BOE? BON W.-Duitsland wil vrees van Benelux wegnemen Italië verbiedt reclame voor rookwaren Uw liefste mode van nu Peek&Cloppenburg Eerste stap van Erhard: beperking van de bouw Veel communisten op de Engelse departementen Hoge Autoriteit wist van boycot en deed niets CONSTANT 7-tt een daate hJy 5 BEWEGINGSVRIJHEID MILITAIREN Over de regeling bewegingsvrijheid voor militairen der landstrijdkrach ten zal nog nader overleg worden gepleegd. Dit heeft ir. S. H. Visser, minister van defensie, mede namens zijn ambtgenoot van verkeer en waterstaat, meegedeeld naar aanleiding van schriftelijke vragen van de heer W. Wierda, lid van de Tweede Kamer. De bewindsman heeft voorts meegedeeld, dat de beantwoording van deze vragen niet binnen de gebruikelijke termijn zal kunnen plaatshebben, maar eerst zo spoedig mogelijk na afloop van het te voeren overleg. (De heer Wierda had vragen gesteld over de wijziging van het huidige vervoersschema voor militairen en o.m. gevraagd of de bewindslieden het verantwoord achten de gerezen vervoersmoeilijkheden af te wentelen op de dienstplichtige militairen, „een bepaalde groep der bevolking, die reeds bijzondere offers brengt".) (Van onze correspondent in Bonn) De politieke unie der Europese Zes is het onderwerp der bespre kingen, waarvoor de Westduitse minister van buitenlandse zaken, dr. Gerhard Schroder, maandag naar Brussel komt om overleg te plegen met minister Spaak. Ter tafel ligt een Frans-Duitse ontwerp-clausule reeds goedge keurd door president De Gaulle en besproken op de recente con ferentie van de ministers van bui tenlandse zaken der E.E.G.-landen in Luxemburg die in de tekst van het Uniestatuut zou moeten worden opgenomen. In deze clausule zal de onaantast baarheid van de bestaande Europese organen worden vastgelegd. Naar men weet bestaat bij België en Ne derland vooral de vrees, dat het Uniestatuut zoals De Gaulle dat wenst de reeds geïntegreerde organen zal uithollen. Minister Spaak is ook met deze clau sule nog niét tevreden. Minister Schro der zijnerzijds wil hem overtuigen, dat zij voldoende bescherming biedt voor de E.E.G., Euratom en de E.G.K.S. en hun bevoegdheden. Minister Schroder zou daarna nog een poging willen ondernemen om ook de Nederlandse minister van buitenlandse zaken, mr. Luns, voor de onaantast baarheids-clausule te winnen. De Italiaanse volksvertegenwoordiging heeft een wetsontwerp aanvaard, waar in elke vorm van reclame voor de ver koop van rookwaren wordt verboden. Het verbod geldt zowel voor in Italië vervaardigde, als voor vanuit het bui tenland ingevoerde rookwaren. Het door drie christen-democratische afgevaardigden ingediende ontwerp was reeds door de Italiaanse Kamer van Afgevaardigden aanvaard. Gisteravond werd het goedgekeurd door de commis sie voor hygiëne van de Italiaanse se naat, die gerechtigd was hierin voor de Senaat te beslissen. Het wetsontwerp heeft hiermede alle wettelijke stadia doorlopen, waarin het moet zijn aan vaard om tot wet te worden verheven. In het ontwerp wordt bepaald dat de genen die reclame maken voor rookwa ren, tot boeten van 120 tot 1200 kun nen worden veroordeeld. Zii. die zich bij herhaling hieraan schuldig zouden maken, kunnen tot een boete van 12.000 worden veroordeeld. Het wetsontwerp wordt vijftien da gen nadat het in de Italiaanse staats courant is gepubliceerd, van kracht. Dit geschiedt gewoonlijk binnen tien da gen tot een maand na de goedkeuring door het parlement. De grote Britse sigarettenfabrieken hebben een gemeenschappelijke cam pagne aangekondigd om het roken door kinderen tegen te gaan. Zij hebben besloten hun tv-reclame te beperken tot tijden, waarvan redelijker wijs verondersteld kan worden dat kin deren op bed liggen en een der fabrieken heeft zelfs besloten 6.000 verkoopautoma- ten te verwijderen van punten, waar .zij gemakkelijk voor kinderen bereikbaar Glenn niet ziek tijd ens vlucht De Nasa, 'het Amerikaanse bureau In dat geval zou de weg vrijwel zijn geëffend om de Europese politieke unie nog voor de komende zomer in het le ven te roepen, wat tenslotte wel de wens is van alle E.E.G.