Verdien 24 X13 twrmw Stappen van overheid tegen schadelijke sigaretten mum mm m mum u ml a a a B Grondverzakking gevolg van werk aan bouwput op elk^ dubbelgroot pak Raadsel voor DimitriFrenkel Frank Nero Wolfe Gewetenszaak voor de chr. winkeliers Heren garderobe wordt steeds persoonlijker Schaak-vraag 229 Er zijn van die schakers, die erop uit schijnen te zijn briljante combina ties op het bord te vlechten. En wat een ander nooit of zelden lukt, zij schudden het uit hun mouw. Eén van die romantici der 64 velden is de heer L. Jongsma uit Strijen, die ons ditmaal onderstaande partij stelling zond. Wit: W. Moret; zwart: L. Jongsma. a b c d f g b Wit: Kgl, Tfl en al, Db2, Pf3, Le2, pi a2, b3, c4, d4, e3, f2, g2 en h2. Zwart: Kc8, Td8 en g8, De7, Lb7, Pc5, pi a7, b6, d7, e6, f7 en h7. Opgave: zwart speelt en wint. N.B.: Er moeten m.i. in deze mooie combi natiestelling wel meer winstvoortzet tingen zitten dan één. De oplossing die de heer Jongsma aangeeft is zeker de elegantste. Oam-vraag 228 De stand in het probleem van J. J. van Tol was als volgt: Zwart: 8, 11, 15, 18, 23, 27, 29, 33, Wit: 20, 24, 30, 34, 40, 41, 42, 50. Wit wint dit briljante probleem in de volgende zetten: 2419, 15x44; 50x28, 36x38; 28—22, 23x14 want op 29x40 volgt wit met 22x2, zwart met 23x14 en wit met 2x35; 34x3, 27—18; 3x42, 18—23: 42—33, 11—16; 33—38, 23—28; 38—27, 28—33; 27—43. Bridge In een parenwedstrijd krijgt u als Noord het volgende spel: Sch. V 9, Ha. A 10 9 3, Ru. A H V 6, KI. B 10 3. West is gever, Noord-Zuid kwetsbaar. West opent de bieding met 1 schop pen. Wat zou u thans bieden? Jack Diamond. Kruiswoordraadsel Bil B ■E UB H P_ j 22 F 25 26 28 30 31 C- 34 D 36 LL JU _2 3 Horizontaal: 1. muzieknoot, 2. merk teken het vaarwater aangevend, 7. uit roep, 9. gemeente in Limburg, 12. turks bevelhebber, 13. boom, 15. zelfkant, 17 meisjesnaam, 18. vogel, 20. voor- naamw., 21. wijnglas, 22. buitenmuui van een gebouw, 23. rund, 24. bij woord, 26. lidwoord (Fr.), 27. buiging 28. gevangenis, 29. steen, 33. verlegen 37. landbouwwerktuig, 38. rangtel woord, 39. voorzetsel. Verticaal: 1. lidwoord, 2. mandje, 3 scheikundig element (afk.), 4. balk, 5 oude lengtemaat, 6. keurig, 8. bijwoord 10. onvermogen om het waargenom< te herkennen, 11. liniaal (Z.N.), 12 bijb. figuur, 13. hinderen, 14. zwarte 16. dril, 18. voorzetsel, 19. Europeaan 25. soort hamer, 30. huisdieren, 31. Eu ropeaan, 32. voorzetsel, 34. lidwoord 35. boom, 36. volksnaam voor de kauw OPLOSSING VORIGE PUZZEL Hor.: 1. Esla, 4. Eger, 7, het, 8. Adda 10. as, 12. Enna, 14. Aïda, 16. lila, 18 aard, 20. sr, 21. Alda, 23. Ede, 25. arre 27. leer, 29. one, 30. Este, 32. om, 34 Erna, 36. dame, 38. anti, 40. deel, 42 Ne, 43. koon, 45. .vos, 47. klap, 48. Daan Vert.: 1. Ee, 2. stel, 3. aan, 4. ed, 5. gaar, 6. rad, 7. hals, 9. daad, 11. sage, 13. naar, 15. idee, 17. Iran, 19. aalt, 22 Leen, 24. drom, 26. reet, 28. Eede, 29. Oran, 31. sado, 33. mens, 35. Rika, 37. Alva, 39. nek, 41. end, 44. op, 46. on. Het Argentijnse voetbalelftal beefi woensdag te Buenos Aires met he" kleinst mogelijk verschil (10) gewonner van Mexico. Het enige doelpunt in de oj laag peil staande ontmoeting kwam toi stand in de twintigste minuut van d( eerste helft, toen de Mexicaanse rechts back Chaires de bal na een schot van de Argentijnse linksbuiten Beien zodanif van richting veranderde, dat doelmar Carbajal kansloos was. Tocli boete voor goede weggebruikster Wegens het rijden zonder rijbewijs heeft de kantonrechter in Tilburg giste ren mevrouw G. B. de B. uit Goirle ver oordeeld to-t een geldboete van ƒ25. Me vrouw B. kwam na 21 november van het vorige jaar in het nieuws, toen zij door een commissie als een