X13 Koninklijk Paar had een zeer drukke (werk)dag 15 CONSTANT Staking in wellicht te Fantastisch ontwerp voor zweeftrawler koopvaardij voorkomen WOENSDAG 11 APRIL 1962 Dam-vraag 231 (Eerste publicatie) Onderstaande naturel is samenge steld volgens de scherpe regel en meei leuk dan moeilijk. Wit is aan zet Schaak-vraag 231 Het eindspel vam de Rus E. Kveeereli had de volgende stelling: wit: Kb6, Tg4, pi a7; zwart: Ka8, Lh7 en h8. Wit speelt en wint door 1 Tg4h4!, waarop zwart niet beter heeft dan 1Lh7 g8!, aldus een- patwending in de stel ling vlechtend. Het vervolg is: 2 Th4 f4'. Lh8g7 3 Tf4g4, Lg7—f8 4 Tg4— e4, Lg8—f7 5 Te4—f4, Lf7—e8 6 Tf4— c4!, Le8d7 7 Tc4d4 en wit wint. Een zeer knappe compositie' Bridge De moeilijkheid in het vorige 4- 'schoppenspel is, dat Zuid niet meer dan één slag in harten mag verliezen, daar anders het contract down gaat! Gezien het feit, dat West geboden heeft uit het spelverloop bleek West een zeskaart ruiten te hebben moet Zuid de westspeler op honneur 2e in harten taxeren. Na schoppenaas heer, waarbij de troeven vallen, is de winnende voortzetting: uit de hand een kleine harten spelen! Het spel is dan onverliesbaar, want dit was de kaartverdeling na de 5e slag: V 10 C? B 5 3 O. B ■f 10 9 9 H 4 0 9 8 6 5 A 7 Neemt West direct met hartenheer, dan wordt later gesneden op harten vrouw. Duikt West goed tegen spel! dan moet Zuid in de 2e ronde tóch het aas slaan en de 10 slagen komen binnen! Jack Diamond., Kruiswoord-puzzel 9 3 I 4 5 6 7 8 1" 1 1 s ■- 22 7 j| i I 25 26- 1 32 I33 39 42 1- l' 1" Horizontaal: 1. jongensnaam; 4. uur werk; 9. ik (Lat.); 10. deel van een boom; 11. hogepriester te Silo; 12. schikgodinnen (Germ. Myth); 14. ver pozing; 15. bloeiwijze; 16. insekten- eter; 17. oude lengtemaat; 19. onklaar; 22. niet vast; 24. biersoort; 25. zuster; 27. aanhoudend; 30. muzieknoot; 32. oude lap; 33. optelling; 35. twijg; 37. dorp bij Jeruzalem bekend uit de bij bel; 39. telwoord; 40. flauw; 41. kikker-' kuit; 42. insekt; 43. gekheid. Verticaal: 1. visroede; 2. ik (Lat.); 3. meisjesnaam; 4. lekkage (scheeps term); 5. maanstand; 6. stad in Duits land; 7. priem; 8. voorgeschreven kerk gebruik; 10. schrikbewind in Frank rijk; 13. doorweekt; 14. zeehond; 16. reeks noten op één lettergreep (mu ziek); 18. plomp; 20. aardsoort; 21. roem, eer; 23. de maangodin; 26. even mens; 28. rivier in Rusland; 29. kleef- middel; 31. loot van een plant; 34. tij ding; 36. achting; 37. biersoort; 38. vogel; 40. voornaamwoord. OPLOSSING VORIGE PUZZLE gebogen, eb, ogen, apart, part, laba rum, aba, rum, ineens, ne, Ens, lever- bot, ever, bot, edelknaap, del, knaap, adonis, do, nis. GALILEA. Zeven gewonden bij ongeluk Gisteren is een bus, die Iedere dag vanuit Kerkrade Nederlandse grensar beiders naar de Vereinigte Glanzstoff fabrieken bij Geilenkirchen brengt, op anderhalve kilometer voor Geilenkir chen geslipt en over de kop geslagen. De bus kwam op een weiland langs de weg terecht. Van de twintig inzittenden, voornamelijk afkomstig uit Kerkrade, zijn er zeven zwaar, maar niet levens gevaarlijk gewond. Zij zijn allen naar Nederland overge bracht en opgenomen in ziekenhuizen in Kerkrade en in Heerlen. Het ongeluk gebeurde in een bocht van de weg. Volgens de verkeerspolitie in Geilenkirchen kwam de bus te slip- Pen als gevolg van het gladde wegdek en doordat de chauffeur te hard reed. ONINGIN Juliana en prins Bernhard hebben gisteren een drukke dag gehad. Zoals bekend be zocht de Koningin 's morgens Rotterdamse politie. Tijdens tweede gedeelte van haar werkbe zoek aan de Nederlandse politie kreeg zij een inzicht in de