Twee hallen vol met groot assortiment sportartikelen Agnes Simon won titel dames-enkelspel Dapper Kagia won zowel toss als wedstrijd Van Dijk leidt de vryda* Nederland won van Luxemburg Prinsessen geven haar ouders een beeld MEL* t LE1DSCHE COURANT 8 MAANDAG 9 APRIL 1962 KAMP HOUTRUST GEOPEND Een aardig aangelegd tuintje met wat bomen, groene gazons en een vijvertje, compleet met een berkenhouten brug, vormt enkele dagen de verbinding tussen de beide grote Houtrusthallen in Den Haag, waarin do sport- en kampeertentoonstelling Kamp Houtrust door dr. L. van Egeraad is geopend. In beide hallen staat een enorme keur van voor werpen, die de vakantiegangers in het algemeen en de kampeerders onder hen in het bijzonder zullen interesseren. Er is op deze tentoonstelling een ruime keuze artikelen bijeengebracht, zodat beide hallen geheel gevuld zijn en dat, ondanks het feit, dat het de exposanten op de Goed Kamp- tentoonstelling in Amsterdam verboden was in Den Haag op deze tentoon stelling te exposeren. Verwijt het de ANWB echter niet. Deze grote orga nisatie was in Amsterdam min of meer slechts standhouder en viel ook onder die vreemde bepaling, zodat de in Den Haag gevestigde toeristen organisatie niet eens met een stand op Kamp Houtrust aanwezig mag zijn.... woordigd: 20 diverse typen, van eenvou dige tot luxueuze toe. Diverse nuttige en prettige kampattri buten zijn verder te bewonderen, zoals een kamp-stramddeuche, die op eenvou dige wijze bediend kan worden, alsmede een draagbaar televisietoestel en een kaanp-ijskast. Hert kamp-meubilair is eveneens in e eng root assortiment voor handen. Hert vafllt hierbij op, dat steeds meer aluminium wordt verwerkt, waar door tafels en stoelen uiterst licht van gewicht zijn. De watersport is evenmin vergeten. Prachtige en niiet ail te dure boten zijn in verscheidenheid aanwezig. Nieuw is een anorak, dait tevens atts zwemvest dienst kan doen. Enkele suggestieve stands completeren deze all-roud sport- en kampeertentoon stelling. Zo is de Haagse Chr. Turnkring met een stand vertegenwoordigd en uiter aard wordt daarin op goede wijze aan dacht gevraagd voor de sport als vrije tijdsbesteding, ook tijdens de vakanties. De kano-vereniging De Windhappers toont door middel van origineel opge stelde boten en vender met foto's, dat een Desondanks is geen enkele meter ex positieruimte in de Houtrusthallen on benut gebleven. Diverse handelaars wis ten er foefjes op te verzinnen om him artikelen toch ook op Kamp Houtrust te kunnen exposeren. Andere handelshui zen, die tot de vaste standhouders van Goed Kamp in de Houtrusthallen en dus dit jaar op de eerste Goed Kamp-ten toonstelling in Amsterdam aanwezig wa ren, zal men dit jaar op Kamp Houtrust missen, doch zij zijn al in verzet geko men tegen de bepaling, dort Amsterdam het expositie-monopolie wil hebben. Zij zullen volgend jaar zeker weer in de Hourtrusthallen present willen zijn. Him min of meer gedwongen afwezigheid doet echter geen enkele afbreuk aan de tentoonstelling, die vanmorgen is ge opend en tot en met dinsdag zal worden gehouden. Veel tenten Het lijkt er op, dat de tenten op Kamp Houtrust overheersen. Er zijn er dan ook heel wat. Van de meest eenvou dige, kleine éénmanstent tot en met de grootste bungalowtent, die ooit in de handel is gebracht. Dat wil zeggen, dat er tenten van enkele tientjes, maar ook van enkele duizenden guldens zijn. Niet minder dan 150 typen tenten en bungalow-tenten zijn op Kamp Houtrust te bewonderen. De kleur van de tenten is enigszins aan het veranderen. Thans overheerst het zachte blauw met het gele interieur over hot vroegere oranje, hoewel ook in deze kleur neg menige tent staat opgesteld. Iets geheel nieuws is de bungalow-tent uitgevoerd in een Schots ruit-dessin. Zij staat op de tri bunes van een der zalen opgesteld. Bij aankoop krijgt men een fles echte Schot se whisky ten geschenke Er