkinrichtingen zijn overbodig geworden In Renkum heeft in een ambtelijke bijeenkomst van directeuren van Rijks werkinrichtingen. Huizen van Bewaring, gevangenissen en Rijksasyls voor psycho paten. de directeur-generaal van het ge vangeniswezen. mr. S. A. M. Lamers. de vraag gesteld of het instituut der Rijks werkinrichting nog reden van bestaan heeft. Hij was van mening dat de behoefte van de maatschappij zich langs strafrech telijke weg te laten beschermen tegen landloperij en bedelarij vrijwel geheel overbodig is geworden. Het aantal ver pleegden in Veenhuizen en Ommerschans bedroeg in 1961 slechts 68 mannen en één vrouw. M. Lamers meende dat de straf- huizen uit een oogpunt van strafrechte lijk beleid dienden te worden geschrapt uit het wetboek van strafrecht. HERENMODE-TIP 'Jeïjbnkti SPORTSHIRTS in uni en moderne fantasie dessins. Pers voor niets op Schiphol ETHERGOLVEN TTOE SNEL een gerucht kan aan- AA 2Wellen tot schijnwerkelijkheid is gisteravond op 't vliegveld Schip hol gebleken, waar ruim honderd journalisten, persfotografen en ca- meralieden uit binnen- en buiten land. samen met enkele tientallen le den der Koninklijke marechaussee en de politie van Schiphol een korte veldslag leverden bij een uit Moskou aangekomen 'KLM-vliegtuig, alleen omdat ze ln de mening verkeerden dat de twee in 1951 naar de Sowjet- unie uitgeweken Britse diplomaten Donald Maclean en Guy Burgess zich aan boord bevonden. Hun overlopen naar de communisten veroorzaakte Indertijd buitengewoon grote op schudding. Het bleek niet waar te zijn dat de di plomaten zich aan boord van het toestel bevonden. Er kwamen slechts onbekende passagiers de trap af, van wie er een ir het Hollands riep „Ik ben het echt niet" Zeven van de inzittenden moesten door reizen naar Londen en op hen speciaal werden de schijnwerpers der publiciteit gericht, Zy werden zo snel mogelijk in een bus gelaveerd -waarin slechts een of ficiële vertegenwoordiger van de lucht haven werd toegelaten. Hij wende zich tot een 'der passagiers 1 deel hem mede„De pers buiten meent dat u misschien MacLean bent" De Brit begon te lachen en antwoordde „Ik ben zijn schoonmoeder". Zelfs nadat de circa twintig passagiers het toestel had verlaten bleef de twij fel hangen. Niemand van de aanwezigen wist hoe Burgess of Maclean, die immers elf jaar geleden verdwenen eruit zagen. En als er wel een passagierslijst was. dan stonden daar volgens vage mededelingen in ieder geval niet de namen van de twee diplomaten op. Van het zevental na aankomst terstond per bus naar voor vertrek naar Londen gereed staande BEA lijnvliegtuig werd gebracht werden de paspoorten niet bekeken. En de KLM, die geen namen van passa giers wilde verstrekken bracht evenmin uitkomst Behalve bij de pers deed het gerucht wenzeer de ronde bij instanties als de marchaussee. de rijkspolitie, de British European Airways en de KLM. De KLM hulde zich echter in een stilzwijgen. e was het gerucht ontstaan Het is niet helemaal meer te reconstrueren maar wel is bekend dat een rechtbank in Lon- Zo j'uist verschenen: de nieuwe stalenboeken R D-behang, jaar gang 1962. Wij sturen U een kleine bloemlezing als U een briefkaartje schrijft (met 30 ct. extra postzegels) naar Rath Doodeheefver, Afdeling D, Prinsengracht 730, Amsterdam. *n R&D'HUIS - HARTELIJK CENTRUM VAN ONS LEVEN „Ho!" Gijs Korevaar trekt aan de leidsels en zijn paard gehoorzaamt het bevel. De kar staat stil voor „De vergulde hooywagen"; vlak bij de Kansepoort. Gijs klimt van de bok en