ARC wees Excelsior resoluut terug Kangeroes en Prof wijk behaalden winst Afdelingselftal kreeg klop van RCL Rouwkoop en Woubrugge twee punten rijker Spurs in na 3-1 de „CupfinaF' overwinning Nederlandse successen bij Eur. titelstrijd KNSB gaat in óp zaterdag principe spelen NIEUWE LEIDSCHE COURANT 8 MAANDAG 2 APRIL 1962 Pernissers verloren met 3-0 "PEN vóór de rust nerveus spelend ARC heeft het toch gepresteerd om Excelsior P., tot vorige week nog kampioenskandidaat, met een 30 nederlaag naar huis te sturen. Spijtig voor de Alphenaren maakte Hoog vliet echter ook weer het éne doelpuntje om kampioen te worden. En zo zijn enkele onnodige verliespunten uit het begin der competitie (één van de twee geleden nederlagen was tegen het gedegradeerde SHS) wel zwaar bestraft. Overigens heeft ARC een knap seizoen achter de rug. De tot heden slechts veer tien doelpunten tegen in zeventien wed strijden bewijzen de kracht van de defensie. De voorhoede, met name de bezetting van de middenvoorplaats, is het zorgenvraagstuk geweest Komt daar verbetering in dan moet het mogelijk zijn na twee seizoenen op de tweede plaats geëindigd te zijn, volgend seizoen de kampioensvlag weer te hijsen Zoals gezegd, de thuisclub speelde hei eerste deel van de strijd, toen men ooi» nog tegenwind had. onrustig. Het eerste kwartier waren de bezoekers steeds in de aanval en doelman Van Horzen, weer onder de lat. toonde spoedig de griep te boven te zijn. Zijn optreden wekte ver trouwen. De achterhoede van de thuis club. waarin Leen Krijgsman een prach tige partij speelde en ook Oosterloo. Tim mer en Versluis op dreef waren. kree„' spoedig vat op het spel van de voorhoede der gasten. Slechts de rechtsbinnen blee' gevaarlijk, mede doordat linkshalf Jan Kriigsman niet fit was en ver beneden zijn kunnen bleef. Gevaarlijker Na ruim een kwartier kwam ook ARC tot aanvallen en men bleek gevaarlijke' dan de bezoekers. Voorlopig bleef echter succes uit, mede door goed werk van de Pernisse doelman. Na 36 minuten moesi hij echter zwichten, toen het hoofd van rechtsbinnen C. Versluis even eerder een fraaie voorzet van linksbuiten Valken- Sleutels Rouwkoop Rouwkoop heeft bet bij Sleutels niet zo erg gemakkelijk gehad, maar heeft haar leidende positie toch niet in gevaar zien komen. De Leidse defensie was goed in vorm, maar de voorhoede verzuimde, vooral in de tweede helft, een vuist te maken. Toch is het geen schande om te gen een gerenomeerde schutterslinie als die van de Voorschoternaren met 30 te verliezen, waarvan dan nog één doel punt uit een strafschop ontstond. Rouwkoop startte met de wind mee er ontketende direct een fel offensief. Al hoewel soms met veel kunst en vliegwerk konden onze stadgenoten 20 minuten standhouden., ze zagen zelfs kans om ir enkele zeer gevaarlijke uitvallen Rouwkoopse defensie te verontrusten Toen K. Verrips in de 20e minuut rr een prachtige kopbal zijn midvoor Bot- tema bediende, liet deze er geen gras over groeien en knalde de bal langs kee per Compeer01. Sleutels kreeg toer -tot twee keer toe een zeer goede kans om te doelpunten, doch èn Schinkel èn Willemse lieten zich door keeper Wasse naar overtroeven. Even later moest de uitstekende rechtsback Jongbloed, die een ingeschoten bal keihard tegen het hoofd kreeg, het veld verlaten. Beij com-i pieteerde de ploeg wel, maar de Sleu tels defensie was toch wat ontredderd. Vlak voor rust ontstond er in de Leidse defensie een klein misverstand en Bot- tcma was weer present (02). Strafschop Na rust trachtte Sleutels met felle aanvallen de Voorschotense defensie te verschalken, maar toen bleek het tekort van de Leidenaars. Spil Profijt met zijn assistenten hadden niet erg veel moeite om de simpel opgezette aanvallen van Sleutels te onderbreken. Zelfs kwam Rouwkoop ondanks de felle tegenwind tot zeer gevaarlijke aanvallen en de Sleu tels defensie moest vaak alle zeilen bij zetten. In de 30e minuut leidde dit tot een ongelukkige handsbal van linksback v. d. Hoogt Arendse schoot de bal uit de toegekende penalty via de handen keeper Compeer in het net (03). Rouw koop. nu zeker van de overwinning, ontketende nog een hevig offensief, maar dank zy goed werk van de Leidse defen sie kwam het niet verder Sleutels n zich hierdoor beperken tot een enkele uiitval die echter geen resultaten