Is echter veel meer te zien dan uit sluitend tenten. De caravans zijn even eens in een grote sortering vertegen- kano-vakantie evenmin te versmaden is. Ook de tafeltennis- en korfbalorgan isa- ties zijn met een stand aanwezig, even als de Vereniging voor Veilig Verkeer, die deze gelegenheid te baat neemt, de bezoekers op hun kennis van de ver keersregels te testen, waardoor het nut tige met het aangename wordtt verenigd. Van de reisorganisaties heeft de Ned. Chr Reisvereniging een stand opgericht, die er keurig verzorgd uitziet. Verder zijn er nog diverse sportzaken, die op hun benrt weer tonen, wat zij op het gebied van spel en sport te bieden heb ben. Midden in een der hallen is een ruimte vrijgehouden voor hert demonstreren van diverse takken van sport Jeu de boules, hert Franse volksspel wordt gespeeld en gedemonstreerd, doch ook diverse ande re, meer bekende sporten kunnen op Kamp Houtrust worden beoefend, zodat een bezoek aan deze tentoonstelling ze ker een prettige ervaring zal zijn en tevens de zekerheid verschaft aan hen, die hun vakantie-uitrusting op peil wil len brengen, dat zij hier het volledige assortiment sport- en kampeerarti kelen vinden, dat momenteel in de handel ver krijgbaar 18. In de Rotonde van Houtrust heette directeur H. F. Diesbergen gisteren vele genodigden welkom. Hij memoreer de het verband tussen de expositie en de vrijetijdsbesteding Dergelijke ten toonstellingen zijn nuttig ongeacht waar ze gehouden worden, want elke Neder lander heeft er recht op, op sport- en kampeergebied te worden voorgelicht, aldus spreker. Derhalve is er in ons land zeker plaats voor regionale exposities op dit gebied. Dr. L. van Egeraad opende „Kamp Houtrust" officieel. Hij zei dat op elke vier vakantiegangers die buiten Neder land hun vakantie doorbrengen er één is die dit doet in tent of caravan. KATWIJK AAN DEN RIJN Goedkeuring voor afbouw Pr. Beatrixschool In de Prinses Beatrixschool aan de Louise de Collgnylaan werd een leden vergadering gehouden van de Otto Ba ron van Wassenaer van Caswijckschool onder leiding van de heer T. Oudewa ter. Secretaris A. van Leeuiwen braóht het jaarverslag uit. Hij herinnerde aan het overlijden van de heer F. Meijer, hoofd van de school Narcistraat. In de vaca- TAFELTENNIS IN BERLIJN De Zuidslaviërs Voljislaf Markovic cn Janez Teran be haalden in Berlijn het Europese kampioenschap tafeltennis in het herendubbelspel. Zij wonnen in de finale met 21-14, 21-6, 21-17 van hun landgenoten Ist- van Korpa en Edvard Vecko. Markovic en Teran, die als eersten geplaatst stonden, hadden niet veel moeite met Korpa en Vecko, die wel enthousiast en talentvol spel lieten zien, maar hun landgenoten toch niet al te veel tegenstand konden bicden. Na een laatste krachts inspanning kwam het jonge tweetal in de laatste set op 17-17. Het antwoord van de toekomstige kampioenen bestond uit vier vlak achter elkaar gescoorde punten, waarmee zij de game, de wedstrijd en de Europese titel wonnen. Bjj de heren ging de titel in het enkel spel naar de Zweed Hans Alser, die in de finale 21 minuten nodig had om de linkshandige Westduitser Erich Arndt met 21—10, 21—13, 21—19 uit te schake len. De eerste game eindigde in een ge- makkeiyke zege voor de Zweed, maar in de tweede kwam Arndt opzetten. Hij wist tot een 11—7 voorsprong te komen. Een groot aantal fouten, die daarna be ging, deden zijn winst echter weer teniet In de derfle game ging Alser iets min der geconcentreerd spelen, daarmee Andt de gelegenheid gevend opnieuw een voorsprong te nemen. Na een 136 achterstand wist de Westdnitser op 15 14 te komen. Alser wist echter juist op tyd groter onheil te voorkomen en won met 21—19. Dames De voor Wcst-Dultsland uitkomende ex-Hongaarse Agnes Simon behaalde de titel in het damcsenkelspel door een zege in drie games (21—19, 21—15, 2118) op de Engelse Diana Rowe. ZU werd daar mee de opvolgster van