WEG MOTTEN Openlijke breuk C.D.U.-F.D.P.? BON Patriot Jouhaud: rebel uit liefde Hoog water veroorzaakt overlast in Gelderland Zwaar bewaakt in rechtszaal Eenstemmigheid over het beeld politieke unie jjki cca don ta hif Generaal Clay terug in V.S. CKefarine 4" Samengesteld insektenoog GEEN BLAMAGE Minister Marijnen, heeft geantwoord op de schriftelijke vragen, die het Tweede Kaïnerlid de heer Vredeling (P.v.d.A.) heeft gesteld, over de verstandhouding tussen de minister en het Centraal bureau van ie tuinbouwveilingen. De minister antwoordt ontkennend op de vraag of hij van mening is dat de zaak-Stalmann door de ontstane moeilijkheden nationaal een verlies en internationaal een blamage is geweest. De minister deelt verder mee, dat hij zich reeds eerder (bij de behan deling van de begroting voor 1962) bereid heeft verklaard tot het norma liseren van de verhoudingen. Hij hecht er grote waarde aan dat er een goede verstandhouding bestaat tussen de minister van landbouw en visserij en het Centraal bureau van de tuinbouwveilingen in Nederland. I Djilas' publicaties waren schadelijk Milovan Djilas, de Zuidslavische voor- malige communistische leider die zater- i dag in hechtenis werd genomen, blijkt ervan te worden beticht, dat hij mate riaal heeft verschaft voor in het buiten land verschenen publikaties die schade lijk worden geacht voor Zuid-Slavië. De regeringsvoorlichtingsdienst in Belgrado verklaarde gisteren, dat er een onder zoek gaande is. Volgens deze verklaring had Djilas het genoemde materiaal laten gebrui ken als „instrument in de koude oor log". Door zijn optreden had hij de voorwaarden overtreden, waarop hij eind januari 1960 op erewoord was vrijgela ten na ongeveer de helft te hebben uit gezeten van een gevangenisstraf van ne gen jaar, die hem wegens „vijandige propaganda" was opgelegd. Twee doden bij autobotsing Op de rijksweg Utrecht—Arnhem~on"- der de gemeente Maarn, zijn gistermid dag twee personen om het leven geko men. Hun auto, die uit de richting Utrecht kwam, is door niet opgehelder de oorzaak door de middenberm gere den en op de andere rijbaan met een trailer met oplegger uit Uithoorn in bot sing gekomen. De twee inzittenden wer den levenloos uit de wrakstukken van de auto gehaald. De slaohtoffers zijn de 59-jarige heer W. Seffens uit Stuttgart en de Nederlan der G. Steenkamp, 30 jaar, afkomstig uit Enschede. Lerarenstaking Een staking van leraren voor loons verhoging heeft gisteren de stad New York getroffen. Op een plaats op het eiland Manhattan is het tot scholieren- relletjes gekomen. De relletjes braken uit in de aula van een middelbare school, kort nadat de bel voor het begin van de lessen was gegaan. Er waren toen 2.300 scho lieren in de aula. Met- politiebulp werd een einde gemaakt aan de onrust. De meeste leraren van de school liepen rond het gebouw te posten. De autoriteiten trachten het onder wijs op gang te houden met werkwilli ge onderwijzers en leraren. Volgens de bond van onderwijzers zullen de meeste scholen in de stad vroeger of later moeten sluiten. Een zegsman zei dat er meer dan 4.000 onderwijzers en leraren posten bij de scholen. Dit is tien procent van het to- Oneens over bouwstop Deze onenigheid vormt nog geen be dreiging voor de zes maanden oude regering. De enige te duchten conse quentie is, dat het wetsontwerp niet goedgekeurd zal worden, omdat de partij van Adenauer niet langer de absolute meerderheid in de Bundestag de Westduitse regerings- heeft- coalitie is onenigheid geconsta teerd over de maatregelen die genomen moeten worden ter bestrijding van de krachtige inflatoire tendenzen in de bouw nijverheid. Hoewel het kabinet tot eenheid opriep, kwam de Christen-democratische partij van kanselier Adenauer in de Bundestag met een wetsontwerp om de bouw in de particuliere sector in de komende 12 maanden aan banden te leggen. Dit ge schiedde met de „voorweten schap" dat de Vrije