Van Vreugdevolle Vakantie Voordeliger per dozijn? Zwemmen in zee UW KRANT WIJST U DE WEG A A N Een goed besluit? Weervoorspellers, die deze ijzige lente van 1962 meteorologisch hebben bekeken, voorspellen, dat op dat koele voorjaar een mooie, warme zomer zal gaan volgen. Of ze gelijk krijgen? We hopen het natuurlijk allemaal maar zomer hitte of niet: de Nederlandse stranden zullen ook in 1962 vol zijn. Dat staat nu al vast, want we zullen onze duinen, onze branding, ons zand en de beschikbare pension-, hotel- en kampeer-accommodatie weer moeten delen met de gasten uit Duitsland. Van sommige kustcentra komen sombere berichten: voor de maan den juli en augustus zit reeds nu alles vol. De meeste aspirant-zon-en-zee-zoekers hebben vanzelfsprekend al lang en breed hun plekje in één van de vader landse kustplaatsen besproken. Wie dat 6og niet deed, vindt op deze tweede Vakantie-pagina uit onze serie, een lijst van adressen van de VVV's, die alle gewenste inlichtingen kunnen geven over hun rayon. Met wat energie en goede wil is er langs onze kustlijn van 220 kilometer ook nog wel een onderkomen te vinden voor degene, die nü met zijn gezin een zonnige vakantie aan het strand in zijn hoofd zet. Een van onze redacteuren heeft een verhaal voor deze vakantie- bladzij geschreven, waarin hij vertelt van zijn ervaringen tijdens zo'n verblijf aan zee. Doe niet als hij, zouden wij willen zeggen, want „Voordeliger per dozijn" was alleen maar schone schijn. Zo staat het thans langs de kust met de ruimte Langs ons ruim tweehonderd kilometer lange Noordzeestrand liggen ruim veertig bad plaatsen. De V.V.V.'s van al die vakantie-trekpleisters spannen zich in om de toeristenstroom een gastvrij onthaal te bieden. Wij hebben de V.V.V.'s voor u de vraag voorgelegd, hoe het op dit ogenblik met de beschikbare logiesruimte gesteld is. De antwoorden waren niet al te somber. Nergens langs de kust hangt nog het bordje: „Volledig uitverkocht". De hotels, vooral die van de grotere badplaatsen, zijn voor het drukste seizoen voor 6080 pet. vol geboekt, dus van 15 juli tot 15 augustus. Vóór 15 juli is er nog voldoende plaats (circa 4050 pet. vol) en na 15 augustus is ongeveer 70 pet. van de beschikbare hotel-accommodatie besproken. Voor huizen en pensions liggen daze cijfers gemiddeld 10 pet. lager, dus daar is de ruimte zelfs nog iets groter en de kampeerterreinen hebben op de meeste plaatsen ook nog wel een plekje voor tent of caravan over. Deze categorie vakantiegangers doet er overigens wel goed aan zich tevoren te oriënteren, want voor sommige weken (vooral juli-augustus) zijn sommige terreinen reeds nu besproken. Zij helpen hij de voorbereiding W7"E zouden met „strandva- kantie", dit met het oog op ons nog prille nageslacht. Nou, u weet hoe dat tegen woordig gaat: voorziet u tij dig van plaatsbewijzen. Tegen de Kerst hadden we dus al de nodige folders verzameld. U ként die keurig gevouwen papieren wel, waarvan je nooit weet of je ze nu uit hebt of niet. Het kleurige ma teriaal deed ons eenvoudig watertanden, zowel in kwanti tatief als in kwalitatief op zicht. Stukjes proza die om letterkundige waardering smeekten stonden erin, al of niet verlucht met gele zon nen, die hun stralen overvloe dig ten goede deden komen aan (reeds) koffiebruine, ele gante dames en heren, luie rend in het behaaglijk war me strandzand. Nooit zie je op zo'n folder eens zo'n