mee»- opleverde. Resumerende, een aantrekkelijke, snel le ontmoeting waarbij er sportief ge speelde werd. De leiding was bij arbiter P. Toren in goede handen burg bereikte dan de vuist van de kee oer. Bij deze 1—0 bleef het voor de rust en ARC was daarmee rijk beloond In de tweede helft, met de wind als hondgenoot, trok de thuisclub direct ten aanval. En na drie minuten kreeg men een morele Injectie, toen C. VersluL» nrlma reageerde op een voorzet van Val kenburg, even doorliep en zwaar gehin derd. de stand op 20 bracht Dat bracht de nodige rust In de Mphense ploeg en er werd toen enige tijd uitstekend gespeeld. Na twaalf mi nuten werd het 3—0 door midvoor Van Winkel, die een schuiver ln de hoek olaatste. waar de doelman der gasten te laat op reageerde Hierbij bleef het. mede doordat de aanval over rechts te veel verwaarloosd werd. Geen tegenpunt De oranjehemden bleven Ijverig hun best doen voor een beter resultaat. Een maal juichten ze reeds, ongeveer twintig minuten voor het einde, maar een prach tige reactie van Van Horzen stond hei verdiende punt toch weer in de weg Neen. deze defensie was onneembaar voor Pernis en het was praktisch ook de enige moeilijke bal die de ARC-doelman na de rust kreeg. Zo kwam het einde van deze door de heer Taal knap geleide, sportieve strijd, met een flinke overwinning voor de thuisclub. HOCKEY Engeland klopte Wales Het heren-hockey-slftal van Wales, dat zaterdag 2 maart te Llandudno 03 van Nederland verloor, heeft week later zijn meerdere moeten erken nen in het Engelse elftal. Nadat de En gelsen bü de rust reeds een voorsprong hadden van 20. sloten zij de zaterdag in Edgnaston gespeelde wedstrijd tegen de Welshmen af met een 40 overwin ning. Kagia-VVSB 0-2 Het op papier zo sterke Kagia heeft op eigen terrein tocb een 20 nederlaag geleden tegen hekkesluiter V.V.S.B. Voor deze nederlaag zijn feitelijk twee oorza ken aan te wijzen. De eerste is, dat de Kaagse aanvalslinle maar liefst vier in vallers telde, veroorzaakt door wat de medische wereld een „goedmoedige" griep noemt en door militaire dienst. De tweede oorzaak is een psychische kwes tie. Dc Kagers hebben nog nooit van de Noordwijkerhouters kunnen winnen. Ze waren altijd al blij met een gelijk spel. Deze beide factoren in ogenschouw ne mend, is het dus niet bevreemdend dat Kagia. dat tachtig procent van de wed- strijdduur het initiatief in handen had. toch het onderspit moest delven. Na een half uur wisselend spel, loste de V.V.S.B.- linksbinnen van ongeveer twintig meter afstand een schot, dat tot veler verbazing a de paal in het doel verdween. Kagia had onmiddellijk het antwoord klaar. Na vijf minuten brak „Toss" Mul ders door, maar zijn weg naar de gelijk maker werd onderbroken, doordat de Noordwijkse doelman niets anders meer kon doen dan de Kaagse aanvalsleider het middel te grijpen. De verwachte strafschop bleef uit De eerste helft van de wedstrijd duur de iets langer dan gewoonlijk. Waar schijnlijk had de arbiter tijd bijgeteld wegens het oponthoud veroorzaakt door in de sloot getrapte ballen en enkele lichte kwesturen. In ieder geval zag de Noordwijkerhoutse aanvalsleider kans om twee minuten na het verstrijken van de officiële speeltijd van 5 meter afstand doelman v. d. Voorn onhoudbaar te pas seren. Van der Voorn raakte het leer nog wel aan, hoogst waarschijnlijk ten- koste van enige brandblaren. Zo hard was het schot Na rust heeft de Kaagse doelman slechts vijf maal een teruggeschoten bal in handen gekregen. Wel tekenend voor het feit dat de Kagers in de tweede helft met de wind in de rug een bom bardement op het V.V.S.B.-doel lieten losbranden. Het zette echter geen zoden aan de dijk van Rijksweg 4, want de Noordwijkerhouters sloten het doel her metisch af. DAMES-HOCKEY Nederland won van België 1-2 Het Nederlandse dameshockeyteam sterk gewijzigd ln vergelijking met het vorig jaar heeft zaterdag in Deurne een verdiende 21 zege behaald op Bel gië, dat by de rust nog een 10 voor sprong had. De beide Nederlandse doelpunten kwa men van de stick van de PW-speelster Ans Beyers, die voor het eerst ze speelde vorig jaar als rechtsbuiten op de midden voorplaats uitkwam. Het zag er aanvankelijk naar uit, dat de overtuigende reeks Nederlandse suc cessen van 15 overwinningen tegen slechts drie nederlagen, zou worden