Sfeerrijk herdenkingsfeest j.v. Samuël te Alphen Vis wordt vaak veel te vet gebakken MEUWE LE1ÜSCHE COURANT 9 WOENSDAG 18 APRIL 1962 BENTHUIZEN Feest op Koninginnedag Het Benthuizer Oranjecomité heeft het programma voor Koninginnedag vastge steld. 's Morgens om 8 uur zal de Vlok van de gemeentetoren haar klanken over het dorp strooien. Het muziekkorps „Harpe Davids" uit Zoetermeer zal een muzikale rondgang maken en om half 10 op het Raadhuisplein aankomen. Hier zal bur gemeester Steenbakker een zanghulde van de schooljeugd in ontvangst nemen. Na een dankwoord van de burgemeester zal de voorzitter van het Oranjecomité, de heer D. van der Maas, een korte rede uitspreken, Na de aubade volgt een muzikale mars door het dorp. Van 11 uur tot half 12 zullen op het plein van de openbare lagere school of bij ongunstig weer in het verenigingsgebouw, aan de school jeugd tot en met 14 jaar een aandenken en een traktatie worden uitgereikt. Om 1 uur zijn er kinderspelen op een van de braakliggende terreinen van het uitbrei dingsplan „Zuid" achter het Molenstraat kwartier Sluiting gemeentesecretarie De gemeentesecretarie zal van Goede Vrijdag tot en met Tweede Paasdag voor het publiek gesloten zijn. Voor aangiften voor de burgerlijke stand is de secretarie op zaterdag 21 april van 's morgens 9 uur tot half 10 geopend. Zakgeld-actie „10 x 10" Het actiecomité „10 x 10" zal deze week bij elke jongere tussen de 12 en 25 Jaar aankloppen om een bijdrage tè vragen voor de hulp, die de Inwoners van de Afrikaanse staat Dahomey zo dringend behoeven Deze actie betekent hier het sluitstuk. Kandidatenlijsten De volgende groeperingen hebben gis teren ten gemeentehuize een lijst van kandidaten voor de komende gemeente raadsverkiezing ingediend; A.R.P.-C.H.U.: 1. P. de Vrij Mzn 2. A. M. Slootmaker; 3. B. A. Boevé; 4. H. Merbis; 5. G. de Rui ter; 6. A. van Noort; 7. Joh. Noordam; 8. A. van Staalduinen: 9. A. Schellingerhout en 10. W. P. Llevaart Gemeentebelang: 1. Jos. van der Etfk; 2. A. H. Kensink; 3. A. A. van der Maas; 4. P. Verheul (Hogeveenseweg 55), Arbeidersbelang: 1. Dirk van Soest; 2. Arfe Korbijn; 3. Willem Mets. Partij van de Arbeid: 1. R. Zonneveld; 2. J. Roggeveen; 3. H. Spruitenburg; 4. P. Hakkenbrak; 5. P. Verheul (Dorps straat 117); 6. G. H. Wolsheimer; 7. Joh. Mets Pzn. S.G.P.: 1. C. van Gaaien: 2. A. Voor winden: 3. D. van Leeuwen: 4. A. J. Kaashoek; 5. J. W. Gommerse; 6. W. Qualm; 7. St. Blijleven; 8. J. Straaijer; 9. C. Havenaar; 10. C. Bregman (Bee- laertspark 9) HAZERSWOUDE Schaaknieuws Zoals werd verwacht ls de strijd om de beker tussen de heren J v. d. Haven en J. A. Vos bijzonder spannend gewor den De laatste wist enig voordeel te behalen en toen de speeltijd was ver streken had Vos de beste kansen voor de voortzetting. In de promotie/degradatiewedstrijd wist N. v. d. Bosch de volle winst te halen Uit zijn-partij tegen P. den Hertog. Feestprogramma voor Koninginnedag D». feestcommissie heeft het program ma voor het Koninginnefeest op 30 april oekend gemaakt. Voor zover zij het dag- programma betreffen hebben alle festi viteiten op het gemeentelijk sportveld plaats. Ochtendprogramma 9—12 uur Kinder spelen. 9.30 uur Aubade kleuterscholen. 10 u. Puzzelrit voor auto's, motoren, brommers en fietsen. Inschrijving op het Raadhuis van 9 tot 9.30 u. Middagprogramma 1.30 Intocht voetbal elftallen met muziek. 2 u. Voetbalwed strijd Oost-West. 3 u. Ballonrace op de fiets. 3.45 u. Hardlopen. 4.15 u. Spriet- slaan en touwtrekken. 