activitei ten van het bijna zesduizend leden tellende korps rijkspolitie. De Prins bracht een werkbezoek aan Schou- wen-Duiveland, waar hij sinds de rampdagen van februari 1953 niet meer was geweest. Hij kon nu met eigen ogen constateren wat hier tot stand is gebracht. Rijkspolitiemannen werken over he gehele land verspreid in vrijwel alle ge meenten met minder dan 20.000 inwo ners, op posten van doorgaans drie tot vijf man, maar soms ook helemaal alleen met slechts de vrouw des huizes als as sistente. Over deze vrouw heeft de Ko ningin gisteren ook iets kunnen horen. Zij heeft haar zelfs bezocht in het plaats je OdiJk, waar mevrouw Streefkerk haar man, die daar op een eenmanspost zit, assisteert. Wanneer haar echtgenoot op surveil lance ls, neemt zij de honneurs waar. Zij staat bezoekers te woord, neemt bij mel ding van ongevallen de eerste maatrege len, kortom, zij weeit onder alle omstan digheden wait er gedaan moet worden. In Doorn, een centraal punt waar draden van akitiviteiten 'van verschillen de gemeenten samenkomen, bracht het zestienjarige dochtertje Connie van de opperwachtmeester De Vries wat fleur aan de toch wel wat strakke en officiële ontvangst van de politiemannen. Zij bood met een ontwapenende charme een tuil tje orchideeën aan In Bilthoven bezocht koningin Juliana de verkeersschool der rijkspolitie, waar het personeel voor de 23 verkeersgroe- pen in ons land wordt opgeleid. De Ko ningin had een ongedwongen gesprek met enkele instructeurs van deze school en met leden van de verkeersgroep Utrecht. Zij liet zich vertellen, hoeveel uren besteed worden aan het versohaffen van dieper inzicht in menselijke verhou dingen, de psychologie van de weggebrui ker en de wijze waarop hij benaderd dient te worden. In Apeldoorn maakte de Koningin ken nis met de .moderne en -klassieke uitrus ting" van alle onderdelen van het korps, namelijk de surveillancewagen en paard. Koningin Juliana getuigde tijdens haar verschillende bezoeken herhaalde lijk van haar belangstelling voor ver keerstechnische en politionele problemen. Zo stelde zij vragen over de pieken in de verkeersdrukte en over de wijze van re chercheren, waarbij zij voor een grappig incident zorgde. „Hoe ziet u nu." zo vroeg zU aan een onthutste instructeur, „wan neer iemand verdacht is?" De instructeur wilde zich uit de situ atie redden met de opmerking: „Dat zien wij d-ireot, majesteit". Maar de Koningin bleef aanhouden. „Ja." zei de instructeur, „daarvoor hebben wij nu eenmaal een speciale neus. De omstandigheden waar onder wij een persoon aantreffen, maakt hem soms al direct verdacht" Koningin Juliana vertelde voorts het verhaal van een autorit naar Den Haag. Een rijkspolitieman wilde met haar mee liften, op weg naar een ongeval. De man herkende haar niet en stapte ln. Toen h(j even later op de plaats van het ongeval arriveerde, zei hü, terwijl hij de Konin gin toelachte: „Bedankt mevrouw voor de dienst aan het vaderland bewezen." Op Schouwen Prins Bernhard bracht na zijn aankomst op Schouwen-Duivela-nd per helicopter onder meer een bezoek aan de fabriek van de firma Smit Bolnes N.V. in Zierik- zee. Burgemeester Dijckmeester van Zie- rikzee wees in zijn begroetingswoord op de jonge industrie van het eiland, nodig geworden door de zuigkracht van de Randstad Holland, waartegen een weer stand opgebouwd moest worden. De heer L. C. Smit bood de Prins een verrekijker aan en hij vertelde erbij, dat Bij haar bezoek aan de, politie in Naarden werd de Koningin onder meer geconfronteerd met de confrontatiespiegel, een in genieus apparaat dat getuigen in staat stelt verdachte