VERHULST Denk er aan, geachte melkman! De man die nadenkt stapt voor zijn 1962 kostuum naar Zaterdagteam bereidt zich grondig voor Weer conflict in de Ned. judo wereld Ach, u moet het zo zien: als uw klanten er niet aan denken - dan moet u het zelf maar doen. Denk aan de yoghurt! Er zijn nog altijd mensen die gewoon vergeten een flesje yoghurt te nemen. En toch is er geen ander dessert dat tege lijk zo fris, zo lekker en zo gezond is. Weet u wat u doet? Neem een paar flesjes mee aan de deur en breng uw klanten op die goede gedachte. U bent tenslotte hun „adviseur voor melkzaken". Ze zullen u dankbaar zijn voor dat gezonde advies. Denkt u aan de yoghurt? administratieve kracht TELETYPISTE NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 WOENSDAG 11 APRIL 1962 VOOR EERSTE INTERLAND IN BRUSSEL „In iet weken knn Je de jongens niet leren lowel links als rechts te schieten, want je hebt tenminste zes maanden nodig om enige vorderingen te rlen. We leggen ons uitsluitend toe op conditie training en we proberen er weer een team van te maken". Dat verklaarde trainer Evert Sterk gisteravond toen hU aanstalten maakte met de voorbereidin gen voor het formeren van het nationale zaterdagteam. De trainer uit Hilversum was de eer ste die zich in de kleedkamer van het fraaie BVC-terrein in Bilthoven meldde Toen de klok zes keer had geslagen was de centrale trainingsgroep praktisch compleet Cas Woudsma van het Nijver- dalse DES en Floor van Duyn uit Katwijk lieten verstek gaan. Daar hadden ze een gegronde reden voor. De twee „oude ge trouwen" van ons zaterdagelftal waren door gezinsuitbreiding namelijk verhin derd de eerste avond mee te maken. Klaas v. d. Heuvel had de langste rels achter de rug. Om twee uur had de automonteur uit Werkendam de garage deur achter zich gesloten om zich via Gorkum en otterdam bij zijn „collega's" te voegen. „Je moet er nu eenmaal wat voor over hebben", vertelde de Kozakken Boys-speler ons, „het is een eer het oranjeshirt te dragen en daarom zal ik mij veel opofferingen getroosten". Het reizen van het Brabantse land naar het Centrum vindt Klaas geen bezwaar. „De concurrentie is groot, maar dat neem Je en het spoort je aan nog beter je best Reputatie Joop Visser van Heerjansdam en Jan Nieuwstraten (Zwart Wit) vinden zo"n training langzamerhand „gewoon". Dat is begrijpelijk, want deze knapen hebben het oranjeshirt al diverse keren gedra gen. Gerrie Slagboom van de Zwerver en Wim van Elderen (Zwart Wit) hebben nog niet die reputatie en voelden zich nog niet zo vertrouwd in deze omgeving Ook in het Quick Boys-kamp heerste geen uitbundige stemming. Aandewiel „knokt" met Verburg <CSCA) om een plaats en ook Van Duyvenbode heeft als voorhoedespeler nog hindernissen te overwinnen om gekozen te worden in het team dat op 19 mei in Brussel tegen België uitkomt. Den Hollander deed het in verband met een blessure op advies van trainer Sterk nog kalm aan. Ook voor deze Katwijker ligt het niet ge makkelijk, want good-old Woudsma staat nog steeds zijn mannetje. Schotten met Danis Law tegen Engeland Het bestuur van de Italiaanse vereni ging Torino heeft de Schot Denis Law vrU gegeven voor de wedstrUd van za terdag tussen het Schotse elftal en Enge land in Glasgow. Voor het overige i® het Schotse team ongewijzigd in vergelijking met het elftal dat in november van het vorig jaar Wales versloeg. De opstelling luidt: Brown (Totten ham Hotspur); Hamilton (Dundee) en Ca-ldow (Raners); Crenand (Celtic), Mc Neil (Celtic) en Baxter (Ramens); Scott (Rangers), White (Tottenham Hotspur), St John (Liverpool), Law (Torino) en WHson (Rangers). Engels voetbal De uitslagen van de dnnsda-g voor de Engelse league gespeel de wedstrijden luiden: Eerste divisie: Blackburn RoversManchester United 30. Tweede divisie: Brighton and Hove AlbionCharlton Athletic 2—2. De tijd van voorbereiding Is kort „Mannen laten we meteen aanpakken" Het is geen bevel, maar alle vijftien kandidaten zetten zich ten volle in het zo gped mogelijk te doen. Iedereen