afgebroken, want hoewel de Belgische dames zich in hoofdzaak tot verdedigen bepaalden, na men zij in de 28ste minuut plotseling een voorsprong, toen mej. Cogels bij een uit val mej Lemmens verschalkte. De Neder landse dames lieten zich echter niet ont moedigen en slaagden erin het midden veld te bezetten. Twee lange en twee korte corners tegen België één korte corner brachten vooralsnog niet het gewenste resultaat, maar in de 37ste mi nuut bezweek dan eindelijk de Belgische defensie en kon Ans Beyers de gelijk- Het verschil in tempo en stickbehan deling tussen beide ploegen was toen al zo duidelijk aan het licht gekomen, dat weinigen meer aan een Nederlandse zege twijfelden. Die overwinning kwam dan ook, zij het met magere cijfers (21) Met nog tien minuten te spelen profi teerde Ans Beyers namelijk van een moment van onoplettendheid in de Bel gische defensie om de zwakke doelver- dedigster mej. Wolter te passeren. Sfeer in 't gesin De „JVieutve Leidsche' er Volleybal Zaterdagavond trokken de dames van Kangeroes naar Rotterdam om daar de strijd aan te binden met AMVJ/Smash. Na een spannende wed strijd keerden de Leidse meisjes met een verdiende 31 overwinning naar huis terug. Het eerste herenteam van Profwijk heeft zaterdag alle krachten moeten inspannen om het Haagse Celebes te bedwingen. Het was dan ook wel een dubbeltje op zijn kant, gezien de setstanden: 1614, 1315, 14 16 en 13—15. Kangeroes—AMVJ/ Smash De technische commissie van de afdeling Leiden zal na de oefenwed strijd van het afdelingselftal tegen RCL niet optimistisch gestemd zijn. Veel reden tot juichen heeft de combinatie, die in RCL een pittige en goede tegenstander had gevonden, niet gegeven. De zondagvoetballers speelden in een veel te laag tempo om kampioen RCL tot overgave te dwingen. Afdeling Leiden van de KNVB Het is in de afdeling deze keer nogal spectaculair toegegaan maar gelukkig niet vanwege het voetballen. Rouwkoop en Woubrugge haal den allebei hun winst binnen. VWS kwam voor niets naar Alphia en Alphen heeft van de gemakkelijke kans gebruik gemaakt om de pot te spekken en gewonnen. VVSB, dat onderaan stond, heeft iets van de oude animo en glorie hervonden, want in een aardige wedstrijd in De Kaag hebben de Noordwijkerhouters de overwinning behaald. Misschien zal dit wel een heel kostbare overwinning blijken, vooral nu NSA verloren heeft en onderste plaats weer inneemt. De stand Alphen 15 9 2 VWS 14 9 1 Hazersw. Boys TAW Kagia 2 26 67—17 2 22 46—48 4 20 43—22 4 19 32—19 14 7 3 4 17 35—19 14 6 2 6 14 18—19 15 5 2 8 12 Sleutels 15 4 1 10 16—29 14—44 WSB 14 3 0 11 6 16—33 NSA 14 2 0 11 5 18—52 In afdeling IA heeft Ter Leede 3. dat na twaalf wedstrijden min twee pnntcn had. eindeiyk gewonnen waardoor het na eervol op nul punten is gekomen. De schold is hier ingelost. Het nieuw geformeerde elftal heeft toch nog winst 'pgeleverd. Keurig! In 2A kwam RCL 3 naar RUnsburgse Boys 5 maar de gastheren zaten mei en zwembad ln plaats van een voetbal veld, want de riolering was defect ge raakt. Een spectaculair stukje werk Is ook ;eleverd door Katwyk 5 dat nota bene de ongeslagen leider Quick Boys 6 zijn eerste verlies toebracht met 13! Tottenham Hot spur Is terug ln de „cupfinale", waar uit het een Jaar geleden zegevie rend tevoorschyn kwam en daarmee voor het eerst in deze eeuw ln het Engelse voetbal „doublé" (het win- en het kampioen schap) bewerk stelligde. De Spnrs bereikten de eindstrUd door een over winning met 31 op Manchester United in Sheffield. Ze zullen echter nog ruim een week moeten wachten, eer de te genstander ln de finale bekend Is. want Burnley en Fulham konden belde te Birmingham geen beslissing in hun voor deel forceren Dc strijd eindigde in 1—1. De replay zal op maandag 9 april wor den gespeeld. Bereikte Burnley In eerste instantie dus niet de zo begeerde finale plaats voor de beker, in de competitie voor het kampioenschap verspeelde het de leidersplaats Deze wordt nu ingeno men door Ipswich Town, maar dat de kamploenslllusles van Burnley hier seer onder geleden hebben, Is niet aan te nemen. Immers, de achterstand van Burnley op Ipswich bedraagt slechte twee ponten, terwijl Burnley vier wed strijden minder heeft gespeeld Een doelpunt van Jimmy Gncaves ln de dorde minuut van de wedstrijd Spurs MmichesXer United. gaf de Spurs een