Eva Koczlan (Hongarije), die ditmaal wegens poll tleke moeilijkheden (de meeste Oosteuro- pese landen weigerden deel te nei niet van de party was. Agnes Simon had zich tevoren met haar partner Eberhard Schoeler geplaatst voor dc eindstrijd in het gemengd dub- blcspel door een overwinning in vyf werd benoemd de heer H. J. van Essen. Daar de rijksgoedkeurLrug voor de afbouw van de Prinses Beatrixsdhool afgekomen^ maig worden verwacht, dart de school per 1 september gereed zal zijn; de bouw van de resterende zes lokaDen is al begonnen. Het bestuur heeft opnieuw f. 38000 moeten lenen, om de vereiste waarborgsom te kunnen storten. Nadat de school zal zyn afge bouwd. wordt de tuin rondom de school aangelegd. Het aantal leerlingen der beid scholen is nu de 480 gepasseerd. Penningmeester T. Onderwater lichtte zyn jaarrekening toe. Voor de bouw der beide scholen heeft nu het bestuur totaal can gestorte waarborgsommen f. 134.759, waarvoor een totaalbe drag van f. 130.250 aan leningen is gegaan, wart een zware belasting voor de vereniging betekent. In de kascommissie werden bènoemd de heren W. Kralt en C. van der Tol. In het bestuur werd herkozen de heer A. van Leeuwen. De heer H. J. van Essen eindigde met 'dankgebed. Aanvoer waspeen gaat weldra achteruit Hoewel de aanvoer van waspeen na genoeg gelijk is gebleven aan die van vorige week, namelyk 425.000 kg tegen 429.000 kg, zullen de aanvoeren toch langzamerhand terug gaan lopen. Ver- Waterpolo beker DZV won met 6-2 van Neptunus van DZV en Neptunus uit Amersfoort kregen de talrykc toeschouwers zater dagavond waterpolo van de goede soort opgediend. Het tempo lag hoog; het veld was voortdurend in beweging en van weerszyden werd opmerkelyk vlot ge combineerd. Direkt na het beginsignaal kwam Gerard Martel op een pass van Hans Aalberts in gunstige schietpositie; die bal gjng echter via de lart over. Even larter was er opnieuw een flitsende aanval van de Delftenaren. Dort keer was het wel naak: Aalberts kwam vanuit de achter hoede ver naar voren en deed de bal met een formidabele armzwaai in de touwen belanden (1—0). Kort vóór het verstrijken van de eerste speeltijd kwam de balans door Wim Evertse in even wicht (11). Ook na de wisseling wanen de teams beurtelings in de aanval en ontstonden er in de omgeving van beide doelen hachelijke situaties aan de lopende band. Fred v. d. Zwan dirigeerde de bal naar de vrijliggende Martèl; het weldoordach te „boogje" van laatstgenoemde bleek Voortman. de overigens goed spelende invaller-keeper van Neptunus, te mach tig (2—1). Theo Hoogveld bevestigde zijn reputatie door met een vervaarlyk schort 22 op het scorebord te toveren. In de derde periode noteerde de thuisclub in een tijdverloop van nauwe lijks 2 min. drie doelpunten van uitste kende kwaliteit: Fred v. d. Zwan (32), Hans Aalberts (42 en 5—2). Hiermede was de zaak beslist; Neptunus vocht weliswaar dapper en verbeten door, maar DZV behield het initiatief en liep dank zy doordrukker Fned v. d. Zwan in de laatste fase tot 62 uit. Toen het zesde Delftse doelpunt viel, zat Roelof Groeneveflsd wegens een overtreding op de kant en hadden de bezoekers dus een numerieke meerderheidNeptunus bleek een prettige tegenstander en een goed verliezer. DZV heeft zich door deze zege In de eindstryd van de winterbekercompetitle geplaatst. De finale wordt woensdag 18 april ip Amsterdam gehouden; dc tegen- party is de winnaar van AZPCHet IJ. Cambridge won bootrace Beslist niet zonder trots kon het eerste elftal van de Kagianen als één van de drie verenigingen met een altijd bespeelbare grasmat, zaterdag middag zijn „klanten" uit Ter Aar ontvangen. Met niet minder dan vier invallers wist Kagia toch het gevaar van TAVV ten dele te elimineren en hier iets meer produktiviteit tegenover te stellen. De 2-1 overwinning was dus geenszins geflatteerd. De felle wind stond in de lengterichting het veld