democra tische partij het wetsontwerp veel te slap vond en er zich niet mee kon verenigen. Waarom proberen we deze krant steeds beter te maken Omdat we weten dat het wordt gewaardeerd! Ook u leest immers deze krant omdat u het een goede krant vindt. Dat stellen we op prijs. Zet u iemand op de bon „Dat zit zo" is dan voor u. (in envelop of op kaart geplakt verzenden U kunt noteren als Datum van ingang BETALING PER WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO (Doorhalen wat niet van toepassing is) Zelf was ik al abonnee. Voor het aan brengen van bovenstaande nieuwe abon nee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO Schrijf hier uw eigen naam en adres „Dat zit zo" '11 boek boordevol met ongelooflijk handige wenken is niet in de winkel te koop. (Van onze correspondent) In Gelderland heeft op ver schillende plaatsen de hoge waterstand de laatste dagen moeilijkheden veroorzaakt. Op diverse plaatsen moesten voort durend de veerdiensten worden gestaakt ep in Bronkhorst durfde de veerman van het Bronk- horsterveer deze week zijn klan ten niet meer over te zetten uit angst dat zijn boot in het stadje zou worden gedreven. Het water van de IJssel zette daar namelijk alle straten van dit kleine stadje blank. Bij Nijmegen heeft de Waal een breedte gekregen die hier Ln jaren niet is geme ten, evenals de Rijn bij Arnhem. Het ergst getroffen is een groep Engelse schoolmeisjes, die deze week naar Ne derland is gekomen voor een vakantie van veertien dagen. De meisjes zouden met een passagiersschip van een Zut- phense reder een tocht maken naar Duitsland en in Arnhem aan boord gaan. Maar toen zij in de Gelderse hoofdstad aan de kade stonden, was er geen schip. De boot, die uit de buurt van Zwolle moest komen, kon door het hoge waiter bij Deventer niet onder de brug door. De rederij heeft de boot toen naar Kam pen teruggestuurd om daar de schoor steen te laten demonteren, waardoor hij wel onder de brug bij Deventer zou kun- :n doorvaren. Dat lukte inderdaad, aar de ruimte tussen schip en brug as iets meer dan een centimeter. De Britse meisjes, die inmiddels naar Zutphen waren gereisd om zich in te schepen, moesten ook daar in de kou blijven staan. Het schip kon door de hoge waterstand nergens aanleggen. Het bleek, dat ook in Duitsland het water zo hoog stond, dat het schip nergens terecht kon. Alleen Arnhem had igoede kaderuimte oor het schip. Maar toen hadden de meisjes er al genoeg van. Ze hebben het schip latën varen. Labouroverwimiing op Jamaica De Labourpartij op Jamaica heeft bij de algemene verkiezingen 23 van de 45 beschikbare zetels verworven in het larlement. Partijleider sir Alexander tustamante zal derhalve de regering leiden als Jamaica op 6 augustus aan staande volledig onafhankelijk wordt. De Labourpartij verwierf de meer derheid in het parlement nadat het er eerst naar had uitgezien dat de natio nale volkspartij van premier Norman Manley die zeven jaar premier is geweest de overwinning zou behalen. I Rekening wordt echter gehouden met de mogelijkheid, dat de beide par tijen na deze openlijke breuk van nu af aan stroever zullen samenwerken en dat zij uiteindelijk uit elkaar zul len gaan. Het christen-democratische wetsont werp gaat uit van een verbod van alle bouwnijverheid en noemt dan vervol gens een lange lijst van uitzonderin gen. Deze lijst omvat o.wi. het grootste deel van de woningbouw, bepaalde bouwwerken in de agrarische sector, kleine zakenpanden, scholen searchcentra. Overtredingen zouden worden gestraft met boetes van maxi maal 100.000 mark. Karl Atzenrotz, woordvoerder en af gevaardigde voor de Vrije democrati sche partij in de Bundestag, betoogde, dat het wetsontwerp een algemeen verbod toezegt, maar vervolgens voor 97 procent van alle gevallen een uit zondering maakt Hij zei, dat het inge diend was ondanks alle waarschuwin gen van zyn partij, die een veel ver strekkender bouwstop