hechte hosts om voort te bouwen. Toen twintig minuten later Cliff Jones de C 3rd tot 20 opvoerde, was de strijd besEvt, vooral ook doordat „United" niet ln staat was de Spun zijn wi! op te leggen. Even kwam er nog hoop in de harten van die Manchester aanhang. Zes minuten voor hot einde slaagde de Schotse internationale David Herd erin de achterstand tot 21 in te krimpen. De Londenaren. hielden echter het hoofd tcoel en drie minuten voor het laatste fluitsignaal viel de definitieve beslissing met het derde doelpunt van de Spurs, dat werd gescoord door Terry Medwm. Het gelijke spel van het laag m de eerste divisie geklasseerde Fulham «tegen de kampioen-in-spé. Burnley, betekende een morele overwinning voor dc Londe naren. die in Johnny Haynes hun stu wende kracht hadden. Aanval op aanval rolde op het doel van Bunnley af en ware Adom Blacklaw niet m zo*n grote vorm geweest. Fulham had mot rust oen voorsprong gehad van zeker éne doelpunten. Nu was het slechts 10' door een voltreffer van Leggat in de 23e minuut. Vijf minuten na rust kwam de gelijkmaker van rechtsbuiten John Connelly, na goed voorbereidend werk van Jimmu Mcllnoy, die al vroeg in dc wedstrijd geblesseerd naakte en hinkend dc wedstrijd uitspeelde. Het bleef 11 en met dit gelijke spel mocht Burnley alleszins tevreden zijn de Eerste divisie: ArsenalAston Villa 4—5; Bolton Wanderer*Chelsea 4—2; Ipewlch TownWolverhampton Wanderers 3—2; Manchester City—Sheffield United 1—1: West Bromwtch AlbionWest Ham United 0—1 Tweede divisie: Derby County—Bristol Rovers 41; Huddersficld TownBrighton and hove Albion 2—0; Ley toe Orient— LeecU United O—O; Luton Town—Liverpool 1o. Middlesbrough—Sunderland 0—1New. castle United—Rotherham United I—0; Ply mouth Argyle—Scunthorpe United 3I: In de tweede klas A heeft leide~ Rouwkoop 2 de concurrent Katwijk met een 12 overwinning verlaten en staat nu dus onbedreigd aan de top. Dar alleen nog de wedstrijd Quick Boys 7— Sleutels 3. waar weer een scheidsrech ter verstek liet gaan zodat het voetbal- feest voor de jongelui niet door ging Volgende keer beter. Uitslagen 1: Sleutels 1Rouwkoop 1 03: Wou brugge 1—NSA 1 5—1; Alphen 1—TAW t 2—1; Alphia 1—VWS 1 afg.; Kagia l- VVSB 1 0—2. IA: SVOW 2—Ter Leede 3 2—3; Lisse- Boys 2GWS 2 2—1. 2A: Katwijk 3Rouwkoop 2 12; Lei den 2Hazersw. B. 2 23; Rijnsb. B. 5 —RCL 3 afg.. VWS 2—Lisser B 3 n.b. 2B: GWS 3—Katwijk 4 1—2: Lisser B 4Ter Leede 4 63: Noord wijk 4Oegst- zeest 3 42. 3A: SVOW 3—Woubrugge 3 4—0. 3B: ARC 6Hazersw. B. 4 8—2; Kagia 3C: Quick B. 6Katwijk 5 15: Rouw koop 3—VWS 3 3—2: WSB 2—Noord- wijk 5 afg. 3D: GWS 4—WSB 3 7—1: Leiden 5- Rouwkoop 4 33; Quick Boys 7Sleu tels 3 afg. Regionale jeugdcompetitie: Quick Boys CA)— DFC (A) 1—1. Junioren A: Katwijk (A)Quick B. (B) 4- B: Rynsb. B. (B)Rouwkoop (B) vallen; Oegstgeest (A)Quick B. (C) 1—1. C: Noordwijk CC)—Ter Leede (B) n.b.; Quick B. (E>— Lisser B. (B) 4—0; Rouw koop (C)Oegstgeest (B> 81. D: ARC (B>— ARC (C) afg.; Koude kerk «At— MSV (A) n.b.: RCL (B)— SVOW CA) 1—1. E: TAW (A)—Hazersw. B. (B) 4—0. ATLETIEK Fons Velthuizen won in Helmond Fons Velthuizen uit Oirschot zege vierde zaterdag ln Helmond In een natio nale cross over 4650 meter. De uitslag luidt; 1. Fons Velthuizen (pers lid KNAU-Oirschot15.26.8; 2. Th Roelofs (HAC-Helmond) 16; 3 W. Naus HAC-Helmond16; 4. L. Verbaan (Festina-Blerick) 16.14; 5. T. van Erp (HAC-Helmond) 16.20. GEWICHTHEFFEN Luxemburg-Nederland De Ned. gewichthefpioeg, die zaterdag in Escb sur Alzette tegen Luxemburg uitkomt is als volgt samengesteld: Extra veregewicht: K. Urgent (Simsoin —Den Haag); Vedorgewicht: J Heppe- ner (SimsonDen Haag); Lichtgewicht: A. van Loon (BGVBreda); Middenge wicht: W. Slaats (WKVWaalwijk); Zwaarmiddengewicht: A. van der Toorn «Simson Den Haag); Halfzwaargewicht: J. Brand (SimsonDen Haag); Zwaarge wicht: J. van Dorp (Simson—Den Haag). RCL (met enkele invallers) toonde meer strijdlust en spelinzicht. Vooral iD verdedigend spel kon de Racingclub de zaak volledig beheersen. Nadat de aanvoerder van het afde lingselftal de thuisclub ter gelegen heid van het behaalde kampioenschap bloemen had aangeboden, ontstond na de aftrap een weinig spannende strijd. RCL kreeg al spoedig enkele kansen, maar het duurde geruime tijd voor Loek van Telgen (na tal van fouten in de ver dediging van de