5 u. Tonnetje ste ken en popslaan. Avondprogramma 6.30 u. Muzikale rondgang. 7 u. Ringrijden op de fiets. 8.30 u. Kruiwagenrace. 11 u. Vuurwerk op de B. Warnaarkade. Avonds van zeven tot elf uur is er in de garage van de firma Slootweg ge zellige muziek van de „Golfbrekers" uit Boskoop, waarop men een dansje kan wagen Voor de puzzelrit zijn prachtige prij zen beschikbaar, de overige winnaars krijgen geld. Benoemd De heer R, J. Knetsch te Lelden is benoemd tot onderwijzer aan de her vormde school te Hazerewoude-dorp. Hij is op het ogenblik nog werkzaam aan de christelijk-nartnonale school te Woubrugge. KATWIJK AAN ZEE Postzegelverzamelaars De postzegelverzamelaarsvereniging .Philatelica" vergaderde in Casa Cara. Voorzitter J. L. van Kempen sprak over enkele huishoudelijke zaken waarna een veiling werd gehouden. Ten slotte had een verloting plaat». Hoog en laag water Donderdag 19 april hoog water 3.17 en 15.32 uur. laag water 11.18 en 23.35 uur. steld. In hun plaats werden gekozen de heren A. Sampimon en G. Thomasse jr. De heer Jos. A. Jansen reikte de door hem zelf geschonken beker uit aan Ce*s van Klaveren voor diens verdienstelijke werk in het afgelopen jaar voor de ver eniging verricht. Met een enkel woord besprak de voor zitter het komende afscheid van de heer H. Dweelaard als trainer van de vereni ging, „Wij verliezen hierdoor niet alleen een goede trainer maar bovendien een prettig clubman De heer Mulder deel de mee. dat reeds onderhandelingen met enkele andere bekwame trainers worden gevoerd. De natuur roud Alphen Gisteravond heeft de heer W. M, Of- frlnga in de huiskamer van het Centraal- gebouw op het terrein van de Martha- Stichting voor de leden van Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Alphen aan den Rijn, gesproken over: De natuur rondom Alphen. In deze causerie vertelden de heer Offringa aan de hand van een serie bui tengewoon goede dia's allerlei bijzonder heden over de flora en fauna in de Rijn streek. Het was een boeiende avond. De voorzitter deelde nog mee, dat op 12 juli een excursie zal worden gemaakt naar de bloemenveiling te Aalsmeer en Kennemerland. Kleuter gewond De vijfjarige N. Oskam liep gisteren een hersenschudding en kneuzingen op toen hy op de Steek ter weg van een poort uit de weg opliep en tegen een auto botste. V isserij golfjes ONGEVEER 65#/o van de in Nederland gekochte vis wordt in gebakken toestand verorberd. Dit is voor de detailhandel in vis een reden ge weest om het Instituut voor Visserijprodukten T.N.O. te IJmuiden een onderzoek te laten instellen naar de beste manier om vis te bakken. Het onderzoek heeft al interessante dingen aan het licht gebracht. Zo bleek het vetgehalte van in winkels en kramen verkochte schol gemiddeld 15 pet. te zijn, een verrassend hoog percentage voor onderzoekers en detaillisten. Er waren monsters met 24 #/n vet, maar ook monsters met 11 °/o vet. Juist de laatste monsters vertoonden de hoogste kwaliteit, zodat men nu bij TNO probeert tot een methode te komen die zo min mogelijk vet vereist. Dit is ook bedrijfseconomisch de beste oplossing. Verse vis kwalitatief beter dan diepvries Verse vis kwalitatief beter dan diepvries Deze feiten werden onthuld door de directeur van het instituut, ir. J Mameren, tijdens de volkshogeschooldag voor de vishandel in IJmuiden. Hij er ook op, dat de smaak van de mensen sterk verandert. Vroeger moest vis of zout zijn, nu is de gewenste smaak veel vlakker, met als gevolg dat het moeilijker is geworden een houdbaar produkt te maken. De temperatuur in de koelkast, die