wenst. Wereldcommunisme groeit sterk Het Russische blad Rode Ster wee te melden, dat de internationale com munistische beweging op het ogenblik 86 partijen met in totaal 42.600.000 hangers omvat. De verdeling is als volgt: Het s listische kamp 34.500.000 leden, Kapita listische landen 5.300.000 leden en Voor malige gekoloniseerde landen en lan den die voor -hun onafhankelijkheid strij den 2.600.000 leden. In dit laatste cij fer zijn de 2.500.000 communisten van Azie, de 250.000 communisten van La- tijns-Amerika en de 50.000 communisten van Afrika begrepen. De Aziaten, die deel uitmaken van het socialistische kamp zijn er niet bij. De groei van de internationale communistische beweging in de afgelopen 34 jaar geeft het vol gende beeld te zien: 1928 46 partijen met 1.680.000 leden; 1935 61 partijen met 3.000.000 leden; 1957 75 partijen met 33.000.000 leden; 1962 88 partijen met 42.600,000 leden. Edmond Jouhaud, eens een van de hoogste militairen van Frank rijk, stond gisteren in het Paleis van Justitie in Parjjs in de be klaagdenbank en gaf openlijk toe, dat hij in opstand is geweest tegen de regering die hij 36 jaar lang trouw heeft gediend. Hij verdedigde zich echter met de be wering, dat hij een patriot was die de belangen van zijn mede- Algerijnen moest behartigen. „Ik ben Algerijn, geboren in Oran'" aldus de reeds eerder tot de dood straf veroordeelde ex-generaal, „en ik heb mij bij de rebellie aan- gesloten uit liefde voor mijn ge boorteland en uit vrees, dat Alge rije door Frankrijk in de steek ge laten en verraden zou worden". Jouhaud zag er ontspannen uit en hij glimlachte breed toen hij door vier bewakers de zwaar bewaakte rechtszaal werd binnengeleid. Hij be groette zijn advocaten hartelijk e\ glimlachte tegen zijn vrouw. Hij wa gekleed in een donkerblauw pak met witte pochette en een bescheiden ge streepte zwarte dos. Hij sprak met kalme en onbewogen stem: de over volle rechtzaal luisterde in volmaakte stilte. Het vorige doodvonnis tegen de generaal werd terzijde gelegd, thans strijdt Jouhaud in dit tweede proces op nieuw voor zijn leven. Edmond Jouhaud deed geen enkele poging de tenlaste legging te ontkennen. Hij probeerde al leen zijn gedragingen te verklaren en rechtvaardigen met de redenering, dat hij dezelfde poljgiek had gevolgd die hij altijd had voorgestaan en die ook door vele Franse regeringen was aangehan gen. Na de opening van de zitting door de president, Charles Bornet, zei Jouhaud met krachtige stem: „Mijn naam is Jouhaud Edmond, Jules, René. Ik ben geboren in Oran op 2 april 1905. Na officier te zijn geweest, ben ik za kenman geworden en in Parijs gaan Dokter Demolin (foto) uit het Belgische plaatsje Flawinne leeft met zijn gezin in grote onzeker heid. Na de aardbevingsramp in Agadir adopteerde hij het meisje Hennou als zijn pleegdochtertje, in de veronderstelling, dat de ouders van het kind waren om gekomen. Het meisje is nu zes jaar en eerst thans is gebleken, dat haar moeder bij de aardbe ving gespaard is gebleven. De moeder wil haar dochtertje graag terug hebben en de familie Demolin zou het meisje willen houden. Moeder en kind zullen elkaar binnenkort in Brussel ontmoeten. Aardschokken in Griekenland De zuidelijke Pelopponesus is giste ren door een serie aardschokken ge troffen. Een der schokken duurde zes seconden, aldus de Griekse meteorolo gische dienst. De bewoners der getroffen dorpen vluchtten in paniek uit him huizen Ve- uan hen brachten de rest van de nacht in de buitenlucht door. Nadere berichten omtrent slachtoffers of scha de ontbreken. Uit Noord-Griekenland wordt gemeld dat bij aardschokken nabij Jannina in noordelijk Epirus, twaalf huizen zijp ingestort waarbij een persoon om het leven kwam. Chr. democraten contra De Gaulle VERS GEBAKKEN KANT EN KLARE VERPAKTE UITJES GEVEN UW MAALTIJD DIE VERRUKKELIJKE PIKANTE SMAAK VAN GEFRUITE UITJES De kunstwereld houdt zich sinds dinsdag bezig