gecombineerden) da score kon openen. De aanval van de Leidse uitverkore nen demonstreerde een absolute machte loosheid om tot het vijandelijke doel door te dringen; met behulp van RCL-links- buiten Verstegen, die zijn eigen doelman Van Well, ver verre afstand het nakij ken gaf. werd het toch 11. Nog voor de rust maakite Van Telgen er 21 van. Het afdellngselftai speelde na de thee In gewijzigde opstelling en met enkele andere spelers, hetgeen een kleine verbe tering bleek. Dc gecombineerden hadden een licht overwicht, waarbij enkele len roekeloos met de kansen werd om gesprongen. De minder talrijke RCL-aan- vallen. beter van opzet en daardoor ge vaarlijker. bleven zonder resultaat door verdienstelijk ingrijpen van doelman Le- feber (Teyiingen). De Leidse ploeg liet ln deze periode een kans om naast de tegenstander te komen, onbenut, omdat Van Rijn (Alph. Boys) een strafschop hopeloos naast schoot. Even kreeg de thuisclub het moeilijk, maar toen bij een snelle tegenaanval Van Telgen de stand op 31 had gebracht was het pleit beslecht. Wel kon Brem- mer (VDO) kort voor het einde, nadat hem de bal bij een vrije trap buitenspelpositie was toegespeeld, achterstand verkleinen, maar het einde kwam toch met een kleine verdiende RCL-overwinning 32. Het Rotterdamse team boekte in deze deze wedstrijd als eerste succes, want het nam direct een kleine voorsprong en hield deze ook vast tot 108. De eind sprint van Kangeroes was echter goed en dat bracht het laatste team op een 1215 setwinst In de tweede set faalden de Leidse dames geheel en moesten na een kleine opleving met 158 het onderspit delven. In de derde set werd de strijd bijzonder levendig en beide teams gaven elkaar niets toe. Toch was Kangeroes het sterkst en kwam op 1115. De beslissingsset was wel het spannendst want onze stad genotes keken na een fel begin van dp Rotterdamse meisjes tegen een 94 ach terstand op. Geïnspireerd door het uit stekende serveren van mej. Kosto vochl Kangeroes zich naast zijn Rotterdamse tegenstandster, dat na 1515 niet ver der kon. Met 1517 sleepten de Leidse dames ook deze set m de wacht en daarmee een 31 overwinning. Tafeltennis Goede prestatie van DDC 2 Hoewel de landelij ke competitie b(jna ten einde is. is spanning in de hoog ste klassen nog steeds niet geweken. In de ereklasse be haalt AMVJ natuur lijk de titel en dc strijd tussen dc hoofdklasse kam pioenen om eer plaats in de ereklas se gaat binnenkort ook beginnen. In de hoofdklasse B boekte DDC 2 een '■•uitengewooii goed resultaat door Ned- Hoyd 2 in eigen huis met 64 te klop oen, waardoor de kans op behoud aan merkelijk is vergroot. De Groot had het meeste succes met drie overwir gen want Wage en invaller Ten Brink zorgden samen voor twee punten. Het dubbelspel bracht de Hagenaars de volle winst. De situatie ls nu zo. dat DDC 12 pun ten uit 18 wedstrijden vergaarde. Elan en Twenty-one-up 2 hebben er ieder 11 uit 17. doch moeten nog tegen elkaar spelen. Alleen als deze ontmoeting een gelijkspel zou eindigen, is een slissingscompetitie nodig tussen deze drie teams om uit te maken, wie degrs datiewedstrijden moet spelen. De overige uitslagen in deze klass luiden: DTTC-Wilskracht 55 (ee goede prestatie van Wilskracht). WGA- TYBB onbekend. Nedlloyd 2—DDC 2 4—6. In hoofdklasse C won DDC 1 gemak kelijk van Smash 2 met 73. Bekker Hof bleef als gewoonlijk ongeslagen verder wonnen Langerveld 2x en Meijer lx. terwijl het dubbelspel er voor zorg de, dat ook het zevende punt in bezit van de Hagenaars kwam. DDC komt hierdoor op de tweede plaats, omdat Wibo 2 volgens verwachting van Tref fers verloor. Het was niettemin spannende wedstrijd, waarin misschieen het feit. dat invaller Hanemaaijer slechts eenmaal tot winst kwam, niet vreemd is. Hogendoorn won van l'Amie en daarmee dus revanche voor de door broer Jan op de Haagse kampioenschap- oen geleden nederlaag. Hendrikx deed uitstekend werk door van Heemskerk 'Amie te winnen. Twenty-one-up 1 u hierin nog van AVGA met 64 en UBTV 2 met 8—2 van Sprenger UC. Tafeltennis Zaterdag zijn in West-Berlijn de Euro pese tafeltcnniskampioenschappen begon nen met de teamwedstrijden voor dames om de Roemenië-cup. De Nederlandse damesploeg verloor de eerste partij ln groep 1 met 30 van Engeland. Zaterdagavond zegevierden onze land genotes met 3-0 over