gezellige dikke schommel van een oma, die zich tijdens een mals buitje met haar klein kinderen vermeit in het strandhuisje en dat is nu juist zo ménselijk. Niet dat Cadzand (vrije baden, natuurreservaat, 5 km van de Belgische badplaats Knokkel Prinsestraat 12, tel. 01179—298. Nleuwvllet (familiebadplaats) Prinses Wilhelmina- straat 17. tel. 01171—479. Breskens (familiebadplaats) Spuiplein 43, tel» QU72- 888. Groede (typisch Zeeuws-Vlaams dorpje, schilder achtig meertje, afstand tot strand 2 km), Kleine Polder W 150, tel. 01171—388. Vlisslngen (badplaats met beschermd zuiderstrand, drukke scheepvaart op Antwerpen vlak langs 2 km lange boulevard). Verkeershuis Coosje Bus- kenstraat 137, tel. 01184—2345. Koudekerke (rustige familiebadplaats, zuiderstrand) Noordstraat 2, tel. 01185338. Zoutelande (familiebadplaats met mooi zuiderstrand) De Bellink 9, tel. 01186—364. Westkapelle (familiebadplaats) Kloosterstraat 4, tel. 01187—247. Domburg (bosrijke omgeving, rijke flora, kurzaal, tennis, golflinks), Markt 2, tel. 01188342. Oostkapelle (familiebadplaats 1 km van strand) Duinweg 85, tel. 01188—425. Vrouwenpolder (kleine familiebadplaats) Nieuw- straat 8, tel. 01189—577. Kamperland (familiebadplaats) Voorstraat 7, Wis- senkerk, tel. 01107—308. Haamstede-Burgh (familiebadplaats, fraai duinge bied, bossen, natuurreservaat, vogelbroedkolo- niën, kamperen) Kloosterweg 2, Haamstede, teL 01115—513. Renesse (ongerepte natuur, vrij baden, vliegveld, ruitersport, tennis) ,,'t Huus te Reke" Kromme Reke 13, tel.. 01116—331. Ouddorp (rustige badplaats in fraai duingebied) Kerkstraat 17. tel. 01878—203. Rockanje (zeedorp, breed strand, duinmeren, mid get golf) Dorpsstraat 25, tel. 01884333. Oostvoorne (familiebadplaats, duinmeren, broed plaatsen, golfterrein, watersport op Brielse Meer) Stationsweg 55, tel. 01885749. Hoek van Holland (levendige scheepvaart op Nieu we Waterweg) Rietdijkstraat 130, tel. 01747456. Scheveningen (eerste badplaats van Nederland, al le soorten ontspanning, mooie boulevard) Gevers Deynootplein, tel. 070—553806. Wassenaar (luxe volkszee- en zonnebaden, tennis, dierenpark, golf, afstand tot strand 4 km) Joh. de Wittstraat 1, tel. 01751—3215. Katwijk aan Zee (familiebadplaats, strandfeesten, tennis, kampeerterrein in duinen), Boulevard Kon. Emmaplein, tel. 017183045. Noordwljk aan Zee (internationale badplaats, wa terskiën, golf, tennis, ruitersport, bloemenfeesten) De Grent 8, tel. 01719—2601. Noordwljkcrhout (duindorp, eenvoudige accommo datie). adres V.V.V. Noordwijk aan Zee. Zandvoort (caravan- en tentenkamp, zoetwater zwembad op het strand, golf, boulevard) Raad huisplein. tel. 02507—2262. Bloemendaal (natuurreservaat, Kennemerduinen, openluchttheater, afstand tot strand 5 km), Sta tionsplein Haarlem, tel. 0250011100. IJmuiden (wandelpier 1500, beroemde sluis, natuur schoon) Marktplein, tel. 025505611. Wijk aan Zee (rustige familiebadplaats met breed strand) Julianaplein 3. tel. 02517253. Castricum (familiebadplaats, voor kampeerders zeer geschikt, afstand tot strand 3 km) Stations weg 6. tel. 02518—2009. Egmond aan Zee (familiebadplaats, boulevard, ten nis, breedste strand van Noord-Holland) Voor straat 69. tel. 02206—362. Bergen (moderne badplaats, 3000 ha vrije natuur In duinen en bossen, zoetwaterzwembad, golf, ten nis, openluchttheater, natuurreservaten, afstand tot strand 4.5 km) Plein 1, tel. 022082124. Bergen