en zodoende kon de thuis club met dit relatieve voordeel reeds vóór rust de leiding nemen. Niet dat de stryd anders zo'n uitgemaakte zaak De Ter Aarse achterhoede verstond de kunst goed en had aardig controle o de Kaagse voorhoedespelers. Na klein half uurtje van niet erg fraai nog minder „doeltreffend" spel kreeg de thuisclub een penalty te nemen. Maar spil Berkhout die toch om zijn schutters- kunsten bekend staat maakte er zich met een flauw schopje af waarmee keeper S. v. d. Zwan van TAVV geen moeite had. Voordeel benut Ongeveer tien minuten voor de thee- fluit klonk wisten de Kagianen het voor deel van de rugwind uit te buiten. Uit een goed voorgezette hoekschop kreeg middenvoor Theo Mullers de bal op de voet die al heel hard onderweg was in de richting van de Ter Aar-touwen. Een harde en onhoudbare inswinger er) het was 10. Enkele minuten later kwam rechtsbuiten J. Biemond met een op dat moment onverwachte doelpunten- honger op een drafje naar de richting binnenland. In ogenschijnlijk ongevaar lijke positie kreeg hy een gaatje in de TAW-defensie te zien en dat was vol doende: 20. Kansen keerden Na rust draaiden de elftallen en, om dat de wind niet meeging, ook het spel- beeld. TAW verliet de eigen speel- helft en kwamen daar maar sporadisch terug. Eenmaal stonden de elf uit Ter Aar allemaal op eigen helft maar dat was om af te trappen. Na een half uur kregen de bezoekers eindelijk een verdiend tegen-puntje. De goed leidende scheidsrechter kende een penalty toe wegens ongeoorloofd aan vallen van achteren door de Kagianer KATWIJK AAN ZEE Feestavond gemeentepersoneel In de Oranjezaal van het Jeugdhuis hield de personeelsvereniging van de dienst gemeentewerken haar Jaarlijkse feestavond. Voorzitter P. C. Priester, sprak een welkomstwoord; hij begroette m het bijzonder de wethouder van open bare werken, de heer H. P. Bloot. Secretaris-penningmeester L. Guyt ver. meldde een batig saldo. Het verdere gedeelte van de avond werd verzorgd door het toneelgezelschap Steenvoorden uit Noordwyk. Historische optocht Op 30 april wordt in Katwijk een his torische optocht gehouden, die door de gezamenlijke Oranjeverenigingen van Katwijk aan Zee en Katwijk aan den Rijn wordt georganiseerd. Geen melkbezorging In een byeenkomst van de melkhande laren in Katwyk werd besloten, dat a.s. scheidene tuinders zUn immers al door hun voorraad heen en in de eerstvolgende paar weken zullen er nog wel meer volgen. Dit neemt niet weg, dat er nog behoorlijke voorraden liggen opgesla gen. Intussen hebben de tuinders al zaad voor het nieuwe seizoen in de grond, zodat te verwachten is, dat ongeveer terzelfder tijd, dat de aanvoer van peen oogst 1961 ophoudt, de aanvoer van was peen oogst 1962 zal gaan beginnen. Ove rigens duurt het nog wel een achttal we ken voordat het zover is. De kwaliteit van het produkt blyft on veranderd goed, waardoor de handel ook graag blijft. In de afgelopen week kon opnieuw worden gesproken van een con stante vaste markt, hoewel de prijzen lager bleven dan vorige week. In de loop van de week was er een dalende tendens op te merken en de noteringen lagen zowel wat betreft de minimum- als de maximumprijzen ongeveer een gulden lager. De noteringen waren als volgt: AI van f 15.60 tot f 21.40 per kist van 20 kg (vorige week f 16.70 tot f22.90). An van f 4.40 tot f 16.40 (f 4.40 tot f 16.60). BI van £17.80 tot f22 (f 17.60 tot £23.60). BII van f 2.50 tot f 11 (f 4.60 tot f 11). C I van f 9.90 tot f 12.70 (f 9.10 tot f 13.80) en CII f9 80 (f5 tot f 11.90). Wanneer we de tijd van het jaar in ogenschouw nemen, kunnen we zeggen, dat de aanvoer zeer hoog is te noemen. Voor export ging 60 pet over de gren zen tegen 64 pet. in de vorige week. De afnemers wyzigden niet ook niet voor wat betreft de percentages en de sorti menten. Ook de binnenlandse handel geeft ons geen reden tot opmerkingen. De conservenfabrieken namen slechts gering op. Van de overige produkten kan wor den gezegd, dat de aangevoerde groen' produkten als radijs, andijvie en spinazie van glascultuur afkomstig zijn. Van de aangevoerde radijs werd ook al geëx porteerd. Verder was nog van enig be lang het witlof, dat opnieuw hoog was genoteerd. games (12—21, 21—15, 21—19. 