Zwitserland. In deze groep won Zuid-Slavië nog met 3—2 van Spanje. In groep 2 zagen de dames van Griekenland kans België met 31 te verslaan en West-Duitsland klopte Portugal (30). Later op de avond klop ten de dames van West-Duitsland Dene marken met de volle cijfers 30. De Nederlandse heren hadden meej succes dan de dames. In groep 1 versloe gen onze landgenoten Portugal met liefst 50. Frankrijk werd met 52 aai Nederlandse zegekar gebonden. De derde zege boekten de heren tegen Jersey, eveneens 50, doch in de vierde wed strijd werd met 51 van Zweden verlo- Engeland won in deze groep van De nemarken met 52 en Denemarken won later weer op zijn beurt met 51 van Jersey, terwijl Engeland ook tegen Lu xemburg geen fout maakte (50). De- POLSSTOKHOOCSPRINGEN Uelses verbeterde wereldrecord De 24-jarlge Amerikaanse atleet van Duitse afkomst John Uelses heeft zater dagavond in de Californisohe plaats San ta Barbara het wereldrecord polsstok- hoogspringen gebracht op 4.895 meter (16 voet inch) Hij is daarmee de e ste atleet ter wereld, die zowel bij doorwedstrijden als bij wedstrijden de open lucht de 16 voet (4.876 roeter) heeft overschreden Uelses, die de veelomstreden glasfiber- stok gebruikte, deed na zijn geslaagde record sprong nog een poging de 16 voet inch (4.977 meter) te overschrijden, hetgeen eclhter mislukte. zelfde cijfers behaalde Zweden jegens Griekenland. In groep 2 waren de uitsla gen België-Griekenland 31, Oosten rijk-Zwitserland 52; België-Wales 51: Zuid-Slavië-Finland 50; West-Duitsland -België 51 en Oostenrijk-Schotland 50. ZWEMMEN Marianne Heemskerk is Eur. record kwijt De Oosbberlijnse zwemster Ute Noack kwam zaterdag in Berlijn op de 100 me ter vlinderslag tijdens selectiewedstrij den voor de Europese zwemikampioen- schappen tot een tijd van 1 min. 10 sec Deze prestatie betekende een nieuw Europees record. Het oude stond op naair van onze landgenote Marianne Heems kerk, die tijdens de Olympische Spelen te Rome in de finale tot 1 min. 10,4 sec. kwam. Deze prestatie was toen goed voor een zilveren medaille. ATLETIEK Ibbotson zeer snel op twee mijl in Londen De voormalige wereldrecordhouder op de mijl, de Brit Derek Ibbotson. kwam tijdens de Britse indoorkampioenschap pen op de 2 mijl tot een tijd van 8 min 52.2 sec, waarmee hij ruim vijf seconden bleef onder zijn beste prestatie op deze Eerder deze maand liep Ibbotson op dezelfde baan in het Wembly-stadion de 2 mijl in 8.57.4. Ook de Ier Neville en de Engelsman Martin Hyman, met wie Ibbotson felle strijd leverde, bleven on der het oude officieuze record van 8.57.4. Profwijk—Celebes In het begin leek het er niet op. dat Profwijk het zo moeilijk zou krijgen, want met een 07 voorsprong leek het een uitgemaakte zaak. „Wel", dachten onze Leidse heren, „het zal wel makke lijk gaan". Hierbij hadden ze echter bui ten de Haagse waard gerekend, want een overrompelend offensief ging de set. met 1614 op het scorebord, naar de Hagenaars In de tweede set namen onze geschrok, ken stadgenoten weer een voorsprong (04). maar weer trok Celebes ten strijde en kwam zelfs op 115 te staan Dit werd onze stadgenoten toch wel een beetje te bar en ze namen daarop het heft in handen. Ze wisten met 1313 deze set te winnen. In de derde set stak het Celebesgevaar weer de kop op. want het Haagse team stond plotseling op 124 en dreigdp Profwijk geheel onder de voet te lopen Wéér namen de Leidenaars het initiatief en het werd toch nog 1416 voor hen P W dacht dat Celebes nu wel uitge speeld zou ztln en deed het zeer kalm aan. Hiervan maakten de Hagenaars ge bruik en liepen nota bone tot 133 uit Dat de eindsprint van Profwijk overwel digend Is geweest moge uit de fantas tische eindstand blijken (1315). waar mee Celebes in het zicht van de naven op de Leidse rotsen liep. Jeugdkampioenschappen Aan de zaterdag In Rotterdam ge speelde Jeugdkampioenschappen voor district West III heeft ook een Leids meisjesteam (t.m. 17 jaar) deelgenomen en hierbij beslag gelogd op de derde Maats. Rotterdam eindigde met drie over winningen op de eerste plaats Den Haag met twee op de tweede nlaats en Gouda sloot de rij met drie nederlagen. Leiden moest in de eerste wedstrijd te gen Rotterdam spelen en bovendien on dervonden de Leidse meisjes veel moei 'ijkheden met de achttienbaanshal en do grote speelruimte. Ze