-^partners. Een nog altijd niet opgeloste kwestie is die van revisie van het Uniestatuut. Ook West-Duitsland wenst in het ontwerp statuut een clausule op te nemen, waar in wordt vastgelegd, dat na een over gangsperiode van drie jaren de weg naar een verdergaande integratie door overdracht van Uniebevoegdheden aan supranationale organisaties, waarin be slissingen met meerderheid van stem men worden genomen zal worden in geslagen. Europa als derde macht gevaarlijk De secretaris-generaal van de Navo, mr. D. U. Stikker, heeft gisteravond in een lezing voor het instituut voor internationale politieke studie in Mi laan het denkbeeld van een Verenigd Europa als derde macht" tussen de Verenigde Staten en de Sowjetunie „buitengewoon gevaarlijk" genoemd. „Wanneer de Europese integratie on denkbaar is zonder deelneming van Engeland, moeten zij die lid zijn van de Navo hun eigen gezichtskring niet tot de Europese gemeenschap beperken en de wijdere horizon van hun Atlantische roeping niet verge ten. De vrijheid is, evenals de vrede, ondeelbaar en de Atlantische Oceaan is er niet om de volkeren van de twee halfronden te verdelen maar om ze te verenigen." „Huisarrest" voor Amerikanen en Russen opgeheven De Amerikaanse en Russische mili taire missies in Duitsland zullen van daag hun normale werkzaamheden weer kunnen hervatten, zonder dat hun enige beperking zal worden opge legd in hun bewegingsvrijheid. Dit is het resultaat van een gesprek tussen de Amerikaanse opperbevelheb ber in West-Duitsland, generaal Clarke, en zijn Russische collega in Oost-Duits- land, maarschalk Konjef. Het was de eerste maal, dat de twee militaire leiders elkaar ontmoetten. Het gesprek was bijzonder hartelijk en, zoals de Ameri kanen verklaarden, „met veel kaviaar en wodka". Generaal Clarke had het initiatief tot deze bespreking genomen. Hij zal op 30 april de militaire dienst verlaten na een carrière van 42 jaar. Dit afscheid van dé dienst voerde hem naar Berlijn voor enige afscheidsbezoeken. Op zijn verzoek was maarschalk Konjef ook naar Berlijn gekomen. De beide militairen hadden twee gesprekken: eerst in de Russische officiersmess in Potsdam en onmiddellijk daarna in het Russische hoofdkwartier. Zoals gemeld was het „huisarrest" van de Russen in Frankfort het gevolg van het „onaanvaardbare antwoord" van Konjef op het Amerikaanse.protest naar aanleiding van de beschieting van een stafauto. Als reactie hierop mochten de leden van de Amerikaanse missie in Potsdam zich ook niet meer vrij bewegen. Het mond- en klauwzeer, dat tot dus verre vooral in Venray en omgeving slachtoffers onder de veestapel maakte, dreigt nu ook naar midden-Limburg over te slaan. In de gemeente Kessel is het aantal besmette bedrijven de laatste dagen opgelopen tot 23. in totaal moesten hiervan 1705 varkens worden afgemaakt. Regenmantel in wondermooie changeant-poplin. Charmant door de lage pas, diepe zakken en ton-sur-ton sierstiksels. In de nieuwe modetinten 75 59 Zo leuk zo sportief. Zwevend-lichte Polyester mantel, nylon gevoerd. Losse