Beroemdheden van vroeg tot laat Gratis naar „Spijker" 1907 Rijdt veilig met MELK! ADVERTENTIE M-Brigadièrs hebben het fijn, kunnen al naar zoveel bezienswaardig heden in Nederland en België. En nu mogen ze tussen Pasen en 16 oktober weer gratis naar het Automuseum in Driebergen, mits vergezeld van een betalende volwassene. Is dat alles?. Welnee: op pagina 14 van hun Inter nationaal M-Paspoort kunnen ze behalve no. 52 (Automuscum, Drie bergen) nog maar liefst vijf nieuwe evenementen noteren. Hier zijn ze:* 57. Landgoed „Ekenstein", Appingedam, 58. Zwembad Dieverzand, Diever (Dr.), 59. Natuurbad „Wijde Wormer" te Wijde Wormer, 60*. Natuurbad „De Dolphijn", Assendelft, 61. Molenmuseum, Molen „Het Pink", Koog a/d Zaan. Een heel bijzondere yoghurt Wie vanavond dit dessert op tafel zet, kan de goede gemeente lang laten raden. Noem het „Suprème d'Apricot" en glimlach fijntjes. Hier is het recept van deze wonderlijke yoghurt, die zo verrukkelijk fris, mild en zomers is: klop yoghurt op met fijne suiker, 2 of 3 kleingesneden abrikozen uit blik en iets van het sap. Vul er glazen kommetjes mee en garneer met parten abrikoos, of hele vruchten. Sprenkel er wat kirschlikeur over en spuit langs de rand van het schaaltje stijfgeslagen slagroom. Bestrooi het geheel met ontvelde, fijngeschaafde amandelen. „Suprème d'Apricot" oftewel beste beurt van moeder! |Wat is dat - een half schip? Hier gaat een half schip te water, op een scheepswerf in Bolnes (Z.H.). Maar natuurlijk, niemand denkt er aan om met een halve boot <k wen te bevaren. De andere helft wordt cr éérst aan vast geklonken. Da's net als met een maaltijd zonder boter: da's ook maar half! Daar moet eerst een likje roomboter bij en dan smaakt 't pas helemaal. Trouwens, met alles wat we ons tegenwoordig kunnen veroorloven mogen we echt wel dat beetje roomboter verlangen. Neen, we doen niet aan halve schepen en niet aan halve maaltijden. Roomboter is het hclc/maaU Als u een briefkaartje stuurt aan het Nederlands Zuivelbureau. Rijswijk (Z.H.), dan zenden wij u meteen zo'n transfer (formaat slechts 6.7 x 7,9 cm) voor uw autoruit. Dan doet u ook mee met die verstandige actie „Rijdt veilig met melk"! Weet u wat artsen ontdekt hebben? Dat wij om 11 uur en om 4 uur een dieptepunt hebben - dan gaan onze reacties verslappen, dan vraagt onze lichaams-motor ook om nieuwe brandstof. En we tanken dan 't beste bij met melk. Want daar zit alles in om ons weer kwiek en wakker te maken. Melk - da's de veiligste draak voor laags de weg. Doet u ook mee? WELKOM, CLIFF RICHARD! Deze sympathieke En gelse teenager-ster speelt de hoofdrol in „The Young Ones- de Britse musical die in Nederland met groot succes wordt uitgebracht door Universal Film Agency. Hij staat hier niet met een glas melk omdat zijn publicity-manager dat wilde. NeeCliff is werkelijk een groot melkdrinker, zoals trouwens veel Engelse young ones". Net als de Amerikanen pakken Britse teen-agers graag een koel glas melk uit de koelkast. Geeft energie, weet je, geeft pep. En als je uur na uur zingt en danst en twist dan kun je dat gebruiken. Melk voor j de „young ones"l DE BALLERINA EN DE GROTE 6 Lamsrug met ere-keten Dessert van een cabaretier Cabaretier en tv.producer Wim lbo is niet voor één kaas gevangen. „Ik hou van' Kernhemse kaas, van Schoonauwen, van Boeren-Goudse en van Leidse," verklaart bij. Zoals vele echte kaasliefhebbers weet Wim lbo heel goed dat er méér in ons goede kaasland te koop is dan altijd hetzelfde onsje belegen. Wij hebben een rijk en veelzijdig kaasland met vele bijzondere kazen. „Ik geef na het eten vaak een Nederlands kaas-dessert," zegt lbo, „een plankje met fijne kazen uit eigen land. Mijn Engelse en Franse gasten weten niet wat ze proeven. Verrukkelijk vinden ze 't BUREAU RIJSWIJK (Z.H.) Hoe doen ze het toch Licht en slank zweven ballerina's door de lucht trainen uur na uur uitputtend en zwaar. Hun geheim is vaak een koel glas melk tussen de „entreehals" door. Het is verbazend wat een energie een lichaam put uit één zo'n glas! Dat komt door de vele eiwitten die melk bevat pure futgevers maar géén dikmakers. De moderne voedingsleer is gebouwd rond de grote E van eiwitten: het geheim van lichte voeding die zwaar werk „verlicht". En geen voedingsmiddel bevat zoveel eiwitten voor zo weinig geld als melk l Hier ziet u maitre Van der Vecht, getooid met de keten van meester- rótisseur van de Confrérie de la Chaine des Rótisseursde inter- nationale broederschap van meesterkoks en restaurateurs. Naast hem: chef-kok Holscher van Amsterdam's befaamde restaurant Dikker Thijs. Vóór hem: een gebraden zuiglamsrug met garni tuur van diverse groenten Filosofie van de maitre: "bij zuiglams rug geen sterke kruiden. Naturel braden in royaal roomboter. Vooral j niet te gaar. De braad jus apart serveren. "Smakelijk Pasen! En ook els u liever iets makkelijkers braadt..de roomboter spreekt vanzelf! Ontbijt van een ivereldkampioene Wie als vader een arts heeft en als sport het springen van dubbele Axels en Rietbergers - die weet wat een goed ontbijt waard is. Sjoukje Dijkstra traint graag in Londen maar zit 't liefst thuis aan tafel in Amstelveen. Om de gezelligheid en om zo'n goedhollands ontbijt met boter en kaas. Of ze gelijk heeft! Die gulle, gouden Nederlandse kaas zit vol eiwitten, vol pit en romigheid. Een goed ontbijt is de halve dag en een ferm stuk kaas is 't halve ontbijt. Smakelijk eten, Sjoukje!

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 18