personen gade te slaan zonder zelf gezien te worden Van links naar rechts: koningin Juliana, briga dier A. A. H. Hertseriberg, die een toelichting gaf, nogmaals de Kóningin maar dan in de spie gel, en de commissaris der Ko ningin in Noordholland, dr. M. J. Prinsen. hij aan de Koningin in 1933 bij de proef vaart van de Zwarte Zee eenzelfde kijker had aangeboden. Na zijn bezoek aan Zie- rikzee ging de Prins per helicopter naar de Outward Bound School, gevestigd in kasteel Moermond, waar ongeveer vijftig jongens van 15 tot 20 jaar een cursus vol gen. Prins Bernhard opende de school door een druk op de alarmsehel en dit was het sein tot verschillende demonstra ties. Tot slot bracht prins Bernhard nog een bezoek aan Serooskerke, en om vijf uur vertrok hij per helicopter weer naar Soestdijk. Handgranaat ontplofte: monteur gewond De 22-jarige monteur B. J. Achterberg uit De Bilt is gisteravond zeer ernstie gewond doordat een handgranaat, die hij aan het demonteren was, ontplofte. De jongeman had op zijn zolderkamertje wapens, munitie en granaten, waarmee hij aan het experimenteren was. Zijn hand werd verbrijzeld en hij kreeg een buikwond. Zijn toestand is ernstig. Politie vindt vier kinderen in een onbewoond huis De Amsterdamse kinderpolitie heeft zich ontfermd over vier kinderen van een tot negen jaar die slapend op de grond van een tijdelijk onbewoond huis in de hoofdstad werden gev den. De kinderen zijn tijdelijk onder gebracht bij de zusters Augustines- sen in Amsterdam. Volgens de politie trekt de moedor va-n de kinderen reeds zeer geruime tijd van de ene naar het volgende onbe woonde huis om een onderkomen te vinden. Sinds haar man in de strafge vangenis zit. kan zij de huur van haar eigen woning niet meer betalen. Da vrouw had zich toegang tot het huis verschaft door een ruit in te slaan. Het jongste kind sliep onder het kapotte raam. De kinderen waren allen gedeel telijk gekleed en sliepen onder lappon van dekens. Zij waren goed gezond. De moeder zou afwezig zijn geweest omdat zü op zoek was naar een nieuwe wo ning. De justitie heeft de kinderen twee jongens van 9 en 1 jaar en twee meisjes van 7 en 4 jaar onttrokken aan het ouderlijk gezag. Politie ter schole op redacties Als uitvloeisel van de werkzaamhe den van de onlangs opgerichte politie- pers-contactcommissie in Amsterdam die tot doel heeft het hoofdstedelijk po litiekorps en de pers nader tot elkaar te brengen, zal binnenkort het Amster damse politiekader school gaan lopen op de redacties van een groot landelijk dagblad. Op basis van vrijwilligheid zullen de gezaghebbende figuren uiit het politie korps steeds twee en een halve dag volledig in de redactie staf va-n dit dag blad worden opgenomen, teneinde een inzicht te krijgen in de gewoonten, de mogelijkheden en vooral de wensen van de pers. Een dergelijk contact is uniek in ons land. Bovendien zullpn grote groepen van de Amsterdamse politie een tweetal excursies maken naar het bedrijf van een ander groot lande lijk dagblad. GOUDEN VERLOVINGSRINGEN s VOEGLOOS EN CONSTAT MASSIEF IN GLADDE V J EN BEWERKTE UITVOERING Weer kans op akkoord ca o. (Van onze soc.