strik-ceintuur. Extra hoofddoekje beschermt uw kapsel tegen slecht weer. 75 69. Nerfil, een zomer's begrip voor Franse polyester. Ruim vallend raglan model, geheel nylon gevoerd. Zonnige voorjaarsgeu ren. Verrassend lage prijs 49.75 e Westduitse minister van economische zaken, Ludwig Er- hard, heeft de Bondsdag gisteren om speciale volmachten gevraagd teneinde de voortdurende prijs stijgingen een halt toe te roepen en de concurrerende positie van West-Duitsland op de wereldmarkt te handhaven. Erhard deelde de Bondsdag mee, dat de regering de onnodige dure „prestigebouw" of de bouw van show rooms dit jaar niet meer zal toe staan. Hij diende een amendement in op de begroting, waarbij de regering wordt gemachtigd twintig procent van de voor de openbare werken uitge trokken middelen te bevriezen. „Het doel van deze maatregel is, aldus Erhard, de waarde van de mark te bestendigen, de spaarders te bescher- Advertentie m uw fietsenhandelaar vertelt het u! voor lucht- daag een m< rapport ove: Glenn op 2( gelegenheid ruimtevaart, heeft :r dan 200 pagina's tellend de ruimtevlucht van John februari gepubliceerd, ter an een conferentie in Wash- de voornaamste geleerden die aan het Mercury-project ken. In het rapport wordt onder meer gezegd dat de lichtende deeltjes, die Glenn tijdens zijn vlucht rond de aarde heeft waargenomen, waarschijnlijk af komstig waren van het ruimtevaartuig zelf. Prof. O'Keefe merkt op, dat de ge ringe relatieve snelheid hierop wijst on dat het waarschijnlijk stukjes verf of email van het ruimteschip geweest zijn De voornaamste punten van het rap port zijn: 1. Glenn heeft zijn ruimtevaar tuig zelf be«tuurd. omdat het automati sche besturingssysteem weigerde. Hi. heeft tweemaal zijn cabine 180 graden moeten draaien om foto's van de zons opgang en de lichtgevende deeltjes te kunnen maken. 2. Glenn heeft bij het opstijgen onver wachte trillingen gevoeld, die direct na de ontbranding begonnen en ongeveer 10 a 15 seconden aanhielden. 3. De temperatuur van het luchtkus sen onmiddellijk voor het warmtescherm van de cabine heeft bij het terugvallen in de atmosfeer bijna de zonnehitte be reikt, ongeveer 4000 graden. 4. Glenn verklaart dat de toestand van gewichtloosheid in de ruimte aan genamer was dan de toestand van zwaartekracht op de aardbodem. De ge wichtloosheid leverde geen enkel pro bleem op. Na het in zee vallen van het ruimte vaartuig had hij „een soort maagstoor- Het federale hooggerechtshof te Karlsruhe heeft de 49-jarige ingenieur Gerhard Hannemüller tot twee jaar ge vangenisstraf veroordeeld wegens het doorgeven van defensiegeheimen aan de Poolse geheime dienst. De 18.000 mark die hij hiervoor had ontvangen werden verbeurd verklaard. Zijn vrouw, die hem had geholpen, kreeg negen maanden voorwaardelijk. men en de stijging van huren en bouwkosten een halt toe te roepen". Professor Erhard zei, dat het Duitse volk in de afgelopen 15 jaar een bloei ende economie heeft opgebouwd uit een „rokende puinhoop". Maar thans leeft het op te grote voet en daarom moet het opgeschrikt worden. De minister betoogde, dat in het kader van de bezuinigingsmaatregelen de bouw van overheidsgebouwen stopgezet dient te worden en dat een einde,moet worden gemaakt aan de belastingaftrek die momenteel wordt verleend ter aan moediging van de bouw in de vrije sector. De rede van Erhard werd met luid applaus begroet door de afgevaardigden van de C.D.U., terwijl verscheidene so ciaal-democraten luide hun misnoegen te kennen gaven. Erhard deelde mee, dat de ondernemerswinsten verleden jaar aanzienlijk