goede wegge bruikster werd gesignaleerd. Enige tüd later kwam aan het licht, dat zij geen rijbewijs bezat en dat zij zelfs voor haar rijexamen was gezakt. Het rijbewijs is er intussen gekomen en werd haar tijdens een televisie-uit zending uitgereikt. De lof, die mevrouw B. kreeg te incasseren voor haar goede rijcapaciteiten werd onderstreept door de toezending van een taart. Dit alles ech ter was voor de kantonrechter geen aan leiding om in dit geval het ..eenheidsta rief" voor het rijden-zonder-rijbewijs niet te hanteren. Gisteren is d eautomatische telefoon centrale in West-Terschelling in gebruik genomen. Hiermee is de laatste schakel gesloten in de automatisering van de telefoonverbindingen in Friesland. Deskundigen in Culemborgs geschil: lemborg, waarbij door het uit voeren van een bronbemaling voor rekening van de technische uitgeverij N.V. Stam uit Haarlem in een aantal omliggende fabrieksgebouwen van Gispen's fabriek voor metaalbewer king in Culemborg, verzakkingen zijn geconstateerd, heeft gisteren ge diend voor de president van de recht bank in Utrecht, mr. J. J. Plugge. Er zijn verschillende deskundigen ge hoord om uit te maken of de verzakkin gen inderdaad veroorzaakt worden door de bron-bemaling of dat er sprake is een natuurlijke verzakking, die n-u door het ontbreken van grondwater onder het gebouw van Gispen alleen maar versneld wordt. De pleiter van Gispen, mr. W.A.P. Smit, betoogde dat de voortdurende bron-bema ling katastrofale gevolgen kan hebben. De fabrieksgebouwen dreigen onbruik baar te worden, hegeen rampzalige gevol gen kan hebben voor produktie, winst mogelijkheden en positie op de' markt van de N.V. Gispen. Ondanks herhaalde waarschuwingen is de N.V. Stam door gegaan met de bemaling. Hij verzocht de president een begin te maken met het staken van de bronbemailing, op straffe van een dwangsom van honderdduizend gulden voor elke dag dat men in gebre ke blijft Hij kondigde voorts aan dat een scha deprocedure aanhangig zou worden ge maakt tegen de N.V. Stam, omdat de N.V, Gispen de directe en indirecte schade nog niet kan overzien. Voor de -gedaagde trad als pleiter op mr F. van der Feite, die de onjuiste constructie van Gispen's gebouwen de ware oorzaak van de verzakking achtte. In Culemlborg word<t op bijzonder onsta biele grond gebouwd en daarom noemde de pleiter het onbegrijpelijk, dat men bij Gispen wel de muren ondeiheid heeft, maar niiet de bodem van heit gebouw. Op deze bodem nu worden zware machi nes geplaatst Hij was van mening, dat de verzakking oCk zonder bemaling zou zijn ontstaan en nu alleen is versneld. Hij noemde het ongehoord, dat het door onjuiste bouw van Gispen een ander Deze zomer zal de P.T.T. -proeven nemen met een nieuw uniform. Het is gemaakt van wollen stof. Het oude lakense pak is niet erg sympathiek bij het personeel. Lukt de proef, dan komt dit kostuum voor het zomerpak in de plaats, en wil men het 's winters blijven doordragen, dan gaat het lakense pak er ook uit. V.l.n.r. het oude lakense pak, het huidige groene zomerpak en rechts het nieuwe, dat misschien voor beide andere in de plaats komt. onmogelijk wordt gemaakt zwaarder te bouwen. Stopzetting van de bronibemaling zou, zo zei hij, nog grotere schade ken, omdat de damwand dan in zakken. Gispen heeft al schade en, a'ldus mr. Van der Pelitz, het is niet nodig door stopzetting nieuiwe schade bij Sta-m te creëeneu. De deskundigen waren unanleiu mening, dat de verzakking, zoals i geconstateerd, onmogelijk was, als er niet gemalen werd. Een verzoek president aan Ir. Van Mierlo laboratorium voor grondmechanica ln Delft, als deskundige op te treden bij het langzaam stopzetten van de bi maling, was