aan Zee (familiebadplaats. zeeaquarium, ruitersport, tennis) V.d. Wijckplein 8, tel. 02208 2400. SchoorI (1800 ha begroeid duin, vrij toegankelijk) Duinweg 3, tel. 02209504. Camperduin (familiebadplaats, weg naar strand 4 km door duinen) Herenweg 210, Groet, tel. 02209 652. Petten (familiebadplaats) Oosteind 1, tel. 02268 202. St. Maartenszee (kamperen, wildrijk natuurreser vaat, viswater, afstand tot strand 1 km) Zeeweg D 104, St. Maartensvlotbrug, tel. 02246—307. Callantsoog (familiebadplaats, natuurreservaat met broedplaats van lepelaars, caravan- en ten tenkamp) Dorpsplein 1, tel. 02248245. Den Helder (marinehaven, strandbad, kampeerter rein, gelegenheid tot baden in Huisduinen en Ju- lianadorp aan Zee) Koningstraat 62, tel. 2230 Texel Parkstraat 2 Den Burg, tel. 02220—2280. Vlieland, Dorpsstraat 174, tel. 05620757. Terschelling, Oosterburen 61 Midsland, tel. 05620 ENKELE GOEDE WENKEN VOOR BADERS behoeft niet gevaarlijk te zijn Het baden en zwemmen in zee kan volkomen ongevaarlijk zijn, als men zich maar aan de regels van het spel houdt. Ervaren zeezwemmers zullen zich nooit laten verleiden tot de risi co's, die vele badgasten maar al te vaak voor zichzelf (en anderen, die de helpende hand moeten bieden) nemen. De Alg. Ned. Vereniging voor Vreem delingenverkeer (ANVV) heeft in nauwe samenwerking met de pOlitie-autoriteiten en de Kon. Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen een zeer nuttig folder tje uitgegeven, met tal van wenken voor het baden en zwemmen in zee. Daar aan ontlenen wij de volgende punten: Blijf op het bewaakte deel van het strand. Ga niet zomaar in zee, weet hoe de stroom is, hoe de wind waait, waar het gevaar vandaan komt. Laat u als de plaats u onbekend is voorlichten door badpersoneel, strandpolitiè of le den van de vrijwillige reddingsbrigade (de mannen met het oranje kapje). Volg hun aanwijzingen op. Ook de Christelijke Op onze vorige Vakantie-pagina noemden wij de namen van diverse instanties, die de aspirant-vakantie ganger helpen bij de voorbereiding van zijn kostbare vrije dagen en die de mooiste reizen voor hem organi seren. Wij verzuimden bij die gele genheid één naam te noemen, n.I. die van de Christelijke Reisstichtlng Leliegracht 54, Amsterdam-C., een organisatie, die, nu al weer voor het tiende jaar de rclslustlgen een keuze biedt uit legio mogelijk heden In vrijwel alle landen van Europa en daarbuiten. Probeer anderen, die in moeilijkheden zijn, te helpen. Ga niet te water, als u pas gegeten hebt, of ah uw lichaam bezweet is. Laat kinderen nooit zonder toezicht van een volwassene baden of zwemmen. Blijf uit de buurt van strandhoofden, golfbrekers, piefen e.d. Ontloop de Ver raderlijke stroom minstens 40 meter! Als de branding krachtig is, ga dan niet verder dan de heupen in het toa- ter. Als de wind van het land af waait, wees dan vooral bijzonder voorzichtig. Wie zich dan te ver waagt, zal het door gaans heel moeilijk hebben bij zijn te rugkeer naar het veilige strand. Spelen met drijvende voorwerpen (banden, luchtbedden, ballen) is bij zo'n wind werkelijk levensgevaarlijk. Waar duinen zijn, liggen gewoonlijk twee to1, vie.