bindt zijn paard vast aan eén van de ringen, die aan de muur- van de taveerne zyn aangebracht. Een jongen komt naar buiten kijkt vragend naar de boerman. Maar deze schudt het hoofd. „Niet nodig, Tijmen", zegt hij. „Ik ga zo dadelijk op huis aan". Nee, dan hoeft Tijmen in de voederkrib voor de deur geen haver of hooi te gooien en het paard te laten vreten. Hij loopt om de wagen heen en ver dwijnt in de smalle steeg tussen de taveerne en „De gecroonde lely", de Brouwerij naastaan. Hel is gemakkelijk, als een taveerne en een brouwerij aan elkaar grenzen. Waar de jongen heen gaat boezemt de boer mei net minste belang in: hij heeft zin in een hartige dronk. Het is kil, huiverig weer de hele dag al en een mens wordt koud tot op de botten, als hy een paar uur aaneen op de voermansbank van een ooerenwagen zit. En dat heeft Korevaar gedaan Moeten doen. In de morgen is hij van zijn boerdery m Blokland weggereden, met een paar mud tarwe Eerst naar de molen daar heeft hij laten malen Veel tijd heeft hij daar niet nodig gehad: er waren nem geen anderen vóór en er stond een straffe wind. De molenaar kon hem dadelijk helpen. Nog noort Gijs het suizend zwraien van de molen wieken. Bart Verheyen neeft getracht een praatje te uiaKen met zijn klant, maar dat is niet bijzondei gelukt. Korevaar, gaf wel antwoord, maar dat ant- woordgeven was er naar. „Ja" of „nee", al naar het nodig leek. Soms ook „ja" als „nee" nodig was en omgekeerd. Hij was niet in de stemming voor een uitvoerig gesprek. En toen het koren gemalen was, neeft hij de zakken meel zo gauw mogelijk opge laden om ze verder te brengen. Naar Gorkum Afgewende door H TE MERWE moesten ze, naar Pleun Sijmensz, de bakker in „l)e dry harde bollen". Daar heeft hij het meel afge leverd heeft afgerekend en het geld goed geborgen in zijn beurs. Dan weer op huis aan. Maar als hij op de bok zit en door de Westwagen straat rijdt, voelt hij de kou en de kilte ineens veel sterker dan te voren. Dat komt zeker, doordat het sjouwen met de zakken hem heeft verhit. En door de warmte in de bakkerij. Hij rilt, als hy de wind voelt, die recht de straat in hem precies tegen waait. Als hij het uithangbord met „De ver gulde hooywagen" er op heen en weer ziet schom melen aan de ijzeren stang, waarboven een ge bogen half-ontbladerde tak is gestoken, komen de roep tot het paard en de ruk aan de teugels tegelijk. ..Een vers vat aangestoken", betekent de tak. De tak, die dienst doet als krans. Een kroes bier en een lekker vuur zullen deugd doen! De boer stapt de taveerne binnen. Er zyn niet veel gasten: een paar voerlui, een handwerksgezel en twee, drie soldaten van het garnizoen zitten aan de bierbank. Ze praten luidruchtig, met veel zwaro woorden. Korevaar schenkt hun niet veel aandacht hij neemt een zit dicht bij het vuur, dat onder de schouw brandt. De warmte doet hem goed; hij schurkt zich behaaglijk. „Een kan bier", zegt hij tegen de waard, die naar nem toe komt. Sijmen Goossems kent hem: de boer uit Blokland komt hier vaker. „Bredaas zeker?" en zonder ant woord af te wachten gaat Goossens voor het bestel de zorgen. Hij neemt een flapkan en houdt die under de tap van het vat, dat in een hoek op een paar schragen ligt. Het bier stroomt er in het schuimt over de rand. Het gezicht daarvan doet Korevaar zijn dorst sterker voelen; met de ogen volgt hij het doen van de waard. Deze pakt va; toog een tinnen kroes en komt opnieuw naa: Bloklander. Hij schuift een laag tafeltje aan, schenkt in en zet kan en kroes voor