liefst beneden nul moet lig gen, speelt hier nog een belangrijke rol. De heer Van Mameren heeft trouwens duidelijk gesteld, dat voorverpakken, uit. snijden en graatloos maken van vis de kwaliteit niet bepaald verhoogt. Als voorbeeld haalde hij de bokking i Een voordeel is echter, dat men met de moderne methode van presentatie mensen, bereikt, die vroeger nooit aten. In dit moderne kader passen ook diep- vriesprodukten als fishcake en fish- sticks. Op het IJmuLdense Instituut ont wikkelt men momenteel nog andere vormen. Men mag echter niet vergeten dat voor het dlepvriesprodukt geldt, dat het ln kwaliteit achterstaat bij het verse pro dukt. Een oorzaak is vaak, dat de diep vriescontainers van de kleinhandel lang niet de vereiste 25 graden onder nul aan. wijzen. Bovendien heeft men vaak een te grote voorraad, waardoor de vis te lang blijft liggen. Veertien dagen moet eigenlijk het maximum zijn. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van de commissie detailhandel in vis, de heer J. C. Kabboord. Deze heeft erop gewezen dat parallelisatie voor de vishandel een levensvoorwaarde is, In de viswinkel moet men ook andere levensmiddelen voorradig hebben, want de huisvrouw koopt nu eenmaal graag ln één zaak alles wat ze nodig heeft. Door tegelijkertijd goed gespecialiseerd te zijn in kwaliteitsvis en d'oor een aantrekke lijke etalage kan de viswinkelier er voor zorgen, dat de huisvrouw eerst bij hem komt. Diepvriesconsumptie De kwaliteit van de diepvriesvis mag dan wat achterstaan bij die van verse vis, de cijfers bewijzen, dat het produkt toch wel aftrek heeft. Misschien speelt ook hier de verflauwing van de smaak een rol. Diepvriesvis is nu eenmaal wat minder karakteristiek. Dat men inderdaad met diepvriesvis vele nieuwe klanten wint, blijkt uit enkele Duitse cijfers, die juist bekend zijn geworden. In de West- Duitse Bondsrepubliek zijn namelijk in 1960 5100 ton diepvriesvis verbruikt, in 1961 al 8250 ton. De waarde va laatste hoeveelheid is 34,5 miljoen mark. Van de 8250 ton zijn 900 ton van import afkomstig. De gezamenlijke omzet van diepge vroren levensmiddelen is van 52000 ton in I960 gestegen tot 108.400 ton in De sterkste ontwikkeling was te zien bij gevogelte. De consumptie steeg var 25.000 naar 65.000 ton, 80 pet van de ge vleugelde dieren in ijs werd ingevoerd in Duitsland. In de Bondsrepubliek heeft mer 60.000 diepvriespunten. De omzet per pun' is sterk gestegen Op zee De kotters, die maandag in IJmuiden zijn gelost, hebben goede besommingen gemaakt, variërend van f 3000 tot f 7000 Op zee is er voor de kotters echter maar weinig te vangen. De gelukkigste kon maar 30 kilo tong en wat wijting be machtigen. Er waren ook kotters, die in een trek slechts 50 kilo tong bemachtig den. De ÏJM 25 Julie Streiff ving in drie trekken slechts een paar manden pipers, gul en kabeljauw en 50 kisten makreel Onder de schippers heerst momenteel ongerustheid over de vrije zaterdag de kwaliteit van de vis, die daaronder zou lijden. Men vond de kwaliteit de vis. die van de schepen kwam, die van vrijdagavond af in de haven hadden gelegen, maar onbevredigend. En nu was het nog niet eens warm geweest De KW 55 Johanna Lydia heeft gevist aan de onderkant van de 58ste graad. Men deed een paar trekjes van 25 a 30 manden makreel. De KW 81 Alberta Hen. drika meldde dat het net was gescheurd. Toch wist men nog 500 kisten te bergen. De SCH 242 Huibertje ving in de laatste trek 30 kilo tong en 3'£ mand schol. De Nelly ving in twee trekken 90 kilo tong en