weet het: Evert Sterk meent het goed met het zaterdagteam. Er is gisteravond direct goed aangepakt. Moe. maar voldaan over de eerste van de zes „cursusavon den", zochten de „oranje-jongens" na menig rondje en sprintje de kleedkamer op. Niet met de gedachte: „Dat zit er weer op", maar: „Fijn, volgende week zien we elkaar weer in Bilthoven". De Nederlandse judowereld ls conflict rijker. Maandagavond heeft het dagelijks bestuur van de Ned. Jiu-Jitsu- bond een van zijn leden, de Utrechte naar Jan van der Horst, 4e dan, ge schorst, omdat hij enkele weken gele den een 5e dangraad accepteerde, die hem als eerbewijs door een andere bond, de Judo-Kwai Nederland, werd aangeboden. Juist OP het moment dat de diverse werkcommissies van Nederlandse sport federatie met haar werk gereed waren gekomen en na talrijke besprekingen een eenwording van het judo in Neder land voor de deur staat, is er een ingsversdhil gerezen, dat voor alle par tijen alleen maar nadelig kan zijn. Im mers op 11 en 12 mei worden de Europe- pese judokampioensohappen in Essen gehouden en daar verschijnen voor de eerste maal de Russen, die ziah terdege op dit toernooi hebben voorbereid, ge zien de 62 zege op Frankrijk, die zij behaalden. Een reden temeer om in het Nederlandse judo de rijen aaneen te In 1964 in Tokio beginnen de Olym pische Spelen en judo is een van de sporttetaken waarin onze landgenoten kunnen ui-tblinken.. Worden de kandidia- ten dan alleen geselecteerd uit de NJJB of uit de vijif verschillende bonden die ons land rijk is? Voorlopig is van centrale training nog geen sprake, te meer daar het Ned. Olympisch Comité geen enkele organisatie als Olympiscne bond wil erkennen, omdat, wanneer dat zou gebeuren, het de besprekingen van de Ned. Sportfederatie en de judobon den totaal zou doorkruisen. Immers, de erkende bond zou met deze verstevi ging in de rug de anderen om de oren Zware wedstrijden voor ASC (schaken) Het eerste tiental van Alphen speelt zaterdag de eerste wedstrijd voor pro motie naar de tweede klas K.N.S.B. en wel tegen de kampioen van de Amster damse Schaakbond V.A.S. IV. Deze ster ke vereniging zal het de Alphenaren wel zeer lastig maken, aangezien ze over een groot spelersarsenaal beschikt. Hun derde tiental promoveerde juist naar de eerste klas van de K.N.S.B. In afwijking van andere jaren ls de Leidse onderbondskampioen niet inge deeld bij de kampioenen van de Rotter damse en Haagse bond. maar bij de overwinnaars in de Amsterdamse, Sticht- Gooise en Noordhollandse bond, V.A.S Biljarten W. v. d. Kraan kampioen Bollenstreek Zoals werd verwacht heeft de Noord wijker W. v. d. Kraan de kampioens titel driebanden klein biljart van het district de Bollenstreek van de Konink lijke Nederlandse Biljart Bond verovert. Hy is echter niet ongeslagen gebleven. Daar zorgde zyn plaatsgenoot en rivaal J. v. d. List in ene zeer enerverende slotpartU voor. Het betere gemiddelde van Van der Kraan gaf echter de door slag. Spannende momenten zyn gister avond bü de laatste wedstrijden ln res taurant Eigen Zorg ln Voorhout niet van de lucht geweest. De Lissenaar J. Diederiks maakte in 39 beurten korte metten met F. den El zen. de snelste paptij van het toernooi. De Voorhouter Warmerdam was beter op dreef dan de twee voorgaande avon den. In zijn pantij tegen A. Alkemade nam hij een grote voorsprong, dlie de Noordwijker echter langzaam maar zeker wist in te lopen om met twee fraaie caramboles in de laatste beurt nog re mise te bereiken. Een zeldzaamheid bij het driebandenspeL De matadorenstrijd tussen Van der Kraan en Van der List verliep ook aJ niet zonder schokken. Beide spelers maakten prachtige en vaak „uitgekookte" IV, Utrecht II en Heemstede I. Van deze vier tientallen gaan er twee over naar de K.N.S.B. Het programma van Alphen is als volgt: 14 april: Alpense S.C. IV.A.S. IV; 28 april: Alphense S.C. IHeemstede I; 13 mei: Utrecht IIAlphense SC I. ZOETERWOUDE Verbetering Gelderswoudseweg Gisteren hebben B. W. een openbare aanbesteding gehouden voor de