- zandbanken. De diepe geu len tussen die banken noemt men zwin nen. Deze staan met elkaar in verbin ding door diepe, sterkstromende trekga ten, de zgn. muien. De muien zijn spe ciaal bij vallend tij en aflandige wind de meest riskante plaatsen van het wa ter. Als u, op een zandbank staand, het water ziet stijgen, steek dan direct het zwin over, in de richting van het strand. Wie in een mui terechtkomt en de sterke trek naar zee voelt, zal maar al te snel in paniek raken. Probeer, zolang u grond voelt, zijwaarts een zandbank te bereiken. Lukt dat niet: bewaar uw kalmte, roep om hulp (Doe dat vooral nooit noÊeloos!) en laat het initiatief aan uw redder. Grijp hem nooit vast. Probeer nooit op een vooraf bepaald punt aan land te komen. Dat kost te veel kracht. Regel uw richting naar wind en stroom, want die twee elemen ten zijn sterker dan welke zwemmer ook. Stelt u zich nooit en te nimmer te lang aan de stralen van de zon bloot. De narigheid van verbanding heeft al heel wat vakantieplezier vergald. die elegantie in de zon ON- menselijk zou zijn, daar niet van... Maar goed, we hadden dus de nodige folders verza meld om ons inheems te oriënteren, want naar de Ri- vièra, ook al m o e t je daar eigenlijk heen als je mee wilt tellen, daarvan kómt het niet zo gauw met het grut. Hoewel er tegen de jaarwis seling nog mogelijkheden ge noeg waren, konden wij er ons niet in vinden. We wilden het dit jaar eens oergenoeglijk doen zo lekker knus èn voorde lig met twee gezinnetjes. Dat was al maanden geleden afgesproken, toen we eens bij elkaar op visite waren. Het voorbereidende werk hadden we toen meteen al verdeeld. Wij zouden een heel gamma van mogelijkheden verschaffen (eerste selectie uit bovenge noemde folders). Samen zouden we vervolgens beraad houden, zodat ongeveer vier mogelijkhe den overbleven, die zij dan per soonlijk in ogenschouw zouden nemen. Of liever: het gezins hoofd van die ,,zij", die uit hoofde van zijn beroep over een algemeen abonnement van de N-S. beschikt. Dat was dan meteen lekker goedkoop. Ver van doel Maar toen de hele procedure achter de rug was. inclusief persoonlijk bezoek, bleken we even ver van ons doel verwij derd te zijn als bij het begin. De bezochte mogelijke zomer residenties waren voor ons doel namelijk ongeschikt. Of te klein, of te duur. Wéét u, wij eisten" zovéél. Een eenvoudig optelsommetje moge duidelijk maken dat we dat moesten doen. Onze Vrienden brachten in: paps, mams, hun tweeling van vijftien, een knul letje van negen en een meiske van zeven. Voor de gezelligheid r\ ook nog een vriendin van tweeling mee. Onze „per soonlijke" bijdrage was: ouder paar, een nichtje van twaalf (dat kind hééft zo weinig!), on ze zoon van vijf en ons doch tertje van twee jaar. Bij elkaar dus 12 „man" onder het motto: „voordeliger per dozijn". Alleen daar vind je waarempel niet één, twee, drie een goed onder komen voor. Zes tot acht perso nen gaat nog. maar daarboven wordt het moeilijker. Toen zijn we aan het impro viseren geslagen, want de tijd drong; het was inmiddels fe bruari geworden en de spoeling werd dus dunner. De kostwin ners zouden een snipperdag op nemen; de moeders zouden hun resp. kinderen bij opa's en oma's, geburen en geburinnen parkeren; het mondige deel van de vakantie te houden menigte zou in een huurauto stappen om aldus onder gezamenlijke ver antwoordelijkheid een oplossing te forceren. Enfin, om een lang verhaal kort te maken (we zaten op een ongelukkig moment ook nog met onze wagen in een droge grep pel): laat in de avond van die bewuste snipperdag kwamen we volledig verreisd (vergrijsd mag ook) en afgetobd thuis. Èen on