18—21, 21- 17) op de Frans-Zuidslavlsche combina tie Monique Alber-Vojislaf Markovic. In het damesdubbelspel werden Ag- es Simon en haar landgenote Inge Harst ln de eindstrijd met 15—21, 2116, 2116, 218 door de Engelse combinatie Diana Rowe-Mary Shannon verslagen. In de eerste game gaven de Westduitse dames nog goed partij, maar toen hun tegen standsters er in de tweede game beter Inkwamen was het met hen gedaan. De Jonge Mary Shannon bleek van grote klasse als haar landgenote en ae volgende drie games eindigden dan ook in het voordeel van het Engelse duo. De laatste titel van deze kampioen schappen, die in het gemengde dubbel spel, was voor de Duits-Zweedse combi natie Inge Harst-Hans Alser, die in de eindstrijd Agnes Simon en Eberhard Schoeler met 21—16. 21—15, 21—13 ver sloegen. Het was de tweede titel voor Alser, die al eerder in het heren-enkel spel zegevierde. De drie achtereenvolgende finales waarin ze had moeten uitkomen bleken ln deze eindstryd teveel te zyn geweest voor de ex-Hongaarse Agnes Simon. Ze speelde duidelyk beneden haar normale vorm. terwijl ze bovendien weinig steun van haar ploeggenoot Schoeler onder vond. Het werd een gemakkelyke zege voor Inge Harst cn Alser, die alle drie games wonnen. (Advertentie) CHR. TECHNISCHE SCHOOL KATWIJK Louise de Colignylaan 2. - Tel. 01718-3128 INSCHRIJVING van leerlingen voor het le algemene-leerjaar van de 3-jarige cursus. Om toegelaten te kunnen worden dient de leerling tenminste 6 klas sen van de Gewone-Lagere-School (GLS) te hebben doorlopen. Het verdient aanbeveling dat ouders - verzorgers vóóraf kennis nemen van in de inhoud van het prospectus, hetwelk op aanvraag wordt verstrekt GELEGENHEID TOT INSCHRIJVING: by de administratie, elke schooldag van 9.0012.00 en van 14.0017.00 uur. Gedurende 2 april t.m. 18 april en 1 mei tm. 4 mei a.s. HET TOELATINGSEXAMEN wordt gehouden op 25 mei a.s. AANVANG DES LESEEN: 29 AUGUSTUS a.s. AFDELINGEN: STREEKUUR: voor het 2e en 3e leerjaar, METAALBEWERKEN, SCHILDEREN en TIMMEREN In het 3e leerjaar bestaat de gelegenheid voor leerlingen, die daartoe geschikt zijn, zich voor te bereiden tot een verdere studie aan U.T.S. e.d. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de directeur, uit- uitsluitend aan de schooL maandag van 15.00—17.00 en van 19.00—20.00 uur. Opbrengsten De extra collecte in de Hervormde kerken voor de kerkvoogdij heeft f 1132,40 opgebracht. De catechisanten van de wijkgemeente „Zuid-West" hebben voor de actie 10 x 10 bijeengebracht f 359,50, Voor de bejaarden Vanavond om half acht houdt de con tactcommissie van de voetbalvereniging Quick Boys een klaverjaswedstrijd in Casa Cara. De opbrengst is bestemd voor de autotocht der ouden van dagen. Hoog en laag water Dinsdag 10 april: hoog water 7.07 en 19.24 uur; laag water 2.48 en 15.11 uur. NOORDWIJK Uitreiking der prijzen van de volleybalcompetitie De volleybalcompetitie voor Noord wyk en omstreken werd besloten met de traditionele prijsuitreiking in „Flora" te Noordwijk-Blnnen. De voorzitter van de volleybalcommissie, de heer B. J. H. Boers, wees op de goede samenwer king. die er in het afgelopen competi tiejaar bestond tussen de commissie en het bestuur van het district West-3 van de Ned. Volleybond. De heer Boers dankte zyn naaste me dewerkers de heren mr. G. Helinig en H. J. J. Wamelinlk. dde vele vrije uren hebben besteed ten behoeve van een goed verloop der competitie. Voorts dankte de heer Boers mej. J. van der Heulen, mej. T. Peeperkorn en de heer Tissing voor ales wat zij voor de commissie hebben gedaan. Het