aanleiding tot een protest van de raadsman van de N.V. Sum. De president legde dit protest naast zich neer. De heer Van Mierlo stelde, dat de bron-bemaling wordt gestaakt, zakkingen ophouden. Het is zaak or spoedig mogelijk de bouwput' van Stam gereed te maken, zo zei hij, opdat niet nog meer onheil wordt gesticht. De president maakte een einde aan een twistgesprek tussen deskundigen en raadslieden over eventuele natuurlijke oorzaken, zoals de waterstand van de Lek en de natuurlijke zakking van de grond, door de uitspraak op maandag aanstaande te bepalen. Ondanks dc enorme korting op elk pak is Ideaal-PersiJ toch voorzien van de kostbare spaaremmertjes. Waardevol voor U persoonlijk! Vraag een spaarkaart bij Uw winkelier of vereniging! Ideaal-Persil groot pak |B 5& OOcf verzorgt'Uw was ideaal! DONDERDAG 5 APRIL 1962 scüreei .,De Komiek Na het j l de detective-se Op donderdag 26 april zendt de Avro liet in haar opdracht door Dimitri Frenkel Frank geschreven televisiespel „De Komiek" uit. De hoofdrol in dit door Walter van der Kamp geregisseer- „Het is zover" en „De andere", die door de spel wordt vertolkt door Ko van Dijk. de Westduitse televisie naar de romans „Dc Komiek" heeft de conflictsituatie van Francis (Paul Vlaanderen) Dur- tot onderwerp, waarin de nog jeugdige bridge waren gemaakt en die door de partner van een komisch duo geraakt, AVRO op de vaderlandse beeldschermen als met het klimmen der jaren de po- werden gebracht, is het nu de Ameri- pulariteit van zijn oudere collega en kaanse auteur Rex Stout, die de Duitse leermeester afneemt tv-filmmakers stof heeft gegeven voor hun thriller „Te veel koks". Gisteravond ging de eerste aflevering van deze span nende affaire en binnen veertien dagen kan men getuige zijn van de overige vier. waarin detective Nero Wolfe, de amusante flegmaticus, die werd ge speeld door Heinz Klevenow. alle raad- SSfï tevredenheid zal onlwar- X rTSS™? Sï ren. De data voor de volgende afleverin- van dc Anti-Revolutionaire Party 20 oo gen zijn bepaald op: 8. 14 en 17 april Dondcrdagavondmozaiek gevar progr - - 2- - X-.v, 8.40 Avondoverder.kir.g M Boekbespr 23.00 Bariton en piano 23.35 Een vanavond (dan komen er zelfs twee). dag i Jan Luyken. klankbeeld '23 51 ub II, 298 m. 19.00 V d kinderen er eens even voor zitten: Lied- Iet Vogelkwartier, hoorspel 20.00 jes en He Nws 20.05 21,20 Taxi voor spel 22 30 Nws Sportact 23.10 'Nieuwe gram 33 55—3100 solist ■P hoor- Act 23.00 Robbers, hoor. Indien volksgezondheid dat eist: W&i!f/£/d vanavond (Van onze sociaal-econ. redactie) NAAR de mening van het bestuur van de Nederlandse Bond van Christelijke Sigarenwinkeliers staat het nog lang niet vast dat long kanker voornamelijk een gevolg is van het roken van sigaretten. Het bestuur dat zich gisteren hierover op de jaarvergadering te Baarn uit sprak, keurde de vele publikaties van de afgelopen weken over deze kwes tie ten scherpste af. Het optreden van de Nederlandse Con sumentenbond, dat het resultaat van slgarettenonderzoek publiceerde, werd onbezonnen en ongefundeerd genoemd. Ook de bereidheid van de diverse pu- bliciteitsmedia om aan het bekend ma ken van dit onderzoek medewerking te verlenen werd gelaakt. Er zou maar gepubliceerd worden zonder dat er ge vraagd wordt, wat wetenschappelijk ver antwoord ls. Een der bestuursleden ver wachtte dat op korte termijn wel andere en meer verantwoorde artikelen over deze zaak gepubliceerd zullen worden. Uit de vergadering gingen echter ook stemmen op deze kwestie bij het departe ment van sociale zaken en volksgezond heid aanhangig te maken. Deze leden wensten te weten of bij het sigaretten roken inderdaad schadelijke stoffen vrijkomen, die