-econ. redactie) WERKGEVERS en werknemers in de koopvaardij zullen spoedig mogelijk, misschien nog deze week, opnieuw gaan onder handelen over een nieuwe c.a.o. Dat ls het resultaat van het voorzitters- overleg, dat gisteren op initiatief van de Stichting van de Arbeid is gehouden. Het gesprek schijnt mo gelijkheden te hebben geopend om een staking op de handelsvloot, die tegen 1 mei dreigde, te voorkomen. Partfjen werden gisteren bU elkaar ge bracht in het gebouw van de SER in Den Haag in aanwezigheid van de voor zitters der drie vakcentrales, de heren Roemers (NVV), Van Mastrigt (CNV) en Middelhuis (KAB). Drs. Roemers, die tevens wcrknemersvoorzltter van de Stichting van de Arbeid is, had de leiding van het gesprek, dat in zeer goede sfeer verliep en op hoog niveau stond, zoals na afloop werd gezegd. (van een medewerker) De trawlers moeten genoegen ne' met vele visloze dagen, omdat de reis naar de visgronden vaak lang duurt. Bij de Blackburn vliegtuigenfabrieken in Engeland heeft men zich lange tijd met dit probleem bezig gehouden tenslotte een schip ontworpen, dat minimum van tijd naar de visgronden zweeft. Men kan eigenlijk nog nauwe lijks van een schip spreken; de be naming toestel is beter. Zal deze toe komstdroom realiteit worden? Het plan is in ieder geval fantastisch. Drie jaar voor procuratiehouder van bank De rechtbank te Amsterdam heeft gis teren de 51-jarige algemeen procura tiehouder van de Amsterdamsche Bank in Bussum, J. F. J. wegens oplichting, verduistering en valsheid ih geschrifte, het in staat van dronkenschap bestu- van een auto, veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek. Tegen hem was zes jaar met aftrek en wegens het onder invloed van drank be sturen van een auto voorts twaalf maan den ontzegging van de rijbevoegdheid geëist. Ook had de officier gevraagd een bedrag van ruim f 2.000, dat bij de ver dachte in beslag was genomen, aan de Amsterdamsche Bank terug te geven. De rechtbank achitte zich hiertoe echter niet bevoegd. De procuratiehouder, die ook lid was in de Bussumse gemeenteraad, zwaaide de scepter op de effectenafdeling van het Bussumse bijkantoor van de Amsterdam sche Bank. In de periode van 1955 tot 1961 heeft hij zijn werkgever voor drie ton benadeeld door gewaagde speculaties met geld van cliënten. 90 Ik liet hem. zowel de schroevedmaader in mijn hand als de knoop tussen mijn tanden zien. „Niet doen, niet bijten!" riep hij schor. „Je bent gek, Talbot. Je hebt niets menselijks meer". Uit de mond van Royale klonk dat werkelijk heel mooi. „Wie vermoordde Jablonsky?" vroeg ik rustig. Het werd iets gemakkelijker om adem te halen, maar nog niet waar Royale zich bevond. „Ik", kreunde hij. „Ik; vermoordde hem". „Hoe?" „Ik schoot hem door zijn hoofd. Hij sliep". „En toen?" „We begroeven hem in de moestuin". Royale kreunde en zwaaide nog steeds heen en weer, maar verzamelde zo goed mogelijk zijn ge dachten om zich duidelijk te kunnen uitdrukken. Zijn aplomb, koelbloedigheid en brutaliteit waren verdwenen. Hij praatte voor zijn leven. „Wie heeft Vyland achter zich?" vroeg ik ver- ?r. „Niemand". „Wie heeft Vyland achter zich?" herhaalde ik onverzoenlijk. „Niemand!" in zyn wanhoop om me te kunnen overtuigen sohreeuwde hij het woord er bijna uit. „Er waren er twee. Een Cubaanse minister en Houras. een Columbiaanse ambtenaar". „En?" „Die zijn er nu niet meer". „Wat is er met hen gebeurd?" „Ze zij werden uit de weg geruimd", zei Royale moe. „Door mij". „Wie ruimde je nog meer uit de weg sinds je >or Vyland werkt?" „Niemand". Ik liet hem de knoop tussen mijn tanden zien en hij huiverde. „De piloot. De piloot van het vliegtuig dat de DC afschoot. Hij wist te veel". „Dus daarom konden we die piloot niet vinden". Ik knikte. „Jullie zijn een fraai stel bij elkaar. Toch maakte je een vergissing, is het niet, Royale? Je ruimde hem te gauw uit de weg. Voordat hij jullie precies had verteld waar de DC neerstortte. M 40 door Alistair MacLean i behandelde Vyland niet al te Kreeg je al je orders van Vyland?" Hij knikte zwijgend. „Hoorde je niet wat ik