Noondwyikse DJ.O. behaalde het kampioenschap in de daanesaifldeliinig; SLO.S. kwam op de tweede plaats en N.V.C. op de derde In de herenafdelinig was de uitslag: I. K.V.C., 2. M.S.V.2, 3. P.T.T. De heer Boers reikte de prijzen uit n hij deelde nog mede, dat hert aantal deelnemende teams in het nieuwe sel- >en waarschijnlijk nog -groter zal zyn. Namens alle deelnemende verenigin gen dankte de heer J. Varkevlsser, voorzitter van de P.T.T„ de organise rende comnussde voor haar werk. VOORSCHOTEN Bridgenieuws Hier volgen de uitslagen van de elfde parenwedstrijd, gehouden door de bridge, club „Voorschoten" (tussen haakjes de plaats in het klassement)v. Alphen-Kor- pershoek 53,57 pet (6), Guijkens-Auer 63,49 pet (2), v. d. Berg-Leonards 38,89 pet (10), Berger-Rutten 57,94 pet (9). De Beer-Slieker 50,79 pet (3), Den Dekker- partner 53,57 pet (8), Drijter-Marselis 38,10 pet (12), Hameetman-Wagener 50,79 pet (11), Huijskes-Jespers 36,91 pet (7), Klein-Voordouw 38,10 pet (14), Vol kers-Klein 44,84 pet (15), Koerts-Munte- naar 55,6 pet (13), e Lannooy-van Oosten 54.76 pet (1), Riksman-Scheepmaker 59,92 pet (5), Schulp-Schulp 56,35 pet (4). De -datum van de jubileum-bridgedrive ln verband met het tienjarig bestaan Is thans definitief vastgesteld op donder dagavond 18 mei in het Cultureel Cen- Gecombineerde vergadering A.R. en C.H. De Anti-Revolutionaire en de Christe- lyk-Historische Kiesvereniging houden woensdagavond in de grote zaal van het jeugdgebouw naast de Gereformeerde kerk een gezamenlijke vergadering. Drs D. F. van der Mei, lid van de Tweede Kamer en lid van de sociaal-economische commissie van de Christelijk-Historlsche Unie, hoopt dan te spreken over het onderwerp: „Hebben gemeenteraadsver kiezingen in 1962 nog zin?" Behalve leden zyn ook andere belang stellenden welkom. USSE Geslaagde ouderavond van padvinders Zaterdag gaven de padvinders en pad- vmdsters van de Puntenburggroep en de Lisser Kaninefatengroep een ouderavond in Rehoboth, waarop hopman Van Hou ten in het bijzonder de districtscommis saris van het N.P.G., mevrouw Bonjer, districtscommissaris van de gidsen, me juffrouw Schoone, de districtscommissa ris van het N.P.V., oubaas Beekes, met rechtsbinnen. Nico de Hartog nam deze kans voor TAVV waar. In eerste instan tie wist keeper N. G. v. d. Voorn deze bal te stoppen maar dezelfde Nico knalde het teruggestuite leder voor de tweede maal in en nu zwiepten de Kagia- touwen. Zo kmïm het einde met deze 21 stand. Afdeling Leiden van de KNVB Van de 43 voetbalwedstrijden de adspiranten niet meegerekend zijn er maar liefst 35 niet doorgegaan van wege het slechte weer. Geen wonder want heus, het was bar en boos. In de eerste klasse was alleen het veld van Kagia bespeelbaar, tot schade van TAVV dat er met 21 klop kreeg van de gast heren. Ook het prachtige Quick Boys-sport park kon de consul-toets doorstaan. Hier zijn wel vijf wedstrijden gespeeld. In afdeling IA heeft Quick Boys 4, kandi daat voor promotie naar de reserve 4e klas van de KNVB, de punten gedeeld met ARC 3 (22). De junioren (B) van de Boys stuurde ARC (A) met een 3—1 nederlaag naar Alphen terug. Quick Boys (C) won met 7—3 van Katwijk (B) Deze Boys hebben nog maa-r één puntje nodig voor het kampioenschap van de afdeling B. Alleen de junioren D moest de (23) overwinning afstaan aan de bezoekers van Lisser Boys (A). Dan was er ten slotte Katwijk dat trots kon zyn op een goed terrein. Meer konden de Katwykers hun gasten niet aanbieden want ze behielden eer en overwinning. Katwyk 5 (in 3C) triom feerde met 4—1 over VWS 3 en in de derde klasse B moest WSB 3 onver- richterzake naar huis terug (3—2(. En dat was het povere resultaat van :n verregende zaterdagmiddag. Rest nog te vermelden dat beide scheids rechters voor Katwijk de hoop hadden opgegeven en niet opkwamen. Toen hen- maar met „geronselde" arbiters Tafeltennis Scylla nog niet klaar en nog