longkanker tot gevolg hebben. Als christen-ondernemer waren zij van mening dat hier een gewetens zaak ligt. Eventueel zal de handel samen met de industrie na moeten gaan, of er schade lijke stoffen in het geding zijn. Zo ja. dan zullen er andere wegen gezocht moe ten worden. Zeker als christelijke organi satie achtten deze leden zich verplicht niet zo maar over de zaak heen te stap pen. Als bepaalde rookartikelen voor de volksgezondheid gevaarlijk zijn dan zal de overheid maatregelen dienen te ne men. Maar anderzijds werd er ook ge vraagd om financiële steun van de over heid indien bepaalde tabaksimporten zouden worden stopgezet en handelsza ken gedwongen zouden worden te slui ten. Op de principiële kant van deze zaak voor de christelijke organisatie, juist mei het oog op de volksgezondheid werd mei nadruk gewezen door de heer M. D Kleiscn, adjunct-secretaris van de Chr Middenstandsbond. Er zou bij de detail handel op het ogenblik reeds een dui delijke daling in de sigarettenomzet te constateren zijn. Mannenzaak De heer M. D. Kleisen, werkzaam bij 't secretariaat van de Chr. Middenstands bond. voerde het pleit voor paralellisa- tie in de detailhandel voor sigaren en sigaretten. Erkend moet worden dat voor de verkoop van een pakje sigaretten geen vakbekwaamheid nodig is. De siga renwinkelier zal er niet om moeten blij ven treuren, dat de sigaretten ook in andere branches verkocht worden, maar hij moet van de nieuwe mogelijkheden gebruik maken. De sigarenwinkelier .zal moeten overgaan tot de verkoop van pocketboeken, lederwaren enz., indien dit in overeenstemming is met de standing van zijn zaak. Spr. hield de vergadering de mogelijk heid voor, van hun zaken winkels te maken waar de man alles kan kopen, waarvoor hij speciale belangstelling heeft. Via deze uitbreiding van het as sortiment zou de klant dan ook nog de sigaretten nen blijven betrekken. In de vergadering werd de za-terdag- middagsluiting voor de sigarenwinkelier radicaal afgewezen. ,Der Bettelstudent' op het scherm Vrijdag 13 april kunnen de liefhebbers van een operette weer eens aan hun trekken komen, als de KRO de be roemde creatie van Millöker, „Der Bet telstudent" voor de televisie zal bren gen. Na „Das Land des Lachelns" en „Paganini" is dit de derde operette, uit het Duits-Oostenrijkse repertoire, die de KRO voor de Nederlandse kijkers uit zendt. Kurt Wilhelm, die ook de regie over deze uitvoering zal voeren, heeft ook voor televisie-adaptatie van „Der Bettelstudent" gezorgd. Boycl Baclunann show voor KRO de dertiger jaren 12.30 Medod ten behoeve Do ..Zaterdagavondakkoorden" van het "c"?.™*", echtpaar Scholten blijven ook in het plaat door Europa 13.43 Lichte pianomuz komende seizoen op het beeldscherm '2n 14 05 Schoolradio 14.25 Nederlandse verschijnen, maar de KRO va at het «rat volksliedjes (gr) 1-4 40 Gelders ark en solist verscnijnen. maar de KRO gaat het wat !6j00 Vocaal ensemble 16.15 Duizendschoon minder frequent doen. Vier televisie- praatje 16 30 Strijkkwartet: moderne muz amusementsprogrammas worden nl. op- 7?° VooI^Tf,chi. i7-2? Cellorecitai 17 40 gebouwd rondom de figuur van de Deen gSSSSai'-ZSZSlttJSSSc SS -jarige ko- De_nhangnxit. oen progr_ dat schommelt TV-spel 22.35 Massazang. Programma voor morgen 1 7.50 Meditatie 8Ö0*Nws t 8.35 Volksliederen (gram) 10.45 Sopra oudere luister de dertiger jai Grar bas t Boyd Bachman. de thans miek, die tijdens en na de oorlog eigen show-orkest had en die als een ae Kiam aan ook nog ae 5 muzikale clown in het moderne genre r.,n sigarenwinkelier kun- l voor Boyd Bachman is met zijn huidige or kest o.m. opgetreden in de Perry Como- show in Amerika. dc Haas. VARA: 7.00 Nw« 7.10 