met de vraag wie de man is, die 800.000 gul den heeft betaald voor de dubbelzijdige Pfcasso uit de verzameling van Somerset Maugham, die bij Sotheby's in Londen via een tussenpersoon is gekocht. Dit bedrag is het hoogste, dat ooit voor een schilderij van een levend kunstenaar is betaald. De tussen persoon weigert iets los te laten. Ze wilde alleen maar zeggen, dat ze het schilderij gekocht heeft voor een buitenlands verzamelaar. De vijf clubs in het be taalde voetbal in Glas gow zijn overeengeko men in het vervolg dronken personen bui ten de stadions te hou den en er op toe te zien, dat er geen flessen wor den binnengesmokkeld door de toeschouwers. Zo nodig zal men wor den gefouilleerd. De li monade zal voortaan niet meer in flessen, maar in kartonnen be kers worden verkocht. Men wil hiermee een eind maken aan het be kogelen van de ploegen en scheidsrechter met lege flessen. Op een veiling in New York hebben brieven van Einstein en Freud aanzienlijk meer opge bracht dan de privé-cor- respondentie van Oce aanvlieger Lindbergh en astronaut John Glenn. Een serie brieven van Albert Einstein werden door een koper voor 68.000 gulden gekocht. De brieven van Glenn waren deze koper slechts 1530 gulden waard. De brieven van Freud brachten 48.600 gulden op en geschrif ten van Lindbergh 12.600 gulden. I In Engeland is gisteren een ombouwset van luchtkussens gedemon streerd, welke voertui gen van de grond moet lichten. Dit was althans de bedoeling, maar bij de demonstratie bleef een omgetoverde jeep in een moeras steken. Een andere jeep gleed echter gemakkelijk op het luchtkussen over het moeras. De fabri kanten lieten weten dat de ombouwset nog geen 20.000 gulden zal kos ten, voor elk soort mo torvoertuig geschikt is en aangebracht kan worden in een gewone garage. In Münehen is gisteren een zestienjarige scho lier aangehouden die met veel bravour het publiek bij de neus had genomen. De jonge man, goed in de kleren en zelfverzekerd optre dend, had zich uitgege ven voor bedrijfsleider van twee van de groot ste Duitse grammofoon platenfirma's en gega digden voor een „audi tie" hadden zich met tientallen gelijk door hem laten lijmen. Bij een modeshow in een warenhuis speelde hij voor „quizmaster" en hij stelde daarbij vlieg reizen als prijzen in het vooruitzicht. Toen hij stilletjes zijn hotel, waar hij de rekening nog moest betalen, wilde verlaten, werd hem een bediende nagestuurd aan wie hij achteloos zijn koffer als onderpand overgaf. In de koffer zat een bandopname apparaat, dat uit de kamer van een andere hotelgast gestolen was. (Van onze parlementsredactie) DE christen-democratische fractie van het Europees Parlement, die dinsdag en woens dag in Den Haag enkele studie dagen heeft gehouden, is eenstem mig van mening, dat een toekom stige Europese politieke unie een supranationaal karakter moet hebben. Dit deelde de voorzitter de fractie, de Fransman Alain Poher gisteravond op een persconferentie jp-Den Haag mee. De plannen van de Franse president De Gaulle voorzien in niet meer dar een zekere vorm van samenwerkin tussen de Europese regeringen, waarbi ieder land volledig zijn eigen soevt reiniteit zou behouden. De heer Poher zei echter, dat dit een stap terug bete kent op de weg naar de Europese een heid. Hij sprak zich uit voor een poli tieke constellatie, die een voortzetting is van de vorm, die ten aanzien van de bestaande Europese gemeenschappen is toegepast. In dit opzicht vallen de Franse christen-democraten hun presi dent af. Fout ontdekt voor Gagarins vlucht vlucht, nu een jaar geleden, ontdekte men een fout in het mechanisme van het ontsnappingsluik, waardoor de start met een minuut werd vertraagd, zo schrijft de Prawda in een artikel ter herdenking van deze vlucht. Men gaf opdracht het luik te verwijderen, al dus het blad. Toen dit was gebeurd, zag men Gagarin die rustig en glimla chend naar muziek zat te luisteren. Na