niet veilig De competitie Is haar laatste stadium Ingegaan. Voor de Leidse teams in de landelyke klassen is zoals de ranglijsten aantonen dit seizoen niet slecht verlopen. Alleen ereklasser Scylla moet nog duch tig op zyn tellen passen. In de zeskamp van de overgangsklasse ls O. Verkerk van Scylla als tweede ge ëindigd achter K. Leurs maar vóór v. d. Spek, Ten -Brink, Li en Klomp. Bepaald geen slechte prestatie. In de zeskamp van de eerste klasse eindigden Kanbier (Scylla), Vente en Koek gelijk. Na een onbevredigende bliksembarrage werd Kanbier derde achter resp. Vente en Koek. Stand ereklasse: AMVJ 1 18-36 AMVJ 2 19-19 Nedlloyd 118-' Smash 119-30 Wibo 1 19-24 UBTV 1 18-20 Fovac 1 18-18 SCYLLA 19-14 Batswingers 18-12 Eendracht 1 18-9 PSV 1 19-10 Treffers (A) 19-0 Stand hoofdklasse: UBTV 2 18-18 Sprenger UC 18-10 21 Up 18-10 Treffers (RV) 18-36 Wibo 2 18-30 DDC 1 18-29 DOCOS 1 18-18 AVGA 1 18-18 Golto 18-2 Stand overg.klasse; Scylla 2 16-31 AVGA 3 16-13 Nedlloyd 2 16-28 Macabi 1.... 16-7 Treffers (B) 16-18 Disnie 16-6 Dito 16-19 TYBB 2 16-4 Smash 316-16 Uitslagen van de tafelrtenniscompetitie ln de afdeling Leiden voor de heren zyn: tweede klasse: ATTC 2Scylla 4 37; Punch 2Scylla 5 64. Vierde klasse: Scylla 8—DOB 8—2. Programma: Zaterdag 14 april ls de promotiewedstryd Scylla 2Ahoy aan de Hoge Morsweg. Aanvang 3 u. 's Avonds om 7 uur, eveneens op 14 april, speelt Scylla 1 tegen Povac in hetzelfde lokaal. De uitlagen van IvV? j terdag te Den I k Vv«£jS5=St.-.i»] Haag gespeelde derde en vierde ronde van de eind strijd om de gou den Coca-Cola sculptuur waren: M G E van Dyk— J M Bom 20: E HolstvoogdP Bergsma 02; Lr G E van DijkP Bergsma 1-1; E Holstvoogd1J M Bom 0—2. De uiMagen van die te Hilversum ge speelde eerste en tweede ronde waren: P Bergsma-iT G E van Dijk 11; J M BomE Holsbvoogd 11; J M BomP Bergsma 11E Holstvoogdir G E van Dyk 0—2. De s tandt luidt: Van Dijk (Bennekom) 6 pt; Bergsma (Roordahuizum) 6 pt; Bom (IJsselsbeini) 4 pt; Holstvoogd Zaan dam) 1 pt. De twee laatste ronden worden vrijdag 13 en zaterdag 14 apniil dn Zaandam ge- GEWICHT HEF F F EN Het Nederlands gewichthefteam heeft zaterdagavond te Esch sur Alzette na een spannende stryd een 43 zege op Luxemburg behaald. Het duel tussen de Luxemburger Mersch en de Nederlandse zwaargewicht Van Dorp moest de be slissing brengen. Beide teams hadden op dat moment drie punten veroverd. In zyn laatste stootbeurt moest Van Dorp, om de 352,5 kg van Mersch te eve naren, een gewicht van 140 kg omhoog brengen. De Nederlander slaagde daar in juist. Aangezien Van Dorp 90,6 kg woog tegen de Luxemburger 120 kg ging het beslissende punt naar Neder- Tydens deze wedstrijden verbeterde Karei Urgert in het extra-vedergewichlt het Nederlands -record tweehandig druk ken. Hij bracht het van 83 op 85 kg. De uitslagen luiden: Extra jvedengewidht: Guliani (Lux) 230 kg Urgert (Ned) 250 kg; Vederge- wiciht: Weber (Lux) 275 kg Heppe- ner 250 kg: LichtgewichtHuippert- sdhen (Luk 295 kg Van Loon 290 kg; Middenigewichit: Esch (Lux) 312,5 kg Slaats 322,5 kg; Liobtzwaar- gewi-oht: Qui ribes Lux) 307,5 Van der Toorn 322,5 kg; Middenzwaarge wicht: Miehaelis (Lux)322,5 kg Hui'ts 320 kg; Zwaargewicht Mersch (Lux) 352,5 kg Van Dorp 352,5 kg (Van Dorp winnaar ijvrn. lager li chaamsgewicht). ATLETIEK Klaas de Ruiter won Bevrijdings-bosloop De Apeldoornse atleet Klaas dc Ruy- ter (AV '34) is zaterdag als eerste ge ëindigd in de achtste bevrijdings-bos loop, die in de bossen rond Harderwyk door de atletiekvereniging AWOG was georganiseerd. Hy legde het 4800 meter lange parcours, dat in uitstekende staat verkeerde, af in 15 min. 5,6 sec. De uitslag luidt verder: 2. Scholtink (Be Quick - Zutphen) 15.06,0 3. Clement (FIV - Zeist) 15.13,3; 4. Haklamder (AWOG) 15.14,9; 5. Buitenhuis (AV '34 - Apeldoorn) 15.21,9; 6. Verkerk (AAV '36 - Alphen a. d. Rijn) 15.25,2. WIELRENNEN IN ANTWERPEN Post