zjjn gedaald. Als nu geen manjrcgelen worden genomen, dan zal Beroep op Chroesjtsjef: Afschaffing doodstraf economische delicten Frangois Mauriac, Bertrand Russel en Martin Buber hebben in een schrij ven aan Chroesjtsjef verzocht een aantal Russische ter dood veroordeel den, voor het merendeel joden, gra tie te verlenen. De veroordeelden hebben zich schuldig gemaakt aan economische delicten. De drie schrijvers verzoeken de Russische regering de doodstraf af te schaffen, die ten aanzien van econo mische delicten onlangs opnieuw is ingevoerd. Omdat de vooroordelen van de massa tegen zekere minderheden nog niet zijn uitgeroeid, zouden deze ge vallen de gehele joodse gemeenschap aan ernstige gevaren kunnen bloot stellen, zo schrijven zij. Zij zeggen te hopen dat Chroesjtsjef in hun stap „geen enkele poging wil zien afbreuk te doen aan de positie van de Sowjet unie in de wereld" maar slechts ,,de d, Bondsdag zich In 1964 no, met dezelve de universele menselijke waar- kwestie bezig moeten houden en zowel den en de goede reputatie van de rük als arm zal de dupe zyn. Sowjetunie te bewaren". Eratosthenes berekende reeds de omtrek van de aarde 869 Eratosthenes, de in 235 v. Chr. aangestelde Griekse bibliothe caris van het Museum van Alexan- drië, hoorde eens iemand vertellen, dat tijdens de dag- en nachtevening de zon in de stad Syene geen scha duw gaf, omdat ze dan recht boven de hoofden van de Inwoners van de stad stond. Dit verschijnsel van de schaduwloze zon was in Alexandrië onbekend en Eratosthenes zag hier in een middel om de omtrek van de aarde te berekenen. Het was toen tertijd al lang bekend dat de aarde een bolvorm had, de planeet was nog niet bij benadering vastgesteld kun nen worden. Uit het verschijn sel dat de zon op één en betzelfde tijdstip géén scha duw gaf in Syene, Alexandrië, trok Eratosthenes de juiste conclusie, dat de zonnestralen in beide plaatsen het aardoppervlak dus onder een verschillende hoek moesten treffen. Door nu de afstand van Syene (dicht bij de tegenwoor dige dam van Assoean gelegen) tot Meroe (bij Alexandrië) te meten, welke twee plaatsen op dezelfde leng tecirkel liggen, en door voorts de hoek te bepalen die de zonnestralen te Meroe van de loodrechte richting afweken tijdens de dag- en nachteve ning, zou het vraagstuk zijn opge lost. Immers, de loodlijnen te Syene en Meroe snijden elkaar in het mid delpunt van de aarde onder een hoek, die gelijk is aan de hoek die de zonnestralen te Meroe met een TOCH IS HET ZO! daar opgerichte loodlijn maken. Die hoek bleek btf meting ongeveer 7° te bedragen en de afstand van Me roe tot Syene was 5000 stadiën (een stadium is 0,16 km), zodat de om trek van de aarde 360/7 X 5000 257.143 stadiën 41.148 km móest bedragen, een waarde die slechts deinig afwijkt van de moderne me- Dat Eratosthenes in zijn uitkomst niet helemaal juist was, was te wij ten aan het feit dat de afstand tus sen Meroe en Syene in die dagen niet precies kon worden gemeten (overigens is onze berekening ook niet helemaal In overeenstemming met die van Era tosthenes, In ver band met de hoek die we „onge veer 7" hebben genoemd, maar die door Eratosthenes op een breuk- waarde werd berekend, die we ter vereenvoudiging van de uiteenzet ting gemakshalve hebben afgerond). De betekenis van deze geniale me thode om de omtrek van de aarde te berekenen ligt dan ook niet zo zeer in de exactheid va» de uit komst, maar in het feit, dat zonder moderne hulpmiddelen een dergelij ke benadering van de werkelijkheid kon worden verkregen door mensen, dl! „natuurlijk niet