een snel onderzoek werd de fout in pre cies een minuut hersteld. De Prawda deelt dan mee. dat de Opperste Sowjet bepaald heeft dat 12 april voortaan in de Sowjetunie gevierd zal worden als „ruimtevaartdag'' voorgedaan bij de opleiding Russische adspirant-ruimtevaarders. Ga garin en Titof waren voorts de twee enige geweest, die gelanceerd waren. Is Mao ziek? Een onafhankelijk, in Hong Kong ver schijnend blad, meldde gisteren dat de voorzitter van de Chinese communisti sche partij Mao Tse-Toeng aan een hartaandoening lijdt. De in het Chinees gestelde New Life Evening Post meldde uit particuliere bron in Peking dat Mao eind 1958 een hartaanval heeft gehad en de afgelopen drie jaar veel heeft moeten rusten. Enigerlei bevestiging van het bericht as elders in Hong Kong niet te krijgen. Advertentie Mr. B. W. Biesheuvel (a.r.) b drukte, dat bijeenkomsten als studiedagen de toenadering tussen de drie christendemocratische partijen in ons land (ARP, CHU en KVP) op het gebied van de Europese politiek stimule ren. Hij sprak zich opnieuw uit ten gun ste van een gemeenschappelijk werk program bij de Kamerverkiezingen. Deze gemeenschappelijkheid zou in de toekomst ook betrekking moeien hebben op de binnenlandse politiek. „De drie partijen zouden er verstan dig aan doen. mei elkaar na te gaan, of het mogelijk is, de verkleztngspro- grams meer op elkaar ai te stemmen. Tot nu toe ls een dergelijke poging nog niet ondernomen", aldus het a.r. Twee de-Kamerlid. De Amerikaanse generaal Lucius Clay, die vanaf 13 augustus '61 als spe ciale vertegenwoordiger van president Kennedy te Berlijn is opgetreden, is gisteravond per vliegtuig In de Ver. Staten teruggekeerd. Generaal Clay verklaarde tegenover verslaggevers dat hij heden bij de pre sident verslag zou uitbrengen over de toestand in Berlijn. Zondag a.s. keert hij naar Berlijn terug, om zijn zaken al daar af te wikkelen. Hiervoor zal hij, verwacht, twee weken nodig moeilijkheden zouden voordoen, wil ik daarheen terugkeren", aldus Clay. In antwoord op de vraag, of de in Ge- nève door de ministers van buitenland se zaken van de V.S. en de Sowjetunie, Rusk en Gromyko, gevoerde besprekin gen ertoe hadden bijgedragen de toe stand in Berlijn te verbeteren, ant woordde generaal Clay: „Dit staat bui ten kijf. Direct nadat dit overleg was begonnen, trad er een vermindering van de spanning in Berlijn in". Erfgoed Daarna las hij een verklaring voor. die opnieuw begon met de constatering, dat hij Algerijn was. Al zijn familiele den zijn begraven in een familiegraf bij Oran. „Deze paar vierkante meter land zijn het enige erfgoed dat ik ln Algerije heb. Ik heb maar een paar vierkante meter kerkhof verdedigd". Hij verklaarde slechts een klein aan deel in de generaalsopstand te hebben gehad, maar hij had wel vastberaden achter Challe gestaan. Hij was na de mislukking ondergedoken om het lot van zijn landgenoten te delen. Oorzaak van de mislukking noemde hij het aar zelen van vele legerleiders. Hij zei, dat zich bij het optreden van de OAS excessen hadden voorge daan, maar „geweld leidt tot ge weld. Ik betreur geweld, doch als men vecht vinden er altijd excessen plaats". Jouhaud nam overigens al le verantwoording als commandant op zich. „Wat ik gedaan heb, heb ik voor mijn land gedaan". Daarna begon de president zijn on dervraging. Hij pakte Jouhaud fors aan en kastijdde openlijk het optreden van de OAS. Zo ondervroeg hij Jouhaud over het mortiervuur op de kasjba in Oran. Jouhaud antwoordde, dat dit mo gelijk is gedaan door enkele personen die aan zijn controle ontsnapten. Inza ke de aanslagen met kneedbommen wist hij te vertellen, dat slechts weinig mensen gedood waren. Öp de beschuldiging, dat hij de aan slagen, overvallen en moorden heeft toegestaan en geduld, was z|fn ant woord, dat deze daden gezien moeten worden in het kader van do opwinding ln Algerije en vanuit het standpunt dat de OAS streed tegen