verbete ring van de Gelderwoudseweg. Voor deze aanbesteding kwamen elf inschrij vingen binnen. De biljetten waren af komstig van J. M. Samson, Oegstgeest, f 159.000; Gebr. J. P. en P. B. Schelvis, Heemstede, f 155.000; Westlandse Wegen bouw, Rijswijk, f145.000; J. Mens, Lisse, f 143.00: Gebr. Overdevest, Voorschoten, f 141.000; firma A. Th. Stuifzand. Leiden, f139.600; J. Stam. Voorschoten.f 138.800; L. L. Kraan, Gouda f 135.700; C. A. Lange- veld, Alphen aan den Rijn f 133.600; Joh. Visscher Zn. Leiderdorp, f 132.000 en A. Hogeboom, Rijpwetering. f126.250. De gunning werd nog niet verleend; de ra ming werd niet bekend gemaakt. caramboles, die van grote klasse waren. Van der List wist echter met drie ca ramboles verschil na een gelijkopgaande strijd het piert in zijn voordeel te be slissen. De vierde Noordwijker in het ge zelschap, de heer C. Polm. wist zij het met twee caramboles verschil de Voorhouter J. Baak van een remise af te houden en daardoor zijn derde plaats zeker te stellen. De eindstand luidt: W. v. d. Kraan 207 364 5 0.563 12 J. v. d. List 202 399 6 0.506 12 C. Polm 199 413 5 0.482 10 J. Diedeniks 195 360 6 0.542 8 A. Alkemade 191 430 6 0.444 5 A. Warmerdam 152 424 5 0.358 5 J. Baak 181 447 7 0.404 2 F. den Elzen 142 459 4 0.309 2 Voetbal Het Russische B-elftal heeft dinsdagavond in Esoh met 70 gewon nen van Luxemburg B. Bij rust hadden de Russen reeds met 20 de leiding. Y VOORLICHTINGSRAAD MELKVOORZIENING Voor spoedige indiensttreding gevraagd: ERVAREN BOEKHOUDER Vereist tenminste dipl. boekhouden. Dipl. M-B.A. strekt tot aanbeveling. Geboden: goed salaris, opname in pensioen fonds. Vrije zaterdag. Eigenhandig geschreven sollicitaties en getypte staat van inlichtingen aan de V V V. „Patrimoniums Woningen", kantoor 2e van Leyden Gaelstraat 65 te Vlaardingen. ACC. KANTOOR R. KROL vraagt voor zijn kantoor te Zoetermeer een ter behandeling van middenstandszaken. i 30 jaar. Prettig afwisselend werk. i het kantooradres. die de Nederlandse taal voldoende moet be heersen om tevens aanvullend werkzaam te kunnen zijn als correctrice op onze afd. Correctie. Voor een jongedame van 1823 jaar, met tenminste enkele jaren MULO-opleiding, be tekent dit een aantrekkelijke werkkring, ook wat betreft de salariëring. Na inwerkperiode kan over de uren waarin als teletypiste dienst wordt gedaan, een pres tatiepremie worden toegekend. Uw sollicitatie wordt ingewacht door de afdeling Personeelszaken van N. SAMSOM N.V uitgever Alphen aan den Rijn .om de kwaliteit bij Verhulst Verhuist biedt uitsluitend het klasse-goed van de gerenommeerde ateliers. Pasvorm, coupe, kleur, dessin, afwerking en weefselkwaliteit zijn bij Verhulst onderworpen aan de strengste controle. Van kraag tot knoop gaat men bij Verhulst elk detail gron dig na. Wadrde voor Uw geld staat voorop bij Verhuist .om de keuze bij Verhulst Bij Verhulst vindt U mode en distinctie naar ieders smaak. De collectie richt zich op 3 basis-stijlen: Twen Style, Ita lian Style en London Style. Ze vertegenwoordigen alles: vooruitstrevend nieuw, mo dieus elegant en beheerst modern. U kunt te kust en te keur gaan bij Verhulst. i .om de service bij Verhulst Bij Verhulst wordt U geholpen door een vakman, een man met een uitgesproken kijk op goede kleding. U wordt prettig geadviseerd, men houdt scherp rekening met Uw wensen, men zal U nooit iets opdringen. Kleine cor recties gebeuren gratis. Spoedige afle vering is een typerend Verhulst-trekje. om de kaart-die-spaart van Verhulst Een speciaal Verhulst-gebaar tegenover de klant: Voor Uw volle kaart (f 250.- be steed) wordt U contant op de hand f 20.- te rugbetaald. Al kopende bij Verhulst (U vindt ei ook een grootse collectie herenmode-artikelen) spaart U dus. Uniek in Uw stad: èn voor treffelijke kleding - èn klin kende munt terug. Den HaagGrote Markt 19 Italian Style. Het elegante kostuum. Kleurig en modern - maar beheerst. Ontdek Uw Italian style by Verhulstt 159.-, 139.- en 119.-

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 6