konden weten dat de aarde rond was"! Dit probleem van de aardomtrek roept een aardrijkskundig vraagstuk in ons wakker dat u ongetwijfeld ook zal interesseren. Gevaarlijk voor cle veiligheid In een officieel rapport over de binnenlandse veiligheid van Enge land wordt bezorgdheid uitgespro ken over^het grote aantal commu nisten en communistisch gezinden in de ambtenarenvakbonden. „Er zijn ons geen aanwijzingen ter kennis gebracht dat communistische vakibondsautoriteiten zich aan spionage hebben schuldig gemaakt," aldus het rapport. „Niettemin beschouwen wij de ze vermoedelijk opzettelijke opeenho ping van communistische activiteiten in het ambtenarenkorps als zeer gevaar lijk voor de veiligheid." Het rapport-Radcliffe zo genoemd naar de voorzitter van de commissie, Lord Radcliffe s in opdracht van premier Macmillan opgesteld naar aan leiding van de opzienbarende SDionage- processen die vorig jaar in Engeland veel stof deden opwaaien. Macmillan gaf de opdracht tot verbe tering van het veiligheidssysteem van de marine na de zr.ak van de Britse di plomaat George Blake, ^ie tot 42 jaar gevangenisstraf werd veroord gens spionage voor de Russl maanden later werden een Russische meesterspion en twee Amerikanen ver oordeeld wegens het stelen van marine- geheimen. van mening dat de grootste bedreiging van de Britse veilig heid gevormd wordt door de geheime diensten van het Sowjetblok. De activi teiten van de Britse communistische partij acht zij geen direct gevaar. Pre mier Macmillan verklaarde gisteren in het Lagerhuis dat in overeenstemming met de adviezen van het rapport-Rad cliffe over de gehele linie maatregelen er verbetering van het veiligheidssys- eem genomen zullen worden. Het rapport-Radcliffe adviseert onder ieer de mogelijkheid te verruimen van ?t overhevelen van communisten en sympathisanten van politiek gevoelige regeringsdepartementen naar posten die niet direct te maken hebben met de eiligheid van het land. Worms voor Europese Hof: De Nederlandse schroothande- laar L. Worms heeft gisteren de Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap van Kolen en Staal (E.G.K.S.) verantwoordelijk ge steld voor grote financiële verlie zen, volgens hem geleden als ge volg van de schrootfraude. De heer Worms eist in deze zaak, die hij bij het Hof van Justitie van de Europese Gemeenschappen in Lu xemburg aanhangig heeft gemaakt,j^fgewlzen. uitkering van een schadevergoe ding, waarvan de hoogte door deskundigen moet worden bepaald. Hij verwijt de Hoge Autoriteit te heb ben nagelaten, de boycot van het ge meenschappelijk bureau van schrootge- bruikers en van de schroothandelaren in Nederland, te doen opheffen en in ge breke te zijn gebleven de schrootfrau de te liquideren. Bij de onder grote belangstelling ge houden zitting van het Europese Hof werd de aanklacht van de heer Worms, namens de Hoge Autoriteit, op alle pun ten ongegrond verklaard. De heer Worms stelt, dat tot een boycot jegens hem werd besloten, nadat hij in 1957 fraudu leuze handelingen aan het licht had ge bracht. Het doel van deze boycot was. naar zijn mening, hem „zo mogelijk tot zwijgen te brengen, daar zijn onthullin gen voor de betrokkenen te pijnlijk zou den zijn". Geweigerd Als gevolg van deze actie werd, al dus de pleitnota van zijn rechtskundig adviseur, de Rotterdamse advocaat mr. J. L. Janssen van Raay, de heer Worms beroofd van zijn inkomen, dat in 1956 120.000 gulden bedroeg, ging zijn be drijf te gronde en liepen zijn schulden op tot 750.000. Om de boycot aan te tonen had de heer Worms aan 150 Ne derlandse