moesten de eerste set met 152 opgeven. In de tweede set kregen ze echter wat. meer vat op spel maar konden net geen winst i nemen (1315). In de volgende wedstrijd tegen Gouda draalde het spel voo Leidse meisjes al veel beter en ze boek ten een verdiende overwinning (20' met de setstanden 156 en 1510. Aanvankelijk bestond ook goede hoop voor de strijd tegen Den Haag, want de eerste set kwam op 1511 in het t deel van Leiden. De tweede set bleek Leiden nergens, want, deze was met 115 voor Den Haag. Ook de derde set moest met 1015 worden afgestaan aai Haagse meisjes. Teyiingen 2-KVC 3 bleef onbeslist De grote strijd In de tweede klas dames tussen het Sassenheimse Teyiingen 2 en het Katwiikse KVC 3 om het kampioen schap bleef onbeslist. Het werd na span nende strijd 22, waardoor de Katwijkse meisjes hun punt voorsprong blijven be houden en dus de titel voor het grijpen hebben. Profwijk 3 heeft ln deze klas dc reis niet meer gehaald. Door het verlies in Katwijk tegen KVC 4 zullen de P.W.- meisjes volgend jaar een klas lager moe ten spelen. Nw. Brunhilde 2 doet een laatste verwoede poging om de laatste plaats in de eerste klas dames te verla ten en het eerste positieve succes kwam uit de wedstrijd tegen Teyiingen 1 dat met een 31 nederlaag naar Sassenheim werd teruggestuurd. Bij Meerburg schijnen de interne moei lijkheden nog niet opgelost. Ook deze week kwamen de Zoeterwoudse meisjes weer niet op en de competitieleider be sloot om nu de wedstrijden, waar zij niet opkomen, verloren te verklaren. HVL 2 kwam dus gemakkelijk aan twee punten, verstevigde hiermee de leiderspositie, want het op de tweede plaats staande Raaphorst kwam niet verder dan een ge lijk spel tegen HVL 1. De leidsters in de vierde klas doen het niet zo best. VLAK 1. het. team van de Chr. kweekschool, schijnt van slag te zijn. Of het nu komt door de proefwer- kentijd van de kweekschoolmeisjes of door de griep, een feit is het dat zij de laatste weken nogal wat steekjes laten vallen. Zo ook nu tegen het op de onder ste plaats staande Alvos 2 een gelijk spel! Maar WA wil kennelijk niet profiteren van de misstappen van de leidsters want ook dit speelde gelijk. In de eerste klas heren zal WS 2 deze week de kampioensvlag hijsen. Dan is hier dus de strijd gestreden, want door het afvallen van CIOS is hier dus geen degradant. Maar in de tweede klas heren zijn we nog niet zo ver. De twee leiders Castellum en WS 3 bleven beiden op het goede pad en zullen deze week in het duel uitmaken wie zal promoveren naar de eerste klas. Castel lum is in deze strijd lichtelijk favoriet en ook aan een gelijk spel hebben de Alphe naren genoeg, want het ene puntje voor sprong zal dan wel voldoende zijn om in de laatste wedstrijden de titel binnen te Ook in de derde klas heren blijven de leiders winnen. DSS 1 hield WPSS 1 met 30 eronder, terwijl Raaphorst 1 Prof. Wijk 4 met een 31 nederlaag de terug reis naar Leiden liet aanvaarden. Ook hier zal deze week wel de beslissing val len als de titelpretendenten elkaar zullen ontmoeten. Uitslagen afd. Leiden Dames eerste klas: LUSV 1Argos 1 3—1; DES 1—KVC 1 2—2; Nw. Brunhilde 2Teyiingen 1 31. Dames tweede klas: KVC 4P. Wyk 3 3—1: KVC 2—GW 1 3—0; Argos 2—Kan geroes 2 13; Teyiingen 2KVC 3 22. Dames derde klas: Raaphorst 1HVL 1 2—2; HVL 2—Meerburg 1 3—0; Or. Groen —LUSV 2 1—3. Dames vierde klas: VLAK 1Alvos 2 22; Argos 3Raaphorst 1 03; Adven- do 1—WA 1 2c—2. Heren eerste klas: Or. Groen 1HVL 2 1—3; Kangoeroes 2—KVC 2 2—2; LUSV 1 Donar 1 22. Heren tweede klas: TeyL 1LUSV 2 2—2; GGV 1—Castellum 1 0—3; GGV 2— WS 3 0—3; Donar 2—HVL 3 2—2. Heren derde klas: WS 5—WS 4 1—3; DES 1Alvos 1 30; Raaphorst 1Prof. Wijk 4 3—1; DSS 1—WPSS 1 3—0. Heren vierde klas: Advendo 1Raap horst 2 30; Advendo 2Raaphorst 2 1—3. De voorjaarsvergadering van de Kon. Nederlandse Schaakbond, zaterdag In Utrecht gehouden, heeft zich uitvoerig met twee belangrijke zaken beziggehouden: het competitiereglement en de jeugdcompetitie. Ten aanzien van het competitie reglement werd een wijziging aangenomen, die behelst, dat voortaan in beginsel op zaterdag zal worden gespeeld, zij het dat rekening zal worden gehouden met tientallen, die beslist niet op zaterdag kunnen uitkomen. Met betrekking tot de jeugdcompetitie werd bepaald, dat met ingang van 1 september voor