vroeg?" snauwe ik. „Ik kreeg al mijn orders van Vyland". Een ogenblik bleef het stil. Ik keek uit het raam. Een op een haai lijkend monster zwom in zicht, staarde onverschillig naar de bathyscaaf en het vliegtuig en verdween met een luie slag van zijn staart weer in het inktzwart donker. Ik draaide me om en tikte Royale op de schouder. „Probeer Vyland bij te brengen", beval ik. Terwijl Royale zich over zijn werkgever boog, greep ik naar de knop van de zuurstof regenera tor. Ik wilde niet dat de luoht al te gauw weer zuiver zou gaan worden. Na ongeveer een minuut slaagde Royale erin om Vyland bij te krijgen. Met Vylands ademhaling was het slecht gesteld, maar hij scheen toch nog iets over te hebben. Toen hij namelijk zijn ogen opende, keek hij wild om zdch heen, zag mij met de knoop tussen mijn tanden staan en be gon te gillen een afschuwelijk, zenuwslopend ge luid in de nauwe ruimte van de stalen gordel. Ik deed een stapje naar voren om hem in zijn gezicht te slaan en hem van de hysterie te verlossen, maar Royale was me voor. Royale voelde ergens weer een sprankje hoop en scheen niet van plan zich dat sprankje hoop te laten ontnemen. Hij hief zijn hand op zachtzinnig. „Schei daar mee uit!" Ruw schudde Royale hem door elkaar. „Schei daar mee uit, zeg ik! Talbot zegt dat hij het in orde kan krijgen. Hoor je? Hij kan het weer in orde maken." Langzaam stierf het gegil weg. Vyland staarde Royale aan en in zijn ogen begonnen angst en waanzin plaats te maken voor een eersre teken van begrip. „Wat zei je?" fluisterde hy schor. „Wat was dat, Royale?" „Talbot kan het weer in orde maken," herhaalde Royale. „Hij zegt dat hij tegen ons gelogen, heeft. Die schakelaar is niet belangrijk 1 Hij kan het in orde krijgen." „Kan kan je het in orde maken, Talbot?" Vy lands ogen verwijdden zich tot ik overal om de pu pillen een ring van wit zag. Zijn trillende stem was een gebed, zijn hele lichaam één grote smeek bede. Hopen durfde hij nog niet Zijn geest bevond zich nog te diep in de schaduwen van de vallei van de dood om daarboven licht te kunnen ontwaren. Misschien durfde hij zelfs niet eens te kijken omdat hij bang was er inderdaad geen Licht te zien. „Kan je ons hieruit krijgen? Zelfs nu je. „Misschien doe ik het, misschien niet." Ondanks alle schorheid wist ik toch net genoeg onverschil ligheid Ln mijn stem te leggen. „Ik heb gezegd dat ik net zo goed hier kon blijven en meende het. Het hangt er helemaal vanaf, Vyland. Kom hier!" Bevend krabbelde hij overeind. Zijn benen en Lichaam trilden zó hevig dat hij zich nauwelijks staande kon houden. Ik pakte hem met mijn goede hand bij de revers en trok hem naar me toe. „We hebben nog voor misschien vijf minuten lucht, Vyland. Vermoedelijk minder. Vertel me precies welke rol je in deze zaak speelde én tot de dag waarop je de generaal ontmoette. Vlug!" „Haal ons hier uit," kreunde hij, „Er er is geen lucht meer. Mijn longen gaan kapot ik kan niet meer ademen." Hij overdreef nauwelijks. De be dorven lucht kraste in en uit zijn keel en met de snelheid van een normale hartslag. „Ik ik kan niet spreken." (Wordt vervolgd) De „zwevende trawler" zal 400 ton wegen en 100 ton vis krunnen vervoeren. Het toestel kan zidh venpiaattsen met een sneitoeid van liefst 170 kilometer per uur. De zwevende trawler kan 6500 kilometer afleggen zonder dat 'het tus sentijds van nieuwe brandstof behoeft te worden voorzien. Wanneer de netten uitstaan en de vangst binnengehaald moet worden, zet men de zes compound motoren, die voor het krdhtikiussen on der het toestel zorgen, stil en zakt de machine op het water. Nadat de vis is