eindig aantal malen hadden we ons uit de tweedeurs automobiel gewurmd teneinde wéér een ..Ons Honk" of een Sunny Home" van nabij te bekijken. Als een film trokken nog steeds allemaal lege. kille vertrekken, matrasloze bedden en servies kastjes plus tweetalige inhouds opgave: „6 eierdopjes - 6 Eier- döpfchen" enz. enz. aan ons geestesoog voorbij. Maar... we waren geslaagd, we hadden een hondje van een huisje gehuurd voor acceptabele prijs en dat pog in het hoogseizoen de laatste twee weken van juli en de eerste week van augustus. In „achterland" Weliswaar lag dit huisje, een voormalige arbeiderswoning, die na enig gezaag en getimmer ..Vakantievreugd" was gaan he ten. in het „achterland" en dus verder van het strand af dan ons lief was, maar we hadden, nu de huurprijs betrekkelijk laag bleek te zijn, onderweg al besloten ook in de vakantie maar een auto te huren. Dan was het afstandsbezwaar im mers meteen vervallen? En we zouden bij minder mooi weer meteen eens een tochtje kunnen maken... O ja, het huiske was eigenlijk berekend op acht personen, maar de landbouwer van de er- naastgelegen hoeve die ons het perceel verhuurde, wilde wel een oogje dicht doen, zei hij. Nietwaar: nog twee luchtbed den op de overloop, een harmo- nicabed in de huiskamer en een kinderbedje dat nog juist in één der slaapkamertjes paste (ge noemde slaapgelegenheden zelf aan te voeren, maar dat kón immers gemakkelijk vanwege die huurauto?) en ook dit pro bleem zou weer zijn opgelost. Vol ongeduld verbeidden wij vervolgens de komende vakan tievreugde. We zaten er Nou en toen zèten we er dan. Wel een beetje opgestapeld de kubieke meter inhoud van „Vakantievreugd" viel. toen we er allemaal waren, tóch nog tegen maar dat zou niets geven als het maar een beetje mooi weer mocht wezen. En dat wós het, althans die eerste dagen. De kin deren konden naar hartelust 'spelen en draven in de omge ving, want over de weg waaraan onze „villa" stond bewoog zioh slechts inciden teel een voertuig voort en dan nog niet eens altijd gemotoriseerd. Het „afstandje" van ons vakantiehuis naar het, strand bleek zioh échter over meerdere kilometers uit te strek ken dan het aantal We stegen nu met twee gro en en zeven kinderen, variërend ran twee tot vijftien ja; beste dorp onderweg werd stoppen bevolen: een fikse be keuring van de plaatselijke po litiefunctionaris en... lopen voor het onwettige deel der beman ning. De bromfiets-équipe met een pa, een moé en een klein tje er tussenin deelde een der gelijk lot. dat hoorden we toen we niet bijster goed gemutst en lusteloos in het zand van het heuse strand neerzegen. Het moest dus weer op de oude ma- Aan dat strand ontstonden voorts moeilijkheden als deze. Onze kleine tweejarige Anne- miek moest haar middagslaap je nu eenmaal hebben. Dies werd zij ,,op haar uur" in het strandhuisje gelegd op een ge- wij i in haardsteden terug met een groter slaaptekort dan toen we weggingen en met een groter financieel tekort dan We voor mogelijk hadden ge houden. Voor hetzelfde geld hadden we evengoed een duurder onderkomen, ja, vast wel twee bungalowtjes in de onmiddellijke omgeving van het strand kunnen huren. NEEN, ZO MOET U HET NIET DOEN ALS U DIT JAAR EEN VAKANTIE-AAN- ZEE OP HET OOG HEBT. LAAT DAAROM DE VOL GENDE „MORAAL" VAN DIT NOGAL TRIESTE VER HAAL GOED OP U INWER KEN: Ga nooit met twee gezin nen onder één dak aan zee vakantie houdenEr