het F.L.N. Het Hof scheen geen notitie te nemen van zijn protesten en verdaagde de zitting. (Advertentie) Vlido beschermt uw garderobe Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijn en griep! Vier middelen tn één lebiet doen wonderen zonder de meag ven streek Ie maken I De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren groter geworden. Er is vastge- steld waar en hoe pijn ontstaat en men heeft geleerd pijn te meten. Men heeft kans gezien de werking van één der oudste pijnbestrijders door toevoeging van nieuw ontdekte middelen belangrijk te verster» ken en veiliger te maken, zodat ook zij die een gevoelige maag hebben zonder be- zwaar Chefarlne „4" kunnan gebruiken. Glazen bulijs 20 tabletten f 0.80 Handifl» stripverpakking 40 tabletten f 1.60 Voordelige flacon 100 tabletten 3.50 874) We kennen verschillende me thoden om aan tc geven op welke plaate van een bepaald oppervlak zich een zeker punt bevindt. Het op pervlak van de aarde denken we ons bUv. overdekt met een netwerk van lUnén lengte en breedte cirkels zodat de ligging van een stad als Am sterdam kan worden aangeduid met 5° 10' O.L. en 52* 20' N. Br. Een schip kan op zee z|jn positie nog wat nauw keuriger aangeven, door niet alleen de graden en minuten te vermelden die het van de meri diaan van Green wich en de evenaar scheiden, maar óök nog seconden op te geven. Met schaken doen we het nog een beetje anders, want hier geven we géén kruising van denkbeeldige lijnen aan, maar één van d« 64 vakken waarin het schaak bord Is verdeeld. Op dit principe be rust ook de iconemeter, een Instru ment waarmee de draagwijdte van het geschut wordt bepaald. Het be staat uit een glazen plaat, waarop een groot aantal vakjes z|jn getekend; de waarnemer k|jkt dus als het ware door een ruit die In vakjes Is ver deeld; ziet h(| een projectiel Inslaan door raampje 288, dan kan h|j direkt melden dat de Inslag heeft plaats gevonden op 2130 meter afstand van het geschut. Een inslag door raam 340 betekent een afstand van 3780 ma ter, enz. (Dit ls uiteraard vsn tevo ren berekend). Laten we nu een» aannemen, dat een waarnemer zich onder een grote gazen vllegenstolp bevindt, precies in het midden van het grondvlak en dat de gazen gaatjes eveneens nummers dragen. Dan zou een waarnemer die een vogel langs de hemel slgt vlie- TOCH IS HET ZO! gen, met één blik kunnen vaststel len dat h|J het dier ziet door gat 4711, daarna door gat 3697, vervol gens door gat 2438, enz. De vogel be weegt zich dus ten opzichte van de vllegenstolp ln een bepaalde richting. Zou nu ook de waarnemer, met vlle genstolp en al. zich voortbewegen, dan ls het duidelijk, dat h|j de vogel, die h|j door gat 4711 het eerst heeft waargenomen, zal kunnen bereiken door er voor te zor gen, dat het dier steeds ln het gat 4711 zichtbaar blUft. Dat betekent duz, dat elke afwijking die de vogal maakt direkt door de waar nemer moet worden gecorrigeerd door een beweging aan de stolp te geven (anders wordt de vogel Immers door een ander gat zichtbaar) De betekenis van het samengestelde Insektenoog, dat uit vele duizenden van dergelijke raampjes kan bestaan, wordt ons thans duldeiyk. De prooi, die zich op zekere afstand van het lnsekt bevindt, zal het best worden waargenomen door dat facet-oog dat juist op dat punt ls gericht. In onse terminologie vertaald, zou dus naar de lnsektenbersencn geseind kunnen worden: „prooi gesignaleerd In rech teroog no. 5614", waarna de oriënte ring to.v. de prooi direkt ln orde ls, want wanneer het hele beweglngs- meohanlsrne van het lnsekt er voor zorgt dat de prooi ln het gezichts veld no. 5614 bl|jft, moet de bult be reikt en gevangen worden. Meent u nu echter niet, dat we hierdoor het hele vraagstuk van de oriëntering begrepen hebben, want er z|jn talloos véle voorbeelden van oriëntatie aan te halen, die volslagen boven ons begrip gsan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5