Korevaar neer. Lang blijft de kroes niet staan. Gijs neemt haar op en ledigt haar in één teug. Dan veegt hij zich met de rug van de hand de lippen af en zegt: „Dat doet „Dat doet het", beaamt de waard. „En een mens neeft een hartige dronk vaak nodig". „Vooral een dag als vandaag", stemt de boer ln, Hij wil Sijmen gaan vertellen waarom. Hij heeft het de hele morgen voor zich gezien: de stal thuis, met het vee. En de blaarkop, die zo lusteloos leek Met doffe ogen stond te kijken af en toe rilde Gys heeft het daar helemaal niet op. Hij heeft er Teeuw, zijn zoon, bij geroepen en samen hebben ze het beest verzorgd. Zo goed en zo kwaad dat ging Vers stro drinkwater Ja, wat kan je meer aoen? Als Gijs niet met de tarwe had weg ge moeten Onderweg op de wagen heeft hij zich voorgehouden, dat je niet dadelijk het ergste hoeft te denken en dat het misschien meevallen zal met de ziekte van de blaarkop. Het heeft geholpen Maar niet veel. Je weet, dat je je zelf iets probeert wys te maken. En doordat je dat weet, lukt het maar slecht! Wordt vervolgd) ina 32.5: vanavond 3.10 Di-icotarla den bevel tot arrestatie tegen de twee diplomaten uitzond ingeval zy op Britse bodem mochten terugkeren. Volgens een zegsman van Scotland Yard bestond er reden aan te nemen dat het tweetal de Sovvjetunie zou verlaten of zelfs reeds zou hebben verlaten. Het gevolg hiervan was dat Britse kranten hun Moskouse correspondenten waarschuwden. Voorts begon de wereld pers aandacht te schenken aan vlieg tuigen' die uit lytoskou naar het Westen vertrokken. Daarbij bleek dat een BEA- machipo, die regelrecht naar Londen zou vliegen uitviel. Wel was er de KLM-ver- binding met Amsterdam een Eleetra die om kwart voor zeven 's avonds uit Mos kou naar Amsterdam zou vertrekken. Dus kregen correspondenten in Am sterdam opdracht bij de KLM te informe ren. De KLM op Schiphol wist niets van Burgess en Maclean. Wel echter was be kend dat een aantal BEA-passagiers van de uitgevallen machine naar Londen overgeboekt was op bet KLM-vliegtuig naar Amsterdam. Voor die passagiers was bovendien in Amsterdam plaats ge reserveerd in een BEA-lijnvliegtuig waarmee ze naar Londen zouden door reizen en die doorreizende passagiers waren bij de BEA op verzoek van da KLM onder het hoofd „no names" ge- Bevestiging Toen later de BEA uit Londen het BEA-kantoor op Schiphol belde en hoor de dat ook op Schiphol het gerucht de ronde deed dat Bui«ess en Maclean ver wacht werden, terwijl er bovendien pas sagiers zonder naam waren geboekt kreeg dit gerucht vaste vormhet werd in Londen door de BEA bevestigd. Die bevestiging had tot gevolg dat ter stond een legertje Britse journalisten en persfotografen per BEA van Londen naar Schiphol vloog. Zij kwamen daar aan vlak voordat de KLM-machine uit Moskou arriveerde. Maar teleurgesteld reisden zij met dezelfde BEA-machine drie kwartier later onverrichter zake lar Londen terug. Intussen meldde de Reuter correspon dent in Rusland dat hij 's avonds om 8 Nederlandse tijd bij de woning van Maclean in Moskou had aangebeld en hem daar zelf. woedend, had aangetrof- NTS: 20.00 Jourm nissage 20.30 Ondci Uinig 21.0- - Programma voor morgen .30 Gewijde -ens, med" 8.35 Pianor Water: 10.30 ïditatie 8.00 Nw orecllal (gr) 9.0 Waterstanden 9.40 V d t Gram 12.00 Strijkkwartet 12.30 Meded ten behoeve van land- en tulnlbouw 12 33 Lich- 12.53 Gram, eventueel act 13.00 14.40 Voordracht 15.00 Kerkorfel 16.15 Duizendschoon: De Hafstadbloem, lezing 16 30 Gekijde muz 17.00 Voordracst van