zijn na melijk zeer weinig vakantie- „daken" die zo'n club kunnen ber gen. vakantiedromen vertrouwd hadden ge maakt. De boer (onze huisheer) zei in febru ari: Je kunt het mak kelijk lopen, kijk zo, deze landweg af en dan de zeedijk over, dóar vind je een leuk privé-strandje. We hadden er toen, blij eindelijk iets gevonden te hebben, echt geen puf meer in deze mededeling op waarheid te toetsen de man zag er bovendien zo vriendelijk, vertrouwenwekkend uit! Onze landbouwer bleek ech ter een hoekje zand te hebben bedoeld dat bij vloed tot enke le vierkante meters „strand" werd gereduceerd, zodat ons gezelschap er niet eens op kon zitten, laat staan er met genoe- ten op vakantie zou kunnen hou- en. Deze strandidylle bleek dus een illusie te zijn. Daarom: het gróte strand. Wij dus de helft van ons kin derrijke clubje in de huurwagen gestouwd. De maidentrip wees uit dat we elf kilometer moes ten rijden voor en aleer wij, na ook nog een kwartiertje door de duinen te hebben gesjouwd, ons op het heuse strand konden neerlaten. Want dat was toch het uitgangspunt Ze hadden besloten dit jaar de vakantie met de twee gezinnen samen door te brengen aan zee. Ze waren met 12 personen; een dozijn kleine en grote mensen tvas bijeen gébracht in een té klein zomerhuisje, dat té ver van het strand was gelegen. En daar om moest de huurauto vele kilometers rijden om het hele gezelschap naar het strand te brengen. Was het werkelijk: voordeliger per dozijn? Wil per kantie, waar" of niet? De-man-aan-het-stuur had in middels de steven gekeerd om het tweede deel van de strand- gangers op te halen, zodat per dag, alleen al om aan zee te komen en weer terug in ons „kasteel" een afstand van zeg 70 kilometer gereden moest wor den. Dat betekende in concreto voor onze portemonnaie: 70 maal 22 cent (huur auto plus benzine) dat is totaal een dikke vijftien gulden! Een nijvere geest uit ons ge zelschap kwam toen, terneerge drukt door deze financiële uit schieter, op het luisterrijke idee thuis even zijn bromfiets te ha len. Daar kon straks dan nog een personage bij achterop! De rest zou op die manier met enig passen en meten wel in de wa gen een zij het dan benauwd improviseerd matrasje. Door het op gezette tijden produceren van „ssst's" werd getracht een muur van stilte om het kleine lelijk, ding te bouwen. Wat natuurlijk ibollig mislukte, immers zoiets kun je van een vakantie vierende me nigte aan de zee nu eenmaal moeilijk verwachten. Het gevolg was intussen dat ons prulletje niet onder zeil ging. slaap te kort kwam, lastig werd. haar ouders irriteerde enzovoorts, undsoweiter, want er bevonden zich ook heel wat Oosterburen op het strand. Dan waren er nog bittere er varingen met de ravitaillering. „Onze" boer had ons gezegd: u hoeft helemaal niet naar leve ranciers te gaan; wij hebben al les op de boerderij. Kunnen we u zo leveren. U zegt het maar. Wij zeiden het dus: zijn melk bleek twee centen per liter duurder te zijn dan bij de melk boer, aardappelen vijf centen per kilo duurder dan bij de gezwind, al zen? onderkomen kunnen vin- Dit plan bleek alleen maar veel geld extra te kosten, want toen genoemde medevakantie, ganger, na het nodige reisgeld gespendeerd te hebben, com pleet met brommer op zijn va kantieadres was teruggekeerd. groenteboer door, zodat wij was het alleen maar uit reactie, op dit ongehoorde overvragen, tot de middenstand van bet