wat schol en wijting. De tong was echter erg klein. De Nelly heeft zijn net gescheurd, ver moedelijk aan een vliegtuigwrak. Een slechte vangst was weggelegd voor de „Guus", de vroegere Ariadne, waarop schipper E. de Groot het bevel voert. Aan de onderkant van de „rosies" kwam men slechts tot 4 manden piepers, een mand gul en anderhalve mand makreel. De IJM 209 Wiron 4 verspeelde bij het halen zijn net. Men maakte 600 kabel jauwen buit. maar er gingen er 400 ver loren. Wat er was In IJmuiden waren 27 schepen aan df markj. met 500 schelvis, 650 wijting, 1500 kabeljauw en gul, 245 koolvis, 285 haring, 3380 makreel, 400 roodbaars, 200 schol, 25 tarbot. 185 varia, 765 stuks kabeljauw en 22500 kilo tong. Aan de markt was de IJM 99 Egmont met 100 schelvis, 20 wij ting. 1300 kabeljauw en gul, 120 koolvis, 400 roodbaars en 10 diversen. In Scheveningen was de aanvoer 70 schelvis, 100 wijting, 60 gul en kabel jauw, 60 schol, 1700 makreel, 10.000 kilo tong. Voor woensdag De KW 49 Antje lost vandaag 30 schel. s, 1000 makreel, 50 wijting, 25 kabel jauw en gul, 10 diversen. De IJM 25 Julie Streiff zorgt voor 30 schelvis, 15 gestripte wijting, 25 dichte wijting, 800 makreel, 10 diversen, 85 kabeljauwen, De KW 159 Marian Ellen was thuisva rend met 1600 kisten. WOUBRUGGE Avontuurlijke tocht in beeld gebracht ln Het oude Raedthuys werd gisteren een personeelsavond gehouden va jachtwerf G. van Wijk. Ir. Th. P. Tromp, één der directeuren van Philips, hield een interessante causerie over de deelne ming van zijn jacht De Witte Raaf. ge. bouwd in Woubrugge, aan een zeilwed strijd over 700 mijl van Portsmouth i de zuidelijke kaap van Ierland v.v. Aan de hand van grote zeekaarten beschreef spreker van daa tót dag de belevenissen aan boord. Men had met veel vautische problemen te kampen langs de gevaarlijke Engelse zuidkust. Voorbij kaap Landsend begon nen de moeilijkheden pas goed. toen de storm tot windkracht 10 in een hevig c weer toenam. Hier voltrok zich het merkwaardige natuurverschijnsel, dat de wind, na een windstilte van slechts 15 seconden, 180 graden draaide. Met veel moeite en bij zware zeeën gelukte het ten slotte een beschutte baai in Zuid- Eneeland te vinden Men had echter zoveel achterstand ln tijd, dat van verdere deelneming a« spannende race moest worden afgezien. Van de 95 deelnemers ondergingen 35 het- zelfde lot. Winnaar werd ten slotte het Hollandse jacht. De Zwerver. Voorts vertelde de heer Tromp nog o zijn verdere tocht rondom Wight en prachtige Engelse Kanaaleilanden. On danks de tegenslag was het alles bijeen een avontuurlijke en leerzame zeiltocht. Aan de hand van fraaie kleurenfilms konden de aanwezigen later deze avon tuurlijke zeiltocht zelf mee beleven. Pr|jsjassen In Het oude Raedthuys werd dinsdag avond de laatste wedstrijd klaverjassen gehouden met 32 deelnemers. De uitslag 1 H Brunt, 5465 p (fles drank): 2 M Hoogendoorn. 5271 p (eieren): 3 H van der Horst. 5099 p (id); 4 C Rodenburg. 5036 p (id.): 5 D van der Kwaak. 4904 p (id): 6 C Wijnman, 4850 p (id); 7 H I" 4843 p id.) Benoeming Met ingang van 1 augustus 1962 Is tot onderwijzer aan de hervormde school te Hazerswoude-dorp (hoofd de heer Jan sen' benoemd de heer R. J. Knetsch te Leiden, thans als zodanig werkzaam aan de christelijk-nationale school alhier. Oogst van dc straat Gevonden: ceintuur van mantel, knip mes, huissleutel, wanten, handschoenen, aan komen lopen: bruine gladharige Verloren: wieldop, bruin dekzeitje, wanten, bankbiljet van 100 gulden, huis sleutels. Inlichtingen postcommandant rijkspo litie. KOUDEKERK A. D. RIJN Bekendmaking Op Goede Vrijdag is de gemeentese- cretari de gehele dag gesloten. Ook de vuilnisophaaldienst zal op die dag niet rondgaan maar dit werk op donderdag LE1MUIDEN Kandidaten gemeenteraad Door het bedanken voor de heer P. Naordermeer. thans wethouder, is de kandidatenlijst voor de gemeenteraads verkiezingen van de KVP gewijzigd. De juiste volgorde is nu 1. J. den Haan. 2. C. A. W. Buyckx, 3. P. A. van Graas. 