spelers tot en met 18 jaar een contributie zal gelden, die tweederde van de contributie voor vol- bedraagt. Aan de kampioenstientallen van de KNSB-competitie werden de gebruike lijke diploma's uitgereikt. Deze tiental len waren in de beide eerste klasse- groepen Philidor uit Leeuwarden en de Residentie Schaakclub uit Den Haag. Scylla gaat aan promotiewedstrijden beginnen Dames: 1ste klas: Sportief—Docos 5—5. Heren: 1ste klas: Scylla 3TOV 6—4; Dooos 3Batewingers 46; 2de klas: St. H/TSB 4—Docos 4 9—1; Scylla 5—Den Burcht 19; 3de klas: Docos 5Sparkler 9—1; Scylla 6—RTC 2 3—7 (RTC kamp); Docos 6—Rustenburg 3 5—5; 4de klas: DEVJO 2—Scylla 7 6—4; DOCOS 9— Slagvaardig 2 6—4; PVCL—DOCOS 7 6—4. Junioren: 1ste klas: ScyllaBatewin gers 100 (rogl) De Leidise hoofdklasser Docos heeft het seizoen afgesloten met een zege op het Doesburgse Golto. De Overijsselse spelers waren op Van Ree na niet in drukwekkend. Dat bleek ook wel want ondanks twee invallers was het Docos oat na een 20 achterstand door neder lagen van De Raadit tegen Van Ree on Bisschop tegen Bretveld, het eerst de beslissende zes punten binnenhaalde (26). Van Steenbergen bleef ongesla gen De Raadit hield na de eerste neder laag verder zijn lei schoon en Bisschop droeg zijn steentje bij aan de Leidse overwinning door Jacobs te slaan (46) Daarmede bracht de verre reis tenminste nog twee ma/tchpuraten op Scylla 3 werd kampioen vam de eerste klas. In een spannende strijd slaagde zij er tn koploper TOV in de laatste wed strijd van het seizoen te verslaan en daardoor het ene punt achterstand om te zetten in één punt voorsprong. Het leek er even op, dat Scylla snel zou gaan winnen (4—1maar het pakte anders uit. Noordtvijk kwam gelijk (44) en toen Kanbiet tegen Turk in de beslissende game bovendien nog 6—12 achter kwam leken de kansen van Scyl la te zijn gekeerd Het werd echter 21—18 voor Scylla (54) en wat aangeslagen verloor het tot nu toe nog ongeslagen TOV-doibbel de strijd om Scylla winst of gelijkspel Het werd dus een 64 zege voor Scylla dat nu aan de promotiewedstrij den gaat beginnen om te proberen een plaats in de overgangsklasse te bemach- Deze teams promoveren dus naar de hoofdklasse In de tweede klasse zijn drie van de vier kampioenen bekend: Verenigd Am sterdams Schaakgenootschap 3. Philidor uit Leiden en de Arnhemse Schaakver eniging. Deze tientallen promoveren naar de eerste klasse-competitie van de KNSB. De kampioenen van de hoofd klasse en van klasse 2 C waren tijdens de vergadering nog niet bekend De voorzitter deelde voorts mee, dat het Ned. schaakteam op 16 en 17 juni te Oberhausen tegen West-Duitsland zal uitkomen. Om het persoonlijk jeugd kampioenschap van Nederland zullen van 23 t/m n9 april ook en voor de eerste maal in de schaakgeschiedenis van ons land de wedstrijden om het persoon lijk studentenkampioenschap van Ne derland plaatsvinden. Van 15 september t/m 14 oktober ten slotte zal het Ne derlandse team aan de 15e schaakolym piade deelnemen, die in Bulgarije aan de Zwarte Zee zal worden gehouden. De Ijsvogels-Fiks 5-3 Het is een bijzondere prestatie van De Ijsvogels om ondanks het verlies van vier heren van zijn eerste twaalftal toch nog tot goede resultaten te komen. Het speelde een goede wedstrijd tegen het Oegstgees- ter Fiks en verdiende de overwinning vol- Kees v. d. Spruit gaf de Hagenaars de leiding, waarna Selma Hof de stand op 2—0 bracht. Fiks zorgde er voor, dat de stand bij rust 21 was. Na de hervatting wist De Ijsvogels uit te lopen tot 51, dank zij goed gerichte schoten van Herman v. d. Kooy en Jacq Roon (2). De slottreffers waren voor Fiks, dat echter niet verder dan 53 kwam. VES 2-DES 1-4 Opnieuw heeft VES 2 een winstpunt oeten afstaan. Lange tijd heeft het zelfs tegen een achterstand moeten aankijken. Anneke van Duyneveldt heeft het voor de groen-zwarten gered, want zij heeft niet minder dan drie doelpunten voor haar ekening genomen. Zij gaf na fraai samenspel haar team de leiding Henny Guyt maakte er 20 Hierna was het woord aan het Delftse Wim de Vries zorgde voor een 2—1 ruststand. Na de hervatting maakte Leny Krul ge lijk, Mies de Goede gaf DES de leiding en Jarig Beswerda liet 24 aantekenen. An neke van Duyneveldt wist hierna nog tweemaal de korf te vinden (44).

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 8