Ochtend gym 7.23 Lie 8.18 Lichte gram 9.00 oym 910 Klass ork muz (gr) 9 40 VPRO: !0.00 Inzicht en uitzicht lezing Mannen, wordt modieus! W'l denkt, dat de herenmode wordt je, voorgeschreven uit één centraal punt heeft het mis. De heer G. Dijkstra, expert in herenmode, heeft dat duide lijk gemaakt met een show van zijn Society shop in het Carlton Hotel te Amsterdam. Hij liet deze show openen door een serie costuums, die allen een andere tendens vertoonden ook al was het steeds colbert en pantalon. Het Franse costuum is breed van schou ders, smal van heup, het colbert heeft geen splitten en de pantalon is naar onze begrippen aan de korte kant. De Italiaan se ontwerpers daarentegen geven het col bert lange zijsplitten en een getailleerde lijn. De Engelsen combineren een effen vrij donkere pantalon met een tweedjasjo in vage ruit, een schaduwkleur van de pantalon. En het split is nu middenachter. De Amerikanen willen tetrug naar het dubbelrij's costuum. Maar de rijen kno pen staan zo dicht bij elkaar, dat de slan ke lijn niet gestoord wordt. De overslag is ook maar smal, er zijn weer lange zij- splitten. Engeland heeft het overhemd tra onder handen genomen. Niet langer alleen maar wit zonder meer, wr honderd van de honderd mannen zich fantasieloos mee kleden. Omdat vergeefs geprobeerd is het gekleurde pverhemd come-back te geven heeft men nu middenweg gevonden: een fijn streep- 85 Precies tien minuten nadat we de pijler verlaten hadden, viel de zeebodem onder ons eensklaps weg in wat in het onverwacht en voor de schijn werper ondoordringbaar gapend donker op een bijna verticale rotswand leek. Ik wist dat het ver beelding was. Vyland moest de oceaanbodem min stens wel tienmaal nauwkeurig nagegaan hebben en als hij het over een hellingshoek van slechts dertig graden had. zou dat ook wel zo zijn. Des ondanks kregen we de indruk van een plotseling opdoemende bodemloze afgrond en werden we even door overweldigd. „Dit is het", zei Vyland zacht. Op zijn glad ge zicht zag ik wat zweet glinsteren. „Naar beneden Talbot!" Ik schudde mijn hoofd. „Nog niet. Als we het nu doen, trekt die kabel achter ons het achterschip omhoog. Ónze zoek lichten kunnen niet naar voren schijnen, maar al leen verticaal naar beneden. Wil je dat we met de neus op een voor ons onzichtbaar uitstekend stuk rots stoten? Wil je dat de voorste benzinetank opengescheurd wordt? Vergeet vooral niet dat die tank uit alleen maar een dun laagje metaal be staat Eén opengescheurde tank is al voldoende om ons van ons drijfvermogen te beroven en dat ontneemt ons de kans om ooit nog aan de opper vlakte te komen. Dat begrijp je toch, is het niet Vyland?" Zijn gezicht glom van het zweet en opnieuw streek hij met zijn tong langs de lippen. „Dan maar op jouw manier, Talbot". En ik deed het op mijn manier. Ik hield de koers op 222 tot de kabel zeshonderd meter was uitgevierd en stopte de motoren zodat de bathyscaaf heel langzaam begon te zakken. Zó tergend lang zaam zelfs dat de dieptemeter nauwelijks scheen te bewegen. Het gewicht van de kabel achter ons had de neiging het achterschip omhoog te trek en om de twintig meter dalen op een diepte tussen zestig en honderddertig meter, moest ik op de motoren zachtjesaan vooruit en meer kabel vie ren. Op precies zesenzeventig vadem, ongeveer hondei ddrieënveertig meter, gleed het licht van de schijnwerper over de zeebodem. Hier geen rotsen, 1# BI door Alistair MacLean koralen of sponzenbanken, maar kleine strepen grijsachtig zand tussen grote plekken zwarte mod der. Op bijna halve kracht vooruit en met ge trimde roeren kroop de bathyscaaf verder. Meer dan vijf meter hadden we niet nodig. De bereke ning van Bryson