4. P. W. de Graaf, 5. H. F. J. Mooren. 6. C. A. Beuk. 7. Ph. M. Obdcyn Jr., 8. A. P. v.d. Hoek en 9. B. J. Langeslag. Blijkens het nu ingediende kandida tenlijsten zal de gemeenteraad ingrij pend worden gewijzigd na de komende verkiezingen. Vier van de thans zittende raadsleden zullen niet terugkeren n.l. Van de K.V.P. de heren Beuk en Noor- dermeer. van Gemeentebelangen de heer Loosbroek en van de C.H.U, de heer De Rijk. KATWIJK AAN ZEE Aquariumvereniging Onder leiding van de heer D. Parlevliet vergaderde de aquariumvereniging „Dis cus". De heer W. Zwart uit Leiden sprak over „Planten in het aquarium". HU vertelde iets over het nut van de plan ten en over de functie van de water planten (afgifte zuurstof en opneming koolzuur). Hij gaf ook enige richtlijnen voor een zo doelmatig mogelijke inrich ting van het aquarium met zo weinig mogelijk kosten. Ten slotte besprak de heer Zwart een groot aantal planten TAE COMMISSIE, die de herdenking van het 75-jarig bestaan van de ge- reformeerde jongelingsvereniging Samuel had voorbereid, kan te vreden zijn. Want de feestviering die gisteravond in Nabij plaatsvond, had een goed verloop. Ook nu weer waren vele „oud-gedienden" uit alle windstreken naar Alphen aan den Rijn gekomen cn waren er de verras sende ontmoetingen, waardoor dergelijke herdenkingen reeds hun waarde hebben. En voorts heeft men zich ervan kunnen overtuigen, dat er nog steeds een flink aantal jongeren is, dat vergaderen wil rond dc geopende bijbel. Bondsvoorzitter ds. G. N. Lammens heeft hen nadrukkelijk voor gehouden, dat het niet gaat om het verleden of de toekomst, maar om het heden, het nü, waarin Christus ook zegt: Ik ben de Weg. Het bestuur van de jubilerende j.v. Samuël te Alphen tijdens de receptie. Van links naar rechts: Hans van Wijk, bibliothecaris, Cees van Leeuwen, pennlrtgm., J. de Jong, secretaris, W. Verha gen, alg. adjunct, L. Mulder, 2e voorzitter, 1. J. van der Neut, voorzitter. Nadat de Christelijke muziekvereni ging Aria et Religion i onder leiding van Peet van Bruggen die aivond met een ..lofprijzing" was begonnen, volgden schriftlezing, samenzang en gebed, waar de voorzitter van Samuel, de heer I. J. vander Neut, zijn welkomstwoord sprak. Aan zijn welkom tot jeuigdouder- ling S. von Leeuwen haakte spreker de opmerking vast, dait de kerkeraad spoe dig zal komen tolt de benoeming van een tweede ouderling voor de jeugd. Het percentage jongeren dait niet meedoet te hoog en men kan daar dan intensiever achterheen. Blijdschap werd uitgespro ken over het feit, dat ook de Herv. Jeugdraad en vertegenwoordigers van het CJV-werk aanwezig waren evenals de Herv. Geref. J.V. Namens het ge meentebestuur woonde wethouder A. J. Dekker een groot deed van de avond bij. Men had ook een bloemstuk gezonden. Moeilijk Ds. Lammens hicfld een toespraak over „Onze Heer en ons jeugdwerk". Het is altijd moeilijk zijn houding te bepalen bij een jubileum, aldus spreker. Wat moet men doen: terugzien of de blik vooruit werpen? .Waar ligt het zwaar tepunt 9 De conservatieven ten