binnengehaald en 'ook de netten aan boord zijn, wordt het Luchtkussen weer onder het zweefaipparaat opgewekt en de terugreis aanvaard. Voor de voorwaartse snelheid wordt gebruik gemaakt van drie motoren, twee op het adhiter- en één op de voor steven. De dikte van het luchtkussen of de hoogte waarop het toestel zweeft maakt de trawler gesdhikt voor ge bruik bij golven van drie meter hoog. Wanneer er eledht weer op til is, kan de zweefboot zich snel verplaatsen naar een rustiger visgrond. Het moet, zo heeft men 'berekend, mogelijk zijn om tijdens een negendaag.se reis minstens zeven dagen te vissen. Afmetingen Het Britee ontwerp ls circa 60 meter lang. 30 meter breed en heeft een hol te van ?Vz meter. Deze afmetingen zijn dus heel wat groter dan die van de trawlers, die momenteel in de havens liggen. Men hoopt over één jaar het prototype gereed te hebben. Misschien is het onrtwerp minder fan tastisch dan het op het eerste gezicht lijkt. Het is al ongeveer drie jaar gele den dat Engelands eerste zweefvlieg tuig, de Saunders Roe SRN 1 Hover craft verscheen en sindsdien heeft de zweefvliegtuig-industrie voet aan de grond gekregen. De SRN 1 stak in juli 1959 op eigen kracht het Kanaal over en nog dit jaar hoopt men pontverbindingen met zweefvliegtuigen te gaan onderhouden. Gemeenteraad Zoelpn „Als wij vechten, feesten wij niet" De gemeenteraad van Zoelen heeft besloten dat er in Zoelen. Kapel-Ave- zaatlh en Waddenoijen geen festiviteiten zullen zijn bij hert zilveren huwelijks feest van koningin en prins. Weliswaar kende de raad het comité dat de fees telijkheden zou organiseren f. 5000 toe maar men wilde de datum dat het feest zou worden gevierd nog niet vaststel len. De gemeenteraad vindt dat het geen pas geeft nu de toestand rond Nieuw- Guinea zo gespannen is dat Nederland- militairen. wellicht ook uit Zoelen, kans lopen te sneuvelen, feest te gaan vieren. Zeeman krijgt jaar wegens doodslag Een rechtbank te Leeds heeft gisteren de twintigjarige Nederlandse zeeman W. J. W. van G. veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf wegens dood slag. Van G. was schuldig bevonden aan doodslag op een 75-jarige bewaker. De advocaat van Van G. heeft ln zij.n pleidooi gezegd dat zijn cliënt zozeer on der de invloed van alcohol verkeerde dat hij de oude man had aangezien voor een zeventienjarige opvarende van zijn schip, de Alpha. In Nlerop is gisteren de 17-Jarige C Koning uit Oude Niedorp met zijn brom mer tegen een bestelauto gebotst. In het ziekenhuis in Alkmaar is de jongen la ter overleden. Volgens een verklaring, die na afloop door het secretariaat van de stichting werd uitgegeven, hebben partijen toe gezegd het overleg over de nieuwe c.a.o. zo spoedig mogelijk voort te zetten. Naar bekend, sprong dat overleg enkele maan den geleden af toen de reders niet wil den praten over een totale herziening van de loonstructuur ter koopvaardij, waarom de vakbonden hadden gevraagd. Op welke basis het hernieuwde overleg zal worden gevoerd, is nog niet precies duidelijk. De verklaring maakt melding van de afspraak dat een delegatie uit de loon- commlssie bjj het overleg goede diensten zal verlenen. Hlovondien hebben partijen volgens de mededeling ingestemd met het advies van de voorzitters de loon structuur ln de koopvaardij in hun ver der overleg ten principale aan de orde te stellen. Hieruit kan worden afgeleid dat partijen op korte termijn zullen nagaan welke verbeteringen tegen 1 mei moge lijk zijn en dat op langere termijn de ge hele loonstructuur aan de orde zal ko- Zoals gemeld, is de huidige c.a.o., die een onbeperkte loopduur heeft