was vrijwel juist geweest, want toen de teller van de kabel zeshonderdvijfentwintig aanwees, zag ik uit de zeebodem en links naar vo ren vrijwel onzichtbaar iets omhoog steken. Het was het staartstuk van een vliegtuig. We waren aan de rechterkant het doel voorbij gevaren en de neus van het toestel wees in de richting waar we vandaan kwamen. Ik liet de motoren achteruit draaien, haalde met de trommel de kabel achter ons m, voer ongeveer twintig meter terug en be reikte dan weer vooruit varend en bakboord aan houdend de plaats waar ik zijn moest. Even sloe gen de motoren achteruit, dan zwegen ze. Lang zaam begon de bathyscaaf te dalen. De sleepkabel raakte de bodem, maar dit verminderen van ge wicht had niet de uitwerking die het eigenlijk moest hebben cn met een plof zakte de gondel in dc zwarte modder van de zeebedding. Slechts vijftien minuten waren verlopen sinds ik de zuurstofregenerator op zijn minimum had gesteld, maar de lucht in de gondel begon al be dorven te raken. Vyland noch Royale scheen het te merken. Misschien dachten ze dat een dergelijke atmosfeer normaal was onder de omstandigheden, maar eerder nam ik aan dat het hun inderdaad niet was opgevallen. Beiden gingen nl. geheel op ln wat ze door een van de ramen en fel bijge licht door het voorste zoeklicht in de modder za gen liggen. En ik ging er zelf ook in op. Wel hon derdmaal had ik me afgevraagd hoe ik me zou voelen, hoe ik zou reageren bij het ontdekken van wat daar half in de modder begraven lag. Woede, had ik verwacht, woede, razernij en afschuw, misschien ook angst. Geen van deze gevoelens werd ik me echter bewust niet meer. Ik voelde alleen maar medelijden en het meest onpeilbare verdriet dat ik ooit in mijn leven had gekend. Mis schien reageerde ik anders dan ik verwacht had omdat ik door de warrelende mist van pijn als beneveld werd, maar ik wist dat het toch ergens anders aan lag en het maakte de zaak er niet beter op. Ik wist namelijk dat het medelijden en verdriet niet langer anderen golden, maar mezelf Verdriet om de herinneringen die nog mijn enig bezit vormden, het medelijden van de man die medelijden met zichzelf had en onherstelbaar ver loren ging in zijn eenzaamheid. Het vliegtuig was meer dan een meter in de modder weggezonken. De rechtervleugel was verdwenen. Waarschijnlijk brak hij af bij het neerstorten in het water. Ook de top van de linkervleugel zag ik niet meer, maar het staartstuk en de romp bleken nog vrijwel onbeschadigd te zijn met uitzondering van de doorzeefde neus en de gebarsten en gebro ken voorruit die bewijs genoeg waren voor de ma nier waarop de DC zijn einde had gevonden. We lagen dicht bij de romp. De boeg van de bathyscaaf hing over de cockpit van het vliegtuig en de gondel bevond zich minder dan twee meter verwijderd en bijna op gelijke hoogte van de versplinterde ramen. Achter de verbrijzelde voorruit van de cock pit ontwaarde ik twee skeletten. Dat in de stoel van de gezagvoerder zat nog steeds rechtop, leunde tegen een gebroken zijraam en werd tegengehou den door de veiligheidsgordel. Het skelet op de plaats van de tweede piloot hing voorover en was nauwelijks zichtbaar. (Wordt vervolgd) ivitte vaste boord en manchet- Nieuws ook in de hoeden, die van' vilt. stro of suède mogen zijn en een wat ron de (ingedeukte) bol hebben. Rustig van das zij de elegante man, don ker van pak en lichtgewicht, wat dan, voor het costuum èn de man zelf geldt Maar in zijn vrije tijd kan hij gezellig zijn fantasie laten gaan door een vrolijke blouse met korte mouwen, een denim jas je of een echte overall aan te trekken. Die overall kan helemaal effen zijn en zelfs van corduroy maar ook kan de broek ef fen zijn en het lijf een streep hebben. 