dat zijn heus niet altijd alleen de ouderen) zeg gen: in het verleden. Ze hebben gelijk. Want als 1887 er niet was geweest, dan was dit jubileum er niet. En echter 1887 staat het kruis van Christus, daarachter het vendoren paradijs, daarachter de Schepper. Het verleden, dat was je van het! De progressieven (cn dat zijn niet steeds de jongerenstaan daar tegenover. Z|j zeggen, men moet niet naar 1887 zien, maar naar 1987. Zij hebben óók gelijk. De Christen kijkt in de toekomst. Im mers: het beste moet nog komen! Na deze wereld. Dr. Kuyper zei het eens zó op een jubileumbijeenkomst: Ik hoop, dat jullie de volgendie 25 jaar niet meer volmaken. Conservatieven en progressie ven hebben geen van beiden gel|jk. Ik leef nu! 1962 heb ik in m'n handen. Heden, daar ligt het accent op. Ik weet niet, aldus ds. Lammens, of jullie bl|j bent met de t|jd waarin we leven. Het toenemende perfectio nisme roept allerlei benauwende vra gen op. Toch wilde spreker de jeugd feliciteren met de t|jd waarin men thans staat. Velen vragen zich af: waarheen gaat deze weg. Het werd geïllustreerd met het beeld van een ruiter ln de enorme Russische sneeuwvelden, die bU een richting wijzer komt, die echter door de sneeuwkorst geen dienst doet. Wear gaan wc heen? Naar nog grotere welvaart, of door laaiende vlammen heen naai- een spoedig einde? Wie zal het zeg gen? Wie wijst do weg? En dan komt echter dc richtingwijzer die geen dienst doet een andere ruiter naar voren, op oen wit paard En een stem zegit: Ik ben dc Weg Luister naar Mij: volg Mij. Ja, wc weten waar we heengaan. We hebben een zoeklicht, een lamp voor onze voet. Van diie weg moert ook tol andoren worden gesproken. Dat is ook een taak voor de jeugd. En daarmee moet gaan tot, een steeds meer ontkerstende wereld. Want diie wereld komt beslist niet meer tot de Kerk. Wij moeten tot haar uitgaan en haar zo dienen. Dat die nen kan lijden betekenen, do weg een lijdensweg zijn. Ze voert naar het kruis. Dat is de weg die allen hebben te gaan. In hot laatste Bijbelboek wordt de vraag gesteld: Vanwaar komen dezen? En het antwoord is: uit do grote ver drukking. Boeiend Het is een boeiende, een zinvolle weg en spreker wenste de leden van de Ju bilerende vereniging toe, dat men zo de roeping zal zien j-n de tijdon dne komen, ouw aan de opdracht van de Heer. Deze rede werd beantwoord met het zingen van een lied: -,Wat God in deze tijd zoekt, dat js de jeugd die strijdt. Airbi speelde voor de pauze nog eon tweetal nummer* en voorts werd men, door middel van bandopnamen en dda- vertoning, met de geschiedenis vaa jubilerende J.V. geconfronteerd onder de titel: 17 april 1887—17 april 1962. Er aren leuke momenten in dit overzicht. Het tweede deel werd begonnen heit zingen van het J.V.-bondslied, waar- mejuffrouw De Kier de felioltaties het bondsbestuur overbracht en boekenbon aanbood Eenzelfde cadeau werd ook aangeboden namens dc CJV' en door Janny Mulders namens de Ge reformeerde M V. Bidt en Werkt Voor de oud-leden werd gespro ken door de heer J. Pilkes uit Hoo- gezand, die vertelde hoe het vroeger ging. Op zijn verzoek zongen de aan wezige oud-leden het bondslied, enigszins gewijzigd, de jubilerende J.V. toe. De heer Pilkes overhan digde ook een bedrag van f 225,— door oud-leden bijeengebracht, merkwaardig genoeg voornamelijk van buiten Alphen. De heren Jac. Bijl en S. Weijens 1 den. in verband met hun grote verdien sten voor de jubilerende J.V.. tot ere- benoemd. Zij ontvingen uit handen de voorzitter een oorkonde. Voorts werd door