schroothandelaren tevergeefs schroot te koop gevraagd tegen een prijs, die 20 gulden per ton boven het normale niveau lag. Alle aanbiedingen werden geweigerd. Mr. Janssen van Raay nam overigens een passage uit zijn pleitnota over de Nederlandse justitie terug, nadat daar tegen bezwaren waren gemaakt door de Nederlandse president van het Hof, prof. A. M. Donner. De raadsman had gezegd, dat de Nederlandse justitie er blijkbaar terugschrikt, functionarissen die belangrijke posities bekleden bij staal fabrieken. te vervolgen. Prof. Donner merkte op. dat hij een Geen bewijs De vertegenwoordigers van de Hoge Autoriteit bestreden het bestaan van een boycot tegen de heer Worms, waar „geen enkel feitelijk bewijs" voor aan ■te voeren zou zijn. De 150 schroothan delaren hadden het aanbod van de heer Worms op zuiver commerciële gronden 'gewezen. De Hoge Autoriteit bestreed voorts, dat het gezagsorgaan geen maatrege len zou hebben genomen tegen de frau de. „De genomen maatregelen waren wellicht onvoldoende, maar niet omdat er iets te verbergëh viel." De aanspraak op schadevergoeding van de heer Worms werd ongegrond genoemd, omdat hij geen srhade kan hebben geleden, daar hij geen bijdragen aan de verevenlngs- kas leverde. Advertentie Opnieuw militair bewind in Syrië De Syrische opperbevelhebber, gene- raal-majoor Zareddin, heeft gisteren een nieuw militair bewind in Syrië inge steld, in een poging, zoals het in een officiële verklaring genoemd wordt, de basis te leggen voor een stabiele ont wikkeling en het organiseren van een democratisch leven In het door opstan den geteisterde land. Het nieuwe bewind zou zijn taak reeds op zich hebben genomen. Deze taak omvat tevens het streven naar een heid met de andere Arabische landen, die moet zijn gebaseerd op „een ge zonde grondslag en met voorwaarden die de waardigheid van Syrië waarbor gen en de fouten van het verleden ver mijden". In september 1961 heeft Syrië de ban den met Egypte verbroken. Eind maart bracht een staatsgreep van het leger het bewind van president El Koedsi ten val en de wetgevende en uitvoeren de macht kwamen toen in handen van het leger. De verklaring van het opperbevel ls getekend door generaal Zareddin. Ver der werden geen namen genoemd. Wel werd verklaard dat het nieuwe com mando de steun en het vertrouwen heeft yan^ alle legereenheden in het gehele Kennedy's nodigen 611 Nobelprijswinnaars uit President Kennedy en zijn vrouw zul len op 29 april een diner geven voor alle Nobelprijswinnaars van het weste lijk halfrond. Uitnodigingen zijn verzon den aan 61 Nobelprijswinnaars, van wie er slechts twee buiten de Verenigde Sta ten wonen. In totaal zullen er ongeveer 150 gasten aanzitten. De afgevaardigden van de subcommis sie voor ontwapening die in Genève bijeen zijn geweest, hebben besloten maandagmiddag weer te vergaderen, om te proberen de impasse van de con ferentie te doorbreken. Dacliau-barakken worden gesloopt De laatste bewoners van het be ruchte concentratiekamp te Dachau zullen begin 1964 naar elders worden overgebracht, zo is namens de rege ring van de staat Beieren medege deeld. Ongeveer 1.000 vluchtelingen wonen in de gebouwen van een der meest gevreesde concentratiekam pen, waar duizenden slachtoffers van het Hitler-regiem werden vermoord of stierven tengevolge van uitputting. Na de oorlog werd het kamp eerst gebruikt om nazimoordenaars op te bergen. Naderhand vonden 100.000 vluchtelingen merendeels Duitsers uit de Balkanstaten, Tsjechoslowakye en Polen een toevlucht in de ba rakken. Thans worden nieuwe huizen ge bouwd voor de laatste