en steeds door openbreken kon worden gewijzigd, tegen 1 mei door de Centrale van Zee varenden ter Koopvaardij en Visserij, aangesloten bij het NVV, opgezegd. De CKV liet daarbij weten dart zonder nieu we c.a.o. niet gewerkt zou worden en werd daarin gesteund door de internatio nale van transportarbeiders, die reeds maatregelen ter ondersteuning van een eventuele staking heeft genomen. De confessionele vakbonden, die wel aan het overleg deelnemen, maar geen contractpartner zijn, hebben geen nel- ging getoond de actie van de CKV da delijk te steunen. Zij riepen de mede werking van de Stichting van de Arbeid ln om te bemiddelen, hetgeen heeft ge leid tot het voorzittersoverleg van gis teren. Een andere belanghebbende bij de c.a.o., namelijk de categorale Vereniging van Koopvaardij-officieren, liet even eens weten niets voor een staking te voe len, zolang alle mogelijkheden om alsnog tot overeenstemming te kómen, niet wa ren beproefd. ETHERGOLVEN Geen alcohol bij televisie „De gewoonte om bij televisie-uitzen dingen de optredenden gebruik te laten maken van alcoholica neemt hand over hand toe. Het lijkt soms wel, of som mige regisseurs slechts ongedwongen heid en levendigheid in door hun ge regisseerde uitzendingen kunnen bren gen door een vaak overvloedig gebruik te laten maken van alcoholica". Dit schrijft de afdeling Utrecht aan het hoofdbestuur van de Ned. Ver. tot Af schaffing van Alcoholhoudende dranken als toelichting op haar verzoek om te onderzoeken of er maatregelen kunnen worden genomen tegen het veelvuldig en soms demonstratief gebruik van al coholica bij t.v.-uitzendingen. ygaMcc/' vanavond oer 19-10 op ae man al praatje 19.15 Leger d-es Hellskwartlcr 19.30 Radiokrant 19.50 Zang en orkest 20.10 Radio Fllharm ork en solist 21.00 Passiestonde 21.40 Planoduo 22.30 Nws 22.40 Avondovcrdcnking 22 35 Piatonnleuws 23.25 Lichte gram 23.55—24 00 19.00 V d klnderer IO: 19.30 i.05 Thea -ork 20 35 Zestig Jaar levenservaring, le zing 20.50 Licht ensemble en zangsollste 21.05 Dit ls uw leven 2 05 Amus ork (gr) 22.30 Nwis 22.40 Hart op de tong, act problemen 22.55 Kamermuz 23.20 Ork mui 23-45 Piano met strijkork (grj 23.5324.00 ïelèhfeïè vanavond 20 00 Journaal en weer film. NORV: Programma voor morgen Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nw® 7.18 imermuz (gr) 7.30 V d Jeugd 7.45 Mor- ngebed en overweging 3 00 Nws 8.18 KRO: 11-00 V c_SSPBÜ '2-00 Middagklok-noodklok 12.01 Instru mentaal ootet 12.23 V d boeren 12.35 Mcdcd f 12M 13.01 •1.00 1 7.10 Ochtcndgj tropoie-ock 14.4 de liederen 16.00 Bijbel overdenking 16.Ï0 Radio Fllharm sextet 16,50 Planorcltal (gr) 17.00 V de Jeugd 17.30 Lichte gram 17.40 Beursber 1745 Lichte gram 17.55 Meisjes koor en instrumentaal kwintet 18.15 Sport, rubriek 18.30 Vocaal ensemble 18.50 Sociaal II. 296 m. AVRO: 7.00 NWs ...-gym 7.20 Ochtendvarla (gr) VPRO: 7 50 Dagopening AVRO: 8-00 Nws 8,15 Lichte gram 9.00 Gym v d vrouw 9.10 De groenteman 9.15 Klavecimbel-recital (gr) 9-40 Morgenwijding 10.00 Arbeldsvlta. mlnen 10.50 V d kleuters 11.00 Kookpraatje 11.15 Kamermuz (gr) 12.00 Dansork tin zanesolltrtcn 12.30 Meded ten behoeve van land- en tuinbouw 12.33 Uit het bcdrllfs- leven 12 13 Zang en plano 13 00 Nws 13.15 Meded en gram 13 25 Beursber 13 30 Lichte ork muz 14.00 Zangrecital 14.30 V d vrouw 15 05 Dieren In en rondom het huls. prorr huisdieren 15.45 LlohtL 16 oo Van vier tot vijf radloprogr ln een notedop 17 00 Gram v d Jeugd 17.30 V d jeued 18.00 Nws 18.15 Act 13.20 Lichte ffü? Spnrtpraatje 16.36 Gesproken brief 18 40 (Lichte muz.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 7