gedichten 17.20 Pianorecital 17.40 Vlooi cn plano (gr) 17 45 Klass gram 13.10 Lijdens koralen 18.30 Klass gram 18.50 Regcrlngs- ultz: Blndlheid en haar voorkoming ln Nederland, door mev Klmmijser, Seeretarese Nederlandse Vrenigini van blindheid 19.00 Nw af, praatje 19 15 Klass J Schappert- i de Algemene :r voorkoming (gr). VPRO: gels pel. AVRO: 12.00 Wet leger, progr c 14.30 C/ rlstus a Kaspar HauseT Voordracht 15.50 Kamcrmuz (gram). VARA: 16.00 Grepen uit dc muzlekgeschle- mis muzikale lezing 16 30 V d zieken .00 Tijd voor teenagers 17.50 Act 1300 vs 18.15 Politieke lezing 18.25 Hammond- gclspel en zang 18.40 De puntjes op de praatje 18 50 V d klndcrc-n. VPRO: 19 00 Avondmaalsdienst in het gebouw van de Nederlandse Protestantenbond te Varsse- het Avondmaal', poezle jz 20.45 Tenslotte - Cl- Toch v 23 55—24.00 Nws. TELEVISIE CS: 20.00 Journaal en w I 20.20 Gitaarrecital 20.40 weg csprek 22.00 In- iz 2215 Bultenl ?rz. AVRO 2.2o Kos- Intusscn meent de Britse geheime dienst met zekerheid te kunnen beweren dat Burgess en Maclean alle voorberei dingen hebben getroffen om vandaag of morgen naar een Afrikaans land te rei zen, dat geen uitleveringsverdrag met Engeland heeft. In Londen meent men zeker te weten, dat de mannen een week geleden had den overwogen naar Cuba te gaan, waar bij zij er zorgvuldig voor zouden waken niet te landen in staten, die hen even tueel zouden uitleveren aan Engeland, Zodra men in Londen de lucht kreeg van deze plannen, werden stappen gedaan om arrestatiebevelen tegen de mannen uit te vaardigen. Dit geschiedde dus gisteren. In een officiële verklaring van Scotland Yard werd gezegd, dat dit gebeurd was „opdat Burgess en Maclean kunen wor den aangehouden ingeval zij op doorreis of op welke andere manier dan ook bin nen de Britse jurisdictie komen". In welingelichte kringen achtte men het niet uilgesloten, dat de twee diplo maten naar aanleiding van deze maat regel hun plannen hebben gewijzigd en hun vertrek uit de Sowjetunie hebben uitgesteld. Interpol in Parijs verklaarde gister avond desgevraagd, geen verzoek te heb ben ontvangen om tot enige actie in de zaak Burgess en Maclean over te gaan. Gistermiddag is het zesjarig Jongetje J. P. A. van Wijngaarden in de Leiderijn in Utrecht geraakt cn verdronken. Het kind speelde aan de kant met een vriendje. De 89-jarige Zweed Carhl Robert Richter is gisteren door in zyn hotelkamer aan d zersgracht te Amsterdam overleden. Een kraan van de gasverwarming bleek niet goed afgesloten. Programma voor zaterdag 8.39 Godsd uitz 9.45 Concertgebouwork (gr) 9.55 Waterstanden 10 00 V d kleuters 10.15 Klass en moderne ork muz 10-45 Pianorecital' (gr) 11.00 V d zieken 1145 Kerkorgelmuz (gr) 12 00 Melropole ork en zangsolist 12 50 Act 13.00 Nws 13 15 >recltal 16.10 AU c li in II. 298 tendgyi IKOR00..00—01 15 7.20 Gram 7.23 Lichte gr) 8.00 Nws cn posu izikale ochtendpost (gr) aglna, praatje 8,40 Gram 10.50 Tcntoonstelllngs- raf hoev agonibcj !2 15 Van de wieg tot I 12.3c tuinbol postauivenoer 12.84 Amus muz on solitrten 13 00 Nws 13.15 VARA-Varia 13.20 Jazzmuz 13 33 Tuss lezing 13.50 Instrt muz i4 10 V 15 00 Radio (In ae Dau 17 00 Rac jeugd 14.45 Kinderkoor ha'Ï5125-^5 4C3n BM^bcspr) lio Jazzclub 17.30 Act 18 00 Nws 18 20 Sportjournaal 18 35 Lichte gasverstikking i v"~ri 'kindei Nieuwe Kei- J Ouae Kath NCRV: 20 20 wet hel beter, TV-feulllelon 20.55 j terdam fUmreportage 21 40 Voordraci 4 toneel 22 25 Zangrecital: Spirituals.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 13