vluchtelingen, die nog overgebleven zijn. Zodra deze gereed zijn zal het kamp worden ont ruimd. De fundamenten der barak ken zullen blijven bestaan, als herin nering aan de wreedheden der nazi's. GOUDEN VERLOVINGSRINGEN voegloos en /-KkicTABT massief in gladde cqns t en bewerkte uitvoering riff ran it pnJnettn itr Contant fatrieitn mtsUilrnd tin it trktnit jnwtlitn I Het ruimteschip Apollo waarmee drie Ameri kaanse astronauten over enige jaren een reis naar de maan gaan maken, zal worden gelanceerd door een monsterraket die zo groot zal zijn als een wolkenkrabber van 35 verdiepingen. Het ruim honderd meter ho ge drie-traps monster zal de astronauten naar de maan en ook weer terug naar de aarde moeten brengen. Het gevaarte zal aan de voet een door snee hebben van 15 me ter. Aan de ontwikke ling van deze enorme draagraket wordt nog dit jaar begonnen en in 1966 zal een eerste proeflancering moeten plaats hebben. Allen Barke, gewezen autobuschauffeur, land arbeider en jongste be diende, heeft gisteren een nieuwe functie aan vaard: bedrijfsdirecteur van de Engelse Fordfa brieken de onderne ming waar hij dertig jaar geleden in dienst trad als tijdcontroleur. Zijn salaris van toen, 35 gulden per week, is in middels aangegroeid tot een bedrag dat welis waar niet nauwkeurig aan de buitenwacht be kend is, maar dat zeker op drie tot vierduizend gulden per week mag worden geschat. I Koningin Elizabeth van Engeland heeft een ver zoek van de gemeente Manchester dat al van 1953 dateert, thans be leefd doch definitief van de hand gewezen. Ze is niet bereid te poseren voor een portret, dat het gemeentebestuur so graag in het stadhuis wil hangen. Een reden voor de weigering werd niet opgegeven, maar uit hof kringen wordt vernomen, dat de koningin al vele uren heeft geposeerd voor de 33 schilderijen en ten minste tien beeld houwwerken, die van haar zijn vervaardigd. „Ze heeft er nu waar schijnlijk genoeg van", aldus de zegsman. De postbode Marcel Hérard uit Frankrijk kreeg? gisteren drie maanden voorwaarde lijk omdat hij niet alle post bezorgde. Hij werd beschuldigd van het ver branden van weekbladen en dagbladen, maar de man zei dat zijn route te lang was en zijn sala ris te laag. I Op 10 april zal de Ca nadian Pacific Airlines zes Engelse dames met klinkende namen onder zijn passagiers mogen rekenen, die echter ge durende de vliegtocht niets zullen eten of drin ken. Het zijn de wassen beelden van Jane Sey mour, Catherine Howard, Anna Boleyn, Catherine Parr, Anna van Kleef en Catharina van Aragon, de zes vrouwen van Hen drik de Achtste, die naar het nieuwe wassen beelden museum in Vic toria worden getrans porteerd. I In Spanje is gisteren een conferentie begon nen van 150 gedelegeer den uit 25 landen om te komen tot de oprichting van Europees-Ameri kaans televisienet door middel van satellieten. UW HAAR CORRECT IN MODEL HAARCRÈME Krimpen van nieuwe wol voorkomt u gemakkelijk. Brei er dan maar op los. Ook dit is maar een weet. „Dat zit zo" verklapt het U op bladzij 16. Dit handige- pocketboek verdiept U terloops als U iemand op de bon zet. ln envelop (of op kaart geplakt) verzenden aan U kunt noteren als nieuwe abonnee BETALING PER WEEK/MAAND/KW ARTAAL/GIRO Doorhalen wat niet van toepassing Is. Zelf was ik al abonnee. Voor het aan brengen van bovenstaande nieuwe abon nee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO SchrUf hier uw eigen naam en adres B „Dat zit zo" - 'n boek boordeVol met ongelooflijk handige wenken - is niet in de winkel te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5