werd tweede De Nederlander Peter Post is zater dagavond in het Antwerpse sportpaleis tweede geworden in een internationale omnium dat bestond uit vier manches. Winnaar werd de Deen Lyke met 7 pun ten, Post vergaarde 10 punten, de Zwit ser Pfenninger 11 en de Italiaan Gaiar- doni 12. Van de vier onderdelen won Post de Australische achtervolging, Lyke de puntenwedstrijd en de kilometer tegen het uurwerk met vliegende start de Milanese beeldhouwer Gual- berto Rocchi in de wintersportplaats Cervinia bezig met een beeld van drie Engelse kindertjes en hoewel hij het toen nog niet besefte, heeft hem dat een andere, veel belangrijker op dracht opgeleverd, namelijk een op dracht om een beeld van de vier Ne derlandse prinsessen te maken. Rocchi had in Cervinia een klein ate lier ingericht waar prinses Beatrix, die samen met haar zusje Irene daar juist een vakantie doorbracht, al gauw eens kwam kyken. Zoals bekend, beeld houwt onze kroonprinses niet onver- dienstelyk. Vorig jaar zomer, toen de prinsessen over een cadeau voor hun ouders, die binnenkort hun 25-jarig huwelijksfeest zullen vieren, begonnen te denken, herinnerde Beatrix zich de beeldhou- zijn opvolger, hopman Van Kooperen. welkom kon heten. Ook was het comité Activering Jeugdwerk aanwezig. Men kreeg een goed inzicht in het doen en laten van de kabouters en wel pen. Leuk waren de sprookjes, de dans en het nummer „De boze ko-k". Op knap pe wijze beeldde een padvinder als snel tekenaar liedjes uiit, die door het publiek werden gezongen. De pauze werd aan gekondigd door een nummertje acroba tiek van senioren-verkenners. In de pauze verzorgde een bandje van de Kanlnefaten, op de piano bygestaan door vaandrig Van Hamme, vrolijke mu ziek. Een film over het meisjeskamp te Baara en het jubelspel door de padvind- sters volgden na de pauze. Tydens de verloting werd op het to neel hard gewerkt en toen het doek op ging, ontwaarden de toeschouwers een padvinderskamp met kampvuur. Een maskerspel en een tableau „De wereld- broederschap van de padvinders" waren succesrijke slotstukken van de avond. wer Rocchi, die in het diepste geheim voor besprekingen naar Nederland kwam. Begin september ging de Itali aanse kunstenaar in de villa van kolo nel Koen Geertsema aan het werk en de prinsessen kwamen om de beurt enkele uren poseren. Volgens Televi- zier was het de bedoeling van de beeld houwer een borstbeeld van prinses Beatrix apart te maken en een ander beeld van Irene. Margriet en Marij ke. Dat wilde Beatrix absoluut niet hebben. „Welnee, we zijn toch vier zusjes en we horen by elkaar", zou de prinses hebben gezegd. Ongewild kwam Rocchi voor enige moei lijkheden te staan, want hij had tot dusver nooit meer dan drie personen in een groep verwerkt. Maar na enig experimenteren had hy een groepering gevonden die hem en zyn koninklyke cliënten voldeed. „Wijze koningskinderen" De mening van Rocchi over onze prin sessen „Ik heb de halve wereld door gereisd en met veel hoge adellyke en koninklijke personen kennis mogen maken, maar zulke lieve, eenvoudige en wyze koningskinderen heb ik nog nooit ontmoet. Ik heb getracht de ver schillende persoonlykheden van de prinsessen zo goed mogelijk in de groep tot uitdrukking te brengen en ik hoop dat de Nederlanders zullen vinden dat ik daarin geslaagd ben". „Ik was steeds weer bly als de prinses sen kwamen om te poseren. Ze zyn alle vier zo natuurlyk en open in hun gesprekken". Volgens Rocchi was Bea trix het minst moeiiyk te portretteren, „zy heeft een geprononceerde persoon- lykheid en een heldere intelligentie. Prinses Irene is daarentegen erg ge sloten van karakter en was dan ook het moeilykst uit te beelden. En dc prinsessen Margriet en Maryke moetcfi hun persoonlijkheden nog vervolma ken, maar ik heb toch mijn uiterste best gedaan om hun wezen in de groep vast te leggen".

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 8