leden deT J.V. toneelstuk opgevoerd onder regie de heer A. J. Roos Sr. Oud-voorzitter Ton Roos, declameerde. Schoolvoetbal in Alphen De schoolvoetbalwedstrijden zullen in onze gemeente worden gespeeld woens dag 25 april. Men beeft dit jaar wfeer de beschikking over twee terreinen, twee Alphia en twee van A.R.C., die. zoals bekend, aan elkaar grenzen. Het is wel nodig ook. dat men zoveel speelruimte heeft, want de deelneming is groot. In groep A, dc lagere scholen, zijn 19 elf tallen ingeschreven. Z|j spelen de eerste ronde ln vier poules, een halve compe titie, waarna de winnaars overgaan naar de halve finales en daarvan spelen do winnaars de finale. In poule I komen uit: 1. Timothcus- school, 2. Openb- school Javastraat 3. Groen van Prinstererschool; 4. Pius X- school. Poule II: 1. Bethlehemschool; 2. St. Bo- nifatiusschool; 3. BanneuxschooL Hazers- woude; 4. Zonnebloemschool. Poule III: 1. Openb. school Thorbecke- plein; 2. Herv. school Koudekerk; 3. Oranje-Nassauschool; 4. school Martha- Stichting. Poule IV: 1. Da Costaschool; 2. Oranje- school; 3. Openb. school Koudekerk. In groep B: junioren (leeftijd beslist onder de 15 jaar) komen uit; Poule I: chr. techn. school A; 2. Ich- thusschool B; 3. Chr. lyceum jun.: 4- St. Valentijn B, Ter Aar. Poule II: 1. 1 chr. techn. school B; 2. chr. ulo Immanuël, A; 3. openb. ULO Oudshoorn; 4. A.V.O., Julianastraat. Poule III: 1. chr. techn. school C; 2. Ichthusschool A; 3. Chr. ULO Hazers- woude; 4 St. Valentijn A, Ter Aar. Poule IV: 1. chr. ULO Immanuël B; 2. St. Bonifatiusschool Junioren; 3. Openb. ULO Thorbeckeplsln. Groep C, Senioren: Poule I: Chr. tech- GroepC. Senioren: Poule I: Chr. tech nische school I; 2. nlo St. Bonifatius I: 3. Chr. lyceum; 4. St. Valentijn I, Ter Poule II: I. Ichthusschool I; 2. Chr. ULO Hazerswoude-dorp I; 3. Chr. Ulo Imma nuël I; 4. Chr. lyceum II. De wedstrijden beginnen reeds 's mor gens 9 uur en met een korte onderbre king ln de middaguren zullen de laatste finales pas om half zes kunnen worden gespeeld, waarna om ongeveer kwart over zes de prijsuitreiking plaats heeft. Zoals gebruikelijk gaan dc kampioe nen vrijdag 27 april naar de slreek- finalcs, die te Leiden gehouden worden. Vorig jaar werden dc drie Alphense wisselbekcrs gewonnen door: lagere scho len; Sint Bonifatiusschool; junioren' Chr. lyceum A; senioren: Chr. lyceum I. Alphia vraagt meer activiteit Op de gosleravond in hotel Centraaf gehouden jaarvergadering van de voet balvereniging Alphia heeft voorzlttei C. I\ Mulder in z|jn jaaroverzicht z|)n teleurstelling uitgesproken over de paa sieve houding die door verscheidene leden wordt aangenomen als het gaat om de vereniglngsbelangen. De heer Mulder verwacht tn het nieuwe vereni gingsjaar meer activiteit van dc leden. De jaarverslagen werden ultgebracm door secretaris P. C. Bouthoorn en pen ningmeegter T. Blom. De eerste beklaagd* zich erover dat het hoofdterrein ondank* de gemaakte kosten bij nat weer nog steeds in een erbarmelijke toestand ge raakt en derhalve snel moet worden af gekeurd. De heer Blom kon een batig saldo melden, hoewel de Inkomsten door de slechte positie van het eerste elftal danig zijn teruggelopen. De heer Van Oostrum bracht verslag uit namens dc jeugdcommissie. Vervolgens werd dc heer C. P. Muidei als voorzitter hekozen en de heren T Blom en G. Bogaard als bestuursleden De heren N. Schellingerhout en M. Kra keerden niet in het bestuur terug de laatste had zich niet herkiesbaar ge-

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9