1 CJtJ 3.30 Lichte i.zu De n lartkbecfld 1 zang. AVRO: 12.00 sta d land- 'an land- 1 prognose 12.50 Old S'hatterhand was. Kar) May Asserkierier. licht progr ,>en uit de muziek geschie. lUzlkale lezing 16.30 V d zieken 17.00 Tijd voor teenagers 17 90 Act 18 00 Nws 13.15 Politieke lezing 18.25 Lichte one muz en zangsollste 18.50 De puntjes op de. praatje. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP Philharmonisch Orkest van Londen olv. ontagu Slat' van George Crabbe, Watsin. James Pease. David Kelly. Owen Brannigan. Lauris Elms. Jean Watsin. Ma rian Studholme. Iris Kells. Raymond Nils, son. John Lanigane Geraint Evans Mar cus Norman Koor en Orkest van het Royal Opera House. Covcnt Garden. Dirigent: Benjamin Britten- UI Edward Grief: 1. Sigurd Jorsalfar. suite voor orkest op. 56. de koning (Prelude). Da In" de hal gingsmars, Cinclnt Choral Society; Er zijn ook kleermakers, die de fanta sie bij geklederde costumes de vrije loop latenDc Italiaanse meester kleermaker Brioni ontwierp een wandelcostuum, dat ongeveer dezelfde functie heeft als bij de dames de wandeljapon. Pantalon en lan ge jas waren van een grijze prince-de-gal- les-ruit. De jas reikte ongeveer tot de kniehad a-symetrische zakkleppen en een lipje op de mouw bij de pols waaroj. de kleine knoopjes gezet zijn. Even bui- tennissig was de combinatie in lers tweed pantalon (lang of knickerbocker) kraag-en revers loos vest met lange n wen en een colbert mét kraag en re aar zonder mouwen Ook als de man in smoking uitgaat kan hij fantaseren. Het jasje behoeft heus niet meer zwart te zijn. Het mag een beschei den glinstering van zilver hebben en wijnrood, lind groen of nachtblauw zijn. Eigenlijk is er geen enkel exusus meer de man om zijn vrouw zijn kleren te laten kopen, want het onpersoonlijke kan, als het goed is. uit zijn garderobe verdwenen zijn. Lokettiste bezorgde PTT bijna strop van acht mille correspondente) pas in PTT-dienst ge- (Van 0 Een onerva komen Arnhemse leerling-lokettiste i_._ 17 jaar heeft dinsdag de posterijen in Arnhem bijna cen strop bezorgd van achtduizend gulden. Het meisje moest een oude man die met een chèque voor haar loket ver scheen. een bedrag van f 88,56 uitbetalen, maar zij keek daarbij over de komma heen en telde 8.856 neer, bijna acht mille te veel. De man tekende voor ontvangst en ging ermee naar huis. Maar hij heeft het geld niet langer dan een kwartier in zijn bezit gehad Thuisgekomen kwam zijn vrouw er achter hoeveel geld haar man had bin nengebracht. Dc man had het zelf niet gemerkt. Toen zij beiden nog hun eerste verbazing moesten verwerkentras er al een PTT-ambtenaar bij hen thuis. De oude man had zijn jas nog niet eens uit gedaan. Vrijwel ogenblikkelijk nadat het nieu we loketmeisje de vergissing op het Arnhemse hoofdpostkantoor op het Jans- plcin had begaan, had de dienstdoende controle-ambtenaar haar scheutigheid aan het licht gebracht. Er werd terstond iemand naar het huls van de oude man gestuurd: de naam en het adres van de man stonden op het gesigneerde chèQue- gedcelte De oude man, die voor het grote be drag zijn handtekening had gezet bood duizend maal zijn verontschuldigingen <j?™Tnet ecn toelichting die volgens een PTT-referendaris betrouwbaar werd ge noemd. Men wilde op het postkantoor volstrekt niet twijfelen aan de eerlijk heid van de man. Hij verklaarde name lijk bijziende te zijn. derhalve niet ln "aat op een nulletje meer of minder letten Men vond het geloofwaardig dat het >0r Iemand die slecht van gezicht is, weinig verschil maakt of men acht brief- -an duizend of acht van tien ln dc handen krijgt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9