dichtstbijgelegen dorp wendden. Alleen: dat kostte ons elke dag óók weer een aantal extra kilometertjes autorijden. Wat tenslotte het verblijf in ons voordelige huisje-zélf be treft, dit bleek eigenlijk niet voor honderd procent aan onze verwachtingen te beantwoorden. Vooral niet als het regende. De kinderen hadden bij een ge dwongen binnen-zijn, als gevolg van overtrekkende depressies, geen ruimte voor het hol va a him voet. Iedere vader of moe der weet wat je dan krijgt: ru zietje- gekrijt, verbieden, lande righeid. Dat deze situatie niet bijdroeg tot het zozeer begeer de „er eens helemaal uit zijn" en „eens lekker ontspannen" gelooft u natuurlijk zó wel. De moraal We kwamen op een gege ven moment weer in onze twee families vaar zee, huur dan ieder apart een va kantiehuisje of bun- galowtje. Ieder ge zin heeft weer zijn hebbelijk- en on hebbelijkheden. Waarom zoudt u het zichzelf moei lijker maken door u aan te moeten passen, door „te geven en te ne men" als dit alles vermeden kan wor den? Ga niet altijd in op „koopjes" wat de huur van bun galowtjes e.d. be treft. Hier schuilen vele addertjes on der het gras: extra te betalen licht, extra te betalen gas en zo zijn er nog tal van andere extra dit jes en datjes te noemen, die u zichzelf tevoren niet reali seert. Vraag altijd onmiddel lijk of er naast de huurprijs nog extra kosten zijn. Ga altijd persoonlijk kijken als u ergens voor het eerst een huisje huurt. Beslis nim mer op een afstand. Neemt u de beslissing, leg dan alles op papier vast en laat het door de verhuurder onderte kenen. Nog handiger is de condities op te nemen op de kwitantie die u natuurlijk vraagt als bij het ingaan op een aanbieding door de ver huurder alvast de helft van het huurbedrag wordt ge vraagd, wat een normaal verschijnsel is. (Enkele plaat selijke V.V.V.'s stellen voor een en ander zelfs uniforme huurcontractjes beschikbaar). Inventariseer voor u beslist de aanwezige andere vakan- tiebezigheden in de omgeving dan die welke aan het strand te vinden zijn. Dit voor het geval u niet naar het strand kunt gaan door ongunstig weer. Deze mogelijkheid zit er zeker „in"; zie het Neder landse wisselvallige zomerkli- maat. Een van d' belangrij ke dingen waar u in dit ver band ook naar moet kijken is of het bnngalowtje c.q. va kantiehuisje wel voldoende speelruimte voor de kinderen heeft. Zoek uw vakantiedomein uitsluitend in de onmiddellij ke omgeving van het strand, want het „achterland" brengt allerlei problemen met zich, vooral als u nog kleine kin dertjes hebt die 's middags moeten slapen. Het „goedko pere" huisje in het achter land is warempel niet voor niets goedkoper. Zelfs de auto brengt in dit geval niet altijd uitkomst. Dit zijn zo de voornaamste raadgevingen die, wanneer ze worden opgevolgd, dc strand- vakantie zelfs bij minder gunstig weer tot een geslaag de onderneming kunnen maken. Tot besluit nog een raad, Laat vader, ook al doet tilj dit thuis nooit (foei) In de va kantie een flink deel van moe- rmljdelllkc hulshoude- nertngen overne men. ra wcrKt nu niet, mag moeder dan s.v.p. óók een beet je minder? Deel het werk net jes In, dan Is het ook zoveel te gauwer gebeurd. En als er eten van de kok betrokken kan worden, waaróm niet? Kom kom. pa, uw vrouw Is u toch óók wel wat waard en uw loons verhoging moet toch ergens blij ven? lljke besloi

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9